TAMPEREEN PYRINTÖ

Kannatusmaksu

Tampereen Pyrinnön jäsenmaksu menee pääseuralle. Suunnistusjaosto kerää vapaaehtoista 25 euron kannatusmaksua (entinen jaostomaksu). Maksu menee lyhentämättömänä suunnistusjaoston hyväksi ja sillä tuetaan lasten ja nuorten, huippu-urheilijoiden sekä myös iäkkäämpien urheiluharrastusta.

Kannatusmaksun lisäksi tai sijasta voit myös tehdä minkä tahansa suuruisen lahjoituksen palkitsemisrahastoon. Rahastosta jaetaan tukea SM-, EM- ja MM-tasolla menestyneille.

Suunnistusjaosto kiittää sinua kannatuksestasi!

Maksut voit tehdä seuraaville tileille:

Kannatusmaksu
Tilinumero FI54 5732 2620 1535 77/Tampereen Pyrintö suunnistusjaosto
Viite 110

Lahjoitus palkitsemisrahastoon
Tilinumero FI12 5730 0820 7161 61/ Tampereen Pyrintö rahasto
Viite 1300

Palkitsemisrahaston säännöt

TP vuonna 2016
  • SM-pistetilasto: 1.
  • Mitaleja SM-kisoissa: 52
  • Venlojen viesti: 2.
  • Jukolan viesti: 13.
  • Tiomila miehet: 25.
  • Tiomila naiset: 14.
  • Tiomila HD16: 2.
  • Nuorten Jukola: 1. ja 2.
  • Ungdomens Tiomila HD18: 1.
  • Ungdomens Tiomila D18: 2.
  • Arvokisat:
    • Florian Howald (SUI): MM sprinttiviesti 2., EM sprintti 3., EM viesti 1.
    • Saila Kinni: MM pitkä 5., MM keskimatka 21., EM keskimatka 6., EM pitkä 20.
    • Venla Harju: MM sprinttiviesti 7., EM sprinttiviesti 4., EM sprintti 9., EM keskimatka 9.
    • Aleksi Niemi: EM sprinttiviesti 4., MM sprintti 24.
    • Severi Kymäläinen: EM sprintti 37.
    • Anton Kuukka: nuorten MM viesti 3., nuorten MM keskimatka 7., nuorten MM pitkä 10., nuorten MM sprintti 15.
    • Simona Aebersold (SUI): nuorten MM sprintti 1., nuorten MM keski 1., nuorten MM viesti 1., nuorten MM pitkä 12.
    • Valerie Aebischer (SUI): nuorten MM pitkä 2., nuorten MM sprintti 11.
    • Tobia Pezzatti (SUI): nuorten MM sprintti 5., nuorten MM pitkä 26., nuorten MM keski 29.
    • Julie Emmerson (GBR): nuorten MM viesti 5., nuorten MM keski 58.
    • Anni Haanpää: nuorten EM viesti 1., nuorten EM pitkä 26., nuorten EM sprintti 31.
    • Lotta Eerola: nuorten EM pitkä 1., nuorten EM sprintti 10., nuorten EM viesti 14.
    • Mikko Eerola: nuorten EM viesti 4., nuorten EM pitkä 10., nuorten EM sprintti 22.
    • Leo Matinheikki: nuorten EM sprintti 3., nuorten EM pitkä 43.
    • Juha Lilja: nuorten pysu-EM viesti 1., nuorten pysu-EM sprintti 16., nuorten pysu-EM keskimatka 16., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Saara Yli-Hietanen: nuorten pysu-EM sprintti 12., nuorten pysu-EM keski 9., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Kaarina Nurminen: nuorten pysu-EM sprintti 6., nuorten pysu-EM keski 13.