TAMPEREEN PYRINTÖ

Tervetuloa Tampereen Pyrinnön aikuisten suunnistuskouluun!

TP_Aikuisten_suunnistuskoulu

Lataa Aikuisten suunnistuskoulun esite klikkaamalla kuvaa

Tampereen Pyrinnön suuren suosion saanut aikuisten suunnistuskoulu pyörähtää jälleen käyntiin huhtikuussa 2017. Ilmoittautuminen avautuu maaliskuun alussa 2017 näillä sivuilla.

Lisätietoa suunnistuskoulusta löytyy yllä olevasta navigoinnista.

Voit kysyä aikuissuunnistuskoulusta sähköpostitse Katri Lilja: katri.minna(at)gmail.com, tai p. 045 134 9466, tai alla olevalla lomakkeella.

Tietoa Aikuisten suunnistuskoulusta voit välittää kaikille ulkoliikunnasta kiinnostuneille. Suunnistus on hyödyllinen kansalaistaito – kaikki me tarvitsemme suunnistustaitoa niin marjametsällä, vieraassa paikassa nähtävyyksiä etsiessäsi, Lapin vaelluksilla, kuin myös kuntoillessa vaikkapa Iltarasteilla.

Osa kurssilaisitamme on laittanut rohkeasti tavoitteeksi Jukolan tai Venlojen viestiin osallistumisen!

Nyt Aikuisten suunnistuskoulu löytyy myös facebookista.

Rohkeasti mukaan – se kannattaa! Pyrinnön toteuttama aikuisten suunnistuskoulu on saanut hyvän palautteen osallistujilta.

ask_2014

Vuoden 2014 aikuissuunnistuskoulun ryhmäkuva

Kysy Aikuissuunnistuskoulusta
Nimi
Sähköposti
Aikuisten suunnistuskoulu Facebookissa
TP vuonna 2016
  • SM-pistetilasto: 1.
  • Mitaleja SM-kisoissa: 52
  • Venlojen viesti: 2.
  • Jukolan viesti: 13.
  • Tiomila miehet: 25.
  • Tiomila naiset: 14.
  • Tiomila HD16: 2.
  • Nuorten Jukola: 1. ja 2.
  • Ungdomens Tiomila HD18: 1.
  • Ungdomens Tiomila D18: 2.
  • Arvokisat:
    • Florian Howald (SUI): MM sprinttiviesti 2., EM sprintti 3., EM viesti 1.
    • Saila Kinni: MM pitkä 5., MM keskimatka 21., EM keskimatka 6., EM pitkä 20.
    • Venla Harju: MM sprinttiviesti 7., EM sprinttiviesti 4., EM sprintti 9., EM keskimatka 9.
    • Aleksi Niemi: EM sprinttiviesti 4., MM sprintti 24.
    • Severi Kymäläinen: EM sprintti 37.
    • Anton Kuukka: nuorten MM viesti 3., nuorten MM keskimatka 7., nuorten MM pitkä 10., nuorten MM sprintti 15.
    • Simona Aebersold (SUI): nuorten MM sprintti 1., nuorten MM keski 1., nuorten MM viesti 1., nuorten MM pitkä 12.
    • Valerie Aebischer (SUI): nuorten MM pitkä 2., nuorten MM sprintti 11.
    • Tobia Pezzatti (SUI): nuorten MM sprintti 5., nuorten MM pitkä 26., nuorten MM keski 29.
    • Julie Emmerson (GBR): nuorten MM viesti 5., nuorten MM keski 58.
    • Anni Haanpää: nuorten EM viesti 1., nuorten EM pitkä 26., nuorten EM sprintti 31.
    • Lotta Eerola: nuorten EM pitkä 1., nuorten EM sprintti 10., nuorten EM viesti 14.
    • Mikko Eerola: nuorten EM viesti 4., nuorten EM pitkä 10., nuorten EM sprintti 22.
    • Leo Matinheikki: nuorten EM sprintti 3., nuorten EM pitkä 43.
    • Juha Lilja: nuorten pysu-EM viesti 1., nuorten pysu-EM sprintti 16., nuorten pysu-EM keskimatka 16., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Saara Yli-Hietanen: nuorten pysu-EM sprintti 12., nuorten pysu-EM keski 9., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Kaarina Nurminen: nuorten pysu-EM sprintti 6., nuorten pysu-EM keski 13.