Aamulehden Viestikarnevaalit

Aamulehden Viestikarnevaalit juostaan tiistaina 4.9.2018 Pyynikin urheilukentällä.

Ohjelma ja aikatauluvk_logo sininen

Viestikarnevaalien ilmoittautumislomake

Ilmoittautuneet joukkueet

Lisätietoja: Viestikanervaalien sivuilta.

Vuoden 2018 Viestikarnevaalien eräjaot

Aamulehden viestikarnevaalit 4.9.2018
Eräjaot
Alakoulu sukkulaviesti, tytöt Paikkakunta
A 1 Leinolan koulu Tampere
A 2 Takahuhdin koulu Tampere
A 3 Metsäkylän Yhtenäiskoulu Ylöjärvi
A 4 Atalan koulu Tampere
A 5 Kissanmaan koulu Tampere
A 6 Valkean ruusun koulu Ikaalinen
A 7 Wivi Lönin koulu Tampere
A 8 Koskenmäen koulu Nokia
A 9 Tesoman koulu Tampere
A 10 Sammon koulu Tampere
A 11 Nuolialan koulu Pirkkala
A 12 Myllyhaan koulu Nokia
A 13 Olkahisen koulu Tampere
A 14 Kyröskosken koulu Tampere
A 15 Koiviston koulu Tampere
A 16 Alhoniityn koulu Nokia
A 17 Vatialan koulu Kangasala
A 18 Harjuniityn koulu Nokia
A 19 Harjun koulu Tampere
B 1 Lempoisten koulu Lempäälä
B 2 Lentävänniemen koulu Tampere
B 3 Annalan koulu Tampere
B 4 Messukylän koulu Tampere
B 5 Suoraman koulu Kangasala
B 6 Toivion koulu Pirkkala
B 7 Ylöjärven Yhtenäiskoulu Ylöjärvi
B 8 Liuksialan koulu kangasala
B 9 Havisevan koulu Kangasala
B 10 Lempäälän Moision koulu Lempäälä
B 11 Etelä-Hervannan koulu Tampere
B 12 Kaukajärven koulu Tampere
B 13 Tammelan koulu Tampere
B 14 Vuoreksen koulu Tampere
B 15 Pispalan koulu Tampere
B 16 Naistenmatkan koulu Pirkkala
B 17 Kostian koulu Pälkäne
B 18 Siivikkalan koulu Siivikkala
B 19 FISTA Tampere
B 20 Sääksjärven koulu Sääksjärvi
B 21 Vehmaisten koulu Tampere
B 22 Kultavuoren koulu Orivesi
B 23 Viialan yhtenäiskoulu Akaa
B 24 Lamminpään koulu Tampere
B 25 Lielahden koulu Tampere
C-sarja
C 1 Linnainmaan koulu Tampere
C 2 Peltolammin koulu Tampere
C 3 Svenska samskolan Tampere
C 4 Vesilahden kirkonkylän koulu Vesilahti
C 5 Vuorentaustan koulu Vuorentausta
C 6 Kankaantaan koulu Nokia
C 7 Ruutanan koulu Ruutana
C 8 Takamaan koulu Lakiala
C 9 Nokian koulu Nokia
C 10 Roukon koulu Valkeakoski
C 11 Viholan koulu Nokia
C 12 Tottijärvi Vahalahden koulu Tottijärvi
C 13 Pohjois-Hervannan koulu Tampere
C 14 Aseman koulu Urjala
C 15 Härmälän koulu Tampere
C 16 Kaarilan koulu Tampere
C 17 Pirkkalan kirkonkylän koulu Pirkkala
C 18 Rantatien koulu Virrat
C 19 Rovastinkankaan koulu Orivesi
C 20 Juhannuskylän koulu Tampere
C 21 Kauraslammen koulu Ylöjärvi
C 22 Kirkkoharjun koulu Kangasala
C 23 Rantatien koulu II Tampere
Alakoulu sukkulaviesti, pojat
A 1 Sammon koulu Tampere
A 2 Atalan koulu Tampere
A 3 Metsäkylän Yhtenäiskoulu Julkujärvi
A 4 Naistenmatkan koulu Pirkkala
A 5 Vatialan koulu Kangasala
A 6 Annalan koulu Tampere
A 7 Koskenmäen koulu Nokia
A 8 Lempoisten koulu Lempäälä
A 9 Kankaantaan koulu Nokia
A 10 Takahuhdin koulu Tampere
A 11 Svenska samskolan Tampere
A 12 Suoraman koulu Kangasala
A 13 Havisevan koulu Kangasala
A 14 Sääksjärven koulu Sääksjärvi
A 15 Vehmaisten koulu Tampere
A 16 Vesilahden kirkonkylän koulu Vesilahti
A 17 Ylöjärven Yhtenäiskoulu Ylöjärvi
A 18 Harjuniityn koulu Nokia
A 19 Koiviston koulu Tampere
B 1 Linnainmaan koulu Tampere
B 2 Messukylän koulu Tampere
B 3 Etelä-Hervannan koulu Tampere
B 4 Myllyhaan koulu Nokia
B 5 Viialan yhtenäiskoulu Akaa
B 6 Vuoreksen koulu Tampere
B 7 Toivion koulu Pirkkala
B 8 Tammelan koulu Tampere
B 9 Kultavuoren koulu Orivesi
B 10 Kissanmaan koulu Tampere
B 11 Lentävänniemen koulu Tampere
B 12 Wivi Lönnin koulu Tampere
B 13 Siivikkalan koulu Siivikkala
B 14 Vuorentaustan koulu Vuorentausta
B 15 Pohjois-Hervannan koulu Tampere
