3.5.2018 Maasto-cup, II-osakilpailu

Pirkkahallin heittopuisto

T8 1km
1. Rafaela Paez 5.51
2. Sara Isique 6.21
3. Helli Kivikangas 7.41

T9 1km
1. Veera Linna 4.55
2. Olivia Krestyannikova 4.57
3. Iida Heikkilä 5.48
4. Noora Moisio 5.55
5. Pihla Juutilainen 5.56
6. Iida Harju 5.58
7. Liina Lahtinen 6.12
8. Minttu Saarilahti 6.17
8. Siiri Lius 6.17
10. Sofia Feodoroff 6.28
11. Iisa Luoto 6.40

T10 1,3km
1. Teea Rajala 5.20
2. Vilma Luontila 5.28
3. Janette Vähäoja 5.32
4. Onerva Tauriainen 5.33
5. Elsa Eräranta 5.45
6. Nea Kokko 5.54
7. Josefina Lehtinen 5.57
8. Aura Kulmala 6.10
9. Aino Heikkilä 6.16
10. Heini Koskela 6.21
11. Aurora Etelätalo 6.23
12. Veera Paavola 6.29
13. Eevi Karhe 6.51
14. Sini Seppänen 7.30

T11 1,3km
1. Iida Kastarinen 4.43
2. Juuli Markkula 5.22
3. Martta Nieminen 5.24
4. Sini Rantala 5.30
5. Ella Mikkola 5.32
6. Riina Närhi 5.35
7. Lotta Savilahti 5.37
8. Eeva Kivistö 5.49
9. Minea Kähönen 6.57

T12 1,8km
1. Monamaria Pyhältö 6.32
2. Anna Selin 6.41
3. Krista Lehti 7.52
4. Bella Halme 7.56
5. Milla Nuutinen 5.59
6. Lotta Taka-aho 8.01
7. Pinja Kurki 8.04
8. Iitu Rantalainen 8.05
9. Essi Ilomäki 8.06
10. Tessa Peltoniemi 8.08
11. Pihla Kurki 8.10
12. Nilla Oksanen 8.12
13. Anni Minkkinen 8.18
14. Oona Kokko 8.20
15. Oona Moisio 8.22
16. Pihla Lahtinen 8.27
17. Unni Leinonen 8.30
18. Helmi Salmela 8.31
19. Elsa Lenihan 8.45
20. Jenna Riipinen 9.30
21. Hertta Lehto 9.52
22. Tinsae Gröhn 9.56
23. Milja Lehtinen 9.57
24. Milla Lautala 10.01

T13 1,8km
1. Sofia Lehtinen 7.07
2. Fanny Hormisto 7.21
3. Roosa Myllymäki 7.28
4. Reetta Vuorenmaa 7.36
5. Oona Lento 7.55
6. Elena Okkonen 7.57
7. Anni Kantola 8.23
8. Jenna Kaijanen 8.35

T14 2,6km
1. Jenna Saarilahti 11.58
2. Lotta Mäkelä 12.18
3. Laura Koskinen 13.38
4. Emmi Leinonen 13.39
5. Sanni Lento 14.17
5. Helmi Tarkiainen 14.17
5. Anniina Huura 14.17

T15 2,6km
1. Alisa Keskinen 10.28
2. Nada Mimouni 12.08
3. Heini Salonen 14.18

P8 1km
1. Atte Immonen 6.52

P9 1km
1. Jere Kinnunen 4.54
2. Isak Syrjä 5.01
3. Eelis Hartikainen 6.33
4. Paulus Lahtinen 6.48
5. Juhani Pohto 6.51

P10 1,3km
1. Jalmari Koskinen 5.13
2. Elias Huhtamäki 5.48

P11 1,3km
1. Tuomas Lampinen 5.26
2. Leevi Ortju 5.39
3. Aaro Hartikainen 6.00

P12 1,8km
1. Jesse Riissanen 6.25
2. Topias Syrjä 6.29
3. Konsta Kanto 7.25
4. Vili Lahtinen 7.53
5. Emil Törmälä 8.03

P13 1,8km
1. Santeri Haapamäki 6.58
2. Konsta Tynkkynen 7.25
3. Petu Kiviniemi 7.39
4. Ville Väyrynen 7.54
5. Aaron Halme 7.54
6. Tarmo Takala 8.11
7. Leo Boström 8.34
8. Mikael Lahdensuo 8.43

P14 2,6km
1. Jere Haapalainen 9.50
2. Otto Ahonen 10.19
3. Eino Perämaa 10.26
4. Oskar Toomet 11.52
4. Konsta Kankainen 11.52
6. Onni Lehto 13.18

P15 2,6km
1. Pyry Iltanen 10.46
2. Teemu Palonen 12.04

25.4.2018 pm-maastot

pm-maastot
Hatanpään arboretum
25.4.2018

TULOKSET

M 6 km

1. Jaakko Laakso TampPy 18.02,0
2. Teppo Syrjälä 1975 TampPy 18.04,0
3. Lassi Hopeasalo Teivo Stayers 18.21,7
4. Juha Nyyssönen 1981 KylmäkVei 18.28,3
5. Riku-Antti Naskali 1991 KylmäkVei 18.41,3
Kilpailun ulkopuolella
Janne Niemi 1994 JanJa 17.54,3
Joona Malmi 1996 HKV 21.23,5

P15 3514 m

1. Konsta Mäntyvaara 2003 TeiskU 12.43,4
2. Elias Mäkinen 2003 TampPy 12.51,3
3. Jere Haapalainen 2004 TampPy 13.20,4
4. Atte Urvanta 2003 LempKiYU 13.25,8
5. Konsta Manninen 2006 KestjNS 13.40,0
6. Aapo Harala 2003 TampPy 13.53,2
7. Patrik Järvinen 2004 TampPy 14.22,6
8. Otto Ahonen 2004 TampPy 14.50,1
9. Eino Perämaa 2004 TampPy 14.59,4
10. Oskar Toomet 2004 TampPy 16.32,6
11. Konsta Kankainen 2004 TampPy 16.38,8
12. Onni Lehto 2004 TampPy 17.28,2
Elias Marjamäki 2003 TampPy DQ

M17 3514 m

1. Santtu Heikkinen 2002 LempKiYU 12.05,6
2. Benjamin Saarela 2002 ForssSa 12.49,4
3. Vilho Mäntyvaara 2001 TeiskU 13.04,0
4. Juho Veikkolainen ViialVa 13.08,7
5. Vili Olkkonen 2002 KangU 13.09,1
6. Henrik Hihnala 2001 TampPy 13.14,9
7. Kalle Lahtinen 2001 TampPy 15.31,6

M19 3514 m

1. Leevi Keronen 2000 LempKiYU 11.13,8
2. Aleksi Kivelä 2000 LempKiYU 12.01,6
3. Vilho Helenius 2000 NokU 12.02,5
4. Mikko Salmela 1999 ForssSa 13.40,8
4. Sakari Koivuniemi 2000 NokU 13.40,8

N 4 3514 m

1. Mira Tuominen 1981 ValkHa 12.39,1
2. Eveliina Piippo Tampereen Pyrin 12.56,1
3. Roosa Lahtinen 1994 TampPy 13.29,9
4. Jonna Tanskanen 1998 TampU 13.42,2
5. Veronika Virtapohja TampPy 14.34,6
6. Saara Kauranen 1991 ForssSa 14.35,7
7. Janina Heino 1989 TampPy 15.41,9
8. Jonna Korpi 1986 IkurinVi 18.06,0
9. Jenni Lahtinen 1981 IkurinVi 19.59,1
Kilpailun ulkopuolella
Ilona Välimäki 1992 UudKK 12.32,9

T15 3514 m

1. Petriina Niininen 2004 NokU 14.19,1
2. Aliisa Keskinen 2003 TampPy 14.32,5
3. Emma Ranta 2003 LempKiYU 14.45,7
4. Krista Manninen Kestävyysjuoksu 15.01,4
5. Birgit Tuomola 2005 KestjNS 15.04,2
6. Hertta Vihreälehto 2003 TampPy 15.06,6
7. Ida Kontkanen 2003 TampPy 15.08,6
8. Ronja Haavisto 2003 NokU 15.15,8
9. Viveka Kuivalahti 2004 VehmU 15.16,0
10. Riia Hiitelä 2004 NokU 16.07,5
11. Jenna Saarilahti 2004 TampPy 17.43,9
12. Lotta Mäkelä 2004 TampPy 17.58,0
13. Laura Koskinen 2004 TampPy 18.01,3
14. Emmi Leinonen TampPy 18.01,7
15. Heta Luoto 2004 TampPy 19.59,1

N17 4 3514 m

1. Sini Tirri 2001 ToijVau 13.02,3
2. Milla Ala-Lahti 2001 LempKiYU 14.11,0
3. Kerttu Niinimäki 2002 ViialVa 14.53,2
4. Jenna Enholm 2001 NokU 14.55,8
5. Alisa Pennanen 2001 ForssSa 15.05,6
Venla Harala 2002 TampPy DNF

N19 3514 m

1. Anniina Mahkonen 2000 LempKiYU 13.35,1
2. Venla Ranta 2000 LempKiYU 13.37,8
3. Amanda Saari 2000 TampPy 13.50,2
4. Kiia Keinonen TampPy 13.53,5

23.4.2018 Maasto-cup, I-osakilpailu

23.4.2018 Maastocup I – Pirkkahallin heittopuisto

T8 1km
1. Sara Mäntymäki 5.30
2. Iida Valonen 5.41
3. Lilja Järvinen 6.14
4. Rafaela Paez 6.31
5. Sara Isique 6.43
6. Fanny Kruuti 6.47
7. Helli Kivikangas 7.16

T9 1km
1. Emmi Kallio 4.53
2. Veera Linna 5.26
3. Laine Jaanisoo 5.36
4. Pihla Juutilainen 5.42
5. Iida Harju 5.42
6. Iida Heikkilä 5.43
7. Minttu Saarilahti 5.47
8. Laura Kälvi 5.50
9. Liina Lahtinen 6.17
10. Siiri Lius 6.27
11. Noora Moisio 6.55
12. Iisa Luoto 7.04

T10 1,3km
1. Teea Rajala 5.19
2. Janette Vähäoja 5.23
3. Onerva Tauriainen 5.24
4. Elsa Eräranta 5.43
5. Nea Kokko 5.54
6. Josefina Lehtinen 6.02
7. Veera Paavola 6.24
8. Elvi Karhe 6.41
9. Aurora Eteläaho 6.42
10. Milja Loukonen 5.56
11. Kerttu Manninen 6.58
12. Sini Seppänen 7.23
13. Elina Anttolainen 7.35

T11 1,3km
1. Iida Kastarinen 4.36
2. Emilia Aho 5.16
3. Martta Nieminen 5.36
4. Ella Mikkola 5.40
5. Sini Rantala 5.41
6. Melinda Oloo 5.48
7. Riina Närhi 6.00
8. Minea Kähönen 6.48

T12 1,3km
1. Monamaria Pyhältö 5.01
2. Anna Selin 5.02
3. Krista Lehti 5.35
4. Unni Leinonen 5.38
5. Tilda Tavi 5.40
6. Anni Forss 5.41
7. Milla Nuutinen 5.41
8. Nilla Oksanen 5.46
9. Tessa Peltoniemi 5.46
10. Jenna Riipinen 5.47
11. Iitu Rantalainen 5.51
12. Helmi Salmela 5.55
13. Oona Kokko 5.56
14. Anni Minkkinen 5.57
15. Oona Moisio 5.57
16. Essi Ilomäki 5.58
17. Pihla Kurki 6.07
18. Pihla Lahtinen 6.22
19. Pinja Kurki 6.32
20. Milla Lehtinen 6.34
21. Juuli Laakso 6.35
22. Emilia Nieminen 6.37
23. Tinsae Gröhn 6.40
24. Milla Lautala 6.52

T13 1,3km
1. Iida Kujanpää 4.48
2. Roosa Myllymäki 5.09
3. Sofia Lehtinen 5.14
4. Reetta Vuorenmaa 5.23
5. Fanny Hormisto 5.30
6. Elena Okkonen 5.42
7. Anni Kantola 5.53
8. Oona Lento 5.54
9. Jenna Kaijanen 5.54

T14 1,3km
1. Lotta Mäkelä 5.10
2. Jenna Saarilahti 5.12
3. Laura Koskinen 5.53
4. Emmi Leinonen 6.01
5. Sanni Lento 6.13
5. Helmi Tarkiainen 6.13
7. Heta Luoto 6.34

T15 1,3km
1. Alisa Keskinen 4.44

P8 1km
1. Nils Wigren 5.34
2. Alvar Ikonen 5.36
3. Atte Immonen 7.11

P9 1km
1. Eemeli Raunio 4.56
2. Isak Syrjä 4.59
3. Jere Kinnunen 5.12
4. Eelis Hartikainen 5.37
5. Paulus Lahtinen 5.58
6. Juhani Pohto 6.33

P10 1,3km
1. Jalmari Koskinen 5.10
2. Aarni Elomaa 6.09
3. Aatos Forss 6.09
4. Elias Huhtamäki 6.53

P11 1,3km
1. Tuomas Lampinen 5.25
2. Leevi Ortju 5.32
3. Oula Vuori 5.56
4. Aaro Hartikainen 5.58

P12 1,3km
1. Jesse Riissanen 4.38
2. Topias Syrjä 4.57
3. Konsta Kanto 5.52
4. Vili Lahtinen 5.55

P13 1,3km
1. Juho Talvitie 4.31
2. Konsta Tynkkynen 4.36
3. Santeri Haapamäki 4.53
4. Eelis Harjunmaa 5.06
5. Ville Väyrynen 5.25
6. Aaron Halme 5.28
7. Petu Kiviniemi 5.44
8. Leo Boström 5.45

P14 1,3km
1. Jere Haapalainen 4.27
2. Eino Perämaa 4.43
3. Ville Väliharju 4.49
4. Konsta Kankainen 5.01
5. Oskar Toomet 5.01

P15 1,3km
1. Pyry Iltanen 4.45
2. Teemu Palonen 5.33

12.4.2018 Pyrinnön testitonnit

Pyrinnön testitonnit
Pirkkahalli
12.4.2018

TULOKSET

P9 1000 m

1. Jimmy Tormilainen TampPy 4.11,88
2. Jere Kinnunen TampPy 4.22,37
3. Isak Syrjä TampPy 4.25,30
4. Henrik Markkula TampPy 4.31,98
5. Paulus Lahtinen TampPy 4.56,02
6. Eelis Hartikainen TampPy 4.58,36
7. Atte Immonen TampPy 5.35,30
Juhani Pohto TampPy DNS

P10 1000 m

1. Jalmari Koskinen TampPy 3.49,96
2. Nikolas Lindén LoimLei 3.53,67
3. Heikki Majuri TampPy 3.57,70
4. Winston Orrenmaa TampPy 4.00,85
5. Aapeli Karislahti LempKiYU 4.06,91
6. Aarni Elomaa TampPy 4.58,04
7. Elias Huhtamäki TampPy 4.59,34
Aatos Forss TampPy DNF
Riku Uusi-Erkkilä TampPy DNS

P11 1000 m

1. Marius Riihimäki TampPy 3.45,93
2. Samuel Ruohonen TampU 3.48,81
3. Leevi Ortju TampPy 4.07,72
4. Oula Vuori TampPy 4.08,39
5. Tuomas Lampinen TampPy 4.09,76
6. Aaro Hartikainen TampPy 4.20,06

P12 1000 m

1. Jesse Riissanen TampPy 3.27,04
2. Konsta Kanto TampPy 3.55,04
3. Emil Törmälä TampPy 4.06,99
4. Vili Lahtinen TampPy 4.15,31
Alexandre Hong TampPy DNS
Tobias Syrjä TampPy DNS

P13 1000 m

1. Konsta Tynkkynen TampPy 3.13,84
2. Santeri Haapamäki TampPy 3.38,13
3. Ville Väyrynen TampPy 3.50,50
4. Leo Boström TampPy 4.06,35
5. Petu Kiviniemi TampPy 4.10,17
6. Tarmo Takala TampPy 4.14,96
7. Mikael Lahdensuo TampPy 4.16,74

P14 1000 m

1. Jere Haapalainen TampPy 2.57,60
2. Eino Perämaa TampPy 3.15,07
3. Oskar Toomet TampPy 3.38,35
Ville Väliharju TampPy DNS
Otto Ahonen TampPy DNS

P15 1000 m

1. Elias Marjamäki TampPy 3.04,84
2. Pyry Iltanen TampPy 3.29,10
3. Teemu Palonen TampPy 3.40,20
Henrik Kiviniemi TampPy DNS

T9 1000 m

1. Emmi Kallio TampPy 4.28,67
2. Pihla Juutilainen TampPy 4.30,77
3. Minttu Saarilahti TampPy 4.44,73
4. Laine Jaanisoo TampPy 4.58,51
5. Noora Moisio TampPy 5.07,82
6. Siiri Lius TampPy 5.08,54
7. Iida Heikkilä TampPy 5.10,16
8. Liina Lahtinen TampPy 5.17,88
9. Sofia Feodoroff TampPy 5.20,21
10. Iida Harju TampPy 5.23,19
11. Rafaela Paez TampPy 5.31,85
12. Helli Kivikangas TampPy 5.41,22
Veera Linna TampPy DNS
Iisa Luoto TampPy DNS
Moona Puolimatka VehmU DNS

T10 1000 m

1. Vilma Luontila TampPy 3.59,40
2. Janette Vähäoja TampPy 4.12,34
3. Onerva Tauriainen TampPy 4.13,67
4. Aura Kulmala TampPy 4.21,92
5. Josefina Lehtinen TampPy 4.29,55
6. Viola Marjanen KaipVi 4.30,23
7. Aurora Etelätalo TampPy 4.35,70
8. Aino Heikkilä TampPy 4.38,34
9. Veera Paavola TampPy 4.41,38
10. Roosa Aulamo TampPy 4.48,77
11. Elina Anttolainen TampPy 5.04,42
12. Sini Seppänen TampPy 5.10,74
13. Kerttu Manninen TampPy 5.11,25
Anna Penttilä TampPy DNS
Eevi Karhe TampPy DNS

T11 1000 m

1. Iida Kastarinen TampPy 3.27,05
2. Emilia Aho TampPy 3.58,26
3. Martta Nieminen TampPy 4.05,81
4. Juuli Markkula TampPy 4.06,54
5. Lotta Savilahti TampPy 4.06,55
6. Angeliina Ruotsalainen TampPy 4.06,57
7. Ella Mikkola TampPy 4.09,22
8. Sini Rantala TampPy 4.10,40
9. Aino Härkki TampPy 4.12,55
10. Riina Närhi TampPy 4.14,69
11. Sina Korhonen TampPy 4.17,37
12. Melinda Oloo TampPy 4.21,49
13. Aino Lantto TampPy 4.29,02
14. Ranim Hamdi TampPy 4.35,11
15. Minea Kähönen TampPy 4.38,27
Anna Penttilä TampPy DNS

T12 1000 m

1. Emmi Savenius VehmU 3.30,10
2. Monamaria Pyhältö TampPy 3.37,39
3. Miriam Puolimatka VehmU 3.53,30
4. Anna Selin TampPy 3.54,69
5. Anni Forss TampPy 4.00,33
6. Pihla Lahtinen TampPy 4.00,78
7. Unni Leinonen TampPy 4.01,33
8. Tessa Peltoniemi TampPy 4.07,10
9. Iitu Rantalainen TampPy 4.15,86
10. Jenna Riipinen TampPy 4.17,14
11. Nilla Oksanen TampPy 4.17,86
12. Pinja Kurki TampPy 4.18,88
13. Oona Moisio TampPy 4.18,93
14. Helmi Salmela TampPy 4.20,89
15. Lotta Taka-Aho TampPy 4.26,74
16. Emilia Nieminen TampPy 4.30,73
17. Milla Lautala TampPy 4.34,61
18. Tinsae Gröhn TampPy 4.34,63
Tilda Tavi TampPy DNS
Bella Halme TampPy DNS
Milja Lehtinen TampPy DNS
Piita Pesä TampPy DNS
Pihla Kurki TampPy DNS
Krista Lehti TampPy DNS
Oona Kokko TampPy DNS
Milla Nuutinen TampPy DNS

T13 1000 m

1. Minea Lindén LoimLei 3.17,44
2. Iida Kujanpää TampPy 3.22,97
3. Roosa Myllymäki TampPy 3.43,62
4. Sofia Lehtinen TampPy 3.50,31
5. Reetta Vuorenmaa TampPy 3.52,45
6. Fanny Hormisto TampPy 3.55,47
7. Oona Lento TampPy 3.56,14
8. Vilma Pietilä TampPy 3.59,50
9. Elena Okkonen TampPy 4.04,03
10. Camilla Uusitalo TampPy 4.05,29
11. Anni Kantola TampPy 4.09,62
12. Jenna Kaijanen TampPy 4.15,32

T14 1000 m

1. Jenna Saarilahti TampPy 3.38,72
2. Lotta Mäkelä TampPy 3.40,19
3. Helmi Tarkiainen TampPy 3.48,68
4. Laura Koskinen TampPy 4.19,38
5. Emmi Leinonen TampPy 4.25,67
Jade Mäkinen TampPy DNS
Emma Barsk TampPy DNS

T15 1000 m

1. Veera Mattila VammsVoi 3.20,90
2. Aliisa Keskinen TampPy 3.23,62
3. Heini Mäenpää TampPy 3.46,44
4. Nada Mimouni TampPy 3.48,24
Heini Salonen TampPy DNS

1.4.2018 Hämsyn Hallihuipentuma

Hämsyn hallihuipentuma
Pirkkahalli
1.4.2018

TULOKSET

P9 40 m Loppukilpailu

1. Samu Pentinniemi ViialVa 6,88
2. Jimmy Tormilainen TampPy 7,02
3. Jere Kinnunen TampPy 7,10
4. Tomas Vasylenko TampU 7,21
5. Eemeli Raunio TampPy 7,22
6. Elmo Vesakoski UrjU 8,19
7. Joona Ratilainen ToijVau 8,22
8. Jonne Salminen TammRy 8,44

P9 40 m Alkuerät

1. Samu Pentinniemi ViialVa 7,06
2. Jimmy Tormilainen TampPy 7,08
3. Jere Kinnunen TampPy 7,15
4. Tomas Vasylenko TampU 7,29
5. Eemeli Raunio TampPy 7,33
6. Joona Ratilainen ToijVau 8,23
7. Jonne Salminen TammRy 8,34
8. Elmo Vesakoski UrjU 8,40
9. Aapo Jaatinen UrjU 8,58
10. Aleksi Hänninen TampU 8,98
Atte Immonen TampPy DNS

Erä 1

1. Samu Pentinniemi ViialVa 7,06
2. Jimmy Tormilainen TampPy 7,08
3. Jere Kinnunen TampPy 7,15
4. Tomas Vasylenko TampU 7,29
5. Elmo Vesakoski UrjU 8,40
6. Aleksi Hänninen TampU 8,98

Erä 2

1. Eemeli Raunio TampPy 7,33
2. Joona Ratilainen ToijVau 8,23
3. Jonne Salminen TammRy 8,34
4. Aapo Jaatinen UrjU 8,58
Atte Immonen TampPy DNS

