Tampereen alakoulujen yleisurheilukilpailut Tampereen Pyrintö 15.09.2020 P9 60m Loppukilpailu, Tuuli: NM 1) Aatos Karjanlahti Leinolan koulu 9,89q 2) Israel Okofi Tampereen kansainvälinen koulu 10,01q 3) Leevi Hanhisuo Atalan koulu 10,03q 4) Julius Makkula Ahvenisjärven koulu 10,08q 5) Martti Kurjenmäki Sammon koulu 10,13q 6) Samuel Kulmala Leinolan koulu 10,17q 7) Daniel Ranta-Penttilä Takahuhdin koulu 10,24q 8) Niklas Grobler Kämmenniemen koulu 10,28q 1) Aatos Karjanlahti Leinolan koulu 9,84q 2) Israel Okofi Tampereen kansainvälinen koulu 10,00q 3) Samuel Kulmala Leinolan koulu 10,13q 4) Daniel Ranta-Penttilä Takahuhdin koulu 10,14q 5) Niklas Grobler Kämmenniemen koulu 10,14q 6) Martti Kurjenmäki Sammon koulu 10,31q 7) Leevi Hanhisuo Atalan koulu 10,32q 8) Julius Makkula Ahvenisjärven koulu 10,32q 9) Anton Uotila Kaarilan koulu 10,33 10) Atte Hukkanen Linnainmaan koulu 10,37 11) Riku Lehtinen Olkahisen koulu 10,38 12) Martin Rasmussen Linnainmaan koulu 10,41 13) Kasper Alanen Tesoman koulu 10,43 14) Sisu Tammi Tesoman koulu 10,43 15) Joel Huhtiniemi Sammon koulu 10,44 16) Oskari Valkealahti Atalan koulu 10,47 17) Alvi Juupaluoma Etelä-Hervannan koulu 10,52 18) Patrik Rajamäki Tampereen kansainvälinen koulu 10,62 19) Touko Arha Olkahisen koulu 10,62 20) Arvin Pakarinen Etelä-Hervannan koulu 10,65 21) Antti Tuomi Lentävänniemen koulu 10,69 22) Kristian Olafeso Peltolammin koulu 10,74 23) Aarni Kristo 10,77 24) Adan Curtido Wivi Lönnin koulu 10,78 25) Oliver Lahtinen Ahvenisjärven koulu 10,80 26) Seemi Hartus Takahuhdin koulu 10,82 27) Kalle Kallio Juhannuskylän koulu 10,84 28) Veeti Seppä Lentävänniemen koulu 10,84 29) Elo Hovi Koiviston koulu 10,89 30) Leon Pitre Pispalan koulu 10,90 31) Vertti Wallenius Koiviston koulu 10,91 32) Aatos Roihankorpi Lielahden koulu 11,13 33) Joona Hänninen Kämmenniemen koulu 11,14 34) Jimi Suhonen Peltolammin koulu 11,22 35) Eemil Koivumäki Pispalan koulu 11,24 36) Otso Hoffren Juhannuskylän koulu 11,25 37) Eemil Mujunen 11,32 38) Onni Savikko 11,43 39) Konsta Huhta Wivi Lönnin koulu 11,62 40) Akseli Kokkonen Kämmenniemen koulu 11,66 41) Severi Lahtinen Messukylän koulu 12,19 42) Oiva Jylli Lielahden koulu 12,33 43) Kasper Nytorp Kaarilan koulu 13,57 Juho Lahtinen DNS Aleksi Mäntyharju Vuoreksen koulu DNS Eliel Jalonen Pohjois-Hervannan koulu DNS Luukas Luostarinen Pohjois-Hervannan koulu DNS Patrik Vainio Vuoreksen koulu DNS Alkuerät erä 1, Tuuli: NM 1) Sisu Tammi Tesoman koulu 10,43 2) Patrik Rajamäki Tampereen kansainvälinen koulu 10,62 3) Kristian Olafeso Peltolammin koulu 10,74 4) Seemi Hartus Takahuhdin koulu 10,82 5) Aatos Roihankorpi Lielahden koulu 11,13 6) Konsta Huhta Wivi Lönnin koulu 11,62 Aleksi Mäntyharju Vuoreksen koulu DNS Juho Lahtinen DNS Alkuerät erä 2, Tuuli: NM 1) Aatos Karjanlahti Leinolan koulu 9,84q 2) Atte Hukkanen Linnainmaan koulu 10,37 3) Alvi Juupaluoma Etelä-Hervannan koulu 10,52 4) Kalle Kallio Juhannuskylän koulu 10,84 5) Veeti Seppä Lentävänniemen koulu 10,84 6) Jimi Suhonen Peltolammin koulu 11,22 7) Akseli Kokkonen Kämmenniemen koulu 11,66 Alkuerät erä 3, Tuuli: NM 1) Israel Okofi Tampereen kansainvälinen koulu 10,00q 2) Daniel Ranta-Penttilä Takahuhdin koulu 10,14q 3) Kasper Alanen Tesoman koulu 10,43 4) Joel Huhtiniemi Sammon koulu 10,44 5) Arvin Pakarinen Etelä-Hervannan koulu 10,65 6) Antti Tuomi Lentävänniemen koulu 10,69 7) Aarni Kristo 10,77 8) Adan Curtido Wivi Lönnin koulu 10,78 Alkuerät erä 4, Tuuli: NM 1) Martti Kurjenmäki Sammon koulu 10,31q 2) Leevi Hanhisuo Atalan koulu 10,32q 3) Riku Lehtinen Olkahisen koulu 10,38 4) Oliver Lahtinen Ahvenisjärven koulu 10,80 5) Leon Pitre Pispalan koulu 10,90 6) Vertti Wallenius Koiviston koulu 10,91 7) Joona Hänninen Kämmenniemen koulu 11,14 Eliel Jalonen Pohjois-Hervannan koulu DNS Alkuerät erä 5, Tuuli: NM 1) Samuel Kulmala Leinolan koulu 10,13q 2) Niklas Grobler Kämmenniemen koulu 10,14q 3) Anton Uotila Kaarilan koulu 10,33 4) Martin Rasmussen Linnainmaan koulu 10,41 5) Otso Hoffren Juhannuskylän koulu 11,25 6) Severi Lahtinen Messukylän koulu 12,19 7) Kasper Nytorp Kaarilan koulu 13,57 Alkuerät erä 6, Tuuli: NM 1) Julius Makkula Ahvenisjärven koulu 10,32q 2) Oskari Valkealahti Atalan koulu 10,47 3) Touko Arha Olkahisen koulu 10,62 4) Elo Hovi Koiviston koulu 10,89 5) Eemil Koivumäki Pispalan koulu 11,24 6) Oiva Jylli Lielahden koulu 12,33 Luukas Luostarinen Pohjois-Hervannan koulu DNS Patrik Vainio Vuoreksen koulu DNS Alkuerät erä 7, Tuuli: NM 1) Eemil Mujunen 11,32 2) Onni Savikko 11,43 T9 60m Loppukilpailu, Tuuli: NM 1) Jada Marttila Tesoman koulu 9,79q 2) Seela Kylmänen Tampereen kansainvälinen koulu 10,08q 3) Moona Pärssinen Lentävänniemen koulu 10,09q 4) Milla Korsumäki Tesoman koulu 10,14q 5) Viivi Kananen Olkahisen koulu 10,33q 6) Minja Palonen Lentävänniemen koulu 10,36q 7) Jessi Saloniemi Sammon koulu 10,40q 8) Emmi Karhe Sammon koulu 10,46q 1) Moona Pärssinen Lentävänniemen koulu 10,22q 2) Seela Kylmänen Tampereen kansainvälinen koulu 10,24q 3) Milla Korsumäki Tesoman koulu 10,24q 4) Jada Marttila Tesoman koulu 10,28q 5) Emmi Karhe Sammon koulu 10,49q 6) Jessi Saloniemi Sammon koulu 10,50q 7) Viivi Kananen Olkahisen koulu 10,56q 8) Minja Palonen Lentävänniemen koulu 10,57q 9) Iisa Matikainen Peltolammin koulu 10,58 10) Anna Kautonen Lielahden koulu 10,63 11) Minttu Lummikko Takahuhdin koulu 10,67 12) Sinna Leinonen Linnainmaan koulu 10,69 13) Iina Wettervik Atalan koulu 10,72 14) Olivia Salonen Tampereen kansainvälinen koulu 10,76 15) Cindy Andre Da Silva Peltolammin koulu 10,76 16) Emma Elo Lielahden koulu 10,77 17) Miisa Matikainen Atalan koulu 10,87 18) Mila Harju 10,88 19) Kiara Nyblom Vuoreksen koulu 10,94 20) Rana Sahibi 11,01 21) Elsie Burrel 11,01 22) Emilia Patrusheva Etelä-Hervannan koulu 11,03 23) Nella Vaanamo Leinolan koulu 11,04 24) Lotta Ruohio Kämmenniemen koulu 11,04 25) Aamu Jauhiainen Pispalan koulu 11,10 25) Iida Korpi Pispalan koulu 11,10 27) Kaisla Kovanen Etelä-Hervannan koulu 11,12 28) Roza Azizan 11,12 29) Aurelia Aho Pohjois-Hervannan koulu 11,18 30) Mila Tuohi Takahuhdin koulu 11,18 31) Elsa Vähämäki Koiviston koulu 11,23 32) Kerttu Okkonen Olkahisen koulu 11,50 33) Hilda Paavola Kaarilan koulu 11,53 34) Elli Tulkki Koiviston koulu 11,54 35) Viola Siren 11,73 36) Ada Salmela Juhannuskylän koulu 11,79 37) Inka Metsävainio Kaarilan koulu 11,88 38) Saana Sorri Kämmenniemen koulu 11,90 39) Aada Sorri Kämmenniemen koulu 11,95 40) Aava Vilen Wivi Lönnin koulu 12,07 41) Vilma Heinonen Kämmenniemen koulu 12,41 42) Sienna Perez Juhannuskylän koulu 13,14 Isla Karjala Wivi Lönnin koulu DNS Anida Tutundzic Pohjois-Hervannan koulu DNS Mimmi Virkki Leinolan koulu DNS Tuuli Tanni Vuoreksen koulu DNS Alkuerät erä 1, Tuuli: NM 1) Jada Marttila Tesoman koulu 10,28q 2) Iisa Matikainen Peltolammin koulu 10,58 3) Aamu Jauhiainen Pispalan koulu 11,10 4) Elli Tulkki Koiviston koulu 11,54 5) Viola Siren 11,73 6) Ada Salmela Juhannuskylän koulu 11,79 7) Aada Sorri Kämmenniemen koulu 11,95 Isla Karjala Wivi Lönnin koulu DNS Alkuerät erä 2, Tuuli: NM 1) Emma Elo Lielahden koulu 10,77 2) Kiara Nyblom Vuoreksen koulu 10,94 3) Mila Tuohi Takahuhdin koulu 11,18 4) Hilda Paavola Kaarilan koulu 11,53 5) Sienna Perez Juhannuskylän koulu 13,14 Anida Tutundzic Pohjois-Hervannan koulu DNS Mimmi Virkki Leinolan koulu DNS Alkuerät erä 3, Tuuli: NM 1) Anna Kautonen Lielahden koulu 10,63 2) Minttu Lummikko Takahuhdin koulu 10,67 3) Olivia Salonen Tampereen kansainvälinen koulu 10,76 4) Nella Vaanamo Leinolan koulu 11,04 5) Lotta Ruohio Kämmenniemen koulu 11,04 6) Inka Metsävainio Kaarilan koulu 11,88 Tuuli Tanni Vuoreksen koulu DNS Alkuerät erä 4, Tuuli: NM 1) Viivi Kananen Olkahisen koulu 10,56q 2) Iina Wettervik Atalan koulu 10,72 3) Cindy Andre Da Silva Peltolammin koulu 10,76 4) Miisa Matikainen Atalan koulu 10,87 5) Mila Harju 10,88 6) Elsie Burrel 11,01 7) Iida Korpi Pispalan koulu 11,10 8) Kerttu Okkonen Olkahisen koulu 11,50 Alkuerät erä 5, Tuuli: NM 1) Milla Korsumäki Tesoman koulu 10,24q 2) Emmi Karhe Sammon koulu 10,49q 3) Jessi Saloniemi Sammon koulu 10,50q 4) Aurelia Aho Pohjois-Hervannan koulu 11,18 5) Elsa Vähämäki Koiviston koulu 11,23 6) Saana Sorri Kämmenniemen koulu 11,90 7) Aava Vilen Wivi Lönnin koulu 12,07 Alkuerät erä 6, Tuuli: NM 1) Moona Pärssinen Lentävänniemen koulu 10,22q 2) Seela Kylmänen Tampereen kansainvälinen koulu 10,24q 3) Minja Palonen Lentävänniemen koulu 10,57q 4) Sinna Leinonen Linnainmaan koulu 10,69 5) Emilia Patrusheva Etelä-Hervannan koulu 11,03 6) Kaisla Kovanen Etelä-Hervannan koulu 11,12 7) Vilma Heinonen Kämmenniemen koulu 12,41 Alkuerät erä 7, Tuuli: NM 1) Rana Sahibi 11,01 2) Roza Azizan 11,12 P9 Pituus Loppukilpailu 1) Johannes Hämäläinen Linnainmaan koulu 3,84 x 3,84 2) Aaro Koivistoinen Takahuhdin koulu 3,52 3,27 3,52 3) Niklas Grobler Kämmenniemen koulu 3,45 3,45 x 4) Kristian Olafeso Peltolammin koulu 3,42 3,16 3,42 5) Weikka Naarajärvi Koiviston koulu 3,38 3,05 3,38 6) Sisu Tammi Tesoman koulu 3,33 3,16 3,33 7) Martti Viitala Koiviston koulu 3,30 2,92 3,30 8) Samuel Kulmala Leinolan koulu 3,29 3,27 3,29 9) Santeri Hämäläinen 3,22 3,20 3,22 10) Loisto Lehti Etelä-Hervannan koulu 3,16 3,16 2,90 11) Joel Huhtiniemi Sammon koulu 3,15 3,11 3,15 12) Leon Pitre Pispalan koulu 3,15 3,15 3,08 13) Milo Giraut Kämmenniemen koulu 3,15 3,00 3,15 14) Niklas Luukko Etelä-Hervannan koulu 3,15 3,15 2,99 15) Mico Lilja Wivi Lönnin koulu 3,10 3,10 2,97 16) Jimi Suhonen Peltolammin koulu 3,07 2,89 3,07 17) Konsta Huhta Wivi Lönnin koulu 3,07 3,07 2,80 18) Samu Liljeberg Sammon koulu 3,06 3,06 3,06 19) Miron Isid Pohjois-Hervannan koulu 3,05 3,03 3,05 20) Jesse Jokihaara Lentävänniemen koulu 3,05 3,05 2,89 21) Kasperi Kivimäki Leinolan koulu 3,05 3,05 x 22) Kasper Huhti Olkahisen koulu 3,04 3,04 3,03 23) Kalle Kallio Juhannuskylän koulu 3,04 2,98 3,04 24) Aleksi Koort Lentävänniemen koulu 3,03 3,03 x 25) Martin Rasmussen Linnainmaan koulu 2,98 2,98 2,95 26) Otto Lähdekorpi Pohjois-Hervannan koulu 2,97 2,97 2,88 27) Reima Niemelä Kaarilan koulu 2,93 2,88 2,93 28) Juska Nieminen Olkahisen koulu 2,90 2,74 2,90 29) Mika Metsänoja 2,90 2,68 2,90 30) Justus Vikman Atalan koulu 2,90 2,90 2,57 31) Milo Van Camp Tampereen kansainvälinen koulu 2,85 2,78 2,85 32) Liinus Kellosaari Atalan koulu 2,83 2,83 2,82 33) Onni Savikko 2,83 2,83 2,45 34) Eemil Koivumäki Pispalan koulu 2,79 x 2,79 35) Eevert Summanen Tampereen kansainvälinen koulu 2,78 2,56 2,78 36) Joonas Arola Kaarilan koulu 2,77 2,77 2,75 37) Anselmi Vatanen Juhannuskylän koulu 2,65 2,32 2,65 38) Severi Lahtinen Messukylän koulu 2,64 2,64 2,25 39) Oiva Jylli Lielahden koulu 2,47 2,31 2,47 40) Aukusti Vatanen Tesoman koulu 2,38 x 2,38 41) Jami Nurkkala Lielahden koulu 2,37 2,37 2,16 42) Eetu Vähänen 2,25 2,25 1,95 Jesse Javanainen Vuoreksen koulu Nuutti Virta Takahuhdin koulu Roope Itävuo Vuoreksen koulu T9 Pituus Loppukilpailu 1) Seela Kylmänen Tampereen kansainvälinen koulu 3,48 3,48 3,34 2) Minja Palonen Lentävänniemen koulu 3,42 3,42 3,09 3) Minttu Lummikko Takahuhdin koulu 3,35 3,35 3,06 4) Lumi Lahtinen Tampereen kansainvälinen koulu 3,34 3,34 3,20 5) Jessi Saloniemi Sammon koulu 3,23 3,07 3,23 6) Jada Marttila Tesoman koulu 3,21 3,21 3,18 7) Emma Elo Lielahden koulu 3,19 3,19 2,94 8) Sinna Leinonen Linnainmaan koulu 3,15 2,98 3,15 9) Lotta Ruohio Kämmenniemen koulu 3,10 3,04 3,10 10) Mila Tuohi Takahuhdin koulu 3,08 3,08 2,90 11) Cindy Andre Da Silva Peltolammin koulu 3,08 1,94 3,08 12) Amanda Oksanen 3,07 2,86 3,07 13) Alma Salmela Lentävänniemen koulu 3,04 3,04 2,79 14) Säde Tapio Tesoman koulu 3,02 2,96 3,02 15) Peppi Raunio Koiviston koulu 2,97 2,97 2,91 16) Aurelia Aho Pohjois-Hervannan koulu 2,97 2,78 2,97 17) Elena Kuoppala Pohjois-Hervannan koulu 2,92 2,92 2,81 18) Venla Kokkonen Atalan koulu 2,91 2,69 2,91 19) Magdalena Männistö 2,89 2,89 2,67 20) Aamu Jauhiainen Pispalan koulu 2,88 2,88 2,35 21) Erin Rajala Sammon koulu 2,88 x 2,88 22) Oona Peltomäki Kaarilan koulu 2,82 2,80 2,82 23) Vilma Heinonen Kämmenniemen koulu 2,79 2,79 2,77 24) Ronja Vuorensola Olkahisen koulu 2,78 2,78 2,27 25) Aino Nappari Juhannuskylän koulu 2,77 2,77 2,54 26) Venla Jarva Olkahisen koulu 2,75 2,75 2,73 27) Rana Sahibi 2,74 2,63 2,74 28) Helmi Katajisto Wivi Lönnin koulu 2,72 2,72 2,69 29) Sienna Perez Juhannuskylän koulu 2,70 2,70 2,52 30) Alma Nikkilä Pispalan koulu 2,68 2,68 2,50 31) Anna Kautonen Lielahden koulu 2,66 2,66 2,34 32) Iisa Matikainen Peltolammin koulu 2,64 2,64 2,62 33) Aino Holm Etelä-Hervannan koulu 2,64 2,64 2,29 34) Martta Lähteenmäki Kämmenniemen koulu 2,61 2,39 2,61 35) Pihla Levonen Atalan koulu 2,59 2,55 2,59 36) Linnea Saulamaa 2,56 2,52 2,56 37) Iiris Alakesti Koiviston koulu 2,54 2,54 2,40 38) Assi Rantakeisu Kaarilan koulu 2,30 2,30 x 39) Siiri Fränti Linnainmaan koulu 2,25 2,18 2,25 40) Neea Luukkonen Kämmenniemen koulu 2,22 2,22 x Ilkim Diken Etelä-Hervannan koulu NM x x x Isla Karjala Wivi Lönnin koulu Peppi Mellin Linnainmaan koulu Sesilia Peltonen Vuoreksen koulu Virna Korhonen Vuoreksen koulu P9 Keihäs Loppukilpailu 1) Tomas Välkkilä Tesoman koulu 17,14 17,14 2) Joni Lehto Takahuhdin koulu 16,04 16,04 3) Lauri Kotilainen Atalan koulu 15,77 15,77 4) Niklas Lähteenmäki Olkahisen koulu 14,11 14,11 5) Elias Kairus Atalan koulu 13,83 13,83 6) Reino Soininen 13,73 13,73 7) Elias Salonen Koiviston koulu 13,68 13,68 8) Israel Okofi Tampereen kansainvälinen koulu 13,55 13,55 9) Joona Hänninen Kämmenniemen koulu 13,51 13,51 10) Anselmi Vatanen Juhannuskylän koulu 12,62 12,62 11) Samu Liljeberg Sammon koulu 12,39 12,39 12) Oskari Ojala Pispalan koulu 12,30 12,30 13) Emil Ben Khalifa 12,18 12,18 14) Joona Haikonen Tesoman koulu 12,07 12,07 15) Martti Kurjenmäki Sammon koulu 11,95 11,95 16) Antti Tuomi Lentävänniemen koulu 11,84 11,84 17) Jerry Metsälä Takahuhdin koulu 11,74 11,74 18) Kasper Aalto Koiviston koulu 11,48 11,48 19) Osmo Tuominen 11,07 11,07 20) Elias Kleemola 10,82 10,82 21) Felix Saadetdin Lentävänniemen koulu 10,71 10,71 22) Julius Tuomisto Tampereen kansainvälinen koulu 10,55 10,55 23) Vertti Vähä-Hankijärvi Wivi Lönnin koulu 10,49 10,49 24) Milo Giraut Kämmenniemen koulu 10,33 10,33 25) Manu Rikkinen Juhannuskylän koulu 10,17 10,17 26) Mico Lilja Wivi Lönnin koulu 10,04 10,04 27) Toivo Lindgren Pispalan koulu 9,99 9,99 28) Oliver Lahtinen Pohjois-Hervannan koulu 9,98 9,98 29) Anton Uotila Kaarilan koulu 9,62 9,62 30) Mico Roine Pohjois-Hervannan koulu 8,27 8,27 31) Aatos Roihankorpi Lielahden koulu 8,08 8,08 32) Benjamin Uotila Kaarilan koulu 7,94 7,94 33) Sampo Siltanen Olkahisen koulu 7,60 7,60 34) Jami Nurkkala Lielahden koulu 7,50 7,50 35) Onni Niininen Kämmenniemen koulu 7,03 7,03 36) Jiri Mäkinen Kämmenniemen koulu 6,59 6,59 37) Eeli Paukkeri Etelä-Hervannan koulu 4,95 4,95 Kristian Keskinen Vuoreksen koulu Oliver Sarvilinna Vuoreksen koulu Vilho Salonen Etelä-Hervannan koulu T9 Keihäs Loppukilpailu 1) Moona Pärssinen Lentävänniemen koulu 13,40 13,40 2) Tilda Järvinen Takahuhdin koulu 11,28 11,28 3) Fanny Vaittinen Tampereen kansainvälinen koulu 10,68 10,68 4) Roza Azizan 10,51 10,51 5) Peppi Raunio Koiviston koulu 9,92 9,92 6) Albana Sfarga Ahvenisjärven koulu 9,88 9,88 7) Ninni Halonen Pispalan koulu 9,39 9,39 8) Aino Myllymäki Kaarilan koulu 9,37 9,37 9) Miisa Joru Tesoman koulu 9,15 9,15 10) Mila Harju 9,05 9,05 11) Emmi Karhe Sammon koulu 8,87 8,87 12) Linnea Saulamaa 8,72 8,72 13) Jasmin Keskinen Olkahisen koulu 8,52 8,52 14) Saima Valtonen Wivi Lönnin koulu 8,11 8,11 15) Ines Haarla Tampereen kansainvälinen koulu 7,57 7,57 16) Senja Vähäkyttä Lentävänniemen koulu 7,53 7,53 17) Ronja Pöntinen Lielahden koulu 7,50 7,50 18) Meri Hölttä 7,38 7,38 19) Martta Lähteenmäki Kämmenniemen koulu 7,20 7,20 20) Venla Jarva Olkahisen koulu 7,11 7,11 21) Neea Lindelöf Koiviston koulu 6,92 6,92 22) Pihla Levonen Atalan koulu 6,83 6,83 23) Venla Niinimäki Pispalan koulu 6,72 6,72 24) Serena-Rose Solomon Takahuhdin koulu 6,53 6,53 25) Hilda Paavola Kaarilan koulu 6,22 6,22 26) Armi Hanhisalo Lielahden koulu 6,15 6,15 27) Elena Kuoppala Ahvenisjärven koulu 5,75 5,75 28) Mariam Ali Ali Etelä-Hervannan koulu 5,68 5,68 29) Eerika Järvinen Kämmenniemen koulu 5,67 5,67 30) Seela Jokela Wivi Lönnin koulu 4,61 4,61 31) Melina Vampoulas Atalan koulu 4,27 4,27 Aino Nappari Juhannuskylän koulu Ansa Majaniemi Vuoreksen koulu Iiris Mustajärvi Sammon koulu Lilja Takala Vuoreksen koulu Rosa Joutsen Etelä-Hervannan koulu Sonja Kekarainen Juhannuskylän koulu P10 60m Loppukilpailu, Tuuli: NM 1) Arvi Toivo Pispalan koulu 9,26q 2) Justus Jokihaara Lentävänniemen koulu 9,29q 3) Eino Kleemola Linnainmaan koulu 9,32q 4) Tomas Vasylenko 9,38q 5) Lauri Toivola Takahuhdin koulu 9,58q 6) Mikael Yildiz Lentävänniemen koulu 9,65q 7) Aarne Seppänen Tesoman koulu 9,66q 8) Pyry Malmberg Raholan koulu 9,89q 1) Justus Jokihaara Lentävänniemen koulu 9,32q 2) Arvi Toivo Pispalan koulu 9,40q 3) Eino Kleemola Linnainmaan koulu 9,57q 4) Lauri Toivola Takahuhdin koulu 9,59q 5) Tomas Vasylenko 9,60q 6) Aarne Seppänen Tesoman koulu 9,68q 7) Pyry Malmberg Raholan koulu 9,77q 8) Mikael Yildiz Lentävänniemen koulu 9,79q 9) Remi Kolajo Tampereen kansainvälinen koulu 9,84 10) Valtteri Talja Koiviston koulu 9,90 11) Eetu Järvinen Olkahisen koulu 9,91 12) Mikael Vanajoki Tesoman koulu 9,94 13) Amir Al Ahmadi Kaukajärven koulu 9,98 14) Sisu Tammisalo Wivi Lönnin koulu 10,00 15) Martti Ansaharju Sammon koulu 10,03 16) Emil Tuominen Lielahden koulu 10,11 17) Mikael Tasku Atalan koulu 10,12 18) Waltteri Mäkinen Linnainmaan koulu 10,15 19) Maximilian Kuusela Takahuhdin koulu 10,21 20) Oliver Niemi Sammon koulu 10,22 21) Albert Kulmala Raholan koulu 10,30 22) Jarvis Johnbritto Tampereen kansainvälinen koulu 10,30 23) Miro Silvola Tammelan koulu 10,30 24) Karlo Reza Wivi Lönnin koulu 10,31 25) Peetu Ollikainen Svenska samskolan i Tammerfors 10,35 26) Aatos Kaartinen Koiviston koulu 10,39 27) Eelis Huovinen Etelä-Hervannan koulu 10,41 28) Oskar Moisala Svenska samskolan i Tammerfors 10,42 29) Onni Väänänen Atalan koulu 10,44 30) Veli Moisio Peltolammin koulu 10,47 31) Elias Salola Kaarilan koulu 10,47 32) Martti Koski 10,49 33) Oppilas Juhannuskylä Juhannuskylän koulu 10,49 34) Vilho Tanskanen Pispalan koulu 10,52 35) Arman Ahmadi Etelä-Hervannan koulu 10,68 36) Heikki Tukiainen Juhannuskylän koulu 10,77 37) Eemeli Loppinen Kämmenniemen koulu 10,86 38) Veikka Nisunen Kaarilan koulu 10,89 39) Valtteri Vartiainen Lielahden koulu 10,93 40) Nooa Hynynen Kaukajärven koulu 10,95 41) Adham Sagar Pohjois-Hervannan koulu 11,00 42) Oiva Pirttilä Peltolammin koulu 11,09 43) Joel Helenius Olkahisen koulu 11,25 44) Ajdin Sehic Ahvenisjärven koulu 11,50 Eino Kivimäki Leinolan koulu DNS Kaya Sen Vuoreksen koulu DNS Valtti Sulunsilta Kämmenniemen koulu DNS Peetu Saikkonen Vuoreksen koulu DNS Alkuerät erä 1, Tuuli: NM 1) Justus Jokihaara Lentävänniemen koulu 9,32q 2) Lauri Toivola Takahuhdin koulu 9,59q 3) Emil Tuominen Lielahden koulu 10,11 4) Albert Kulmala Raholan koulu 10,30 5) Jarvis Johnbritto Tampereen kansainvälinen koulu 10,30 6) Miro Silvola Tammelan koulu 10,30 7) Eelis Huovinen Etelä-Hervannan koulu 10,41 8) Ajdin Sehic Ahvenisjärven koulu 11,50 Alkuerät erä 2, Tuuli: NM 1) Arvi Toivo Pispalan koulu 9,40q 2) Tomas Vasylenko 9,60q 3) Sisu Tammisalo Wivi Lönnin koulu 10,00 4) Mikael Tasku Atalan koulu 10,12 5) Waltteri Mäkinen Linnainmaan koulu 10,15 6) Heikki Tukiainen Juhannuskylän koulu 10,77 7) Oiva Pirttilä Peltolammin koulu 11,09 Eino Kivimäki Leinolan koulu DNS Alkuerät erä 3, Tuuli: NM 1) Mikael Vanajoki Tesoman koulu 9,94 2) Oliver Niemi Sammon koulu 10,22 3) Peetu Ollikainen Svenska samskolan i Tammerfors 10,35 4) Aatos Kaartinen Koiviston koulu 10,39 5) Elias Salola Kaarilan koulu 10,47 6) Eemeli Loppinen Kämmenniemen koulu 10,86 7) Joel Helenius Olkahisen koulu 11,25 Kaya Sen Vuoreksen koulu DNS Alkuerät erä 4, Tuuli: NM 1) Aarne Seppänen Tesoman koulu 9,68q 2) Valtteri Talja Koiviston koulu 9,90 3) Eetu Järvinen Olkahisen koulu 9,91 4) Martti Ansaharju Sammon koulu 10,03 5) Oskar Moisala Svenska samskolan i Tammerfors 10,42 6) Veikka Nisunen Kaarilan koulu 10,89 Peetu Saikkonen Vuoreksen koulu DNS Valtti Sulunsilta Kämmenniemen koulu DNS Alkuerät erä 5, Tuuli: NM 1) Eino Kleemola Linnainmaan koulu 9,57q 2) Karlo Reza Wivi Lönnin koulu 10,31 3) Onni Väänänen Atalan koulu 10,44 4) Veli Moisio Peltolammin koulu 10,47 5) Martti Koski 10,49 6) Oppilas Juhannuskylä Juhannuskylän koulu 10,49 7) Vilho Tanskanen Pispalan koulu 10,52 8) Nooa Hynynen Kaukajärven koulu 10,95 Alkuerät erä 6, Tuuli: NM 1) Pyry Malmberg Raholan koulu 9,77q 2) Mikael Yildiz Lentävänniemen koulu 9,79q 3) Remi Kolajo Tampereen kansainvälinen koulu 9,84 4) Amir Al Ahmadi Kaukajärven koulu 9,98 5) Maximilian Kuusela Takahuhdin koulu 10,21 6) Arman Ahmadi Etelä-Hervannan koulu 10,68 7) Valtteri Vartiainen Lielahden koulu 10,93 8) Adham Sagar Pohjois-Hervannan koulu 11,00 T10 60m Loppukilpailu, Tuuli: NM 1) Beata Mahlamäki Pohjois-Hervannan koulu 9,81q 2) Ella Siitonen Messukylän koulu 9,87q 3) Anna Kakko Pispalan koulu 9,94q 4) Amelie Lehtinen Svenska samskolan i Tammerfors 10,02q 5) Iida Tolvanen Tampereen kansainvälinen koulu 10,09q 6) Hertta Ahonen Olkahisen koulu 10,16q 7) Linda Luode Sammon koulu 10,17q 8) Meea Karttila Tesoman koulu 10,27q 1) Amelie Lehtinen Svenska samskolan i Tammerfors 9,68q 2) Beata Mahlamäki Pohjois-Hervannan koulu 9,75q 3) Iida Tolvanen Tampereen kansainvälinen koulu 9,89q 4) Ella Siitonen Messukylän koulu 9,91q 5) Anna Kakko Pispalan koulu 10,06q 6) Linda Luode Sammon koulu 10,06q 7) Hertta Ahonen Olkahisen koulu 10,06q 8) Meea Karttila Tesoman koulu 10,08q 9) Aino Saksala Tesoman koulu 10,11 10) Oona Mäkinen Svenska samskolan i Tammerfors 10,14 11) Saimi Tynkkynen Takahuhdin koulu 10,25 12) Aada Karppinen Kaarilan koulu 10,28 13) Emma Vehmas Etelä-Hervannan koulu 10,28 14) Minttu Järvinen Etelä-Hervannan koulu 10,31 15) Viona Aalto Takahuhdin koulu 10,32 16) Janika Nesterova Sammon koulu 10,35 17) Vasilisa Gromova 10,40 18) Olga Torvinen Leinolan koulu 10,46 19) Alfa Keitaanniemi Raholan koulu 10,48 20) Sara Järvinen Lielahden koulu 10,49 21) Emilia Koskenniska Lentävänniemen koulu 10,53 22) Eeva Penttilä Pispalan koulu 10,54 23) Lydia Arvola Messukylän koulu 10,56 24) Roosa Paananen Lentävänniemen koulu 10,57 24) Yonlada On Wan Atalan koulu 10,57 26) Peppi Hirvimäki 10,58 27) Amna Bushara Kaarilan koulu 10,60 28) Seela Benamar Koiviston koulu 10,60 28) Aisla Pentikäinen Linnainmaan koulu 10,60 30) Martta Melander Peltolammin koulu 10,64 31) Alma Kauppinen Wivi Lönnin koulu 10,67 32) Aada Turtiainen Olkahisen koulu 10,68 33) Moona Tarsa Koiviston koulu 10,68 34) Iida Valonen Raholan koulu 10,70 35) Amanda Maakanen Atalan koulu 10,72 36) Venla Tervonen Wivi Lönnin koulu 10,75 37) Peppi Mikkonen Kämmenniemen koulu 10,79 38) Nella Ojala Peltolammin koulu 10,83 39) Neea Kopalainen Lielahden koulu 10,84 40) Salla Väisänen Tammelan koulu 10,98 41) Miisa Heinonen Leinolan koulu 11,01 42) Sofiina Siitarinen Linnainmaan koulu 11,03 43) Elsa Niemi Juhannuskylän koulu 11,20 44) Maija Häkli Kämmenniemen koulu 11,24 45) Amy Tammentie Tammelan koulu 11,50 46) Haska Nuhanovic Pohjois-Hervannan koulu 11,64 47) Noora Laurila Kämmenniemen koulu 11,80 48) Lotta Keski-Kasari Kaukajärven koulu 11,91 49) Emma Hirvonen Tampereen kansainvälinen koulu 12,00 50) Helvi Lähteenmäki Kämmenniemen koulu 12,01 51) Fanni Holja Juhannuskylän koulu 12,08 Sylvi Tolonen Vuoreksen koulu DNS Alkuerät erä 1, Tuuli: NM 1) Iida Tolvanen Tampereen kansainvälinen koulu 9,89q 2) Linda Luode Sammon koulu 10,06q 3) Hertta Ahonen Olkahisen koulu 10,06q 4) Meea Karttila Tesoman koulu 10,08q 5) Saimi Tynkkynen Takahuhdin koulu 10,25 6) Minttu Järvinen Etelä-Hervannan koulu 10,31 7) Peppi Hirvimäki 10,58 8) Neea Kopalainen Lielahden koulu 10,84 Alkuerät erä 2, Tuuli: NM 1) Amelie Lehtinen Svenska samskolan i Tammerfors 9,68q 2) Olga Torvinen Leinolan koulu 10,46 3) Lydia Arvola Messukylän koulu 10,56 4) Amna Bushara Kaarilan koulu 10,60 5) Nella Ojala Peltolammin koulu 10,83 6) Sofiina Siitarinen Linnainmaan koulu 11,03 7) Fanni Holja Juhannuskylän koulu 12,08 Alkuerät erä 3, Tuuli: NM 1) Aino Saksala Tesoman koulu 10,11 2) Emma Vehmas Etelä-Hervannan koulu 10,28 3) Viona Aalto Takahuhdin koulu 10,32 4) Janika Nesterova Sammon koulu 10,35 5) Vasilisa Gromova 10,40 6) Sara Järvinen Lielahden koulu 10,49 7) Aada Turtiainen Olkahisen koulu 10,68 8) Emma Hirvonen Tampereen kansainvälinen koulu 12,00 Alkuerät erä 4, Tuuli: NM 1) Beata Mahlamäki Pohjois-Hervannan koulu 9,75q 2) Alfa Keitaanniemi Raholan koulu 10,48 3) Iida Valonen Raholan koulu 10,70 4) Salla Väisänen Tammelan koulu 10,98 5) Maija Häkli Kämmenniemen koulu 11,24 6) Amy Tammentie Tammelan koulu 11,50 7) Haska Nuhanovic Pohjois-Hervannan koulu 11,64 8) Helvi Lähteenmäki Kämmenniemen koulu 12,01 Alkuerät erä 5, Tuuli: NM 1) Eeva Penttilä Pispalan koulu 10,54 2) Roosa Paananen Lentävänniemen koulu 10,57 3) Seela Benamar Koiviston koulu 10,60 4) Alma Kauppinen Wivi Lönnin koulu 10,67 5) Amanda Maakanen Atalan koulu 10,72 6) Noora Laurila Kämmenniemen koulu 11,80 7) Lotta Keski-Kasari Kaukajärven koulu 11,91 Alkuerät erä 6, Tuuli: NM 1) Ella Siitonen Messukylän koulu 9,91q 2) Oona Mäkinen Svenska samskolan i Tammerfors 10,14 3) Aada Karppinen Kaarilan koulu 10,28 4) Aisla Pentikäinen Linnainmaan koulu 10,60 5) Martta Melander Peltolammin koulu 10,64 6) Miisa Heinonen Leinolan koulu 11,01 7) Elsa Niemi Juhannuskylän koulu 11,20 Alkuerät erä 7, Tuuli: NM 1) Anna Kakko