Tulokset. Pyrinnön Kansalliset Hiihdot 2.2.2014

 

Pyrinnön kansalliset hiihdot 2013T U L O K S E T© Tampereen Pyrintö

Kilpailun sarjat: N08; M08; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16; N18; N20; NYL; N35; N45; M45; M55; M65; M18; M20; MYL; M35;


N08 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elisabeth Kujanpää       Valkeakosken Haka             3.51,9
  2. Essi Ilomäki             Pirkkalan Hiihtäjät           4.19,3       0.27,4
  3. Henriikka Kiuru          Valkeakosken Haka             4.21,7       0.29,8
  4. Johanna Naskali          Ylöjärven Urheilijat          4.27,6       0.35,7
  5. Aino Aarnio              Ylöjärven Ryhti               4.31,7       0.39,8
  6. Helmi Haavisto           Tampereen Pyrintö             4.46,6       0.54,7
  7. Niia Niemelä             Lempäälän Kisa                5.02,7       1.10,8
  8. Iina Niemelä             Lempäälän Kisa                5.16,1       1.24,2
  9. Hanni Koski              Kangasalan Kisa               5.16,6       1.24,7

Sarjaluettelo


M08 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Konsta Manninen          Valkeakosken Haka             3.38,4
  2. Eemil Koskinen           Ylöjärven Ryhti               3.42,5       0.04,1
  3. Akseli Pesu              Pirkkalan Hiihtäjät           4.04,5       0.26,1
  4. Arttu Formisto           Lempäälän Kisa                4.06,2       0.27,8
  5. Joona Salminen           Tammelan Ryske                4.10,4       0.32,0
  6. Venne Palsinajärvi       Kaipolan Vire                 4.21,1       0.42,7

Sarjaluettelo


N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Krista Manninen          Valkeakosken Haka             6.53,6
  2. Venla Heinimaa           Kangasalan Kisa               7.07,1       0.13,5
  3. Hetta Niemelä            Lempäälän Kisa                7.15,0       0.21,4
  4. Siiri Ala-Karvia         Ylöjärven Ryhti               7.46,6       0.53,0
  4. Vieno Ristimäki          Kalvolan Isku                 7.46,6       0.53,0
  6. Ada Aarnio               Ylöjärven Ryhti               7.51,1       0.57,5
  7. Melia Palsinajärvi       Kaipolan Vire                 7.53,0       0.59,4
  8. Emmi Henriksson          Ylöjärven Ryhti               7.56,7       1.03,1
  9. Riia Hiitelä             Kankaantaan Kisa              8.00,7       1.07,1
 10. Venla Haataja            Ylöjärven Ryhti               8.19,9       1.26,3
 11. Oona Kaikkonen           Lempäälän Kisa                8.30,0       1.36,4
 12. Melina Rantala           Kangasalan Kisa               9.35,1       2.41,5
 13. Nella Laine              Kalvolan Isku                 9.36,0       2.42,4
 14. Veera Olkkonen           Kangasalan Kisa              10.25,5       3.31,9