P9 1000 m Loppukilpailu

1. Samu Pentinniemi ViialVa 4.01,61
2. Linus Kärkkäinen IkaalU 4.09,78
3. Onni Mäkinen UrjU 4.37,99

P9 Pituus Loppukilpailu

1. Jimmy Tormilainen TampPy 3,51
3,28 3,26 3,33 3,29 3,48 3,51

2. Eemeli Raunio TampPy 3,50
3,30 3,33 3,39 3,42 3,31 3,50

3. Tomas Vasylenko TampU 3,50
3,50 3,34 3,33 3,42 3,30 3,35

4. Jere Kinnunen TampPy 3,19
3,00 2,96 3,09 3,19 3,02 2,95

5. Onni Mäkinen UrjU 2,63
2,43 2,63 X 2,37 2,48 2,55

6. Elmo Vesakoski UrjU 2,58
2,48 2,24 2,19 2,13 2,50 2,58

7. Aleksi Hänninen TampU 2,48
2,19 2,13 2,47 2,25 2,48 X

8. Joona Ratilainen ToijVau 2,45
2,36 2,36 2,45 2,39 2,39 2,41

9. Jonne Salminen TammRy 2,33
2,25 2,33 2,29

10. Aapo Jaatinen UrjU 2,22
2,21 2,13 2,22

Atte Immonen TampPy DNS
P11 60 m Loppukilpailu

1. Reko Laine HämeenlTa 9,19
2. Elias Kerälä HämeenlTa 9,26
3. Riku Uusi-Erkkilä TampPy 9,40
4. Aarni Elomaa TampPy 9,59
5. Oula Vuori TampPy 9,72
6. Aapo Närhi LempKiYU 9,77
7. Oskari Savolainen IkaalU 9,89
8. Tuomas Lampinen TampPy 10,01

P11 60 m Alkuerät

1. Reko Laine HämeenlTa 9,21
2. Elias Kerälä HämeenlTa 9,36
3. Riku Uusi-Erkkilä TampPy 9,46
4. Aarni Elomaa TampPy 9,56
5. Oskari Savolainen IkaalU 9,77
6. Aapo Närhi LempKiYU 9,77
7. Oula Vuori TampPy 9,79
8. Tuomas Lampinen TampPy 9,84
9. Noel Nikulainen LempKiYU 9,86
10. Aapeli Karislahti LempKiYU 9,88
11. Leevi Ortju TampPy 9,88
12. Veli Lepo ViialVa 9,93
13. Noel Piirainen TampPy 9,99
14. Arttu Viljanen ToijVau 10,10
15. Niilo Laukkanen TammRy 10,16
16. Heikki Majuri TampPy 10,17
17. Mico Hjerp ForssSa 10,19
18. Aatos Forss TampPy 10,24
19. Winston Orrenmaa TampPy 10,26
20. Juho Hänninen TampU 10,36
Lauri Smolander TampPy DNS

Erä 1

1. Riku Uusi-Erkkilä TampPy 9,46
2. Oskari Savolainen IkaalU 9,77
3. Aapo Närhi LempKiYU 9,77
4. Tuomas Lampinen TampPy 9,84
5. Leevi Ortju TampPy 9,88
6. Arttu Viljanen ToijVau 10,10
7. Heikki Majuri TampPy 10,17

Erä 2

1. Elias Kerälä HämeenlTa 9,36
2. Oula Vuori TampPy 9,79
3. Noel Nikulainen LempKiYU 9,86
4. Aapeli Karislahti LempKiYU 9,88
5. Aatos Forss TampPy 10,24
6. Winston Orrenmaa TampPy 10,26
7. Juho Hänninen TampU 10,36

Erä 3

1. Reko Laine HämeenlTa 9,21
2. Aarni Elomaa TampPy 9,56
3. Veli Lepo ViialVa 9,93
4. Noel Piirainen TampPy 9,99
5. Niilo Laukkanen TammRy 10,16
6. Mico Hjerp ForssSa 10,19
Lauri Smolander TampPy DNS

P11 1000 m Loppukilpailu

1. Reko Laine HämeenlTa 3.31,48
2. Oskari Savolainen IkaalU 3.35,26
3. Eeli Ala-Lahti KangU 3.42,71
4. Eliel Kärkkäinen IkaalU 3.47,58
5. Arttu Viljanen ToijVau 3.49,35
6. Veli Lepo ViialVa 3.55,62
7. Winston Orrenmaa TampPy 3.55,97
8. Aapeli Karislahti LempKiYU 3.58,62
Aatos Forss TampPy DNS
Jalmari Koskinen TampPy DNS
Rasmus Salminen ForssSa DQ

P11 Korkeus Loppukilpailu

1. Aarne Kalela LempKiYU 129
104 111 116 121 125 129 132
O O O O XO XO XXX
2. Samuel Ruohonen TampU 129
111 116 121 125 129 132
O O O XXO XO XXX
3. Jalmari Koskinen TampPy 121
104 111 116 121 125
O O O XO XXX
4. Noel Nikulainen LempKiYU 121
104 111 116 121 125
O O O XXO XXX
5. Elias Eskola UrjU 116
097 104 111 116 121
O O O O XXX
6. Tuomas Mäkelä IkaalU 116
097 104 111 116 121
O XXO O O XXX
7. Nuutti Nisukangas IkaalU 116
097 104 111 116 121
O O O XO XXX
8. Noel Piirainen TampPy 116
104 111 116 121
O XO XXO XXX
9. Elias Kerälä HämeenlTa 111
104 111 116
O XO XXX

P11 Kuula Loppukilpailu

1. Aapo Närhi LempKiYU 8,77
8,77 8,62 7,81 7,52 7,52 8,68
2. Aarne Kalela LempKiYU 8,44
7,60 X X 8,00 8,44 8,19
3. Nuutti Nisukangas IkaalU 7,94
7,11 7,41 X 7,51 7,31 7,94
4. Elias Eskola UrjU 7,93
7,26 6,59 7,63 7,93 7,71 7,35
5. Tuomas Mäkelä IkaalU 7,46
6,86 6,85 7,15 7,46 7,33 X
6. Niilo Laukkanen TammRy 7,31
7,20 7,31 6,85 6,98 6,31 6,52
7. Rasmus Salminen ForssSa 7,17
7,17 X X
8. Aarni Elomaa TampPy 7,13
X 5,95 6,69 6,27 7,13 6,36
9. Tuomas Lampinen TampPy 6,82
6,53 6,82 6,69 X 6,69 6,66
10. Oula Vuori TampPy 6,42
6,10 6,42 6,38
11. Leevi Ortju TampPy 5,56
5,31 5,52 5,56
12. Juho Hänninen TampU 5,46
4,92 5,46 4,59
Lauri Smolander TampPy DNS

P11 4 x 50 m Loppukilpailu

1. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 31,50
Noel Nikulainen
Aarne Kalela
Aapeli Karislahti
Aapo Närhi

2. Tampereen Pyrintö 1 31,51
Aarni Elomaa
Leevi Ortju
Tuomas Lampinen
Oula Vuori

3. Tampereen Pyrintö 2 32,32
Heikki Majuri
Jalmari Koskinen
Noel Piirainen
Aatos Forss

4. Ikaalisten Urheilijat 1 32,54
Nuutti Nisukangas
Eliel Kärkkäinen
Tuomas Mäkelä
Oskari Savolainen

P13 60 m Loppukilpailu

1. Saku Lehtonen LempKiYU 8,30
2. Konsta Tynkkynen TampPy 8,36
3. Jesse Riissanen TampPy 8,63
4. Tapio Suojanen ViialVa 8,85
5. Juho Talvitie TampPy 8,89
6. Leo Boström TampPy 8,93
7. Topias Savitaipale LempKiYU 8,96
8. Emil Törmälä TampPy 9,07

P13 60 m Alkuerät

1. Saku Lehtonen LempKiYU 8,29
2. Konsta Tynkkynen TampPy 8,47
3. Jesse Riissanen TampPy 8,68
4. Tapio Suojanen ViialVa 8,85
5. Juho Talvitie TampPy 8,86
6. Leo Boström TampPy 8,89
7. Topias Savitaipale LempKiYU 8,98
8. Emil Törmälä TampPy 9,04
9. Teemu Koskela IkaalU 9,06
10. Tuomas Rättö HämeenlTa 9,25
11. Eeti Hänninen HämeenlTa 9,28
12. Kritte Koskenniemi TampU 9,47
13. Joona Lehtinen ViialVa 9,48
14. Santeri Piiparinen KangU 9,52
15. Aaron Halme TampPy 9,64
16. Ville Väyrynen TampPy 9,78
17. Juho Touru ForssSa 10,05
18. Petu Kiviniemi TampPy 10,18
Iiro Pekkarinen TampPy DNS

Erä 1

1. Konsta Tynkkynen TampPy 8,47
2. Emil Törmälä TampPy 9,04
3. Tuomas Rättö HämeenlTa 9,25
4. Eeti Hänninen HämeenlTa 9,28
5. Petu Kiviniemi TampPy 10,18
Iiro Pekkarinen TampPy DNS

Erä 2

1. Topias Savitaipale LempKiYU 8,98
2. Teemu Koskela IkaalU 9,06
3. Kritte Koskenniemi TampU 9,47
4. Aaron Halme TampPy 9,64
5. Ville Väyrynen TampPy 9,78
6. Juho Touru ForssSa 10,05

Erä 3

1. Saku Lehtonen LempKiYU 8,29
2. Jesse Riissanen TampPy 8,68
3. Tapio Suojanen ViialVa 8,85
4. Juho Talvitie TampPy 8,86
5. Leo Boström TampPy 8,89
6. Joona Lehtinen ViialVa 9,48
7. Santeri Piiparinen KangU 9,52

P13 1000 m Loppukilpailu

1. Mikael Viitanen ViialVa 3.28,05
2. Tobias Syrjä TampPy 3.28,88
3. Kritte Koskenniemi TampU 3.34,18
4. Aaron Halme TampPy 3.45,12
5. Ville Väyrynen TampPy 3.51,88
6. Leo Boström TampPy 3.54,97
Tapio Suojanen ViialVa DNS

P13 60 m aj Loppukilpailu

1. Antti Sainio TampPy 9,50
2. Santeri Haapamäki TampPy 10,49
3. Mikael Viitanen ViialVa 10,87
4. Niklas Piirainen TampPy 11,01
5. Jesse Riissanen TampPy 11,61
6. Konsta Kanto TampPy 12,31
7. Teemu Koskela IkaalU 12,40
8. Emil Törmälä TampPy 12,52

P13 Korkeus Loppukilpailu

1. Juho Talvitie TampPy 149
134 137 140 143 146 149 153
O O XO XO XO XXO XXX
2. Miika Niemelä LempKiYU 146
125 128 131 134 137 140 143 146 149
O – O O O O O O XXX
3. Santeri Haapamäki TampPy 146
120 125 128 131 134 137 140 143 146 149
O O O O XO O O O O XXX
4. Joona Lehtinen ViialVa 137
120 125 128 131 134 137 140
O O O XO O XXO XXX
5. Konsta Kanto TampPy 131
115 120 125 128 131 134
O O O XO O XXX
6. Akseli Mäkelä IkaalU 128
115 120 125 128 131
O O XXO XO XXX
7. Niklas Piirainen TampPy 125
120 125 128
O XO XXX
8. Santeri Piiparinen KangU 115
105 110 115 120
O XXO XO XXX

P13 Kuula Loppukilpailu

1. Konsta Tynkkynen TampPy 11,42
11,42 10,81 11,00 – – –
2. Kalle Äijälä PälkLL 10,33
9,51 10,27 9,76 10,33 X 9,76
3. Saku Lehtonen LempKiYU 10,22
10,22 – – – – –
4. Miika Niemelä LempKiYU 10,19
8,35 8,92 9,90 9,63 10,19 10,00
5. Akseli Mäkelä IkaalU 9,80
8,78 9,04 9,80 X 9,02 9,39
6. Niilo Virta ForssSa 9,72
8,91 9,70 9,68 9,72 X 9,07
7. Jonne Niemelä IkaalU 9,62
9,20 9,57 9,35 9,43 9,62 9,59
8. Luukas Lipponen LempKiYU 9,05
X 9,05 8,69 8,70 8,83 X
9. Juho Touru ForssSa 8,25
X X 8,25
10. Eeti Hänninen HämeenlTa 7,55
7,33 7,45 7,55
11. Petu Kiviniemi TampPy 6,98
6,59 6,44 6,98
12. Tuomas Rättö HämeenlTa 6,47
6,47 6,43 X
13. Tobias Syrjä TampPy 5,62
5,62 5,57 4,58

P13 4 x 100 m Loppukilpailu

1. Tampereen Pyrintö 1 52,57
Antti Sainio
Konsta Tynkkynen
Jesse Riissanen
Santeri Haapamäki

2. Tampereen Pyrintö 2 57,10
Alexandre Hong
Juho Talvitie
Konsta Kanto
Emil Törmälä

3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 57,93
Saku Lehtonen
Luukas Lipponen
Miika Niemelä
Topias Savitaipale

4. Viialan Valtti 1 58,29
Veli Lepo
Joona Lehtinen
Mikael Viitanen
Tapio Suojanen

5. Hämeenlinnan Tarmo 1 59,32
Eeti Hänninen
Tuomas Rättö
Elias Kerälä
Reko Laine

6. Tampereen Pyrintö 3 1.03,08
Tobias Syrjä
Aaron Halme
Niklas Piirainen
Petu Kiviniemi

P15 60 m Loppukilpailu

1. Eino Perämaa TampPy 8,00
2. Daniel Saaristo IkaalU 8,10
3. Mikko Murto YlöjU 8,40
4. Vili Välimäki TammRy 8,41
5. Ville Väliharju TampPy 8,46
6. Pyry Iltanen TampPy 8,53
7. Patrik Järvinen TampPy 8,64
8. Henrik Kiviniemi TampPy 8,71

P15 60 m Alkuerät

1. Eino Perämaa TampPy 7,97
2. Daniel Saaristo IkaalU 8,12
3. Vili Välimäki TammRy 8,41
4. Ville Väliharju TampPy 8,44
5. Mikko Murto YlöjU 8,47
6. Pyry Iltanen TampPy 8,48
7. Henrik Kiviniemi TampPy 8,61
8. Patrik Järvinen TampPy 8,76
9. Jussi Marttila TampU 8,79
10. Oskar Toomet TampPy 8,88
11. Jani Laakso TammRy 8,98
12. Joel-Oscar Kammarmäki ForssSa 9,14
Valtteri Yrjölä TammRy DQ

Erä 1

1. Eino Perämaa TampPy 7,97
2. Daniel Saaristo IkaalU 8,12
3. Pyry Iltanen TampPy 8,48
4. Henrik Kiviniemi TampPy 8,61
5. Oskar Toomet TampPy 8,88
6. Jani Laakso TammRy 8,98

Erä 2

1. Vili Välimäki TammRy 8,41
2. Ville Väliharju TampPy 8,44
3. Mikko Murto YlöjU 8,47
4. Patrik Järvinen TampPy 8,76
5. Jussi Marttila TampU 8,79
6. Joel-Oscar Kammarmäki ForssSa 9,14
Valtteri Yrjölä TammRy DQ

P15 2000 m Loppukilpailu

1. Arvi Väre HämeenlTa 7.07,44
2. Jere Haapalainen TampPy 7.11,04
3. Patrik Järvinen TampPy 7.19,13

P15 60 m aj Loppukilpailu

1. Ville Väliharju TampPy 9,68
2. Jere Haapalainen TampPy 9,83
3. Anselmi Jaatinen UrjU 11,60

P15 Pituus Loppukilpailu

1. Jussi Marttila TampU 4,32
4,23 4,28 4,32 4,28 X 4,29

2. Samu Kauppi TammRy 4,16
X 3,40 3,78 4,07 4,16 X

3. Anselmi Jaatinen UrjU 4,10
3,89 4,06 4,04 4,10 4,09 X

P15 Kuula Loppukilpailu

1. Topi Rönni TampPy 12,10
10,98 12,10 11,00
2. Vili Välimäki TammRy 11,05
10,53 10,52 10,68 10,11 11,05
3. Mikko Saukkokoski IkaalU 10,79
10,42 10,44 10,28 9,81 10,79 9,49
4. Eino Perämaa TampPy 10,57
9,74 10,57 9,72 9,52 10,13 9,44
5. Eerik Tavasti TampPy 10,08
9,30 10,08 9,62 9,51 9,41
6. Arvi Väre HämeenlTa 10,02
10,02 8,78 9,17 9,01 10,02 9,20
7. Jani Laakso TammRy 9,67
8,21 9,44 9,67 9,01 8,57 9,29
8. Pyry Iltanen TampPy 9,51
8,76 9,51 9,26 8,87 9,19 8,97
9. Henrik Kiviniemi TampPy 9,27
9,27 9,23 9,11
10. Daniel Saaristo IkaalU 7,97
7,97 7,51 7,71
11. Valtteri Kalanti HämeenlTa 7,85
7,25 7,85 7,39
12. Vikke Savola TampPy 7,76
7,68 7,31 7,76
13. Tuomas Närhi LempKiYU 7,76
7,24 7,55 7,76
14. Oskar Toomet TampPy 6,90
6,90 6,47 6,72

P15 4 x 100 m Loppukilpailu

1. Tampereen Pyrintö 1 52,49
Pyry Iltanen
Ville Väliharju
Jere Haapalainen
Patrik Järvinen

2. Tammelan Ryske 1 54,99
Valtteri Yrjölä
Jani Laakso
Vili Välimäki
Samu Kauppi

T9 40 m Loppukilpailu

1. Julia Suolaniemi ToijVau 7,12
2. Nanna Salovaara LempKiYU 7,14
3. Fanni Paija UrjU 7,25
4. Noora Moisio TampPy 7,32
5. Nelli Karevaara HämeenlTa 7,38
6. Milja Välläri ToijVau 7,41
7. Taika Kuusela TammRy 7,53
8. Natalia Osowska ToijVau 7,59

T9 40 m Alkuerät

1. Nanna Salovaara LempKiYU 7,06
2. Nelli Karevaara HämeenlTa 7,19
3. Fanni Paija UrjU 7,21
4. Taika Kuusela TammRy 7,34
5. Noora Moisio TampPy 7,34
6. Julia Suolaniemi ToijVau 7,40
7. Natalia Osowska ToijVau 7,41
8. Milja Välläri ToijVau 7,45
9. Sofia Feodoroff TampPy 7,54
10. Jade Hukka ToijVau 7,54
11. Erika Salonen VehmU 7,69
12. Pihla Juutilainen TampPy 7,73
13. Minttu Saarilahti TampPy 7,74
14. Sanja Rajasalo IkaalU 7,80
15. Iida Harju TampPy 7,97
16. Oona Savolainen IkaalU 8,00
17. Elli Hellman TampPy 8,00
18. Saimi Tynkkynen TampPy 8,01
19. Maisa Ruohonen TampU 8,06
20. Iida Valonen TampPy 8,20
21. Tuulia Kellander IkaalU 8,33
22. Rafaela Paez TampPy 8,65
Ilona Koskinen TampU DNS

Erä 1

1. Taika Kuusela TammRy 7,34
2. Natalia Osowska ToijVau 7,41
3. Jade Hukka ToijVau 7,54
4. Minttu Saarilahti TampPy 7,74
5. Iida Harju TampPy 7,97
6. Oona Savolainen IkaalU 8,00
7. Rafaela Paez TampPy 8,65

Erä 2

1. Nanna Salovaara LempKiYU 7,06
2. Fanni Paija UrjU 7,21
3. Sofia Feodoroff TampPy 7,54
4. Erika Salonen VehmU 7,69
5. Sanja Rajasalo IkaalU 7,80
6. Elli Hellman TampPy 8,00
7. Maisa Ruohonen TampU 8,06
Ilona Koskinen TampU DNS

Erä 3

1. Nelli Karevaara HämeenlTa 7,19
2. Noora Moisio TampPy 7,34
3. Julia Suolaniemi ToijVau 7,40
4. Milja Välläri ToijVau 7,45
5. Pihla Juutilainen TampPy 7,73
6. Saimi Tynkkynen TampPy 8,01
7. Iida Valonen TampPy 8,20
8. Tuulia Kellander IkaalU 8,33

T9 1000 m Loppukilpailu

1. Fanni Paija UrjU 4.07,06
2. Vendi Lehtimäki ForssSa 4.10,32
3. Veera Linna TampPy 4.14,51
4. Oona Savolainen IkaalU 4.22,31
5. Moona Puolimatka VehmU 4.39,52
6. Helmi Rajamäki LempKiYU 4.58,74

T9 Pituus Loppukilpailu

1. Julia Suolaniemi ToijVau 3,54
3,13 3,40 3,39 3,42 3,52 3,54

2. Nelli Karevaara HämeenlTa 3,48
3,31 3,34 3,39 3,18 3,48 3,29

3. Nanna Salovaara LempKiYU 3,30
3,30 3,18 2,89 2,86 3,16 3,15

4. Milja Välläri ToijVau 3,29
3,24 3,07 3,17 3,00 3,29 3,26

5. Sofia Feodoroff TampPy 3,26
2,98 3,20 3,26 3,20 2,96 3,10

6. Noora Moisio TampPy 3,20
3,02 3,07 3,15 3,20 3,09 3,11

7. Taika Kuusela TammRy 3,20
3,09 3,07 3,14 3,08 2,95 3,20

8. Minttu Saarilahti TampPy 3,18
3,17 3,08 3,18 2,98 3,12 3,08

9. Jade Hukka ToijVau 3,07
3,00 2,99 3,07

10. Natalia Osowska ToijVau 3,00
2,91 3,00 2,85

11. Veera Linna TampPy 2,93
2,93 2,80 2,75

12. Pihla Juutilainen TampPy 2,87
2,87 2,45 2,87

13. Moona Puolimatka VehmU 2,86
2,71 2,82 2,86

14. Vendi Lehtimäki ForssSa 2,86
2,81 2,86 2,79

15. Erika Salonen VehmU 2,82
2,77 2,75 2,82

16. Elli Hellman TampPy 2,80
2,75 2,80 2,77

17. Saimi Tynkkynen TampPy 2,76
2,76 – –

18. Iida Harju TampPy 2,72
2,72 2,58 X

19. Maisa Ruohonen TampU 2,69
2,69 2,47 2,26

20. Iida Valonen TampPy 2,65
2,62 2,59 2,65

21. Helmi Rajamäki LempKiYU 2,53
2,53 2,28 2,29

22. Matilda Puolimatka VehmU 2,41
2,25 2,31 2,41

23. Tuulia Kellander IkaalU 2,18
2,18 1,99 1,87

Ilona Koskinen TampU DNS

Sanja Rajasalo IkaalU DNS
T11 60 m Loppukilpailu

1. Iida Kastarinen TampPy 8,98
2. Jenni Väänänen HämeenlTa 9,03
3. Maria Djusko HämeenlTa 9,08
4. Beata Wirola VehmU 9,21
5. Inka Kuusela TammRy 9,39
6. Miranda Lehtimäki ForssSa 9,47
7. Vilma Luontila TampPy 9,49
8. Ella Kurula IkaalU 9,68

T11 60 m Alkuerät

1. Iida Kastarinen TampPy 8,96
2. Maria Djusko HämeenlTa 9,14
3. Beata Wirola VehmU 9,19
4. Jenni Väänänen HämeenlTa 9,23
5. Inka Kuusela TammRy 9,31
6. Vilma Luontila TampPy 9,33
7. Miranda Lehtimäki ForssSa 9,52
8. Ella Kurula IkaalU 9,57
9. Laura Ratilainen ToijVau 9,65
10. Ada Kärkelä YlöjU 9,77
11. Venla Vaittinen LempKiYU 9,80
12. Lotta Savilahti TampPy 9,86
13. Kamilla Hillman IkaalU 9,89
14. Cecilia Hirvelä KangU 9,93
15. Miina Paija UrjU 9,93
16. Mila Mäentakanen TampPy 10,00
17. Ella Mikkola TampPy 10,06
18. Aino Härkki TampPy 10,10
19. Elli Sivonen ViialVa 10,14
20. Neea Alitalo IkaalU 10,15
21. Martta Nieminen TampPy 10,19
22. Roosa Haanpää ViialVa 10,20
23. Aliina Koivula UrjU 10,22
24. Aurora Etelätalo TampPy 10,23
25. Tinja Kenttälä VehmU 10,26
26. Seela Turunen ToijVau 10,27
27. Emma Korpi KangU 10,35
28. Eliza Kusnierz HämeenlTa 10,37
29. Iina Turunen ToijVau 10,48
30. Eeva Ukkonen KangU 10,50
31. Tilda Leppämäki TampU 10,59
32. Josefina Lehtinen TampPy 10,87
33. Milla Kulmala IkaalU 10,92
Inka Peltola VehmU DNS