Pispalan koulu 10,06q 2) Emilia Koskenniska Lentävänniemen koulu 10,53 3) Yonlada On Wan Atalan koulu 10,57 4) Moona Tarsa Koiviston koulu 10,68 5) Venla Tervonen Wivi Lönnin koulu 10,75 6) Peppi Mikkonen Kämmenniemen koulu 10,79 Sylvi Tolonen Vuoreksen koulu DNS P10 Pituus Loppukilpailu 1) Justus Jokihaara Lentävänniemen koulu 4,01 3,63 4,01 2) Samu Tulasalo Messukylän koulu 3,94 3,78 3,94 3) Oskar Mantere Tampereen kansainvälinen koulu 3,83 3,63 3,83 4) Eino Kleemola Linnainmaan koulu 3,79 3,45 3,79 5) Neo Vänttinen Pispalan koulu 3,79 3,43 3,79 6) Noel Peltokangas Tesoman koulu 3,71 3,71 3,63 7) Elias Eskola Takahuhdin koulu 3,68 3,65 3,68 8) Remi Kolajo Tampereen kansainvälinen koulu 3,65 3,62 3,65 9) Waltteri Mäkinen Linnainmaan koulu 3,65 3,47 3,65 10) Aleksi Riihimäki Pohjois-Hervannan koulu 3,65 3,28 3,65 11) Aatu Syrjä Lentävänniemen koulu 3,54 3,45 3,54 12) Nuutti Peisanen Etelä-Hervannan koulu 3,53 3,44 3,53 13) Hugo Kolkka Koiviston koulu 3,53 3,53 3,40 14) Urho Kuukka Atalan koulu 3,52 3,21 3,52 15) Hugo Hartman Leinolan koulu 3,46 3,29 3,46 16) Luca Lindroos Kaarilan koulu 3,46 3,13 3,46 17) Vilho Tanskanen Pispalan koulu 3,46 x 3,46 18) Samir Kosunen Etelä-Hervannan koulu 3,43 3,43 3,38 19) Aapo Mantula Tammelan koulu 3,43 3,09 3,43 20) Valtteri Hemmilä Takahuhdin koulu 3,42 3,42 3,33 21) Jere Tamminen Pohjois-Hervannan koulu 3,40 3,40 3,00 22) John Dahm Juhannuskylän koulu 3,39 3,39 3,36 23) Veli Moisio Peltolammin koulu 3,39 3,34 3,39 24) Timi Takkinen 3,37 3,37 3,18 25) Aatos Kaartinen Koiviston koulu 3,35 x 3,35 26) Aapo Nikkanen Leinolan koulu 3,32 3,32 3,19 27) Aarne Seppänen Tesoman koulu 3,32 3,32 x 28) Valtteri Vartiainen Lielahden koulu 3,31 3,16 3,31 29) Niklas Vilmunen 3,31 3,31 2,88 30) Jontte Suolammi Kämmenniemen koulu 3,30 3,30 3,16 31) Oiva Pirttilä Peltolammin koulu 3,30 3,11 3,30 32) Väinö Vaani Kämmenniemen koulu 3,30 3,30 2,95 33) Mikael Tasku Atalan koulu 3,29 3,12 3,29 34) Daniel Saulamaa 3,27 3,27 3,15 35) Oskar Moisala Svenska samskolan i Tammerfors 3,26 3,26 3,19 36) Niko Rajamäki Sammon koulu 3,25 3,25 3,22 37) Atte Pajunen Wivi Lönnin koulu 3,24 2,90 3,24 38) Oskari Ojala Wivi Lönnin koulu 3,15 x 3,15 38) Sakari Saijjadi Said Lielahden koulu 3,15 x 3,15 40) Albert Kulmala Raholan koulu 3,13 3,04 3,13 41) Luke Pienimäki Olkahisen koulu 3,09 2,72 3,09 42) Matias Förström Svenska samskolan i Tammerfors 3,05 3,05 x 43) Martti Koski 2,98 2,98 2,95 44) Eero Laiho Sammon koulu 2,96 2,96 2,91 45) Olli Mäki-Jokela Kaarilan koulu 2,95 2,90 2,95 46) Tommi Riihelä Olkahisen koulu 2,95 2,95 x 47) Aleksej Petsnikov Tammelan koulu 2,90 2,61 2,90 Aapo Mustonen Vuoreksen koulu Emil Takalo Raholan koulu Pyry Malmberg Raholan koulu Veijo Sarhela Vuoreksen koulu T10 Pituus Loppukilpailu 1) Beata Mahlamäki Pohjois-Hervannan koulu 3,84 3,58 3,84 2) Minttu Järvinen Etelä-Hervannan koulu 3,77 3,77 3,61 3) Ella Siitonen Messukylän koulu 3,72 3,72 3,32 4) Linda Luode Sammon koulu 3,62 3,62 3,41 5) Alfa Keitaanniemi Raholan koulu 3,61 3,61 3,53 6) Lydia Arvola Messukylän koulu 3,60 3,55 3,60 7) Lumi Pennanen Takahuhdin koulu 3,59 3,59 x 8) Sara Järvinen Lielahden koulu 3,57 3,51 3,57 9) Hertta Ikonen Leinolan koulu 3,48 3,44 3,48 10) Taika Seini Atalan koulu 3,47 3,32 3,47 11) Amelie Lehtinen Svenska samskolan i Tammerfors 3,46 3,46 3,09 12) Isabella Haavisto Tesoman koulu 3,44 3,44 3,26 13) Vella Järvinen Wivi Lönnin koulu 3,42 3,42 3,20 14) Oona Mäkinen Svenska samskolan i Tammerfors 3,30 3,17 3,30 15) Janika Nesterova Sammon koulu 3,30 3,05 3,30 16) Nella Paulasaari Lentävänniemen koulu 3,27 3,15 3,27 17) Eeva Penttilä Pispalan koulu 3,26 2,98 3,26 18) Peppi Tuominen Leinolan koulu 3,24 3,24 3,19 19) Anna Kakko Pispalan koulu 3,24 3,17 3,24 20) Joanna Seppänen 3,23 3,23 3,23 21) Nella Ojala Peltolammin koulu 3,18 3,16 3,18 22) Vilma Takala Wivi Lönnin koulu 3,15 3,15 3,07 23) Aala Vuolle Olkahisen koulu 3,15 3,15 2,93 24) Saimi Tynkkynen Takahuhdin koulu 3,13 3,13 3,06 25) Pihla Lähde Koiviston koulu 3,10 3,10 2,86 26) Ani Muranen Tesoman koulu 3,09 2,91 3,09 27) Sofiina Siitarinen Linnainmaan koulu 3,08 3,08 2,92 28) Emilia Koskenniska Lentävänniemen koulu 3,06 3,06 2,80 29) Martta Melander Peltolammin koulu 3,03 3,03 2,96 30) Salla Väisänen Tammelan koulu 3,01 3,01 2,91 31) Jessina Naaralainen Lielahden koulu 2,98 2,98 2,82 32) Lumi Anteroinen Juhannuskylän koulu 2,97 2,97 2,80 33) Sara Simula Olkahisen koulu 2,97 x 2,97 34) Sofia Saarinen Ahvenisjärven koulu 2,96 2,96 2,82 35) Peppi Mikkonen Kämmenniemen koulu 2,93 2,91 2,93 36) Martta Tervakoski Tampereen kansainvälinen koulu 2,93 2,84 2,93 37) Siiri Hiltunen 2,93 2,79 2,93 38) Anni-Lotta Salmela Kaarilan koulu 2,93 2,93 x 39) Helmi Hietala Linnainmaan koulu 2,92 2,88 2,92 40) Amanda Maakanen Atalan koulu 2,91 x 2,91 41) Maija Häkli Kämmenniemen koulu 2,88 2,75 2,88 42) Emmi Kuittinen Tammelan koulu 2,77 2,77 x 43) Sini-Pilvi Saarinen Etelä-Hervannan koulu 2,70 2,64 2,70 44) Enna Leikas Koiviston koulu 2,69 2,64 2,69 45) Emina Pepik 2,62 2,61 2,62 46) Taimi Tikka Kaarilan koulu 2,58 2,58 - 47) Kastanja Kaukko Tampereen kansainvälinen koulu 2,56 2,56 2,43 48) Lotta Keski-Kasari 2,53 2,11 2,53 49) Noora Laurila Kämmenniemen koulu 2,40 x 2,40 50) Helvi Lähteenmäki Kämmenniemen koulu 2,36 2,36 2,03 Iida Valonen Raholan koulu Roha Sakit Vuoreksen koulu Sara Isique Vuoreksen koulu P10 Keihäs Loppukilpailu 1) Samu Tulasalo Messukylän koulu 22,79 22,79 2) Noel Peltokangas Tesoman koulu 20,79 20,79 3) Osku Koivuniemi Tesoman koulu 20,39 20,39 4) Onni Nikka Takahuhdin koulu 19,60 19,60 5) Sebastian von Wendt Svenska samskolan i Tammerfors 18,04 18,04 6) Arvi Toivo Pispalan koulu 17,40 17,40 7) Niko Rajamäki Sammon koulu 17,30 17,30 8) Alex Ala-Marttila Koiviston koulu 17,03 17,03 9) Joel Lumpiola Etelä-Hervannan koulu 16,99 16,99 10) Ilja Lipiäinen Ahvenisjärven koulu 16,92 16,92 11) Daniel Saulamaa 16,13 16,13 12) Henrik Hujanen 15,65 15,65 13) Nils-Oskar Widgre'n Svenska samskolan i Tammerfors 15,61 15,61 14) Väinö Kinnunen Tampereen kansainvälinen koulu 14,96 14,96 15) Eero Malo Olkahisen koulu 14,92 14,92 16) Amir Ali Ahmadi 14,37 14,37 17) Veijo Latvala Sammon koulu 14,27 14,27 18) Hugo Uotila Kaarilan koulu 14,21 14,21 19) Martti Kulmala Juhannuskylän koulu 14,16 14,16 20) Oskari Ojala Wivi Lönnin koulu 13,76 13,76 21) Tikno Nyman Raholan koulu 13,60 13,60 22) Peik Sipinen Kaarilan koulu 13,50 13,50 23) Eemeli Loppinen Kämmenniemen koulu 13,40 13,40 24) Eetu Riitahaara Atalan koulu 13,25 13,25 25) Paavo Lehtola Koiviston koulu 13,13 13,13 26) Neo Vänttinen Pispalan koulu 12,91 12,91 27) Aapo Mantula Tammelan koulu 12,67 12,67 28) Atte Koskinen Lielahden koulu 12,36 12,36 29) Simeon Manninen Takahuhdin koulu 12,03 12,03 30) Sakari Saijjadi Said Lielahden koulu 12,01 12,01 31) Kuisma Heikkilä Wivi Lönnin koulu 11,77 11,77 32) Jonni Lappalainen Etelä-Hervannan koulu 11,46 11,46 33) Reino Keihäs Raholan koulu 10,93 10,93 34) Yashar Ranjdoost Tammelan koulu 10,75 10,75 35) Jontte Suolammi Kämmenniemen koulu 10,06 10,06 36) Justus Leppänen Atalan koulu 9,98 9,98 37) Eemeli Kinnunen 9,81 9,81 38) Joel Helenius Olkahisen koulu 9,27 9,27 39) Caspian Talvio Tampereen kansainvälinen koulu 6,84 6,84 Arttu Hieta-aho Pohjois-Hervannan koulu Jesse Koivikko Vuoreksen koulu Otto Nuutinen Vuoreksen koulu Otto Nuutinen Vuoreksen koulu Tobia Saulamaa T10 Keihäs Loppukilpailu 1) Sofia Saarinen Pohjois-Hervannan koulu 14,77 14,77 2) Amanda Eskelinen Takahuhdin koulu 14,08 14,08 3) Hertta Ikonen Leinolan koulu 14,00 14,00 4) Elsa Parkkola Kämmenniemen koulu 13,67 13,67 5) Jemina Toiviaien Sammon koulu 12,80 12,80 6) Dixie Kämppo 12,37 12,37 7) Solin Mohammed Kaarilan koulu 12,20 12,20 8) Emma Vehmas Etelä-Hervannan koulu 12,18 12,18 9) Emina Pepik 12,09 12,09 10) Lilia Järvinen Etelä-Hervannan koulu 11,74 11,74 11) Aini Ilomäki Tesoman koulu 11,73 11,73 12) Anna Saari Takahuhdin koulu 11,46 11,46 13) Mariam Sarumi Wivi Lönnin koulu 11,27 11,27 14) Meea Karttila Tesoman koulu 10,78 10,78 15) Peppi Tuominen Leinolan koulu 10,66 10,66 16) Minja-Marie Nousiainen Koiviston koulu 10,58 10,58 17) Mirjam Hamdi Wivi Lönnin koulu 10,55 10,55 18) Senja Tarpila Svenska samskolan i Tammerfors 10,45 10,45 19) Milla Vuorensola Olkahisen koulu 10,40 10,40 20) Eeva Itvola Sammon koulu 9,98 9,98 21) Liina Keskinen Atalan koulu 9,62 9,62 22) Emmi Kuittinen Tammelan koulu 9,30 9,30 23) Aada Avellan Svenska samskolan i Tammerfors 9,08 9,08 24) Elli Nyrönen 8,65 8,65 24) Saara Hattunen Tammelan koulu 8,65 8,65 26) Seela Rautiainen Koiviston koulu 8,56 8,56 27) Fanni Holja Juhannuskylän koulu 8,46 8,46 28) Mashal Kamini Tampereen kansainvälinen koulu 8,42 8,42 29) Veera Takalo Olkahisen koulu 8,28 8,28 30) Aada Melanen Pispalan koulu 8,14 8,14 31) Sathita Fueangbun Raholan koulu 8,10 8,10 32) Lilian Terävä Lielahden koulu 8,00 8,00 33) Minea Kansola Tampereen kansainvälinen koulu 7,32 7,32 34) Hertta Ruohomäki Pispalan koulu 7,27 7,27 35) Hertta Inna Kaarilan koulu 6,55 6,55 36) Isla Markke Ahvenisjärven koulu 6,51 6,51 37) Elsa Niemi Juhannuskylän koulu 5,86 5,86 38) Ronja Kehäräinen 5,70 5,70 Ella Lehtoranta Vuoreksen koulu Emilia Alavillamo Atalan koulu Sonja Virtanen Tea Tuominen Raholan koulu P11 60m Loppukilpailu, Tuuli: NM 1) Narcisse Amani Etelä-Hervannan koulu 9,27 2) Farid Alosaimi Tampereen kansainvälinen koulu 9,28 3) Konsta Lehtonen Olkahisen koulu 9,37 4) Tiitus Jakovuori Tesoman koulu 9,42 5) Niilo Sidoroff Peltolammin koulu 9,49 6) Miko Väistökoski Atalan koulu 9,63 7) Joona Mattila Leinolan koulu 9,68 8) Eetu Hänninen Kämmenniemen koulu 11,57 1) Farid Alosaimi Tampereen kansainvälinen koulu 9,18q 2) Narcisse Amani Etelä-Hervannan koulu 9,35q 3) Konsta Lehtonen Olkahisen koulu 9,36q 4) Miko Väistökoski Atalan koulu 9,49q 5) Niilo Sidoroff Peltolammin koulu 9,54q 6) Tiitus Jakovuori Tesoman koulu 9,55q 7) Eetu Hänninen Kämmenniemen koulu 9,59q 8) Joona Mattila Leinolan koulu 9,59q 9) Matias Lehto Sammon koulu 9,63 10) Lauri Kivimäki Takahuhdin koulu 9,64 11) Juho Englund Tesoman koulu 9,64 12) Eemeli Raunio Koiviston koulu 9,69 12) Vilgot Elo Tampereen kansainvälinen koulu 9,69 14) Eelis Hartikainen Koiviston koulu 9,70 15) Eemil Ketola Kaukajärven koulu 9,71 16) Konsta Pohjonen Annalan koulu 9,74 17) Benjamin Lehtinen Svenska samskolan i Tammerfors 9,80 18) Miska Liljeberg Sammon koulu 9,81 19) Topias Hämäläinen Linnainmaan koulu 9,85 20) Valo Pasanen Takahuhdin koulu 9,85 21) Toivo Virta Juhannuskylän koulu 9,93 22) Mitja Merta Wivi Lönnin koulu 9,96 23) Joni Vainiola Leinolan koulu 9,98 24) Miko Valtatie Olkahisen koulu 10,02 25) Nicolas Kiviniemi Wivi Lönnin koulu 10,09 26) Veeti Mattila Atalan koulu 10,11 27) Rasmus Markkula Linnainmaan koulu 10,14 28) Eemil Heinonen Lentävänniemen koulu 10,18 29) Hiski Tuulenkari Kämmenniemen koulu 10,18 30) Isaac Mpweto Annalan koulu 10,24 31) Jimi Artama Raholan koulu 10,26 32) Juho Kirjavainen Kämmenniemen koulu 10,28 33) Armin Faqiri Kaukajärven koulu 10,29 34) Miro Vairisto Pispalan koulu 10,32 35) Iiro Pitkänen Pispalan koulu 10,36 36) Nino Yliniemi Lentävänniemen koulu 10,54 37) Matias Pöntinen Lielahden koulu 10,63 38) Christian Alzamora Pohjois-Hervannan koulu 11,24 39) Felix Huuskonen Svenska samskolan i Tammerfors 11,38 Alex Rinkinen Vuoreksen koulu DNS Riku Siren Vuoreksen koulu DNS Eino Harjama Lielahden koulu DNS Lenni Larsen Etelä-Hervannan koulu DNS Leon Narita Pohjois-Hervannan koulu DNS Alkuerät erä 1, Tuuli: NM 1) Narcisse Amani Etelä-Hervannan koulu 9,35q 2) Tiitus Jakovuori Tesoman koulu 9,55q 3) Matias Lehto Sammon koulu 9,63 4) Eemeli Raunio Koiviston koulu 9,69 5) Eemil Ketola Kaukajärven koulu 9,71 6) Valo Pasanen Takahuhdin koulu 9,85 7) Jimi Artama Raholan koulu 10,26 Alkuerät erä 2, Tuuli: NM 1) Konsta Lehtonen Olkahisen koulu 9,36q 2) Niilo Sidoroff Peltolammin koulu 9,54q 3) Topias Hämäläinen Linnainmaan koulu 9,85 4) Nicolas Kiviniemi Wivi Lönnin koulu 10,09 5) Miro Vairisto Pispalan koulu 10,32 Alex Rinkinen Vuoreksen koulu DNS Riku Siren Vuoreksen koulu DNS Alkuerät erä 3, Tuuli: NM 1) Farid Alosaimi Tampereen kansainvälinen koulu 9,18q 2) Juho Englund Tesoman koulu 9,64 3) Benjamin Lehtinen Svenska samskolan i Tammerfors 9,80 4) Miska Liljeberg Sammon koulu 9,81 5) Veeti Mattila Atalan koulu 10,11 6) Christian Alzamora Pohjois-Hervannan koulu 11,24 Eino Harjama Lielahden koulu DNS Lenni Larsen Etelä-Hervannan koulu DNS Alkuerät erä 4, Tuuli: NM 1) Joona Mattila Leinolan koulu 9,59q 2) Konsta Pohjonen Annalan koulu 9,74 3) Mitja Merta Wivi Lönnin koulu 9,96 4) Miko Valtatie Olkahisen koulu 10,02 5) Rasmus Markkula Linnainmaan koulu 10,14 6) Eemil Heinonen Lentävänniemen koulu 10,18 7) Iiro Pitkänen Pispalan koulu 10,36 Alkuerät erä 5, Tuuli: NM 1) Lauri Kivimäki Takahuhdin koulu 9,64 2) Eelis Hartikainen Koiviston koulu 9,70 3) Toivo Virta Juhannuskylän koulu 9,93 4) Joni Vainiola Leinolan koulu 9,98 5) Isaac Mpweto Annalan koulu 10,24 6) Armin Faqiri Kaukajärven koulu 10,29 7) Nino Yliniemi Lentävänniemen koulu 10,54 Alkuerät erä 6, Tuuli: NM 1) Miko Väistökoski Atalan koulu 9,49q 2) Eetu Hänninen Kämmenniemen koulu 9,59q 3) Vilgot Elo Tampereen kansainvälinen koulu 9,69 4) Hiski Tuulenkari Kämmenniemen koulu 10,18 5) Juho Kirjavainen Kämmenniemen koulu 10,28 6) Matias Pöntinen Lielahden koulu 10,63 7) Felix Huuskonen Svenska samskolan i Tammerfors 11,38 Leon Narita Pohjois-Hervannan koulu DNS T11 60m Loppukilpailu, Tuuli: NM 1) Milla Kotamäki Leinolan koulu 9,20 2) Jeni Suhonen Peltolammin koulu 9,26 3) Kanerva Kuula Wivi Lönnin koulu 9,34 4) Maija Mäntylä Kaukajärven koulu 9,37 5) Lotta Salonen Kämmenniemen koulu 9,39 6) Iida Reunanen Sammon koulu 9,41 7) Noora Moisio Tammelan koulu 9,43 8) Aino Korhonen Etelä-Hervannan koulu 9,52 1) Jeni Suhonen Peltolammin koulu 9,11q 2) Milla Kotamäki Leinolan koulu 9,31q 3) Maija Mäntylä Kaukajärven koulu 9,34q 4) Iida Reunanen Sammon koulu 9,38q 5) Kanerva Kuula Wivi Lönnin koulu 9,41q 6) Lotta Salonen Kämmenniemen koulu 9,42q 7) Noora Moisio Tammelan koulu 9,44q 8) Aino Korhonen Etelä-Hervannan koulu 9,52q 9) Jade Riekki Tesoman koulu 9,56 10) Enna Minetti Tesoman koulu 9,63 11) Elma Laurell Tampereen kansainvälinen koulu 9,69 12) Elina Yli-Fossi Wivi Lönnin koulu 9,69 13) Siina Vuorenpää Atalan koulu 9,74 14) Anna Lähteenmäki Kämmenniemen koulu 9,86 15) Viivi Kuisma Sammon koulu 9,87 16) Elea Koskinen Takahuhdin koulu 9,91 17) Teresa Autio Svenska samskolan i Tammerfors 9,91 18) Vilma Lehtonen Olkahisen koulu 9,95 19) Ada Tenkula Koiviston koulu 9,95 20) Minea Moisio Lentävänniemen koulu 9,96 21) Milla Salmensuo Annalan koulu 9,99 22) Noora Ekman Etelä-Hervannan koulu 10,05 23) Anniina Saarinen Pispalan koulu 10,13 24) Siiri Kokkonen Atalan koulu 10,18 25) Laura Maisio Leinolan koulu 10,23 26) Ninni Hakala Lentävänniemen koulu 10,23 27) Ilona Koskinen Annalan koulu 10,29 28) Madeleine Rautalin Pispalan koulu 10,29 29) Aino Laine Lielahden koulu 10,30 30) Aino Korte Koiviston koulu 10,31 31) Elsa Kuronen Raholan koulu 10,32 32) Aada Lähteenmäki Kämmenniemen koulu 10,34 33) Niittynen Sofia Juhannuskylän koulu 10,35 34) Tilda Johansson Svenska samskolan i Tammerfors 10,41 35) Jemina Valkama Kaukajärven koulu 10,45 35) Nea Vastamaa Peltolammin koulu 10,45 37) Hertta Pitkänen Linnainmaan koulu 10,48 38) Susanna Mönkkönen Takahuhdin koulu 10,48 39) Zeineb Al Qaraaweee Pohjois-Hervannan koulu 10,50 40) Jessiina Elo Juhannuskylän koulu 10,51 41) Bahar Arzagani Raholan koulu 10,56 42) Kerttu Kurra Linnainmaan koulu 10,63 43) Iida Leppihalme Kämmenniemen koulu 10,71 44) Ilona Kemppainen Pohjois-Hervannan koulu 10,72 Fiina Kukko Tampereen kansainvälinen koulu DNS Helmi Heikkinen Lielahden koulu DNS Emilia Mäntyharju Vuoreksen koulu DNS Henna Tulehmo Vuoreksen koulu DNS Laine Jaanisoo Tammelan koulu DNS Siiri Lius Raholan koulu DNS Inka Metsävainio Kaarilan koulu DNS Alkuerät erä 1, Tuuli: NM 1) Jeni Suhonen Peltolammin koulu 9,11q 2) Kanerva Kuula Wivi Lönnin koulu 9,41q 3) Viivi Kuisma Sammon koulu 9,87 4) Elea Koskinen Takahuhdin koulu 9,91 5) Milla Salmensuo Annalan koulu 9,99 6) Laura Maisio Leinolan koulu 10,23 7) Kerttu Kurra Linnainmaan koulu 10,63 Alkuerät erä 2, Tuuli: NM 1) Noora Moisio Tammelan koulu 9,44q 2) Jade Riekki Tesoman koulu 9,56 3) Enna Minetti Tesoman koulu 9,63 4) Siina Vuorenpää Atalan koulu 9,74 5) Siiri Kokkonen Atalan koulu 10,18 6) Iida Leppihalme Kämmenniemen koulu 10,71 7) Ilona Kemppainen Pohjois-Hervannan koulu 10,72 Fiina Kukko Tampereen kansainvälinen koulu DNS Alkuerät erä 3, Tuuli: NM 1) Iida Reunanen Sammon koulu 9,38q 2) Anna Lähteenmäki Kämmenniemen koulu 9,86 3) Minea Moisio Lentävänniemen koulu 9,96 4) Noora Ekman Etelä-Hervannan koulu 10,05 5) Elsa Kuronen Raholan koulu 10,32 6) Tilda Johansson Svenska samskolan i Tammerfors 10,41 Helmi Heikkinen Lielahden koulu DNS Alkuerät erä 4, Tuuli: NM 1) Milla Kotamäki Leinolan koulu 9,31q 2) Ilona Koskinen Annalan koulu 10,29 3) Aino Korte Koiviston koulu 10,31 4) Niittynen Sofia Juhannuskylän koulu 10,35 5) Jemina Valkama Kaukajärven koulu 10,45 5) Nea Vastamaa Peltolammin koulu 10,45 7) Susanna Mönkkönen Takahuhdin koulu 10,48 Alkuerät erä 5, Tuuli: NM 1) Elina Yli-Fossi Wivi Lönnin koulu 9,69 2) Vilma Lehtonen Olkahisen koulu 9,95 3) Anniina Saarinen Pispalan koulu 10,13 4) Madeleine Rautalin Pispalan koulu 10,29 5) Hertta Pitkänen Linnainmaan koulu 10,48 Emilia Mäntyharju Vuoreksen koulu DNS Henna Tulehmo Vuoreksen koulu DNS Alkuerät erä 6, Tuuli: NM 1) Lotta Salonen Kämmenniemen koulu 9,42q 2) Elma Laurell Tampereen kansainvälinen koulu 9,69 3) Ninni Hakala Lentävänniemen koulu 10,23 4) Aino Laine Lielahden koulu 10,30 5) Aada Lähteenmäki Kämmenniemen koulu 10,34 6) Zeineb Al Qaraaweee Pohjois-Hervannan koulu 10,50 Laine Jaanisoo Tammelan koulu DNS Siiri Lius Raholan koulu DNS Alkuerät erä 7, Tuuli: NM 1) Maija Mäntylä Kaukajärven koulu 9,34q 2) Aino Korhonen Etelä-Hervannan koulu 9,52q 3) Teresa Autio Svenska samskolan i Tammerfors 9,91 4) Ada Tenkula Koiviston koulu 9,95 5) Jessiina Elo Juhannuskylän koulu 10,51 6) Bahar Arzagani Raholan koulu 10,56 Inka Metsävainio Kaarilan koulu DNS P11 Pituus Loppukilpailu 1) Topias Hämäläinen Linnainmaan koulu 4,04 3,84 4,04 2) Niilo Sidoroff Peltolammin koulu 3,86 3,86 3,65 3) Eemeli Raunio Koiviston koulu 3,81 3,78 3,81 4) Miska Liljeberg Sammon koulu 3,79 3,61 3,79 5) Bastian Setälä Tesoman koulu 3,77 3,75 3,77 6) Eelis Hartikainen Koiviston koulu 3,71 3,66 3,71 7) Eeli Juvonen Tesoman koulu 3,64 3,64 3,48 8) Kristiano Kaldamäe Pohjois-Hervannan koulu 3,62 3,62 3,59 9) Kasper Lahtinen Pohjois-Hervannan koulu 3,58 3,54 3,58 10) Mitja Merta Wivi Lönnin koulu 3,57 3,39 3,57 11) Jimi Artama Raholan koulu 3,55 3,36 3,55 12) Samir Palenius Takahuhdin koulu 3,47 3,47 3,43 13) Valo Pasanen Takahuhdin koulu 3,47 3,47 3,20 14) Miro Kostamovaara Leinolan koulu 3,46 3,46 3,16 15) Rasmus Markkula Linnainmaan koulu 3,45 3,45 3,28 16) Felix Huuskonen Svenska samskolan i Tammerfors 3,42 3,42 2,58 17) Hiski Tuulenkari Kämmenniemen koulu 3,40 3,40 3,30 18) Christian Törrönen Tampereen kansainvälinen koulu 3,37 3,37 3,10 19) Toivo Virta Juhannuskylän koulu 3,36 3,35 3,36 20) Damian Stenberg Tampereen kansainvälinen koulu 3,35 3,24 3,35 21) Eemil Ketola Kaukajärven koulu 3,35 x 3,35 22) Max Ylitalo Lentävänniemen koulu 3,28 3,28 3,24 23) Alpo Laakkonen Sammon koulu 3,28 3,22 3,28 24) Joonatan Marjo Annalan koulu 3,24 2,92 3,24 25) Elias Palo-oja Kämmenniemen koulu 3,23 3,13 3,23 26) Martin Ganchev Leinolan koulu 3,22 3,22 3,08 27) Jose Puura Lentävänniemen koulu 3,21 2,84 3,21 28) Narcisse Amani Etelä-Hervannan koulu 3,20 3,16 3,20 29) Veeti Mattila Atalan koulu 3,18 3,18 3,11 30) Oliver Sieranta Lielahden koulu 3,16 3,15 3,16 31) Miro Vairisto Pispalan koulu 3,12 3,12 2,96 32) Joel Karvonen Raholan koulu 3,06 3,06 2,78 33) Isak Syrjä Svenska samskolan i Tammerfors 3,05 2,95 3,05 34) Iiro Pitkänen Pispalan koulu 2,96 2,77 2,96 35) Ronish Shrestha Etelä-Hervannan koulu 2,93 2,80 2,93 36) Lev Petal Wivi Lönnin koulu 2,88 2,88 2,75 37) Voitto Vellamo Kaukajärven koulu 2,72 2,68 2,72 38) Noel Juujärvi Olkahisen koulu 2,47 2,47 2,24 Isak Kangas Vuoreksen koulu Oliver Salmi Atalan koulu Reda Morad Annalan koulu Roope Kuittinen Olkahisen koulu Topi Lähteenmäki Vuoreksen koulu T11 Pituus Loppukilpailu 1) Iida Reunanen Sammon koulu 4,17 4,17 3,98 2) Tiia Rothovius Tesoman koulu 3,99 3,95 3,99 3) Jeni Suhonen Peltolammin koulu 3,98 3,98 3,98 4) Noora Moisio Tammelan koulu 3,87 3,87 3,83 5) Minttu Saarilahti Kämmenniemen koulu 3,83 3,83 3,77 6) Maija Mäntylä Kaukajärven koulu 3,82 3,79 3,82 7) Aino Korhonen Etelä-Hervannan koulu 3,68 3,34 3,68 8) Kanerva Kuula Wivi Lönnin koulu 3,61 3,61 3,42 9) Veera Linna Tesoman koulu 3,60 3,60 3,35 10) Temidayo Ogunbayo Tampereen kansainvälinen koulu 3,59 3,59 3,53 11) Minea Tuohi Takahuhdin koulu 3,58 3,58 3,55 12) Elea Koskinen Takahuhdin koulu 3,57 3,57 3,33 13) Siina Vuorenpää Atalan koulu 3,55 3,55 3,53 14) Sofia Feodoroff Koiviston koulu 3,52 3,52 x 15) Erika Salonen Olkahisen koulu 3,50 3,50 3,43 16) Teresa Autio Svenska samskolan i Tammerfors 3,48 3,45 3,48 17) Saimi Salo Tammelan koulu 3,47 3,43 3,47 18) Hetti Hantunen Sammon koulu 3,45 x 3,45 19) Ella Lehtinen Leinolan koulu 3,44 3,44 3,41 20) Aada Lähteenmäki Kämmenniemen koulu 3,39 3,39 3,10 21) Helena Räsänen Annalan koulu 3,33 3,22 3,33 22) Peppi Jokinen Tampereen kansainvälinen koulu 3,30 3,21 3,30 23) Lotta Salonen Kämmenniemen koulu 3,30 3,11 3,30 24) Julia Nieminen Raholan koulu 3,25 3,25 3,11 25) Hertta Pitkänen Linnainmaan koulu 3,19 3,13 3,19 26) Anniina Saarinen Pispalan koulu 3,19 3,05 3,19 27) Hilma Lähteenmäki Leinolan koulu 3,18 3,18 x 28) Tilda Johansson Svenska samskolan i Tammerfors 3,17 3,17 3,15 29) Emmi Oksanen Lentävänniemen koulu 3,16 3,14 3,16 30) Ilona Kemppainen Pohjois-Hervannan koulu 3,16 3,16 3,13 31) Jessiina Elo Juhannuskylän koulu 3,16 3,16 3,11 32) Noona Järvinen Atalan koulu 3,16 x 3,16 33) Aino Luojukoski Peltolammin koulu 3,13 2,95 3,13 34) Iida Heikkilä Koiviston koulu 3,12 3,12 2,95 35) Madeleine Rautalin Pispalan koulu 3,12 3,12 2,90 36) Kerttu Kurra Linnainmaan koulu 3,10 3,09 3,10 37) Essi Front Raholan koulu 3,07 3,03 3,07 38) Vilja Savolainen Lentävänniemen koulu 3,07 2,89 3,07 39) Aliisa Kairtamo Juhannuskylän koulu 3,06 3,06 2,81 40) Anna Lähteenmäki Kämmenniemen koulu 3,00 2,55 3,00 41) Sofia Hietanen Lielahden koulu 2,77 2,77 2,43 42) Eliise Puusepp Annalan koulu 2,76 2,50 2,76 43) Mila Levanen Etelä-Hervannan koulu 2,64 2,64 2,63 44) Kaisa Nieminen Pohjois-Hervannan koulu 2,50 2,37 2,50 Alli Jokinen Vuoreksen koulu Lotta-Maria Niemi Kaukajärven koulu Moonika Riihimäki Vuoreksen koulu Siiri Surakka Wivi Lönnin koulu P11 Keihäs Loppukilpailu 1) Juho Hukkanen Linnainmaan koulu 23,68 23,68 2) Benjamin Lehtinen Svenska samskolan i Tammerfors 22,50 22,50 3) Joni Vainiola Leinolan koulu 19,64 19,64 4) Oskari Yli-Houhala Kämmenniemen koulu 18,94 18,94 5) Miiro Viinamäki Atalan koulu 18,33 18,33 6) Joonas Seppälä 17,92 17,92 7) Topiantti Annala Tampereen kansainvälinen koulu 17,43 17,43 8) Roope Kuittinen Olkahisen koulu 16,99 16,99 9) Vilho Pekkala Leinolan koulu 16,74 16,74 10) Arvid Ikonen Svenska samskolan i Tammerfors 15,82 15,82 11) Leevi Lähdesmäki 15,37 15,37 12) Jóa Iivonen Annalan koulu 15,35 15,35 13) Leevi Ruottunen Pohjois-Hervannan koulu 15,32 15,32 14) Kasper Kivinen Olkahisen koulu 15,19 15,19 15) Eemil Ahokas Sammon koulu 15,16 15,16 16) Samuli Järvilä Koiviston koulu 14,97 14,97 17) Olavi Tanner Wivi Lönnin koulu 14,47 14,47 17) Onni Mäkelä Linnainmaan koulu 14,47 14,47 19) Mikael Markkula Koiviston koulu 14,46 14,46 20) Olavi Hyvärinen Etelä-Hervannan koulu 14,26 14,26 21) Rinor Shala Etelä-Hervannan koulu 13,79 13,79 22) Luca Uusimäki Sammon koulu 13,55 13,55 23) Aarni Roihankorpi Lielahden koulu 13,51 13,51 24) Max Ylitalo Lentävänniemen koulu 13,31 13,31 24) Ville-Veikka Penttinen Takahuhdin koulu 13,31 13,31 26) Juho Kirjavainen Kämmenniemen koulu 13,28 13,28 27) Miikka Ekholm Kaukajärven koulu 13,04 13,04 28) Eetu Hänninen Kämmenniemen koulu 13,01 13,01 29) Voitto Vellamo Kaukajärven koulu 12,56 12,56 30) Eeli Isokangas Pispalan koulu 12,48 12,48 31) Joel Harju Annalan koulu 12,30 12,30 32) Anton Vuorinen Lielahden koulu 11,96 11,96 33) Roope Närhi 11,40 11,40 34) Joona Pekkarinen Takahuhdin koulu 11,01 11,01 35) Valtteri Vinnari Juhannuskylän koulu 10,47 10,47 36) Emppu Gröhn Pispalan koulu 10,00 10,00 37) Aaro Kuusela Wivi Lönnin koulu 9,90 9,90 Jesper Salmela Raholan koulu Oskari Sarvilinna Vuoreksen koulu Santeri Leino Atalan koulu Sfarqa Sfarqa Pohjois-Hervannan koulu Tristan Naaralainen Vuoreksen koulu T11 Keihäs Loppukilpailu 1) Noora Ekman Etelä-Hervannan koulu 18,40 18,40 2) Fiona Giraut Kämmenniemen koulu 17,60 17,60 3) Nanna Lahdensivu Tampereen kansainvälinen koulu 16,76 16,76 4) Minttu Saarilahti Kämmenniemen koulu 14,90 14,90 4) Veera Linna Tesoman koulu 14,90 14,90 6) Sofia Luukko Etelä-Hervannan koulu 14,74 14,74 7) Elsa Sainio Sammon koulu 14,64 14,64 8) Mette Pulli Sammon koulu 14,23 14,23 9) Lotta-Maria Niemi Kaukajärven koulu 14,20 14,20 10) Patricia Helenius Svenska samskolan i Tammerfors 12,32 12,32 11) Anni Virtanen Wivi Lönnin koulu 12,17 12,17 12) Heidi Haarajärvi Takahuhdin koulu 12,15 12,15 13) Aada Haverinen Atalan koulu 11,65 11,65 14) Katriina Heikkilä Tesoman koulu 11,08 11,08 15) Iiris Sadinmaa Pispalan koulu 11,03 11,03 16) Jemina Valkama Kaukajärven koulu 10,65 10,65 17) Senni Kekäläinen Svenska