Yhteystiedot

Henkilöstö

IMG_2732 – kopio


Seuran toiminnanjohtaja

Jarmo Hakanen
050 554 1358
jarmo.hakanen(a)pyrinto.fi

 

Seuran urheilutoimenjohtaja, U20 MM-kisojen pääsihteeri
Elisa Hakanen
050 352 0982
elisa.hakanen(a)pyrinto.fi

Cheerleading lajikoordinaattori
Anna Sällylä
044 2382852
anna.sallyla(a)pyrinto.fi

Cheerleading valmennuskoordinaattori
Aino Skyttälä
aino.skyttala(a)pyrinto.fi

Koripallon valmennuspäällikkö
Jukka Raja-aho
0400 833058
jukka.raja-aho(a)pyrinto.fi

Koripallojaoston päävalmentaja
Juri Heinämäki
040 5316321
juri.heinamaki(a)pyrinto.fi

Miesten Korisliigan päävalmentaja
Sami Toiviainen
044 5333344
sami.toiviainen(a)pyrinto.fi

Yleisurheilun nuorisovalmennuspäällikkö
Pauliina Savijoki
046-9204272
pauliina.savijoki(a)pyrinto.fi

Yleisurheilun valmennuspäällikkö (50%)
Tommi Evilä
tommi.evila(a)pyrinto.fi

Oppilasurheilu
elisa.hakanen(a)pyrinto.fi

Seuran toimisto:

Tampereen Pyrintö r.y.
Pyhäjärvenkatu 5 H
33200 Tampere
(Klingendahlin kiinteistö, sisäpiha)

Toimistopäällikkö
Eira Kähtävä
puhelin: 03 223 3888
toimisto(a)pyrinto.fi (mm.jäsenasiat)

Avoinna ma, ti, ke ja pe klo 12.00-18.00 ja torstaisin klo 13.00-19.00.

Seuran posti
postiosoite: Pyhäjärvenkatu 5 H 33200 TAMPERE
sähköposti: toimisto(a)pyrinto.fi

Korvaa (a)-merkintä sähköpostiosoitteissa @-merkillä.

 

Seuran hallitus 2018

Puheenjohtaja
Ilkka Vilonen
0400-625195
ilkka.vilonen(a)ramboll.fi

Varapuheenjohtaja
Saila Asumaniemi
040-7172151
saila.asumaniemi(a)pyrinto.fi

Sihteeri
Jarmo Hakanen
050-5541358
jarmo.hakanen(a)pyrinto.fi

Jäsenet:
Markku  Ala-Mettälä        markku.ala-mettala(a)prevision.fi
Katri Heilimä                     katri.heilima(a)laakkonen.fi
Marja Joutsen                  marja.joutsen(a)elisanet.fi
Katja Karintaus                katja.karintaus(a)elisanet.fi
Kalevi Lammi                   kalevi.lammi(a)kolumbus.fi
Sami Liponkoski              sami.liponkoski(a)gmail.com
Tuuli Merikoski                tuuli.merikoski(a)liiketalousopisto.fi
Juho Sopanen                 juho.sopanen(a)metso.com

Jaostojen johtokunnat 2018