Erä 1

1. Lotta Savilahti TampPy 9,86
2. Ella Mikkola TampPy 10,06
3. Seela Turunen ToijVau 10,27
4. Eliza Kusnierz HämeenlTa 10,37
5. Iina Turunen ToijVau 10,48
6. Milla Kulmala IkaalU 10,92

Erä 2

1. Maria Djusko HämeenlTa 9,14
2. Inka Kuusela TammRy 9,31
3. Laura Ratilainen ToijVau 9,65
4. Ada Kärkelä YlöjU 9,77
5. Kamilla Hillman IkaalU 9,89
6. Aliina Koivula UrjU 10,22
7. Josefina Lehtinen TampPy 10,87

Erä 3

1. Jenni Väänänen HämeenlTa 9,23
2. Ella Kurula IkaalU 9,57
3. Cecilia Hirvelä KangU 9,93
4. Mila Mäentakanen TampPy 10,00
5. Roosa Haanpää ViialVa 10,20
6. Aurora Etelätalo TampPy 10,23
Inka Peltola VehmU DNS

Erä 4

1. Iida Kastarinen TampPy 8,96
2. Beata Wirola VehmU 9,19
3. Vilma Luontila TampPy 9,33
4. Aino Härkki TampPy 10,10
5. Tinja Kenttälä VehmU 10,26
6. Emma Korpi KangU 10,35
7. Eeva Ukkonen KangU 10,50

Erä 5

1. Miranda Lehtimäki ForssSa 9,52
2. Venla Vaittinen LempKiYU 9,80
3. Miina Paija UrjU 9,93
4. Elli Sivonen ViialVa 10,14
5. Neea Alitalo IkaalU 10,15
6. Martta Nieminen TampPy 10,19
7. Tilda Leppämäki TampU 10,59

T11 1000 m Loppukilpailu

1. Iida Kastarinen TampPy 3.25,41
2. Miranda Lehtimäki ForssSa 3.28,18
3. Iina Niemelä LempKiYU 3.34,84
4. Camilla Uschanov HämeenlTa 3.36,35
5. Nella Mäkynen LempKiYU 3.42,93
6. Teea Rajala TampPy 3.43,11
7. Elli Sivonen ViialVa 3.59,53
8. Martta Nieminen TampPy 4.05,61
9. Martha Laikola IkaalU 4.05,70
10. Lotta Savilahti TampPy 4.08,93
11. Tilda Leppämäki TampU 4.11,00
12. Aura Kulmala TampPy 4.24,60
13. Heini Koskela TampPy 4.27,73
14. Nea Kokko TampPy 4.31,87
Inka Peltola VehmU DNS

T11 Korkeus Loppukilpailu

1. Erika Juselius HämeenlTa 130
111 116 119 121 124 127 130 135
O O O O O XO O XXX
2. Inka Kuusela TammRy 127
101 106 111 116 119 121 124 127 130
O O O O XO O O O XXX
3. Ella Mikkola TampPy 124
106 111 116 119 121 124 127
O O O O O O XXX
4. Miina Paija UrjU 124
106 111 116 119 121 124 127
O O XO O XXO O XXX
5. Iina Niemelä LempKiYU 124
106 111 116 119 121 124 127
O O O O O XXO XXX
6. Ranim Hamdi TampPy 119
096 101 106 111 116 119 121
O O O O XXO O XXX
7. Alisa Syrjälä TammRy 116
101 106 111 116 119
O O O O XXX
8. Vilma Luontila TampPy 116
101 106 111 116 119
O O XO O XX-
8. Niia Niemelä LempKiYU 116
101 106 111 116 119
O XO O O XXX
10. Aino Lantto TampPy 116
091 096 101 106 111 116 119
O O O O XXO XO XXX
11. Eevi Karhe TampPy 111
091 096 101 106 111 116
O O O XO O XXX
12. Veera Paavola TampPy 111
101 106 111 116
O O XO XXX
12. Vanessa Salminen ForssSa 111
101 106 111 116
O O XO XXX
14. Cecilia Hirvelä KangU 106
091 096 101 106 111
O O O XO XXX
14. Venla Vaittinen LempKiYU 106
086 091 096 101 106 111
O O O O XO XXX
16. Roosa Aulamo TampPy 101
081 086 091 096 101 106
O O O O O XXX
16. Emilia Leino TampU 101
081 086 091 096 101 106
O O O O O XXX
18. Kerttu Manninen TampPy 101 PB
081 086 091 096 101 106
O O O O XXO XXX
19. Nea Kokko TampPy 101
081 086 091 096 101 106
O O O XO XXO XXX
20. Josefina Lehtinen TampPy 096
081 086 091 096 101
XO XO -O O XXX
21. Milla Kulmala IkaalU 086
081 086 091
XO O XXX
Onerva Tauriainen TampPy DNS
T11 Kuula Loppukilpailu

1. Jenni Väänänen HämeenlTa 8,71 PB
8,30 8,29 8,63 8,71 7,86 8,63
2. Roosa Haanpää ViialVa 8,40
8,32 8,34 8,07 8,40 7,83 7,94
3. Erika Juselius HämeenlTa 8,08
8,08 7,77 X 7,26 7,71 7,32
4. Alisa Syrjälä TammRy 7,59
7,38 7,59 7,53 7,23 7,30 7,01
5. Niia Niemelä LempKiYU 7,51
6,70 6,82 7,13 7,49 7,07 7,51
6. Veera Paavola TampPy 7,23 PB
6,02 6,56 7,23 6,00 6,08 X
7. Vilja Välimäki TammRy 7,00
7,00 6,42 6,97 5,92 6,42 6,77
8. Eevi Vatka ToijVau 7,00
6,55 7,00 6,61 6,83 6,84 6,63
9. Ranim Hamdi TampPy 6,94
6,69 6,20 6,94
10. Camilla Uschanov HämeenlTa 6,84
5,56 6,61 6,84
11. Vanessa Salminen ForssSa 6,52
X 6,39 6,52
12. Vilja Hujanen ViialVa 6,45
6,33 6,32 6,45
13. Laura Ratilainen ToijVau 6,40
5,99 6,40 6,27
14. Maria Djusko HämeenlTa 6,38
5,88 6,38 5,99
15. Riina Närhi TampPy 6,36
5,31 6,36 5,58
16. Kamilla Hillman IkaalU 6,28
5,60 5,98 6,28
17. Roosa Aulamo TampPy 6,23
5,73 6,23 X
18. Eliza Kusnierz HämeenlTa 6,03
5,63 6,03 5,98
19. Aliina Koivula UrjU 5,98
X 5,98 5,94
20. Emma Korpi KangU 5,83
5,41 5,83 5,67
21. Iina Turunen ToijVau 5,81
5,38 4,98 5,81
22. Eeva Ukkonen KangU 5,72
5,72 5,65 5,71
23. Onerva Tauriainen TampPy 5,67
5,67 5,03 4,94
24. Janette Vähäoja TampPy 5,47
5,19 4,32 5,47
25. Seela Turunen ToijVau 5,35
4,52 5,35 4,89
26. Neea Alitalo IkaalU 4,63
4,63 4,37 X
27. Teea Rajala TampPy 4,52
4,17 3,76 4,52
28. Kerttu Manninen TampPy 4,27
4,27 3,89 X
29. Heini Koskela TampPy 3,99
3,86 3,99 3,33
30. Aura Kulmala TampPy 3,90
3,75 3,78 3,90

T11 4 x 50 m Loppukilpailu

1. Hämeenlinnan Tarmo 1 30,22
2. Tampereen Pyrintö 1 30,25
3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 30,55
4. Tampereen Pyrintö 2 31,92
5. Viialan Valtti 1 32,26
6. Tampereen Pyrintö 3 32,84
7. Tampereen Pyrintö 4 33,21
8. Ikaalisten Urheilijat 1 34,67
9. Tampereen Pyrintö 5 36,36

Erä 1

1. Tampereen Pyrintö 2 31,92
Teea Rajala
Martta Nieminen
Mila Mäentakanen
Aino Härkki

2. Tampereen Pyrintö 3 32,84
Minea Kähönen
Aurora Etelätalo
Ranim Hamdi
Riina Närhi

3. Tampereen Pyrintö 4 33,21
Heini Koskela
Janette Vähäoja
Onerva Tauriainen
Eevi Karhe

4. Tampereen Pyrintö 5 36,36
Josefina Lehtinen
Kerttu Manninen
Roosa Aulamo
Minttu Saarilahti

Erä 2

1. Hämeenlinnan Tarmo 1 30,22
Erika Ojusko
Erika Juselius
Camilla Uschanov
Jenni Väänänen

2. Tampereen Pyrintö 1 30,25
Iida Kastarinen
Vilma Luontila
Lotta Savilahti
Ella Mikkola

3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 30,55
Venla Vaittinen
Iina Niemelä
Niia Niemelä
Nella Mäkynen

4. Viialan Valtti 1 32,26
Roosa Haanpää
Vilmiina Virtanen
Elli Sivonen
Vilja Hujanen

5. Ikaalisten Urheilijat 1 34,67
Neea Alitalo
Milla Kulmala
Kamilla Hillman
Ella Kurula

T13 60 m Loppukilpailu

1. Emmi Mäkinen VehmU 8,34
2. Aino Ojaniemi HämeenlTa 8,36
3. Amanda Lehtimäki ForssSa 8,50
4. Krista Lehti TampPy 8,54
5. Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 8,59
6. Jenni Sormunen IkaalU 8,71
7. Viivi Närvä ValkHa 8,75
8. Seela Paavilainen TampPy 8,98

T13 60 m Alkuerät

1. Emmi Mäkinen VehmU 8,37
2. Krista Lehti TampPy 8,46
3. Amanda Lehtimäki ForssSa 8,54
4. Aino Ojaniemi HämeenlTa 8,54
5. Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 8,57
6. Jenni Sormunen IkaalU 8,65
7. Viivi Närvä ValkHa 8,65
8. Seela Paavilainen TampPy 8,76
9. Roosa Myllymäki TampPy 8,77
10. Hilda Laitamäki VehmU 9,00
11. Tessa Peltoniemi TampPy 9,12
12. Monamaria Pyhältö TampPy 9,13
13. Anna Selin TampPy 9,14
14. Melissa Myllymäki KangU 9,16
15. Malla Tuomola ForssSa 9,19
16. Helmi Salmela TampPy 9,26
17. Milla Nuutinen TampPy 9,26
18. Sofia Lehtinen TampPy 9,27
19. Elisabeth Kujanpää ValkHa 9,30
20. Saana Rajasalo IkaalU 9,30
21. Emilia Rättö HämeenlTa 9,37
22. Fanny Hormisto TampPy 9,40
23. Aada Mantere KangU 9,42
24. Jonna Uolamo ToijVau 9,43
25. Anni Minkkinen TampPy 9,54
26. Jenna Kaijanen TampPy 9,55
27. Lima Kaki TampU 9,59
28. Pihla Lahtinen TampPy 9,71
29. Iitu Rantalainen TampPy 9,78
29. Miisa Turunen ToijVau 9,78
31. Emma Raimovaara HämeenlTa 9,88
32. Sirkku Tuominen TampU 10,12
33. Piita Pesä TampPy 10,45
Anna Oksa ViialVa DNS

Erä 1

1. Viivi Närvä ValkHa 8,65
2. Seela Paavilainen TampPy 8,76
3. Monamaria Pyhältö TampPy 9,13
4. Anna Selin TampPy 9,14
5. Saana Rajasalo IkaalU 9,30
6. Emilia Rättö HämeenlTa 9,37
7. Sirkku Tuominen TampU 10,12

Erä 2

1. Amanda Lehtimäki ForssSa 8,54
2. Tessa Peltoniemi TampPy 9,12
3. Sofia Lehtinen TampPy 9,27
4. Elisabeth Kujanpää ValkHa 9,30
5. Aada Mantere KangU 9,42
6. Jenna Kaijanen TampPy 9,55
7. Piita Pesä TampPy 10,45

Erä 3

1. Emmi Mäkinen VehmU 8,37
2. Aino Ojaniemi HämeenlTa 8,54
3. Helmi Salmela TampPy 9,26
4. Jonna Uolamo ToijVau 9,43
5. Iitu Rantalainen TampPy 9,78
5. Miisa Turunen ToijVau 9,78
7. Emma Raimovaara HämeenlTa 9,88

Erä 4

1. Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 8,57
2. Roosa Myllymäki TampPy 8,77
3. Hilda Laitamäki VehmU 9,00
4. Milla Nuutinen TampPy 9,26
5. Anni Minkkinen TampPy 9,54
6. Pihla Lahtinen TampPy 9,71

Erä 5

1. Krista Lehti TampPy 8,46
2. Jenni Sormunen IkaalU 8,65
3. Melissa Myllymäki KangU 9,16
4. Malla Tuomola ForssSa 9,19
5. Fanny Hormisto TampPy 9,40
6. Lima Kaki TampU 9,59
Anna Oksa ViialVa DNS

T13 1000 m Loppukilpailu

1. Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 3.12,98
2. Ellanoora Haapalehto LempKiYU 3.21,70
3. Emmi Savenius VehmU 3.25,50
4. Monamaria Pyhältö TampPy 3.30,76
5. Malla Tuomola ForssSa 3.32,68
6. Erika Pyykkö ForssSa 3.33,15
7. Pinja Kykkänen VehmU 3.36,53
8. Miisa Tuomola ForssSa 3.42,97
9. Maija Oksa ViialVa 3.53,15
10. Reetta Vuorenmaa TampPy 3.55,21
11. Nilla Oksanen TampPy 3.56,98
12. Jenna Riipinen TampPy 3.57,02
13. Jenna Pentinniemi ViialVa 4.01,85

T13 60 m aj Loppukilpailu

1. Emmi Mäkinen VehmU 10,15
2. Vilma Kerälä HämeenlTa 10,59
3. Miriam Puolimatka VehmU 10,90
4. Ellanoora Haapalehto LempKiYU 11,25
5. Maija Oksa ViialVa 11,31
6. Seela Paavilainen TampPy 11,35
7. Helmi Salmela TampPy 11,62
8. Oona Lento TampPy 11,76
9. Jenna Pentinniemi ViialVa 11,98
10. Viivi Närvä ValkHa 12,01
11. Piita Pesä TampPy 13,79
12. Erica Syrjälä TammRy 16,28

Erä 1

1. Maija Oksa ViialVa 11,31
2. Helmi Salmela TampPy 11,62
3. Jenna Pentinniemi ViialVa 11,98
4. Viivi Närvä ValkHa 12,01
5. Piita Pesä TampPy 13,79

Erä 2

1. Emmi Mäkinen VehmU 10,15
2. Vilma Kerälä HämeenlTa 10,59
3. Miriam Puolimatka VehmU 10,90
4. Ellanoora Haapalehto LempKiYU 11,25
5. Seela Paavilainen TampPy 11,35
6. Oona Lento TampPy 11,76
7. Erica Syrjälä TammRy 16,28

T13 Pituus Loppukilpailu

1. Erika Pyykkö ForssSa 4,56
3,90 4,56 4,11 X 4,05 4,36

2. Amanda Lehtimäki ForssSa 4,52
4,52 4,17 4,34 3,99 4,34 4,38

3. Aino Aalto HämeenlTa 4,34
4,04 4,09 4,18 4,18 X 4,34

4. Roosa Myllymäki TampPy 4,22
4,15 4,22 4,09 3,95 3,87 4,20

5. Miisa Tuomola ForssSa 4,22
X 4,22 3,97 3,93 X 4,03

6. Viivi Välimäki TammRy 4,13
X 3,98 4,13 3,85 4,00 X

7. Fanny Hormisto TampPy 4,11
3,81 4,08 4,11 X 3,96 X

8. Lima Kaki TampU 4,09
4,09 3,71 3,93 3,80 X X

9. Tessa Peltoniemi TampPy 4,04
3,65 3,81 4,04

10. Sofia Lehtinen TampPy 3,98
3,70 3,77 3,98

11. Jenna Riipinen TampPy 3,79 PB
X 3,75 3,79

12. Aino Mäntyvaara ForssSa 3,75
3,75 3,31 3,49

13. Vilma Pietilä TampPy 3,72
3,70 3,72 X

14. Oona Kokko TampPy 3,72
3,72 3,62 3,69

15. Erica Syrjälä TammRy 3,69
3,56 3,69 3,44

16. Reetta Vuorenmaa TampPy 3,66
3,66 3,63 3,57

17. Laura Touru ForssSa 3,61
3,39 3,29 3,61

18. Miisa Turunen ToijVau 3,57
3,57 3,44 2,94

19. Milla Nuutinen TampPy 3,52
X 2,59 3,52

20. Essi Ilomäki TampPy 3,47
X 3,47 3,33

21. Jenna Kaijanen TampPy 3,41
3,41 3,14 3,35

22. Anni Minkkinen TampPy 3,27
3,27 3,27 2,76

23. Anna Selin TampPy 3,22
3,04 3,22 3,19

24. Emma Raimovaara HämeenlTa 3,21
3,21 3,14 3,07

25. Seela Kanerva PälkLL 3,19
3,11 3,19 3,12

26. Iitu Rantalainen TampPy 3,11
2,67 3,11 2,56

Zlata Vasylenko TampU NM
X X X

Jenni Sormunen IkaalU NM
X X X

Aino Ojaniemi HämeenlTa NM
X X X

T13 Kuula Loppukilpailu

1. Aino Aalto HämeenlTa 10,56
9,55 9,49 9,83 9,76 10,56 9,43
2. Vilma Kerälä HämeenlTa 10,51 PB
7,92 9,24 8,88 9,15 9,48 10,51
3. Krista Lehti TampPy 9,87
9,52 X 8,92 9,07 8,57 9,87
4. Viivi Välimäki TammRy 8,97
7,85 8,77 8,78 8,25 8,35 8,97
5. Elisabeth Kujanpää ValkHa 8,66
7,51 7,98 7,19 8,51 8,66 8,48
6. Jonna Uolamo ToijVau 8,50
8,02 7,86 8,50 7,98 7,57 7,06
7. Aino Mäntyvaara ForssSa 8,08
7,57 6,98 6,82 X 8,08 7,90
8. Emilia Rättö HämeenlTa 7,19
6,32 6,76 6,90 6,89 7,03 7,19
9. Laura Touru ForssSa 6,87
6,48 6,87 6,76
10. Oona Kokko TampPy 6,86
6,86 6,77 6,37
11. Aino-Maija Jaatinen UrjU 6,15
5,82 6,09 6,15
12. Miriam Puolimatka VehmU 6,11
5,82 5,72 6,11
13. Seela Kanerva PälkLL 6,02
5,80 5,88 6,02
14. Essi Ilomäki TampPy 5,88
5,79 5,88 5,13
15. Zlata Vasylenko TampU 5,37
5,37 5,31 X
16. Pihla Lahtinen TampPy 4,84
4,65 4,76 4,84
17. Nilla Oksanen TampPy 4,72
4,72 4,66 4,72
Anna Oksa ViialVa DNS

T13 4 x 100 m Loppukilpailu

1. Vehmaisten Urheilijat 1 54,58
2. Tampereen Pyrintö 1 55,40
3. Forssan Salama 1 55,80
4. Hämeenlinnan Tarmo 1 57,43
5. Tampereen Pyrintö 2 58,09
6. Tampereen Pyrintö 3 58,62
7. Tampereen Pyrintö 4 1.01,35
8. Vehmaisten Urheilijat 2 1.02,65
9. Tammelan Ryske 1 1.02,98
10. Tampereen Pyrintö 5 1.05,09

Erä 1

1. Tampereen Pyrintö 2 58,09
Fanny Hormisto
Sofia Lehtinen
Helmi Salmela
Tessa Peltoniemi

2. Tampereen Pyrintö 3 58,62
Anna Selin
Nilla Oksanen
Jenna Riipinen
Milla Nuutinen

3. Tampereen Pyrintö 4 1.01,35
Jenna Kaijanen
Vilma Pietilä
Anni Minkkinen
Iitu Rantalainen

4. Vehmaisten Urheilijat 2 1.02,65
Beata Wirola
Pinja Kykkänen
Tinja Kenttälä
Hilda Laitamäki

5. Tampereen Pyrintö 5 1.05,09
Essi Ilomäki
Pihla Lahtinen
Elsa Lenihan
Piita Pesä

Erä 2

1. Vehmaisten Urheilijat 1 54,58
Miriam Puolimatka
Silja Saarinen
Emmi Savenius
Emmi Mäkinen

2. Tampereen Pyrintö 1 55,40
Seela Paavilainen
Krista Lehti
Roosa Myllymäki
Monamaria Pyhältö

3. Forssan Salama 1 55,80
Erika Pyykkö
Malla Tuomola
Maisa-Kaisla Tuomola
Amanda Lehtimäki

4. Hämeenlinnan Tarmo 1 57,43
Emilia Rättö
Aino Aalto
Vilma Kerälä
Aino Ojaniemi

5. Tammelan Ryske 1 1.02,98
Erica Syrjälä
Viivi Välimäki
Inka Kuusela
Alisa Syrjälä

T15 60 m Loppukilpailu

1. Sohvi Kenttälä VehmU 8,21
2. Ada Varvio TampPy 8,34
3. Moona Mäkelä HämeenlTa 8,34
4. Nadija Vasylenko TampU 8,48
5. Julia Tienhaara HämeenlTa 8,53
6. Josefina Salmi IkaalU 8,72
7. Vilma Toivonen HämeenlTa 8,77
8. Siiri Elomaa TampPy 8,81

T15 60 m Alkuerät

1. Sohvi Kenttälä VehmU 8,29
2. Ada Varvio TampPy 8,38
3. Moona Mäkelä HämeenlTa 8,48
4. Nadija Vasylenko TampU 8,50
5. Julia Tienhaara HämeenlTa 8,57
6. Vilma Toivonen HämeenlTa 8,62
7. Josefina Salmi IkaalU 8,65
8. Siiri Elomaa TampPy 8,74
9. Aliisa Keskinen TampPy 8,76
10. Anni Tiensuu LempKiYU 8,79
11. Stacy Mushiete TampU 8,80
12. Heini Salonen TampPy 8,84
13. Heini Mäenpää TampPy 8,90
14. Siiri Mäkilä TammRy 8,93
15. Jasmin Sara-Aho YlöjU 8,94
16. Ella Leino TampU 9,11
17. Jenna Saarilahti TampPy 9,11
18. Nada Mimouni TampPy 9,34
19. Neea Suhonen ViialVa 9,37
20. Noora Suojanen ViialVa 9,45
21. Julia Piekkari KangU 9,46
22. Emma Remes HämeenlTa 9,60
Heta Luoto TampPy DNS
Jade Mäkinen TampPy DNS
Serafina Salmi TampU DNS

Erä 1

1. Ada Varvio TampPy 8,38
2. Nadija Vasylenko TampU 8,50
3. Anni Tiensuu LempKiYU 8,79
4. Ella Leino TampU 9,11
5. Jenna Saarilahti TampPy 9,11
Jade Mäkinen TampPy DNS

