TAMPEREEN PYRINTÖ

Viestisijoitukset kautta aikain

Jukolan viesti Venlojen viesti Nuorten Jukola
Tiomila miehet Tiomila naiset 25-manna

Jukolan viesti

Venlojen viesti

 

Tiomila miehet

Tiomila naiset

Nuorten Jukola

 

25manna

  • 2016: 4.
  • 2015: 7.
  • 2014: 15.
  • 2013: 3.
  • 2012: 10.
  • 2011: 1. (1 Hannu Saarijärvi, 2 Florian Howald, 3 Riina Kuuselo Saila Kinni Venla Niemi Maria Laine, 4 Sanni Alatalo Sari Saarijärvi Eliisa Alatalo Emmi Mähönen, 5 Elias Kuukka Leo Laakkonen Severi Kymäläinen Janne Heikka, 6 Tuomo Haanpää Aleksi Niemi Janne Märkälä Jouni Mähönen, 7 Jussi-Elmeri Halme Jarkko Laine Elmeri Vähänen Jarkko Huovila, 23 Mikko Heinämäki, 24 Severin Howald, 25 Anni-Maija Fincke)
  • 2010: 7.
  • 2009: 2.
  • 2008: 4.
  • 2007: 7.
  • 2006: 5.
  • 2005: 4.
  • 2004: 4.
  • 2003: 3.
  • 2002: 2.
  • 2001: 6.
  • 2000: 2.
  • 1999: 13.
  • 1998: ei 15:n joukossa, tieto AngA:n sivuilta
  • 1997: 4.
  • 1996: 3.
  • 1995: 23.
  • 1994: 11.
  • 1993: 11.
  • 1992: 13.
  • 1991: 6.
  • 1990: 9.
  • 1989: 5.
  • 1988: 7.
TP vuonna 2016
  • SM-pistetilasto: 1.
  • Mitaleja SM-kisoissa: 52
  • Venlojen viesti: 2.
  • Jukolan viesti: 13.
  • Tiomila miehet: 25.
  • Tiomila naiset: 14.
  • Tiomila HD16: 2.
  • Nuorten Jukola: 1. ja 2.
  • Ungdomens Tiomila HD18: 1.
  • Ungdomens Tiomila D18: 2.
  • Arvokisat:
    • Florian Howald (SUI): MM sprinttiviesti 2., EM sprintti 3., EM viesti 1.
    • Saila Kinni: MM pitkä 5., MM keskimatka 21., EM keskimatka 6., EM pitkä 20.
    • Venla Harju: MM sprinttiviesti 7., EM sprinttiviesti 4., EM sprintti 9., EM keskimatka 9.
    • Aleksi Niemi: EM sprinttiviesti 4., MM sprintti 24.
    • Severi Kymäläinen: EM sprintti 37.
    • Anton Kuukka: nuorten MM viesti 3., nuorten MM keskimatka 7., nuorten MM pitkä 10., nuorten MM sprintti 15.
    • Simona Aebersold (SUI): nuorten MM sprintti 1., nuorten MM keski 1., nuorten MM viesti 1., nuorten MM pitkä 12.
    • Valerie Aebischer (SUI): nuorten MM pitkä 2., nuorten MM sprintti 11.
    • Tobia Pezzatti (SUI): nuorten MM sprintti 5., nuorten MM pitkä 26., nuorten MM keski 29.
    • Julie Emmerson (GBR): nuorten MM viesti 5., nuorten MM keski 58.
    • Anni Haanpää: nuorten EM viesti 1., nuorten EM pitkä 26., nuorten EM sprintti 31.
    • Lotta Eerola: nuorten EM pitkä 1., nuorten EM sprintti 10., nuorten EM viesti 14.
    • Mikko Eerola: nuorten EM viesti 4., nuorten EM pitkä 10., nuorten EM sprintti 22.
    • Leo Matinheikki: nuorten EM sprintti 3., nuorten EM pitkä 43.
    • Juha Lilja: nuorten pysu-EM viesti 1., nuorten pysu-EM sprintti 16., nuorten pysu-EM keskimatka 16., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Saara Yli-Hietanen: nuorten pysu-EM sprintti 12., nuorten pysu-EM keski 9., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Kaarina Nurminen: nuorten pysu-EM sprintti 6., nuorten pysu-EM keski 13.