samskolan i Tammerfors 10,37 10,37 18) Vilma Lehtonen Olkahisen koulu 10,36 10,36 19) Fanni Pylvänäinen Koiviston koulu 9,96 9,96 20) Ada Lampela Wivi Lönnin koulu 9,60 9,60 21) Niittynen Sofia Juhannuskylän koulu 9,24 9,24 22) Aino Romppanen Atalan koulu 8,78 8,78 23) Sofia Feodoroff Koiviston koulu 8,16 8,16 24) Hertta Salo Raholan koulu 8,15 8,15 25) Fanny Salmela Pispalan koulu 7,87 7,87 26) Shylan Alimoradimirhesari Pohjois-Hervannan koulu 7,12 7,12 Aura Rissanen Takahuhdin koulu Emilia Mäntyharju Vuoreksen koulu Eveliina Kauranen Annalan koulu Iina Nisula Juhannuskylän koulu Janita Keto Annalan koulu Vilma Kailanto Pohjois-Hervannan koulu P12 60m Loppukilpailu, Tuuli: NM 1) Tommy Räty Messukylän koulu 8,27 2) Alireza Alizadeh Tammelan koulu 8,50 3) Jani Hakala Ahvenisjärven koulu 8,56 4) Nooa Hyvärinen Tesoman koulu 8,67 5) Edvin Seppälä Takahuhdin koulu 8,74 6) Markus Mahlamäki Tesoman koulu 8,99 7) Jesse Uutela Tampereen kansainvälinen koulu 9,11 8) Jiko Laitinen Koiviston koulu 9,16 1) Tommy Räty Messukylän koulu 8,41q 2) Alireza Alizadeh Tammelan koulu 8,62q 3) Nooa Hyvärinen Tesoman koulu 8,63q 4) Jani Hakala Ahvenisjärven koulu 8,70q 5) Edvin Seppälä Takahuhdin koulu 8,83q 6) Markus Mahlamäki Tesoman koulu 8,93q 7) Jesse Uutela Tampereen kansainvälinen koulu 9,00q 8) Jiko Laitinen Koiviston koulu 9,10q 9) Max Järventie Sammon koulu 9,10 10) Oskari Järvelä Raholan koulu 9,15 11) Jesse Paasikko Pispalan koulu 9,20 12) Olavi Erma Takahuhdin koulu 9,30 13) Marko Mero Linnainmaan koulu 9,32 14) Eemil Mattanen Sammon koulu 9,35 15) Torsti Kyllönen Linnainmaan koulu 9,37 16) Elian Tommila Hatanpään koulu 9,38 17) Vilho Vanhatalo Annalan koulu 9,38 18) Matias Härmä Atalan koulu 9,39 19) Lassi Aalto Messukylän koulu 9,41 20) Alex Hilden Atalan koulu 9,41 21) Patrik Markova Wivi Lönnin koulu 9,42 22) Joel Alfthan Juhannuskylän koulu 9,48 23) Kasper Pedersen Etelä-Hervannan koulu 9,49 24) Aaro Salonen Raholan koulu 9,53 25) Theo Grönlund Svenska samskolan i Tammerfors 9,56 26) Tomaa Westerholm Koiviston koulu 9,61 27) Aleksi Suoniemi Messukylän koulu 9,67 28) Eero Haukijärvi Hatanpään koulu 9,68 29) Jussi Lamminmäki Annalan koulu 9,69 30) Rambod Javanmiri Lentävänniemen koulu 9,71 31) Kunto Sorma Juhannuskylän koulu 9,71 32) Arian Javanmiri Pohjois-Hervannan koulu 9,71 33) Masi Huttunen Kaukajärven koulu 9,73 34) Samuel Heino Pispalan koulu 9,76 35) Nikolas Seppänen Kaukajärven koulu 9,76 36) Teo Yildiz Lentävänniemen koulu 9,77 37) Aamos Kerminen Olkahisen koulu 9,81 38) Winston Orrenmaa Svenska samskolan i Tammerfors 9,82 39) Eemeli Orell Leinolan koulu 9,86 40) Luukas Lahtinen Kämmenniemen koulu 9,90 41) Toivo Melander Peltolammin koulu 9,92 42) Nikita Karvinen Etelä-Hervannan koulu 9,93 43) Akseli Nuorti Tammelan koulu 9,99 44) Valto Quintero Lielahden koulu 10,10 45) Linus Louvanto Tampereen kansainvälinen koulu 10,13 46) Topias Simula Olkahisen koulu 10,21 47) Lari Paasihaara Lielahden koulu 10,34 48) Kaapo Ryynänen Leinolan koulu 10,42 Veikka Peltotalo Vuoreksen koulu DNS Jooa Ojajärvi Peltolammin koulu DNS Akseli Grönroos Vuoreksen koulu DNS Juho Saukkonen Wivi Lönnin koulu DNS Alkuerät erä 1, Tuuli: NM 1) Tomaa Westerholm Koiviston koulu 9,61 2) Aleksi Suoniemi Messukylän koulu 9,67 3) Teo Yildiz Lentävänniemen koulu 9,77 4) Luukas Lahtinen Kämmenniemen koulu 9,90 5) Toivo Melander Peltolammin koulu 9,92 6) Akseli Nuorti Tammelan koulu 9,99 Veikka Peltotalo Vuoreksen koulu DNS Alkuerät erä 2, Tuuli: NM 1) Elian Tommila Hatanpään koulu 9,38 2) Alex Hilden Atalan koulu 9,41 3) Patrik Markova Wivi Lönnin koulu 9,42 4) Aaro Salonen Raholan koulu 9,53 5) Theo Grönlund Svenska samskolan i Tammerfors 9,56 6) Kunto Sorma Juhannuskylän koulu 9,71 7) Arian Javanmiri Pohjois-Hervannan koulu 9,71 8) Aamos Kerminen Olkahisen koulu 9,81 Alkuerät erä 3, Tuuli: NM 1) Alireza Alizadeh Tammelan koulu 8,62q 2) Jiko Laitinen Koiviston koulu 9,10q 3) Vilho Vanhatalo Annalan koulu 9,38 4) Rambod Javanmiri Lentävänniemen koulu 9,71 5) Linus Louvanto Tampereen kansainvälinen koulu 10,13 Akseli Grönroos Vuoreksen koulu DNS Jooa Ojajärvi Peltolammin koulu DNS Alkuerät erä 4, Tuuli: NM 1) Tommy Räty Messukylän koulu 8,41q 2) Max Järventie Sammon koulu 9,10 3) Jesse Paasikko Pispalan koulu 9,20 4) Olavi Erma Takahuhdin koulu 9,30 5) Nikolas Seppänen Kaukajärven koulu 9,76 6) Eemeli Orell Leinolan koulu 9,86 7) Valto Quintero Lielahden koulu 10,10 Alkuerät erä 5, Tuuli: NM 1) Nooa Hyvärinen Tesoman koulu 8,63q 2) Markus Mahlamäki Tesoman koulu 8,93q 3) Jesse Uutela Tampereen kansainvälinen koulu 9,00q 4) Torsti Kyllönen Linnainmaan koulu 9,37 5) Kasper Pedersen Etelä-Hervannan koulu 9,49 6) Jussi Lamminmäki Annalan koulu 9,69 7) Nikita Karvinen Etelä-Hervannan koulu 9,93 Alkuerät erä 6, Tuuli: NM 1) Jani Hakala Ahvenisjärven koulu 8,70q 2) Oskari Järvelä Raholan koulu 9,15 3) Matias Härmä Atalan koulu 9,39 4) Joel Alfthan Juhannuskylän koulu 9,48 5) Eero Haukijärvi Hatanpään koulu 9,68 6) Winston Orrenmaa Svenska samskolan i Tammerfors 9,82 7) Topias Simula Olkahisen koulu 10,21 Juho Saukkonen Wivi Lönnin koulu DNS Alkuerät erä 7, Tuuli: NM 1) Edvin Seppälä Takahuhdin koulu 8,83q 2) Marko Mero Linnainmaan koulu 9,32 3) Eemil Mattanen Sammon koulu 9,35 4) Lassi Aalto Messukylän koulu 9,41 5) Masi Huttunen Kaukajärven koulu 9,73 6) Samuel Heino Pispalan koulu 9,76 7) Lari Paasihaara Lielahden koulu 10,34 8) Kaapo Ryynänen Leinolan koulu 10,42 T12 60m Loppukilpailu, Tuuli: NM 1) Venla Vaittinen Peltolammin koulu 8,51 2) Lilli Tuominen Tesoman koulu 8,72 3) Aino Heikkilä 8,75 4) Adelina Paredes Tammelan koulu 8,83 5) Emmi Kallio Pispalan koulu 8,92 6) Oona Mongkol Kaukajärven koulu 8,95 7) Saimi Tanner Takahuhdin koulu 9,12 8) Viivi Manninen Sammon koulu 9,20 1) Venla Vaittinen Peltolammin koulu 8,64q 2) Lilli Tuominen Tesoman koulu 8,86q 3) Emmi Kallio Pispalan koulu 8,87q 4) Aino Heikkilä 8,88q 5) Adelina Paredes Tammelan koulu 8,89q 6) Oona Mongkol Kaukajärven koulu 9,05q 7) Viivi Manninen Sammon koulu 9,14q 8) Saimi Tanner Takahuhdin koulu 9,15q 9) Veera Saarela Annalan koulu 9,17 10) Mimmi Mäkinen Wivi Lönnin koulu 9,24 11) Pinja Malmberg Raholan koulu 9,30 12) Teea Rajala Sammon koulu 9,32 13) Venla Alanko Tesoman koulu 9,35 14) Sini Alku Leinolan koulu 9,38 15) Ella Juutilainen Tammelan koulu 9,41 16) Inka Tikka Atalan koulu 9,53 17) Oona Yli-Forssi Lentävänniemen koulu 9,56 18) Venla Hautalahti Linnainmaan koulu 9,61 19) Awa Hildén Svenska samskolan i Tammerfors 9,66 20) Aino Byde Pispalan koulu 9,67 21) Salma Palomaa Tampereen kansainvälinen koulu 9,71 22) Pihla Lehtivuori Tampereen kansainvälinen koulu 9,73 23) Elsa Itälinna Takahuhdin koulu 9,74 24) Aino Harala Messukylän koulu 9,84 25) Josefiina Lehtinen Leinolan koulu 9,87 26) Viivi Voutilainen Messukylän koulu 9,91 27) Miina Mikkonen Kämmenniemen koulu 9,93 28) Iines Walden Etelä-Hervannan koulu 9,93 29) Maria Ivanova Pohjois-Hervannan koulu 9,96 30) Aava Valli Svenska samskolan i Tammerfors 10,01 31) Nia Vastamaa Peltolammin koulu 10,02 32) Venla Kallio Atalan koulu 10,04 33) Jessica Räisänen Wivi Lönnin koulu 10,08 34) Ada Ristimäki Koiviston koulu 10,11 35) Iines Heiskanen Hatanpään koulu 10,12 36) Viivi Osorio Etelä-Hervannan koulu 10,14 37) Laura Heiskanen Hatanpään koulu 10,17 38) Aava Autio Olkahisen koulu 10,17 39) Elina Anttolainen Linnainmaan koulu 10,33 40) Shena Khatri Juhannuskylän koulu 10,39 41) Jonna Keskinen Olkahisen koulu 10,41 42) Pihla Mujunen Kaukajärven koulu 10,44 43) Camila Gonzalez Torres Lielahden koulu 10,52 44) Hilda Lehtonen Messukylän koulu 10,54 45) Emma-Sofia Metsola Lielahden koulu 10,56 46) Iina Mäensivu Kämmenniemen koulu 10,57 47) Sara Laakso Lentävänniemen koulu 10,83 48) Aleksandra Ketonen Koiviston koulu 11,47 49) Nella Lumio Juhannuskylän koulu 11,73 Eveliina Salokatve Annalan koulu DNS Kerttu Niemi Vuoreksen koulu DNS Peppi Hakanen Raholan koulu DNS Ada Moisio Vuoreksen koulu DNS Salonen Viivi Annalan koulu DNS Helmi Mannila Pohjois-Hervannan koulu DNS Alkuerät erä 1, Tuuli: NM 1) Oona Mongkol Kaukajärven koulu 9,05q 2) Venla Hautalahti Linnainmaan koulu 9,61 3) Aino Byde Pispalan koulu 9,67 4) Miina Mikkonen Kämmenniemen koulu 9,93 5) Iines Walden Etelä-Hervannan koulu 9,93 6) Jonna Keskinen Olkahisen koulu 10,41 Eveliina Salokatve Annalan koulu DNS Kerttu Niemi Vuoreksen koulu DNS Alkuerät erä 2, Tuuli: NM 1) Mimmi Mäkinen Wivi Lönnin koulu 9,24 2) Pinja Malmberg Raholan koulu 9,30 3) Teea Rajala Sammon koulu 9,32 4) Aino Harala Messukylän koulu 9,84 5) Pihla Mujunen Kaukajärven koulu 10,44 6) Hilda Lehtonen Messukylän koulu 10,54 7) Nella Lumio Juhannuskylän koulu 11,73 Peppi Hakanen Raholan koulu DNS Alkuerät erä 3, Tuuli: NM 1) Venla Vaittinen Peltolammin koulu 8,64q 2) Nia Vastamaa Peltolammin koulu 10,02 3) Viivi Osorio Etelä-Hervannan koulu 10,14 4) Aava Autio Olkahisen koulu 10,17 5) Elina Anttolainen Linnainmaan koulu 10,33 Ada Moisio Vuoreksen koulu DNS Salonen Viivi Annalan koulu DNS Alkuerät erä 4, Tuuli: NM 1) Lilli Tuominen Tesoman koulu 8,86q 2) Saimi Tanner Takahuhdin koulu 9,15q 3) Veera Saarela Annalan koulu 9,17 4) Salma Palomaa Tampereen kansainvälinen koulu 9,71 5) Venla Kallio Atalan koulu 10,04 6) Iines Heiskanen Hatanpään koulu 10,12 7) Emma-Sofia Metsola Lielahden koulu 10,56 Helmi Mannila Pohjois-Hervannan koulu DNS Alkuerät erä 5, Tuuli: NM 1) Emmi Kallio Pispalan koulu 8,87q 2) Aino Heikkilä 8,88q 3) Adelina Paredes Tammelan koulu 8,89q 4) Oona Yli-Forssi Lentävänniemen koulu 9,56 5) Awa Hildén Svenska samskolan i Tammerfors 9,66 6) Josefiina Lehtinen Leinolan koulu 9,87 7) Iina Mäensivu Kämmenniemen koulu 10,57 8) Aleksandra Ketonen Koiviston koulu 11,47 Alkuerät erä 6, Tuuli: NM 1) Sini Alku Leinolan koulu 9,38 2) Ella Juutilainen Tammelan koulu 9,41 3) Inka Tikka Atalan koulu 9,53 4) Elsa Itälinna Takahuhdin koulu 9,74 5) Maria Ivanova Pohjois-Hervannan koulu 9,96 6) Aava Valli Svenska samskolan i Tammerfors 10,01 7) Ada Ristimäki Koiviston koulu 10,11 8) Sara Laakso Lentävänniemen koulu 10,83 Alkuerät erä 7, Tuuli: NM 1) Viivi Manninen Sammon koulu 9,14q 2) Venla Alanko Tesoman koulu 9,35 3) Pihla Lehtivuori Tampereen kansainvälinen koulu 9,73 4) Viivi Voutilainen Messukylän koulu 9,91 5) Jessica Räisänen Wivi Lönnin koulu 10,08 6) Laura Heiskanen Hatanpään koulu 10,17 7) Shena Khatri Juhannuskylän koulu 10,39 8) Camila Gonzalez Torres Lielahden koulu 10,52 P12 Pituus Loppukilpailu 1) Noel Nikulainen Svenska samskolan i Tammerfors 4,87 4,81 4,87 2) Markus Mahlamäki Tesoman koulu 4,37 4,35 4,37 3) Jesse Uutela Tampereen kansainvälinen koulu 4,32 3,97 4,32 4) Marko Mero Linnainmaan koulu 4,17 3,98 4,17 5) Elmeri Peltomaa Kämmenniemen koulu 4,12 4,12 4,03 6) Tuukka Takkinen Kaukajärven koulu 4,08 3,66 4,08 7) Jalmari Koskinen Takahuhdin koulu 4,08 3,60 4,08 8) Alex Hilden Atalan koulu 4,06 4,06 3,99 9) Nooa Hyvärinen Tesoman koulu 4,04 3,82 4,04 10) Perfect Okofi Pohjois-Hervannan koulu 3,98 3,98 3,72 11) Vili Suojanen Kaukajärven koulu 3,89 3,66 3,89 12) Jasper Pedersen Etelä-Hervannan koulu 3,88 3,88 3,87 13) Aki Peltola Atalan koulu 3,87 3,72 3,87 14) Jesse Paasikko Pispalan koulu 3,87 3,87 3,70 15) Vilho Tarkiainen Koiviston koulu 3,85 3,85 3,63 16) Olavi Erma Takahuhdin koulu 3,83 3,83 3,77 17) Jani Hakala Pohjois-Hervannan koulu 3,80 3,80 3,55 18) Aleksi Suoniemi Messukylän koulu 3,78 3,43 3,78 19) Theo Grönlund Svenska samskolan i Tammerfors 3,76 3,62 3,76 20) Leon Korkala Hatanpään koulu 3,71 3,71 3,65 21) Nikita Karvinen Etelä-Hervannan koulu 3,65 3,65 3,39 22) Eemil Mattanen Sammon koulu 3,64 3,64 3,51 23) Edwin Raiski Hatanpään koulu 3,63 3,63 3,55 24) Amani Haruna Annalan koulu 3,60 3,38 3,60 25) Lassi Aalto Messukylän koulu 3,58 3,50 3,58 26) Luukas Lahtinen Kämmenniemen koulu 3,54 3,54 x 27) Max Järventie Sammon koulu 3,52 3,52 3,36 28) Kaapo Ryynänen Leinolan koulu 3,52 3,32 3,52 29) Dariel Bergman Tampereen kansainvälinen koulu 3,44 3,44 3,39 30) Tomas Westerholm Koiviston koulu 3,44 3,15 3,44 31) Topias Simula Olkahisen koulu 3,43 3,34 3,43 32) Rambod Javanmiri Lentävänniemen koulu 3,38 3,38 3,30 33) Lucas Toivola Leinolan koulu 3,38 3,26 3,38 34) Matias Nuuttinen Annalan koulu 3,37 3,37 3,01 35) Torsti Kyllönen Linnainmaan koulu 3,33 x 3,33 36) Hiski Rantanen Lielahden koulu 3,26 3,26 3,12 37) Valtteri Hollanti Juhannuskylän koulu 3,26 3,26 x 38) Lari Paasihaara Lielahden koulu 3,24 2,96 3,24 39) Aarni Reinikainen Wivi Lönnin koulu 3,24 x 3,24 40) Jero Laituri Messukylän koulu 3,10 3,02 3,10 41) Väinö Kuusinen Juhannuskylän koulu 3,08 3,08 2,94 42) Aamos Kerminen Olkahisen koulu 3,04 3,04 x Amin Helminen Lentävänniemen koulu Aukusti Luomanaho Vuoreksen koulu Juho Saukkonen Wivi Lönnin koulu Mikael Ronkainen Messukylän koulu Misha Kanjovski Pispalan koulu Romeo Land Raholan koulu Serave Wairavanua Raholan koulu Tommi Saloranta Vuoreksen koulu Tommi Saloranta Vuoreksen koulu T12 Pituus Loppukilpailu 1) Oona Mongkol Kaukajärven koulu 4,65 4,65 4,49 2) Aino Heikkilä 4,56 4,45 4,56 3) Lumi Rekonius Etelä-Hervannan koulu 4,42 4,24 4,42 4) Lilli Tuominen Tesoman koulu 4,40 4,22 4,40 5) Viivi Manninen Sammon koulu 4,38 4,32 4,38 6) Sini Alku Leinolan koulu 4,24 4,11 4,24 7) Onerva Tauriainen Sammon koulu 4,11 4,09 4,11 8) Emmi Kallio Pispalan koulu 3,97 3,97 3,96 9) Veera Saarela Annalan koulu 3,97 3,88 3,97 10) Mimmi Mäkinen Wivi Lönnin koulu 3,91 3,91 3,91 11) Eerika Laitinen 3,82 3,66 3,82 12) Oona Yli-Forssi Lentävänniemen koulu 3,82 3,82 3,62 13) Roosa Aulamo Linnainmaan koulu 3,80 3,80 3,80 14) Elizaveta Pleteneva Tesoman koulu 3,79 x 3,79 15) Elsa Itälinna Takahuhdin koulu 3,77 3,77 3,65 16) Inari Talvensaari Tammelan koulu 3,77 3,77 3,61 17) Viivi Voutilainen Messukylän koulu 3,71 3,55 3,71 18) Ronya Onaghama Atalan koulu 3,71 3,44 3,71 19) Pinja Malmberg 3,67 3,67 3,67 20) Awa Hildén Svenska samskolan i Tammerfors 3,67 3,41 3,67 21) Josefiina Lehtinen Leinolan koulu 3,65 3,65 3,30 22) Rinesa Shala Etelä-Hervannan koulu 3,58 3,37 3,58 23) Salma Palomaa Tampereen kansainvälinen koulu 3,57 3,57 x 24) Sini Hämäläinen Takahuhdin koulu 3,55 3,55 3,50 25) Hilda Lehto Messukylän koulu 3,53 3,53 3,47 26) Irina Rissanen Atalan koulu 3,52 3,52 3,44 27) Moona Naukkarinen Pohjois-Hervannan koulu 3,46 3,15 3,46 28) Asta Pirttijärvi Kaukajärven koulu 3,45 3,37 3,45 29) Sofia Kempas Svenska samskolan i Tammerfors 3,43 3,43 3,30 30) Anni Raiskila Pispalan koulu 3,42 3,22 3,42 31) Aino Mikkonen Messukylän koulu 3,41 3,41 3,33 32) Inka Mattila Koiviston koulu 3,33 3,20 3,33 33) Iina Mäensivu Kämmenniemen koulu 3,32 3,32 3,10 34) Minttu Teerinen Hatanpään koulu 3,31 3,31 3,25 35) Joanna Jussila Messukylän koulu 3,31 3,08 3,31 36) Elina Anttolainen Linnainmaan koulu 3,26 3,26 3,25 37) Miina Mikkonen Kämmenniemen koulu 3,26 3,14 3,26 38) Johanna Rantala Lentävänniemen koulu 3,18 3,18 3,07 39) Aada Long Tampereen kansainvälinen koulu 3,15 2,77 3,15 40) Hilja Hirvonen Lielahden koulu 3,10 2,88 3,10 41) Sofia Marjamäki Raholan koulu 3,08 2,90 3,08 42) Emilia Lintuala Tammelan koulu 3,07 3,00 3,07 43) Faatima Al Attar Hatanpään koulu 3,04 3,04 2,92 44) Mariam Hamdard Wivi Lönnin koulu 3,04 3,04 x 45) Auri Salo Messukylän koulu 3,00 3,00 2,98 46) Mira Lautala Olkahisen koulu 2,82 2,82 2,74 47) Nella Lumio Juhannuskylän koulu 2,78 2,71 2,78 48) Sanni Viitanen Olkahisen koulu 2,72 2,72 2,48 49) Viiu Levola Juhannuskylän koulu 2,55 2,52 2,55 50) Emmi Jokinen Koiviston koulu 2,55 2,55 x Anniina Saarinen Emmi Jokinen Koiviston koulu Helmi Mannila Pohjois-Hervannan koulu Laura Kotelba Vuoreksen koulu Madeleine Rautalin Nuppu Leinonen Vuoreksen koulu Siiri Sikkilä Annalan koulu Venla Vaittinen Peltolammin koulu Vilma Vartiainen Lielahden koulu P12 Keihäs Loppukilpailu 1) Noel Nikulainen Svenska samskolan i Tammerfors 28,97 28,97 2) Jero Laituri Messukylän koulu 24,20 24,20 3) Evegnii Kolesnikov Takahuhdin koulu 22,89 22,89 4) Mikael Ronkainen Messukylän koulu 22,54 22,54 5) Alex Alestalo Koiviston koulu 22,47 22,47 6) Georg Aspholm Svenska samskolan i Tammerfors 21,86 21,86 7) Tuukka Takkinen Kaukajärven koulu 21,38 21,38 8) Elias Ylämurto Tesoman koulu 20,50 20,50 9) Leo Maunu Atalan koulu 20,14 20,14 10) Nemo Pienimäki Olkahisen koulu 19,89 19,89 11) Elmeri Peltomaa Kämmenniemen koulu 18,84 18,84 12) Daniel Ohtola Linnainmaan koulu 18,82 18,82 13) Vilppu Rantakeisu Pispalan koulu 18,61 18,61 14) Petja Esselström Tesoman koulu 18,35 18,35 15) Hiski Rantanen Lielahden koulu 17,76 17,76 16) Jiko Laitinen Koiviston koulu 17,05 17,05 17) Leon Korkala Hatanpään koulu 17,04 17,04 18) Arttu Stenberg Takahuhdin koulu 16,78 16,78 19) Atte Kuittinen Atalan koulu 16,67 16,67 20) Aleksi Pekonen Hatanpään koulu 16,38 16,38 21) Santtu Takko Tampereen kansainvälinen koulu 16,24 16,24 22) Arttu Aspila Olkahisen koulu 16,17 16,17 23) Pyry Byckling Annalan koulu 16,04 16,04 24) Gunnar Lähteinen Wivi Lönnin koulu 15,40 15,40 25) Tuomas Honkanen Pispalan koulu 14,55 14,55 26) Miska Tapola Sammon koulu 14,24 14,24 27) Eelis Hiljanen Raholan koulu 14,10 14,10 28) Jermu Myllylä Linnainmaan koulu 13,33 13,33 29) Emil Veitonmäki Tammelan koulu 13,32 13,32 30) Johannes Wendell Sammon koulu 13,21 13,21 31) Veikka Leinonen Etelä-Hervannan koulu 13,10 13,10 32) Jasper Pedersen Etelä-Hervannan koulu 13,05 13,05 33) Eerik Aalto Lielahden koulu 12,85 12,85 34) Ayub Abdullahi Pohjois-Hervannan koulu 12,41 12,41 35) Ville Kolari Kaukajärven koulu 12,20 12,20 36) Leevi Kinnunen Tampereen kansainvälinen koulu 12,16 12,16 37) Perfect Okofi Pohjois-Hervannan koulu 11,95 11,95 38) Aatos Karikko Wivi Lönnin koulu 10,75 10,75 39) Nimr Mohammed Messukylän koulu 10,46 10,46 40) Eeli Uskelin Juhannuskylän koulu 9,58 9,58 41) Eemeli Penders Juhannuskylän koulu 9,16 9,16 Oskari Kumpula Vuoreksen koulu Petteri Lamu Vuoreksen koulu Riku Suvanto Annalan koulu Topi Mankinen Raholan koulu T12 Keihäs Loppukilpailu 1) Roosa Aulamo Linnainmaan koulu 28,32 28,32 2) Sini Seppänen Tesoman koulu 19,48 19,48 3) Jonna Keskinen Olkahisen koulu 18,84 18,84 4) Onerva Tauriainen Sammon koulu 18,39 18,39 5) Hilkka Liljeroos Koiviston koulu 17,62 17,62 6) Veera Paavola Tampereen kansainvälinen koulu 17,52 17,52 7) Aada Olli Svenska samskolan i Tammerfors 16,50 16,50 8) Aada Forsell Etelä-Hervannan koulu 16,09 16,09 8) Inka Mattila Koiviston koulu 16,09 16,09 10) Lotta Penttilä Sammon koulu 15,22 15,22 11) Helmi Rämö Svenska samskolan i Tammerfors 14,88 14,88 12) Amalia Paulanne Wivi Lönnin koulu 14,81 14,81 13) Aino Harala Messukylän koulu 14,46 14,46 14) Nelli Savolainen Pispalan koulu 14,34 14,34 15) Ronya Onaghama Atalan koulu 13,99 13,99 16) Irina Rissanen Atalan koulu 13,81 13,81 17) Helinä Yli-Pekkala Lielahden koulu 13,61 13,61 18) Iiris Myllymäki Pohjois-Hervannan koulu 12,90 12,90 19) Erin Karjalainen Hatanpään koulu 12,44 12,44 20) Melak Aldulaimi Annalan koulu 12,39 12,39 21) Aino Mikkonen Messukylän koulu 12,05 12,05 22) Jessica Räisänen Wivi Lönnin koulu 12,03 12,03 23) Lumi Rekonius Etelä-Hervannan koulu 11,92 11,92 24) Auri Salo Messukylän koulu 11,80 11,80 25) Venla Kivenjuuri Takahuhdin koulu 11,55 11,55 26) Minttu Mikkola Tesoman koulu 11,52 11,52 27) Lotta Toorikka Lielahden koulu 11,46 11,46 28) Ronja Normio Pispalan koulu 11,38 11,38 29) Moona Naukkarinen Pohjois-Hervannan koulu 11,12 11,12 30) Juliina Ruuska Annalan koulu 11,09 11,09 31) Joanna Jussila Messukylän koulu 10,21 10,21 32) Jade Niemelä Takahuhdin koulu 10,03 10,03 33) Minttu Teerinen Hatanpään koulu 9,63 9,63 34) Sofia Marjamäki Raholan koulu 6,96 6,96 Aada Long Tampereen kansainvälinen koulu Jonna Javanainen Vuoreksen koulu Nuppu Leinonen Vuoreksen koulu
Tulokset
14.9.2020 Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat
Tampereen Pyrintö
14.09.2020
P4 40m
1) Leo Lamminsivu TampPy 10,27
2) Jaakko Lahtinen TampPy 10,90
3) Leo Savilahti TampPy 11,09
4) Konsta Ahtiainen TampPy 11,11
5) Sampo Heikkinen 11,55
6) Markus Halonen TampPy 11,79
7) Väinö Ulmanen TampPy 12,14
8) Kaius Hämäläinen TampPy 12,79
9) Lauri Haukisalmi TampPy 12,81
10) Eeli Silfverberg TampPy 12,83
11) Leevi Lehto TampPy 14,25
12) Reino Jukarainen TampPy 16,08
13) Iivo Silfverberg TampPy 16,27
Vili Kesseli TampPy
Lauri Ojala TampPy
Vili Kesseli TampPy
Jaakko Lahtinen TampPy
Jaakko Lahtinen TampPy
Kasperi Mäkelä TampPy
Loppukilpailu erä 1
1) Jaakko Lahtinen TampPy 10,90
2) Konsta Ahtiainen TampPy 11,11
3) Sampo Heikkinen 11,55
4) Väinö Ulmanen TampPy 12,14
5) Eeli Silfverberg TampPy 12,83
6) Reino Jukarainen TampPy 16,08
Vili Kesseli TampPy
Loppukilpailu erä 2
1) Leo Savilahti TampPy 11,09
2) Kaius Hämäläinen TampPy 12,79
3) Lauri Haukisalmi TampPy 12,81
4) Iivo Silfverberg TampPy 16,27
Lauri Ojala TampPy
Vili Kesseli TampPy
Loppukilpailu erä 3
1) Leo Lamminsivu TampPy 10,27
2) Markus Halonen TampPy 11,79
3) Leevi Lehto TampPy 14,25
Jaakko Lahtinen TampPy
Jaakko Lahtinen TampPy
Kasperi Mäkelä TampPy
T4 40m
1) Kerttu Ranta TampPy 10,13
2) Venla Laaksonen TampPy 10,59
3) Jade Suhonen TampPy 10,62
4) Linnea Kieloaho TampPy 10,68
5) Stina Turunen TampPy 10,69
6) Aala Grönholm TampPy 10,98
7) Kerttu Majanen 11,33
8) Aida Männistö TampPy 11,69
9) Stella Laaksonen TampPy 11,75
10) Vilma Markkula TampPy 11,87
11) Elle Piispa TampPy 12,13
12) Iiris Saarela TampPy 12,30
13) Iisa Pynnönen TampPy 13,14
14) Helmi Koskinen 13,44
15) Vilma Hiukka TampPy 13,70
16) Hilda Männistö TampPy 14,25
17) Hilda Nenonen 14,67
18) Mila Räsänen TampPy 15,16
19) Maria Krestyannikova TampPy 16,73
20) Pihla Linna TampPy 19,59
21) Iiris Lassheikki TampPy 32,29
Heini Lehtinen TampPy
Sofia Katajala TampPy
Linnea Kieloaho TampPy
Vilma Markkula TampPy
Stella Laaksonen TampPy
Loppukilpailu erä 1
1) Kerttu Ranta TampPy 10,13
2) Linnea Kieloaho TampPy 10,68
3) Stina Turunen TampPy 10,69
4) Stella Laaksonen TampPy 11,75
5) Hilda Nenonen 14,67
6) Pihla Linna TampPy 19,59
Loppukilpailu erä 2
1) Venla Laaksonen TampPy 10,59
2) Aala Grönholm TampPy 10,98
3) Vilma Markkula TampPy 11,87
4) Iisa Pynnönen TampPy 13,14
5) Hilda Männistö TampPy 14,25
Heini Lehtinen TampPy
Sofia Katajala TampPy
Loppukilpailu erä 3
1) Elle Piispa TampPy 12,13
2) Iiris Saarela TampPy 12,30
3) Vilma Hiukka TampPy 13,70
4) Maria Krestyannikova TampPy 16,73
5) Iiris Lassheikki TampPy 32,29
Linnea Kieloaho TampPy
Loppukilpailu erä 4
1) Jade Suhonen TampPy 10,62
2) Kerttu Majanen 11,33
3) Aida Männistö TampPy 11,69
4) Helmi Koskinen 13,44
5) Mila Räsänen TampPy 15,16
Stella Laaksonen TampPy
Vilma Markkula TampPy
P4 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Leo Savilahti TampPy 6,05
6,05
2) Vili Kesseli TampPy 5,50
5,50
3) Eeli Silfverberg TampPy 3,85
3,85
4) Sampo Heikkinen 3,71
3,71
5) Väinö Ulmanen TampPy 3,44
3,44
6) Markus Halonen TampPy 3,26
3,26
7) Leevi Lehto TampPy 2,78
2,78
8) Kaius Hämäläinen TampPy 2,76
2,76
9) Lauri Haukisalmi TampPy 2,57
2,57
10) Reino Jukarainen TampPy 2,50
2,50
11) Iivo Silfverberg TampPy 2,14
2,14
Jaakko Lahtinen TampPy
Jaakko Lahtinen TampPy
Jaakko Lahtinen TampPy
Kasperi Mäkelä TampPy
Konsta Ahtiainen TampPy
Lauri Ojala TampPy
Vili Kesseli TampPy
T4 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Venla Laaksonen TampPy 5,41
5,41
2) Stina Turunen TampPy 4,80
4,80
3) Stella Laaksonen TampPy 3,99
3,99
4) Linnea Kieloaho TampPy 3,90
3,90
5) Vilma Markkula TampPy 3,83
3,83
6) Kerttu Majanen 3,61
3,61
7) Iiris Saarela TampPy 3,57
3,57
8) Helmi Koskinen 3,53
3,53
9) Jade Suhonen TampPy 3,40
3,40
10) Kerttu Ranta TampPy 3,28
3,28
11) Iiris Lassheikki TampPy 3,10
3,10
12) Mila Räsänen TampPy 2,85
2,85
13) Vilma Hiukka TampPy 2,46
2,46
14) Hilda Nenonen 2,38
2,38
15) Aida Männistö TampPy 2,30
2,30
16) Hilda Männistö TampPy 2,16
2,16
17) Pihla Linna TampPy 1,93
1,93
18) Maria Krestyannikova TampPy 1,41
1,41
19) Sofia Katajala TampPy 0,86
0,86
Elle Piispa TampPy
Heini Lehtinen TampPy
Linnea Kieloaho TampPy
Stella Laaksonen TampPy
Vilma Markkula TampPy
T5 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,5
1) Elsi Lassila TampPy 9,25
2) Vilja Pynnönen TampPy 10,15
3) Tiiu Tuomi TampPy 10,47
4) Ellen Laine TampPy 10,54
5) Maiju Rantanen TampPy 10,62
6) Jenna Karhumäki TampPy 10,63
7) Venla Linna TampPy 10,70
8) Elsa Eränen TampPy 11,93
P5 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1) Paavo Jukarainen TampPy 11,82
Eeli Petäjämäki TampPy DNS
Eino Jutila TampPy DNS
T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Venla Linna TampPy 5,39
5,39
2) Elsi Lassila TampPy 4,82
4,82
3) Ellen Laine TampPy 4,60
4,60
4) Elsa Eränen TampPy 3,51
3,51
5) Jenna Karhumäki TampPy 3,47
3,47
5) Maiju Rantanen TampPy 3,47
3,47
P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Paavo Jukarainen TampPy 6,43
6,43
Eeli Petäjämäki TampPy
Eino Jutila TampPy
P6 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1) Leo Pirhonen TampPy 8,27
2) Oliver Uusitalo 9,05
3) Miko Tuomola TampPy 9,90
T6 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1) Roosa Takalo TampPy 8,59
2) Sofia Lahti TampPy 8,62
P6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Oliver Uusitalo 16,15
16,15
2) Leo Pirhonen TampPy 12,17
12,17
3) Miko Tuomola TampPy 9,36
9,36
T6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Sofia Lahti TampPy 9,24
9,24
2) Roosa Takalo TampPy 7,38
7,38
P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1) Eemil Kangasjärvi TampPy 8,37
2) Leevi Ulmanen TampPy 8,56
3) Tiitus Hartikainen TampPy 8,61
4) Verneri Koivisto Folqués TampPy 9,39
5) Urho Airola TampPy 9,57
Into Rouhiainen TampPy DNS
Kevin Hussey TampPy DNS
T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1) Vilma Majanen 8,52