Erä 2

1. Moona Mäkelä HämeenlTa 8,48
2. Josefina Salmi IkaalU 8,65
3. Aliisa Keskinen TampPy 8,76
4. Heini Mäenpää TampPy 8,90
5. Jasmin Sara-Aho YlöjU 8,94
6. Noora Suojanen ViialVa 9,45
7. Julia Piekkari KangU 9,46

Erä 3

1. Sohvi Kenttälä VehmU 8,29
2. Julia Tienhaara HämeenlTa 8,57
3. Heini Salonen TampPy 8,84
4. Nada Mimouni TampPy 9,34
Heta Luoto TampPy DNS
Serafina Salmi TampU DNS

Erä 4

1. Vilma Toivonen HämeenlTa 8,62
2. Siiri Elomaa TampPy 8,74
3. Stacy Mushiete TampU 8,80
4. Siiri Mäkilä TammRy 8,93
5. Neea Suhonen ViialVa 9,37
6. Emma Remes HämeenlTa 9,60

T15 2000 m Loppukilpailu

1. Aliisa Keskinen TampPy 7.30,26
2. Adele Vainio IkaalU 7.30,28
3. Ida-Sofia Simola HämeenlTa 7.31,14
Julia Piekkari KangU DNF
Ida Kontkanen TampPy DNS

T15 60 m aj Loppukilpailu

1. Erika Välkkynen HämeenlTa 9,32
2. Vilma Väliharju TampPy 9,80
3. Tuuli Ingman TampPy 9,87
4. Siiri Mäkilä TammRy 10,32
5. Eerika Heiskala TampPy 10,34
6. Lotta Mäkelä TampPy 10,74
7. Ella Leino TampU 11,06
8. Silja Lehto VehmU 11,58
Anniina Huura TampPy DNS

Erä 1

1. Siiri Mäkilä TammRy 10,32
2. Lotta Mäkelä TampPy 10,74
3. Ella Leino TampU 11,06
4. Silja Lehto VehmU 11,58

Erä 2

1. Erika Välkkynen HämeenlTa 9,32
2. Vilma Väliharju TampPy 9,80
3. Tuuli Ingman TampPy 9,87
4. Eerika Heiskala TampPy 10,34
Anniina Huura TampPy DNS

T15 Pituus Loppukilpailu

1. Tuuli Ingman TampPy 5,07 PB
4,63 X 4,62 4,64 X 5,07

2. Erika Välkkynen HämeenlTa 4,90
4,73 4,81 4,82 4,88 4,90 X

3. Moona Mäkelä HämeenlTa 4,80
4,80 4,76 4,68 4,48 X 4,63

4. Vilma Väliharju TampPy 4,70
4,59 X 4,70 4,44 X X

5. Jenna Saarilahti TampPy 4,66
4,42 X 4,63 4,40 4,53 4,66

6. Nadija Vasylenko TampU 4,63
4,63 4,35 4,24 4,19 4,55 4,57

7. Stacy Mushiete TampU 4,57
4,25 4,30 4,57 4,18 X X

8. Heini Mäenpää TampPy 4,56
4,56 4,24 4,23 4,20 4,47 4,44

9. Anni Tiensuu LempKiYU 4,49
4,49 4,27 4,48

10. Eerika Heiskala TampPy 4,49
3,98 4,41 4,49

11. Heini Salonen TampPy 4,36 PB
4,36 4,30 4,26

12. Josefina Salmi IkaalU 4,32
4,32 3,86 4,27

13. Vilma Toivonen HämeenlTa 4,31
X X 4,31

14. Lotta Mäkelä TampPy 4,26
4,23 4,20 4,26

15. Noora Suojanen ViialVa 4,00
3,90 4,00 3,88

16. Neea Suhonen ViialVa 3,94
3,89 3,91 3,94

17. Jasmin Sara-Aho YlöjU 3,92
3,72 3,81 3,92

18. Siina Kanerva PälkLL 3,91
3,82 3,91 3,88

19. Nada Mimouni TampPy 3,64
3,63 X 3,64

T15 Kuula Loppukilpailu

1. Saga Vanninen TampPy 11,97
11,56 11,57 11,27 11,54 11,61 11,97
2. Siiri Elomaa TampPy 11,38
– – 9,42 10,61 9,79 11,38
3. Kristiina Laitinen LempKiYU 10,22
9,67 9,71 10,22 9,19 9,82 9,41
4. Silja Rossi TampPy 10,07
10,07 – 9,52 9,73 – 9,81
5. Henna Salminen TammRy 9,69
9,69 9,38 – 9,53 9,40 9,59
6. Elli Salonen TampU 9,51
9,31 – 8,99 9,29 9,51 9,03
7. Arlea Koskenniemi TampU 9,07
9,07 8,65 8,71 8,12 9,04 8,51
8. Siiri Laukkanen TammRy 8,98
8,98 8,88 8,63 8,94 – 8,85
9. Emma Remes HämeenlTa 8,34
7,90 8,15 8,34 – – –
10. Siina Kanerva PälkLL 8,28
8,28 – 8,22 – – –
11. Ella Ala-Lahti LempKiYU 8,16
8,07 8,16 – – – –
Heta Luoto TampPy DNS

T15 4 x 100 m Loppukilpailu

1. Tampereen Pyrintö 1 52,75
Ada Varvio
Tuuli Ingman
Vilma Väliharju
Siiri Elomaa

2. Hämeenlinnan Tarmo 1 53,49
Julia Tienhaara
Vilma Toivonen
Moona Mäkelä
Erika Välkkynen

3. Tampereen Urheilijat -38 1 54,04
Nadija Vasylenko
Stacy Mushiete
Serafina Salmi
Ella Leino

4. Tampereen Pyrintö 2 54,45
Heini Mäenpää
Heini Salonen
Aliisa Keskinen
Eerika Heiskala

5. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 55,79
Ellanoora Haapalehto
Ella Ala-Lahti
Kristiina Laitinen
Anni Tiensuu

6. Tampereen Pyrintö 3 56,25
Lotta Mäkelä
Sofia Irmola
Nada Mimouni
Jenna Saarilahti

11.3.2018 TJIG

Tampere Junior Indoor Games
Pirkkahalli
9.-11.3.2018

TULOKSET

P10 1000 m

1. Eemil Saari JyväskKU 3.29,64 PB
2. Samuli Saarikoski KerU 3.31,17 PB
3. Luka Kykyri KälvTa 3.31,44 PB
4. Aron Häyrynen HKV 3.36,72 PB
5. Nyman Hugo IFKraft 3.37,51
6. Jalmari Koskinen TampPy 3.39,95
7. Urho Keisanen VantSa 3.41,29 PB
8. Eeli Bengs VasaIS 3.41,38
9. Joose Tiensuu VammsVoi 3.45,15
10. Reko Théman VantSa 3.45,69
11. Nikolas Lindén LoimLei 3.47,46
12. Samu Taskinen MäntsU 3.48,59 PB
13. Valtteri Asikainen HKV 3.49,13 PB
14. Leo Rajaniemi LahdA 3.49,91
15. Noel Piirainen TampPy 3.54,51
16. Evert Biskop GamlakIF 3.54,91 PB
17. Verne Torikka JyväskKU 4.03,08
18. Kerkko Keijonen KeskiUYU 4.06,28
19. Joona Paananen NurmijYU 4.06,42 PB
20. Isak Syrjä TampPy 4.19,35
21. Erik Aho GamlakIF 4.37,48
22. Rasmus Salminen ForssSa 4.44,55
Riku Uusi-Erkkilä TampPy DNS
Aatos Forss TampPy DNS
Frans Rönnholm KaarUra DNS
Oskari Savolainen IkaalU DNS
Vilho Willman NoormNo DNS

P10 60 m aj

1. Lukas Brandt NaantLöy 10,92
2. Noel Nikulainen LempKiYU 11,12
3. Onni Hirsivaara VeitsilKV 11,51
4. Rasmus Heiniluoma KanksLei 11,74
5. Torsti Visuri EsboIF 12,39
6. Vihtori Saukkola NummKip 13,13
7. Valtteri Raatikainen KuivAu 13,18
8. Urho Keisanen VantSa 13,92
9. Erik Aho GamlakIF 17,99
Aatos Forss TampPy DNS
Eero Ojala SeinäjSU DNS
Kalle Hirsivaara VeitsilKV DNS

Erä 1

1. Rasmus Heiniluoma KanksLei 11,74
2. Torsti Visuri EsboIF 12,39
3. Vihtori Saukkola NummKip 13,13
4. Erik Aho GamlakIF 17,99
Eero Ojala SeinäjSU DNS
Kalle Hirsivaara VeitsilKV DNS

Erä 2

1. Lukas Brandt NaantLöy 10,92
2. Noel Nikulainen LempKiYU 11,12
3. Onni Hirsivaara VeitsilKV 11,51
4. Valtteri Raatikainen KuivAu 13,18
5. Urho Keisanen VantSa 13,92
Aatos Forss TampPy DNS

P10 Keihäs

1. Hermanni Oravainen TampPy 31,22 PB
29,79 29,45 30,41 31,22 30,14 30,42
2. Anton Sokoff HyvsU 28,36 PB
25,62 28,36 24,34 24,67 27,76 27,54
3. Noel Nikulainen LempKiYU 28,29 PB
25,87 X 26,44 28,29 24,53 X
4. Tuomas Kärkkäinen LahdA 27,92 PB
27,09 23,69 25,56 25,68 25,10 27,92
5. Onni Hirsivaara VeitsilKV 26,61 PB
26,61 25,00 22,57 24,16 25,98 23,75
6. Jesse Kaipiainen KeskiUYU 24,57
24,34 21,60 21,21 22,81 24,57 23,88
7. Oskari Pakarinen PyhäsU 24,50
24,41 22,72 24,50 22,76 21,88 24,44
8. Eeli Bengs VasaIS 23,36
21,40 23,36 21,60 21,38 21,93 21,86
9. Aron Häyrynen HKV 23,29 PB
20,56 23,29 22,56
10. Veeti Vikström PorinYU 22,29 PB
22,29 21,98 21,74
11. Tuomas Mäkelä IkaalU 20,93
20,74 17,39 20,93
12. Leo Rajaniemi LahdA 19,26 PB
17,34 13,57 19,26
13. Sami Rekola TammRy 18,97 SB
18,97 17,61 18,12
14. Riku Uusi-Erkkilä TampPy 16,07 PB
13,58 16,07 13,58
15. Jalmari Koskinen TampPy 15,43
15,43 14,79 14,61
16. Torsti Visuri EsboIF 14,67 PB
X 12,38 14,67
17. Vihtori Saukkola NummKip 12,77 PB
8,32 12,77 8,49
18. Reko Théman VantSa 12,18
X 12,18 11,45
19. Valtteri Asikainen HKV 11,99 PB
11,99 9,35 10,00
20. Jere Kinnunen TampPy 11,07
11,07 8,56 9,03
21. Miika Väänänen TampPy 10,31 PB
10,31 7,71 X
Frans Rönnholm KaarUra DNS

Juho Valkama ValkHa DNS

Tuomas Lähdemäki SeinäjSU DNS

Rasmus Salminen ForssSa DNS

P11 1000 m

1. Aapo Mäkiniemi LimNM 3.17,37
2. Elias Vanhanen KuopRei 3.18,54
3. Reko Laine HämeenlTa 3.19,36
4. Jonne Mourujärvi NurmijYU 3.19,50
5. Ville Viitakoski MikkKV 3.21,53
6. Christian Lindberg RiihimKi 3.25,06
7. Jens-Aarne Kero IFRaseb 3.25,29
8. Konsta Vuorela JyväskKU 3.26,47
9. Aapo Virkajärvi KaipVi 3.29,87
10. Joel Peltonen PorinTa 3.33,37
11. Samuel Ruohonen TampU 3.33,45
12. Taavi Koukkumäki EsboIF 3.33,53
13. Evert Engberg HIFK 3.33,66
14. Ohto Heiskanen HKV 3.35,06
15. Marius Riihimäki TampPy 3.37,76
16. Antti Välimaa KangU 3.40,16
17. Matias Reynaud KangU 3.42,35
18. Elias Tiihonen JyväskKU 3.53,20
19. Anton Furu GamlakIF 3.54,08
20. Emil Alhopuro EspTa 3.55,91
21. Jim Ström IFNykn 3.56,78
22. Lenni Majasuo TuUL 3.58,06
23. Tuomas Pyökkilehto KerU 4.39,01
Aaron Halonen HKV DNS
Theo Gullberg VasaIS DNS
Joni Haapamäki SeinäjSU DNS
Otso Laitinen KiuruvU DNS
Arttu Viljanen ToijVau DNS
Olavi Kiiski KarhKa DNS
Aron Lamminpää EsboIF DNS

Erä 1

1. Evert Engberg HIFK 3.33,66 PB
2. Ohto Heiskanen HKV 3.35,06 PB
3. Marius Riihimäki TampPy 3.37,76
4. Antti Välimaa KangU 3.40,16
5. Matias Reynaud KangU 3.42,35 SB
6. Elias Tiihonen JyväskKU 3.53,20 PB
7. Anton Furu GamlakIF 3.54,08
8. Jim Ström IFNykn 3.56,78
9. Lenni Majasuo TuUL 3.58,06
10. Tuomas Pyökkilehto KerU 4.39,01
Aaron Halonen HKV DNS
Otso Laitinen KiuruvU DNS
Arttu Viljanen ToijVau DNS
Aron Lamminpää EsboIF DNS

Erä 2

1. Aapo Mäkiniemi LimNM 3.17,37 SB
2. Elias Vanhanen KuopRei 3.18,54 PB
3. Reko Laine HämeenlTa 3.19,36 SB
4. Jonne Mourujärvi NurmijYU 3.19,50 PB
5. Ville Viitakoski MikkKV 3.21,53
6. Christian Lindberg RiihimKi 3.25,06 PB
7. Jens-Aarne Kero IFRaseb 3.25,29 PB
8. Konsta Vuorela JyväskKU 3.26,47 PB
9. Aapo Virkajärvi KaipVi 3.29,87 SB
10. Joel Peltonen PorinTa 3.33,37 SB
11. Samuel Ruohonen TampU 3.33,45
12. Taavi Koukkumäki EsboIF 3.33,53 PB
13. Emil Alhopuro EspTa 3.55,91
Theo Gullberg VasaIS DNS
Joni Haapamäki SeinäjSU DNS
Olavi Kiiski KarhKa DNS

P11 60 m aj

1. Jesse Kettunen LänsiUU 10,31
2. Eeli Rovasalo HyvsU 10,67
3. Elias Vanhanen KuopRei 10,74
4. Otso Kylmänen KuivAu 10,91
5. Aarni Anttila HKV 11,03
6. Santeri Kramsu AlatPi 11,12
7. Onni Nyyssönen SavonlRie 11,23
8. Atte Salminen KaustPV 11,23
9. Visa Liikka KuusKi 11,26
10. Roope Raatikainen KuivAu 11,31
11. Otso Nyyssönen SavonlRie 11,48
12. Samuel Ruohonen TampU 11,68
13. Olavi Kiiski KarhKa 11,71
14. Joel Peltonen PorinTa 11,89
15. Aaro Hartikainen TampPy 11,98
16. Leevi Ortju TampPy 12,35
17. Veli Lepo ViialVa 12,55
18. Ohto Heiskanen HKV 12,99
19. Måns Finholm LarsmoIF 13,43
Dennis Finne IFFemman DNS
Lauri Smolander TampPy DNS
Harald Smulter VasaIS DNS
Samuel Jussila NoormNo DNS

Erä 1

1. Onni Nyyssönen SavonlRie 11,23
2. Roope Raatikainen KuivAu 11,31
3. Otso Nyyssönen SavonlRie 11,48
4. Måns Finholm LarsmoIF 13,43
Harald Smulter VasaIS DNS

Erä 2

1. Eeli Rovasalo HyvsU 10,67
2. Otso Kylmänen KuivAu 10,91
3. Atte Salminen KaustPV 11,23
4. Olavi Kiiski KarhKa 11,71
5. Ohto Heiskanen HKV 12,99
Dennis Finne IFFemman DNS

Erä 3

1. Aarni Anttila HKV 11,03
2. Samuel Ruohonen TampU 11,68
3. Joel Peltonen PorinTa 11,89
4. Aaro Hartikainen TampPy 11,98
5. Veli Lepo ViialVa 12,55
Lauri Smolander TampPy DNS

Erä 4

1. Jesse Kettunen LänsiUU 10,31
2. Elias Vanhanen KuopRei 10,74
3. Santeri Kramsu AlatPi 11,12
4. Visa Liikka KuusKi 11,26
5. Leevi Ortju TampPy 12,35
Samuel Jussila NoormNo DNS

P11 Pituus

1. Benedict Seppälä JoutsPo 4,66
2. Eemil Siuko PunkalKu 4,42
3. Atte Salminen KaustPV 4,37
4. Elias Vanhanen KuopRei 4,36
5. Eeli Rovasalo HyvsU 4,31
6. Roope Raatikainen KuivAu 4,28
7. Arttu Haaksluoto RiihimKi 4,21
8. Otso Kylmänen KuivAu 4,16
9. Vilho Haaksluoto RiihimKi 4,12
10. Niklas Mäntylä VammsVoi 4,08
11. Jesse Kettunen LänsiUU 4,07
12. Hannes Bottas JyväskKU 4,01
13. Vilho Ketonen JyväskKU 3,99
14. Otso Nyyssönen SavonlRie 3,99
15. Aarni Anttila HKV 3,97
16. Samuel Ruohonen TampU 3,96
17. Oliver Koskelainen LahdA 3,95
18. Aapo Mäkiniemi LimNM 3,93
19. Aarne Kalela LempKiYU 3,89
20. Jonne Mourujärvi NurmijYU 3,84
21. Onni Nyyssönen SavonlRie 3,83
22. Leevi Ortju TampPy 3,77
23. Eetu Autio JanJa 3,76
24. Aaro Hartikainen TampPy 3,67
25. Evert Engberg HIFK 3,66
26. Christian Lindberg RiihimKi 3,65
27. Santeri Kramsu AlatPi 3,63
28. Oula Vuori TampPy 3,61
29. Roope Mäkipelto LehtimJy 3,60
30. Anton Furu GamlakIF 3,59
31. Eevert Happonen KuopRei 3,57
32. Aleksi Kinnunen SuolU 3,47
33. Emil Alhopuro EspTa 3,44
34. Elias Tiihonen JyväskKU 3,35
35. Aarni Ikäheimo EspTa 3,31
36. Aapo Autio JanJa 3,30
37. Aaron Halonen HKV 3,18
38. Aapo Vanhanen EspTa 3,10
39. Eero Aaltonen VasaIS 3,01
40. Tuomas Pyökkilehto KerU 2,77
Dennis Finne IFFemman DNS
Lauri Smolander TampPy DNS
Santtu Kekkonen LahdA DNS
Tobias Moreno LahdA DNS
Måns Finholm LarsmoIF DNS
Theo Gullberg VasaIS DNS
Harald Smulter VasaIS DNS
Joni Haapamäki SeinäjSU DNS
Veli Lepo ViialVa DNS
Elias Kerälä HämeenlTa DNS
Topias Mustonen JoensKa DNS
Samuel Jussila NoormNo DNS
Arttu Viljanen ToijVau DNS
Olavi Kiiski KarhKa DNS

Ryhmä 1

1. Benedict Seppälä JoutsPo 4,66
4,36 4,34 4,40 4,52 4,66 4,51

2. Otso Kylmänen KuivAu 4,16 PB
3,53 4,16 3,91 3,96 4,07 3,80

3. Vilho Haaksluoto RiihimKi 4,12
4,05 3,91 4,12

4. Niklas Mäntylä VammsVoi 4,08 PB
4,08 3,97 3,99

5. Vilho Ketonen JyväskKU 3,99
3,93 3,99 3,94

6. Samuel Ruohonen TampU 3,96 PB
3,88 3,96 3,76

7. Oliver Koskelainen LahdA 3,95 PB
3,78 3,95 3,90

8. Aarne Kalela LempKiYU 3,89 PB
3,84 3,89 3,79

9. Jonne Mourujärvi NurmijYU 3,84 PB
3,48 3,63 3,84

10. Leevi Ortju TampPy 3,77 PB
3,73 3,69 3,77

11. Eetu Autio JanJa 3,76
3,76 3,73 X

12. Aaro Hartikainen TampPy 3,67 PB
3,67 3,43 X

13. Evert Engberg HIFK 3,66
3,66 3,50 3,48

14. Christian Lindberg RiihimKi 3,65 PB
3,56 3,65 3,50

15. Oula Vuori TampPy 3,61 PB
3,52 3,61 3,45

16. Roope Mäkipelto LehtimJy 3,60 PB
3,55 3,54 3,60

17. Anton Furu GamlakIF 3,59
3,53 3,59 3,43

18. Aapo Autio JanJa 3,30
2,34 3,30 X

19. Tuomas Pyökkilehto KerU 2,77
2,69 2,71 2,77

Lauri Smolander TampPy DNS

Dennis Finne IFFemman DNS

Santtu Kekkonen LahdA DNS

Tobias Moreno LahdA DNS

Måns Finholm LarsmoIF DNS

Elias Kerälä HämeenlTa DNS

Veli Lepo ViialVa DNS

Arttu Viljanen ToijVau DNS

Ryhmä 2

1. Eemil Siuko PunkalKu 4,42 PB
4,38 4,26 4,00 4,19 4,22 4,42

2. Atte Salminen KaustPV 4,37 PB
4,12 4,20 4,25 4,27 4,37 4,30

3. Elias Vanhanen KuopRei 4,36 PB
4,08 4,29 4,19 4,26 4,26 4,36

4. Eeli Rovasalo HyvsU 4,31 PB
4,15 X 4,26 3,94 4,22 4,31

5. Roope Raatikainen KuivAu 4,28 PB
4,28 4,18 4,27 4,14 4,07 4,17

6. Arttu Haaksluoto RiihimKi 4,21
4,21 4,09 4,16 4,15 4,21 4,13

7. Jesse Kettunen LänsiUU 4,07
4,07 4,03 4,06

8. Hannes Bottas JyväskKU 4,01 PB
3,96 4,01 3,97

9. Otso Nyyssönen SavonlRie 3,99 PB
3,84 3,90 3,99

10. Aarni Anttila HKV 3,97
3,97 3,83 3,91

11. Aapo Mäkiniemi LimNM 3,93
3,93 3,79 3,88

12. Onni Nyyssönen SavonlRie 3,83
3,68 3,83 3,80

13. Santeri Kramsu AlatPi 3,63
3,36 2,30 3,63

14. Eevert Happonen KuopRei 3,57
3,56 X 3,57

15. Aleksi Kinnunen SuolU 3,47
3,47 3,43 3,46

16. Emil Alhopuro EspTa 3,44
3,44 2,86 3,05

17. Elias Tiihonen JyväskKU 3,35
3,24 3,35 X

18. Aarni Ikäheimo EspTa 3,31
3,31 3,26 3,25

19. Aaron Halonen HKV 3,18
3,04 3,18 3,07

20. Aapo Vanhanen EspTa 3,10
2,99 3,10 2,91

21. Eero Aaltonen VasaIS 3,01 SB
3,01 2,89 3,01

Topias Mustonen JoensKa DNS

Olavi Kiiski KarhKa DNS

Samuel Jussila NoormNo DNS

Theo Gullberg VasaIS DNS

Harald Smulter VasaIS DNS

Joni Haapamäki SeinäjSU DNS

P11 Keihäs

1. Aapo Mäkiniemi LimNM 37,66 PB
30,99 33,23 29,53 30,52 31,03 37,66
2. Roope Mäkipelto LehtimJy 34,44 SB
30,75 32,12 31,26 31,19 33,55 34,44
3. Aleksi Kinnunen SuolU 32,62
29,86 30,59 30,57 27,04 32,62 31,42
4. Juho Kallio NoormNo 31,54 PB
28,44 30,63 28,62 31,54 X X
5. Jussi Koskela KangKi 31,48 PB
28,46 30,17 28,65 28,87 31,48 30,07
6. Benedict Seppälä JoutsPo 30,77
27,18 X 30,77 26,66 X X
7. Aapo Närhi LempKiYU 29,26 SB
25,25 29,26 X 23,50 25,17 X
8. Vilho Haaksluoto RiihimKi 27,36 PB
24,51 27,36 25,84 24,09 25,06 24,53
9. Aarne Kalela LempKiYU 26,45 PB
24,41 26,45 26,01
10. Oliver Koskelainen LahdA 26,28
26,21 25,65 26,28
11. Arttu Haaksluoto RiihimKi 25,89 PB
23,64 20,31 25,89
12. Juho Hyppönen JyväskKU 24,01 PB
24,01 23,20 21,77
13. Lenni Majasuo TuUL 23,96 PB
23,30 23,96 X
14. Visa Liikka KuusKi 23,70
23,70 19,27 19,10
15. Hannes Bottas JyväskKU 23,37
22,56 21,02 23,37
16. Aapo Vanhanen EspTa 23,15
22,42 X 23,15
17. Ohto Heiskanen HKV 22,60
17,26 22,60 19,38
18. Antti Välimaa KangU 22,27 PB
18,58 17,61 22,27
19. Nicolas Mahlberg EsboIF 22,06 PB
17,79 22,06 16,33
20. William Olli IFFemman 21,32 PB
21,32 18,59 20,19
21. Ilmari Laitinen JoutsPo 21,07
20,67 17,58 21,07
22. Christian Lindberg RiihimKi 20,69
20,69 15,97 19,25
23. Elias Kerälä HämeenlTa 20,53
19,34 20,53 19,75
24. Aarni Anttila HKV 20,33
13,34 15,72 20,33
25. Tuomas Pyökkilehto KerU 16,85
16,85 X 16,53
26. Aaron Halonen HKV 16,21 PB
15,44 16,21 10,73
27. Eero Aaltonen VasaIS 15,81 PB
15,81 15,12 12,09
28. Jens-Aarne Kero IFRaseb 15,77
13,62 15,77 15,75
29. Eevert Happonen KuopRei 14,38
12,53 14,38 13,02
Lauri Smolander TampPy DNS