Sarjaluettelo


M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elmeri Syrjälä           Valkeakosken Haka             6.49,6
  2. Juho Keskinen            Kangasalan Kisa               6.56,9       0.07,3
  3. Joona Lahtinen           Valkeakosken Haka             7.07,0       0.17,4
  4. Verneri Vesala           Tammelan Ryske                7.24,8       0.35,2
  5. Rauli Aho                Valkeakosken Haka             7.35,1       0.45,5
  6. Miska Mäntylä            Kangasalan Kisa               7.42,5       0.52,9
  7. Aatu Seppänen            Kangasalan Kisa               7.48,6       0.59,0
  8. Akseli Vähä-Ypyä         Pirkkalan Hiihtäjät           7.53,8       1.04,2
  9. Tuomas Leinamo           Kalvolan Isku                 8.01,1       1.11,5
 10. Aleksi Lankinen          Tampereen Pyrintö             8.05,3       1.15,7
 11. Lauri Lankinen           Tampereen Pyrintö             8.10,1       1.20,5
 12. Teemu Tuomainen          Pirkkalan Hiihtäjät           8.15,2       1.25,6
 13. Pyry Selin               Keravan Urheilijat            8.17,2       1.27,6
 14. Miika Niemelä            Lempäälän Kisa                8.18,0       1.28,4
 15. Onni Tiira               Tampereen Pyrintö             8.30,2       1.40,6
 16. Niilo Jalkanen           Kankaantaan Kisa              8.32,3       1.42,7
 17. Kasper Joensivu          Lempäälän Kisa                8.36,0       1.46,4
 18. Totte Välkki             Kangasalan Kisa               8.38,0       1.48,4
 19. Jere Simola              Pirkkalan Hiihtäjät           8.46,6       1.57,0
 20. Tuomas Närhi             Lempäälän Kisa                9.03,8       2.14,2
 21. Niilo Virta              Forssan Salama                9.05,8       2.16,2
 22. Atte Jokinen             Kankaantaan Kisa              9.12,0       2.22,4

Sarjaluettelo


N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Fanny Kukonlehto         Valkeakosken Haka            10.08,9
  2. Sonja Leinamo            Kalvolan Isku                10.17,3       0.08,4
  3. Kerttu Niinimäki         Viialan Viri                 10.17,8       0.08,9
  4. Pinja Kianta             Lempäälän Kisa               10.24,5       0.15,6
  5. Ronja Haavisto           Tampereen Pyrintö            10.33,4       0.24,5
  6. Saara Mattila            Kosken Kaiku                 10.49,9       0.41,0
  7. Aino Vuorinen            Valkeakosken Haka            11.05,6       0.56,7
  8. Vilma Kanerva            Valkeakosken Haka            11.11,7       1.02,8
  9. Venny Lundberg           Tampereen Pyrintö            11.12,6       1.03,7
 10. Kaarina Nurminen         Kangasalan Kisa              11.17,0       1.08,1
 11. Milana Itäpää            Ylöjärven Ryhti              11.19,5       1.10,6
 12. Inka Joensivu            Lempäälän Kisa               11.24,4       1.15,5
 13. Aino Pihlava             Ylöjärven Ryhti              11.28,2       1.19,3
 14. Anni Virta               Forssan Salama               11.40,6       1.31,7
 15. Henna Salminen           Tammelan Ryske               12.03,1       1.54,2
 16. Milja Itäpää             Ylöjärven Ryhti              12.20,2       2.11,3
 17. Silja Yli-Hietanen       Tampereen Pyrintö            12.28,5       2.19,6
 18. Viivi Lundberg           Tampereen Pyrintö            12.30,3       2.21,4
 19. Siiri Mäkilä             Tammelan Ryske               12.32,7       2.23,8
 20. Milja Kiuru              Valkeakosken Haka            12.33,9       2.25,0
 21. Vilma Pesu               Pirkkalan Hiihtäjät          12.36,3       2.27,4
 22. Sanna Virtanen           Kalvolan Isku                12.37,8       2.28,9
 23. Rita Simola              Pirkkalan Hiihtäjät          12.42,4       2.33,5
 24. Vilma Rantala            Kangasalan Kisa              12.44,8       2.35,9
 25. Nelli Kokko              Kangasalan Kisa              13.03,2       2.54,3
 26. Saana Kuusinen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     13.13,9       3.05,0
 27. Maila Kataja             Tampereen Pyrintö            13.17,0       3.08,1
 28. Ronja-Maija Salmela      Ruoveden Pirkat              14.03,3       3.54,4

 Poisjääneet   2
  -  74.  31831170  Ulla-Maija Peltomaa      Tammelan Ryske
  -  80.  40209744  Netta Leppänen           Kalvolan Isku

