TAMPEREEN PYRINTÖ

Seuranmestaruushiihtojen tulokset 17.3

Tampereen Pyrinnön seuranmestaruushiihdot 17.3.2016. Kauppi vapaa tyyli

Tulokset

M 6

1. Aleksi Kivistö 6,16

 

N8

1. Mikaela Sinda  4,39

2. Elina Hakanen 6,17

 

M8

1. Joona Kivistö.   3,25

2. Miro Sinda         3,39

3. Eevert Riikonen. 3,40

 

N10

1. Linnea Salo             3,12

2. Matilda Saltbacka  3,13

3. Emma Kallio.           3,19

4. Amanda Saltbacka.  3,23

5. Helmi Haavisto.        3,31

6. Essi Ilomäki.              3,39

7. Linnea Davidsson.    3,46

8. Ilona Mäkelä.             3,47

9. Tinja Kupiainen.        3,50

10. Seela Järvenpää.       5,16

 

M10

1. Aatos Riikonen.  3,53

2. Matias Korpi.      4,05

 

N12

 

1. Henna-Mari Pitkänen.  3,13

2. Elina Tuominen.            3,16

 

M12

 

1. Onni Tiira.          3,05

2. Lauri Lankinen  3,10

3. Juho Talvitie.     3,15

 

N14

 

1. Ronja Haavisto.   5,33

2. Anni Kallio.           5,51

3. Viivi Lundberg.     5,53

4. Silja Yli-Hietanen  5,55

 

M14

 

1. Jarkko Lankinen.     5,12

2. Tuukka Kupiainen.   5,30

3. Daniel Davidsson.      5,52

4. Sebastian Savolainen  5,56

 

N16

1. Vilma Tuominen. 5,13

 

M16

1. Veikka Rajala.   7,44

2. Oula Jokela.      9,27

 

M20

1. Mika Haarala   7,37

2. Risto Kataja.    7,38

 

MYl

1. Jarno Riikonen.  8,47

 

M50

Jaakko Paasi 9,10

 

tied. Jarmo p.0405939623

Tampereen koululaishiihtojen lähtölistat, kilpailuohjeet ja tulokset

Kaupissa hiihdetään jälleen Tampereen koululaisten hiihtokilpailut!

Keskiviikkona 9.3. alk. klo 10 Alakoulujen Tytöt – Lähtölista ja TULOKSET

Torstaina 10.3. alk. klo 10 Alakoulujen Pojat – Lähtölista ja TULOKSET

Arvonnat suoritettiin 7.3. klo 21, ja siihen mennessä saapuneet ilmoittautumiset ja korjaukset on toivottavasti otettu huomioon. Mahdollisista virheistä ilmoitus sähköpostilla pasi.rajala(at)nokia.com – sähköposteja luetaan tiistai-iltaan klo 21 saakka.

Lähtölistat on päivitetty 8.3. klo 14:50 jälki-ilmoittautumisten vuoksi

Torstaina 10.3. alk klo 14 Yläkoulujen tytöt ja pojat sprinttiviestit – Ilmoittautuneet joukkueet (numerot ja lähtöjärjestys viimevuotisten tulosten mukaan). Joukkueiden kokoonpanoihin voi ilmoittaa muutoksia torstaina kilpailupaikalla Kaupissa klo 13-13:30 välisenä aikana

YLÄKOULUJEN TULOKSET

Kilpailuohjeet alakoulut

Kilpailuohjeet yläkoulut