Topias Mustonen JoensKa DNS

Samuel Jussila NoormNo DNS

Viggo Nordman EsboIF DNS

P11 4 x 100 m

1. Helsingin Kisa-Veikot 1 59,78
Aron Häyrynen
Ohto Heiskanen
Aarni Anttila
Abdulrahman Imoro

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 1.01,51
Konsta Vuorela
Eemil Saari
Hannes Bottas
Vilho Ketonen

3. Tampereen Pyrintö 1 1.01,99
Aaro Hartikainen
Leevi Ortju
Oula Vuori
Riku Uusi-Erkkilä

4. Tampereen Pyrintö 2 1.06,70
Jalmari Koskinen
Noel Piirainen
Heikki Majuri
Aatos Forss

P12 1000 m

1. Konsta Manninen KestjNS 3.04,39
2. Lauri Takala SeinäjSU 3.09,03
3. Tero Korpi KU-58 3.11,90
4. Tino Knuutila KanksLei 3.12,11
5. Anton Kettunen JoensKa 3.20,41
6. Elmo Jukkola LohtVei 3.20,79
7. René-Peter Vuorio MaarMa 3.22,68
8. Jesse Riissanen TampPy 3.22,70
9. Armas Uusitalo OulPy 3.23,61
10. Jonne Isoherranen EspTa 3.25,43
11. Eino Sormunen HKV 3.25,90
12. Akseli Aittoniemi VehmU 3.27,14
13. Miro Mattila LiedPa 3.27,18
14. Sisu Hakkarainen HämeenlTa 3.27,19
15. Tobias Syrjä TampPy 3.28,82
16. Niilo Mölsä PorvU 3.29,19
17. Aleksi Karvo VantSa 3.29,85
18. Otso Kaukonen LahdA 3.29,87
19. Valtteri Partanen KarhKa 3.30,75
20. Jere Soininen EsboIF 3.31,86
21. Mikael Böckerman EsboIF 3.33,11
22. Aatu Pohjonen LappUM 3.33,36
23. Ukko Ikonen VantSa 3.33,72
24. Axel Granbäck IFKraft 3.35,45
25. Marius Henriksson EsboIF 3.37,27
26. Eero Sormunen HKV 3.38,00
27. William Forstén EsboIF 3.39,22
28. Ilari Ala-Harja EspTa 3.39,41
29. Lauri Kylmäpuro HKV 3.39,75
30. Jussi Raudaskoski OulPy 3.40,72
31. Miro Hottinen LappUM 3.42,09
32. Aaro Kivilevo OrimJy 3.46,93
33. Pekka Peltola EsboIF 3.55,16
34. Ville Korhonen KU-58 4.25,83
Maxim Både HKV DNS
Topi Timonen OulPy DNS
Kasper Vira KaarUra DNS
Soini Ripatti SavonlRie DNS
Lenni Haavisto KarhKa DNS
Ivar Adlercreutz EsboIF DNS
Rasmus Bergholm EsboIF DNS
Ilmari Sarasmaa EspTa DNS

Erä 1

1. Akseli Aittoniemi VehmU 3.27,14 SB
2. Sisu Hakkarainen HämeenlTa 3.27,19 SB
3. Niilo Mölsä PorvU 3.29,19 PB
4. Aleksi Karvo VantSa 3.29,85 SB
5. Mikael Böckerman EsboIF 3.33,11 SB
6. Aatu Pohjonen LappUM 3.33,36 SB
7. Ukko Ikonen VantSa 3.33,72 PB
8. Axel Granbäck IFKraft 3.35,45 SB
9. Eero Sormunen HKV 3.38,00
10. Ilari Ala-Harja EspTa 3.39,41 PB
11. Lauri Kylmäpuro HKV 3.39,75 PB
12. Jussi Raudaskoski OulPy 3.40,72 PB
13. Miro Hottinen LappUM 3.42,09
14. Aaro Kivilevo OrimJy 3.46,93
15. Pekka Peltola EsboIF 3.55,16
16. Ville Korhonen KU-58 4.25,83 PB
Topi Timonen OulPy DNS
Kasper Vira KaarUra DNS
Soini Ripatti SavonlRie DNS
Lenni Haavisto KarhKa DNS
Ivar Adlercreutz EsboIF DNS
Rasmus Bergholm EsboIF DNS
Ilmari Sarasmaa EspTa DNS

Erä 2

1. Konsta Manninen KestjNS 3.04,39 PB
2. Lauri Takala SeinäjSU 3.09,03 PB
3. Tero Korpi KU-58 3.11,90 PB
4. Tino Knuutila KanksLei 3.12,11 PB
5. Anton Kettunen JoensKa 3.20,41 PB
6. Elmo Jukkola LohtVei 3.20,79 PB
7. René-Peter Vuorio MaarMa 3.22,68 PB
8. Jesse Riissanen TampPy 3.22,70 PB
9. Armas Uusitalo OulPy 3.23,61 SB
10. Jonne Isoherranen EspTa 3.25,43 PB
11. Eino Sormunen HKV 3.25,90 PB
12. Miro Mattila LiedPa 3.27,18
13. Tobias Syrjä TampPy 3.28,82
14. Otso Kaukonen LahdA 3.29,87
15. Valtteri Partanen KarhKa 3.30,75 SB
16. Jere Soininen EsboIF 3.31,86
17. Marius Henriksson EsboIF 3.37,27
18. William Forstén EsboIF 3.39,22
Maxim Både HKV DNS

P12 60 m aj

1. Aleksi Hilska LappUM 10,35
2. Eino Sormunen HKV 10,47
3. Jesse Riissanen TampPy 10,54
4. Anton Kettunen JoensKa 10,59
5. Lauri Kylmäpuro HKV 10,86
6. Eero Sormunen HKV 11,15
7. Jonne Isoherranen EspTa 11,31
8. Tumi Siranko VantSa 11,32
9. Topi Timonen OulPy 11,47
10. Niklas Piirainen TampPy 11,56
11. Ukko Ikonen VantSa 11,65
12. Konsta Kanto TampPy 11,83
13. Eero Honkanen TuUL 11,84
14. Rasmus Vuonoranta EsboIF 11,92
15. Juuso Tiihonen KangasnKa 11,93
16. Emil Ylipekka RiihimKi 11,98
17. Lauri Leivonen EspTa 12,29
18. Veikka Loikas PorinYU 12,47
19. René-Peter Vuorio MaarMa 12,70
20. Miro Hottinen LappUM 12,73
21. Soini Ripatti SavonlRie 13,04
22. Ilari Ala-Harja EspTa 13,21
23. Tuomas Rättö HämeenlTa 13,54
24. Pekka Peltola EsboIF 13,98
Juuso Mäkelä OulPy DNS
Emil Törmälä TampPy DNS
Ilmari Sarasmaa EspTa DNS
Manu Kankaanniemi VammsVoi DNS

Erä 1

1. Ukko Ikonen VantSa 11,65
2. Emil Ylipekka RiihimKi 11,98
3. Veikka Loikas PorinYU 12,47
4. Miro Hottinen LappUM 12,73
5. Ilari Ala-Harja EspTa 13,21
6. Pekka Peltola EsboIF 13,98

Erä 2

1. Konsta Kanto TampPy 11,83
2. Lauri Leivonen EspTa 12,29
3. René-Peter Vuorio MaarMa 12,70
4. Soini Ripatti SavonlRie 13,04
Emil Törmälä TampPy DNS
Ilmari Sarasmaa EspTa DNS

Erä 3

1. Lauri Kylmäpuro HKV 10,86
2. Jonne Isoherranen EspTa 11,31
3. Topi Timonen OulPy 11,47
4. Niklas Piirainen TampPy 11,56
5. Eero Honkanen TuUL 11,84
6. Rasmus Vuonoranta EsboIF 11,92
7. Juuso Tiihonen KangasnKa 11,93
8. Tuomas Rättö HämeenlTa 13,54

Erä 4

1. Aleksi Hilska LappUM 10,35
2. Eino Sormunen HKV 10,47
3. Jesse Riissanen TampPy 10,54
4. Anton Kettunen JoensKa 10,59
5. Eero Sormunen HKV 11,15
6. Tumi Siranko VantSa 11,32
Juuso Mäkelä OulPy DNS
Manu Kankaanniemi VammsVoi DNS

P12 Kuula

1. Aatu Kangasniemi PorvU 13,70 PB
11,92 13,70 12,76 X 12,32 X
2. Mico Lampinen SomE 10,69
10,29 X X X X 10,69
3. Topi Räsänen ViitVie 10,32
10,32 9,70 X X X X
4. Mikael Böckerman EsboIF 9,26
9,26 8,48 8,80 8,83 9,01 9,10
5. Aleksi Hilska LappUM 8,75 PB
8,75 8,18 8,02 8,26 8,49 X
6. Juho Touru ForssSa 8,42
8,02 7,70 8,42 8,06 7,79 X
7. Ville Rekola TammRy 8,07
8,01 7,82 8,00 8,07 7,69 X
8. Valter Nylund IFSibboV 7,82 PB
7,39 7,29 7,77 7,71 X 7,82
9. Vili Lahtinen TampPy 7,36
6,63 7,36 6,73
10. Lenni Lindholm JyväskKU 7,23
6,44 7,23 6,07
11. Matti Köykkä NokU 7,19
7,19 6,89 7,08
12. Tuomas Rättö HämeenlTa 6,73
6,45 6,13 6,73
13. Ilari Ala-Harja EspTa 6,68 PB
6,56 6,68 X
14. Jimi Sundholm HKV 6,42
6,42 6,38 6,28
15. Artturi Gauffin KaarUra 6,24
6,21 6,21 6,24
16. Lauri Leivonen EspTa 6,10 PB
5,69 6,10 5,65
17. Jussi Raudaskoski OulPy 6,05 PB
6,05 5,63 5,69
18. Aapo Reinikainen HKV 5,96
5,48 5,96 5,45
19. Pekka Peltola EsboIF 5,09 PB
5,09 4,72 4,93
20. Ville Korhonen KU-58 3,46
3,15 3,01 3,46
Eeli Mustonen JoensKa DNS

Kalle Äijälä PälkLL DNS

P13 1000 m

1. Luukas Kontro JyväskKU 3.08,54
2. Saku Koukku LappUM 3.09,32 PB
3. Anton Sabel IFFemman 3.17,90
4. Kasper Biskop GamlakIF 3.19,77
5. Kevin Paulin IFFemman 3.20,83
6. Mikael Viitanen ViialVa 3.22,57
7. Aleksi Miikkulainen PorinYU 3.23,03
8. Roger Eklund EsboIF 3.24,52
9. Jimi Rousu GamlakIF 3.27,12 PB
10. Miko Ojapelto KeskiUYU 3.30,78 PB
11. Viktor Store GamlakIF 3.32,59
12. Rasmus Tenkanen IFRaseb 3.34,06
13. Miro Heikkilä GamlakIF 3.35,03
14. Oliver Asikainen HKV 3.35,03
15. Juho Mantila RiihimKi 3.40,54
16. Matias Åberg GamlakIF 3.41,79
17. Miro Naski KarhKa 3.42,60
18. Quito Becker GER 3.51,07
19. Antti Kinnunen OulPy 3.53,33
20. Mikke Järvelin HKV 3.59,50 PB
Konsta Uuttera KestjNS DNS
Leo Boström TampPy DNS
Antti Sainio TampPy DNS
Lauri Nokkala LappUM DNS
Einari Tiainen VantSa DNS
Joona Wahlman NokU DNS
Tuomas Toivonen OrimJy DNS
Topias Oinonen EspTa DNS

P13 60 m aj

1. Kasperi Vehmaa LappUM 9,03
2. Antti Sainio TampPy 9,25
3. Rasmus Vehmaa LappUM 9,53
4. Lassi Nalkki JyväskKU 9,57
5. Samuel Koski ViipU 10,11
6. Miko Koskelainen HyvsU 10,19
7. Konsta Keijonen KeskiUYU 10,35
8. Peik Pihlström EsboIF 10,51
9. Luukas Kyrönlahti JyväskKU 10,60
10. Saku Koukku LappUM 10,60
11. Santeri Haapamäki TampPy 10,62
12. Mikael Viitanen ViialVa 10,63
13. Rado Lindberg EsboIF 10,69
14. Aatu Hartikainen SavonlRie 10,72
15. Veikko Sundberg KarhKa 10,93
16. Luka Veselinovic EspTa 11,20
17. Max Tuononen EsboIF 11,26
18. Benka Siemer GER 11,45
19. Eelis Harjunmaa TampPy 11,45
20. Juho Mantila RiihimKi 11,59
21. Vili Kailajärvi KangU 11,67
22. Joonatan Lindberg RiihimKi 11,85
23. Ville Väyrynen TampPy 12,18
24. Julian Krätzmann GER 12,27
25. Tarmo Takala TampPy 13,98

Erä 1

1. Miko Koskelainen HyvsU 10,19
2. Benka Siemer GER 11,45
3. Juho Mantila RiihimKi 11,59
4. Julian Krätzmann GER 12,27
5. Tarmo Takala TampPy 13,98

Erä 2

1. Saku Koukku LappUM 10,60
2. Aatu Hartikainen SavonlRie 10,72
3. Eelis Harjunmaa TampPy 11,45
4. Vili Kailajärvi KangU 11,67
5. Joonatan Lindberg RiihimKi 11,85
6. Ville Väyrynen TampPy 12,18

Erä 3

1. Samuel Koski ViipU 10,11
2. Luukas Kyrönlahti JyväskKU 10,60
3. Mikael Viitanen ViialVa 10,63
4. Veikko Sundberg KarhKa 10,93
5. Luka Veselinovic EspTa 11,20
6. Max Tuononen EsboIF 11,26

Erä 4

1. Kasperi Vehmaa LappUM 9,03
2. Antti Sainio TampPy 9,25
3. Rasmus Vehmaa LappUM 9,53
4. Lassi Nalkki JyväskKU 9,57
5. Konsta Keijonen KeskiUYU 10,35
6. Peik Pihlström EsboIF 10,51
7. Santeri Haapamäki TampPy 10,62
8. Rado Lindberg EsboIF 10,69

P13 Korkeus

1. Juho Talvitie TampPy 150 PB
129 134 139 143 147 150 154
O O O O O O XXX
2. Juuso Tuominen RiihimKi 147
129 134 139 143 147 150
O O O O O XXX
3. Veikko Sundberg KarhKa 147 PB
129 134 139 143 147 150
O O O O XO XXX
4. Samuel Koski ViipU 143
139 143 147
O XO XXX
4. Konsta Keijonen KeskiUYU 143
129 134 139 143 147
O O O XO XXX
6. Peik Pihlström EsboIF 143
129 134 139 143 147
O XO O XO XXX
7. Santeri Haapamäki TampPy 143 SB
122 129 134 139 143 147
O O O O XXO –
8. Luukas Kyrönlahti JyväskKU 143 PB
129 134 139 143 147
O XO O XXO XXX
8. Eetu Kailajärvi KangU 143 PB
122 129 134 139 143 147
O O XO O XXO XXX
10. Eemil Kulmala VehmU 139
122 129 134 139 143
O O XO O XXX
11. Joonatan Lindberg RiihimKi 134 PB
105 115 122 129 134 139
O O O O O XXX
12. Eelis Harjunmaa TampPy 134 SB
122 129 134 139
O O XO XXX
13. Vili Kailajärvi KangU 134 PB
115 122 129 134 139
O O XXO XXO XXX
14. Julian Krätzmann GER 129
105 115 122 129 134
O O O O XXX
15. Sisu Sorri JyväskKU 122 PB
115 122 129
O XO XXX
16. Aaron Halme TampPy 122
115 122 129
O XXO XXX
Miro Heikkilä GamlakIF DNS

Miko Ojapelto KeskiUYU DNS

P13 Pituus

1. Kasperi Vehmaa LappUM 5,58 PB
X 5,21 5,44 X X 5,58

2. Lassi Nalkki JyväskKU 5,23 PB
4,84 5,02 – X 5,23 4,89

3. Konsta Tynkkynen TampPy 5,13 PB
4,74 X 4,71 5,12 5,13 5,01

4. Peik Pihlström EsboIF 4,84
4,08 4,51 4,69 4,47 4,48 4,84

5. Rasmus Vehmaa LappUM 4,81 PB
X 4,54 X 4,02 X 4,81

6. Joona Nurmi NoormNo 4,73 PB
4,39 4,61 4,66 4,68 4,73 4,58

7. Anton Sabel IFFemman 4,51 PB
4,43 4,33 X 4,17 X 4,51

8. Tapio Suojanen ViialVa 4,44
4,20 4,18 4,44 4,15 4,33 4,35

9. Santeri Haapamäki TampPy 4,42 PB
4,21 4,37 4,42

10. Juho Talvitie TampPy 4,39 PB
X 4,36 4,39

11. Aatu Hartikainen SavonlRie 4,39
4,30 4,39 X

12. Konsta Keijonen KeskiUYU 4,39 PB
3,97 4,28 4,39

13. Alex Fagerlund IFRaseb 4,38 PB
4,38 4,37 4,24

14. Joonatan Lindberg RiihimKi 4,36 PB
3,88 3,98 4,36

15. Mikael Viitanen ViialVa 4,27
4,27 4,01 X

16. Eemil Kulmala VehmU 4,25 PB
4,25 4,11 3,87

17. Akseli Mäkelä IkaalU 4,19 PB
4,19 4,01 4,13

18. Mikke Järvelin HKV 4,18 PB
3,74 3,94 4,18

19. Einari Tiainen VantSa 4,16 PB
4,16 3,77 3,85

20. Rasmus Tenkanen IFRaseb 4,16
3,74 X 4,16

21. Jim Herlevi OrimJy 4,13
4,13 4,01 3,88

22. Eetu Kailajärvi KangU 4,13 PB
3,91 4,13 3,90

23. Roger Eklund EsboIF 4,12 PB
3,74 X 4,12

24. Max Tuononen EsboIF 4,10 SB
3,83 4,10 3,85

25. Aleksi Miikkulainen PorinYU 4,09
X 4,09 4,01

26. Luka Veselinovic EspTa 4,07 PB
X 4,07 3,97

27. Eerik Nyyssönen EspTa 4,04 PB
3,65 4,04 3,99

28. Tuomas Ahokas VantSa 3,98 PB
3,98 3,84 3,96

29. Janne Pajunen PorinYU 3,97
3,97 3,77 X

30. Alec Ekblom HIFK 3,96
3,82 3,40 3,96

31. Luukas Kyrönlahti JyväskKU 3,95
3,78 3,95 3,80

32. Aatu Sihvonen KarhKa 3,92
3,81 X 3,92

33. Vili Kailajärvi KangU 3,87
3,83 3,87 3,70

34. Rado Lindberg EsboIF 3,86 SB
3,84 3,86 3,81

35. Juho Mantila RiihimKi 3,79 PB
3,76 3,42 3,79

36. Aaron Halme TampPy 3,71 PB
3,23 3,62 3,71

37. Ville Väyrynen TampPy 3,70
3,25 3,70 3,49

38. Benka Siemer GER 3,70
3,70 X 2,76

39. Roope Kuparinen LappUM 3,68
X 3,68 X

40. Eelis Harjunmaa TampPy 3,67
3,67 3,66 3,62

41. Petu Kiviniemi TampPy 3,61 PB
3,54 3,61 3,47

42. Anton Hagel KarhKa 3,61
X 2,91 3,61

43. Juuso Tuominen RiihimKi 3,59
3,59 3,55 3,43

44. Tarmo Takala TampPy 3,59 PB
3,01 3,30 3,59

45. Antti Kinnunen OulPy 3,53
X 3,53 X

46. Oliver Asikainen HKV 3,49
X 3,49 3,24

47. Miko Ojapelto KeskiUYU 3,46
3,46 3,21 X

48. Mikael Lahdensuo TampPy 3,40 PB
X 3,23 3,40

49. Saku Lehtonen LempKiYU 3,25 PB
X X 3,25

50. Jimi Rousu GamlakIF 3,13
3,13 3,07 3,00

51. Lauri Hirsto HKV 2,78
2,78 X X

Konsta Uuttera KestjNS NM
X X –

Leo Boström TampPy DNS

Kevin Paulin IFFemman DNS

Nico Hakala IFFemman DNS

Viktor Store GamlakIF DNS

Tuomas Toivonen OrimJy DNS

Miko Koskelainen HyvsU DNS

P13 4 x 100 m

1. Tampereen Pyrintö 1 52,81
2. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 53,05
3. Espoon Tapiot 1 54,51
4. Esbo IF 1 54,95
5. Tampereen Pyrintö 2 55,87
6. Tampereen Pyrintö 3 56,88
7. Karhulan Katajaiset 1 57,07
8. Porin Yleisurheilu 1 57,56
9. Hämeenlinnan Tarmo 1 58,46
10. Oulun Pyrintö 1 58,64
11. Vantaan Salamat 1 59,94
12. Helsingin Kisa-Veikot 1 1.00,16
13. Gamlakarleby IF 1 1.00,81
14. Esbo IF 2 1.01,02
15. Hamburger SV/TP 1 1.01,10
16. Tampereen Pyrintö 4 1.03,25
Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 DQ