2) Selja Järvinen TampPy 8,84
3) Nella Salin TampPy 8,96
4) Emma Karhumäki TampPy 9,12
5) Edda Hyppänen TampPy 9,37
P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Urho Airola TampPy 20,13
20,13
2) Into Rouhiainen TampPy 20,12
20,12
3) Eemil Kangasjärvi TampPy 17,77
17,77
4) Leevi Ulmanen TampPy 11,93
11,93
5) Tiitus Hartikainen TampPy 10,01
10,01
6) Verneri Koivisto Folqués TampPy 9,03
9,03
Kevin Hussey TampPy
T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Vilma Majanen 10,24
10,24
2) Nella Salin TampPy 8,53
8,53
3) Edda Hyppänen TampPy 7,51
7,51
4) Selja Järvinen TampPy 7,16
7,16
5) Emma Karhumäki TampPy 6,20
6,20
T8 40m
1) Alisa Pirhonen TampPy 7,93
2) Veera Koivisto Folqués TampPy 8,00
3) Anna Ojala TampPy 8,06
4) Miisa Jylhäsalo TampPy 8,16
5) Liah Tilhe TampPy 8,31
6) Reetta Takalo TampPy 8,35
7) Meri Lehtinen TampPy 8,96
8) Hertta Jukkola TampPy 9,56
Vilma Juntunen TampPy
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8
1) Alisa Pirhonen TampPy 7,93
2) Anna Ojala TampPy 8,06
3) Liah Tilhe TampPy 8,31
4) Reetta Takalo TampPy 8,35
Vilma Juntunen TampPy
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,5
1) Veera Koivisto Folqués TampPy 8,00
2) Miisa Jylhäsalo TampPy 8,16
3) Meri Lehtinen TampPy 8,96
4) Hertta Jukkola TampPy 9,56
P8 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1) Oiva Sarhela TampPy 7,13
2) Ukko Mononen TampPy 7,98
Aleksi Feodoroff TampPy
T8 Pituus
Loppukilpailu
1) Miisa Jylhäsalo TampPy 2,90
2,62 2,59 2,54 2,90
2) Veera Koivisto Folqués TampPy 2,72
2,66 2,72 x 2,70
3) Reetta Takalo TampPy 2,72
2,72 2,68 2,51 2,42
4) Anna Ojala TampPy 2,71
2,44 2,65 2,71 2,59
5) Alisa Pirhonen TampPy 2,63
2,63 2,53 2,54 2,42
6) Meri Lehtinen TampPy 2,39
x 2,39 2,32 2,20
7) Liah Tilhe TampPy 2,35
x x 2,10 2,35
Hertta Jukkola TampPy
Vilma Juntunen TampPy
P8 Pituus
Loppukilpailu
1) Ukko Mononen TampPy 2,53
2,35 2,40 2,38 2,53
Aleksi Feodoroff TampPy
P9 40m
1) Aatos Karjanlahti 6,96
2) Veeti Hyvärinen TampPy 7,09
3) LAURI KONTOLA TampPy 7,24
4) Samu Uskalinmäki TampPy 7,27
5) Joel Huhtiniemi TampPy 7,27
6) Oscar Hussey TampPy 7,67
7) Onni Kautonen TampPy 7,73
8) Roni Hartikainen YlöjU 7,77
9) Eemil Koivumäki 7,90
10) Aaro Seppänen TampPy 8,78
11) Oiva Nenonen TampPy 9,01
Asla Oksanen TampPy DNS
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,4
1) Veeti Hyvärinen TampPy 7,09
2) LAURI KONTOLA TampPy 7,24
3) Oscar Hussey TampPy 7,67
4) Roni Hartikainen YlöjU 7,77
5) Eemil Koivumäki 7,90
6) Aaro Seppänen TampPy 8,78
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,7
1) Aatos Karjanlahti 6,96
2) Samu Uskalinmäki TampPy 7,27
3) Joel Huhtiniemi TampPy 7,27
4) Onni Kautonen TampPy 7,73
5) Oiva Nenonen TampPy 9,01
Asla Oksanen TampPy DNS
T9 40m
1) Jessi Saloniemi TampPy 7,25
2) Amalia Hämäläinen TampPy 7,26
3) Emmi Karhe TampPy 7,36
4) Sofie Vallinoja TampPy 7,41
5) Sointu Tulasalo TampPy 7,44
6) Sohvi Mäkinen TampPy 7,47
7) Aino Haraholma TampPy 7,49
8) Inkamari Kalari TampPy 7,52
9) Jade-Sara Pesonen TampPy 7,65
10) Erin Rajala TampPy 7,90
11) Milla Rantanen TampPy 7,96
12) Peppi Raunio TampPy 7,97
13) Elli Tulkki 8,22
14) Sofia Lehto TampPy 8,77
15) Lorin Esmaili TampPy 9,51
16) Vilja Uusi-Rauva TampPy 9,65
Hertta Jukkola TampPy DNS
Aada Riihikallio TampPy DNS
Hertta Jukkola TampPy DNS
Alkuerät erä 1, Tuuli: -1,2
1) Amalia Hämäläinen TampPy 7,26
2) Sointu Tulasalo TampPy 7,44
3) Sohvi Mäkinen TampPy 7,47
4) Milla Rantanen TampPy 7,96
5) Vilja Uusi-Rauva TampPy 9,65
Hertta Jukkola TampPy DNS
Alkuerät erä 2, Tuuli: -1,3
1) Emmi Karhe TampPy 7,36
2) Aino Haraholma TampPy 7,49
3) Erin Rajala TampPy 7,90
4) Lorin Esmaili TampPy 9,51
Aada Riihikallio TampPy DNS
Hertta Jukkola TampPy DNS
Alkuerät erä 3, Tuuli: -1,7
1) Jessi Saloniemi TampPy 7,25
2) Sofie Vallinoja TampPy 7,41
3) Inkamari Kalari TampPy 7,52
4) Jade-Sara Pesonen TampPy 7,65
5) Peppi Raunio TampPy 7,97
6) Elli Tulkki 8,22
7) Sofia Lehto TampPy 8,77
P9 Pituus
Loppukilpailu
1) Oscar Hussey TampPy 3,17
3,00 2,94 2,99 3,17
2) Veeti Hyvärinen TampPy 3,12
2,96 3,12 3,00 2,96
3) Roni Hartikainen YlöjU 3,08
2,83 2,84 2,92 3,08
4) Eemil Koivumäki 3,04
3,04 2,85 2,63 2,97
5) Asla Oksanen TampPy 2,99
2,99 2,57 2,78 x
6) Onni Kautonen TampPy 2,91
2,71 2,78 2,91 2,70
7) Aaro Seppänen TampPy 2,61
2,43 2,08 2,38 2,61
8) Oiva Nenonen TampPy 2,28
2,22 2,28 2,23 2,17
T9 Pituus
Loppukilpailu
1) Pinja Luontila TampPy 3,92
3,90 3,92 3,79 3,86
2) Amalia Hämäläinen TampPy 3,69
3,69 3,46 3,61 3,54
3) Ilona Rantala NakkVire 3,61
3,00 3,50 3,61 x
4) Jessi Saloniemi TampPy 3,40
3,22 3,26 3,40 3,33
5) Emmi Karhe TampPy 3,34
2,54 3,31 3,34 3,27
6) Sohvi Mäkinen TampPy 3,33
3,33 3,13 3,22 x
7) Aino Haraholma TampPy 3,16
2,78 2,93 2,84 3,16
8) Sofie Vallinoja TampPy 3,12
3,12 2,91 3,02 2,81
9) Peppi Raunio TampPy 3,12
3,12 2,75 2,70 2,96
10) Inkamari Kalari TampPy 3,07
3,07 x 2,95 3,01
11) Sointu Tulasalo TampPy 3,04
3,04 2,92 3,02 2,90
12) Erin Rajala TampPy 3,03
2,71 2,92 x 3,03
13) Milla Rantanen TampPy 3,00
2,29 2,89 2,70 3,00
14) Jade-Sara Pesonen TampPy 2,92
2,64 2,87 2,92 2,88
15) Elli Tulkki 2,85
2,70 2,85 2,54 2,77
16) Hertta Jukkola TampPy 2,21
2,14 2,17 2,21 2,15
17) Sofia Lehto TampPy 2,20
2,20 2,17 1,85 2,15
18) Vilja Uusi-Rauva TampPy 2,20
2,07 1,86 2,02 2,20
19) Lorin Esmaili TampPy 2,15
x 2,11 x 2,15
Aada Riihikallio TampPy
Hertta Jukkola TampPy
P10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,9
1) Justus Jokihaara TampPy 11,04
2) Santeri Koskinen TampPy 12,01
3) Ryan Röör TampPy 12,31
4) Elias Eskola TampPy 12,42
5) Henri Markkula TampPy 13,70
Noah Tilhe TampPy DNS
Samu Tulasalo TampPy DNS
T10 60m aidat
1) Lumi Pennanen TampPy 12,09
2) Ilona Rantala NakkVire 12,14
3) Pinja Luontila TampPy 12,36
4) Amelie Lehtinen 12,76
5) Emma Toivonen LoimLei 12,81
6) Amanda Eskelinen TampPy 13,41
7) Lilia Järvinen TampPy 14,43
8) Paola Pelamo TampPy 14,65
9) Ella Rajala LempKiYU 14,77
10) Iina Nuuttinen TampPy 14,77
11) Saaga Hakala TampPy 15,59
12) Rafaela Paez TampPy 15,94
Karlotta Joggerst DNS
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,7
1) Emma Toivonen LoimLei 12,81
2) Amanda Eskelinen TampPy 13,41
3) Paola Pelamo TampPy 14,65
4) Ella Rajala LempKiYU 14,77
5) Saaga Hakala TampPy 15,59
6) Rafaela Paez TampPy 15,94
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,7
1) Lumi Pennanen TampPy 12,09
2) Ilona Rantala NakkVire 12,14
3) Pinja Luontila TampPy 12,36
4) Amelie Lehtinen 12,76
5) Lilia Järvinen TampPy 14,43
6) Iina Nuuttinen TampPy 14,77
Karlotta Joggerst DNS
P10 Keihäs
Loppukilpailu
1) Justus Jokihaara TampPy 19,82
17,10 17,09 19,82 17,75
2) Henri Markkula TampPy 17,55
13,75 15,12 15,98 17,55
3) Santeri Koskinen TampPy 15,58
13,17 12,21 15,58 12,53
4) Elias Eskola TampPy 14,05
12,95 13,79 x 14,05
5) Roope Ruotsalainen TampPy 13,68
13,00 x 13,68 x
Noah Tilhe TampPy
T10 Keihäs
Loppukilpailu
1) Ella Rajala LempKiYU 18,16
17,52 18,16 16,95 17,57
2) Emma Toivonen LoimLei 16,47
16,18 16,47 14,70 15,12
3) Amanda Eskelinen TampPy 14,10
10,61 11,25 14,10 12,51
4) Amelie Lehtinen 12,34
8,77 11,20 x 12,34
5) Lilia Järvinen TampPy 12,15
10,61 11,02 10,69 12,15
6) Paola Pelamo TampPy 9,60
5,85 9,54 7,97 9,60
7) Iina Nuuttinen TampPy 8,73
6,89 7,14 8,73 7,58
8) Sukhmeet Brar TampPy 7,78
7,78 6,33 5,95 x
9) Lumi Pennanen TampPy 7,59
5,20 x 7,59 6,87
10) Rafaela Paez TampPy 6,13
3,51 5,17 6,13 5,84
Karlotta Joggerst
P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,2
1) Antti Ristanen LoimLei 11,36
2) Eemeli Raunio TampPy 11,52
3) Bastian Setälä TampPy 12,61
4) Eelis Hartikainen TampPy 13,10
T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,5
1) Matilda Levoranta HKV 10,90
2) Noora Moisio TampPy 11,38
3) Minttu Saarilahti TampPy 12,89
4) Moonika Riihimäki TampPy 13,89
5) Adia Mäenpää TampPy 15,19
6) Fiona Hussey TampPy 17,27
Kaisla Kalari TampPy DNS
Laine Jaanisoo TampPy DNS
P11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Antti Ristanen LoimLei 27,15
26,32 27,15 25,63 26,63
2) Eemil Seppänen TampPy 25,96
22,50 24,01 21,05 25,96
3) Santeri Rantala NakkVire 25,57
25,57 x x x
4) Eelis Hartikainen TampPy 18,57
18,57 15,34 15,82 x
5) Eemeli Raunio TampPy 17,89
17,89 15,10 12,62 16,44
6) Bastian Setälä TampPy 17,83
x 14,23 15,53 17,83
T11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Noora Moisio TampPy 20,08
19,42 19,61 20,08 x
2) Minttu Saarilahti TampPy 14,61
12,90 11,65 14,61 14,41
3) Adia Mäenpää TampPy 13,26
12,81 10,05 13,26 12,17
4) Tiia Rothovius TampPy 10,07
x 10,07 9,47 9,87
5) Fiona Hussey TampPy 7,47
x 7,47 6,85 6,49
Kaisla Kalari TampPy
Laine Jaanisoo TampPy
Matilda Levoranta HKV
P12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1) Jalmari Koskinen TampPy 34,52
2) Markus Mahlamäki TampPy 35,17
3) Nikolas Lindén LoimLei 36,67
4) Nooa Hyvärinen TampPy 39,47
5) Luukas Kokkonen TampPy 41,92
T12 200m aidat
1) Vilma Luontila TampPy 33,43
2) Neea Keso TampPy 34,75
3) Aino Heikkilä TampPy 35,76
4) Inari Talvensaari TampPy 37,65
5) Teea Rajala TampPy 38,10
6) Eevi Karhe TampPy 39,37
7) Onerva Tauriainen TampPy 39,94
8) Mimmi Mäkinen TampPy 40,37
9) Lumi Rekonius TampPy 40,64
10) Viola Sivonen TampPy 40,90
11) Aura Kulmala TampPy 42,55
12) Elina Anttolainen TampPy 44,02
13) Josefina Lehtinen TampPy 44,16
14) Nea Kokko TampPy 48,37
Kristiina Tamski TampPy DNF
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,8
1) Vilma Luontila TampPy 33,43
2) Neea Keso TampPy 34,75
3) Eevi Karhe TampPy 39,37
4) Lumi Rekonius TampPy 40,64
5) Elina Anttolainen TampPy 44,02
6) Josefina Lehtinen TampPy 44,16
Kristiina Tamski TampPy DNF
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,1
1) Aino Heikkilä TampPy 35,76
2) Inari Talvensaari TampPy 37,65
3) Teea Rajala TampPy 38,10
4) Onerva Tauriainen TampPy 39,94
5) Mimmi Mäkinen TampPy 40,37
6) Viola Sivonen TampPy 40,90
7) Aura Kulmala TampPy 42,55
8) Nea Kokko TampPy 48,37
P12 Seiväs
Loppukilpailu
1) Samu Tulasalo TampPy 230
200 210 220 230 240
o – xo o xxx
2) Kasper Naski NakkVire 200
170 185 200 210
o o o xxx
3) Aapeli Karislahti TampPy 170
120 140 155 170 185
o o o o xxx
T12 Seiväs
Loppukilpailu
1) Kristiina Tamski TampPy 210
155 170 185 200 210 215
o o o xxo o xxx
2) Matilda Levoranta HKV 200
100 120 140 155 170 185 200 210
o o o o o o o xxx
2) Vilma Toivonen LoimLei 200
170 185 200 210
o o o xxx
4) Aino Heikkilä TampPy 200
155 170 185 200 210
o o xxo o xxx
5) Onerva Tauriainen TampPy 170
120 140 155 170 185
o o o o xxx
6) Roosa Aulamo TampPy 170
120 140 155 170 185
xo o o o xxx
7) Neea Keso TampPy 140
100 120 140 155
o o o xxx
7) Teea Rajala TampPy 140
120 140 155
o o xxx
9) Eevi Karhe TampPy 120
100 120 140
o xo x–
Mimmi Mäkinen TampPy NH
100
xxx
P12 Keihäs
Loppukilpailu
1) Aarni Elomaa TampPy 40,09
x x 32,03 40,09
2) Riku Uusi-Erkkilä TampPy 27,27
27,27 24,86 24,79 26,65
3) Jalmari Koskinen TampPy 24,35
16,40 x 22,41 24,35
4) Nikolas Lindén LoimLei 23,32
x 23,32 22,40 x
5) Nooa Hyvärinen TampPy 19,71
17,97 x 19,71 17,24
6) Markus Mahlamäki TampPy 15,00
10,90 11,38 15,00 9,85
7) Luukas Kokkonen TampPy 12,93
x 11,13 11,60 12,93
Aapeli Karislahti TampPy
T12 Keihäs
Loppukilpailu
1) Roosa Aulamo TampPy 28,61
23,51 28,61 x 23,82
2) Vilma Luontila TampPy 26,72
26,17 26,28 25,99 26,72
3) Nea Kokko TampPy 20,81
20,81 x 20,79 19,48
4) Jemina Nieminen TampPy 18,40
18,40 17,47 x 17,07
5) Lumi Rekonius TampPy 15,24
x x 15,24 x
6) Inari Talvensaari TampPy 14,29
x 14,29 12,21 12,92
7) Aura Kulmala TampPy 12,61
12,16 10,30 12,61 x
8) Josefina Lehtinen TampPy 12,39
10,82 12,39 10,79 11,62
9) Viola Sivonen TampPy 11,83
x 10,49 11,56 11,83
10) Elina Anttolainen TampPy 11,01
11,01 8,07 9,30 10,10
Janette Vähäoja TampPy
P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1) Samuel Ruohonen TampU 33,31
2) Marius Riihimäki TampPy 34,00
3) Aaro Hartikainen TampPy 39,68
4) Oula Vuori TampPy 45,82
Leevi Ortju TampPy DNS
T13 200m aidat
1) Iida Kastarinen TampPy 30,61
2) Juuli Markkula TampPy 31,68
3) Juuli Saloniemi TampPy 33,03
4) Celina Salonen LahdA 33,33
5) Ella Mikkola TampPy 35,11
6) Emmi Piispanen LahdA 35,47
7) Eleonora Jokinen TampPy 37,47
8) Emilia Aho TampPy 38,95
9) Martta Nieminen TampPy 40,74
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1) Iida Kastarinen TampPy 30,61
2) Juuli Markkula TampPy 31,68
3) Celina Salonen LahdA 33,33
4) Ella Mikkola TampPy 35,11
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1) Juuli Saloniemi TampPy 33,03
2) Emmi Piispanen LahdA 35,47
3) Eleonora Jokinen TampPy 37,47
4) Emilia Aho TampPy 38,95
5) Martta Nieminen TampPy 40,74
P13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Leo Riippa TampPy 185
120 140 155 170 185 200
o o o xxo o xxx
2) Aaro Hartikainen TampPy 185
120 140 155 170 185 200
o o o xo xxo xxx
3) Paavo Lahti TampPy 170
100 120 140 155 170 185
o o o o o xxx
4) Oula Vuori TampPy 155
120 140 155 170
o o o xxx
T13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Juuli Markkula TampPy 230
200 210 220 230 240
o o o o xxx
2) Angeliina Ruotsalainen TampPy 185
120 140 155 170 185 200
o o o o o xxx
3) Saima Laakkonen TampPy 100
100
o
Salla Nurminen TampPy
P13 Keihäs
Loppukilpailu
1) Roope Mäkipelto LehtimJy 48,61
45,85 47,02 x 48,61
2) Jussi Koskela KangKi 43,73
43,73 42,13 39,05 x
3) Aapo Närhi LempKiYU 38,98
38,98 x 35,38 34,90
4) Paavo Lahti TampPy 35,69
35,69 x 31,40 34,68
5) Samuel Ruohonen TampU 25,48
25,48 x x x
6) Leo Riippa TampPy 20,00
12,16 16,17 20,00 18,42
T13 Keihäs
Loppukilpailu
1) Angeliina Ruotsalainen TampPy 23,61
23,42 23,61 19,26 21,45
2) Eleonora Jokinen TampPy 21,25
x 21,25 19,31 x
3) Ella Mikkola TampPy 21,05
20,60 18,97 19,45 21,05
4) Celina Salonen LahdA 20,54
20,54 19,20 x x
5) Martta Nieminen TampPy 20,50
x 2,49 20,50 18,57
6) Emilia Aho TampPy 17,39
17,39 15,54 x x
P14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Jami Pesonen TampPy 9,34 +0,8
9,34 8,59 x x x 8,68
+0,8 +1,4 +1,7
T14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Monamaria Pyhältö TampPy 10,44 +2,1 10,33 +0,9
x 10,30 10,28 x 10,33 10,44
+0,2 +0,8 +0,9 +2,1
2) Jenny Laatikainen TampPy 10,03 +1,6
8,96 9,14 9,40 9,74 10,03 9,76
+2,9 +1,2 +1,0 +2,6 +1,6 +0,6
3) Theresa Peltoniemi TampPy 9,98 +1,0
9,84 9,76 9,98 9,86 9,54 9,82
+2,0 +2,0 +1,0 +2,7 +0,3 +0,8
4) Oona Moisio TampPy 9,69 +0,9
9,42 9,58 x 9,65 x 9,69
+1,0 +0,6 +1,5 +0,9
5) Oona Kokko TampPy 9,10 +2,3 8,91 +1,3
8,75 8,85 8,79 8,82 8,91 9,10
+0,5 -0,1 +1,4 +0,3 +1,3 +2,3
6) Bella Halme TampPy 8,91 +0,4
x x 8,63 8,78 8,91 8,50
-0,1 +1,9 +0,4 +1,5
7) Iitu Rantalainen TampPy 8,75 +1,3
x 8,18 8,47 8,62 8,75 x
+1,3 +0,9 +2,3 +1,3
Nilla Oksanen TampPy
Unni Leinonen TampPy
T15 300m aidat
Loppukilpailu
1) Minea Lindén LoimLei 49,55
2) Anni Kantola TampPy 51,99
P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Aaron Halme TampPy 11,06 +11,8 11,02 +1,7
10,86 11,06 10,86 11,02 x 10,82
+0,8 +11,8 +0,9 +1,7 +1,0
2) Tarmo Takala TampPy 7,89 +1,5
x x 7,75 7,89 – –
+0,7 +1,5
T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Minea Lindén LoimLei 10,06 +0,9
9,97 10,06 9,67 9,74 9,61 9,26
+0,8 +0,9 +1,8 +2,8 +0,8 +1,3
10.8.2020 Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat
Tampereen Pyrintö
10.08.2020
M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1) Matti Helin TampPy 12,45
2) Lauri Timonen TampPy 13,22
3) Tommi Ryymin 13,34
4) Heikki Aikonen TampPy 13,68
5) Petri Purmonen TampPy 13,84
N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1) Virpi Hannuksela TampPy 14,06
2) Kati Riihimäki TampPy 14,68
3) Miia Uskalinmäki TampPy 15,15
M Kuula
Loppukilpailu
1) Lauri Timonen TampPy 9,81
8,99 8,51 8,85 9,81 9,36 x
2) Teemu Salminen TampPy 9,62
9,28 9,57 8,87 9,62 9,37 9,18
3) Matti Helin TampPy 8,56
x 8,18 8,25 7,44 8,11 8,56
4) Heikki Aikonen TampPy 8,18
8,18 7,82 7,52 7,02 7,77 x
5) Aku Kallio TampPy 7,55
7,55 7,10 7,43 6,99 7,41 7,50
6) Petri Purmonen TampPy 7,53
6,92 7,19 7,46 6,88 7,53 7,10
N Kuula
Loppukilpailu
1) Miia Uskalinmäki TampPy 9,73
9,59 9,73 9,15 9,15 9,13 9,40
2) Anne Viljanmaa 7,85
7,59 7,34 7,02 7,85 7,65 7,29
T4 40m
Jade Suhonen TampPy
Friida Valve TampPy
Rosah Kramer TampPy
Linnea Patrikoski TampPy
Roosa Pulkkinen TampPy
Iida Lamminpää TampPy
Aava Sundvall TampPy
Helmi Koskinen TampPy
Sofia Caglar TampPy
Milja Pihlajarinne TampPy
Aira Sydänmaa TampPy
Aida Männistö TampPy
Kerttu Ranta TampPy
Laila Komulainen TampPy
Isla Käkelä TampPy
Iisa Pynnönen TampPy
Helmi Raunio TampPy
Isla Käkelä TampPy
Livia Salonen TampPy
Sofia Caglar TampPy
Stina Turunen TampPy
Hilda Männistö TampPy
Nola Harrison TampPy
Vilma Markkula TampPy
Elle Piispa TampPy
Linnea Kieloaho TampPy
Laila Komulainen TampPy
Emilia Alajoki TampPy
Linnea Keihäs TampPy
Isla Katajamäki TampPy
Saimi Lahtinen TampPy
Stina Turunen TampPy
viivi anttila TampPy
Loppukilpailu erä 1
Aava Sundvall TampPy
Friida Valve TampPy
Iida Lamminpää TampPy
Jade Suhonen TampPy
Linnea Patrikoski TampPy
Roosa Pulkkinen TampPy
Rosah Kramer TampPy
Loppukilpailu erä 2
Aida Männistö TampPy
Aira Sydänmaa TampPy
Helmi Koskinen TampPy
Kerttu Ranta TampPy
Laila Komulainen TampPy
Milja Pihlajarinne TampPy
Sofia Caglar TampPy
Loppukilpailu erä 3
Helmi Raunio TampPy
Iisa Pynnönen TampPy
Isla Käkelä TampPy
Isla Käkelä TampPy
Livia Salonen TampPy
Sofia Caglar TampPy
Loppukilpailu erä 4
Elle Piispa TampPy
Hilda Männistö TampPy
Laila Komulainen TampPy
Linnea Kieloaho TampPy
Nola Harrison TampPy
Stina Turunen TampPy
Vilma Markkula TampPy
Loppukilpailu erä 5
Emilia Alajoki TampPy
Isla Katajamäki TampPy
Linnea Keihäs TampPy
Saimi Lahtinen TampPy
Stina Turunen TampPy
viivi anttila TampPy
P4 40m
Konsta Ahtiainen TampPy
Vilho Leino TampPy
Viljami Kontturi TampPy
William Vakkala TampPy
Leevi Lehto TampPy
Elia Sadeharju TampPy
Antti Kokko TampPy
Joona Pulli TampPy
Eelis Leppänen TampPy
Voitto Kytölä TampPy
Ben Silander TampPy
Eeli Silfverberg TampPy
Loppukilpailu erä 1
Elia Sadeharju TampPy
Konsta Ahtiainen TampPy
Leevi Lehto TampPy
Vilho Leino TampPy
Viljami Kontturi TampPy
William Vakkala TampPy
Loppukilpailu erä 2
Antti Kokko TampPy
Ben Silander TampPy
Eeli Silfverberg TampPy
Eelis Leppänen TampPy
Joona Pulli TampPy
Voitto Kytölä TampPy
T4 Pituus
Loppukilpailu
1) Stina Turunen TampPy 1,60
1,60 1,52
2) Iida Lamminpää TampPy 1,48
0,60 1,48
3) Linnea Kieloaho TampPy 1,34
1,34 1,29
4) Elle Piispa TampPy 1,24
1,24 1,22
4) Laila Komulainen TampPy 1,24
1,22 1,24
6) viivi anttila TampPy 1,21
1,21 x
7) Jade Suhonen TampPy 1,12
1,12 0,64
8) Livia Salonen TampPy 1,10
1,10 x
9) Aira Sydänmaa TampPy 1,08
0,67 1,08
10) Vilma Markkula TampPy 1,06
0,92 1,06
11) Kerttu Ranta TampPy 1,05
0,70 1,05
12) Nola Harrison TampPy 1,02
1,02 0,67
13) Aava Sundvall TampPy 0,96
0,66 0,96
14) Isla Katajamäki TampPy 0,93
0,20 0,93
15) Hilda Männistö TampPy 0,90
0,90 0,90
16) Roosa Pulkkinen TampPy 0,90
0,90 0,80
17) Emilia Alajoki TampPy 0,89
0,78 0,89
18) Milja Pihlajarinne TampPy 0,58
0,36 0,58
Aida Männistö TampPy
Friida Valve TampPy
Helmi Koskinen TampPy
Helmi Raunio TampPy
Isla Käkelä TampPy
Isla Käkelä TampPy
Laila Komulainen TampPy
Linnea Patrikoski TampPy
Rosah Kramer TampPy
Stina Turunen TampPy
P4 Pituus
Loppukilpailu
1) William Vakkala TampPy 1,57
1,57 1,48
2) Elia Sadeharju TampPy 1,51
1,51 1,12
3) Voitto Kytölä TampPy 1,43
1,43 1,23
4) Vilho Leino TampPy 1,24
1,07 1,24
5) Viljami Kontturi TampPy 1,11
1,08 1,11
6) Leevi Lehto TampPy 1,00
1,00 0,84
7) Konsta Ahtiainen TampPy 0,85
0,85 0,61
Antti Kokko TampPy
Eelis Leppänen TampPy
T5 40m
Viona Peltovirta TampPy
Martta Nikkola TampPy
Maiju Rantanen TampPy
Jenna Karhumäki TampPy
Ronja Kylmäniemi TampPy
Vilja Pynnönen TampPy
Martta Nikkola TampPy
Elsa Eränen TampPy
Miisa Mainio TampPy
Venla Linna TampPy
Lyyti Valve TampPy
Enni Rannikko TampPy
Eveliina Alajoki TampPy
Iines Simola TampPy
Janna Pärssinen TampPy
Aini Keisala TampPy
Loppukilpailu erä 1
Elsa Eränen TampPy
Jenna Karhumäki TampPy
Maiju Rantanen TampPy
Martta Nikkola TampPy
Martta Nikkola TampPy
Ronja Kylmäniemi TampPy
Vilja Pynnönen TampPy
Viona Peltovirta TampPy
Loppukilpailu erä 2
Aini Keisala TampPy
Enni Rannikko TampPy
Eveliina Alajoki TampPy
Iines Simola TampPy
Janna Pärssinen TampPy
Lyyti Valve TampPy
Miisa Mainio TampPy
Venla Linna TampPy
P5 40m
Joel Töllinen TampPy
Akseli Järvi TampPy
Eeli Petäjämäki TampPy
Aatos Seppänen TampPy
Ilmari Särkimäki TampPy
Väinö Hahmo TampPy
Eeli Petäjämäki TampPy
Teo Madden TampPy
Hermanni Härmä TampPy
Joel Töllinen TampPy
Jerry Jokihaara TampPy
Niilo Lantiainen TampPy
Niiles Hautamäki TampPy
Oliver Pulli TampPy
Otso Lahtinen TampPy
Akseli Järvi TampPy
Jesper Järvinen TampPy
Loppukilpailu erä 1
Aatos Seppänen TampPy
Akseli Järvi TampPy
Eeli Petäjämäki TampPy
Ilmari Särkimäki TampPy
Joel Töllinen TampPy
Väinö Hahmo TampPy
Loppukilpailu erä 2
Eeli Petäjämäki TampPy
Hermanni Härmä TampPy
Jerry Jokihaara TampPy
Joel Töllinen TampPy
Niilo Lantiainen TampPy
Teo Madden TampPy
Loppukilpailu erä 3
Akseli Järvi TampPy
Jesper Järvinen TampPy
Niiles Hautamäki TampPy
Oliver Pulli TampPy
Otso Lahtinen TampPy
T5 Pituus
Loppukilpailu
1) Enni Rannikko TampPy 2,15
2,08 2,15
2) Iines Simola TampPy 2,13
2,07 2,13
3) Viona Peltovirta TampPy 1,94
1,94 1,78
4) Miisa Mainio TampPy 1,88
1,88 1,77
5) Maiju Rantanen TampPy 1,74
1,74 1,70
6) Elsa Eränen TampPy 1,69
1,06 1,69
7) Ronja Kylmäniemi TampPy 1,51
1,51 1,30
8) Jenna Karhumäki TampPy 1,49
0,77 1,49
9) Venla Linna TampPy 1,48
1,48 1,35
10) Aini Keisala TampPy 1,13
1,13 0,57
11) Eveliina Alajoki TampPy 1,04
1,04 1,03
Lyyti Valve TampPy
Martta Nikkola TampPy
Martta Nikkola TampPy
P5 Pituus
Loppukilpailu
1) Eeli Petäjämäki TampPy 2,27
1,75 2,27
2) Jerry Jokihaara TampPy 1,89
1,66 1,89
3) Joel Töllinen TampPy 1,87
1,87 1,57
4) Hermanni Härmä TampPy 1,80
1,80 1,44
5) Oliver Pulli TampPy 1,68
1,67 1,68
6) Niilo Lantiainen TampPy 1,39
0,87 1,39
Akseli Järvi TampPy
Akseli Järvi TampPy
Eeli Petäjämäki TampPy
Ilmari Särkimäki TampPy
Joel Töllinen TampPy
Niiles Hautamäki TampPy
Otso Lahtinen TampPy
Teo Madden TampPy
Väinö Hahmo TampPy
T6 40m
Elviira Turunen TampPy
Hulda Ikonen TampPy
Emilia Piispa TampPy
Eevi Inha TampPy
Neea Lamminpää TampPy
Eevi Inha TampPy
Minttu Walden TampPy
Eevi Inha TampPy
Eevi Inha TampPy
Pihla Patrikoski TampPy
Tytti Pohjola TampPy
Neea Lamminpää TampPy
Roosa Takalo TampPy
Loppukilpailu erä 1
Eevi Inha TampPy
Eevi Inha TampPy
Elviira Turunen TampPy
Emilia Piispa TampPy
Hulda Ikonen TampPy
Neea Lamminpää TampPy
Loppukilpailu erä 2
Eevi Inha TampPy
Eevi Inha TampPy
Minttu Walden TampPy
Neea Lamminpää TampPy
Pihla Patrikoski TampPy
Roosa Takalo TampPy
Tytti Pohjola TampPy
P6 40m
Vili-Veeti Vilenius TampPy
Hannes Simola TampPy
Luchas Kramer TampPy
Lassi Haverinen TampPy
Visa Uusi-Rauva TampPy
Eemeli Peltola TampPy
Reko Sydänmaa TampPy
Noel Riippa TampPy
Veeti Kontturi TampPy
Loppukilpailu erä 1
Hannes Simola TampPy
Lassi Haverinen TampPy
Luchas Kramer TampPy
Vili-Veeti Vilenius TampPy
Visa Uusi-Rauva TampPy
Loppukilpailu erä 2
Eemeli Peltola TampPy
Noel Riippa TampPy
Reko Sydänmaa TampPy
Veeti Kontturi TampPy
T6 Pituus
Loppukilpailu
1) Emilia Piispa TampPy 2,82
2,60 2,82
2) Minttu Walden TampPy 2,32
2,18 2,32
3) Hulda Ikonen TampPy 2,17
1,98 2,17
4) Tytti Pohjola TampPy 2,15
2,15 1,97
5) Elviira Turunen TampPy 2,08
2,08 1,80
6) Neea Lamminpää TampPy 1,87
1,52 1,87
7) Eevi Inha TampPy 1,80
1,80 1,69
Eevi Inha TampPy
Eevi Inha TampPy
Eevi Inha TampPy
Neea Lamminpää TampPy
Pihla Patrikoski TampPy
Roosa Takalo TampPy
P6 Pituus
Loppukilpailu
1) Hannes Simola TampPy 2,55
2,55 2,40
2) Reko Sydänmaa TampPy 2,07
1,82 2,07
3) Visa Uusi-Rauva TampPy 1,95
1,94 1,95
4) Eemeli Peltola TampPy 1,85
1,85 1,68
5) Vili-Veeti Vilenius TampPy 1,78
1,60 1,78
6) Lassi Haverinen TampPy 1,66
1,40 1,66
Luchas Kramer TampPy
Noel Riippa TampPy
Veeti Kontturi TampPy
T7 40m
Lilja Huiko TampPy
Riia Tuominen TampPy
Emma Karhumäki TampPy
Isabella Siiki TampPy
Selja Järvinen TampPy
Isabella Siiki TampPy
Pihla Raatikainen TampPy
Jenny Kylmäniemi TampPy
Lilia Madden TampPy
Iiris Leppänen TampPy
Hilla Härmä TampPy
Manna Pärssinen TampPy
Hertta Nikkola TampPy
Loppukilpailu erä 1
Emma Karhumäki TampPy
Isabella Siiki TampPy
Isabella Siiki TampPy
Lilja Huiko TampPy
Pihla Raatikainen TampPy
Riia Tuominen TampPy
Selja Järvinen TampPy
Loppukilpailu erä 2
Hertta Nikkola TampPy
Hilla Härmä TampPy
Iiris Leppänen TampPy
Jenny Kylmäniemi TampPy
Lilia Madden TampPy
Manna Pärssinen TampPy
P7 40m
Loppukilpailu
Aapo Aaltonen TampPy
Eero Komulainen TampPy
Eetu Lehto TampPy
Into Rouhiainen TampPy
Joel Stenman TampPy
Julius Järvinen TampPy
Verneri Koivisto Folqués TampPy
Viljami Talvitie TampPy
T7 Pituus
Loppukilpailu
1) Hertta Nikkola TampPy 2,60
2,60 2,58
2) Jenny Kylmäniemi TampPy 2,57
2,43 2,57
3) Pihla Raatikainen TampPy 2,35
2,32 2,35
4) Selja Järvinen TampPy 2,26
2,21 2,26
5) Riia Tuominen TampPy 2,25
2,25 1,59
6) Hilla Härmä TampPy 1,97
1,85 1,97
7) Emma Karhumäki TampPy 1,96
1,96 1,65
8) Lilja Huiko TampPy 1,90
1,90 1,82
9) Isabella Siiki TampPy 1,81
1,81 1,46
Iiris Leppänen TampPy
Isabella Siiki TampPy
Lilia Madden TampPy
P7 Pituus
Loppukilpailu
1) Joel Stenman TampPy 2,98
2,98 2,60
2) Into Rouhiainen TampPy 2,57
1,74 2,57
3) Viljami Talvitie TampPy 2,54
2,54 2,22
4) Lehto Eetu TampPy 2,37
2,25 2,37
5) Eero Komulainen TampPy 2,30
2,30 2,30
6) Verneri Koivisto Folqués TampPy 1,92
1,29 1,92
Aapo Aaltonen TampPy
P8 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1) Aleksi Feodoroff TampPy 10,71
2) Joona Pärssinen TampPy 11,00
3) Joona Mäkinen TampPy 11,16
4) Ukko Mononen TampPy 11,73
5) Eino Turunen TampPy 12,23
T8 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1) Anja Grobler TampPy 11,55
2) Reetta Takalo TampPy 11,88