B 16 FISTA Tampere
B 17 Olkahisen koulu Tampere
B 18 Kaukajärven koulu Tampere
B 19 Roukon koulu Valkeakoski
B 20 Lamminpään koulu Tampere
B 21 Pirkkalan kirkonkylän koulu Pirkkala
B 22 Lempäälän Moision koulu Lempäälä
B 23 Pispalan koulu Tampere
B 24 Liuksialan koulu kangasala
B 25 Nuolialan koulu Pirkkala
B 26 Lielahden koulu Tampere
C 1 Harjun koulu Tampere
C 2 Kaarilan koulu Tampere
C 3 Peltolammin koulu Tampere
C 4 Takamaan koulu Ylöjärvi
C 5 Valkean ruusun koulu Ikaalinen
C 6 Ruutanan koulu Ruutana
C 7 Alhoniityn koulu Nokia
C 8 Kostian koulu Pälkäne
C 9 Nokian koulu Nokia
C 10 Tottijärvi Vahalahden koulu Tottijärvi
C 11 Rantatien koulu Virrat
C 12 Kyröskosken koulu Kyröskoski
C 13 Härmälän koulu Tampere
C 14 Aseman koulu Urjala
C 15 Viholan koulu Nokia
C 16 Tesoman koulu Tampere
C 17 Leinolan koulu Tampere
C 18 Rovastinkankaan koulu Orivesi
C 19 Juhannuskylän koulu Tampere
C 20 Kauraslammen koulu Ylöjärvi
C 21 Kirkkoharjun koulu Kangasala
C 22 Rantatien koulu Virrat
Yläkoulu sukkulaviesti, tytöt
1 Sammon koulu Tampere
2 Suupanniityn koulu Pirkkala
3 Hakkarin koulu Lempäälä
4 Sääksjärven koulu Sääksjärvi
5 Kaukajärven koulu Tampere
6 Pitkäjärven yläaste Kangasala
7 Tesoman koulu Tampere
8 Pikkolan koulu Kangasala
9 Vesilahden yläaste Vesilahti
10 FISTA Tampere
11 Viialan yhtenäiskoulu Akaa
12 Linnainmaan koulu Tampere
13 Hatanpään koulu Tampere
14 Juhannuskylän koulu Tampere
15 Wivin Lönnin koulu Tampere
16 Harjuniityn koulu Nokia
17 Anna Tapion koulu Aitoo
18 Nokianvirran koulu Nokia
19 Rudolf Steiner koulu Tampere
20 Oriveden yhteiskoulu Orivesei
21 Vilppulan yhteiskoulu Vilppula
22 Svenska samsklon Tampere
23 Lielahden koulu Tampere
Yläkoulu sukkulaviesti, pojat
1 Sammon koulu Tampere
2 Pitkäjärven yläaste Kangasala
3 Nokianvirran koulu Nokia
4 Pikkolan koulu Kangasala
5 Wivin Lönnin koulu Tampere
6 Kaukajärven koulu Tampere
7 Hakkarin koulu Lempäälä
8 Hatanpään koulu Tampere
9 Vesilahden yläaste Vesilahti
10 Svenska samskolan Tampere
11 Lielahden koulu Tampere
12 Viialan yhtenäiskoulu Akaa
13 FISTA Tampere
14 Rudolf Steiner koulu Tampere
15 Linnainmaan koulu Tampere
16 Harjuniityn koulu Nokia
17 Anna Tapion koulu Aitoo
18 Vilppulan yhteiskoulu Vilppula
Yläkoulu aitajuoksuviesti
Erä 1
1 Sammon koulu Tampere
2 Pitkäjärven yläaste Kangasala
3 Pikkolan koulu Kangasala
Lukio sukkulaviesti, tytöt
1 Sammon Keskuslukio Tampere
2 Nokian lukio Nokia
3 Lempäälän lukio Lempäälä
4 Varalan urheiluopisto, LPT Tampere
5 Varalan urheiluopisto, LOK B I. Tampere
6 Varalan urheiluopisto, LOK A II. Tampere
7 Tampereen Yhteiskoulun lukio Tampere
8 Rudolf Steiner koulu Tampere
9 Varalan urheiluopisto, LOK A I. Tampere
10 Kangasalan lukio Kangasala
11 Tredu Tampere
12 Kalevan lukio Tampere
Lukio sukkulaviesti, pojat
1 Kangasalan lukio Kangasala
2 Varalan urheiluopisto, LPT Tampere
3 Lempäälän lukio Lempäälä
4 Tampereen Yhteiskoulun lukio Tampere
5 Varalan urheiluopisto, LOK A Tampere
6 Rudolf Steiner koulu Tampere
7 Sammon Keskuslukio Tampere
8 Kalevan lukio Tampere
9 Nokian lukio Nokia
10 Varalan urheiluopisto, LOK B Tampere
11 Tampereen seudun ammattiopisto, tredu Tampere
Lukio 4×100 m, tytöt
1 Sammon Keskuslukio Tampere
2 Lempäälän lukio Lempäälä
3 Varalan urheiluopisto, LPT Tampere
4 Tampereen yhteiskoulun lukio Tampere
5 Kangasalan lukio Kangasala
6 Varalan urheiluopisto, LOK Tampere
Lukio ruotsalaisviesti, pojat
1 Kangasalan lukio Kangasala
2 Lempäälän lukio Lempäälä
3 Varalan urheiluopisto, LOK Tampere
4 Tampereen yhteiskoulun lukio Tampere
5 Sammon Keskuslukio Tampere