TAMPEREEN PYRINTÖ

SUUNNISTUSJAOSTON JOHTOKUNTA

Puheenjohtaja
Sami Liponkoski
samiliponkoski[at]gmail.com
p. 040 8422470
Haavikontie 5
33800 Lempäälä

Lajipäällikkö ja varapuheenjohtaja
Mikko Eskola
mikkoeskola[at]kolumbus.fi
p. 040 056 8693
Linnainmaanraitti 16 A 4
33580 Tampere

Rahastonhoitaja
Tuija Schmidt
tuija[at]theschmidts.eu
p. 044 585 2541
Silakatu 10
33580 Tampere

Sihteeri
Ari Virekunnas
ari.virekunnas[at]kolumbus.fi
p. 050 323 2037

Tiedotus / Viestintä
Saana Vahvelainen
saana.vahvelainen[at]pp.inet.fi
p. 040 069 2254

Heikki Tukiainen
heikki.tukiainen[at]iki.fi
p. 040 5615020

Markkinointi
Samuli Saarikko
samuli.saarikko[at]gmail.com
p. 0400 013 050

Edustusryhmä
Kari Jussila
kari.jussila[a]live.com
p. 050 526 2921

Nuorten ryhmä 14-20 v.
Tiina Jussila
tiina.j.jussila[a]gmail.com
040 779 9404

Oravatoiminta eli 4-13-v. suunnistuskoulu
Jarno Riikonen
jarno.riikonen[at]fimnet.fi
p. 050 400 5235

 


Edustajat pääseuran johtokunnassa
Juha Laakkonen
juhalaakkonen[at]live.com
p. 040 052 2668
sekä Sami Liponkoski


MUITA YHTEYSTIETOJA

Edustusryhmät
Miehet (Punakone)
Vastuuvalmentaja Kari Jussila
kari.jussila[at]live.com
p. 050 526 2921

Naiset (Punahilkat)
Vastuuvalmentaja Janne Märkälä
MarkalaJanne[at]JohnDeere.com
p. 040 839 2837

Edustuksen ja Nuorten SM-majoitus- ja VG-varaukset
Esa Kuukka
esa.kuukka[at]kolumbus.fi
p. 044 270 4525

Nuorten Ryhmä 14-20-v.:
Valmennusvastaavat
Katri Lilja
katri.minna[at]gmail.com
p. 045 1349466

Mikko Eskola ”Lammikko”
mikkoeskola[at]kolumbus.fi
puhelin 040 056 8693

Oravapolku 4-13-v.:
Pääorava
Jarno Riikonen
jarno.riikonen[at]fimnet.fi
p. 050 400 5235

Iltarastit
Jari Kymäläinen
jari.kymalainen[at]sandvik.com
p. 040 527 1010

Kartat ja kilpailut
Mikko Eskola
mikkoeskola[at]kolumbus.fi
p. 040 056 8693

Rahastonhoitajat:
Jaosto ja Nuorten ryhmä:
Tuija Schmidt
tuija[at]theschmidts.eu
p. 044 585 2541
Silakatu 10
33580 Tampere

Edustus:
Tuire Niemi
tuireniemi[at]windowslive.com
p. 040 822 7756
Lauritanhuanhaara 10
33680 Tampere

Oravapolku:
Laura Tiits
lauratiits[at]gmail.com
p. 040 561 5498
Kanervakuja 1
36220 Kangasala

TP vuonna 2016
  • SM-pistetilasto: 1.
  • Mitaleja SM-kisoissa: 52
  • Venlojen viesti: 2.
  • Jukolan viesti: 13.
  • Tiomila miehet: 25.
  • Tiomila naiset: 14.
  • Tiomila HD16: 2.
  • Nuorten Jukola: 1. ja 2.
  • Ungdomens Tiomila HD18: 1.
  • Ungdomens Tiomila D18: 2.
  • Arvokisat:
    • Florian Howald (SUI): MM sprinttiviesti 2., EM sprintti 3., EM viesti 1.
    • Saila Kinni: MM pitkä 5., MM keskimatka 21., EM keskimatka 6., EM pitkä 20.
    • Venla Harju: MM sprinttiviesti 7., EM sprinttiviesti 4., EM sprintti 9., EM keskimatka 9.
    • Aleksi Niemi: EM sprinttiviesti 4., MM sprintti 24.
    • Severi Kymäläinen: EM sprintti 37.
    • Anton Kuukka: nuorten MM viesti 3., nuorten MM keskimatka 7., nuorten MM pitkä 10., nuorten MM sprintti 15.
    • Simona Aebersold (SUI): nuorten MM sprintti 1., nuorten MM keski 1., nuorten MM viesti 1., nuorten MM pitkä 12.
    • Valerie Aebischer (SUI): nuorten MM pitkä 2., nuorten MM sprintti 11.
    • Tobia Pezzatti (SUI): nuorten MM sprintti 5., nuorten MM pitkä 26., nuorten MM keski 29.
    • Julie Emmerson (GBR): nuorten MM viesti 5., nuorten MM keski 58.
    • Anni Haanpää: nuorten EM viesti 1., nuorten EM pitkä 26., nuorten EM sprintti 31.
    • Lotta Eerola: nuorten EM pitkä 1., nuorten EM sprintti 10., nuorten EM viesti 14.
    • Mikko Eerola: nuorten EM viesti 4., nuorten EM pitkä 10., nuorten EM sprintti 22.
    • Leo Matinheikki: nuorten EM sprintti 3., nuorten EM pitkä 43.
    • Juha Lilja: nuorten pysu-EM viesti 1., nuorten pysu-EM sprintti 16., nuorten pysu-EM keskimatka 16., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Saara Yli-Hietanen: nuorten pysu-EM sprintti 12., nuorten pysu-EM keski 9., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Kaarina Nurminen: nuorten pysu-EM sprintti 6., nuorten pysu-EM keski 13.