Sarjaluettelo


M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Valtteri Heinimaa        Kangasalan Kisa               9.28,0
  2. Iiro Uusitalo            Valkeakosken Haka             9.42,7       0.14,7
  3. Seeti Salonen            Valkeakosken Haka            10.25,8       0.57,8
  4. Manu Haikka              Viialan Viri                 10.50,4       1.22,4
  5. Onni Koskela             Ylöjärven Ryhti              10.57,5       1.29,5
  6. Juho Veikkolainen        Viialan Viri                 11.12,7       1.44,7
  7. Atte Urvanta             Lempäälän Kisa               11.13,2       1.45,2
  8. Niko Keskinen            Kangasalan Kisa              11.14,6       1.46,6
  9. Tatu Formisto            Lempäälän Kisa               11.23,6       1.55,6
 10. Väinö Ristimäki          Kalvolan Isku                11.37,4       2.09,4
 11. Teemu Palonen            Pirkkalan Hiihtäjät          11.40,0       2.12,0
 12. Eerik Aaltio             Lempäälän Kisa               11.49,9       2.21,9
 13. Vili Olkkonen            Kangasalan Kisa              11.52,3       2.24,3
 14. Tuukka Kupiainen         Pirkkalan Hiihtäjät          11.54,5       2.26,5
 15. Tommi Valkolehto         Kankaantaan Kisa             12.02,0       2.34,0
 16. Jarkko Lankinen          Tampereen Pyrintö            12.13,4       2.45,4
 17. Valtteri Rantala         Kalvolan Isku                12.15,1       2.47,1
 18. Lauri Suolahti           Tammelan Ryske               12.35,7       3.07,7
 19. Sebastian Savolainen     Tampereen Pyrintö            13.02,0       3.34,0
 20. Aleksi Vuorinen          Alastaron Urheilijat         13.06,9       3.38,9
 21. Venni Silmälä            Tammelan Ryske               13.39,1       4.11,1
 22. Eero Naskali             Ylöjärven Urheilijat         13.52,2       4.24,2
 23. Atte Kuokka              Kalvolan Isku                13.59,2       4.31,2

 Poisjääneet   2
  - 105.  40080130  Leevi Lipponen           Lempäälän Kisa
  - 108.  40202302  Juha Närhi               Lempäälän Kisa

Sarjaluettelo


N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilda Kukonlehto         Valkeakosken Haka             9.06,6
  2. Sanni Kuusinen           Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.23,9       0.17,3
  3. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki              9.30,9       0.24,3
  4. Milja Rantala            Kangasalan Kisa               9.54,7       0.48,1
  5. Veera Leppänen           Ylöjärven Ryhti               9.55,3       0.48,7
  6. Erika Pulkkinen          Kangasalan Kisa              10.12,3       1.05,7
  7. Ella Lehtonen            Ruoveden Pirkat              10.24,6       1.18,0
  8. Hilla Niemelä            Lempäälän Kisa               10.29,9       1.23,3
  9. Aino Pitkänen            Punkalaitumen Kunto          10.32,2       1.25,6
 10. Hilma Ahonen             Hämeenlinnan Hiihtoseura     10.50,6       1.44,0
 11. Rosa Simola              Pirkkalan Hiihtäjät          10.57,6       1.51,0
 12. Emma Tuominen            Ulvilan Ura                  10.58,9       1.52,3
 13. Heta Virtanen            Hämeenlinnan Hiihtoseura     10.59,6       1.53,0
 14. Lotta Välkki             Kangasalan Kisa              11.03,7       1.57,1
 15. Ennimaria Järventausta   Ylöjärven Urheilijat         11.05,8       1.59,2
 16. Saara Yli-Hietanen       Tampereen Pyrintö            11.29,0       2.22,4
 17. Nella Niemelä            Ylöjärven Urheilijat         11.29,8       2.23,2
 18. Vilma Tuominen           Tampereen Pyrintö            11.34,1       2.27,5
 19. Aliina Finska            Vammalan Seudun Voima        11.36,5       2.29,9
 20. Maija Mäenpää            Kalvolan Isku                11.38,8       2.32,2
 21. Aino Ristimäki           Kalvolan Isku                11.39,8       2.33,2
 22. Iida Lipsonen            Tampereen Pyrintö            12.52,3       3.45,7
 23. Hanna Nisu               Lauttakylän Luja             12.55,8       3.49,2