Erä 1

1. Tampereen Pyrintö 2 55,87
Iiro Pekkarinen
Vili Lahtinen
Emil Törmälä
Santeri Haapamäki

2. Tampereen Pyrintö 3 56,88
Eelis Harjunmaa
Niklas Piirainen
Juho Talvitie
Konsta Kanto

3. Esbo IF 2 1.01,02
Rasmus Vuonoranta
Mikael Böckerman
William Forstén
Marius Henriksson

4. Hamburger SV/TP 1 1.01,10
Tobias Syrjä
Benka Siemer
Quito Becker
Julian Krätzmann

5. Tampereen Pyrintö 4 1.03,25
Mikael Lahdensuo
Tarmo Takala
Ville Väyrynen
Aaron Halme

Erä 2

1. Karhulan Katajaiset 1 57,07
Veikko Sundberg
Miro Naski
Anton Hagel
Lenni Haavisto

2. Porin Yleisurheilu 1 57,56
Janne Pajunen
Aleksi Miikkulainen
Onni Ruusunen
Veikka Loikas

3. Hämeenlinnan Tarmo 1 58,46
Tuomas Rättö
Eeti Hänninen
Elias Kerälä
Reko Laine

4. Vantaan Salamat 1 59,94
Aleksi Karvo
Urho Keisanen
Einari Tiainen
Tumi Siranko

5. Helsingin Kisa-Veikot 1 1.00,16
Jimi Sundholm
Aapo Reinikainen
Mikke Järvelin
Lauri Kylmäpuro

6. Gamlakarleby IF 1 1.00,81
Kasper Biskop
Miro Heikkilä
Jimi Rousu
Matias Åberg

Erä 3

1. Tampereen Pyrintö 1 52,81
Antti Sainio
Konsta Tynkkynen
Jesse Riissanen
Aatos Nystedt

2. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 53,05
Saku Koukku
Aleksi Hilska
Rasmus Vehmaa
Kasperi Vehmaa

3. Espoon Tapiot 1 54,51
Jonne Isoherranen
Eerik Nyyssönen
Luka Veselinovic
Waltteri Koenkytö

4. Esbo IF 1 54,95
Rado Lindberg
Roger Eklund
Max Tuononen
Peik Pihlström

5. Oulun Pyrintö 1 58,64
Armas Uusitalo
Topi Timonen
Antti Kinnunen
Jussi Raudaskoski

Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 DQ
Lassi Nalkki
Luukas Kyrönlahti
Sisu Sorri
Luukas Kontro

P14 300 m

1. Konsta Rutonen LappUM 38,76
2. Eino Perämaa TampPy 39,81
3. Sampo Väyrynen KeskiUYU 39,89
4. Lauri Valli KaarUra 41,75
5. Pyry Lahtinen JyväskKU 42,05
6. Jere Haapalainen TampPy 42,32
7. Timofey Bobylev ViipU 42,34
8. Benjamin Olli IFFemman 42,35
9. Samuli Takkunen AlavVi 42,61
10. Jonne Kovaniemi OulPy 42,68
11. Oliver Heikkinen IFRaseb 42,83
12. Atte Leppänen JyväskKU 43,11
13. Frederik Denis GER 43,21
14. Iivo Hämäläinen ViipU 43,32
15. Daniel Saaristo IkaalU 43,38
16. Niko Mikkola PorinYU 44,07
17. Patrik Järvinen TampPy 44,59
18. Sajan Irincheev ViipU 44,68
19. Martti Hyvärinen LappUM 44,72
20. Mortti Metsäkoivu ViipU 45,44
21. Eetu Pohjonen LappUM 45,87
22. Nikolay Rinas ViipU 46,79
23. Pyry Koskiniemi HKV 47,07
24. Tom Kühnel GER 47,48
25. Lassi Pajarinen EspTa 47,56
26. Joel-Oscar Kammarmäki ForssSa 48,96
27. Risto Hakkarainen JyväskKU 49,95
28. Mihok Cedergren Esbo IF 51,58
Miki Likander LappUM DNS
Miska Koponen ViipU DNS
Juho Virkajärvi KaipVi DNS
Rasmus Remesaho ToholU DNS
Johannes Hakala EspTa DNS
Mikael Lähteenmäki KanksLei DNS
Elmeri Kero TuUL DNS
Simeon Vorselman HKV DQ
Lassi Lehtimäki EspTa DQ

Erä 1

1. Oliver Heikkinen IFRaseb 42,83
2. Frederik Denis GER 43,21 PB
3. Patrik Järvinen TampPy 44,59
4. Martti Hyvärinen LappUM 44,72
5. Tom Kühnel GER 47,48

Erä 2

1. Atte Leppänen JyväskKU 43,11
2. Sajan Irincheev ViipU 44,68 PB
3. Eetu Pohjonen LappUM 45,87
Rasmus Remesaho ToholU DNS
Johannes Hakala EspTa DNS

Erä 3

1. Sampo Väyrynen KeskiUYU 39,89 PB
2. Benjamin Olli IFFemman 42,35
3. Jonne Kovaniemi OulPy 42,68
4. Niko Mikkola PorinYU 44,07
Simeon Vorselman HKV DQ

Erä 4

1. Lauri Valli KaarUra 41,75
2. Samuli Takkunen AlavVi 42,61
3. Iivo Hämäläinen ViipU 43,32
4. Nikolay Rinas ViipU 46,79
5. Mihok Cedergren Esbo IF 51,58
Juho Virkajärvi KaipVi DNS

Erä 5

1. Jere Haapalainen TampPy 42,32
2. Mortti Metsäkoivu ViipU 45,44 PB
3. Lassi Pajarinen EspTa 47,56
4. Risto Hakkarainen JyväskKU 49,95
Miki Likander LappUM DNS

Erä 6

1. Pyry Lahtinen JyväskKU 42,05
2. Timofey Bobylev ViipU 42,34
3. Pyry Koskiniemi HKV 47,07 PB
Mikael Lähteenmäki KanksLei DNS
Elmeri Kero TuUL DNS
Lassi Lehtimäki EspTa DQ

Erä 7

1. Konsta Rutonen LappUM 38,76
2. Eino Perämaa TampPy 39,81
3. Daniel Saaristo IkaalU 43,38
4. Joel-Oscar Kammarmäki ForssSa 48,96
Miska Koponen ViipU DNS

P14 60 m aj

1. Konsta Rutonen LappUM 8,68
2. Sampo Väyrynen KeskiUYU 9,43
3. Ville Kyrönlahti KangasnKa 9,59
4. Ville Kylmäpuro HKV 9,65
5. Joonas Lapinkero JyväskKU 9,66
6. Aapo Nikkola HKV 10,07
7. Frederik Denis GER 10,24
8. Kevin Andreas GER 10,25
9. Samuli Takkunen AlavVi 10,25
10. Konsta Kankainen TampPy 10,43
11. Joonas Jäppinen EspTa 10,66
12. Sajan Irincheev ViipU 10,71
13. Johannes Mäkelä HKV 11,16
14. Leevi Leskelä NurmijYU 11,31
15. Anselmi Jaatinen UrjU 11,79
16. Pyry Koskiniemi HKV 12,10
17. Oscar Nyholm BorgåAk 12,48
Miska Saartoala JyväskKU DNF
Lassi Pihlavisto HKV DNS
Miska Koponen ViipU DNS
Teemu Laurikainen OrivPo DNS
Henri Matikainen EspTa DNS

Erä 1

1. Kevin Andreas GER 10,25
2. Leevi Leskelä NurmijYU 11,31
3. Anselmi Jaatinen UrjU 11,79
4. Pyry Koskiniemi HKV 12,10
5. Oscar Nyholm BorgåAk 12,48
Miska Koponen ViipU DNS
Teemu Laurikainen OrivPo DNS

Erä 2

1. Ville Kyrönlahti KangasnKa 9,59
2. Frederik Denis GER 10,24
3. Samuli Takkunen AlavVi 10,25
4. Konsta Kankainen TampPy 10,43
5. Sajan Irincheev ViipU 10,71
6. Johannes Mäkelä HKV 11,16
Henri Matikainen EspTa DNS

Erä 3

1. Konsta Rutonen LappUM 8,68
2. Sampo Väyrynen KeskiUYU 9,43
3. Ville Kylmäpuro HKV 9,65
4. Joonas Lapinkero JyväskKU 9,66
5. Aapo Nikkola HKV 10,07
6. Joonas Jäppinen EspTa 10,66
Miska Saartoala JyväskKU DNF
Lassi Pihlavisto HKV DNS

P14 Pituus

1. Sisu Mikkilä ImU 6,01 PB
5,72 5,75 5,87 X 5,80 6,01

2. Samuel Shams KU-58 5,60
X X 5,54 5,49 5,60 X

3. Jaakko Honka LimNM 5,50
4,69 5,50 5,29 5,11 5,47 5,29

4. Benjamin Olli IFFemman 5,39
4,90 5,38 5,08 5,39 X X

5. Eino Perämaa TampPy 5,39 PB
5,33 X 5,04 5,33 5,39 5,31

6. Simeon Vorselman HKV 5,33 PB
5,11 5,30 5,33 X 5,32 X

7. Samuli Takkunen AlavVi 5,18 PB
4,89 4,92 5,18 5,11 4,91 5,10

8. Ville Kylmäpuro HKV 5,10 PB
5,09 5,06 5,10 5,08 5,00 X

9. Joonas Lapinkero JyväskKU 4,87 PB
4,78 4,87 4,75

10. Juho Kivistö PorinYU 4,83
4,70 4,83 4,42

11. Lassi Pihlavisto HKV 4,80 PB
X 4,80 X

12. Sel Dway LarsmoIF 4,79
4,79 4,67 X

13. Frederik Denis GER 4,73 PB
4,60 4,18 4,73

14. Ville Kyrönlahti KangasnKa 4,72
X 4,68 4,72

15. Henri Matikainen EspTa 4,69
X 4,63 4,69

16. Martti Hyvärinen LappUM 4,65 PB
X 4,49 4,65

17. Jere Haapalainen TampPy 4,64
4,60 4,64 4,56

18. Kirill Yarkovoi RUS 4,60 PB
4,52 4,60 4,50

19. Elias Kurumaa KanksLei 4,59 PB
4,54 4,41 4,59

20. Ville Väliharju TampPy 4,52
X 4,52 X

21. Atte Leppänen JyväskKU 4,34
4,32 X 4,34

22. Emil Nylund IFSibboV 4,34
4,34 4,21 4,28

23. Miska Saartoala JyväskKU 4,29
4,21 X 4,29

24. Joonas Jäppinen EspTa 4,26
4,26 4,23 4,19

25. Lassi Pajarinen EspTa 4,22
3,70 4,22 3,81

26. Eetu Heiniluoma KanksLei 4,12
4,12 4,00 3,98

27. Anselmi Jaatinen UrjU 4,10 PB
4,10 4,09 4,03

28. Tom Kühnel GER 4,09 PB
3,96 3,90 4,09

29. Pietari Kiviranta KanksLei 4,08
4,08 X 3,83

30. Miro Heikkonen KeskiUYU 4,03
4,02 4,03 X

31. Miska Johansson HeinI 3,89
3,84 3,89 3,67

32. Oskar Toomet TampPy 3,70
X 3,39 3,70

Onni Lehto TampPy NM
X X X

Niko Mikkola PorinYU NM
X X X

Daniel Saaristo IkaalU NM
X X X

Mikael Lähteenmäki KanksLei DNS

Eetu Pohjonen LappUM DNS

Patrick Lostedt LänsiUU DNS

Teemu Laurikainen OrivPo DNS

P14 Keihäs

1. Henrik Lehtinen LauttLu 47,56
42,41 45,84 44,41 43,18 43,37 47,56
2. Miki Likander LappUM 44,76 PB
37,12 37,16 38,50 39,27 40,09 44,76
3. Mika Niskala PohjKoi 40,24
38,41 37,36 37,62 39,19 37,64 40,24
4. Tuomas Närhi LempKiYU 38,19 PB
36,14 34,97 35,77 35,93 37,43 38,19
5. Samu Kauppi TammRy 32,34 PB
29,27 29,27 30,38 29,60 31,84 32,34
6. Kirill Yarkovoi RUS 31,81
28,98 29,29 20,14 31,81 31,37 30,30
7. Leevi Leskelä NurmijYU 28,01 PB
28,01 25,79 X 27,50 25,37 X
8. Eemil Sairio KanksLei 26,66 PB
26,31 24,41 25,27 X 26,66 24,21
9. Eerik Tavasti TampPy 25,83 PB
25,07 25,83 23,92
10. Juho Touru ForssSa 25,18
24,29 25,18 24,89
11. Onni Lehto TampPy 23,60
23,58 23,60 X
Ville Kujala SiilPo DNS

Daniel Saaristo IkaalU DNS

Eerik Nyyssönen EspTa DNS

P15 300 m

1. Eemil Porvari HartVoi 37,93
2. Tuukka Koskinen LahdA 38,07
3. Rasmus Lehikoinen JoensKa 38,11
4. Danil Schröder LahdA 38,88
5. Aleksi Rajaniemi LahdA 39,03
6. Matias Ahtinen JoensKa 39,12
7. Jaakko Linnus TampPy 39,21
8. Benjamin Lee HKV 39,74
9. Matti Wellm GER 40,25
10. Matias Tulokas IFSibboV 40,70
11. Arvi Väre HämeenlTa 40,87
12. Viljami Kari VetU 41,04
13. Joona Rissanen LapLu 41,36
14. Eetu Kalske EspTa 41,46
15. Rasmus Martin IFSibboV 41,81
16. Justus Luonela LahdA 41,84
17. Aapo Harala TampPy 42,03
18. Pyry Iltanen TampPy 42,71
19. Paavo Niinikoski HKV 43,04
20. Daniel Äikäs HKV 44,15
21. Vilho Mällinen OulPy 45,90
22. Valter Lerbacka GamlakIF 46,72
23. Erkka Sipilä HKV 49,70
Antti Juvonen OulPy DNF
Miki Laakso HKV DNS
Walter Törnwall EsboIF DNS
Jonathan Lindroos EspTa DNS
Mikko Kuivalainen EspTa DNS
Justin Suwannaket GER DNS
Niko Patana VetU DNS
Abdirahiim Salah HIFK DQ
Jere Raunio HKV DQ

Erä 1

1. Tuukka Koskinen LahdA 38,07
2. Danil Schröder LahdA 38,88
3. Vilho Mällinen OulPy 45,90 PB
4. Erkka Sipilä HKV 49,70

Erä 2

1. Aapo Harala TampPy 42,03 SB
2. Paavo Niinikoski HKV 43,04 SB
3. Valter Lerbacka GamlakIF 46,72 SB
Jonathan Lindroos EspTa DNS
Mikko Kuivalainen EspTa DNS

Erä 3

1. Matias Tulokas IFSibboV 40,70 SB
2. Pyry Iltanen TampPy 42,71 SB
3. Daniel Äikäs HKV 44,15
Walter Törnwall EsboIF DNS
Justin Suwannaket GER DNS

Erä 4

1. Benjamin Lee HKV 39,74 SB
2. Matti Wellm GER 40,25 PB
3. Arvi Väre HämeenlTa 40,87 SB
4. Viljami Kari VetU 41,04 SB
5. Joona Rissanen LapLu 41,36 PB
6. Justus Luonela LahdA 41,84

Erä 5

1. Matias Ahtinen JoensKa 39,12 SB
2. Eetu Kalske EspTa 41,46
Miki Laakso HKV DNS
Niko Patana VetU DNS
Abdirahiim Salah HIFK DQ
Jere Raunio HKV DQ

Erä 6

1. Eemil Porvari HartVoi 37,93 SB
2. Rasmus Lehikoinen JoensKa 38,11 SB
3. Aleksi Rajaniemi LahdA 39,03 SB
4. Jaakko Linnus TampPy 39,21 SB
5. Rasmus Martin IFSibboV 41,81
Antti Juvonen OulPy DNF

P15 60 m aj

1. Valtteri Louko LapVi 8,58
2. Abdirahiim Salah HIFK 8,73
3. Aukusti Jaskari SeinäjSU 8,76
4. Matias Ahtinen JoensKa 8,85
5. Lauri Honkanen ImU 9,13
6. Adrian Björkgren IFDrott 9,19
7. Veeti Lettojärvi PertPo 9,20
8. Matias Komi IFSibboV 9,27
9. Väinö Ripatti SavonlRie 9,30
10. Tomi Simonen AlavVi 9,30
11. Manu Metsäkangas LahdA 9,31
12. Matias Tulokas IFSibboV 9,32
13. Rasmus Kujala KeskiUYU 9,34
14. Jermu Vihmakoski TuUL 9,36
15. Taneli Hietala AlavVi 9,41
16. Sakari Vallius JoensKa 9,66

Erä 1

1. Veeti Lettojärvi PertPo 9,20
2. Matias Komi IFSibboV 9,27
3. Väinö Ripatti SavonlRie 9,30
4. Tomi Simonen AlavVi 9,30
5. Matias Tulokas IFSibboV 9,32
6. Rasmus Kujala KeskiUYU 9,34
7. Jermu Vihmakoski TuUL 9,36
8. Sakari Vallius JoensKa 9,66

Erä 2

1. Valtteri Louko LapVi 8,58
2. Abdirahiim Salah HIFK 8,73
3. Aukusti Jaskari SeinäjSU 8,76
4. Matias Ahtinen JoensKa 8,85
5. Lauri Honkanen ImU 9,13
6. Adrian Björkgren IFDrott 9,19
7. Manu Metsäkangas LahdA 9,31
8. Taneli Hietala AlavVi 9,41

P15 Seiväs

1. Juho Alasaari LaihLu 431 PB
350 355 360 365 370 375 380 385 390 395 400 410 420 426 431 436
O – – – O – O – O – O O XXO XO XXO XXX
2. Otto Hiivola KalVa 370
350 355 360 365 370 375 380 385
XXO – – – XO – X- XX
3. Oskari Henttinen KokemKV 360 PB
310 320 330 340 345 350 355 360 365 370
XXO XO XO O XXO XO – O – XXX
4. Konsta Kankainen TampPy 340 PB
305 310 320 330 340 345
O O XO XXO XO X-
5. Otso Väyrynen KeskiUYU 330 PB
265 280 295 305 310 320 330 340
XO O XO XO O O XO XXX
6. Otto Junnila IFSibboV 310 SB
295 305 310 320
XO – XO XXX
7. Verneri Vesala ForssSa 305
295 305 310 320
O XXO – XXX
8. Johannes Mäkelä HKV 295 PB
265 280 295 305
O O XO XXX
9. Otto Ahonen TampPy 265 PB
220 235 250 265 280
O XO O O XXX
10. Miro Tanninen JoensKa 265
265 280
XO XXX
Miska Saartoala JyväskKU NH
235
X-
Leo Boström TampPy DNS

Miro Heikkonen KeskiUYU DNS

Kilpailun ulkopuolella
Jami Siira TampPy 440
410 420 426 431 436 440 470
O – – O – XXO XXX

P15 Pituus

1. Eemil Porvari HartVoi 6,09
X 6,09 6,02 5,77 5,38 X

2. Aukusti Jaskari SeinäjSU 5,98 PB
5,79 5,46 5,40 5,36 5,75 5,98

3. Arttu Tauriainen PernU 5,90 PB
5,73 X X X 5,74 5,90

4. Manu Metsäkangas LahdA 5,87 PB
X 5,36 5,62 X X 5,87

5. Aaro Syväniemi IlmajKi 5,61 PB
X 5,61 X X X X

6. Niklas Hyvönen PyhäsU 5,56
5,37 5,24 5,52 5,36 5,49 5,56

7. Otto Turunen KuivAu 5,56 PB
5,56 5,44 5,49 5,02 5,49 5,40

8. Casper Kangas SjundeåIF 5,48
5,48 5,23 5,43 5,27 5,37 X

9. Eetu Jokela AlavVi 5,43
X 5,39 5,43

10. Adrian Björkgren IFDrott 5,35 PB
5,35 5,24 5,23

11. Veeti Lettojärvi PertPo 5,23
X X 5,23

12. Lauri Honkanen ImU 5,22 PB
5,22 X X

13. Väinö Ripatti SavonlRie 5,19
4,88 5,02 5,19

14. Taneli Hietala AlavVi 5,12
5,11 5,12 4,97

15. Aarni Lemetti HKV 5,08 PB
5,08 4,83 4,95

16. Sakari Vallius JoensKa 4,98 PB
4,78 4,80 4,98

17. Tomi Simonen AlavVi 4,95 PB
X X 4,95

18. Erkka Sipilä HKV 4,79
4,79 X X

Justin Suwannaket GER NM
X – –

P15 4 x 100 m

1. Lahden Ahkera 1 47,77
2. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1 48,77
3. Helsingin Kisa-Veikot 1 48,87
4. Alavieskan Viri 1 49,89
5. Helsingin Kisa-Veikot 2 50,86
6. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 51,05
7. Tampereen Pyrintö 2 52,79
8. Helsingin Kisa-Veikot 3 53,49
9. Viipurin Urheilijat 1 53,54
10. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 53,81
11. IF Femman 1 54,04
12. Kankaanpään Seudun Leisku 1 55,30
Tampereen Pyrintö 1 DQ
Espoon Tapiot 1 DQ
Hamburger SV 1 DQ

Erä 1

1. Helsingin Kisa-Veikot 2 50,86
Erkka Sipilä
Jere Raunio
Simeon Vorselman
Ville Kylmäpuro

2. Tampereen Pyrintö 2 52,79
Pyry Iltanen
Ville Väliharju
Konsta Kankainen
Oskar Toomet

3. Helsingin Kisa-Veikot 3 53,49
Lassi Pihlavisto
Aapo Nikkola
Daniel Äikäs
Pyry Koskiniemi

Erä 2

1. Lahden Ahkera 1 47,77
Tuukka Koskinen
Danil Schröder
Manu Metsäkangas
Aleksi Rajaniemi

2. Alavieskan Viri 1 49,89
Tomi Simonen
Samuli Takkunen
Eetu Jokela
Taneli Hietala

3. Viipurin Urheilijat 1 53,54
Iivo Hämäläinen
Sajan Irincheev
Mortti Metsäkoivu
Nikolay Rinas

4. IF Femman 1 54,04
Benjamin Olli
Anton Sabel
Kevin Paulin
Kasper Paulin

Espoon Tapiot 1 DQ
Jonatan Sperryn
Eetu Kalske
Lassi Lehtimäki
Lassi Pajarinen

Hamburger SV 1 DQ
Kevin Andreas
Frederik Denis
Matti Wellm
Justin Suwannaket

Erä 3

1. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1 48,77
Rasmus Kujala
Otso Väyrynen
Sampo Väyrynen
Daniel Keane

2. Helsingin Kisa-Veikot 1 48,87
Aarni Lemetti
Paavo Niinikoski
Benjamin Lee
Miki Laakso

3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 51,05
Atte Leppänen
Joonas Lapinkero
Juho Koivisto
Pyry Lahtinen

4. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 53,81
Eetu Pohjonen
Roope Kuparinen
Martti Hyvärinen
Konsta Rutonen