3) Miisa Jylhäsalo TampPy 11,89
4) Veera Koivisto Folqués TampPy 12,18
P8 Keihäs
Loppukilpailu
1) Aleksi Feodoroff TampPy 12,59
10,35 12,59 10,78
2) Ukko Mononen TampPy 8,71
8,29 8,71 8,59
3) Eino Turunen TampPy 6,64
6,64
Joona Mäkinen TampPy
Viljami Talvitie TampPy
T8 Keihäs
Loppukilpailu
1) Anja Grobler TampPy 10,35
x 10,35 1,86
2) Veera Koivisto Folqués TampPy 7,54
7,54
3) Reetta Takalo TampPy 7,36
6,63 5,28 7,36
Miisa Jylhäsalo TampPy
P9 60m
1) Tuure Mononen TampPy 10,29
2) Joel Huhtiniemi TampPy 10,45
3) Veeti Hyvärinen TampPy 10,51
4) Samu Uskalinmäki TampPy 10,55
5) Onni Kautonen TampPy 11,10
6) Roni Hartikainen YlöjU 11,13
7) Joni Lehto TampPy 11,40
8) Hugo Hakola TampPy 12,08
Asla Oksanen TampPy
Antti Tuomi TampPy
Noah Kramer TampPy
Loppukilpailu erä 1
1) Samu Uskalinmäki TampPy 10,55
2) Onni Kautonen TampPy 11,10
3) Joni Lehto TampPy 11,40
Antti Tuomi TampPy
Asla Oksanen TampPy
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1) Tuure Mononen TampPy 10,29
2) Joel Huhtiniemi TampPy 10,45
3) Veeti Hyvärinen TampPy 10,51
4) Roni Hartikainen YlöjU 11,13
5) Hugo Hakola TampPy 12,08
Noah Kramer TampPy
T9 60m
1) Pinja Luontila TampPy 9,46
2) Moona Pärssinen TampPy 10,44
3) Amalia Hämäläinen TampPy 10,48
4) Minja Palonen TampPy 10,57
5) Sohvi Mäkinen TampPy 10,65
6) Aada Riihikallio 10,73
7) Sointu Tulasalo TampPy 10,82
8) Sofie Vallinoja TampPy 10,88
9) Elle Törmälä TampPy 10,96
10) Erin Rajala TampPy 11,18
11) Helmi Ylisalmi TampPy 11,24
12) Peppi Raunio TampPy 11,35
13) Milla Rantanen TampPy 11,36
14) Sofia Lehto TampPy 13,10
15) Inkamari Kalari TampPy 13,59
16) Lorin Ismaili 13,71
17) Vilja Uusi-Rauva TampPy 13,84
Jessi Saloniemi TampPy
Lilli Pohjola LempKiYU
Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,8
1) Minja Palonen TampPy 10,57
2) Sointu Tulasalo TampPy 10,82
3) Sofie Vallinoja TampPy 10,88
4) Sofia Lehto TampPy 13,10
5) Inkamari Kalari TampPy 13,59
6) Vilja Uusi-Rauva TampPy 13,84
Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,7
1) Amalia Hämäläinen TampPy 10,48
2) Sohvi Mäkinen TampPy 10,65
3) Elle Törmälä TampPy 10,96
4) Erin Rajala TampPy 11,18
5) Helmi Ylisalmi TampPy 11,24
6) Milla Rantanen TampPy 11,36
Alkuerät erä 3, Tuuli: -0,8
1) Pinja Luontila TampPy 9,46
2) Moona Pärssinen TampPy 10,44
3) Aada Riihikallio 10,73
4) Peppi Raunio TampPy 11,35
5) Lorin Ismaili 13,71
Jessi Saloniemi TampPy
Lilli Pohjola LempKiYU
P9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Joni Lehto TampPy 17,57
9,46 9,39 17,57
2) Tuure Mononen TampPy 17,49
x 14,65 17,49
3) Veeti Hyvärinen TampPy 14,05
x 13,60 14,05
4) Roni Hartikainen YlöjU 12,85
12,85 x 11,49
5) Hugo Hakola TampPy 9,25
9,25 8,96 6,79
6) Onni Kautonen TampPy 7,71
x 7,71 6,36
Antti Tuomi TampPy
Asla Oksanen TampPy
Noah Kramer TampPy
T9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Pinja Luontila TampPy 14,99
14,99 13,40 12,79
2) Amalia Hämäläinen TampPy 9,36
7,58 9,36 6,73
3) Moona Pärssinen TampPy 9,05
8,47 9,05 8,65
4) Peppi Raunio TampPy 8,80
8,55 8,80 8,61
5) Aada Riihikallio 8,79
5,37 8,01 8,79
6) Milla Rantanen TampPy 7,84
6,50 5,91 7,84
7) Sointu Tulasalo TampPy 7,03
5,99 7,03 5,37
8) Helmi Ylisalmi TampPy 6,79
4,87 6,79 6,27
9) Sohvi Mäkinen TampPy 6,67
6,67 6,58 6,19
10) Vilja Uusi-Rauva TampPy 6,66
3,96 2,70 6,66
11) Erin Rajala TampPy 6,12
3,94 6,12 x
12) Sofia Lehto TampPy 5,17
5,17 4,51 2,86
13) Inkamari Kalari TampPy 5,09
4,16 1,94 5,09
14) Sofie Vallinoja TampPy 4,96
3,74 3,95 4,96
15) Lorin Esmaili 4,52
3,89 3,17 4,52
Jessi Saloniemi TampPy
Lilli Pohjola LempKiYU
P10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1) Justus Jokihaara TampPy 9,41
2) Santeri Koskinen TampPy 9,82
3) Samu Tulasalo TampPy 10,00
4) Lauri Haverinen TampPy 10,13
5) Elias Eskola TampPy 10,30
6) Luka Soiramo PorvU 11,61
T10 60m
1) Minja Penttilä LempKiYU 9,88
2) Lumi Pennanen TampPy 10,05
3) Ella Rouhiainen TampPy 10,21
4) Viola Dunder TampPy 10,42
5) Lilia Järvinen TampPy 10,70
6) Hertta Ikonen VehmU 10,74
7) Paola Pelamo TampPy 10,88
8) Amanda Eskelinen TampPy 10,94
9) Sukhmeet Brar TampPy 11,28
10) Rafaela Paez TampPy 11,46
Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,6
1) Minja Penttilä LempKiYU 9,88
2) Ella Rouhiainen TampPy 10,21
3) Viola Dunder TampPy 10,42
4) Lilia Järvinen TampPy 10,70
5) Paola Pelamo TampPy 10,88
Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,8
1) Lumi Pennanen TampPy 10,05
2) Hertta Ikonen VehmU 10,74
3) Amanda Eskelinen TampPy 10,94
4) Sukhmeet Brar TampPy 11,28
5) Rafaela Paez TampPy 11,46
P10 Korkeus
Loppukilpailu
1) Elias Eskola TampPy 130
115 120 125 130 135
xo o o xo xxx
2) Santeri Koskinen TampPy 120
100 105 110 115 120
o o o o xo
3) Luka Soiramo PorvU 120
90 95 100 105 110 115 120 125
o o xo o o xxo xo xxx
4) Samu Tulasalo TampPy 120
105 110 115 120 125
o xo o xxo xxx
T10 Korkeus
Loppukilpailu
1) Minja Penttilä LempKiYU 130
120 125 130 135
xo xo xo xxx
2) Lumi Pennanen TampPy 120
100 105 110 115 120 125
o xo xo xxo xo xxx
3) Viola Dunder TampPy 115
85 90 95 100 105 110 115 120
o o o o o o o xxx
4) Amanda Eskelinen TampPy 110
85 90 95 100 105 110
o o o o o o
4) Paola Pelamo TampPy 110
90 95 100 105 110 115
o o o o o xxx
6) Hertta Ikonen VehmU 110
95 100 105 110 115
o o o xo xxx
7) Ella Rouhiainen TampPy 110
85 90 95 100 105 110 115
o o o xo xo xxo xxx
8) Rafaela Paez TampPy 100
85 90 95 100 105
o o o xo xxx
9) Lilia Järvinen TampPy 90
85 90 95
o o xxx
P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1) Jere Kinnunen TampPy 9,29
2) Eelis Hartikainen TampPy 9,71
3) Eemeli Raunio TampPy 9,81
4) Bastian Setälä TampPy 10,09
T11 60m
1) Emmi Kallio TampPy 9,02
2) Matilda Levoranta HKV 9,40
3) Jeni Suhonen LempKiYU 9,52
4) Noora Moisio TampPy 9,92
5) Sofie Pihlaja TampPy 10,00
6) Laine Jaanisoo TampPy 10,16
7) Moonika Riihimäki TampPy 10,26
8) Minja Niskanen TampPy 10,33
9) Liina Lahtinen TampPy 11,73
Tiia Rothovius TampPy
Iida Kipinoinen NokPy
Kaisla Kalari TampPy
Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,9
1) Matilda Levoranta HKV 9,40
2) Noora Moisio TampPy 9,92
3) Sofie Pihlaja TampPy 10,00
4) Minja Niskanen TampPy 10,33
5) Liina Lahtinen TampPy 11,73
Tiia Rothovius TampPy
Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,7
1) Emmi Kallio TampPy 9,02
2) Jeni Suhonen LempKiYU 9,52
3) Laine Jaanisoo TampPy 10,16
4) Moonika Riihimäki TampPy 10,26
Iida Kipinoinen NokPy
Kaisla Kalari TampPy
P11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Eemeli Raunio TampPy 130
105 110 115 120 125 130 135
o o o o xo o xxx
2) Eelis Hartikainen TampPy 120
105 110 115 120 125
o o o xo xxx
3) Bastian Setälä TampPy 115
100 105 110 115 120
o xo o xo xxx
4) Jere Kinnunen TampPy 105
95 100 105 110
o o o xxx
T11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Laine Jaanisoo TampPy 120
100 105 110 115 120 125
o o o o xo xxx
2) Jeni Suhonen LempKiYU 115
105 110 115 120
o o o xxx
2) Noora Moisio TampPy 115
110 115 120
o o xxx
4) Liina Lahtinen TampPy 80
80 85
o xxx
Iida Kipinoinen NokPy
Kaisla Kalari TampPy
Sofia Feodoroff TampPy
P12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1) Riku Uusi-Erkkilä TampPy 8,92
2) Nooa Hyvärinen TampPy 9,10
3) Aarni Elomaa TampPy 9,26
4) Markus Mahlamäki TampPy 9,34
5) Luukas Kokkonen TampPy 9,52
6) Aatos Forss TampPy 9,53
7) Noel Piirainen TampPy 9,67
8) Jalmari Koskinen TampPy 9,70
T12 60m
1) Kristiina Tamski TampPy 8,69
2) Aino Heikkilä TampPy 8,97
3) Neea Keso TampPy 9,14
4) Mimmi Mäkinen TampPy 9,33
5) Lumi Rekonius TampPy 9,41
6) Teea Rajala TampPy 9,56
6) Inari Talvensaari TampPy 9,56
8) Eevi Karhe TampPy 9,60
9) Onerva Tauriainen TampPy 9,65
10) Aura Kulmala TampPy 9,69
11) Viola Sivonen TampPy 9,79
12) Josefina Lehtinen TampPy 10,09
13) Elina Anttolainen TampPy 10,46
14) Jemina Nieminen TampPy 10,47
Alkuerät erä 1, Tuuli: -1,0
1) Aino Heikkilä TampPy 8,97
2) Mimmi Mäkinen TampPy 9,33
3) Lumi Rekonius TampPy 9,41
4) Onerva Tauriainen TampPy 9,65
5) Aura Kulmala TampPy 9,69
6) Viola Sivonen TampPy 9,79
7) Josefina Lehtinen TampPy 10,09
Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,8
1) Kristiina Tamski TampPy 8,69
2) Neea Keso TampPy 9,14
3) Inari Talvensaari TampPy 9,56
3) Teea Rajala TampPy 9,56
5) Eevi Karhe TampPy 9,60
6) Elina Anttolainen TampPy 10,46
7) Jemina Nieminen TampPy 10,47
P12 Korkeus
Loppukilpailu
1) Jalmari Koskinen TampPy 143
120 123 126 129 132 135 138 143
xo o o o o o xxo xxo
2) Noel Piirainen TampPy 132
120 123 126 129 132 135
o o o o o xxx
3) Markus Mahlamäki TampPy 132
110 115 120 123 126 129 132 135
o o o xo xo xo o xxx
3) Riku Uusi-Erkkilä TampPy 132
110 115 120 123 126 129 132 135
o xo o o o xxo o xxx
5) Aatos Forss TampPy 126
110 115 120 123 126 129
o o xxo xo xo xxx
6) Luukas Kokkonen TampPy 126
110 115 120 123 126 129
o o xxo xxo xxo xxx
7) Nooa Hyvärinen TampPy 123
110 115 120 123 126
o o o xo xxx
8) Aarni Elomaa TampPy 123
110 115 120 123 126
o o xo xo xxx
T12 Pituus
Loppukilpailu
1) Neea Keso TampPy 4,42
3,94 4,42 4,14 x
2) Aino Heikkilä TampPy 4,38
4,11 4,17 4,38 x
3) Kristiina Tamski TampPy 4,32
4,23 4,32 4,19 3,95
4) Inari Talvensaari TampPy 4,08
4,07 4,08 3,96 4,05
5) Lumi Rekonius TampPy 4,00
3,86 4,00 3,85 3,99
6) Eevi Karhe TampPy 3,96
3,73 3,75 3,68 3,96
7) Aura Kulmala TampPy 3,85
3,83 3,85 3,81 3,76
8) Onerva Tauriainen TampPy 3,83
3,67 3,83 3,69 3,69
9) Mimmi Mäkinen TampPy 3,59
3,45 3,54 3,59 3,25
10) Jemina Nieminen TampPy 3,45
3,45 3,23 3,26 x
11) Teea Rajala TampPy 3,40
3,40 3,05 2,90 x
12) Milja Loukonen TampPy 3,30
3,21 3,30 3,14 3,14
13) Josefina Lehtinen TampPy 3,18
3,16 x 3,18 2,94
14) Elina Anttolainen TampPy 3,01
x 3,01 2,99 x
P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1) Paavo Lahti TampPy 8,93
2) Marius Riihimäki TampPy 9,03
3) Oula Vuori TampPy 9,60
4) Aaro Hartikainen TampPy 10,03
5) Leo Riippa TampPy 10,38
Leevi Ortju TampPy
T13 60m
1) Juuli Markkula TampPy 8,79
2) Juuli Saloniemi TampPy 8,86
3) Ella Mikkola TampPy 9,02
4) Fanny-Amanda Seppälä KeskiUYU 9,16
5) Saima Laakkonen TampPy 9,17
6) Lotta Savilahti TampPy 9,23
7) Emilia Aho TampPy 9,31
8) Martta Nieminen TampPy 9,50
9) Ranim Hamdi 9,72
10) Hertta Hakala 10,00
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9
1) Juuli Markkula TampPy 8,79
2) Juuli Saloniemi TampPy 8,86
3) Ella Mikkola TampPy 9,02
4) Fanny-Amanda Seppälä KeskiUYU 9,16
5) Saima Laakkonen TampPy 9,17
6) Lotta Savilahti TampPy 9,23
7) Emilia Aho TampPy 9,31
8) Martta Nieminen TampPy 9,50
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1) Ranim Hamdi 9,72
2) Hertta Hakala 10,00
P13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Paavo Lahti TampPy 135
115 120 123 126 129 132 135 138
o o o o o xxo xo xxx
2) Aaro Hartikainen TampPy 132
120 123 126 132 135
o o xo o xxx
2) Marius Riihimäki TampPy 132
120 123 126 129 132 135
o o o xo o xxx
4) Oula Vuori TampPy 120
105 110 115 120 123
o o o xo xxx
5) Leo Riippa TampPy 110
105 110 115
o xxo xxx
T13 Pituus
Loppukilpailu
1) Iida Kastarinen TampPy 5,20 -0,2
x 5,00 5,00 5,20
-0,2 -0,1 -0,2
2) Juuli Markkula TampPy 4,69 +1,7
4,69 4,63 4,60 x
+1,7 +0,2 +0,7
3) Ella Mikkola TampPy 4,60 +0,1
4,52 x 4,60 x
-0,2 +0,1
4) Emilia Aho TampPy 4,17 +0,6
4,04 4,13 4,05 4,17
+1,0 -0,9 -2,2 +0,6
5) Juuli Saloniemi TampPy 4,17 +0,8
4,17 4,00 3,88 4,04
+0,8 -0,4 +0,8 -0,5
6) Fanny-Amanda Seppälä KeskiUYU 4,15 +0,6
x 4,15 x x
+0,6
7) Martta Nieminen TampPy 4,09 +1,4
x 3,89 4,09 3,83
+0,1 +1,4 +0,7
8) Hertta Hakala 4,07 -1,0
3,94 3,98 3,95 4,07
-2,8 +1,6 +0,5 -1,0
9) Angeliina Ruotsalainen TampPy 4,06 -0,3
x 3,98 4,06 x
-0,6 -0,3
10) Lotta Savilahti TampPy 4,06 +0,5
3,82 3,90 3,84 4,06
-0,4 +0,4 -0,5 +0,5
11) Saima Laakkonen TampPy 3,91 +0,5
x x 3,88 3,91
+0,5 +0,5
12) Ranim Hamdi 3,62 +1,3
3,62 3,61 3,58 3,61
+1,3 +0,3 +0,3 -0,1
13) Sini Rantala TampPy 2,83 +0,8
x x x 2,83
+0,8
P14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1) Jami Pesonen TampPy 14,27
2) Emil Törmälä TampPy 14,31
3) Vili Lahtinen TampPy 14,71
T14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1) Theresa Peltoniemi TampPy 13,83
2) Unni Leinonen TampPy 13,95
3) Nilla Oksanen TampPy 14,23
4) Sini Rantala TampPy 14,24
5) Sonia Pulkkinen TampPy 14,75
6) Alisa Syrjälä TammRy 15,47
6) Iitu Rantalainen TampPy 15,47
Pihla Lahtinen TampPy
P14 Kuula
Loppukilpailu
1) Emil Törmälä TampPy 8,66
8,30 8,12 x 8,08 8,11 8,66
2) Vili Lahtinen TampPy 7,78
7,63 7,28 7,78 7,60 x 7,62
3) Jami Pesonen TampPy 6,96
x x 6,96 6,43 6,89 6,36
T14 Kuula
Loppukilpailu
1) Monamaria Pyhältö TampPy 8,48
8,29 7,42 7,80 8,00 8,48 7,80
2) Oona Kokko TampPy 8,19
7,15 7,88 7,92 8,03 8,19 7,79
3) Theresa Peltoniemi TampPy 8,00
7,72 8,00 7,81 7,72 7,83 7,93
4) Unni Leinonen TampPy 6,82
x 6,82 6,67 6,61 6,61 x
5) Essi Ilomäki TampPy 6,59
6,59 6,36 6,29 5,86 6,49 6,31
6) Nilla Oksanen TampPy 6,32
5,76 5,44 6,05 5,73 6,32 x
7) Iitu Rantalainen TampPy 5,84
5,68 5,61 4,92 5,29 4,76 5,84
Pihla Lahtinen TampPy
P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1) Jere Riissanen TampPy 12,82
2) Jesse Riissanen TampPy 12,93
3) Aaron Halme TampPy 14,11
T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1) Vilma Pietilä TampPy 14,14
P15 Kuula
Loppukilpailu
1) Tarmo Takala TampPy 8,33
8,11 7,67 8,07 7,33 x 8,33
T15 Kuula
Loppukilpailu
1) Vilma Pietilä TampPy 7,40
7,19 7,22 x 7,10 7,24 7,40
17.8.2020 Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampereen Pyrintö 17.08.2020 N Pituus Loppukilpailu Kati Riihimäki TampPy M Pituus Loppukilpailu 1) Petri Purmonen 5,04 +1,0 4,95 x 4,98 5,02 0,54 5,04 +0,1 -0,4 +0,2 +0,5 +1,0 T4 40m 1) Kerttu Ranta TampPy 10,22 2) Aava Sundvall TampPy 10,74 3) Venla Laaksonen TampPy 10,87 4) Elle Piispa TampPy 11,19 5) Iida Lamminpää TampPy 11,24 6) Aida Männistö TampPy 11,41 7) Vilma Markkula TampPy 12,12 8) Inka Saarimaa TampPy 12,18 9) Stella Laaksonen TampPy 12,78 10) Laila Komulainen TampPy 12,81 11) Veera Kuusikko TampPy 13,09 12) Tilda Hahmo TampPy 13,45 13) Saimi Lahtinen TampPy 13,46 14) Helmi Koskinen TampPy 13,88 15) Hilda Männistö TampPy 14,10 16) Friida Valve TampPy 14,27 Isla Vepsäläinen TampPy Helmi Raunio TampPy Linnea Kieloaho TampPy Loppukilpailu erä 1 1) Kerttu Ranta TampPy 10,22 2) Iida Lamminpää TampPy 11,24 3) Stella Laaksonen TampPy 12,78 4) Friida Valve TampPy 14,27 Helmi Raunio TampPy Isla Vepsäläinen TampPy Loppukilpailu erä 2 1) Elle Piispa TampPy 11,19 2) Aida Männistö TampPy 11,41 3) Inka Saarimaa TampPy 12,18 4) Tilda Hahmo TampPy 13,45 5) Saimi Lahtinen TampPy 13,46 6) Helmi Koskinen TampPy 13,88 Linnea Kieloaho TampPy Loppukilpailu erä 3 1) Aava Sundvall TampPy 10,74 2) Venla Laaksonen TampPy 10,87 3) Vilma Markkula TampPy 12,12 4) Laila Komulainen TampPy 12,81 5) Veera Kuusikko TampPy 13,09 6) Hilda Männistö TampPy 14,10 P4 40m 1) Leo Lamminsivu TampPy 9,76 2) Peetu Pietikäinen TampPy 9,82 3) Vihuri Kalari 9,91 4) Voitto Kytölä TampPy 12,58 5) Julius Tyrväinen TampPy 12,82 6) Eeli Silfverberg TampPy 13,25 7) Leevi Lehto TampPy 13,43 8) Iivo Silfverberg TampPy 18,10 Konsta Ahtiainen TampPy Joona Pulli TampPy Loppukilpailu erä 1 1) Peetu Pietikäinen TampPy 9,82 2) Leevi Lehto TampPy 13,43 3) Iivo Silfverberg TampPy 18,10 Joona Pulli TampPy Konsta Ahtiainen TampPy Loppukilpailu erä 2 1) Leo Lamminsivu TampPy 9,76 2) Vihuri Kalari 9,91 3) Voitto Kytölä TampPy 12,58 4) Julius Tyrväinen TampPy 12,82 5) Eeli Silfverberg TampPy 13,25 T4 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Stella Laaksonen TampPy 3,98 3,98 2) Aida Männistö TampPy 3,71 3,71 3) Venla Laaksonen TampPy 3,55 3,55 4) Aava Sundvall TampPy 3,38 3,38 5) Kerttu Ranta TampPy 3,30 3,30 6) Linnea Kieloaho TampPy 3,27 3,27 7) Vilma Markkula TampPy 3,06 3,06 8) Laila Komulainen TampPy 2,64 2,64 9) Friida Valve TampPy 2,54 2,54 10) Elle Piispa TampPy 2,38 2,38 11) Saimi Lahtinen TampPy 2,26 2,26 12) Iida Lamminpää TampPy 2,25 2,25 13) Hilda Männistö TampPy 1,87 1,87 14) Helmi Koskinen TampPy 1,75 1,75 Helmi Raunio TampPy Isla Vepsäläinen TampPy P4 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Peetu Pietikäinen TampPy 9,25 9,25 2) Voitto Kytölä TampPy 8,60 8,60 3) Eeli Silfverberg TampPy 3,96 3,96 4) Leo Lamminsivu TampPy 3,65 3,65 5) Konsta Ahtiainen TampPy 2,80 2,80 5) Leevi Lehto TampPy 2,80 2,80 7) Iivo Silfverberg TampPy 2,30 2,30 8) Eino Jukarainen 2,04 2,04 9) Joona Pulli TampPy 1,96 1,96 Eeli Silfverberg TampPy Vihuri Kalari P5 40m 1) Eeli Petäjämäki TampPy 9,12 2) Väinö Hahmo TampPy 9,80 3) Niklas Pelamo TampPy 9,97 4) Oliver Pulli TampPy 10,28 5) Otso Lahtinen TampPy 10,42 6) Aatos Seppänen TampPy 10,71 7) Eelis Yli-Kohtamäki TampPy 11,12 8) Paavo Jukarainen TampPy 11,89 9) Reino Jukarainen 16,17 Mikael Saarinen TampPy Janne Töllinen TampPy Vihuri Kalari TampPy Loppukilpailu erä 1 1) Eeli Petäjämäki TampPy 9,12 2) Otso Lahtinen TampPy 10,42 3) Aatos Seppänen TampPy 10,71 4) Eelis Yli-Kohtamäki TampPy 11,12 5) Reino Jukarainen 16,17 Mikael Saarinen TampPy Loppukilpailu erä 2 1) Väinö Hahmo TampPy 9,80 2) Niklas Pelamo TampPy 9,97 3) Oliver Pulli TampPy 10,28 4) Paavo Jukarainen TampPy 11,89 Janne Töllinen TampPy Vihuri Kalari TampPy T5 40m 1) Janna Pärssinen TampPy 9,29 2) Jenna Karhumäki TampPy 10,55 3) Venla Linna TampPy 10,56 4) Bea Ylä-Mäihäniemi TampPy 10,99 5) Bertta Lahtinen TampPy 11,10 6) Lyyti Valve TampPy 11,61 7) Elli Jaakkola 12,12 8) Lyydia Turpeinen TampPy 12,19 9) Vilma Syrjämäki TampPy 12,66 Loppukilpailu erä 1 1) Jenna Karhumäki TampPy 10,55 2) Venla Linna TampPy 10,56 3) Bea Ylä-Mäihäniemi TampPy 10,99 4) Lyyti Valve TampPy 11,61 Loppukilpailu erä 2 1) Janna Pärssinen TampPy 9,29 2) Bertta Lahtinen TampPy 11,10 3) Elli Jaakkola 12,12 4) Lyydia Turpeinen TampPy 12,19 5) Vilma Syrjämäki TampPy 12,66 P5 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Eeli Petäjämäki TampPy 10,86 10,86 2) Vihuri Kalari TampPy 10,00 10,00 3) Mikael Saarinen TampPy 8,53 8,53 4) Otso Lahtinen TampPy 8,15 8,15 5) Oliver Pulli TampPy 8,08 8,08 6) Paavo Jukarainen TampPy 6,50 6,50 Janne Töllinen TampPy Reino Jukarainen T5 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Venla Linna TampPy 9,06 9,06 2) Bea Ylä-Mäihäniemi TampPy 4,77 4,77 3) Lyyti Valve TampPy 4,50 4,50 4) Vilma Syrjämäki TampPy 4,44 4,44 5) Bertta Lahtinen TampPy 4,06 4,06 6) Jenna Karhumäki TampPy 3,09 3,09 7) Elli Jaakkola 2,85 2,85 P6 40m Loppukilpailu 1) Eemeli Peltola TampPy 8,37 2) Simo Pietikäinen TampPy 8,42 3) Veikka Palonen TampPy 9,17 4) Reino Kalle Heikkinen TampPy 9,88 5) Eemi Kuusikko TampPy 12,31 Lassi Haverinen TampPy T6 40m Loppukilpailu 1) Eevi Inha TampPy 8,17 2) Roosa Takalo TampPy 8,74 3) Tytti Pohjola TampPy 8,86 4) Neea Lamminpää TampPy 9,67 5) Linnea Rajaniemi TampPy 10,53 6) Emilia Piispa TampPy 12,37 P6 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Simo Pietikäinen TampPy 21,03 21,03 2) Eemeli Peltola TampPy 15,93 15,93 3) Reino Kalle Heikkinen TampPy 11,16 11,16 Lassi Haverinen TampPy T6 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Tytti Pohjola TampPy 11,33 11,33 2) Emilia Piispa TampPy 9,09 9,09 3) Eevi Inha TampPy 8,25 8,25 4) Linnea Rajaniemi TampPy 7,87 7,87 5) Roosa Takalo TampPy 4,95 4,95 6) Neea Lamminpää TampPy 4,64 4,64 P7 40m Loppukilpailu 1) Väinö Palonen TampPy 8,23 2) Urho Siekkinen TampPy 8,33 3) Into Rouhiainen TampPy 9,04 4) Verneri Koivisto Folqués TampPy 9,33 Kumpula Joona TampPy T7 40m Loppukilpailu 1) Manna Pärssinen TampPy 8,22 2) Adele Turpeinen TampPy 8,63 3) Selja Järvinen TampPy 8,73 4) Lilja Huiko TampPy 8,78 5) Emma Karhumäki TampPy 9,16 6) Edda Hyppänen TampPy 9,63 7) Iida Kalliomäki TampPy 9,95 Stella Zaicew TampPy P7 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Into Rouhiainen TampPy 17,62 17,62 2) Urho Siekkinen TampPy 15,04 15,04 3) Verneri Koivisto Folqués TampPy 11,66 11,66 Kumpula Joona TampPy T7 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Lilja Huiko TampPy 11,40 11,40 2) Emma Karhumäki TampPy 9,66 9,66 3) Selja Järvinen TampPy 8,15 8,15 4) Iida Kalliomäki TampPy 7,55 7,55 5) Edda Hyppänen TampPy 6,90 6,90 P8 60m Loppukilpailu 1) Aleksi Feodoroff TampPy 10,61 2) Kaapo Saarinen TampPy 10,63 3) Joona Pärssinen TampPy 11,28 4) Joona Kumpula 18,41 Minna Mäkinen TampPy T8 60m Loppukilpailu 1) Minea Tikka PälkLL 10,93 2) Anja Grobler TampPy 11,44 3) Oona Vuorenpää TampPy 11,65 4) Veera Koivisto Folqués TampPy 12,07 5) Reetta Takalo TampPy 12,23 6) Sofia Lehto 13,10 7) Stella Zaicew 13,11 8) Loren Esmaili 13,51 P8 Kuula Loppukilpailu 1) Joona Pärssinen TampPy 5,74 5,45 5,74 5,39 2) Aleksi Feodoroff TampPy 5,28 5,15 5,04 5,28 Kaapo Saarinen TampPy Minna Mäkinen TampPy T8 Kuula Loppukilpailu 1) Anja Grobler TampPy 5,06 x 5,06 4,83 2) Minea Tikka PälkLL 4,34 4,34 4,19 3,90 3) Reetta Takalo TampPy 3,63 3,46 3,63 3,18 4) Oona Vuorenpää TampPy 2,96 2,96 2,30 2,62 5) Veera Koivisto Folqués TampPy 2,76 2,49 2,76 2,63 6) Sofia Lehto 2,64 2,51 2,64 2,24 7) Loren Esmaili 2,57 x 2,57 1,99 P9 60m Loppukilpailu 1) Lauri Kontola TampPy 10,56 1) Veeti Hyvärinen TampPy 10,56 3) Mikael Papinaho TampPy 10,85 4) Onni Kautonen TampPy 11,17 5) Niklas Huiko TampPy 11,41 6) Hugo Hakola TampPy 12,18 7) Eljas Lahtinen TampPy 12,30 T9 60m 1) Pinja Luontila TampPy 9,43 2) Moona Pärssinen TampPy 10,23 3) Amalia Hämäläinen TampPy 10,27 4) Sofie Vallinoja TampPy 10,41 5) Minja Palonen TampPy 10,49 6) Seela Kylmänen 10,50 7) Sohvi Mäkinen TampPy 10,53 8) Lilli Pohjola LempKiYU 10,54 9) Erin Rajala TampPy 10,85 10) Jade-Sara Pesonen TampPy 10,90 11) Pinja Srikaimook TampPy 10,97 12) Inkamari Kalari TampPy 11,12 13) Helmi Ylisalmi TampPy 11,18 14) Martha Zaicew TampPy 12,29 15) Nanna Pelamo 12,42 16) Vilja Uusi-Rauva TampPy 13,99 Alkuerät erä 1 1) Pinja Luontila TampPy 9,43 2) Sofie Vallinoja TampPy 10,41 3) Minja Palonen TampPy 10,49 4) Seela Kylmänen 10,50 5) Lilli Pohjola LempKiYU 10,54 6) Erin Rajala TampPy 10,85 7) Jade-Sara Pesonen TampPy 10,90 8) Pinja Srikaimook TampPy 10,97 Alkuerät erä 2 1) Moona Pärssinen TampPy 10,23 2) Amalia Hämäläinen TampPy 10,27 3) Sohvi Mäkinen TampPy 10,53 4) Inkamari Kalari TampPy 11,12 5) Helmi Ylisalmi TampPy 11,18 6) Martha Zaicew TampPy 12,29 7) Nanna Pelamo 12,42 8) Vilja Uusi-Rauva TampPy 13,99 P9 Kuula Loppukilpailu 1) Antti Tuomi TampPy 6,41 6,13 5,58 6,41 2) Veeti Hyvärinen TampPy 4,79 4,75 4,79 x 3) Onni Kautonen TampPy 4,50 4,03 4,50 3,96 4) Hugo Hakola TampPy 4,47 3,89 4,47 4,42 5) Eljas Lahtinen TampPy 4,12 x 4,12 4,09 6) Mikael Papinaho TampPy 3,83 3,77 3,83 3,47 T9 Kuula Loppukilpailu 1) Pinja Luontila TampPy 6,59 6,59 6,29 6,13 2) Lilli Pohjola LempKiYU 5,76 5,70 5,76 5,07 3) Moona Pärssinen TampPy 5,67 5,67 4,91 5,04 4) Amalia Hämäläinen TampPy 4,75 4,49 4,75 x 5) Seela Kylmänen 4,54 x 4,54 4,01 6) Peppi Raunio TampPy 4,43 4,43 4,34 4,01 7) Sohvi Mäkinen TampPy 3,86 x 3,86 3,71 8) Helmi Ylisalmi TampPy 3,68 x 3,68 3,53 9) Erin Rajala TampPy 3,63 3,55 3,63 3,47 10) Vilja Uusi-Rauva TampPy 3,43 3,00 3,43 3,20 11) Nanna Pelamo 3,23 x 2,83 3,23 12) Inkamari Kalari TampPy 3,22 2,90 x 3,22 13) Sofie Vallinoja TampPy 3,12 3,12 3,10 2,50 Emmi Karhe TampPy P10 1000m Loppukilpailu 1) Eeli Heiska TuUL 3.50,32 2) Justus Jokihaara TampPy 3.59,55 3) Henri Markkula TampPy 4.37,62 Elias Eskola TampPy T10 1000m Loppukilpailu 1) Amanda Eskelinen TampPy 4.02,97 2) Lumi Pennanen TampPy 4.12,43 3) Viola Dunder TampPy 4.31,69 4) Paola Pelamo TampPy 4.40,04 5) Iina Nuuttinen TampPy 4.42,15 6) Rafaela Paez TampPy 4.54,56 Lilia Järvinen TampPy P10 Seiväs Loppukilpailu 1) Samu Tulasalo TampPy 246 200 210 220 230 240 246 251 o - o - o xo xxx 2) Elias Eskola TampPy 155 100 120 140 155 170 o o xo xxo xxx 3) Henri Markkula TampPy 120 100 120 140 o o xxx 3) Santeri Koskinen TampPy 120 100 120 140 o o xxx T10 Seiväs Loppukilpailu 1) Amanda Eskelinen TampPy 155 100 120 140 155 170 o o o o xxx Rafaela Paez TampPy NH 100 xxx Saaga Hakala NH 100 xxx Sointu Tulasalo TampPy Sukhmeet Brar TampPy P10 Pituus Loppukilpailu 1) Eeli Heiska TuUL 3,86 3,77 3,76 3,86 2) Justus Jokihaara TampPy 3,80 3,80 3,79 x T10 Pituus Loppukilpailu 1) Lumi Pennanen TampPy 3,70 3,70 3,70 3,59 2) Paola Pelamo TampPy 3,61 3,37 3,61 3,52 3) Viola Dunder TampPy 3,57 3,57 x 3,40 4) Lilia Järvinen TampPy 3,31 3,29 3,16 3,31 5) Iina Nuuttinen TampPy 3,18 3,18 3,01 2,43 6) Sukhmeet Brar TampPy 2,98 2,88 2,98 x P11 1000m Loppukilpailu 1) Bastian Setälä TampPy 3.50,35 2) Jere Kinnunen TampPy 3.58,80 T11 1000m Loppukilpailu 1) Minja Niskanen TampPy 4.07,74 2) Siina Vuorenpää TampPy 4.10,63 3) Kaisla Kalari TampPy 4.14,45 4) Minttu Saarilahti TampPy 4.40,44 P11 Seiväs Loppukilpailu 1) Eemeli Raunio TampPy 185 100 120 140 155 170 185 200 o o o o o o xxx 2) Eelis Hartikainen TampPy 155 100 120 140 155 170 o o o o xxx 3) Bastian Setälä TampPy 155 100 120 140 155 170 o o xo xxo xxx T11 Seiväs Loppukilpailu 1) Emmi Kallio TampPy 170 120 140 155 170 185 o o o xxo xxx 2) Kaisla Kalari TampPy 140 100 120 140 155 o o o xx 2) Noora Moisio TampPy 140 100 120 140 155 o o o xxx Laine Jaanisoo TampPy NH 100 xxx P11 Pituus Loppukilpailu 1) Jere Kinnunen TampPy 4,25 3,90 4,25 4,20 4,25 2) Onni Haukijärvi TampPy 4,12 3,99 4,12 4,00 x 3) Eemeli Raunio TampPy 3,97 3,97 3,97 - - 4) Eetu Piispa TampPy 3,59 3,59 3,42 3,49 3,54 T11 Pituus Loppukilpailu 1) Ninni Tikka PälkLL 4,16 x 4,16 4,11 4,06 2) Jenna Minkkinen PälkLL 4,06 3,99 x 4,01 4,06 3) Siina Vuorenpää TampPy 4,03 3,94 3,64 3,92 4,03 4) Tiia Rothovius TampPy 3,98 3,98 3,94 3,82 3,96 5) Minttu Saarilahti TampPy 3,97 3,93 3,70 3,67 3,97 6) Martta Mattila PälkLL 3,86 2,72 3,86 x 3,80 7) Sofie Pihlaja TampPy 3,82 3,69 3,71 3,74 3,82 8) Noora Moisio TampPy 3,79 3,63 x 3,79 3,76 9) Emilia Piiparinen PälkLL 3,66 x 3,55 3,62 3,66 