Sarjaluettelo


M14 Miehet 14 vuotta 6 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joonatan Junkkala        Vammalan Seudun Voima        18.00,5
  2. Atte Kettunen            Jyväskylän Hiihtoseura       18.10,4       0.09,9
  3. Eerik Nurminen           Kangasalan Kisa              18.10,6       0.10,1
  4. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti              18.18,7       0.18,2
  5. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki             18.27,8       0.27,3
  6. Aaro Auvinen             Ylöjärven Ryhti              18.45,6       0.45,1
  7. Jaska Lius               Kankaantaan Kisa             19.00,6       1.00,1
  8. Ville Joopi              Luvian Veto                  19.24,5       1.24,0
  9. Emil Piippo              Pirkkalan Hiihtäjät          19.26,6       1.26,1
 10. Aapo Haataja             Ylöjärven Ryhti              19.44,9       1.44,4
 11. Vihtori Sormunen         Viialan Viri                 19.49,8       1.49,3
 12. Leevi Lehtimäki          Luvian Veto                  20.11,4       2.10,9
 13. Veeti Henriksson         Ylöjärven Ryhti              20.29,0       2.28,5
 14. Lassi Holkonen           Ruoveden Pirkat              20.33,1       2.32,6
 15. Arttu Jaakkola           Hämeenlinnan Hiihtoseura     20.54,3       2.53,8
 16. Lauri Naskali            Ylöjärven Urheilijat         21.03,4       3.02,9
 17. Eetu Tolvanen            Pirkkalan Hiihtäjät          21.07,8       3.07,3
 18. Roni Hiitelä             Kankaantaan Kisa             21.15,1       3.14,6
 19. Konsta Jalkanen          Kankaantaan Kisa             21.24,5       3.24,0
 20. Ilmari Aho               Valkeakosken Haka            21.27,0       3.26,5
 21. Eetu Peltomaa            Ylöjärven Ryhti              21.55,6       3.55,1
 22. Vili Silmälä             Tammelan Ryske               22.57,9       4.57,4
 23. Mikko Ylinen             Vammalan Seudun Voima        23.22,0       5.21,5
 24. Veikka Rajala            Tampereen Pyrintö            24.00,4       5.59,9
 25. Oula Jokela              Tampereen Pyrintö            25.20,1       7.19,6

 Poisjääneet   3
  - 175.  31789905  Jonne Lahtinen           Valkeakosken Haka
  - 190.  32536872  Niklas Laine             Kalvolan Isku
  - 192.  32026764  Samu Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura

Sarjaluettelo


N16 Naiset 16 vuotta 6 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eveliina Piippo          Pirkkalan Hiihtäjät          18.11,1
  2. Klaara Leponiemi         Viialan Viri                 18.23,7       0.12,6
  3. Josefiina Latvanen       Viialan Viri                 19.17,3       1.06,2
  4. Sarita Nieminen          Viialan Viri                 19.25,7       1.14,6
  5. Emmi Hakomäki            Tampereen Pyrintö            19.51,3       1.40,2
  6. Sonja Lahtinen           Valkeakosken Haka            19.52,9       1.41,8
  7. Henna Mettalo            Lempäälän Kisa               20.30,7       2.19,6
  8. Pihla Kankaanpää         Lauttakylän Luja             20.32,7       2.21,6
  9. Fanni Äijälä             Ulvilan Ura                  20.32,8       2.21,7
 10. Meri Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura     20.39,9       2.28,8
 11. Enni Jarvala             Tampereen Pyrintö            20.40,8       2.29,7
 12. Emma Olander             Ylöjärven Urheilijat         20.42,0       2.30,9
 13. Riina Tainio             Eura-Kauttuan Urheilijat     20.56,7       2.45,6
 14. Krista Laitinen          Tampereen Pyrintö            21.02,5       2.51,4
 15. Annika Mäkelä            Kangasalan Kisa              21.03,9       2.52,8
 16. Alina Hanhiniemi         Noormarkun Nopsa             22.09,4       3.58,3
 17. Emmi Palonen             Pirkkalan Hiihtäjät          22.12,7       4.01,6
 18. Reea Simola              Pirkkalan Hiihtäjät          22.24,2       4.13,1
 19. Juulia Puheloinen        Valkeakosken Haka            23.19,9       5.08,8
 20. Piia Riutta              Kalvolan Isku                25.01,4       6.50,3
 21. Susanna Suolahti         Tammelan Ryske               25.50,2       7.39,1
 22. Riina Hanhiniemi         Noormarkun Nopsa             27.15,4       9.04,3

 Poisjääneet   1
  - 201.  33329376  Noora Toivonen           Tampereen Pyrintö

Sarjaluettelo


M16 Miehet 16 vuotta 6 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oskari Raussi            Kuoreveden Kärki             16.21,4
  2. Remi Lindholm            One Way Pro Team             16.30,1       0.08,7
  3. Olli Haavisto            Tampereen Pyrintö            17.01,4       0.40,0
  4. Teemu Eerola             Pirkkalan Hiihtäjät          17.03,9       0.42,5
  5. Oskari Hanhioja          Valkeakosken Haka            17.13,2       0.51,8
  6. Kevin Lindholm           One Way Pro Team             17.18,7       0.57,3
  7. Elias Sallinen           Valkeakosken Haka            17.34,0       1.12,6
  8. Onni Rintala             Kankaantaan Kisa             17.43,5       1.22,1
  9. Ilmari Kansanaho         Vammalan Seudun Voima        18.10,0       1.48,6
 10. Juho Mattila             Kosken Kaiku                 18.21,6       2.00,2
 11. Atte Ahlstedt            Pirkkalan Hiihtäjät          18.35,2       2.13,8
 12. Väinö Johansson          Kalvolan Isku                18.36,5       2.15,1
 13. Olli Niemi               Kangasalan Kisa              18.49,7       2.28,3
 14. Tuomas Seppälä           Säkylän Urheilijat           18.58,9       2.37,5
 15. Johannes Lassila         Hämeenlinnan Hiihtoseura     19.06,3       2.44,9
 16. Jere Hara                Valkeakosken Haka            19.31,2       3.09,8
 17. Tommi Niemelä            Ylöjärven Urheilijat         19.38,2       3.16,8
 18. Sauli Heinänen           Lempäälän Kisa               19.38,7       3.17,3

 Poisjääneet   2
  - 229.  30399558  Visa Joenperä            Ylöjärven Ryhti
  - 240.  31760267  Akseli Kauppi            Ylöjärven Urheilijat

Sarjaluettelo


N18 Naiset 18 vuotta 6 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Roosa Marjaniemi         Noormarkun Nopsa             18.40,0
  2. Inka Koljonen            Punkalaitumen Kunto          18.43,0       0.03,0
  3. Sanni Alatalo            Ylöjärven Urheilijat         18.56,4       0.16,4
  4. Anni Haavisto            Ylöjärven Ryhti              19.48,2       1.08,2
  4. Rita Rajala              Noormarkun Nopsa             19.48,2       1.08,2
  6. Emmi Rajala              Tampereen Pyrintö            19.48,8       1.08,8
  7. Venla Haunia             Honkajoen Seudun Urheilija   19.57,6       1.17,6
  8. Sonja Harjuntausta       Tampereen Pyrintö            20.21,9       1.41,9
  9. Sanni Lamberg            Kangasalan Kisa              20.23,8       1.43,8
 10. Sonja Julkunen           Pirkkalan Hiihtäjät          20.24,3       1.44,3
 11. Anniina Vuorinen         Loimaan Jankko               22.53,3       4.13,3