5. Kankaanpään Seudun Leisku 1 55,30
Eetu Heiniluoma
Rasmus Heiniluoma
Elias Sairio
Kosti Saine

Tampereen Pyrintö 1 DQ
Aapo Harala
Jaakko Linnus
Eino Perämaa
Jere Haapalainen

T10 1000 m

1. Ella Räisänen EspTa 3.44,53
2. Venla Mennala HämeenlTa 3.47,24
3. Annika Koivuniemi KauhWi 3.47,92
4. Teea Rajala TampPy 3.47,92
5. Taika Henttonen HKV 3.51,26
6. Hilla Tuominen LahdA 3.53,34
7. Onerva Tauriainen TampPy 3.55,88
8. Cecilia Hirvelä KangU 3.56,56
9. Ida Piispanen NastNa 3.58,70
10. Melissa Vanhanen KuopRei 3.59,29
11. Frida Blomfelt EsboIF 4.00,34
12. Viiviliina Nurminen NurmijYU 4.00,86
13. Laura Mantila RiihimKi 4.01,82
14. Mirella Kärki SeinäjSU 4.03,56
15. Ellinor Forsman IFNykn 4.04,36
16. Nyman Wilma IFKraft 4.04,64
17. Brenda Jalkanen PorvU 4.05,88
18. Armida Suomi LänsiUU 4.12,66
19. Olivia Krestyannikova TampPy 4.13,92
20. Liia Liski NummKip 4.15,05
21. Lea Sundelin LarsmoIF 4.16,08
22. Thilde Sundqvist LarsmoIF 4.17,25
23. Alina Nyholm BorgåAk 4.22,50
24. Nea Kokko TampPy 4.23,33
25. Emmi Kallio TampPy 4.25,33
26. Tara Sohlo EspTa 4.26,55
27. Rosaliina Hiltunen VantSa 4.26,58
28. Daniela Lindholm GamlakIF 4.44,19
29. Moona Puolimatka VehmU 4.48,89
30. Elsa Kariluoma ViipU 5.09,53
31. Mira Lautala TampU 5.15,51
Asimoula Kennedy HKV DNS
Henni Piirainen KeskiUYU DNS
Jonna Kolari ValkKa DNS
Viivi Manninen KestjNS DNS

Erä 1

1. Onerva Tauriainen TampPy 3.55,88 SB
2. Viiviliina Nurminen NurmijYU 4.00,86 SB
3. Armida Suomi LänsiUU 4.12,66 PB
4. Olivia Krestyannikova TampPy 4.13,92
5. Liia Liski NummKip 4.15,05 PB
6. Lea Sundelin LarsmoIF 4.16,08
7. Thilde Sundqvist LarsmoIF 4.17,25
8. Alina Nyholm BorgåAk 4.22,50 PB
9. Nea Kokko TampPy 4.23,33 SB
10. Emmi Kallio TampPy 4.25,33
11. Tara Sohlo EspTa 4.26,55
12. Rosaliina Hiltunen VantSa 4.26,58
13. Daniela Lindholm GamlakIF 4.44,19 SB
14. Moona Puolimatka VehmU 4.48,89
15. Elsa Kariluoma ViipU 5.09,53 PB
16. Mira Lautala TampU 5.15,51
Asimoula Kennedy HKV DNS

Erä 2

1. Ella Räisänen EspTa 3.44,53 PB
2. Venla Mennala HämeenlTa 3.47,24 SB
3. Annika Koivuniemi KauhWi 3.47,92 PB
4. Teea Rajala TampPy 3.47,92 SB
5. Taika Henttonen HKV 3.51,26 PB
6. Hilla Tuominen LahdA 3.53,34 PB
7. Cecilia Hirvelä KangU 3.56,56 SB
8. Ida Piispanen NastNa 3.58,70 SB
9. Melissa Vanhanen KuopRei 3.59,29
10. Frida Blomfelt EsboIF 4.00,34
11. Laura Mantila RiihimKi 4.01,82 PB
12. Mirella Kärki SeinäjSU 4.03,56 PB
13. Ellinor Forsman IFNykn 4.04,36 SB
14. Nyman Wilma IFKraft 4.04,64
15. Brenda Jalkanen PorvU 4.05,88
Henni Piirainen KeskiUYU DNS
Jonna Kolari ValkKa DNS
Viivi Manninen KestjNS DNS

T10 60 m aj

1. Nelli Flyktman KaipVi 10,79
2. Vilma Luontila TampPy 11,12
3. Emma Juntunen SuomRa 11,58
4. Hilla Tuominen LahdA 11,96
5. Veera Pöyry MikkKV 12,13
6. Vilma Ryytty LahdA 12,33
7. Ruth Toivola RiihimKi 12,42
8. Roosa Aulamo TampPy 12,51
9. Frida Blomfelt EsboIF 12,57
10. Neea Keso TampPy 12,81
11. Mirella Kärki SeinäjSU 12,93
12. Sirian Öhrnberg HKV 13,04
13. Laura Mantila RiihimKi 13,14
14. Veera Joutlahti LänsiUU 13,51
15. Dayna Austen GamlakIF 13,74
16. Jade Hänninen LappUM 14,02
17. Lydia Svenfelt LarsmoIF 14,08
18. Josefina Lehtinen TampPy 14,16
19. Helmi Nieminen HelsTa 14,35
20. Vanessa Pöyhönen VetU 14,49
21. Kaija Ilomäki HKV 14,51
22. Helmi Paananen LänsiUU 14,68
23. Liia Liski NummKip 14,74
24. Milka Koivukoski HelsTa 14,98
25. Jessica Tuominen HelsTa 15,19
26. Hanna Soppela ToijVau 15,38
27. Noora Moisio TampPy 15,40
28. Daniela Lindholm GamlakIF 15,41
29. Anna Luht HelsTa 15,47
Taika Henttonen HKV DNS
Asimoula Kennedy HKV DNS
Meri Henttonen HKV DNS
Janette Kaplas LappUM DNS

Erä 1

1. Vilma Luontila TampPy 11,12
2. Veera Pöyry MikkKV 12,13
3. Dayna Austen GamlakIF 13,74
4. Kaija Ilomäki HKV 14,51
5. Helmi Paananen LänsiUU 14,68

Erä 2

1. Nelli Flyktman KaipVi 10,79
2. Frida Blomfelt EsboIF 12,57
3. Sirian Öhrnberg HKV 13,04
4. Laura Mantila RiihimKi 13,14
5. Lydia Svenfelt LarsmoIF 14,08

Erä 3

1. Vilma Ryytty LahdA 12,33
2. Roosa Aulamo TampPy 12,51
3. Mirella Kärki SeinäjSU 12,93
4. Hanna Soppela ToijVau 15,38
5. Anna Luht HelsTa 15,47
Asimoula Kennedy HKV DNS

Erä 4

1. Emma Juntunen SuomRa 11,58
2. Veera Joutlahti LänsiUU 13,51
3. Liia Liski NummKip 14,74
4. Daniela Lindholm GamlakIF 15,41
Taika Henttonen HKV DNS

Erä 5

1. Neea Keso TampPy 12,81
2. Josefina Lehtinen TampPy 14,16
3. Helmi Nieminen HelsTa 14,35
4. Jessica Tuominen HelsTa 15,19
5. Noora Moisio TampPy 15,40
Janette Kaplas LappUM DNS

Erä 6

1. Hilla Tuominen LahdA 11,96
2. Ruth Toivola RiihimKi 12,42
3. Jade Hänninen LappUM 14,02
4. Vanessa Pöyhönen VetU 14,49
5. Milka Koivukoski HelsTa 14,98
Meri Henttonen HKV DNS

T10 Pituus

1. Siiri Koskinen TurWei 4,10
2. Veera Pöyry MikkKV 4,06
3. Ella Kurula IkaalU 4,05
4. Vilma Luontila TampPy 4,03
5. Nelli Flyktman KaipVi 3,97
6. Essi Suni JyväskKU 3,89
7. Emma Juntunen SuomRa 3,74
8. Laura Mantila RiihimKi 3,67
9. Annika Koivuniemi KauhWi 3,67
10. Frida Blomfelt EsboIF 3,61
11. Cecilia Hirvelä KangU 3,57
12. Vilma Ryytty LahdA 3,57
13. Neea Keso TampPy 3,56
14. Nelli Karevaara HämeenlTa 3,50
15. Eerika Nieminen JanJa 3,50
16. Olga Riikonen LahdA 3,49
17. Neea Alitalo IkaalU 3,49
18. Jade Hänninen LappUM 3,42
19. Jenna Kolari ValkKa 3,42
20. Mirella Kärki SeinäjSU 3,41
21. Janette Vähäoja TampPy 3,40
22. Matilda Koivisto SeinäjSU 3,36
23. Teea Rajala TampPy 3,35
24. Lea Sundelin LarsmoIF 3,32
25. Sinja Ohra-Aho KangasnKa 3,31
26. Melissa Vanhanen KuopRei 3,30
27. Vanessa Pöyhönen VetU 3,29
28. Eevi Karhe TampPy 3,28
29. Liza Ström IFNykn 3,26
30. Kaija Ilomäki HKV 3,26
31. Aura Kulmala TampPy 3,25
32. Linn Björkskog LarsmoIF 3,23
33. Roosa Aulamo TampPy 3,21
34. Olivia Krestyannikova TampPy 3,20
35. Carla Björkgren IFDrott 3,19
36. Tara Sohlo EspTa 3,14
37. Minttu Saarilahti TampPy 3,14
38. Daniela Lindholm GamlakIF 3,14
39. Liia Liski NummKip 3,11
40. Aurora Etelätalo TampPy 3,10
41. Enni Makkonen ÄänekU 3,10
42. Emmi Kallio TampPy 3,08
43. Veera Joutlahti LänsiUU 3,04
44. Alina Nyholm BorgåAk 3,04
45. Sofia Feodoroff TampPy 3,03
46. Lydia Svenfelt LarsmoIF 3,00
47. Noora Moisio TampPy 2,96
48. Kaisa Alastalo RiihimKi 2,96
49. Ronja Ström IFNykn 2,94
50. Josefina Lehtinen TampPy 2,93
51. Thilde Sundqvist LarsmoIF 2,92
52. Nelia Östman LarsmoIF 2,91
53. Helmi Nieminen HelsTa 2,86
54. Lovisa Fogde MalaxIF 2,81
55. Nea Kokko TampPy 2,81
56. Nathalie Stråka IFNykn 2,78
57. Mira Lautala TampU 2,78
58. Elli Hellman TampPy 2,75
59. Anna Luht HelsTa 2,72
60. Hanna Soppela ToijVau 2,68
61. Helmi Paananen LänsiUU 2,67
62. Rosaliina Hiltunen VantSa 2,66
63. Elsa Kariluoma ViipU 2,65
64. Elina Anttolainen TampPy 2,53
65. Milka Koivukoski HelsTa 2,46
Asimoula Kennedy HKV DNS
Henni Piirainen KeskiUYU DNS
Janette Kaplas LappUM DNS
Jessica Tuominen HelsTa DNS
Kamilla Hillman IkaalU DNS
Iisa Aramo HyvsU DNS

Ryhmä 1

1. Ella Kurula IkaalU 4,05 SB
3,81 4,01 4,05 3,82 4,02 3,93

2. Cecilia Hirvelä KangU 3,57 PB
3,50 3,49 3,57

3. Vilma Ryytty LahdA 3,57 SB
3,57 3,45 3,43

4. Olga Riikonen LahdA 3,49 PB
3,38 3,49 3,43

5. Neea Alitalo IkaalU 3,49
3,43 3,30 3,49

6. Jenna Kolari ValkKa 3,42 SB
3,32 X 3,42

7. Janette Vähäoja TampPy 3,40 PB
3,36 3,30 3,40

8. Teea Rajala TampPy 3,35
3,35 3,05 3,05

9. Lea Sundelin LarsmoIF 3,32
3,32 3,29 3,28

10. Eevi Karhe TampPy 3,28 PB
3,28 3,27 3,14

11. Liza Ström IFNykn 3,26 PB
3,26 3,11 3,23

12. Aura Kulmala TampPy 3,25 SB
3,10 3,25 X

13. Linn Björkskog LarsmoIF 3,23
3,06 3,16 3,23

14. Roosa Aulamo TampPy 3,21 PB
3,21 3,09 3,19

15. Olivia Krestyannikova TampPy 3,20
3,12 3,05 3,20

16. Daniela Lindholm GamlakIF 3,14
2,83 3,02 3,14

17. Liia Liski NummKip 3,11 PB
3,03 3,10 3,11

18. Aurora Etelätalo TampPy 3,10 PB
3,10 3,05 3,09

19. Lydia Svenfelt LarsmoIF 3,00
X 2,93 3,00

20. Ronja Ström IFNykn 2,94 PB
2,94 2,60 2,56

21. Josefina Lehtinen TampPy 2,93 PB
X 2,93 2,87

22. Thilde Sundqvist LarsmoIF 2,92
2,92 2,89 2,82

23. Nelia Östman LarsmoIF 2,91
2,87 2,91 2,91

24. Helmi Nieminen HelsTa 2,86
2,86 2,60 2,69

25. Nea Kokko TampPy 2,81 PB
2,81 2,46 2,63

26. Nathalie Stråka IFNykn 2,78
2,78 2,64 2,74

27. Mira Lautala TampU 2,78
1,80 2,78 2,45

28. Elli Hellman TampPy 2,75 PB
2,75 2,42 2,56

29. Anna Luht HelsTa 2,72
2,72 2,57 X

30. Hanna Soppela ToijVau 2,68
2,60 2,51 2,68

31. Elina Anttolainen TampPy 2,53 PB
2,53 2,22 2,32

32. Milka Koivukoski HelsTa 2,46
2,46 2,33 2,38

Kamilla Hillman IkaalU DNS

Iisa Aramo HyvsU DNS

Jessica Tuominen HelsTa DNS

Ryhmä 2

1. Siiri Koskinen TurWei 4,10 PB
3,80 3,66 3,79 3,77 4,10 3,79

2. Veera Pöyry MikkKV 4,06 PB
3,91 3,71 3,82 3,78 4,06 3,95

3. Vilma Luontila TampPy 4,03 PB
3,78 3,85 3,98 4,01 X 4,03

4. Nelli Flyktman KaipVi 3,97 PB
3,92 3,97 3,79 3,78 3,80 3,94

5. Essi Suni JyväskKU 3,89 PB
3,89 3,79 3,71 3,88 3,82 3,86

6. Emma Juntunen SuomRa 3,74
3,65 3,74 3,63 3,72 3,40 3,67

7. Laura Mantila RiihimKi 3,67 PB
3,46 3,67 3,41 3,67 3,60 3,31

8. Annika Koivuniemi KauhWi 3,67 PB
X 3,67 X

9. Frida Blomfelt EsboIF 3,61 PB
3,55 3,43 3,61

10. Neea Keso TampPy 3,56
3,50 3,56 X

11. Nelli Karevaara HämeenlTa 3,50 PB
3,47 3,45 3,50

12. Eerika Nieminen JanJa 3,50 PB
3,50 3,24 3,11

13. Jade Hänninen LappUM 3,42 PB
3,37 3,25 3,42

14. Mirella Kärki SeinäjSU 3,41
3,41 3,10 3,19

15. Matilda Koivisto SeinäjSU 3,36
3,21 3,36 X

16. Sinja Ohra-Aho KangasnKa 3,31 SB
3,30 3,31 3,20

17. Melissa Vanhanen KuopRei 3,30
3,30 3,16 3,25

18. Vanessa Pöyhönen VetU 3,29
3,17 3,29 3,17

19. Kaija Ilomäki HKV 3,26 PB
3,10 3,14 3,26

20. Carla Björkgren IFDrott 3,19 PB
3,01 3,15 3,19

21. Tara Sohlo EspTa 3,14 PB
3,14 3,08 3,09

22. Minttu Saarilahti TampPy 3,14
3,14 2,93 3,03

23. Enni Makkonen ÄänekU 3,10
3,10 2,90 2,94

24. Emmi Kallio TampPy 3,08 PB
3,01 3,08 2,82

25. Veera Joutlahti LänsiUU 3,04
2,88 2,99 3,04

26. Alina Nyholm BorgåAk 3,04 PB
2,67 2,65 3,04

27. Sofia Feodoroff TampPy 3,03
X 2,94 3,03

28. Noora Moisio TampPy 2,96
X 2,96 2,94

29. Kaisa Alastalo RiihimKi 2,96 PB
2,92 2,86 2,96

30. Lovisa Fogde MalaxIF 2,81
2,71 2,81 2,74

31. Helmi Paananen LänsiUU 2,67
2,67 X X

32. Rosaliina Hiltunen VantSa 2,66
2,66 2,66 2,54

33. Elsa Kariluoma ViipU 2,65
2,56 2,40 2,65

Janette Kaplas LappUM DNS

Asimoula Kennedy HKV DNS

Henni Piirainen KeskiUYU DNS

T11 1000 m

1. Iida Kastarinen TampPy 3.26,23
2. Taimi Vallinoja HKV 3.30,45
3. Miranda Lehtimäki ForssSa 3.34,38
4. Camilla Uschanov HämeenlTa 3.38,24
5. Ella Kause PorinYU 3.39,83
6. Emmi Piispanen NastNa 3.40,15
7. Ida Mäki VirttNou 3.42,66
8. Nella Mäkynen LempKiYU 3.45,61
9. Celina Salonen NastNa 3.46,12
10. Neea Taskinen MäntsU 3.48,86
11. Saara Kuha ViialVa 3.51,76
12. Elli Sivonen ViialVa 3.52,36
13. Sara Rajaniemi LahdA 3.52,83
14. Meeri Koliseva JanJa 3.52,87
15. Ellen Telén LänsiUU 3.53,06
16. Pinja Heino JyväskKU 3.53,42
17. Milja Henriksson VantSa 3.53,65
18. Karoliina Krook LänsiUU 3.54,02
19. Edit Palmén EspTa 3.56,23
20. Johanna Pavord HIFK 3.56,80
21. Jenni Hirvonen EsboIF 3.57,01
22. Melina Vertala JyväskKU 3.59,06
23. Eevi Hirsi HIFK 3.59,13
24. Laura Ratilainen ToijVau 3.59,40
25. Kaisa Keränen OulPy 4.00,61
26. Alisa Norokorpi ValkKa 4.01,94
27. Elsa Stadig ValkKa 4.07,17
28. Lotta Savilahti TampPy 4.07,61
29. Minni Tuppura NurmijYU 4.10,21
30. Veronica Lindberg IFSibboV 4.11,15
31. Ella Harell PorinYU 4.13,88
32. Iida Ilander PorinTa 4.15,92
33. Cinja Borgström IFSibboV 4.15,97
34. Ronja Väliheikki VantSa 4.19,82
35. Sointu Finnilä GamlakIF 4.36,83
36. Eeva Kivistö TampPy 4.36,84
37. Meyah Thylin LarsmoIF 4.38,37
Aino-Maisa Järvenpää OulPy DNF
Veronica Raikula GamlakIF DNS
Melinda Oloo TampPy DNS
Matilda Snellman LarsmoIF DNS
Tilde Thylin LarsmoIF DNS
Viivi-Leena Kari VetU DNS
Sointu Oinas PohjKoi DNS
Vanessa Store KälvTa DNS
Martha Laikola IkaalU DNS

Erä 1

1. Nella Mäkynen LempKiYU 3.45,61
2. Celina Salonen NastNa 3.46,12 PB
3. Sara Rajaniemi LahdA 3.52,83
4. Milja Henriksson VantSa 3.53,65
5. Edit Palmén EspTa 3.56,23 PB
6. Alisa Norokorpi ValkKa 4.01,94
7. Elsa Stadig ValkKa 4.07,17
8. Lotta Savilahti TampPy 4.07,61
9. Minni Tuppura NurmijYU 4.10,21
10. Veronica Lindberg IFSibboV 4.11,15
11. Ella Harell PorinYU 4.13,88
12. Cinja Borgström IFSibboV 4.15,97 PB
13. Ronja Väliheikki VantSa 4.19,82
14. Sointu Finnilä GamlakIF 4.36,83
15. Eeva Kivistö TampPy 4.36,84
16. Meyah Thylin LarsmoIF 4.38,37
Veronica Raikula GamlakIF DNS
Melinda Oloo TampPy DNS
Matilda Snellman LarsmoIF DNS
Tilde Thylin LarsmoIF DNS
Vanessa Store KälvTa DNS
Martha Laikola IkaalU DNS

Erä 2

1. Iida Kastarinen TampPy 3.26,23
2. Taimi Vallinoja HKV 3.30,45 PB
3. Miranda Lehtimäki ForssSa 3.34,38 PB
4. Camilla Uschanov HämeenlTa 3.38,24
5. Ella Kause PorinYU 3.39,83 PB
6. Emmi Piispanen NastNa 3.40,15 PB
7. Ida Mäki VirttNou 3.42,66
8. Neea Taskinen MäntsU 3.48,86
9. Saara Kuha ViialVa 3.51,76
10. Elli Sivonen ViialVa 3.52,36
11. Meeri Koliseva JanJa 3.52,87
12. Ellen Telén LänsiUU 3.53,06 PB
13. Pinja Heino JyväskKU 3.53,42 PB
14. Karoliina Krook LänsiUU 3.54,02
15. Johanna Pavord HIFK 3.56,80
16. Jenni Hirvonen EsboIF 3.57,01 PB
17. Melina Vertala JyväskKU 3.59,06
18. Eevi Hirsi HIFK 3.59,13 PB
19. Laura Ratilainen ToijVau 3.59,40
20. Kaisa Keränen OulPy 4.00,61
21. Iida Ilander PorinTa 4.15,92
Aino-Maisa Järvenpää OulPy DNF
Viivi-Leena Kari VetU DNS
Sointu Oinas PohjKoi DNS

T11 60 m aj

1. Iida Kastarinen TampPy 10,57
2. Adriana Kalymialaris HIFK 10,63
2. Erika Juselius HämeenlTa 10,63
4. Miranda Lehtimäki ForssSa 10,64
5. Linnea Hirvelä LapVi 10,72
6. Niia Niemelä LempKiYU 10,74
7. Viivi-Leena Kari VetU 10,89
8. Venla Reunanen HKV 11,03
9. Matilda Lahti EspTa 11,19
10. Juliana Hartikainen NaantLöy 11,20
11. Jenni Väänänen HämeenlTa 11,23
12. Helmi Kunnari PohjKoi 11,37
13. Sarla Kakkola NurmijYU 11,38
14. Ida Mäki VirttNou 11,45
15. Mia Flink EspTa 11,49
16. Venla Nykänen KarhKa 11,50
17. Ella Harell PorinYU 11,53
18. Juuli Markkula TampPy 11,55
19. Natalie Saarinen EspTa 11,70
20. Hilla Savioja JyväskKU 11,73
21. Lotta Kantonen NaantLöy 11,75
22. Sara Kyllönen LappUM 11,82
23. Neelia Siikala EspTa 11,84
24. Nea Koppeli JyväskKU 11,90
25. Matilda Mehto NaantLöy 11,92
26. Meeri Koliseva JanJa 11,93
27. Celina Salonen NastNa 11,95
28. Sonja Koskela RiihimKi 11,98
29. Venla Noronen EspTa 12,05
30. Ella Mikkola TampPy 12,07
31. Aino-Maisa Järvenpää OulPy 12,21
32. Edit Palmén EspTa 12,23
33. Milja Henriksson VantSa 12,24
34. Vilma Hyllinen EspTa 12,27
35. Eeva Kivistö TampPy 12,27
36. Eden Kytö NaantLöy 12,29
37. Jenni Hirvonen EsboIF 12,34
38. Veera Heinonen LappUM 12,55
39. Elli Paananen LänsiUU 12,68
40. Riina Närhi TampPy 12,77
41. Martta Nieminen TampPy 12,87
42. Vilmiina Virtanen ViialVa 12,92
43. Eevi Hirsi HIFK 12,95
44. Ellen Telén LänsiUU 12,96
45. Ranim Hamdi TampPy 13,13
46. Aino Härkki TampPy 13,26
47. Angelina Laurén IFÅsar 13,71
48. Angeliina Ruotsalainen TampPy 14,52
49. Roosa Haanpää ViialVa 14,59
Hulda Niemi TampPy DNF
Cinja Borgström IFSibboV DNS
Iida Tossavainen HKV DNS
Hilda Erholtz OulPy DNS
Felicia Ena LarsmoIF DNS
Nuppu Willman NoormNo DNS
Sointu Oinas PohjKoi DNS