10) Laine Jaanisoo TampPy 3,63 3,47 3,63 3,51 3,45 11) Emmi Kallio TampPy 3,60 2,19 3,39 3,57 3,60 12) Moonika Riihimäki TampPy 3,39 3,39 3,34 3,11 3,39 13) Kielo Lehvä TampPy 2,98 2,78 2,98 2,92 2,90 Sofia Feodoroff TampPy P12 300m Loppukilpailu 1) Jalmari Koskinen TampPy 48,87 2) Aapeli Karislahti TampPy 49,24 3) Markus Mahlamäki TampPy 50,25 4) Luukas Kokkonen TampPy 56,17 Inari Taluensaari Nooa Hyvärinen TampPy T12 300m 1) Kristiina Tamski TampPy 47,93 2) Teea Rajala TampPy 49,77 2) Neea Keso TampPy 49,77 4) Aino Heikkilä TampPy 49,90 5) Ninni Tikka PälkLL 51,72 6) Inari Talvensaari 52,47 7) Aura Kulmala TampPy 52,90 8) Viola Sivonen TampPy 53,01 9) Emilia Piiparinen PälkLL 53,35 10) Lumi Rekonius TampPy 53,75 11) Jenna Minkkinen PälkLL 55,12 12) Josefina Lehtinen TampPy 55,14 13) Martta Mattila PälkLL 57,40 14) Elina Anttolainen TampPy 57,61 15) Milja Loukonen TampPy 1.01,26 Eevi Karhe TampPy Nea Kokko TampPy Mimmi Mäkinen TampPy Loppukilpailu erä 1 1) Aura Kulmala TampPy 52,90 2) Emilia Piiparinen PälkLL 53,35 3) Lumi Rekonius TampPy 53,75 4) Jenna Minkkinen PälkLL 55,12 Eevi Karhe TampPy Loppukilpailu erä 2 1) Kristiina Tamski TampPy 47,93 2) Teea Rajala TampPy 49,77 3) Viola Sivonen TampPy 53,01 4) Martta Mattila PälkLL 57,40 5) Elina Anttolainen TampPy 57,61 6) Milja Loukonen TampPy 1.01,26 Loppukilpailu erä 3 1) Neea Keso TampPy 49,77 2) Aino Heikkilä TampPy 49,90 3) Ninni Tikka PälkLL 51,72 4) Inari Talvensaari 52,47 5) Josefina Lehtinen TampPy 55,14 Mimmi Mäkinen TampPy Nea Kokko TampPy P12 Kolmiloikka Loppukilpailu 1) Markus Mahlamäki TampPy 9,40 9,31 9,35 9,40 9,35 2) Aapeli Karislahti TampPy 8,62 8,56 8,62 8,53 x 3) Jalmari Koskinen TampPy 8,60 8,14 8,60 8,36 7,89 4) Luukas Kokkonen TampPy 8,37 7,82 8,07 8,22 8,37 5) Nooa Hyvärinen TampPy 8,32 8,32 x 7,40 - T12 Kolmiloikka Loppukilpailu 1) Kristiina Tamski TampPy 9,45 9,45 8,70 9,25 9,06 2) Aino Heikkilä TampPy 9,43 8,91 9,34 9,43 9,08 3) Inari Talvensaari 8,90 8,90 8,76 8,54 8,63 4) Eevi Karhe TampPy 8,83 7,84 8,24 8,41 8,83 5) Veera Paavola TampPy 8,64 8,46 8,64 8,45 8,43 6) Aura Kulmala TampPy 8,60 7,97 8,39 8,44 8,60 7) Lumi Rekonius TampPy 8,42 8,42 8,14 x x 8) Teea Rajala TampPy 8,28 8,21 8,12 - 8,28 9) Viola Sivonen TampPy 7,72 7,35 7,59 7,41 7,72 10) Sini Seppänen TampPy 7,32 x 6,92 6,82 7,32 11) Jemina Nieminen TampPy 7,31 7,15 x 7,31 x 12) Nea Kokko TampPy 7,19 6,95 6,75 6,86 7,19 13) Milja Loukonen TampPy 7,13 7,06 7,13 6,81 6,91 14) Josefina Lehtinen TampPy 6,64 x x 6,64 6,28 Elina Anttolainen TampPy Mimmi Mäkinen TampPy P13 300m Loppukilpailu 1) Marius Riihimäki TampPy 47,05 2) Leo Riippa TampPy 54,96 T13 300m Loppukilpailu 1) Iida Kastarinen TampPy 42,11 2) Juuli Saloniemi TampPy 46,74 3) Juuli Markkula TampPy 47,24 4) Eleonora Jokinen TampPy 50,12 5) Saima Laakkonen TampPy 50,15 6) Martta Nieminen TampPy 54,39 Lotta Savilahti TampPy P13 Kuula Loppukilpailu 1) Paavo Lahti TampPy 8,98 8,98 8,36 8,42 8,30 2) Marius Riihimäki TampPy 7,51 7,51 7,40 x 7,26 3) Leevi Ortju TampPy 7,39 7,14 6,50 x 7,39 4) Leo Riippa TampPy 6,32 5,85 6,32 5,47 x T13 Kuula Loppukilpailu 1) Johanna Sulkusalmi KyröskPo 9,34 x 9,34 x 8,24 2) Eleonora Jokinen TampPy 8,97 8,85 8,97 8,58 8,82 3) Sini Rantala TampPy 8,68 7,20 8,49 8,04 8,68 4) Martta Nieminen TampPy 7,96 7,42 7,69 x 7,96 5) Ranim Hamdi TampPy 7,68 x 7,68 7,32 x 6) Saima Laakkonen TampPy 7,63 7,63 7,03 7,37 7,18 7) Emilia Aho TampPy 7,52 6,87 6,48 7,52 6,95 8) Juuli Markkula TampPy 7,11 7,11 6,70 x 6,74 9) Lotta Savilahti TampPy 5,27 4,75 5,27 x x Vilma Luontila TampPy T14 80m aidat 1) Iida Kastarinen TampPy 12,70 2) Monamaria Pyhältö TampPy 14,26 3) Oona Moisio TampPy 14,51 4) Milla Lautala TampPy 14,62 5) Oona Kokko TampPy 15,86 6) Milja Lehtinen TampPy 16,75 7) Bella Halme TampPy 17,27 Nilla Oksanen TampPy Anna Selin TampPy Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3 1) Milla Lautala TampPy 14,62 2) Oona Kokko TampPy 15,86 3) Milja Lehtinen TampPy 16,75 4) Bella Halme TampPy 17,27 Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,9 1) Iida Kastarinen TampPy 12,70 2) Monamaria Pyhältö TampPy 14,26 3) Oona Moisio TampPy 14,51 Anna Selin TampPy Nilla Oksanen TampPy P14 100m aidat Loppukilpailu, Tuuli: +0,1 1) Jami Pesonen TampPy 18,17 Emil Törmälä TampPy DQ Tommi Järvenpää JyväskKU P14 Seiväs Loppukilpailu 1) Olli Ahvenjärvi VehmU 220 200 210 220 247 xxo - xo xxx 2) Jami Pesonen TampPy 185 155 170 185 200 o xxo o xxx Tommi Järvenpää JyväskKU T14 Seiväs Loppukilpailu 1) Milla Lautala TampPy 210 170 185 200 210 220 o o o o xxx 2) Oona Kokko TampPy 200 155 170 185 200 210 xo o o xxo xxx 3) Krista Lehti TampPy 185 120 140 155 170 185 200 o o o o o xxx 3) Milja Lehtinen TampPy 185 155 170 185 200 o o o xxx 5) Essi Ilomäki TampPy 170 120 140 155 170 185 o o o xo xx- 6) Bella Halme TampPy 100 100 120 xo xxx P14 Pituus Loppukilpailu 1) Emil Törmälä TampPy 4,83 +0,5 1,84 4,39 4,70 4,72 4,83 4,83 +0,3 +0,4 -0,1 +1,1 +1,0 +0,5 2) Niklas Piirainen TampPy 4,76 +0,6 x x 4,63 4,65 4,45 4,76 +1,2 +0,2 +0,7 +0,6 T14 Pituus Loppukilpailu 1) Monamaria Pyhältö TampPy 4,90 +1,1 x x 4,64 4,69 4,90 4,85 +0,6 +1,8 +1,1 +0,3 2) Unni Leinonen TampPy 4,74 +0,2 x 4,74 4,32 3,28 4,38 4,44 +0,2 +1,8 -0,6 -0,2 +1,3 3) Jenny Laatikainen TampPy 4,70 +1,2 4,70 4,53 4,57 4,54 4,52 4,48 +1,2 +0,3 +1,6 -0,1 +0,8 +1,1 4) Nilla Oksanen TampPy 4,56 +0,7 4,53 4,55 4,56 - - - -0,3 +1,4 +0,7 5) Pihla Lahtinen TampPy 4,46 +0,4 4,34 4,46 4,44 x x 4,34 +0,1 +0,4 +0,8 +1,0 6) Oona Moisio TampPy 4,33 +1,0 4,26 4,14 4,20 4,09 4,33 4,14 -0,5 +0,4 +0,3 +0,1 +1,0 +0,9 7) Essi Ilomäki TampPy 3,86 +1,6 3,76 3,66 3,86 3,63 3,59 3,70 +1,7 +0,2 +1,6 -0,1 +0,6 +1,3 Juuli Markkula TampPy T15 80m aidat Loppukilpailu, Tuuli: -0,7 1) Anni Kantola TampPy 12,64 2) Oona Lento TampPy 12,97 3) Roosa Myllymäki TampPy 14,14 Vilma Pietilä TampPy P15 100m aidat Loppukilpailu, Tuuli: +0,1 1) Konsta Tynkkynen TampPy 16,18 2) Aaron Halme TampPy 16,48 3) Ville Väyrynen TampPy 18,82 P15 Seiväs T15 Seiväs Loppukilpailu 1) Roosa Myllymäki TampPy 170 120 140 155 170 185 xo o xo xo xxx Aino Suorsa OrivPo 270 247 270 285 xo xo xxx Vilma Pietilä TampPy P15 Pituus Loppukilpailu 1) Konsta Tynkkynen TampPy 5,46 +0,4 x 5,46 - - - - +0,4 2) Tarmo Takala TampPy 4,81 +0,9 4,64 x 4,68 x 4,81 4,59 -0,2 +0,5 +0,9 +0,6 3) Aaron Halme TampPy 4,76 +0,2 3,30 3,61 4,76 4,70 3,46 - -0,1 +0,9 +0,2 +0,4 +2,0 T15 Pituus Loppukilpailu 1) Oona Lento TampPy 4,74 +1,0 4,52 x 4,74 x 4,59 4,52 +0,0 +1,0 +1,4 +0,2 2) Anni Kantola TampPy 4,48 +1,1 4,48 4,41 x x 3,23 - +1,1 +0,5 +0,9 3) Aada Borg TampPy 3,85 +0,0 x 3,64 x 3,85 3,61 3,66 +0,9 +0,0 -0,8 +0,9 4) Ida Huhtala TampPy 3,53 +1,2 3,38 3,23 3,28 3,44 3,53 3,42 +0,6 +0,5 +1,1 +0,1 +1,2 +0,9 M17 300m Loppukilpailu 1) Konsta Kankainen TampPy 37,65 2) Eino Perämaa TampPy 37,76 3) Patrik Järvinen TampPy 38,21 4) Pyry Iltanen TampPy 39,51 5) Oskar Toomet TampPy 40,58 N17 300m Loppukilpailu 1) Jenna Saarilahti TampPy 43,29 2) Lotta Mäkelä TampPy 45,79 Helmi Tarkiainen TampPy DQ
13.7.2020 Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampereen Pyrintö 13.07.2020 N 200m Loppukilpailu, Tuuli: -1,1 1) Marja Niska TampPy 32,18 2) Minna Kylmäniemi TampPy 32,19 3) Julia Andersson TampPy 32,80 M 200m Loppukilpailu, Tuuli: -1,2 1) Mikko Kemppinen 26,97 2) Lauri Timonen TampPy 28,52 3) Petri Purmonen TampPy 28,69 4) Heikki Aikonen TampPy 30,01 N Pituus Loppukilpailu 1) Meiju Iso-Jaakkola TampPy 4,51 +0,7 3,99 4,51 4,37 4,27 -0,4 +0,7 +0,2 +0,2 2) Miia Uskalinmäki TampPy 4,30 +0,1 x 4,30 4,28 x +0,1 -1,1 3) Julia Andersson TampPy 3,87 +0,1 3,74 3,62 3,75 3,87 +0,1 -0,1 -0,5 +0,1 4) Sara Syrjälä TampPy 3,86 +0,4 3,86 3,76 3,66 3,70 +0,4 +0,2 -0,1 -0,1 5) Minna Kylmäniemi TampPy 3,75 +1,1 3,56 3,75 3,47 3,53 +0,3 +1,1 +0,1 +0,8 6) Marja Niska TampPy 3,51 +0,0 x x 3,36 3,51 -0,2 +0,0 7) Iida Pihlaja TampPy 3,23 +0,9 - 3,22 x 3,23 -0,1 +0,9 Julia Andersson TampPy M Pituus Loppukilpailu 1) Mikko Kemppinen 5,38 -0,2 x 5,38 5,20 x -0,2 +0,2 2) Petri Purmonen TampPy 5,08 +0,5 4,96 5,08 4,84 x -0,3 +0,5 -0,4 3) Heikki Aikonen TampPy 4,05 +0,1 3,88 x 4,05 3,97 -0,2 +0,1 -0,2 T4 40m 1) Isla Vepsäläinen TampPy 9,83 2) Alma Atia TampPy 10,03 3) Jenny Sairiala TampPy 10,87 4) Vilma Loppinen TampPy 11,52 5) Felixia Novik 12,02 6) Iida Lamminpää TampPy 12,03 7) Elle Piispa TampPy 12,46 8) Isla Katajamäki TampPy 12,49 9) Kiira Kovalainen TampPy 12,76 10) Lili Saarinen TampPy 12,83 11) Vilma Markkula 13,47 12) Lilia Santanen TampPy 14,04 13) Siiri Aho TampPy 14,26 14) Aida Männistö TampPy 14,33 15) Helmi Koskinen 14,36 16) Iiris Salminen TampPy 14,78 17) Matilda Riihimäki TampPy 14,98 18) Friida Valve TampPy 15,15 19) Linnea Kieloaho TampPy 15,22 20) Mila Huhtala TampPy 15,23 21) Isla Käkelä TampPy 15,45 22) Hilda Männistö TampPy 16,24 23) Ella Sjöholm TampPy 16,27 24) Venla Parikka TampPy 17,15 25) Helmiina Tauriainen TampPy 21,32 26) Menni Kymäläinen TampPy 35,67 Iisa Pynnönen TampPy DNS Isla Asumaniemi TampPy DNS Matilda Riihimäki TampPy Senni Ahvenniemi TampPy DNS Mimosa Kamunen TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM 1) Matilda Riihimäki TampPy 14,98 2) Linnea Kieloaho TampPy 15,22 3) Isla Käkelä TampPy 15,45 4) Ella Sjöholm TampPy 16,27 5) Venla Parikka TampPy 17,15 6) Menni Kymäläinen TampPy 35,67 Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM 1) Isla Vepsäläinen TampPy 9,83 2) Jenny Sairiala TampPy 10,87 3) Iida Lamminpää TampPy 12,03 4) Aida Männistö TampPy 14,33 5) Helmi Koskinen 14,36 Iisa Pynnönen TampPy DNS Isla Asumaniemi TampPy DNS Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM 1) Isla Katajamäki TampPy 12,49 2) Siiri Aho TampPy 14,26 3) Mila Huhtala TampPy 15,23 4) Hilda Männistö TampPy 16,24 Matilda Riihimäki TampPy Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM 1) Alma Atia TampPy 10,03 2) Vilma Loppinen TampPy 11,52 3) Kiira Kovalainen TampPy 12,76 4) Vilma Markkula 13,47 5) Lilia Santanen TampPy 14,04 6) Helmiina Tauriainen TampPy 21,32 Mimosa Kamunen TampPy DNS Senni Ahvenniemi TampPy DNS Loppukilpailu erä 5, Tuuli: +0,4 1) Felixia Novik 12,02 2) Elle Piispa TampPy 12,46 3) Lili Saarinen TampPy 12,83 4) Iiris Salminen TampPy 14,78 5) Friida Valve TampPy 15,15 P4 40m 1) William Vakkala TampPy 9,90 2) Leo Lamminsivu TampPy 10,32 3) Miklas Ritola TampPy 10,84 4) Ben Silander TampPy 10,92 5) Musa Barrow TampPy 11,13 6) Voitto Kytölä TampPy 11,43 7) Niilo Pietikäinen TampPy 11,44 8) Aarni Leppäranta TampPy 11,48 9) Kaius Hämäläinen 11,73 10) Vilho Leino TampPy 12,21 11) Eino Henttonen TampPy 12,47 12) Eero Siljander 12,87 13) Aaron Hanki TampPy 13,07 14) Atte Rautakorpi TampPy 14,11 15) Jarkko Kuhmonen TampPy 15,01 16) Oliver Vine 17,85 17) Eemil Piha TampPy 17,90 18) Joona Pulli TampPy 18,00 Eino Peltomäki TampPy Musa Barrow TampPy DNS Aapo Tanskanen TampPy DNS Janek Ervasti TampPy DNS Rasmus Kamunen TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3 1) Leo Lamminsivu TampPy 10,32 2) Musa Barrow TampPy 11,13 3) Voitto Kytölä TampPy 11,43 4) Aarni Leppäranta TampPy 11,48 5) Aaron Hanki TampPy 13,07 6) Atte Rautakorpi TampPy 14,11 Eino Peltomäki TampPy Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,9 1) William Vakkala TampPy 9,90 2) Niilo Pietikäinen TampPy 11,44 3) Eino Henttonen TampPy 12,47 4) Jarkko Kuhmonen TampPy 15,01 5) Oliver Vine 17,85 6) Eemil Piha TampPy 17,90 Aapo Tanskanen TampPy DNS Musa Barrow TampPy DNS Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,2 1) Miklas Ritola TampPy 10,84 2) Ben Silander TampPy 10,92 3) Kaius Hämäläinen 11,73 4) Vilho Leino TampPy 12,21 5) Eero Siljander 12,87 6) Joona Pulli TampPy 18,00 Janek Ervasti TampPy DNS Rasmus Kamunen TampPy DNS T4 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Vilma Loppinen TampPy 4,30 4,30 2) Isla Vepsäläinen TampPy 4,10 4,10 3) Aida Männistö TampPy 3,56 3,56 4) Linnea Kieloaho TampPy 3,36 3,36 5) Siiri Aho TampPy 3,00 3,00 6) Elle Piispa TampPy 2,86 2,86 7) Lilia Santanen TampPy 2,64 2,64 8) Mila Huhtala TampPy 2,58 2,58 9) Kiira Kovalainen TampPy 2,56 2,56 10) Matilda Riihimäki TampPy 2,48 2,48 11) Isla Käkelä TampPy 2,37 2,37 12) Iida Lamminpää TampPy 2,35 2,35 13) Helmiina Tauriainen TampPy 2,28 2,28 14) Ella Sjöholm TampPy 2,27 2,27 15) Laila Komulainen 2,10 2,10 16) Friida Valve TampPy 2,05 2,05 17) Lili Saarinen TampPy 1,85 1,85 18) Venla Parikka TampPy 1,81 1,81 19) Isla Katajamäki TampPy 1,75 1,75 20) Vilma Markkula 1,33 1,33 21) Hilda Männistö TampPy 1,30 1,30 22) Iiris Salminen TampPy 1,18 1,18 Isla Asumaniemi TampPy Matilda Riihimäki TampPy Menni Kymäläinen TampPy P4 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Niilo Pietikäinen TampPy 6,38 6,38 2) Musa Barrow TampPy 4,97 4,97 3) Miklas Ritola TampPy 4,62 4,62 4) Aaron Hanki TampPy 3,76 3,76 5) Eino Henttonen TampPy 3,56 3,56 6) Aarni Leppäranta TampPy 3,55 3,55 6) Voitto Kytölä TampPy 3,55 3,55 8) Ben Silander TampPy 3,43 3,43 9) Vilho Leino TampPy 3,20 3,20 10) Kaius Hämäläinen 3,09 3,09 11) Joona Pulli TampPy 2,59 2,59 12) Vilmeri Viita TampPy 2,33 2,33 13) Atte Rautakorpi TampPy 2,20 2,20 14) Jarkko Kuhmonen TampPy 2,19 2,19 15) Eino Peltomäki TampPy 2,00 2,00 16) Fabian Järnström TampPy 1,87 1,87 17) Eemil Piha TampPy 0,54 0,54 Aapo Tanskanen TampPy Janek Ervasti TampPy Musa Barrow TampPy Vilmeri Viita TampPy T5 40m 1) Vilmiina Viita TampPy 8,82 2) Iines Simola TampPy 9,32 3) Viona Peltovirta TampPy 9,44 4) Vilja Pynnönen TampPy 9,73 5) Miisa Mainio 9,87 6) Saga Khan TampPy 10,04 7) Nelli Turunen TampPy 10,11 8) Tiffany Novik 10,16 9) Nella Nieminen TampPy 10,25 10) Fanny Pihl TampPy 10,43 11) Adessa Piha TampPy 10,58 12) Eevi Pietilä TampPy 10,82 13) KERTTU MIKKONEN TampPy 11,12 14) Laura Metso TampPy 11,19 15) Fiona Järnström TampPy 11,50 16) Lyyti Valve TampPy 11,79 17) Siiri Sonkamuotka TampPy 11,99 18) Isabella Lepola TampPy 12,09 19) Elsa Eränen TampPy 12,30 20) Ellen Erenius TampPy 12,31 21) Sofia Laine TampPy 14,35 Anni Tanskanen TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,3 1) Vilmiina Viita TampPy 8,82 2) Vilja Pynnönen TampPy 9,73 3) Nella Nieminen TampPy 10,25 4) Laura Metso TampPy 11,19 5) Siiri Sonkamuotka TampPy 11,99 6) Isabella Lepola TampPy 12,09 7) Ellen Erenius TampPy 12,31 Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5 1) Saga Khan TampPy 10,04 2) Nelli Turunen TampPy 10,11 3) Tiffany Novik 10,16 4) Eevi Pietilä TampPy 10,82 5) KERTTU MIKKONEN TampPy 11,12 6) Elsa Eränen TampPy 12,30 7) Sofia Laine TampPy 14,35 Anni Tanskanen TampPy DNS Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,3 1) Iines Simola TampPy 9,32 2) Viona Peltovirta TampPy 9,44 3) Miisa Mainio 9,87 4) Fanny Pihl TampPy 10,43 5) Adessa Piha TampPy 10,58 6) Fiona Järnström TampPy 11,50 7) Lyyti Valve TampPy 11,79 P5 40m 1) Toivo Lundström TampPy 9,04 2) Joel Töllinen 9,10 3) Viljami Vainio 9,70 4) Anselm Joggerst TampPy 9,90 5) Voitto Liimatainen TampPy 9,92 6) Oliver Pulli TampPy 10,11 7) Hermanni Härmä TampPy 10,55 8) Roni Rintala TampPy 11,10 9) Eeli Penttilä TampPy 11,29 10) Niclas Altonen TampPy 11,45 11) Akseli Lepola TampPy 11,46 12) Anton Penttilä TampPy 12,06 13) Benjamin Sipiläinen TampPy 12,70 Veikka Penttilä TampPy DNS Anton Penttilä TampPy DNS Leo Moilanen TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1 1) Toivo Lundström TampPy 9,04 2) Joel Töllinen 9,10 3) Anselm Joggerst TampPy 9,90 4) Hermanni Härmä TampPy 10,55 5) Niclas Altonen TampPy 11,45 6) Akseli Lepola TampPy 11,46 7) Anton Penttilä TampPy 12,06 8) Benjamin Sipiläinen TampPy 12,70 Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3 1) Viljami Vainio 9,70 2) Voitto Liimatainen TampPy 9,92 3) Oliver Pulli TampPy 10,11 4) Roni Rintala TampPy 11,10 5) Eeli Penttilä TampPy 11,29 Anton Penttilä TampPy DNS Leo Moilanen TampPy DNS Veikka Penttilä TampPy DNS T5 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Nelli Turunen TampPy 6,63 6,63 2) Vilmiina Viita TampPy 6,37 6,37 3) Viona Peltovirta TampPy 5,24 5,24 4) KERTTU MIKKONEN TampPy 4,45 4,45 5) Fiona Järnström TampPy 4,28 4,28 6) Ellen Erenius TampPy 4,13 4,13 7) Siiri Sonkamuotka TampPy 3,71 3,71 8) Adessa Piha TampPy 3,57 3,57 9) Sofia Laine TampPy 3,52 3,52 10) Miisa Mainio 3,10 3,10 11) Fanny Pihl TampPy 3,06 3,06 12) Isabella Lepola TampPy 2,95 2,95 13) Lyyti Valve TampPy 2,84 2,84 14) Elsa Eränen TampPy 2,16 2,16 Anni Tanskanen TampPy Eevi Pietilä TampPy Iines Simola TampPy Nella Nieminen TampPy P5 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Viljami Vainio 9,16 9,16 2) Voitto Liimatainen TampPy 9,08 9,08 3) Toivo Lundström TampPy 8,17 8,17 4) Joel Töllinen 7,61 7,61 5) Anselm Joggerst TampPy 6,18 6,18 6) Hermanni Härmä TampPy 5,24 5,24 7) Benjamin Sipiläinen TampPy 4,82 4,82 8) Akseli Lepola TampPy 3,99 3,99 9) Eeli Penttilä TampPy 3,82 3,82 10) Anton Penttilä TampPy 3,40 3,40 11) Oliver Pulli TampPy 2,65 2,65 Anton Penttilä TampPy P6 40m 1) Hannes Simola TampPy 8,02 2) Toivo Pietikäinen TampPy 8,67 3) Oliver Uusitalo TampPy 8,69 4) Paavo Ahonen TampPy 9,13 5) Reino Kalle Heikkinen TampPy 9,28 6) Kristian Järnström TampPy 9,33 7) Aatos Tuomaala TampPy 9,42 8) Onni-Matti Henttonen TampPy 9,50 9) Justus Altonen TampPy 9,79 10) Valtteri Naskali TampPy 10,01 11) Samu Tyyskänen TampPy 10,78 12) Noel Riippa TampPy 12,40 13) Elia Santanen TampPy 12,58 Vertti Kymäläinen TampPy DNS Valtteri Naskali TampPy DNS Lucas Naatula TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0 1) Toivo Pietikäinen TampPy 8,67 2) Oliver Uusitalo TampPy 8,69 3) Paavo Ahonen TampPy 9,13 4) Reino Kalle Heikkinen TampPy 9,28 5) Onni-Matti Henttonen TampPy 9,50 6) Valtteri Naskali TampPy 10,01 7) Samu Tyyskänen TampPy 10,78 Vertti Kymäläinen TampPy DNS Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8 1) Hannes Simola TampPy 8,02 2) Kristian Järnström TampPy 9,33 3) Aatos Tuomaala TampPy 9,42 4) Justus Altonen TampPy 9,79 5) Noel Riippa TampPy 12,40 6) Elia Santanen TampPy 12,58 Lucas Naatula TampPy DNS Valtteri Naskali TampPy DNS T6 40m 1) Ellen Långbacka TampPy 8,60 1) Roosa Takalo TampPy 8,60 3) Sofia Lahti TampPy 8,66 3) Hilla Pietilä TampPy 8,66 5) Emilia Piispa TampPy 9,01 5) Minttu Walden TampPy 9,01 7) Neea Lamminpää TampPy 9,11 7) Linnea Rajaniemi TampPy 9,11 9) Sonja Holma TampPy 9,31 9) Malika Sulley TampPy 9,31 11) Elviira Turunen TampPy 9,53 11) Lara Huhtala TampPy 9,53 13) Lilja Salminen TampPy 9,77 13) Viivi Naskali TampPy 9,77 Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6 1) Ellen Långbacka TampPy 8,60 2) Sofia Lahti TampPy 8,66 3) Emilia Piispa TampPy 9,01 4) Neea Lamminpää TampPy 9,11 5) Sonja Holma TampPy 9,31 6) Elviira Turunen TampPy 9,53 7) Lilja Salminen TampPy 9,77 Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,6 1) Roosa Takalo TampPy 8,60 2) Hilla Pietilä TampPy 8,66 3) Minttu Walden TampPy 9,01 4) Linnea Rajaniemi TampPy 9,11 5) Malika Sulley TampPy 9,31 6) Lara Huhtala TampPy 9,53 7) Viivi Naskali TampPy 9,77 P6 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Oliver Uusitalo TampPy 15,60 15,60 2) Noel Riippa TampPy 12,48 12,48 3) Toivo Pietikäinen TampPy 11,50 11,50 4) Aatos Tuomaala TampPy 11,31 11,31 5) Kristian Järnström TampPy 10,40 10,40 6) Valtteri Naskali TampPy 8,97 8,97 7) Vertti Kymäläinen TampPy 7,83 7,83 8) Onni-Matti Henttonen TampPy 7,28 7,28 9) Hannes Simola TampPy 6,84 6,84 10) Reino Kalle Heikkinen TampPy 6,61 6,61 11) Samu Tyyskänen TampPy 6,10 6,10 12) Elia Santanen TampPy 3,40 3,40 Lucas Naatula TampPy Valtteri Naskali TampPy T6 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Emilia Piispa TampPy 8,06 8,06 2) Viivi Naskali TampPy 7,90 7,90 3) Minttu Walden TampPy 7,51 7,51 4) Sofia Lahti TampPy 6,67 6,67 5) Roosa Takalo TampPy 6,45 6,45 6) Linnea Rajaniemi TampPy 6,28 6,28 7) Neea Lamminpää TampPy 5,82 5,82 8) Lara Huhtala TampPy 5,62 5,62 8) Sonja Holma TampPy 5,62 5,62 10) Malika Sulley TampPy 4,48 4,48 11) Lilja Salminen TampPy 3,59 3,59 Ellen Långbacka TampPy Elviira Turunen TampPy Hilla Pietilä TampPy T7 40m 1) Vilhelmiina Joenniemi TampPy 8,05 2) Hertta Nikkola TampPy 8,05 3) Helka Toivonen TampPy 8,44 4) Peppi Ristimäki TampPy 8,47 5) Amelia Khan TampPy 8,49 6) Viivi Pakkanen TampPy 8,55 7) Hilla Härmä TampPy 8,64 8) Linnea Piha TampPy 8,76 9) Effia Atia 9,87 Hertta Nikkola TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3 1) Hertta Nikkola TampPy 8,05 2) Helka Toivonen TampPy 8,44 3) Peppi Ristimäki TampPy 8,47 4) Amelia Khan TampPy 8,49 5) Linnea Piha TampPy 8,76 Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0 1) Vilhelmiina Joenniemi TampPy 8,05 2) Viivi Pakkanen TampPy 8,55 3) Hilla Härmä TampPy 8,64 4) Effia Atia 9,87 Hertta Nikkola TampPy DNS P7 40m 1) Joel Stenman TampPy 7,83 2) Jooa Penttilä TampPy 8,05 3) Eljas Ritola TampPy 8,12 4) Oliver Silander TampPy 8,17 5) Hugo Härmä TampPy 8,45 6) Eero Komulainen 8,57 7) Leevi Ahvenniemi TampPy 8,80 8) Patrik Veltti TampPy 8,83 9) Lauri Rintala TampPy 9,12 10) Eetu Lehto TampPy 9,16 11) Urho Hanki TampPy 9,89 12) Teemu Peltonen TampPy 10,56 Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7 1) Joel Stenman TampPy 7,83 2) Oliver Silander TampPy 8,17 3) Hugo Härmä TampPy 8,45 4) Leevi Ahvenniemi TampPy 8,80 5) Lauri Rintala TampPy 9,12 6) Urho Hanki TampPy 9,89 Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5 1) Jooa Penttilä TampPy 8,05 2) Eljas Ritola TampPy 8,12 3) Eero Komulainen 8,57 4) Patrik Veltti TampPy 8,83 5) Eetu Lehto TampPy 9,16 6) Teemu Peltonen TampPy 10,56 T7 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Peppi Ristimäki TampPy 14,21 14,21 2) Vilhelmiina Joenniemi TampPy 14,00 14,00 3) Hertta Nikkola TampPy 8,65 8,65 4) Linnea Piha TampPy 8,62 8,62 5) Hilla Härmä TampPy 7,86 7,86 6) Viivi Pakkanen TampPy 7,22 7,22 7) Helka Toivonen TampPy 6,66 6,66 Hertta Nikkola TampPy P7 Pallonheitto Loppukilpailu 1) Oliver Silander TampPy 19,18 19,18 2) Leevi Ahvenniemi TampPy 17,38 17,38 3) Eljas Ritola TampPy 15,01 15,01 4) Joel Stenman TampPy 14,34 14,34 5) Patrik Veltti TampPy 13,07 13,07 6) Hugo Härmä TampPy 10,50 10,50 7) Jooa Penttilä TampPy 9,85 9,85 8) Lauri Rintala TampPy 9,76 9,76 9) Teemu Peltonen TampPy 9,06 9,06 10) Urho Hanki TampPy 8,02 8,02 11) Eero Komulainen 7,88 7,88 12) Eetu Lehto TampPy 6,62 6,62 P8 40m Loppukilpailu, Tuuli: -0,7 1) Aleksi Feodoroff TampPy 7,52 2) Nils Joggerst TampPy 7,92 3) Robin Rintala TampPy 8,27 4) Dromo Sulley TampPy 8,29 5) Niklas Järnström TampPy 8,88 6) Gabriel Niemi TampPy 9,07 Aatu Tanskanen TampPy DNS Eino Turunen TampPy DNS T8 40m Loppukilpailu, Tuuli: -0,2 1) Miisa Jylhäsalo TampPy 8,13 2) Noora Hämäläinen 8,16 3) Reetta Takalo TampPy 8,31 4) Lorin Esmaili 9,75 Briana Heinonen TampPy DNS Miisa Jylhäsalo TampPy DNS P8 Korkeus Loppukilpailu 1) Aleksi Feodoroff TampPy 105 80 85 90 95 100 105 110 o o o xxo o xxo xxx 2) Niklas Järnström TampPy 85 80 85 90 xo o xxx 3) Dromo Sulley TampPy 75 75 80 o xxx Aatu Tanskanen TampPy Eino Turunen TampPy T8 Korkeus Loppukilpailu 1) Miisa Jylhäsalo TampPy 75 75 80 o xxx Briana Heinonen TampPy Lorin Esmaili NH 75 xxx Miisa Jylhäsalo TampPy Reetta Takalo TampPy P9 40m 1) Arvi Palmu TampPy 7,26 2) Veeti Hyvärinen TampPy 7,55 3) Aleksi Mikkola TampPy 7,64 4) Mikael Papinaho TampPy 7,79 5) Aleksi Koort TampPy 7,87 6) Joni Lehto TampPy 7,94 7) Sasu Lehtinen 7,96 8) Asla Oksanen TampPy 8,16 9) Marlon Rönkkö TampPy 8,18 10) Viljami Viita TampPy 8,27 11) Hermanni Joenniemi KangU 8,73 12) Lauri Suoranta TampPy 8,74 Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6 1) Arvi Palmu TampPy 7,26 2) Veeti Hyvärinen TampPy 7,55 3) Aleksi Mikkola TampPy 7,64 4) Aleksi Koort TampPy 7,87 5) Joni Lehto TampPy 7,94 6) Lauri Suoranta TampPy 8,74 Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7 1) Mikael Papinaho TampPy 7,79 2) Sasu Lehtinen 7,96 3) Asla Oksanen TampPy 8,16 4) Marlon Rönkkö TampPy 8,18 5) Viljami Viita TampPy 8,27 6) Hermanni Joenniemi KangU 8,73 T9 40m 1) Pinja Luontila TampPy 6,67 2) Amalia Hämäläinen TampPy 7,11 3) Jessi Saloniemi TampPy 7,47 4) Minja Palonen TampPy 7,48 4) Sofie Vallinoja TampPy 7,48 6) Minea Järnström LempKiYU 7,54 7) Sohvi Mäkinen TampPy 7,56 8) Aada Riihikallio 7,60 9) Inkamari Kalari TampPy 7,69 10) Ronja Järvinen TampPy 7,69 11) Stella Kolkkinen TampPy 7,87 12) Peppi Raunio TampPy 7,91 Karlotta Joggerst 7,69 Helmi Ritaranta HelsTa DNS Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,3 1) Amalia Hämäläinen TampPy 7,11 2) Jessi Saloniemi TampPy 7,47 3) Minea Järnström LempKiYU 7,54 4) Sohvi Mäkinen TampPy 7,56 5) Ronja Järvinen TampPy 7,69 6) Peppi Raunio TampPy 7,91 Karlotta Joggerst 7,69 Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,3 1) Pinja Luontila TampPy 6,67 2) Minja Palonen TampPy 7,48 2) Sofie Vallinoja TampPy 7,48 4) Aada Riihikallio 7,60 5) Inkamari Kalari TampPy 7,69 6) Stella Kolkkinen TampPy 7,87 Helmi Ritaranta HelsTa DNS P9 Korkeus Loppukilpailu 1) Oiva Kivistö TampPy 110 75 80 85 90 95 100 105 110 112 o o o o o xo xxo o xxx 2) Veeti Hyvärinen TampPy 100 75 80 85 90 95 100 105 o o o o o o xxx 3) Arvi Palmu TampPy 100 75 80 85 90 95 100 105 o o o o xxo xo xxx 4) Hermanni Joenniemi KangU 100 80 85 90 95 100 105 o xo o o xxo xxx 5) Viljami Viita TampPy 100 75 80 85 90 95 100 105 xo o o o xxo xxo xxx 6) Marlon Rönkkö TampPy 90 90 95 xo xxx 7) Asla Oksanen TampPy 85 75 80 85 90 o xo xo xxx 7) Lauri Suoranta TampPy 85 75 80 85 90 o xo xo xxx 9) Sasu Lehtinen 80 75 80 85 o o xxx 10) Aleksi Koort TampPy 75 75 80 o xxx Aleksi Mikkola TampPy Joni Lehto TampPy T9 Korkeus Loppukilpailu 1) Amalia Hämäläinen TampPy 105 75 80 85 90 95 100 105 110 o o o o o o o xxx 2) Jessi Saloniemi TampPy 105 75 80 85 90 95 100 105 110 o o xo o xo xo xxo xxx 3) Pinja Luontila TampPy 100 75 80 85 90 95 100 105 o o o o o o xxx 4) Inkamari Kalari TampPy 100 75 80 85 90 95 100 105 o o xo xo xxo o xxx 5) Minea Järnström LempKiYU 95 75 80 85 90 95 100 o o o o xo xxx 6) Sohvi Mäkinen TampPy 90 75 80 85 90 95 o xo o o xxx 7) Peppi Raunio TampPy 90 75 80 85 90 95 o o o xo xxx 8) Aada Riihikallio 80 75 80 85 o o xxx Emmi Karhe TampPy Helmi Ritaranta HelsTa Sofie Vallinoja TampPy Stella Kolkkinen TampPy NH 75 x-- P12 200m Loppukilpailu, Tuuli: -1,2 1) Oskari Savolainen IkaalU 28,87 2) Riku Uusi-Erkkilä TampPy 29,40 3) Nooa Hyvärinen TampPy 30,36 4) Jalmari Koskinen TampPy 31,34 5) Markus Mahlamäki TampPy 31,37 6) Aatos Forss TampPy 31,99 7) Aarni Elomaa TampPy 33,15 Luukas Kokkonen TampPy DNS T12 200m 1) Kristiina Tamski TampPy 28,48 2) Vilma Luontila TampPy 28,66 3) Elli Kurkikangas TammRy 29,59 4) Sofia Sauvala JyväskKU 30,06 5) Neea Keso TampPy 30,09 6) Venla Vaittinen LempKiYU 30,41 7) Aino Heikkilä TampPy 31,15 8) Mimmi Mäkinen TampPy 31,97 9) Lumi Rekonius TampPy 32,63 10) Aura Kulmala TampPy 33,98 11) Nea Kokko TampPy 35,88 12) Iida Kipinoinen NokPy 36,67 Alkuerät erä 1, Tuuli: -1,2 1) Aino Heikkilä TampPy 31,15 2) Mimmi Mäkinen TampPy 31,97 3) Lumi Rekonius TampPy 32,63 4) Aura Kulmala TampPy 33,98 5) Nea Kokko TampPy 35,88 6) Iida Kipinoinen NokPy 36,67 Alkuerät erä 2 1) Kristiina Tamski TampPy 28,48 2) Vilma Luontila TampPy 28,66 3) Elli Kurkikangas TammRy 29,59 4) Sofia Sauvala JyväskKU 30,06 5) Neea Keso TampPy 30,09 6) Venla Vaittinen LempKiYU 30,41 T12 Korkeus Loppukilpailu 1) Kristiina Tamski TampPy 136 110 115 120 125 130 134 136 138 o - o - o xxo o xxx 2) Vilma Luontila TampPy 130 115 120 125 130 134 o o o xo xxx 3) Venla Vaittinen LempKiYU 130 110 115 120 125 130 134 o o o xo xxo xxx 4) Neea Keso TampPy 125 110 115 120 125 130 o o o o xxx 5) Aino Heikkilä TampPy 125 105 110 115 120 125 130 o o o o xo xxx 6) Lumi Rekonius TampPy 120 110 115 120 125 o o o xxx 7) Nea Kokko TampPy 110 95 100 105 110 115 o o o o xxx 8) Mimmi Mäkinen TampPy 110 100 105 110 115 o o xo xxx 9) Iida Kipinoinen NokPy 110 100 105 110 115 xo o xo xxx 10) Aura Kulmala TampPy 105 95 100 105 110 o xxo o xxx Eevi Karhe TampPy P12 Pituus Loppukilpailu 1) Riku Uusi-Erkkilä TampPy 4,28 4,19 4,20 4,28 4,26 2) Jalmari Koskinen TampPy 4,24 3,83 3,86 4,24 4,04 3) Aarni Elomaa TampPy 4,17 x 3,86 4,03 4,17 4) Markus Mahlamäki TampPy 4,07 4,07 3,32 3,79 3,55 5) Nooa Hyvärinen TampPy 3,90 3,66 x 3,90 3,83 6) Aatos Forss TampPy 3,73 3,73 3,38 3,67 3,56 Luukas Kokkonen TampPy P13 200m Loppukilpailu, Tuuli: -1,0 1) Eemil Siuko PunkalKu 28,05 2) Marius Riihimäki TampPy 29,77 3) Samuel Ruohonen TampU 30,28 4) Aaro Hartikainen TampPy 32,63 5) Oula Vuori TampPy 33,78 Leevi Ortju TampPy DNS Leo Riippa TampPy DNS Paavo Lahti TampPy DNS T13 200m 1) Juuli Saloniemi TampPy 29,45 2) Ella Mikkola TampPy 30,23 3) Juuli Markkula TampPy 30,33 4) Vilja Hujanen ViialVa 31,38 5) Aino Härkki TampPy 31,39 6) Lotta Savilahti TampPy 31,44 7) Eleonora Jokinen TampPy 31,83 8) Emilia Aho TampPy 32,02 9) Martta Nieminen TampPy 32,25 10) Lotta Siukonen TampPy 34,31 Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,4 1) Vilja Hujanen ViialVa 31,38 2) Aino Härkki TampPy 31,39 3) Emilia Aho TampPy 32,02 4) Martta Nieminen TampPy 32,25 5) Lotta Siukonen TampPy 34,31 Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,6 1) Juuli Saloniemi TampPy 29,45 2) Ella Mikkola TampPy 30,23 3) Juuli Markkula TampPy 30,33 4) Lotta Savilahti TampPy 31,44 5) Eleonora Jokinen TampPy 31,83 T13 Korkeus Loppukilpailu 1) Ella Mikkola TampPy 155 136 139 145 151 152 153 154 155 156 o o o o xxo o xo o xxx 2) Eleonora Jokinen TampPy 136 115 120 125 130 133 136 139 o o o xxo xo xo xxx 3) Juuli Markkula TampPy 136 130 133 136 139 xxo o xxo xxx 4) Juuli Saloniemi TampPy 133 110 115 120 125 130 133 136 o o xo xo xo xo xxx 5) Emilia Aho TampPy 125 105 110 115 120 125 130 o o o o o xxx 5) Lotta Siukonen TampPy 125 100 105 110 115 120 125 130 o o o o o o xxx 7) Lotta Savilahti TampPy 125 115 120 125 130 o o xxo xxx 8) Vilja Hujanen ViialVa 120 105 110 115 120 125 o o o o xxx 9) Martta Nieminen TampPy 120 110 115 120 125 o xo xxo xxx 10) Aino Härkki TampPy 115 100 105 110 115 120 o xxo o xo xxx 11) Ranim Hamdi TampPy 110 110 115 o xxx P13 Pituus Loppukilpailu 1) Eemil Siuko PunkalKu 4,67 -0,1 x x x 4,67 -0,1 2) Samuel Ruohonen TampU 4,45 -0,2 4,27 4,24 4,45 x -0,1 -0,5 -0,2 3) Aaro Hartikainen TampPy 3,75 +0,1 3,13 3,75 3,14 3,63 -0,1 +0,1 +0,2 +0,7 4) Marius Riihimäki TampPy 3,72 +0,1 3,72 3,41 x 3,46 +0,1 -0,1 +0,2 5) Oula Vuori TampPy 3,66 +1,1 3,64 3,65 3,56 3,66 +0,5 -0,2 +0,1 +1,1 6) Leevi Ortju TampPy 3,56 -0,1 3,46 3,48 3,47 3,56 +0,4 -0,1 +0,3 -0,1 7) Leo Riippa TampPy 3,20 -0,1 3,20 2,97 3,16 2,86 -0,1 -0,4 +0,0 +0,5 Paavo Lahti TampPy
6.7.2020 Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampereen Pyrintö 06.07.2020 N Korkeus Loppukilpailu 1) Miia Uskalinmäki TampPy 160 145 150 155 160 165 o o o o xxx P4 40m 1) Joel Töllinen 8,81 2) Eljas Vasara TampPy 10,30 3) Ben Silander TampPy 11,26 4) Niilo Pietikäinen TampPy 11,86 5) Voitto Kytölä TampPy 11,92 6) Rasmus Kamunen TampPy 12,08 7) Jooa Rantamaa TampPy 12,78 8) Aleksi Kaataja TampPy 13,04 9) Viljami Kontturi TampPy 13,12 10) Eeli Silfverberg TampPy 14,20 11) Aapo Rantanen 17,37 12) Joona Pulli TampPy 17,81 13) Daniel Dogani TampPy 17,87 14) Eemil Piha TampPy 18,21 15) Vilmeri Viita TampPy 26,59 Santtu Fagerlund TampPy DNS Akseli Murtonen TampPy DNS Voitto Kytölä TampPy DNS Voitto Kytölä TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,3 1) Ben Silander TampPy 11,26 2) Aleksi Kaataja TampPy 13,04 3) Viljami Kontturi TampPy 13,12 4) Eemil Piha TampPy 18,21 5) Vilmeri Viita TampPy 26,59 Santtu Fagerlund TampPy DNS Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2 1) Eljas Vasara TampPy 10,30 2) Niilo Pietikäinen TampPy 11,86 3) Voitto Kytölä TampPy 11,92 4) Jooa Rantamaa TampPy 12,78 5) Joona Pulli TampPy 17,81 Akseli Murtonen TampPy DNS Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,8 1) Joel Töllinen 8,81 2) Rasmus Kamunen TampPy 12,08 3) Eeli Silfverberg TampPy 14,20 4) Aapo Rantanen 17,37 5) Daniel Dogani TampPy 17,87 Voitto Kytölä TampPy DNS Voitto Kytölä TampPy DNS T4 40m 1) Isla Vepsäläinen TampPy 10,26 2) Linnea Kieloaho TampPy 11,32 3) Kerttu Männistö TampPy 11,66 4) Felicia Novik TampPy 11,94 5) Chloe Beltran TampPy 12,13 6) Kerttu Majanen TampPy 12,32 7) Fanny Lisko TampPy 12,46 8) Iida Lamminpää TampPy 12,62 9) Livia Salonen TampPy 13,01 10) Helmiina Tauriainen TampPy 13,15 11) Klara Kolari TampPy 13,63 12) Aida Männistö TampPy 13,75 13) Helmi Koskinen 15,27 14) Laila Komulainen TampPy 15,34 15) Friida Valve TampPy 16,16 16) Elle Piispa TampPy 17,72 17) Sandra Monte TampPy 52,74 Iisa Pynnönen TampPy DNS Linnea Kieloaho TampPy DNS Elle Piispa TampPy DNS Linnea Kieloaho TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9 1) Linnea Kieloaho TampPy 11,32 2) Felicia Novik TampPy 11,94 3) Kerttu Majanen TampPy 12,32 4) Livia Salonen TampPy 13,01 5) Helmiina Tauriainen TampPy 13,15 6) Aida Männistö TampPy 13,75 Iisa Pynnönen TampPy DNS Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,6 1) Isla Vepsäläinen TampPy 10,26 2) Kerttu Männistö TampPy 11,66 3) Laila Komulainen TampPy 15,34 4) Friida Valve TampPy 16,16 5) Elle Piispa TampPy 17,72 Elle Piispa TampPy DNS Linnea Kieloaho TampPy DNS Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,8 1) Chloe Beltran TampPy 12,13 2) Fanny Lisko TampPy 12,46 3) Iida Lamminpää TampPy 12,62 4) Klara Kolari TampPy 13,63 5) Helmi Koskinen 15,27 6) Sandra Monte TampPy 52,74 Linnea Kieloaho TampPy DNS P4 Pituus Loppukilpailu 1) Joel Töllinen 1,49 1,49 1,35 2) Viljami Kontturi TampPy 1,43 1,39 1,43 3) Voitto Kytölä TampPy 1,37 1,33 1,37 4) Jooa Rantamaa TampPy 0,77 0,77 0,72 5) Niilo Pietikäinen TampPy 0,77 0,77 0,49 Akseli Murtonen TampPy DNS Ben Silander TampPy DNS Daniel Dogani TampPy DNS Eljas Vasara TampPy DNS Santtu Fagerlund TampPy DNS Voitto Kytölä TampPy Voitto Kytölä TampPy T4 Pituus 1) Isla Vepsäläinen TampPy 1,79 1,71 1,79 2) Livia Salonen TampPy 1,50 1,50 1,05 3) Klara Kolari TampPy 1,46 1,46 1,26 4) Matilda Riihimäki 1,35 1,35 1,02 5) Aida Männistö TampPy 1,32 1,32 0,70 6) Linnea Kieloaho TampPy 1,30 1,30 1,29 7) Iida Lamminpää TampPy 1,23 1,23 0,80 8) Elle Piispa TampPy 1,19 1,19 1,15 9) Fanny Lisko TampPy 1,13 1,13 0,89 10) Laila Komulainen TampPy 0,97 0,97 0,87 11) Kerttu Männistö TampPy 0,96 0,96 0,82 12) Kerttu Majanen TampPy 0,83 0,82 0,83 13) Helmi Koskinen 0,80 0,80 0,57 14) Friida Valve TampPy 0,73 0,73 0,64 15) Helmiina Tauriainen TampPy 0,70 0,70 0,70 Elle Piispa TampPy Felicia Novik TampPy DNS Linnea Kieloaho TampPy Linnea Kieloaho TampPy Hilda Männistö Loppukilpailu erä 0 Elle Piispa TampPy Loppukilpailu erä 1 1) Isla Vepsäläinen TampPy 1,79 1,71 1,79 2) Livia Salonen TampPy 1,50 1,50 1,05 3) Klara Kolari TampPy 1,46 1,46 1,26 4) Matilda Riihimäki 1,35 1,35 1,02 5) Aida Männistö TampPy 1,32 1,32 0,70 6) Linnea Kieloaho TampPy 1,30 1,30 1,29 7) Iida Lamminpää TampPy 1,23 1,23 0,80 8) Elle Piispa TampPy 1,19 1,19 1,15 9) Fanny Lisko TampPy 1,13 1,13 0,89 10) Laila Komulainen TampPy 0,97 0,97 0,87 11) Kerttu Männistö TampPy 0,96 0,96 0,82 12) Kerttu Majanen TampPy 0,83 0,82 0,83 13) Helmi Koskinen 0,80 0,80 0,57 14) Friida Valve TampPy 0,73 0,73 0,64 15) Helmiina Tauriainen TampPy 0,70 0,70 0,70 Felicia Novik TampPy DNS Hilda Männistö Linnea Kieloaho TampPy Linnea Kieloaho TampPy T5 40m 1) Vilmiina Viita TampPy 8,89 2) Miisa Mainio TampPy 9,11 3) Tiffany Novik TampPy 9,83 4) Joanna Jutila TampPy 9,86 5) Aino Punta TampPy 9,87 6) Nella Nieminen TampPy 9,99 7) Lola Monte TampPy 10,34 8) Adessa Piha TampPy 10,64 9) Pikkis Leinonen TampPy 11,38 10) Lyyti Valve TampPy 11,60 11) Elsa Eränen TampPy 11,85 12) Anni Tanskanen TampPy 12,09 13) Aamu Lampikoski TampPy 12,90 Vilja Pynnönen TampPy DNS Nella Nieminen TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,1 1) Vilmiina Viita TampPy 8,89 2) Miisa Mainio TampPy 9,11 3) Tiffany Novik TampPy 9,83 4) Nella Nieminen TampPy 9,99 5) Adessa Piha TampPy 10,64 6) Pikkis Leinonen TampPy 11,38 7) Anni Tanskanen TampPy 12,09 Vilja Pynnönen TampPy DNS Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,3 1) Joanna Jutila TampPy 9,86 2) Aino Punta TampPy 9,87 3) Lola Monte TampPy 10,34 4) Lyyti Valve TampPy 11,60 5) Elsa Eränen TampPy 11,85 6) Aamu Lampikoski TampPy 12,90 Nella Nieminen TampPy DNS P5 40m 1) Mikael Kurtelius TampPy 8,35 2) Toivo Lundström TampPy 9,69 3) Oliver Pulli TampPy 10,07 4) Jerry Jokihaara TampPy 10,26 5) Olavi Ahola TampPy 10,26 6) Ilmari Särkimäki TampPy 10,64 7) Artturi Kovalainen TampPy 13,89 8) Roope Kovalainen TampPy 15,36 Olavi Ahola TampPy Maximilian Ron TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,7 1) Oliver Pulli TampPy 10,07 2) Olavi Ahola TampPy 10,26 3) Ilmari Särkimäki TampPy 10,64 4) Artturi Kovalainen TampPy 13,89 5) Roope Kovalainen TampPy 15,36 Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7 1) Mikael Kurtelius TampPy 8,35 2) Toivo Lundström TampPy 9,69 3) Jerry Jokihaara TampPy 10,26 Maximilian Ron TampPy DNS Olavi Ahola TampPy T5 Pituus Loppukilpailu 1) Joanna Jutila TampPy 2,01 1,70 2,01 2) Miisa Mainio TampPy 1,82 1,82 1,68 3) Vilmiina Viita TampPy 1,80 1,77 1,80 4) Nella Nieminen TampPy 1,66 1,66 1,44 5) Aino Punta TampPy 1,55 1,55 1,22 6) Adessa Piha TampPy 1,45 1,45 1,08 7) Lyyti Valve TampPy 1,37 1,30 1,37 8) Lola Monte TampPy 1,33 1,33 1,24 9) Elsa Eränen TampPy 1,26 1,26 1,20 10) Aamu Lampikoski TampPy 1,08 1,08 1,05 11) Anni Tanskanen TampPy 1,05 0,86 1,05 Tiffany Novik TampPy DNS P5 Pituus Loppukilpailu 1) Mikael Kurtelius TampPy 1,93 1,93 1,56 2) Toivo Lundström TampPy 1,71 1,71 1,52 3) Jerry Jokihaara TampPy 1,60 1,60 1,48 4) Oliver Pulli TampPy 1,55 1,44 1,55 5) Ilmari Särkimäki TampPy 1,36 0,46 1,36 6) Olavi Ahola TampPy 1,28 1,28 1,15 Maximilian Ron TampPy DNS Olavi Ahola TampPy DNS P6 40m Loppukilpailu, Tuuli: +1,2 1) Toivo Pietikäinen TampPy 8,43 2) Alexander Ron TampPy 8,80 3) Veeti Kontturi TampPy 8,89 4) Samuel Isique 9,06 5) Emil Hernetkoski TampPy 9,29 6) Reino Kalle Heikkinen TampPy 9,75 7) Jayden King TampPy 10,02 8) Topias Rantamaa TampPy 10,51 9) Samu Tyyskänen TampPy 12,08 T6 40m 1) Emilia Piispa TampPy 7,99 2) Sofia Lahti TampPy 8,43 3) Roosa Takalo TampPy 8,56 4) Elviira Turunen TampPy 9,15 5) Isabella Beltran TampPy 9,22 6) Linnea Rajaniemi 9,33 7) Neea Lamminpää TampPy 9,34 8) Elsa Koskinen 9,38 9) Melinda Dogani TampPy 9,59 10) Mette Lindstedt TampPy 10,10 Giselle Rönkkö TampPy DNS Olivia Leinonen TampPy DNS Annukka Murtonen TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1 1) Sofia Lahti TampPy 8,43 2) Roosa Takalo TampPy 8,56 3) Isabella Beltran TampPy 9,22 4) Linnea Rajaniemi 9,33 5) Melinda Dogani TampPy 9,59 Giselle Rönkkö TampPy DNS Olivia Leinonen TampPy DNS Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1 1) Emilia Piispa TampPy 7,99 2) Elviira Turunen TampPy 9,15 3) Neea Lamminpää TampPy 9,34 4) Elsa Koskinen 9,38 5) Mette Lindstedt TampPy 10,10 Annukka Murtonen TampPy DNS P6 Pituus Loppukilpailu 1) Toivo Pietikäinen TampPy 2,39 2,39 2,23 2) Veeti Kontturi TampPy 2,08 2,08 1,96 3) Alexander Ron TampPy 2,00 1,86 2,00 4) Reino Kalle Heikkinen TampPy 1,84 1,84 1,81 5) Topias Rantamaa TampPy 1,41 1,41 1,32 6) Samu Tyyskänen TampPy 1,20 1,20 1,20 Jayden King TampPy DNS T6 Pituus Loppukilpailu 1) Sofia Lahti TampPy 2,56 NM 2,56 2,25 2) Emilia Piispa TampPy 2,55 2,55 2,46 3) Neea Lamminpää TampPy 2,05 2,05 1,85 3) Roosa Takalo TampPy 2,05 2,05 1,85 5) Elviira Turunen TampPy 1,95 1,95 1,66 6) Isabella Beltran TampPy 1,77 1,77 1,56 7) Elsa Koskinen 1,72 x 1,72 8) Mette Lindstedt TampPy 1,63 1,43 1,63 Annukka Murtonen TampPy DNS Giselle Rönkkö TampPy DNS Melinda Dogani TampPy DNS T7 40m 1) Ruut Lisko TampPy 7,82 2) Linnea Piha TampPy 8,42 3) Siiri Levänen TampPy 8,52 4) Vilma Majanen TampPy 8,59 5) Helka Toivonen TampPy 8,67 6) Etta Leinonen TampPy 8,94 7) Juulia Jutila TampPy 9,22 8) Vera Monte TampPy 9,47 Luna Vasara TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,5 1) Ruut Lisko TampPy 7,82 2) Linnea Piha TampPy 8,42 3) Siiri Levänen TampPy 8,52 4) Juulia Jutila TampPy 9,22 Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2 1) Vilma Majanen TampPy 8,59 2) Helka Toivonen TampPy 8,67 3) Etta Leinonen TampPy 8,94 4) Vera Monte TampPy 9,47 Luna Vasara TampPy DNS P7 40m Loppukilpailu, Tuuli: -2,3 1) Joel Stenman TampPy 7,16 2) Olli Toivonen TampPy 7,72 3) Eero Komulainen TampPy 8,14 4) Oliver Silander TampPy 8,20 5) Jooa Penttilä TampPy 8,26 6) Eemeli Särkimäki TampPy 8,26 7) Veikko Männistö TampPy 8,29 8) Tiitus Hartikainen TampPy 8,97 T7 Pituus Loppukilpailu 1) Ruut Lisko TampPy 2,58 2,40 2,58 2) Siiri Levänen TampPy 2,27 2,27 1,92 3) Helka Toivonen TampPy 2,24 2,24 1,97 4) Juulia Jutila TampPy 1,98 1,98 1,75 5) Linnea Piha TampPy 1,85 1,69 1,85 6) Vera Monte TampPy 1,33 1,33 1,22 7) Vilma Majanen TampPy 1,18 0,74 1,18 Luna Vasara TampPy DNS P7 Pituus Loppukilpailu 1) Joel Stenman TampPy 3,06 3,06 2,93 2) Jooa Penttilä TampPy 2,68 2,68 2,32 3) Veikko Männistö TampPy 2,50 2,50 2,17 4) Tiitus Hartikainen TampPy 2,37 2,37 1,63 5) Oliver Silander TampPy 2,34 2,26 2,34 6) Eero Komulainen TampPy 2,08 2,08 2,05 P10 150m 1) Oliver Mikkola NakkVire 23,41 2) Justus Jokihaara TampPy 23,43 3) Santeri Koskinen TampPy 24,01 4) Lauri Toivola TampPy 25,05 5) Samu Tulasalo TampPy 25,82 6) Elias Eskola TampPy 27,47 7) Elmeri Hernetkoski TampPy 27,81 8) Valtteri Levänen TampPy 32,02 Kasper Leinonen TampPy DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,6 1) Justus Jokihaara TampPy 23,43 2) Santeri Koskinen TampPy 24,01 3) Elias Eskola TampPy 27,47 4) Elmeri Hernetkoski TampPy 27,81 Kasper Leinonen TampPy DNS Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,2 1) Oliver Mikkola NakkVire 23,41 2) Lauri Toivola TampPy 25,05 3) Samu Tulasalo TampPy 25,82 4) Valtteri Levänen TampPy 32,02 T10 150m Loppukilpailu, Tuuli: -0,3 1) Sara Isique TampPy 25,05 2) Minja Kautto LempKiYU 26,00 3) Amanda Eskelinen TampPy 27,49 4) Sukhmeet Brar TampPy 28,01 5) Paola Pelamo TampPy 28,66 6) Iina Nuuttinen TampPy 29,56 7) Rafaela Paez TampPy 31,08 P10 Kolmiloikka Loppukilpailu 1) Oliver Mikkola NakkVire 9,02 9,02 9,02 8,58 8,75 - - 2) Samu Tulasalo TampPy 8,29 8,02 8,03 7,37 8,29 7,97 - 3) Justus Jokihaara TampPy 8,06 7,55 7,80 7,50 7,74 7,68 8,06 4) Santeri Koskinen TampPy 7,93 7,93 7,65 7,91 7,72 7,26 7,86 5) Elias Eskola TampPy 7,52 7,09 7,52 7,19 7,34 x 7,47 6) Lauri Toivola TampPy 7,21 6,94 7,20 6,25 7,11 7,21 7,14 Valtteri Levänen TampPy NM - x x - T10 Kolmiloikka Loppukilpailu 1) Minja Kautto LempKiYU 8,04 8,04 7,52 7,75 7,57 7,57 7,67 2) Amanda Eskelinen TampPy 7,33 7,19 7,08 6,74 7,08 7,33 7,13 3) Rafaela Paez TampPy 6,39 5,70 6,09 6,39 6,01 5,63 6,28 4) Iina Nuuttinen TampPy 6,36 6,20 6,36 6,18 5,65 5,81 6,29 5) Paola Pelamo TampPy 5,61 x 5,61 x x 5,53 5,29 P11 150m Loppukilpailu, Tuuli: -0,8 1) Jere Kinnunen TampPy 23,50 2) Eemeli Raunio TampPy 24,95 3) Bastian Setälä TampPy 25,79 4) Eelis Hartikainen TampPy 26,63 T11 150m 1) Tiia Rothovius TampPy 24,97 2) Noora Moisio TampPy 25,27 3) Minttu Saarilahti TampPy 25,73 4) Laine Jaanisoo TampPy 26,22 5) Veera Linna TampPy 26,28 6) Elsa Lindroos TampPy 26,29 7) Minja Niskanen TampPy 26,53 8) Kaisla Kalari TampPy 26,60 9) Moonika Riihimäki TampPy 26,64 Alkuerät erä 1, Tuuli: -2,2 1) Tiia Rothovius TampPy 24,97 2) Noora Moisio TampPy 25,27 3) Minttu Saarilahti TampPy 25,73 4) Minja Niskanen TampPy 26,53 Alkuerät erä 2, Tuuli: -1,3 1) Laine Jaanisoo TampPy 26,22 2) Veera Linna TampPy 26,28 3) Elsa Lindroos TampPy 26,29 4) Kaisla Kalari TampPy 26,60 5) Moonika Riihimäki TampPy 26,64 P11 Kolmiloikka Loppukilpailu 1) Eemeli Raunio TampPy 8,98 8,22 8,98 x 8,86 8,73 8,83 2) Jere Kinnunen TampPy 8,48 x x 8,07 8,34 8,48 8,20 3) Eelis Hartikainen TampPy 8,27 7,86 7,84 8,27 8,16 8,04 7,96 4) Bastian Setälä TampPy 7,90 7,74 7,71 7,90 7,83 7,77 7,75 T11 Kolmiloikka Loppukilpailu 1) Tiia Rothovius TampPy 8,65 8,65 8,56 8,45 x 8,40 8,27 2) Noora Moisio TampPy 8,09 7,98 8,02 7,86 8,06 8,09 7,82 3) Minttu Saarilahti TampPy 8,08 7,70 8,00 8,02 8,08 7,94 7,65 4) Kaisla Kalari TampPy 7,62 7,62 7,52 x 7,19 7,42 x 5) Veera Linna TampPy 7,56 7,42 7,49 7,56 7,54 7,22 7,23 6) Elsa Lindroos TampPy 7,24 7,24 x x - - - 7) Laine Jaanisoo TampPy 7,20 7,20 7,19 6,94 6,96 7,10 7,19 8) Moonika Riihimäki TampPy 7,14 7,02 7,14 7,10 6,98 6,93 6,90 T14 80m aidat Loppukilpailu, Tuuli: -1,0 1) Milja Perälä PorinYU 13,85 2) Monamaria Pyhältö TampPy 13,99 3) Oona Moisio TampPy 14,77 4) Jenny Laatikainen TampPy 15,41 5) Milja Lehtinen TampPy 16,50 6) Oona Kokko TampPy 17,11 Maisa Aarikka PorinYU DNF P14 100m aidat Loppukilpailu, Tuuli: -2,0 1) Jami Pesonen TampPy 19,36 Emil Törmälä TampPy DNS P14 Korkeus Loppukilpailu 1) Emil Törmälä TampPy 144 135 138 141 144 147 o - xxo xo xxx Jami Pesonen TampPy NH 132 xxx T14 Korkeus Loppukilpailu 1) Pihla Lahtinen TampPy 147 135 138 141 144 147 150 xo o xxo xo o xxx 2) Jenny Laatikainen TampPy 138 123 126 129 132 135 138 141 o - o o o o xxx 2) Milja Lehtinen TampPy 138 123 126 129 132 135 138 141 o o o o o o xxx 4) Oona Moisio TampPy 138 126 129 132 135 138 141 o - o o xo xxx 5) Monamaria Pyhältö TampPy 132 117 120 123 126 129 132 135 o - o o xo xxo xxx 6) Oona Kokko TampPy 123 117 120 123 126 xo o xxo xxx 7) Essi Ilomäki TampPy 117 102 105 108 111 114 117 120 123 o - - o - o - xxx P15 100m aidat Loppukilpailu, Tuuli: -2,0 1) Tarmo Takala TampPy 20,64 P15 Korkeus Loppukilpailu 1) Aaron Halme TampPy 150 140 145 150 155 o o xo xxx 2) Tarmo Takala TampPy 145 125 130 135 140 145 150 o o o o xo xxx T15 Korkeus Loppukilpailu 1) Ida Huhtala TampPy 120 120 125 xo xxx
11.6.2020 Pyrinnön heitot
Pyrinnön heitot
Tampereen Pyrintö
11.06.2020
P9 Moukari
Loppukilpailu
1) Arvi Palmu TampPy 9,21
x 9,21
2) Ukko Mononen 7,87
4,85 7,87
3) Aleksi Koort TampPy 7,85
7,85 6,89
4) Hugo Hakola TampPy 3,99
3,85 3,99
5) Onni Kautonen TampPy 3,86
3,63 3,86
T9 Moukari
Loppukilpailu
1) Peppi Raunio TampPy 8,54
7,08 8,54
2) Anja Grobler 6,82
6,82 6,47
3) Sohvi Mäkinen TampPy 6,33
6,33 4,75
4) Emmi Karhe TampPy 6,06
5,52 6,06
5) Amalia Hämäläinen TampPy 5,99
5,99 5,29
6) Aada Riihikallio TampPy 4,32
3,64 4,32
7) Jessi Saloniemi TampPy 3,86
3,86 3,04
8) Sofie Vallinoja TampPy 3,78
3,46 3,78
9) Inkamari Kalari TampPy 3,60
3,60 3,42
10) Sofia Lehto TampPy 3,53
3,53 3,28
P11 Moukari
Loppukilpailu
1) Eemeli Raunio TampPy 19,15
17,82 13,92 19,15
2) Jere Kinnunen TampPy 19,13
x 19,13 17,66
3) Bastian Setälä TampPy 14,97
13,50 14,97 13,10
4) Rudi Hollo TampPy 6,51
6,35 5,74 6,51
Eelis Hartikainen TampPy NM
x x x
T11 Moukari
Loppukilpailu
1) Veera Linna TampPy 22,71
16,81 17,26 22,71
2) Minttu Saarilahti TampPy 16,96
16,96 x 16,25
3) Emmi Kallio TampPy 16,52
12,52 16,21 16,52
4) Noora Moisio TampPy 16,44
16,44 x x
5) Kaisla Kalari TampPy 14,81
11,96 12,93 14,81
6) Liina Lahtinen TampPy 11,94
x 11,94 10,85
7) Tiia Rothovius TampPy 11,85
11,46 11,62 11,85
8) Laine Jaanisoo TampPy 9,21
9,02 8,59 9,21
9) Elsa Lindroos TampPy 8,88
8,17 8,88 8,21
P13 Moukari
Loppukilpailu
1) Aaro Hartikainen TampPy 25,99
x 23,49 25,99
2) Paavo Lahti TampPy 21,19
x 21,19 18,85
3) Marius Riihimäki TampPy 17,11
x 17,11 x
4) Oula Vuori TampPy 15,08
15,03 15,08 14,74
5) Leevi Ortju TampPy 14,44
14,44 x 13,65
6) Leo Riippa TampPy 9,52
7,84 9,42 9,52
T13 Moukari
Loppukilpailu
1) Roosa Haanpää ViialVa 42,28
41,13 42,28 x
2) Emilia Aho TampPy 23,31
23,31 x x
3) Sini Rantala TampPy 23,13
22,20 23,13 21,41
4) Eleonora Jokinen TampPy 21,73
18,90 21,73 21,60
5) Juuli Markkula TampPy 19,87
19,87 x 17,73
6) Ella Mikkola TampPy 18,83
17,89 17,57 18,83
7) Ranim Hamdi TampPy 18,72
18,72 x 13,63
8) Saima Laakkonen TampPy 18,56
14,59 17,12 18,56
9) Martta Nieminen TampPy 17,82
x 17,82 14,67
10) Juuli Saloniemi TampPy 16,80
15,09 15,67 16,80
11) Aino Härkki TampPy 16,75
13,68 16,75 14,66
12) Angeliina Ruotsalainen TampPy 15,74
15,74 15,15 15,67
13) Lotta Savilahti TampPy 14,14
13,03 14,14 10,80
6.6. Pyrinnön heitot
Pyrinnön heitot Tampereen Pyrintö 06.06.2020 P9 Kiekko Loppukilpailu 1) Antti Tuomi TampPy 13,73 13,73 11,52 2) Aleksi Koort TampPy 12,78 12,03 12,78 3) Sasu Lehtinen 10,99 10,99 9,06 4) Niklas Grobler 9,66 9,66 9,16 5) Hugo Hakola TampPy 9,20 9,20 5,19 6) Asla Oksanen TampPy 8,89 5,99 8,89 7) Onni Kautonen TampPy 8,62 8,51 8,62 8) Jooa Kaivola TampPy 7,77 6,09 7,77 T9 Kiekko Loppukilpailu 1) Peppi Raunio TampPy 10,25 9,51 10,25 2) Anja Grobler 9,99 9,11 9,99 3) Sohvi Mäkinen TampPy 8,90 7,49 8,90 4) Emmi Karhe TampPy 8,88 8,88 8,41 5) Milla Rantanen TampPy 8,87 8,87 7,09 6) Jessi Saloniemi TampPy 6,93 6,71 6,93 7) Aada Riihikallio TampPy 6,71 6,52 6,71 8) Amalia Hämäläinen TampPy 6,62 6,39 6,62 9) Sofie Vallinoja TampPy 4,99 4,99 4,82 10) Sofia Lehto TampPy 3,46 3,46 2,49 P10 Kiekko Loppukilpailu 1) Volmari Paananen TampPy 25,90 25,90 x 24,21 2) Samu Tulasalo TampPy 19,66 17,49 19,66 18,09 T10 Kiekko Loppukilpailu 1) Amanda Eskelinen TampPy 14,78 13,62 14,78 12,66 2) Sara Isique TampPy 11,55 10,02 x 11,55 3) Lilia Järvinen TampPy 11,53 11,53 8,98 10,58 4) Lumi Pennanen TampPy 10,49 10,18 8,77 10,49 5) Sukhmeet Brar TampPy 9,65 9,52 9,65 9,45 6) Rafaela Paez TampPy 6,57 5,39 5,78 6,57 P11 Kiekko Loppukilpailu 1) Eelis Hartikainen TampPy 22,71 x x 22,71 2) Jere Kinnunen TampPy 17,23 17,10 17,22 17,23 3) Eemeli Raunio TampPy 16,50 14,17 16,50 16,40 4) Eemil Seppänen 13,69 13,67 13,69 13,49 5) Isak Syrjä TampPy 13,68 13,68 x 13,50 T11 Kiekko Loppukilpailu 1) Minttu Saarilahti TampPy 19,52 19,52 16,86 16,20 2) Veera Linna TampPy 19,36 19,36 18,18 x 3) Noora Moisio TampPy 15,87 x 15,87 11,28 4) Tiia Rothovius TampPy 12,38 12,38 11,17 x P12 Kiekko Loppukilpailu 1) Aarni Elomaa TampPy 25,67 25,60 25,67 24,69 T12 Kiekko Loppukilpailu 1) Neea Keso TampPy 30,52 23,23 27,63 30,52 2) Milja Kaapu PunkalKu 27,00 24,70 27,00 23,91 3) Sini Seppänen TampPy 24,35 24,35 20,96 x 4) Kristiina Tamski TampPy 21,60 16,74 20,35 21,60 5) Lumi Rekonius TampPy 21,45 21,45 17,55 16,62 6) Roosa Aulamo TampPy 20,13 20,13 17,06 15,97 7) Veera Paavola TampPy 19,72 19,72 x 18,71 8) Vilma Luontila TampPy 19,38 15,95 17,58 19,38 9) Onerva Tauriainen TampPy 17,72 14,72 16,31 17,72 10) Nea Kokko TampPy 15,56 15,56 15,34 x 11) Aino Heikkilä TampPy 13,93 13,44 13,93 12,49 12) Eevi Karhe TampPy 13,44 12,80 13,44 12,31 13) Josefina Lehtinen TampPy 11,36 9,43 11,36 11,25 14) Mimmi Mäkinen TampPy 10,79 9,36 10,79 10,76 15) Elina Anttolainen TampPy 9,68 8,38 7,71 9,68 16) Milja Loukonen TampPy 8,20 7,04 7,78 8,20 Jemina Nieminen TampPy P13 Kiekko Loppukilpailu 1) Jussi Koskela KangKi 38,01 35,86 38,01 2) Marius Riihimäki TampPy 22,29 18,85 22,29 3) Oula Vuori TampPy 22,23 20,98 22,23 4) Aaro Hartikainen TampPy 19,83 19,83 x 5) Paavo Lahti TampPy 19,80 19,44 19,80 6) Leevi Ortju TampPy 17,50 17,50 16,95 7) Leo Riippa TampPy 14,24 12,38 14,24 Miro Valtonen IkurinVi NM x x T13 Kiekko Loppukilpailu 1) Roosa Haanpää ViialVa 27,22 27,22 25,81 2) Eleonora Jokinen TampPy 21,55 21,55 18,59 3) Ella Mikkola TampPy 21,17 16,66 21,17 4) Angeliina Ruotsalainen TampPy 20,29 20,29 19,83 5) Saima Laakkonen TampPy 19,23 x 19,23 6) Emilia Aho TampPy 19,04 x 19,04 7) Lotta Savilahti TampPy 18,82 18,82 12,62 8) Martta Nieminen TampPy 18,12 18,12 16,69 9) Juuli Saloniemi TampPy 17,64 16,50 17,64 10) Sini Rantala TampPy 17,25 17,06 17,25 11) Juuli Markkula TampPy 16,62 15,97 16,62 12) Aino Härkki TampPy 16,08 11,02 16,08 13) Ranim Hamdi TampPy 15,09 x 15,09 14) Lotta Siukonen TampPy 10,84 8,42 10,84 15) Salla Nurminen TampPy 8,33 7,99 8,33 P14 Kiekko Loppukilpailu 1) Otso Luodeslampi LempKiYU 31,68 31,68 x x 26,92 30,55 31,50 2) Artturi Gauffin KaarUra 29,40 26,79 29,17 28,65 x 27,70 29,40 3) Emil Törmälä TampPy 26,03 24,18 x 26,03 x 26,02 x 4) Tobias Syrjä TampPy 21,47 21,47 x 20,03 16,56 20,82 20,91 5) Vili Lahtinen TampPy 20,62 20,62 19,51 - x x 19,76 6) Jami Pesonen TampPy 16,86 x x 15,05 x 15,98 16,86 T14 Kiekko Loppukilpailu 1) Krista Lehti TampPy 26,37 26,37 25,90 23,95 x x 24,66 2) Oona Kokko TampPy 26,13 26,13 23,06 23,90 x 24,72 23,90 3) Essi Ilomäki TampPy 23,83 21,94 23,83 21,95 22,77 x 23,42 4) Monamaria Pyhältö TampPy 22,53 - 22,53 x 15,35 18,49 18,02 5) Jenny Laatikainen TampPy 20,68 17,50 17,45 19,02 15,57 16,76 20,68 6) Oona Moisio TampPy 19,74 18,99 x 18,09 19,21 19,74 x 7) Nilla Oksanen TampPy 19,37 x 19,37 x 19,15 x 17,65 8) Pihla Lahtinen TampPy 17,72 16,94 17,72 17,53 x 14,62 17,16 9) Theresa Peltoniemi TampPy 17,48 15,76 17,48 15,45 15,67 x 15,20 10) Milla Lautala TampPy 17,30 x 13,22 12,55 17,30 16,70 15,77 11) Anna Selin TampPy 14,00 10,70 11,00 x 12,93 13,28 14,00 12) Sonia Pulkkinen 13,74 13,74 11,40 12,03 12,82 12,13 13,74 13) Iitu Rantalainen TampPy 13,23 10,69 x x 13,23 x x Anni Viljanen ToijVau P15 Kiekko Loppukilpailu 1) Pyry Selin LahdA 37,01 x 37,01 31,00 x x 30,23 2) Konsta Tynkkynen TampPy 30,71 x 27,63 x 24,87 30,71 x 3) Mikael Lahdensuo TampPy 25,75 x 21,45 17,07 20,66 x 25,75 4) Tarmo Takala TampPy 23,07 x 20,09 x x 23,07 x T15 Kiekko Loppukilpailu 1) Hanna Lindberg IFFemman 38,23 38,23 34,71 33,11 33,79 x 35,26 2) Amelie Bystedt IFFemman 35,58 x 35,58 33,72 x 32,99 x 3) Elena Okkonen TampPy 34,79 x 30,76 34,79 21,44 32,87 32,09 4) Iida Kujanpää TampPy 32,80 24,25 x 26,21 x 30,35 32,80 5) Vilma Pietilä TampPy 20,93 15,66 x 18,45 x 15,92 20,93 6) Roosa Myllymäki TampPy 18,27 14,26 x 16,24 18,27 x 18,08 7) Fanny Hormisto TampPy 17,66 14,44 15,56 15,23 15,53 14,34 17,66 M17 Kiekko Loppukilpailu 1) Jaakko Linnus TampPy 37,96 x x 37,47 36,27 33,79 37,96 2) Konsta Kankainen TampPy 31,62 x 28,43 x 29,35 x 31,62 3) Jere Haapalainen TampPy 30,54 26,85 26,43 x 30,22 30,54 x 4) Oskar Toomet TampPy 26,98 x 23,97 26,98 24,05 x 24,74 5) Eino Perämaa TampPy 26,54 x x 26,54 x 25,07 x Henrik Kiviniemi TampPy NM x x x x x x N17 Kiekko Loppukilpailu 1) Vilma Valtonen PaimU 23,69 20,26 x 23,40 22,70 23,69 23,19
