Kilpailukutsut – ja kalenterit

Oppilasurheilun kilpailukalenteri 2017-2018    
         
Ilmoittautumiset tapahtuvat kilpailukohtaisella lomakkeella. Linkki lomakkeeseen löytyy lajin “kilpailukutsu”-kohdasta.
         
Päivämäärä Luokka-aste Laji Paikka Kilpailukutsu
Ti 5.9. alakoulu, yläkoulu ja lukio Aamulehden viestikarnevaalit Pyynikin urheilukenttä 18.8. mennessä
Ke 6.9.

 

yläkoulu, tytöt

 

Jalkapallo, koulusarja

 

Kauppi

 


Otteluohjelma
To 7.9.

 

yläkoulu, pojat

 

Jalkapallo, koulusarja

 

Kauppi

 

Otteluohjelma
Ti 12.9.

 

lukio, tytöt

 

Jalkapallo

 

Kauppi

 

Otteleohjelma
Ke 13.9.

 

lukio, pojat

 

Jalkapallo

 

Kauppi

 


Otteluohjelma
Ke 13.9.

 

alakoulu, tytöt

 

Yleisurheilu

 

Ratinan stadion

 

osallistujat
aikataulu
To 14.9.

 

alakoulu, pojat

 

Yleisurheilu

 

Ratinan stadion

 

osallistujat
aikataulu
To 14.9.

 

yläkoulu, pojat

 

Jalkapallo, kilpasarja

 

Kauppi

 

Otteluohjelma
Ti 19.9.

 

alakoulu, tytöt

 

Jalkapallo

 

Kauppi

 

Otteluohjelma
Ke 20.9.

 

alakoulu, pojat

 

Jalkapallo

 

Kauppi

 

Otteluohjelma
To 21.9.

 

alakoulu, 4lk. sekasarja

 

Jalkapallo

 

 Kauppi

 

Otteluohjelma
25.9.-6.10.

 

Suunnistusviikko

 

To 12.10.
klo 10
alakoulu, yläkoulu, lukio

 

Suunnistuksen yksilö – ja parikilpailut

 

Kauppi

 

9.10. mennessä
To 9.11.

 

alakoulu, yläkoulu

 

Uinti

 

Kalevan uintikeskus

 

kilpailukutsu

Ilmoittauminen 3.11. menn.

Ke 29.11. Yläkoulu, tytöt Salibandy TESC D-halli  

Otteluohjelma

 

To 30.11. Yläkoulu, pojat Salibandy TESC D-halli
Otteluohjelma
To 7.12. Alakoulu, tytöt (5.-6. lk.) Salibandy TESC D-halli Otteluohjelma
 Pe 8.12. Alakoulu, pojat (5.-6.lk.) Salibandy TESC D-halli Otteluohjelma

 

Ma 11.12. Alakoulu, sekasarja (3.-4.lk.) Salibandy TESC D-halli Otteluohjelma
Ma 11.12. Lukio (tytöt ja pojat) Salibandy Autocenter,
Linnainmaa
Otteluohjelma
 
 Vuosi 2018
Ke 24.1. klo 10-14 Lukio, tytöt Lentopallo Pyynikin Palloiluhalli  Ilmoittautuminen elisa.hakanen(a)pyrinto.fi, 18.1. mennessä
Ma 5.2. Alakoulu Jääkiekko Hervannan jäähalli Ilmoittautuminen 26.1. mennessä
Ti 6.2.  Yläkoulu Jääkiekko Hervannan jäähalli Ilmoittautuminen 26.1. mennessä
14.3. alakoulu, yläkoulu Hiihto Kauppi
yläkoulu Koripallo
viikolla 20 lukio Pesäpallo
Ti 25.1. alakoulu 5.-6 lk. HESE-kisat  Pyynikin urheilukenttä
Pe 18.5. alakoulu, yläkoulu, lukio Katuviesti Ratina
Ti  22.5. alakoulu (tytöt ja pojat) Pesäpallo Sorsapuisto
Ke 23.5. yläkoulu (tytöt) Pesäpallo Kauppi
To 24.5. yläkoulu (pojat) Pesäpallo Kauppi