Erä 1

1. Venla Reunanen HKV 11,03
2. Ida Mäki VirttNou 11,45
3. Nea Koppeli JyväskKU 11,90
4. Sonja Koskela RiihimKi 11,98
Nuppu Willman NoormNo DNS

Erä 2

1. Viivi-Leena Kari VetU 10,89
2. Ella Harell PorinYU 11,53
3. Lotta Kantonen NaantLöy 11,75
4. Meeri Koliseva JanJa 11,93
5. Eevi Hirsi HIFK 12,95

Erä 3

1. Miranda Lehtimäki ForssSa 10,64
2. Aino-Maisa Järvenpää OulPy 12,21
3. Milja Henriksson VantSa 12,24
4. Elli Paananen LänsiUU 12,68
5. Angelina Laurén IFÅsar 13,71

Erä 4

1. Edit Palmén EspTa 12,23
Hulda Niemi TampPy DNF
Cinja Borgström IFSibboV DNS
Hilda Erholtz OulPy DNS
Felicia Ena LarsmoIF DNS

Erä 5

1. Sarla Kakkola NurmijYU 11,38
2. Mia Flink EspTa 11,49
3. Venla Nykänen KarhKa 11,50
4. Riina Närhi TampPy 12,77
5. Ellen Telén LänsiUU 12,96
Iida Tossavainen HKV DNS

Erä 6

1. Matilda Lahti EspTa 11,19
2. Neelia Siikala EspTa 11,84
3. Vilma Hyllinen EspTa 12,27
4. Veera Heinonen LappUM 12,55
5. Martta Nieminen TampPy 12,87
6. Aino Härkki TampPy 13,26

Erä 7

1. Natalie Saarinen EspTa 11,70
2. Venla Noronen EspTa 12,05
3. Jenni Hirvonen EsboIF 12,34
4. Vilmiina Virtanen ViialVa 12,92
5. Angeliina Ruotsalainen TampPy 14,52
6. Roosa Haanpää ViialVa 14,59

Erä 8

1. Hilla Savioja JyväskKU 11,73
2. Matilda Mehto NaantLöy 11,92
3. Celina Salonen NastNa 11,95
4. Ella Mikkola TampPy 12,07
5. Eeva Kivistö TampPy 12,27
6. Ranim Hamdi TampPy 13,13

Erä 9

1. Juliana Hartikainen NaantLöy 11,20
2. Helmi Kunnari PohjKoi 11,37
3. Juuli Markkula TampPy 11,55
4. Sara Kyllönen LappUM 11,82
5. Eden Kytö NaantLöy 12,29
Sointu Oinas PohjKoi DNS

Erä 10

1. Iida Kastarinen TampPy 10,57
2. Adriana Kalymialaris HIFK 10,63
2. Erika Juselius HämeenlTa 10,63
4. Linnea Hirvelä LapVi 10,72
5. Niia Niemelä LempKiYU 10,74
6. Jenni Väänänen HämeenlTa 11,23

T11 Korkeus

1. Erika Juselius HämeenlTa 140 PB
115 120 124 128 131 134 137 140 143
O O O O O O O XO XXX
2. Venla Reunanen HKV 140 PB
110 115 120 124 128 131 134 137 140 143
O O O O O O O XO XXO XXX
3. Adriana Kalymialaris HIFK 137
120 124 128 131 134 137 140
O O XO O XO XO XXX
4. Helmi Kunnari PohjKoi 128 PB
096 103 110 115 120 124 128 131
O O O O XO O O XXX
5. Ruth Toivola RiihimKi 120
103 110 115 120 124
O O O O XXX
6. Mia Flink EspTa 120 SB
103 110 115 120 124
O O O XO XXX
7. Kaisa Keränen OulPy 115
096 103 110 115 120
O O O O XXX
7. Ella Mikkola TampPy 115
103 110 115 120
O O O XXX
7. Juliana Hartikainen NaantLöy 115
115 120
O XXX
7. Maria Djusko HämeenlTa 115
096 103 110 115 120
O O O O XXX
7. Iina Niemelä LempKiYU 115
110 115 120
O O XXX
7. Ronja Ljungberg IFÅsar 115
096 103 110 115 120
O O O O XXX
13. Karoliina Krook LänsiUU 115
103 110 115 120
O XO O XXX
13. Minni Tuppura NurmijYU 115 PB
082 089 096 103 110 115 120
O O O XO O O XXX
15. Melina Vertala JyväskKU 115
096 103 110 115 120
O O XXO O XXX
16. Vanessa Salminen ForssSa 115
103 110 115 120
O O XO XXX
16. Milja Miikkulainen PorinYU 115 PB
103 110 115 120
O O XO XXX
18. Veronica Lindberg IFSibboV 115 PB
089 096 103 110 115 120
O O O XO XO XXX
19. Venla Nykänen KarhKa 115
103 110 115 120
O O XXO XXX
20. Veera Heinonen LappUM 110 PB
082 089 096 103 110 115
O O O O O XXX
20. Elli Paananen LänsiUU 110 PB
089 096 103 110 115
O O O O –
22. Neea Viitaharju JyväskKU 110 PB
089 096 103 110 115
O O XO O XXX
23. Juuli Markkula TampPy 103
096 103 110
O O –
23. Jade Hänninen LappUM 103
089 096 103 110
O O O XXX
25. Sara Kyllönen LappUM 103
082 089 096 103 110
O O XO XO XXX
Lotta Kantonen NaantLöy NH
115
XXX
Melinda Oloo TampPy DNS

Iida Tossavainen HKV DNS

Nuppu Willman NoormNo DNS

T11 Kuula

1. Pinja Kärhä LoimJa 10,53
9,65 10,38 9,37 9,89 10,53 10,01
2. Venla Kärhä LoimJa 10,42 PB
9,84 9,36 10,19 9,77 10,12 10,42
3. Natalie Saarinen EspTa 9,12 PB
7,68 8,05 8,17 9,12 X 9,00
4. Antonina Shveykovskaya KuivAu 8,90 PB
8,31 8,12 8,79 8,10 8,73 8,90
5. Matilda Mehto NaantLöy 8,50 PB
7,57 7,71 7,73 7,82 7,94 8,50
6. Ella Kause PorinYU 8,44 PB
7,57 7,85 7,60 7,64 8,44 8,15
7. Erika Juselius HämeenlTa 8,30
8,28 X 8,30 8,17 7,83 X
8. Ronja Ljungberg IFÅsar 7,81
7,75 7,81 7,49 7,53 7,69 7,62
9. Nea Koppeli JyväskKU 7,58 PB
7,58 7,55 7,28
10. Melina Vertala JyväskKU 7,52 PB
6,79 7,00 7,52
11. Niia Niemelä LempKiYU 7,40
7,28 7,40 6,91
12. Vanessa Salminen ForssSa 7,24 PB
6,89 7,16 7,24
13. Alisa Syrjälä TammRy 7,23
7,12 6,99 7,23
14. Iina Niemelä LempKiYU 7,15 PB
6,18 6,21 7,15
15. Sarla Kakkola NurmijYU 7,06
6,93 7,06 6,98
16. Laura Ratilainen ToijVau 6,94 PB
6,94 6,35 6,52
17. Elli Isometsä KanksLei 6,93
6,82 5,18 6,93
18. Ranim Hamdi TampPy 6,89 PB
6,89 X 6,70
19. Sara Rajaniemi LahdA 6,68
6,25 6,68 6,51
20. Neea Viitaharju JyväskKU 6,66
6,42 6,41 6,66
21. Camilla Uschanov HämeenlTa 6,60 PB
6,60 6,42 6,34
22. Helmi Voutilainen KaarUra 6,40
6,40 X 6,22
23. Roosa Haanpää ViialVa 6,31
5,96 6,31 6,27
24. Pinja Heino JyväskKU 6,13
6,11 6,13 5,89
25. Venla Noronen EspTa 6,01 PB
5,87 6,01 5,33
26. Minni Tuppura NurmijYU 5,77 PB
4,79 5,16 5,77
27. Angelina Laurén IFÅsar 5,76
4,83 5,76 5,76
28. Matilda Lahti EspTa 5,66 PB
4,75 X 5,66
29. Riina Närhi TampPy 5,60 PB
4,77 4,55 5,60
30. Miina Valtonen PaimU 5,38 PB
5,38 5,23 5,14
31. Iines Holopainen EspTa 5,10 PB
5,10 4,97 3,94
32. Arianna Kortelainen ValkKa 4,90 PB
4,75 X 4,90
33. Elli Sivonen ViialVa 4,77
4,77 4,54 4,27
34. Meyah Thylin LarsmoIF 4,55
4,55 4,29 4,14
35. Aino Härkki TampPy 4,45
4,13 X 4,45
36. Viiu Liski NummKip 4,32 PB
2,52 4,32 3,93
Hilda Erholtz OulPy DNS

Elli Paananen LänsiUU DNS

Nuppu Willman NoormNo DNS

T11 4 x 100 m

1. Helsingin Kisa-Veikot 1 57,86
2. Hämeenlinnan Tarmo 1 59,43
3. Tampereen Pyrintö 1 59,46
4. Porin Yleisurheilu 1 1.00,86
5. Naantalin Löyly 1 1.01,28
6. Vehmaisten Urheilijat 1 1.01,87
7. Espoon Tapiot 1 1.01,99
8. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 1.02,79
9. Espoon Tapiot 2 1.02,87
10. Tampereen Pyrintö 2 1.03,35
11. Lahden Ahkera 1 1.04,16
12. Tampereen Pyrintö 3 1.04,60
13. Viialan Valtti 1 1.04,94
14. Valkealan Kajo 1 1.06,19
15. Tampereen Pyrintö 4 1.06,34
16. Tampereen Pyrintö 5 1.07,34
17. Tampereen Pyrintö 6 1.11,79
18. Helsingin Tarmo 1 1.12,42
Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1 DNS

Erä 1

1. Tampereen Pyrintö 4 1.06,34
Ranim Hamdi
Teea Rajala
Angeliina Ruotsalainen
Aino Härkki

2. Tampereen Pyrintö 5 1.07,34
Eeva Kivistö
Riina Närhi
Onerva Tauriainen
Janette Vähäoja

3. Tampereen Pyrintö 6 1.11,79
Josefina Lehtinen
Noora Moisio
Eevi Karhe
Milja Loukonen

Erä 2

1. Vehmaisten Urheilijat 1 1.01,87
Beata Wirola
Inka Peltola
Tinja Kenttälä
Sini Alku

2. Espoon Tapiot 2 1.02,87
Kira Shilov
Edit Palmén
Vilma Hyllinen
Natalie Saarinen

3. Tampereen Pyrintö 2 1.03,35
Lotta Savilahti
Juuli Markkula
Mila Mäentakanen
Lara Mäkelä

4. Tampereen Pyrintö 3 1.04,60
Martta Nieminen
Minea Kähönen
Emilia Aho
Ella Mikkola

Erä 3

1. Porin Yleisurheilu 1 1.00,86
Ella Harell
Aada Salonen
Ella Kause
Milja Miikkulainen

2. Naantalin Löyly 1 1.01,28
Eden Kytö
Juliana Hartikainen
Matilda Mehto
Lotta Kantonen

3. Viialan Valtti 1 1.04,94
Roosa Haanpää
Elli Sivonen
Vilmiina Virtanen
Saara Kuha

4. Valkealan Kajo 1 1.06,19
Arianna Kortelainen
Elsa Stadig
Jenna Kolari
Alisa Norokorpi

5. Helsingin Tarmo 1 1.12,42
Jessica Tuominen
Anna Luht
Milka Koivukoski
Helmi Nieminen

Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1 DNS
Ellen Telén
Armida Suomi
Elli Paananen
Karoliina Krook

Erä 4

1. Helsingin Kisa-Veikot 1 57,86
Venla Reunanen
Iida Tossavainen
Taimi Vallinoja
Silja Filenius

2. Hämeenlinnan Tarmo 1 59,43
Maria Djusko
Erika Juselius
Camilla Uschanov
Jenni Väänänen

3. Tampereen Pyrintö 1 59,46
Vilma Luontila
Neea Keso
Sini Rantala
Iida Kastarinen

4. Espoon Tapiot 1 1.01,99
Neelia Siikala
Venla Noronen
Mia Flink
Matilda Lahti

5. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 1.02,79
Nea Koppeli
Melina Vertala
Pinja Heino
Hilla Savioja

6. Lahden Ahkera 1 1.04,16
Hilla Tuominen
Sara Rajaniemi
Vilma Ryytty
Olga Riikonen

T12 1000 m

1. Sofia Sivunen PorinYU 3.13,68
2. Chantelle Peter HKV 3.16,32
3. Venla Virrantuomi HKV 3.16,41
4. Christine Kuusisto JyväskKU 3.23,40
5. Alisa Emaldynova SalVil 3.26,76
6. Emilia Reinikainen KalajJu 3.30,16
7. Sofia Rinne LahdA 3.31,67
8. Monamaria Pyhältö TampPy 3.33,65
9. Linnea Kero TuUL 3.34,00
10. Jenniina Eronen EspTa 3.35,17
11. Vilja Läderberg LahdA 3.39,43
12. Sofia Moreno PylkönmY 3.42,03
13. Jutta Kovaniemi OulPy 3.44,19
14. Pihla Kallio KarhKa 3.44,43
15. Jenni Friman PorinTa 3.44,68
16. Helmi Haavisto NokU 3.44,82
17. Pinja Kykkänen VehmU 3.45,35
18. Tilde Nordman VasaIS 3.47,85
19. Unni Leinonen TampPy 3.49,94
20. Miriam Puolimatka VehmU 3.52,78
21. Jenna Riipinen TampPy 3.54,77
22. Ada Henriksson ViipU 3.55,60
23. Venla Simonen JoensKa 3.56,25
24. Saimi Kivelä LappUM 4.00,42
25. Jenna Pentinniemi ViialVa 4.02,08
26. Malva Brännbacka LarsmoIF 4.02,77
27. Vilhelmiina Saukkola NummKip 4.03,72
28. Alisa Hyrri HelsTa 4.04,50
29. Melissa Myllymäki KangU 4.07,15
30. Elviira Jaalama HämeenlTa 4.09,53
31. Pihla Lahtinen TampPy 4.12,20
32. Olivia Laukkoski ViipU 4.12,74
33. Clara Linqvist IFNykn 4.18,23
34. Sorella Kärki SeinäjSU 4.20,94
35. Anni Minkkinen TampPy 4.23,07
36. Tinsae Gröhn TampPy 4.32,49
Elle Ceder KerU DNF
Tessa Peltoniemi TampPy DNS
Iitu Rantalainen TampPy DNS
Anna Selin TampPy DNS
Milja Lehtinen TampPy DNS
Anni Viljanen ToijVau DNS
Sara Parviainen NurmijYU DNS
Ella Jokioinen TuUL DNS
Marianne Salmi MäntsU DNS

Erä 1

1. Jutta Kovaniemi OulPy 3.44,19
2. Jenni Friman PorinTa 3.44,68
3. Pinja Kykkänen VehmU 3.45,35
4. Tilde Nordman VasaIS 3.47,85
5. Unni Leinonen TampPy 3.49,94
6. Jenna Riipinen TampPy 3.54,77
7. Venla Simonen JoensKa 3.56,25 PB
8. Saimi Kivelä LappUM 4.00,42
9. Jenna Pentinniemi ViialVa 4.02,08
10. Malva Brännbacka LarsmoIF 4.02,77
11. Vilhelmiina Saukkola NummKip 4.03,72
12. Alisa Hyrri HelsTa 4.04,50 PB
13. Melissa Myllymäki KangU 4.07,15
14. Elviira Jaalama HämeenlTa 4.09,53
15. Pihla Lahtinen TampPy 4.12,20
16. Olivia Laukkoski ViipU 4.12,74
17. Clara Linqvist IFNykn 4.18,23
18. Sorella Kärki SeinäjSU 4.20,94 PB
19. Anni Minkkinen TampPy 4.23,07
20. Tinsae Gröhn TampPy 4.32,49
Tessa Peltoniemi TampPy DNS
Iitu Rantalainen TampPy DNS
Anna Selin TampPy DNS
Milja Lehtinen TampPy DNS
Anni Viljanen ToijVau DNS

Erä 2

1. Sofia Sivunen PorinYU 3.13,68
2. Chantelle Peter HKV 3.16,32 PB
3. Venla Virrantuomi HKV 3.16,41 PB
4. Christine Kuusisto JyväskKU 3.23,40 PB
5. Alisa Emaldynova SalVil 3.26,76 PB
6. Emilia Reinikainen KalajJu 3.30,16
7. Sofia Rinne LahdA 3.31,67 PB
8. Monamaria Pyhältö TampPy 3.33,65 PB
9. Linnea Kero TuUL 3.34,00
10. Jenniina Eronen EspTa 3.35,17
11. Vilja Läderberg LahdA 3.39,43
12. Sofia Moreno PylkönmY 3.42,03 SB
13. Pihla Kallio KarhKa 3.44,43
14. Helmi Haavisto NokU 3.44,82
15. Miriam Puolimatka VehmU 3.52,78
16. Ada Henriksson ViipU 3.55,60
Elle Ceder KerU DNF
Sara Parviainen NurmijYU DNS
Ella Jokioinen TuUL DNS
Marianne Salmi MäntsU DNS

T12 60 m aj

1. Helmiina Saarikunnas LahdA 10,22
2. Kiia Vanhatupa OulPy 10,37
3. Elmiina Siikala EspTa 10,63
4. Ella-Sofia Hyövelä LiedPa 10,74
5. Tilda Sokolnicki HKV 10,76
6. Emmi Mäkinen VehmU 10,79
7. Miriam Puolimatka VehmU 10,83
8. Siiri Kylmänen KuivAu 10,84
9. Lumia Laakso KeskiUYU 10,87
10. Emilia Chandras EspTa 10,89
11. Mila Heikkonen KeskiUYU 10,90
12. Emma Koskinen EspTa 10,98
13. Charlotte Kajander HIFK 11,15
14. Emmi Tiljander NaantLöy 11,21
15. Anni Forss TampPy 11,34
16. Seela Paavilainen TampPy 11,36
17. Jonna Romo KangasnKa 11,40
18. Krista Lehti TampPy 11,46
19. Saara Hokkanen EspTa 11,66
20. Oona Moisio TampPy 11,68
21. Helmi Salmela TampPy 11,69
22. Vilma Björkskog LarsmoIF 11,70
23. Elisabeth Kvist VasaIS 11,93
24. Hanna Sedig LappUM 12,15
25. Elli Rantala EspTa 12,23
26. Nilla Oksanen TampPy 12,40
27. Emilia Rättö HämeenlTa 12,42
28. Mona Lamppu EsboIF 12,42
29. Anni Nurminen EspTa 12,61
30. Milla Lautala TampPy 12,62
31. Alisa Rauhamaa LahdA 12,77
32. Tilda Tavi TampPy 12,81
33. Taru Repo PohjKoi 12,85
34. Bella Halme TampPy 13,25
35. Laura Touru ForssSa 13,33
36. Kira Koskiniemi HKV 13,39
37. Emma Raimovaara HämeenlTa 13,48
38. Maisa Aarikka PorinYU 13,49
39. Jenniina Eronen EspTa 13,70
40. Anni Minkkinen TampPy 13,74
41. Anna Outinen HelsTa 13,78
42. Rebekka Pöyhönen VetU 13,80
43. Milja Lehtinen TampPy 14,06
44. Vilhelmiina Saukkola NummKip 14,07
45. Piita Pesä TampPy 14,45
46. Meaminea Kerkelä ViipU 16,28
Siiri Päiväniemi HKV DNS
Tessa Peltoniemi TampPy DNS
Milla Nuutinen TampPy DNS
Vilja Hautaniemi LahdA DNS
Salla Mäkipere LiedPa DNS
Maija Oksa ViialVa DNS
Kerttu Nykänen KarhKa DNS
Kaisa Kivinen EspTa DNS
Sofia Kurumaa KanksLei DNS

Erä 1

1. Emmi Mäkinen VehmU 10,79
2. Emmi Tiljander NaantLöy 11,21
3. Elli Rantala EspTa 12,23
4. Tilda Tavi TampPy 12,81
5. Jenniina Eronen EspTa 13,70
6. Anna Outinen HelsTa 13,78
Milla Nuutinen TampPy DNS
Kerttu Nykänen KarhKa DNS

Erä 2

1. Ella-Sofia Hyövelä LiedPa 10,74
2. Anni Forss TampPy 11,34
3. Anni Nurminen EspTa 12,61
4. Taru Repo PohjKoi 12,85
5. Meaminea Kerkelä ViipU 16,28
Siiri Päiväniemi HKV DNS
Sofia Kurumaa KanksLei DNS

Erä 3

1. Seela Paavilainen TampPy 11,36
2. Helmi Salmela TampPy 11,69
3. Vilma Björkskog LarsmoIF 11,70
4. Bella Halme TampPy 13,25
5. Laura Touru ForssSa 13,33
6. Emma Raimovaara HämeenlTa 13,48
7. Vilhelmiina Saukkola NummKip 14,07
Kaisa Kivinen EspTa DNS

Erä 4

1. Alisa Rauhamaa LahdA 12,77
2. Kira Koskiniemi HKV 13,39
3. Maisa Aarikka PorinYU 13,49
4. Anni Minkkinen TampPy 13,74
5. Rebekka Pöyhönen VetU 13,80
6. Milja Lehtinen TampPy 14,06
7. Piita Pesä TampPy 14,45
Salla Mäkipere LiedPa DNS

Erä 5

1. Jonna Romo KangasnKa 11,40
2. Elisabeth Kvist VasaIS 11,93
3. Hanna Sedig LappUM 12,15
4. Nilla Oksanen TampPy 12,40
5. Emilia Rättö HämeenlTa 12,42
6. Mona Lamppu EsboIF 12,42
7. Milla Lautala TampPy 12,62
Tessa Peltoniemi TampPy DNS

Erä 6

1. Siiri Kylmänen KuivAu 10,84
2. Emilia Chandras EspTa 10,89
3. Emma Koskinen EspTa 10,98
4. Charlotte Kajander HIFK 11,15
5. Saara Hokkanen EspTa 11,66
6. Oona Moisio TampPy 11,68
Vilja Hautaniemi LahdA DNS
Maija Oksa ViialVa DNS

Erä 7

1. Helmiina Saarikunnas LahdA 10,22
2. Kiia Vanhatupa OulPy 10,37
3. Elmiina Siikala EspTa 10,63
4. Tilda Sokolnicki HKV 10,76
5. Miriam Puolimatka VehmU 10,83
6. Lumia Laakso KeskiUYU 10,87
7. Mila Heikkonen KeskiUYU 10,90
8. Krista Lehti TampPy 11,46

T12 Pituus

1. Emmi Mäkinen VehmU 4,96
2. Safia Mekki PohjKoi 4,66
3. Helmiina Saarikunnas LahdA 4,47
4. Emmi Savenius VehmU 4,46
5. Bella Halme TampPy 4,40
6. Kiia Vanhatupa OulPy 4,37
7. Mila Heikkonen KeskiUYU 4,28
8. Anni Pullinen KangU 4,21
9. Pihla Tiihonen JyväskKU 4,19
10. Olivia Panhelainen JoensKa 4,17
11. Senni Ohra-Aho KangasnKa 4,16
12. Siru Huuskola KeskiUYU 4,15
13. Tilda Sokolnicki HKV 4,15
14. Pirkko Järvikylä JyväskKU 4,15
15. