TAMPEREEN PYRINTÖ

Alakoulu tytöt 2017 tulokset

Alakoulujen hiihtokilp. 2017 Tytöt

T U L O K S E T

© Tampereen Pyrintö

Kilpailun sarjat: T10P; T11P; T12P; T13P; T10V; T11V; T12V; T13V

T10P Naiset 10 vuotta, perinteinen 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jenna Kulmala            Annalan koulu                7.07,90
  2. Alli Penttilä            FISTA                        7.29,00      0.21,10
  3. Maija Pörsti             Normaalikoulu                8.05,10      0.57,20
  4. Mari Mäntylä             Olkahisen koulu              8.24,10      1.16,20
  5. Iris Pappinen            Terälahden koulutalo         9.50,20      2.42,30
  6. Stella Laukkanen         Terälahden koulutalo        10.12,90      3.05,00

T11P Naiset 11 vuotta, perinteinen 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Peppi Peltotalo          Vuoreksen koulu              5.24,50
  2. Saimi Tarkiainen         Koiviston koulu              5.41,70      0.17,20
  3. Bella Halme              Normaalikoulu                6.13,60      0.49,10
  4. Lumi Heinilä             Sammon koulu                 6.25,70      1.01,20
  5. Meeri Riihioja           Olkahisen koulu              6.36,30      1.11,80
  6. Oona Nieminen            Normaalikoulu                6.41,50      1.17,00
  7. Emilia Mikkonen          Kämmenniemen koulu           8.02,30      2.37,80
  8. Ingrid Kautto            Vuoreksen koulu              8.03,10      2.38,60
  9. Lina Välikangas          Svenska Samskolan i Tamme    8.09,30      2.44,80
 10. Carita Lahtinen          Aleksanterin koulu           8.34,80      3.10,30
 11. Zofia Järvinen           Juhannuskylän koulu          9.00,60      3.36,10
 12. Ava Ahkami               Takahuhdin koulu             9.33,80      4.09,30
 13. Aino Lindell             Terälahden koulutalo         9.54,00      4.29,50

 Poisjääneet   2
  - 243.            Milla Virtaranta         Svenska Samskolan i Tammerfors
  - 248.            Iitu Rantalainen         Olkahisen koulu

T12P Naiset 12 vuotta, perinteinen 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Verna Joenperä           Aleksanterin koulu          14.50,20
  2. Iida Korpikoski          Takahuhdin koulu            16.15,20      1.25,00
  3. Emma Jussila             Svenska Samskolan i Tamme   17.04,20      2.14,00
  4. Tanja Parviainen         Koiviston koulu             19.41,40      4.51,20
  5. Lotta Toivonen           Koiviston koulu             20.18,60      5.28,40
  6. Hilla Calonius           Juhannuskylän koulu         20.41,50      5.51,30
  7. Iida Kotanen             Normaalikoulu               21.22,00      6.31,80
  8. Maija Tarkka             Takahuhdin koulu            30.22,10     15.31,90
  9. Defne Aksu               Normaalikoulu               36.26,70     21.36,50

 Poisjääneet   1
  - 260.            Aino Lepola              Takahuhdin koulu

T13P Naiset 13 vuotta, perinteinen 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Viveka Kuivalahti        Juhannuskylän koulu         13.41,90
  2. Serafina Salmi           Olkahisen koulu             17.19,30      3.37,40
  3. Jenna Saarilahti         Kämmenniemen koulu          20.02,90      6.21,00
  4. Anniina Jokela           Tesomajärven koulu          20.17,00      6.35,10
  5. Amy Wang                 Juhannuskylän koulu         20.32,50      6.50,60
  6. Minttu Toivonen          Juhannuskylän koulu         21.07,00      7.25,10
  7. Venla Vehmanen           Juhannuskylän koulu         21.16,60      7.34,70
  8. Ranja Ruotoistenmäki     FISTA                       21.29,80      7.47,90
  9. Hertta Ojala             Peltolammin koulu           21.32,50      7.50,60
 10. Iiris Anson              FISTA                       22.22,30      8.40,40
 11. Sara-Julia Lepistö       FISTA                       23.50,60     10.08,70
 12. Julia Hemmilä            Peltolammin koulu           26.25,10     12.43,20

