TAMPEREEN PYRINTÖ

Keski-Tampereen Sprinttiviikon 2016-2017 voittajat saivat palkintonsa

Keski-Tampereen Sprinttiviikon 2016-2017 voittajat saivat palkintonsa.
Kuvassa naisten ja miesten sarjan voittajat kiertopalkintoineen: Lotta Eerola, 16 ja Mikko Eerola, 16.

K-TSV_2016-2017_Kuva_Voittajat

Voittaja-Lotan vauhtia voi ihailla: https://youtu.be/lJ9_mqEWYOY

Naisten sarjan kärki:
1. Lotta Eerola, D16, 150 (maksimipisteet)
2. Hilkka Lankia, D65, 129
3. Kaisa Haanpää, D16, 112
4. Venla Harju, D21, 83 (vain 2 osakisaa)

Miesten sarjan kärki:
1. Mikko Eerola, H16, 139 pistettä
2. Mikko Sani, H60, 128
3. Hannu Aasla, H60, 109
4. Sakari Koivuniemi, H16, 109

Naisten loppupisteet: http://tampereenpyrinto.fi/suunnistus/wp-content/uploads/sites/17/2017/01/K-TSV_2016_kisa4-v4_Pisteet_Loppupisteet_D.pdf
Miesten loppupisteet: http://tampereenpyrinto.fi/suunnistus/wp-content/uploads/sites/17/2017/01/K-TSV_2016_kisa4-v4_Pisteet_Loppupisteet_H.pdf

TP vuonna 2016
  • SM-pistetilasto: 1.
  • Mitaleja SM-kisoissa: 52
  • Venlojen viesti: 2.
  • Jukolan viesti: 13.
  • Tiomila miehet: 25.
  • Tiomila naiset: 14.
  • Tiomila HD16: 2.
  • Nuorten Jukola: 1. ja 2.
  • Ungdomens Tiomila HD18: 1.
  • Ungdomens Tiomila D18: 2.
  • Arvokisat:
    • Florian Howald (SUI): MM sprinttiviesti 2., EM sprintti 3., EM viesti 1.
    • Saila Kinni: MM pitkä 5., MM keskimatka 21., EM keskimatka 6., EM pitkä 20.
    • Venla Harju: MM sprinttiviesti 7., EM sprinttiviesti 4., EM sprintti 9., EM keskimatka 9.
    • Aleksi Niemi: EM sprinttiviesti 4., MM sprintti 24.
    • Severi Kymäläinen: EM sprintti 37.
    • Anton Kuukka: nuorten MM viesti 3., nuorten MM keskimatka 7., nuorten MM pitkä 10., nuorten MM sprintti 15.
    • Simona Aebersold (SUI): nuorten MM sprintti 1., nuorten MM keski 1., nuorten MM viesti 1., nuorten MM pitkä 12.
    • Valerie Aebischer (SUI): nuorten MM pitkä 2., nuorten MM sprintti 11.
    • Tobia Pezzatti (SUI): nuorten MM sprintti 5., nuorten MM pitkä 26., nuorten MM keski 29.
    • Julie Emmerson (GBR): nuorten MM viesti 5., nuorten MM keski 58.
    • Anni Haanpää: nuorten EM viesti 1., nuorten EM pitkä 26., nuorten EM sprintti 31.
    • Lotta Eerola: nuorten EM pitkä 1., nuorten EM sprintti 10., nuorten EM viesti 14.
    • Mikko Eerola: nuorten EM viesti 4., nuorten EM pitkä 10., nuorten EM sprintti 22.
    • Leo Matinheikki: nuorten EM sprintti 3., nuorten EM pitkä 43.
    • Juha Lilja: nuorten pysu-EM viesti 1., nuorten pysu-EM sprintti 16., nuorten pysu-EM keskimatka 16., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Saara Yli-Hietanen: nuorten pysu-EM sprintti 12., nuorten pysu-EM keski 9., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Kaarina Nurminen: nuorten pysu-EM sprintti 6., nuorten pysu-EM keski 13.