3.6. Pyrinnön heitot
P10 Moukari
Loppukilpailu
1) Volmari Paananen TampPy 31,93
x 31,93 29,25 27,49 27,25 31,93
2) Samu Tulasalo TampPy 25,08
19,55 x 25,08 x 19,76 x
3) Elias Eskola TampPy 13,66
13,51 x 13,66 7,12 8,37 12,28
4) Aaron Norho TampPy 9,44
8,47 9,06 8,05 x 9,44 8,87
T10 Moukari
Loppukilpailu
1) Mila Mäkinen PorinYU 24,16
24,16 23,58 x 24,08 x 23,83
2) Amanda Eskelinen TampPy 12,75
8,59 10,57 8,49 11,16 10,89 12,75
3) Lumi Pennanen TampPy 11,95
8,24 8,42 10,27 11,08 9,02 11,95
4) Sukhmeet Brar TampPy 11,55
x x x x 8,25 11,55
5) Lilia Järvinen TampPy 10,57
8,79 10,57 8,76 8,56 9,23 9,87
6) Rafaela Paez TampPy 9,60
8,66 7,19 8,05 6,77 9,60 7,51
P12 Moukari
T12 Moukari
Loppukilpailu
1) Kiia Mäkinen PorinYU 31,56
x 31,56 x
2) Roosa Aulamo TampPy 30,19
29,61 30,19 30,04
3) Vilma Luontila TampPy 29,75
29,75 29,51 x
4) Neea Keso TampPy 29,28
29,28 27,62 x
5) Sini Seppänen TampPy 27,74
26,17 x 27,74
6) Kristiina Tamski TampPy 26,53
x 26,53 x
7) Veera Paavola TampPy 20,75
19,27 20,75 19,96
8) Jemina Nieminen TampPy 19,04
19,04 18,18 18,54
9) Eevi Karhe TampPy 18,48
17,13 18,39 18,48
10) Onerva Tauriainen TampPy 18,44
16,14 18,44 13,20
11) Nea Kokko TampPy 17,89
14,63 17,29 17,89
12) Elina Anttolainen TampPy 16,70
14,92 16,70 14,59
13) Aino Heikkilä TampPy 16,66
15,44 15,66 16,66
14) Mimmi Mäkinen TampPy 14,25
13,91 13,03 14,25
15) Lumi Rekonius TampPy 13,54
x 13,54 x
16) Milja Loukonen TampPy 12,93
12,93 11,41 10,95
17) Nooa Hyvärinen TampPy 12,15
12,15 – –
18) Josefina Lehtinen TampPy 10,84
7,59 10,84 10,64
19) Markus Mahlamäki TampPy 10,26
10,26 – –
P14 Moukari
Loppukilpailu
1) Artturi Gauffin KaarUra 33,94
28,74 33,94 x – – –
2) Emil Törmälä TampPy 18,86
17,07 17,86 18,86 – – –
3) Vili Lahtinen TampPy 16,63
15,94 15,39 16,63 – – –
Jami Pesonen TampPy NM
x x x
Otso Luodeslampi LempKiYU
T14 Moukari
Loppukilpailu
1) Elisabet Kujanpää ValkHa 44,84
42,79 44,84 43,81 x 44,74 44,83
2) Anni Viljanen ToijVau 36,44
35,34 36,44 x x – –
3) Oona Kokko TampPy 29,60
x 27,03 x x x 29,60
4) Oona Moisio TampPy 29,34
28,98 27,69 x x 29,34 25,77
5) Krista Lehti TampPy 28,88
x x 26,46 28,88 24,53 28,07
6) Essi Ilomäki TampPy 25,27
x 23,48 25,27 23,71 24,10 21,40
7) Jenny Laatikainen TampPy 24,15
21,55 24,08 24,15 x 22,51 23,27
8) Monamaria Pyhältö TampPy 21,77
19,04 19,42 21,77 19,76 x 20,43
9) Theresa Peltoniemi TampPy 20,78
x 18,91 20,34 19,57 x 20,78
10) Sonja Pulkkinen 20,73
17,65 18,73 19,83 20,73 20,57 20,06
11) Unni Leinonen TampPy 19,73
18,33 17,12 16,30 19,73 19,01 18,25
12) Milla Lautala TampPy 19,58
16,03 15,49 19,58 17,40 – –
13) Anna Selin TampPy 19,42
18,92 18,44 17,93 19,42 – –
14) Pihla Lahtinen TampPy 17,98
17,56 17,98 17,92 15,36 16,45 15,40
15) Iitu Rantalainen TampPy 16,62
14,74 16,62 15,94 14,98 – –
16) Nilla Oksanen TampPy 16,16
x x x x 15,78 16,16
P15 Moukari
Loppukilpailu
1) Konsta Tynkkynen TampPy 38,87
x 30,00 37,30 38,87 38,15 x
2) Santeri Haapamäki TampPy 23,45
22,80 23,45 x – – –
3) Tarmo Takala TampPy 22,00
22,00 19,73 17,98 17,94 19,72 17,92
4) Aaron Halme TampPy 20,84
19,33 19,25 20,84 – – –
5) Mikael Lahdensuo TampPy 20,33
20,33 20,23 19,28 – – –
T15 Moukari
Loppukilpailu
1) Elena Okkonen TampPy 37,46
31,59 37,46 31,96 x x x
2) Iida Kujanpää TampPy 33,72
30,72 x x 31,39 33,41 33,72
3) Vilma Pietilä TampPy 24,45
20,80 x 21,71 22,23 x 24,45
4) Anni Kantola TampPy 23,27
23,27 x 19,46 20,10 – –
5) Aada Borg TampPy 17,01
16,16 17,01 15,80 15,42 – –
9.2.2020 Kansalliset
Kansalliset
Tampereen Pyrintö
09.02.2020
M 60m
1) Samuli Samuelsson IkaalU 6,85
2) Riku Illukka VantSa 6,86
3) Jonathan Brace EsboIF 6,92
4) Eino Vuori HämeenlTa 7,00
5) Arttu Paananen EsboIF 7,06
6) Pavel Mäkinen HIFK 7,11
7) Ilari Mäkinen HIFK 7,14
8) Iikka Alingue JanJa 7,16
9) Joel Turkka TampPy 7,28
10) Mikael Granqvist IFSibboV 7,28
11) Niko Kekki NoormNo 7,43
12) Santeri Tanner LUU 7,70
Eemil Koso TampPy DNS
Mikko Laaksonen DNS
David Bamm VasaIS DNS
Heikki Nieminen JanJa DNS
Loppukilpailu erä 1
1) Iikka Alingue JanJa 7,16
2) Joel Turkka TampPy 7,28
3) Mikael Granqvist IFSibboV 7,28
4) Niko Kekki NoormNo 7,43
5) Santeri Tanner LUU 7,70
David Bamm VasaIS DNS
Eemil Koso TampPy DNS
Mikko Laaksonen DNS
Loppukilpailu erä 2
1) Samuli Samuelsson IkaalU 6,85
2) Riku Illukka VantSa 6,86
3) Jonathan Brace EsboIF 6,92
4) Eino Vuori HämeenlTa 7,00
5) Arttu Paananen EsboIF 7,06
6) Pavel Mäkinen HIFK 7,11
7) Ilari Mäkinen HIFK 7,14
Heikki Nieminen JanJa DNS
Alkuerät erä 1
1) David Bamm VasaIS 7,40q
2) Niko Kekki NoormNo 7,43q
3) Johannes Åhman IFDrott 7,52
4) Markus Hurri LiedPa 7,53
5) Juho Kahelin TampPy 7,60
6) Kasperi Valonen TampPy 7,66
7) Oskar Toomet TampPy 8,09
Ari Mahmoudian TampPy DNS
Alkuerät erä 2
1) Heikki Nieminen JanJa 7,14q
2) Iikka Alingue JanJa 7,19q
3) Mikael Granqvist IFSibboV 7,28q
4) Joel Turkka TampPy 7,28q
5) Santeri Tanner LUU 7,36q
6) Eemil Koso TampPy 7,44q
7) Mikko Laaksonen 7,50q
Otto Ylöstalo IFSibboV DQ
Alkuerät erä 3
1) Samuli Samuelsson IkaalU 6,88q
2) Riku Illukka VantSa 6,89q
3) Jonathan Brace EsboIF 7,00q
4) Eino Vuori HämeenlTa 7,03q
5) Ilari Mäkinen HIFK 7,13q
6) Pavel Mäkinen HIFK 7,14q
7) Arttu Paananen EsboIF 7,15q
Aleksi Lehto SeSU DQ
N 60m
1) Anna Pursiainen EspTa 7,57
2) Maria Räsänen LalV 7,68
3) Jasmin Showlah HIFK 7,71
4) Sanni Mahonen JKU 7,78
5) Eeva Paavilainen TurWei 7,82
6) Sofia Järvelin AlavU 7,84
7) Vilma Väliharju TampPy 7,90
8) Ilona Luoma TampPy 7,93
9) Netta Salo SavR 7,94
10) Annika Mäenpää NoormNo 7,95
Venla Väliharju TampPy DNS
Anni Siirtola HKV DNS
Sandra Piippo-Pinho HIFK DNS
Olivia Mäkinen TampPy DNS
Petra Häggqvist HKV DNS
Nea Lento TampPy DNS
Loppukilpailu erä 1
1) Ilona Luoma TampPy 7,93
2) Netta Salo SavR 7,94
3) Annika Mäenpää NoormNo 7,95
Anni Siirtola HKV DNS
Olivia Mäkinen TampPy DNS
Petra Häggqvist HKV DNS
Sandra Piippo-Pinho HIFK DNS
Venla Väliharju TampPy DNS
Loppukilpailu erä 2
1) Anna Pursiainen EspTa 7,57
2) Maria Räsänen LalV 7,68
3) Jasmin Showlah HIFK 7,71
4) Sanni Mahonen JKU 7,78
5) Eeva Paavilainen TurWei 7,82
6) Sofia Järvelin AlavU 7,84
7) Vilma Väliharju TampPy 7,90
Nea Lento TampPy DNS
Alkuerät erä 1
1) Hanna Peltola TampPy 8,09
2) Viivi Hellman TampPy 8,28
3) Sanni Lento TampPy 8,34
4) Jenni Eloranta VihV 8,36
5) Lotta Koivulehto VantSa 8,94
Petra Kallionpää JanJa DQ
Alkuerät erä 2
1) Venla Väliharju TampPy 8,01q
2) Ilona Luoma TampPy 8,02q
3) Martta Rautala ViipU 8,04
4) Sonja Nousiainen MiKV 8,15
5) Suvi-Tuuli Saarnio JKU 8,35
6) Nea-Mari Neziri JyväskKU 8,43
7) Sofia Määttä EurajVei 8,44
Helmi Isometsä HIFK DNF
Alkuerät erä 3
1) Nea Lento TampPy 7,82q
2) Sofia Järvelin AlavU 7,86q
3) Vilma Väliharju TampPy 7,89q
4) Olivia Mäkinen TampPy 7,89q
5) Anni Siirtola HKV 7,93q
6) Netta Salo SavR 7,97q
7) Petra Häggqvist HKV 7,98q
8) Tiia Tammisalo EsboIF 8,24
Alkuerät erä 4
1) Anna Pursiainen EspTa 7,58q
2) Jasmin Showlah HIFK 7,69q
3) Maria Räsänen LalV 7,73q
4) Sanni Mahonen JKU 7,88q
5) Eeva Paavilainen TurWei 7,88q
6) Sandra Piippo-Pinho HIFK 7,92q
7) Annika Mäenpää NoormNo 8,00q
Olivia Ben Khalifa TampPy DQ
M 200m
1) Oskari Lehtonen NurmijYU 21,35
2) Eero Hirvinen KanksLei 21,54
3) Viljami Kaasalainen JyväskKU 21,68
4) Ilari Ryyppö TampU 22,14
5) Mikael Granqvist IFSibboV 22,50
6) Eino Vuori HämeenlTa 22,65
7) Julius Lehto TampU 22,78
8) Jonni Blomqvist BorgåAk 23,01
9) Eemil Koso TampPy 23,23
10) Harald Spoof TuUL 23,29
11) Aleksi Kuusinen TampPy 23,53
12) Santeri Tanner LUU 23,74
13) Niko Kekki NoormNo 23,77
14) Aleksi Nieminen PorinTa 23,92
15) Pyry Iltanen TampPy 25,44
Loppukilpailu erä 1
1) Harald Spoof TuUL 23,29
2) Santeri Tanner LUU 23,74
3) Niko Kekki NoormNo 23,77
4) Aleksi Nieminen PorinTa 23,92
5) Pyry Iltanen TampPy 25,44
Loppukilpailu erä 2
1) Eino Vuori HämeenlTa 22,65
2) Julius Lehto TampU 22,78
3) Jonni Blomqvist BorgåAk 23,01
4) Eemil Koso TampPy 23,23
5) Aleksi Kuusinen TampPy 23,53
Loppukilpailu erä 3
1) Oskari Lehtonen NurmijYU 21,35
2) Eero Hirvinen KanksLei 21,54
3) Viljami Kaasalainen JyväskKU 21,68
4) Ilari Ryyppö TampU 22,14
5) Mikael Granqvist IFSibboV 22,50
N 200m
1) Nea Mattila HIFK 24,96
2) Maria Räsänen LalV 24,98
3) Sara Siltala HKV 25,14
4) Jasmin Showlah HIFK 25,27
5) Säde Honkala TuUL 25,55
6) Netta Salo SavR 25,64
7) Martta Rautala ViipU 25,66
8) Sofia Järvelin AlavU 25,68
9) Sanni Mahonen JKU 25,78
10) Evelina Ojaniittu TurWei 26,33
11) Sofia Määttä EurajVei 26,57
12) Miina Palonen ViiV 26,99
13) Nea Laine TuUL 27,34
14) Jenna Saarilahti TampPy 27,36
15) Emilia Määttä EurajVei 28,86
16) Lotta Koivulehto VantSa 29,30
17) Anni Laaksonen EurajVei 29,49
Loppukilpailu erä 1
1) Miina Palonen ViiV 26,99
2) Jenna Saarilahti TampPy 27,36
3) Emilia Määttä EurajVei 28,86
4) Lotta Koivulehto VantSa 29,30
5) Anni Laaksonen EurajVei 29,49
Loppukilpailu erä 2
1) Jasmin Showlah HIFK 25,27
2) Sofia Järvelin AlavU 25,68
3) Sanni Mahonen JKU 25,78
4) Evelina Ojaniittu TurWei 26,33
5) Sofia Määttä EurajVei 26,57
6) Nea Laine TuUL 27,34
Loppukilpailu erä 3
1) Nea Mattila HIFK 24,96
2) Maria Räsänen LalV 24,98
3) Sara Siltala HKV 25,14
4) Säde Honkala TuUL 25,55
5) Netta Salo SavR 25,64
6) Martta Rautala ViipU 25,66
M 400m
1) Matias Linkoaho HKV 49,47
2) Eemeli Välimäki NoormNo 49,62
3) Asseri Välimäki NoormNo 49,96
4) Joel Turkka TampPy 50,26
5) Julius Uutela HKV 50,48
6) Lassi Kaukonen HKV 50,64
7) Jevgeni Aleksandrov HIFK 51,44
8) Simo Laine LUU 51,56
9) Kalle Raitala TampPy 51,60
10) Samuli Losoi TampPy 52,68
11) Kalle Lahtinen TampPy 53,10
12) Oliver Enqvist IFSibboV 54,86
13) Markku Jokinen HysU 58,83
Loppukilpailu erä 1
1) Simo Laine LUU 51,56
2) Kalle Lahtinen TampPy 53,10
3) Oliver Enqvist IFSibboV 54,86
4) Markku Jokinen HysU 58,83
Loppukilpailu erä 2
1) Lassi Kaukonen HKV 50,64
2) Jevgeni Aleksandrov HIFK 51,44
3) Kalle Raitala TampPy 51,60
4) Samuli Losoi TampPy 52,68
Loppukilpailu erä 3
1) Matias Linkoaho HKV 49,47
2) Eemeli Välimäki NoormNo 49,62
3) Asseri Välimäki NoormNo 49,96
4) Joel Turkka TampPy 50,26
5) Julius Uutela HKV 50,48
N 400m
1) Kira Kruuti HKV 57,50
2) Veera Mattila VammsVoi 59,83
3) Vilma Hakala HIFK 1.00,03
4) Elisa Juntunen ÄänekU 1.01,12
5) Siiri Ojanen TuUL 1.01,22
6) Nea Hyvärinen TuUL 1.01,62
7) Riika Tirkkonen JoeK 1.02,36
8) Johanna Nieminen VammsVoi 1.06,91
Loppukilpailu erä 1
1) Siiri Ojanen TuUL 1.01,22
2) Nea Hyvärinen TuUL 1.01,62
3) Riika Tirkkonen JoeK 1.02,36
4) Johanna Nieminen VammsVoi 1.06,91
Loppukilpailu erä 2
1) Kira Kruuti HKV 57,50
2) Veera Mattila VammsVoi 59,83
3) Vilma Hakala HIFK 1.00,03
4) Elisa Juntunen ÄänekU 1.01,12
M 800m
1) Jaakko Lehtilä TP 1.54,37
2) Lassi Kuva LahdA 1.55,81
3) Aleksi Kivelä LempKiYU 1.56,28
4) Atte Nevala KU-58 1.56,64
5) Elias Tuominen NaantLöy 1.57,19
6) Olli Ahlgren LahdA 1.57,26
7) Roni Tirkkonen JoeK 1.58,08
8) Daniel Lundmark HIFK 1.58,11
9) Kerkko Visuri HIFK 1.58,59
10) Jussi Huuskonen JyväskKU 1.58,73
11) Lauri Syväranta LahdA 1.59,58
12) Joona Sointu LempKiYU 2.02,49
13) Justus Luonela LahdA 2.03,98
14) Okko Vuorikoski LahdA 2.05,20
15) Antton Koivisto KU58 2.06,10
16) Sakari Vatunen PorinTa 2.17,68
Loppukilpailu erä 1
1) Roni Tirkkonen JoeK 1.58,08
2) Kerkko Visuri HIFK 1.58,59
3) Lauri Syväranta LahdA 1.59,58
4) Joona Sointu LempKiYU 2.02,49
5) Justus Luonela LahdA 2.03,98
6) Okko Vuorikoski LahdA 2.05,20
7) Antton Koivisto KU58 2.06,10
8) Sakari Vatunen PorinTa 2.17,68
Loppukilpailu erä 2
1) Jaakko Lehtilä TP 1.54,37
2) Lassi Kuva LahdA 1.55,81
3) Aleksi Kivelä LempKiYU 1.56,28
4) Atte Nevala KU-58 1.56,64
5) Elias Tuominen NaantLöy 1.57,19
6) Olli Ahlgren LahdA 1.57,26
7) Daniel Lundmark HIFK 1.58,11
8) Jussi Huuskonen JyväskKU 1.58,73
N 800m
1) Janette Niemi JyväskKU 2.13,24
2) Viivi Lankinen TuUL 2.13,42
3) Heidi Voutilainen EspT 2.14,80
4) Emilia Jousimaa EsIF 2.15,47
5) Moona Latvala HKV 2.16,50
6) Marika Aarnio TurWei 2.16,84
7) Riina Heikkonen LappUM 2.17,10
8) Helmi Vuorimaa LahdA 2.18,14
9) Elina Mettälä HKV 2.19,24
10) Sunna Penttinen TuUL 2.19,49
11) Ilona Pulkkinen TurWei 2.20,15
12) Enni Jarvala KU-58 2.21,38
13) Ea Vuori LahdA 2.25,28
14) Christine Kuusisto JyväskKU 2.25,57
15) Ninni Löf KalJ 2.26,22
16) Sani Rajala EurajVei 2.29,36
Lotta Mäkinen JyväskKU DNF
Loppukilpailu erä 1
1) Helmi Vuorimaa LahdA 2.18,14
2) Sunna Penttinen TuUL 2.19,49
3) Ilona Pulkkinen TurWei 2.20,15
4) Enni Jarvala KU-58 2.21,38
5) Ea Vuori LahdA 2.25,28
6) Christine Kuusisto JyväskKU 2.25,57
7) Ninni Löf KalJ 2.26,22
8) Sani Rajala EurajVei 2.29,36
Loppukilpailu erä 2
1) Janette Niemi JyväskKU 2.13,24
2) Viivi Lankinen TuUL 2.13,42
3) Heidi Voutilainen EspT 2.14,80
4) Emilia Jousimaa EsIF 2.15,47
5) Moona Latvala HKV 2.16,50
6) Marika Aarnio TurWei 2.16,84
7) Riina Heikkonen LappUM 2.17,10
8) Elina Mettälä HKV 2.19,24
Lotta Mäkinen JyväskKU DNF
M 1500m
1) Miika Tenhunen NivU 3.58,08
2) Ossi Kekki LahA 3.58,44
3) Santtu Heikkinen LempKiYU 4.02,73
4) Niklas Heikkilä KuUS 4.07,07
5) Matias Mononen LahA 4.07,98
6) Tuomas Puputti IFRaseb 4.08,56
7) Vincent Quednau HKV 4.09,43
8) Rauno Palmi 4.11,36
9) Aleksi Rajaniemi LahdA 4.12,28
10) Frej Forsén VasaIS 4.13,39
11) Niko Putkinen KarhKa 4.15,98
12) Rasmus Lerstrand VasaIS 4.22,16
13) Teppo Syrjälä TampPy 4.24,93
14) Aleksi Nokkanen ViipU 4.27,19
15) Otto Vilpponen JoeK 4.28,91
16) Samuli Kero VammsVoi 4.30,96
17) Jere Haapalainen TampPy 4.41,45
18) Pyry Iltanen TampPy 5.21,23
Loppukilpailu erä 1
1) Frej Forsén VasaIS 4.13,39
2) Niko Putkinen KarhKa 4.15,98
3) Rasmus Lerstrand VasaIS 4.22,16
4) Teppo Syrjälä TampPy 4.24,93
5) Aleksi Nokkanen ViipU 4.27,19
6) Otto Vilpponen JoeK 4.28,91
7) Samuli Kero VammsVoi 4.30,96
8) Jere Haapalainen TampPy 4.41,45
9) Pyry Iltanen TampPy 5.21,23
Loppukilpailu erä 2
1) Miika Tenhunen NivU 3.58,08
2) Ossi Kekki LahA 3.58,44
3) Santtu Heikkinen LempKiYU 4.02,73
4) Niklas Heikkilä KuUS 4.07,07
5) Matias Mononen LahA 4.07,98
6) Tuomas Puputti IFRaseb 4.08,56
7) Vincent Quednau HKV 4.09,43
8) Rauno Palmi 4.11,36
9) Aleksi Rajaniemi LahdA 4.12,28
N 1500m
1) Alisa Virtanen JyväskKU 4.34,15
2) Mona Jäppinen HKV 4.34,74
3) Ilona Mononen LahA 4.34,95
4) Katri Gauriloff KeskiUYU 4.38,54
5) Anne-Marika Partanen KuopRei 4.43,04
5) Iida Haataja OP 4.43,04
7) Kiia Keinonen TampPy 4.44,08
8) Roosa Lahtinen YlöU 4.46,52
9) Lotta-Maria Maine LauttLu 4.46,67
10) Oona-Mari Hakulinen JyväskKU 4.49,18
11) Andrea Lilja VasaIS 4.50,79
12) Silja Rönkä LahdA 4.58,03
13) Lotta Tarvainen JoeK 4.59,21
14) Anna Haataja OP 4.59,26
15) Ida-Sofia Simola HämeenlTa 5.00,94
16) Alisa Pennanen ForS 5.29,18
Jemina Forss TampPy DNF
M 3000m
1) Antti-Pekka Niinistö LahdA 8.41,69
2) Samu Heikkonen LappUM 8.42,12
3) Matthias Reiner TampPy 8.42,13
4) Severi Kymäläinen TampPy 9.35,84
5) Mikael Koskinen HKV 9.58,40
6) Juha Nyyssönen KylV 9.59,38
Juuso Hava KU-58 DNF
Teppo Syrjälä TampPy DNF
N 3000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Katarina Skräddar HeJy 10.00,50
2) Linnea Harala SomE 10.26,40
3) Sofie Lövdahl VasaIS 10.51,33
M 60m aidat
Juoksu 2
1) Pyry Santahuhta KanksLei 8,29
2) Miska Sundberg JyväskKU 8,29
3) Otto Seppälä LamK 8,68
4) Tuomas Määttä TuUL 8,72
Eelis Hirvinen KanksLei DNS
Juoksu 1
1) Pyry Santahuhta KanksLei 8,31q
2) Miska Sundberg JyväskKU 8,31q
3) Eelis Hirvinen KanksLei 8,60q
4) Tuomas Määttä TuUL 8,75q
5) Otto Seppälä LamK 8,85q
N 60m aidat
Loppukilpailu
1) Lotta Vento TuUL 8,76
2) Venla Väliharju TampPy 9,06
3) Nora-Julia Isoluoma JyväskKU 9,07
4) Pinja Lehtinen LempKiYU 9,14
5) Edit Nurminen TuUL 9,18
Olivia Ben Khalifa TampPy DNS
Jessica Rautelin EsboIF DNS
Anni Siirtola HKV DQ
1) Lotta Vento TuUL 8,76
2) Venla Väliharju TampPy 9,06
3) Nora-Julia Isoluoma JyväskKU 9,07
4) Pinja Lehtinen LempKiYU 9,14
5) Edit Nurminen TuUL 9,18
Anni Siirtola HKV DQ
Jessica Rautelin EsboIF DNS
Olivia Ben Khalifa TampPy DNS
Alkuerät erä 1
1) Edit Nurminen TuUL 9,11q
2) Pinja Lehtinen LempKiYU 9,18q
3) Stiina Kokkonen TampU 9,46
4) Jenni Eloranta VihV 9,87
Elisa Oksanen JyväskKU DNS
Laura Koivukoski EurajVei DNF
Suvi-Tuuli Saarnio JKU DNS
Alkuerät erä 2
1) Anni Siirtola HKV 8,53q
2) Olivia Ben Khalifa TampPy 8,55q
3) Lotta Vento TuUL 8,77q
4) Jessica Rautelin EsboIF 8,88q
5) Nora-Julia Isoluoma JyväskKU 8,93q
6) Venla Väliharju TampPy 9,04q
Sanni Kettunen SalVil DQ
M 300m aidat
1) Tuomas Lehtonen LiedPa 37,20
2) Jonni Blomqvist BorgåAk 37,58
3) Anton Tallbacka HIFK 38,21
4) Samuli Raikunen LiedPa 39,30
5) Edward Lindberg IFSibboV 39,33
6) Pekka Sinkkonen HIFK 39,62
7) Markus Hurri LiedPa 40,62
8) Kalle Stylman LiedPa 40,82
9) Kasperi Valonen TampPy 40,87
10) Matias Tulokas IFSibboV 41,01
11) Jere Haapalainen TampPy 41,26
12) Konsta Kankainen TampPy 41,55
13) Johannes Åhman IFDrott 41,74
14) Santeri Tanner LUU 42,87
15) Carl-Ivar Back IFSibboV 43,70
Loppukilpailu erä 1
1) Matias Tulokas IFSibboV 41,01
2) Jere Haapalainen TampPy 41,26
3) Konsta Kankainen TampPy 41,55
4) Carl-Ivar Back IFSibboV 43,70
Loppukilpailu erä 2
1) Samuli Raikunen LiedPa 39,30
2) Markus Hurri LiedPa 40,62
3) Kasperi Valonen TampPy 40,87
4) Johannes Åhman IFDrott 41,74
5) Santeri Tanner LUU 42,87
Loppukilpailu erä 3
1) Tuomas Lehtonen LiedPa 37,20
2) Jonni Blomqvist BorgåAk 37,58
3) Anton Tallbacka HIFK 38,21
4) Edward Lindberg IFSibboV 39,33
5) Pekka Sinkkonen HIFK 39,62
6) Kalle Stylman LiedPa 40,82
N 300m aidat
1) Eveliina Määttänen KeskiUYU 41,74
2) Mathilda Kvist VasaIS 42,55
3) Frida Hämäläinen TampPy 42,79
4) Heidi Salminen JyväskKU 42,82
5) Annika Hannola HKV 43,39
6) Noora Toivo ToijVau 43,64
7) Meeri Salomaa EsboIF 43,72
8) Simone Wiklund IFNykn 44,36
9) Pinja Heinonen TP 44,60
10) Elin Mickos IFSibboV 44,73
11) Ella-Sofia Hyövelä LiedPa 49,26
12) Olivia Kärki 49,69
13) Sini Välilä PorinYU 50,89
14) Liinu Karjala PorinYU 51,50
Loppukilpailu erä 1
1) Ella-Sofia Hyövelä LiedPa 49,26
2) Olivia Kärki 49,69
3) Sini Välilä PorinYU 50,89
4) Liinu Karjala PorinYU 51,50
Loppukilpailu erä 2
1) Heidi Salminen JyväskKU 42,82
2) Noora Toivo ToijVau 43,64
3) Simone Wiklund IFNykn 44,36
4) Pinja Heinonen TP 44,60
Loppukilpailu erä 3
1) Eveliina Määttänen KeskiUYU 41,74
2) Mathilda Kvist VasaIS 42,55
3) Frida Hämäläinen TampPy 42,79
4) Annika Hannola HKV 43,39
5) Meeri Salomaa EsboIF 43,72
6) Elin Mickos IFSibboV 44,73
M Korkeus
1) Valtteri Välimäki UKK 201
192 195 198 201 205
o o xo xxo xxx
2) Matias Mustonen LeKi 198
192 195 198 201
o o o xxx
3) Jesse Huttunen SavU 198
188 192 195 198 201
o o xo xxo xxx
4) Valtteri Mattila ÄänekU 195
188 192 195 198
o o o xxx
5) Manu Mäenpää LeKi 178
178 183
xxo xxx
N Korkeus
1) Sini Lällä JyväskKU 183
164 167 170 173 176 180 183 185
o o o o o xxo o xxx
2) Miia Lindholm HIFK 173
164 167 170 173 176
o xo o o xxx
3) Saga Vanninen TampPy 173
160 164 167 170 173 176
o o xo xo xxo x-
4) Gabriela Kosonen JyväskKU 167
160 164 167 170
o xo xo xxx
5) Maija Marttila TampU 160
150 155 160 164
xxo xxo o xxx
6) Maiju Saukkosaari TampPy 155
140 150 155 160
o o xo xxx
7) Salla Tuominen TampPy 150
140 150 155
o o xxx
M Seiväs
1) Urho Kujanpää TampPy 545
485 495 500 515 530 545 560
xo – xo o xo xo xxx
2) Einari Välimäki NoormNo 485
460 475 485 495
o o xo xxx
3) Anton Kunnas IFSibboV 485
460 475 485 495
xo o xo xxx
4) Jami Siira TampPy 475
445 460 475 485
o o o xxx
5) Pietari Outinen JyväskKU 460
460 475
xxo xxx
6) Oskari Henttinen KKV 415
395 415 430
xo o xxx
7) Otto Junnila IFSibboV 415
375 395 415 430
xx oxx oxx x
8) Konsta Kankainen TampPy 395
395 415
o xxx
Aleksi Saarelainen EspTa
375
DNS
Iiro Suutarinen ÄhtU
375
DNS
Marcus Kytölä NurmijYU
375
DNS
Petri Laitinen KngK
375
DNS
N Seiväs
1) Pinja Koivumäki LauttLu 390
350 360 370 380 390 400
xo o o o xo xxx
2) Oosa Siukonen JyväskKU 340
315 330 340 350
o o o xxx
3) Fiinu Puustinen JyväskKU 330
300 315 330 340
xo xo o xxx
4) Iida Kujanpää TampPy 315
300 315 330
xo o xxx
4) Lotta Alasaukko-Oja TampPy 315
300 315 330
xo o xxx
6) Heini Mäenpää TampPy 300
285 300 315
xo o xxx
7) Minttu Peltonen KKV 285
250 270 285 300
o o xo xxx
8) Ilona Järvenpää KeuK 285
270 285 300
o xxo xxx
Laura Ollikainen VarkKV
250
DNS
Nelli Pajula JyväskKU NH
330
xxx
M Pituus
1) Janne Etelämäki KuortKu 7,03
6,89 6,99 7,00 6,88 7,03 6,86
2) Tuomas Rouvali JyväskKU 6,60
6,44 6,60 6,39 6,31 x x
3) Miika Mäkinen RiihimKi 6,50
x x 5,03 x 6,50 x
4) Mikko Rummukainen RistU 6,47
6,47 x 6,38 6,44 x 6,37
5) Leo Rautiainen KU-58 6,45
x x 6,42 6,45 x 4,78
6) Juho Kahelin TampPy 6,24
x 2,61 6,16 6,24 x x
7) Frans Häggblom IKFalken 6,23
x 6,10 6,23 x x 5,99
8) Esa Hakala TampPy 5,25
x 5,23 5,25 2,44 x 3,52
9) Ari Mahmoudian TampPy 5,06
4,95 x 4,69 4,71 4,97 5,06
Karim Echahid LahdA DNS
Otto Ylöstalo IFSibboV DNS
N Pituus
1) Nea Lento TampPy 5,98
5,92 5,87 5,77 5,89 5,98 5,97
2) Anne-Mari Lehtiö KU-58 5,95
5,93 5,78 x x 4,27 5,95
3) Oona Nieminen JyväskKU 5,93
x x 5,86 5,91 5,93 x
4) Eeva Paavilainen TurWei 5,56
x 5,41 5,54 x x 5,56
5) Tilda Lipasti HIFK 5,53
5,36 5,29 5,40 5,31 5,53 5,40
6) Vilma Väliharju TampPy 5,53
x 5,53 5,25 5,17 x x
7) Olivia Mäkinen TampPy 5,53
x 3,69 5,53 2,91 3,93 x
8) Jessica Rautelin EsboIF 5,39
x 5,32 5,39 5,07 5,32 x
9) Hanna Peltola TampPy 5,23
5,23 5,00 5,04
10) Petra Kallionpää JanJa 5,18
x 5,18 5,13
11) Heta Haapala TampU 5,14
5,14 5,05 5,13
12) Sanni Lento TampPy 5,02
5,02 4,97 5,02
13) Laura Koivukoski EurajVei 4,97
4,97 x 4,90
14) Merette Koskenniemi TampU 4,95
4,92 4,95 4,76
15) Kaisa Pousi TampPy 4,75
4,74 4,71 4,75
Aino Tapio IFSibboV NM
x x x
Jessica Laxen IFSibboV DNS
Katriina Aalto ToijVau
Kristiina Vuorvirta EspTa DNS
Paula Vihtalahti NoormNo NM
x x x
Venla Väliharju TampPy DNS
N Kolmiloikka
1) Jessica Kähärä MiKV 12,66
12,66 12,22 12,66 12,26 12,39 12,35
2) Roosa Mähönen JyväskKU 12,11
x 12,11 x x x 11,94
3) Veera Möttönen RaaV 11,46
11,27 11,24 11,46 x 11,05 –
4) Lotta Mäkelä TampPy 9,86
9,52 9,63 9,59 9,81 9,78 9,86
Jenna Saarilahti TampPy DNS
Pinja Rintamaa LiedPa DNS
M Kuula
1) Samuli Kyrönviita IkaalU 17,16
16,86 17,13 x 16,68 17,02 17,16
2) Ville Siiskonen KngK 14,28
13,42 14,21 x x 13,98 14,28
3) Eetu Kangas SeSU 13,85
13,85 x 13,47 13,66 x 13,67
4) Ville Kattelus YliJ 13,68
12,50 12,84 13,68 13,10 12,86 x
N Kuula
1) Maria Huntington TampPy 12,57
11,01 12,06 11,87 12,57 12,31 x
2) Suvi Arvela VehmKi 12,45
12,06 x x x 12,45 x
3) Jessica Rautelin EsboIF 12,24
11,76 12,24 – – – –
4) Vilma Paakkala EspTa 12,20
x 11,35 11,51 11,14 11,48 12,20
5) Nilla Rättyä JanJa 10,83
x 9,39 10,23 x 10,83 10,08
6) Maiju Saukkosaari TampPy 7,99
x 7,99 7,67 – – –
Ingrid Jalas HelsTa DNS
Vera Räsänen IitP DNS
M17 300m
1) Patrik Järvinen TampPy 38,64
2) Oskar Toomet TampPy 41,02
N17 300m
1) Vivian Tran HIFK 40,60
2) Teresa Perttilä HIFK 41,22
3) Linne Kallio EurV 45,21
4) Sanni Markkanen HKV 46,55
Aada Puosi EurajVei DNS
Linda Leveelahti HIFK DNS
M17 60m aidat
1) Juho Koivisto JyväskKU 8,51
2) Jonatan Sperryn EspTa 8,67
3) Konsta Kankainen TampPy 8,78
4) Ville Väliharju TampPy 8,86
5) Jere Haapalainen TampPy 9,02
N17 60m aidat
1) Lotta Jalonen JanJa 9,57
2) Anni Tiensuu LeKi 10,44
3) Lotta Mäkelä TampPy 10,96
Sanni Lento TampPy DNS
M19 60m aidat
1) Eero Ilomäki HIFK 8,00
2) Eero Hirvinen KanksLei 8,11