TAMPEREEN PYRINTÖ

Grano Games 9.-11.6.2017

Palautekysely: https://goo.gl/forms/FQdXgGoBroGW4dNl1

Kilpailukutsu Kilpailuohjeet Sarjat ja matkat
Lähtöajat sarjoittain Lähtöajat seuroittain Ratamestareiden lausunnot
GPS-seurattavat urheilijat ONLINE-tulokset GPS-seuranta
Live stream perjantai / Friday Live stream lauantai / Saturday Live stream sunnuntai /Sunday
Invitation Bulletin 2 Classes and distances
Start list by class Start list by club Course setters’ report
Athletes with GPS tracking ONLINE-results GPS-tracking

Perjantai 9.6. / Friday June 9

Tulokset pe 9.6. Väliajat pe 9.6. Reittihärveli
Kunto tulokset Kunto väliajat Kuvagalleria
Results June 9 Split times June 9 RouteGadget
Results Open class Split times Open class Photo Gallery

Lauantai ja sunnuntai 10-11.6. / Saturday-Sunday June 10-11

Lopullinen pistetilanne Karttapaloja ja kuvia maastosta Rastiralli
.
Tulokset la 10.6. Väliajat la 10.6. Reittihärveli
Kunto tulokset la Kunto väliajat la Kuvagalleria lauantai
.
Tulokset su 11.6. Väliajat su 11.6. Reittihärveli su 11.6.
Kunto tulokset su Kunto väliajat su Kuvagalleria sunnuntai
Final standings Map and terrain samples Rastiralli (punching course)
.
Results Saturday Split times Saturday RouteGadget Saturday
Open Results Saturday Open split times Saturday Photo Gallery Saturday
.
Results Sunday Split times Sunday RouteGadget Sunday
Open Results Sunday Open split times Sunday Photo Gallery Sunday

GRANO GAMES 2017 UUTISIA/NEWS

GRANO GAMES 2017 FACEBOOKISSA


TP vuonna 2016
  • SM-pistetilasto: 1.
  • Mitaleja SM-kisoissa: 52
  • Venlojen viesti: 2.
  • Jukolan viesti: 13.
  • Tiomila miehet: 25.
  • Tiomila naiset: 14.
  • Tiomila HD16: 2.
  • Nuorten Jukola: 1. ja 2.
  • Ungdomens Tiomila HD18: 1.
  • Ungdomens Tiomila D18: 2.
  • Arvokisat:
    • Florian Howald (SUI): MM sprinttiviesti 2., EM sprintti 3., EM viesti 1.
    • Saila Kinni: MM pitkä 5., MM keskimatka 21., EM keskimatka 6., EM pitkä 20.
    • Venla Harju: MM sprinttiviesti 7., EM sprinttiviesti 4., EM sprintti 9., EM keskimatka 9.
    • Aleksi Niemi: EM sprinttiviesti 4., MM sprintti 24.
    • Severi Kymäläinen: EM sprintti 37.
    • Anton Kuukka: nuorten MM viesti 3., nuorten MM keskimatka 7., nuorten MM pitkä 10., nuorten MM sprintti 15.
    • Simona Aebersold (SUI): nuorten MM sprintti 1., nuorten MM keski 1., nuorten MM viesti 1., nuorten MM pitkä 12.
    • Valerie Aebischer (SUI): nuorten MM pitkä 2., nuorten MM sprintti 11.
    • Tobia Pezzatti (SUI): nuorten MM sprintti 5., nuorten MM pitkä 26., nuorten MM keski 29.
    • Julie Emmerson (GBR): nuorten MM viesti 5., nuorten MM keski 58.
    • Anni Haanpää: nuorten EM viesti 1., nuorten EM pitkä 26., nuorten EM sprintti 31.
    • Lotta Eerola: nuorten EM pitkä 1., nuorten EM sprintti 10., nuorten EM viesti 14.
    • Mikko Eerola: nuorten EM viesti 4., nuorten EM pitkä 10., nuorten EM sprintti 22.
    • Leo Matinheikki: nuorten EM sprintti 3., nuorten EM pitkä 43.
    • Juha Lilja: nuorten pysu-EM viesti 1., nuorten pysu-EM sprintti 16., nuorten pysu-EM keskimatka 16., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Saara Yli-Hietanen: nuorten pysu-EM sprintti 12., nuorten pysu-EM keski 9., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Kaarina Nurminen: nuorten pysu-EM sprintti 6., nuorten pysu-EM keski 13.