 Poisjääneet   1
  - 260.  30368026  Milka Ahonen             Hämeenlinnan Hiihtoseura

Sarjaluettelo


N20 Naiset 20 vuotta 6 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eeva Linnainmaa          Ylöjärven Urheilijat         21.11,4
  2. Maria Kataja             Tampereen Pyrintö            21.32,2       0.20,8

 Poisjääneet   3
  - 265.  28402949  Emilia Myllykoski        Noormarkun Nopsa
  - 268.  28897114  Maija-Leena Peltomaa     Tammelan Ryske
  - 269.  30008577  Erika Jänkä              Hämeenlinnan Hiihtoseura

Sarjaluettelo


NYL Naiset 6 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sini Alusniemi           Huhtasuon Hiihto 2000        16.22,8
  2. Hennariikka Rahkola      IF Länken                    16.56,4       0.33,6
  3. Anne Mäkinen             Tarvasjoen Urheilijat        17.13,1       0.50,3
  4. Mervi Pesu               Lempäälän Kisa               17.32,8       1.10,0
  5. Suvi Karjaluoto          Tampereen Pyrintö            17.43,2       1.20,4
  6. Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki             17.44,1       1.21,3
  7. Satu Heikkilä            Valkeakosken Haka            17.51,0       1.28,2
  8. Liisa Anttila            Valkeakosken Haka            17.51,6       1.28,8
  9. Salla Koskela            Tammelan Ryske               18.18,5       1.55,7
 10. Maria Mikkonen           Kuusamon Erä-Veikot          18.27,0       2.04,2
 11. Heta Jalonen             Valkeakosken Haka            18.29,0       2.06,2
 12. Eeva Nurmi               Kymin Koskenpojat            18.30,3       2.07,5
 13. Ida Rintala              Kankaantaan Kisa             18.53,7       2.30,9
 14. Lotta Tuominen           Seinäjoen Hiihtoseura        19.12,4       2.49,6
 15. Elisa Sihvola            Tampereen Pyrintö            19.29,5       3.06,7
 16. Terhi Martikainen        Lempäälän Kisa               19.35,1       3.12,3
 17. Tiia Tallila             Valkeakosken Haka            20.36,2       4.13,4
 18. Minna Ristimäki          Kalvolan Isku                22.47,8       6.25,0

 Poisjääneet   3
  - 279.  26999823  Terhi Pollari            Tampereen Pyrintö
  - 289.  27229165  Milja Tuomi              Nakkilan Vire
  - 292.  27488799  Emma Lehtonen            Ruoveden Pirkat

Sarjaluettelo


N35 Naiset 35 vuotta 6 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nina Kajamäki            Jämsänkosken Ilves           19.56,2

Sarjaluettelo


N45 Naiset 45 vuotta 6 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jaana Hietaranta         Tampereen Yritys             21.44,1
  2. Anne Kuusela             Tampereen Pyrintö            22.49,0       1.04,9

Sarjaluettelo


M45 Miehet 45 vuotta 6 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Petri Kuusinen           Turengin Sarastus            16.24,9
  2. Pauli Heinimaa           Kangasalan Kisa              16.36,4       0.11,5
  3. Timo Salminen            Pihtiputaan Tuisku           16.41,0       0.16,1
  4. Jari Maunuksela          Urjalan Urheilijat           17.09,8       0.44,9
  5. Heikki Haunia            Honkajoen Seudun Urheilija   18.14,7       1.49,8
  6. Hannu Laine              Vammalan Seudun Voima        18.58,0       2.33,1
  7. Mika Leppämäki           Ruoveden Pirkat              20.39,8       4.14,9

Sarjaluettelo


M55 Miehet 55 vuotta 6 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pekka Siiskonen          Tampereen Pyrintö            17.47,7
  2. Leo Ukkonen              Tampereen Pyrintö            18.12,0       0.24,3
  3. Rauno Tuomi              Nakkilan Vire                18.37,9       0.50,2
  4. Antti Ojala              Tampereen Pyrintö            19.31,2       1.43,5
  5. Harri Tarvainen          Virtain Urheilijat           20.18,4       2.30,7
  6. Teijo Peltometsä         Nurmijärven Hiihtoseura      20.35,1       2.47,4

 Poisjääneet   1
  - 316.  27470668  Jarmo Kopra              Turengin Sarastus

Sarjaluettelo


M65 Miehet 65 vuotta 6 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Harri Mäkelä             Vammalan Seudun Voima        18.16,2
  2. Erkki Kilpinen           Hollolan Urheilijat -46      18.47,0       0.30,8
  3. Väinö Pääkkö             Kankaantaan Kisa             19.10,8       0.54,6
  4. Seppo Laaksonen          Virtain Urheilijat           19.18,0       1.01,8
  5. Paavo Vesterinen         Tammelan Ryske               19.23,4       1.07,2
  6. Pekka Forss              Kankaantaan Kisa             20.44,5       2.28,3
  7. Tapio Rajamäki           Tampereen Pyrintö            21.07,9       2.51,7
  8. Ilkka Honkakangas        Tampereen Pyrintö            22.43,1       4.26,9
  9. Heikki Nurminen          Joutsan Pommi                23.14,2       4.58,0

Sarjaluettelo


M18 Miehet 18 vuotta 9 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joona Koponen            Tampereen Yritys             24.54,6
  2. Juuso Kivilähde          Noormarkun Nopsa             25.11,3       0.16,7
  3. Eevert Toivonen          Pirkkalan Hiihtäjät          25.44,8       0.50,2
  4. Arsi Harjuntausta        Tampereen Pyrintö            26.18,9       1.24,3
  5. Risto Kataja             Tampereen Pyrintö            26.43,6       1.49,0
  6. Timi Haikka              Viialan Viri                 26.54,5       1.59,9
  7. Mika Haarala             Tampereen Pyrintö            28.05,0       3.10,4
  8. Vili Mustonen            Pirkkalan Hiihtäjät          28.15,6       3.21,0
  9. Pyry Mustonen            Pirkkalan Hiihtäjät          29.02,8       4.08,2
 10. Viljo Johansson          Kalvolan Isku                32.21,8       7.27,2
 11. Ville Ahllund            Rajamäen Kehitys             32.47,8       7.53,2

Sarjaluettelo


M20 Miehet 20 vuotta 9 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Patrik Rajala            Noormarkun Nopsa             24.02,9
  2. Tuukka Teivaala          Ylöjärven Urheilijat         25.06,4       1.03,5
  3. Tuomas Keitaanniemi      Ulvilan Ura                  25.09,2       1.06,3
  4. Juho Marjaniemi          Noormarkun Nopsa             25.15,1       1.12,2
  5. Otto Ruusunen            Ylöjärven Urheilijat         25.29,6       1.26,7
  6. Petteri Valtonen         Viialan Viri                 26.06,6       2.03,7
  7. Joona Puheloinen         Valkeakosken Haka            28.31,5       4.28,6
  8. Ville Mäntynen           Tampereen Pyrintö            32.41,3       8.38,4