 Poisjääneet   1
  - 282.            Vera Riihiviita          Tesomajärven koulu

T10V Naiset 10 vuotta, vapaa 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ilona Mäkelä             Leinolan koulu               4.16,00
  2. Emilia Aho               Tammelan koulu               4.52,00      0.36,00
  3. Kerttu Kulmala           Tammelan koulu               4.53,60      0.37,60
  4. Petra Havakka            Annalan koulu                5.22,90      1.06,90
  5. Iiris Rajala             Kissanmaan koulu             5.26,60      1.10,60
  6. Laura Tolonen            Kissanmaan koulu             5.39,50      1.23,50
  7. Viivi Kauranen           Kämmenniemen koulu           5.59,60      1.43,60
  8. Riina Närhi              Tesomajärven koulu           6.29,60      2.13,60
  9. Ella Mäkitalo            Normaalikoulu               14.01,50      9.45,50

 Poisjääneet   4
  - 321.            Denise Mattila           Kaukajärven koulu
  - 327.            Iiris Laine              Normaalikoulu
  - 328.            Riikka Helin             Kämmenniemen koulu
  - 332.            POISSA                   Puuttuu

T11V Naiset 11 vuotta, vapaa 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Linnéa Davidsson         Svenska Samskolan i Tamme    4.08,80
  2. Lotte Eronen             Svenska samskolan            4.30,50      0.21,70
  3. Elli Harju               Kissanmaan koulu             4.34,50      0.25,70
  4. Henna Mattila            Sammon koulu                 4.45,00      0.36,20
  5. Julia Jääskeläinen       FISTA                        4.57,90      0.49,10
  6. Pinja Mäkihannu          Tesomajärven koulu           5.04,80      0.56,00
  7. Tilda Tikkanen           Takahuhdin koulu             5.22,00      1.13,20
  8. Pinja Eschner            Aleksanterin koulu           5.22,60      1.13,80
  9. Veera Sipilä             Kissanmaan koulu             5.27,10      1.18,30
 10. Zlata Vasylenko          Annalan koulu                5.31,90      1.23,10
 11. Mariel Kuismanen         Normaalikoulu                5.37,80      1.29,00
 12. Emilia Nieminen          Annalan koulu                5.42,80      1.34,00
 13. Mesihelmi Mänttäri       Aleksanterin koulu           5.53,00      1.44,20
 14. Olivia Lisko             Annalan koulu                6.02,00      1.53,20
 15. Hulda Mustajoki          Normaalikoulu                6.03,50      1.54,70
 16. Peppi Palo-Oja           Olkahisen koulu              6.20,30      2.11,50
 17. Tuulia Heino             Aleksanterin koulu           9.28,60      5.19,80

 Poisjääneet   2
  - 345.            Bella Halme              Normaalikoulu
  - 352.            Laura Rantalainen        Takahuhdin koulu

T12V Naiset 12 vuotta, vapaa 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Birgit Tuomola           Tesomajärven koulu          11.25,50
  2. Isabella Lillqvist       Svenska Samskolan i Tamme   11.48,40      0.22,90
  3. Elina Tuominen           Aleksanterin koulu          12.01,30      0.35,80
  4. Saana Paananen           Olkahisen koulu             12.15,00      0.49,50
  5. Lotta Heinänen           Takahuhdin koulu            14.48,90      3.23,40
  6. Pihla Pohjola            Tammelan koulu              15.30,20      4.04,70
  7. Emilia Salonen           Olkahisen koulu             16.26,00      5.00,50
  8. Siiri Kattilakoski       Annalan koulu               16.32,60      5.07,10
  9. Mette Varjola            Koiviston koulu             17.20,90      5.55,40
 10. Viktoria Pogosova        Normaalikoulu               18.31,70      7.06,20

T13V Naiset 13 vuotta, vapaa 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Krista Manninen          Sammon koulu                10.29,90
  2. Liisa Matinheikki        Normaalikoulu               13.16,20      2.46,30
  3. Emma Hossi               Annalan koulu               14.18,80      3.48,90
  4. Kiia Kahiluoto           Sammon koulu                14.32,10      4.02,20
  5. Sara Aho                 Normaalikoulu               14.49,40      4.19,50
  6. Salla Valio              Kämmenniemen koulu          14.53,70      4.23,80
  7. Paula Vuorisalmi         Normaalikoulu               16.30,30      6.00,40
  8. Elina Guina              Normaalikoulu               17.01,20      6.31,30
  9. Meri Hämäläinen          Takahuhdin koulu            20.43,40     10.13,50

 Poisjääneet   2
  - 370.            Ella Leino               Olkahisen koulu
  - 376.            Iida Töyrylä             Takahuhdin koulu