Sarjaluettelo


MYL Miehet 15 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joni Karjalainen         Lahden Hiihtoseura           37.52,8
  2. Matias Strandvall        IF Minken                    37.55,2       0.02,4
  3. Markus Sinijärvi         Valkeakosken Haka            38.04,8       0.12,0
  4. Tuomas Saksa             Valkeakosken Haka            38.23,9       0.31,1
  5. Tino Tiilikainen         Vuokatti Ski Team Kainuu     38.24,1       0.31,3
  6. Tomi Oittinen            Jämsänkosken Ilves           38.31,1       0.38,3
  7. Iiro Niskanen            Lempäälän Kisa               38.37,5       0.44,7
  8. Janne Häkkinen           Muuramen Urheilijat          38.45,8       0.53,0
  9. Tuomas Myllykoski        IF Länken                    39.14,2       1.21,4
 10. Aki Ijäs                 Viialan Viri                 39.22,1       1.29,3
 11. Mikko Harju              Jämsänkosken Ilves           39.24,9       1.32,1
 12. Samu Sjöblom             Borgå Akilles                39.47,7       1.54,9
 13. Petteri Penttilä         Parkanon Urheilijat          39.48,6       1.55,8
 14. Aki Kauppinen            Lahden Hiihtoseura           39.50,1       1.57,3
 15. Olli-Pekka Nuuttila      Kuhmoisten Kumu              40.03,7       2.10,9
 16. Aleksi Leino             Kankaantaan Kisa             40.07,3       2.14,5
 17. Kimmo Lajunen            Valkeakosken Haka            40.24,4       2.31,6
 18. Jyri Korhonen            Valkeakosken Haka            40.30,6       2.37,8
 19. Artturi Pensasmaa        Valkeakosken Haka            40.32,5       2.39,7
 20. Hannu Teisala            Viialan Viri                 40.51,7       2.58,9
 21. Joonas Kantoniemi        Ähtärin Urheilijat           41.12,8       3.20,0
 22. Ville Pirttijoki         Viialan Viri                 41.19,3       3.26,5
 23. Kalle Rytkönen           Rajamäen Kehitys             41.49,9       3.57,1
 24. Olli Teivaala            Ylöjärven Urheilijat         41.59,3       4.06,5
 25. Henri Kaukanen           Mäntän Valo                  42.00,7       4.07,9
 26. Tommi Martikainen        Lempäälän Kisa               42.11,7       4.18,9
 27. Hannu Riipinen           Toijalan Vauhti              42.30,2       4.37,4
 28. Samuli Kivistö           Lempäälän Kisa               42.30,3       4.37,5
 29. Juho Sihvola             Tampereen Pyrintö            42.36,6       4.43,8
 30. Aki Heinonen             Viialan Viri                 43.00,4       5.07,6
 31. Miika Rantanen           Tampereen Hiihtoseura        43.29,8       5.37,0
 32. Ilkka Tuomisto           Ylöjärven Urheilijat         43.43,0       5.50,2
 33. Jarkko Niemi             Tampereen Yritys             43.55,2       6.02,4
 34. Jouko Liuha              Jämsänkosken Ilves           44.14,3       6.21,5
 35. Aki Järvelä              Iso-Mustajärven Urheilijat   45.04,9       7.12,1
 36. Jaakko Ranta             Tuusulan Voima-Veikot        45.19,2       7.26,4

 Keskeyttäneet   1
  - 373.  27490923  Heikki Leppänen          Viialan Viri
 Poisjääneet   1
  - 382.  27490635  Lasse Lehtisyrjä         Ylöjärven Urheilijat

Sarjaluettelo


M35 Miehet 35 vuotta 15 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jouko Vaali              Virtain Urheilijat           40.39,3
  2. Heikki Karjaluoto        Tampereen Pyrintö            41.45,5       1.06,2
  3. Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat           42.13,1       1.33,8
  4. Miikka Raivio            Virtain Urheilijat           43.50,6       3.11,3
  5. Marko Leppämäki          Ylöjärven Urheilijat         44.37,6       3.58,3
  6. Pekka Seppänen           Kangasalan Kisa              44.50,2       4.10,9
  7. Hannu Pura               Riistaveden Urheilijat       45.04,9       4.25,6
  8. Kai Samposalo            Pirkkalan Hiihtäjät          45.44,7       5.05,4

Sarjaluettelo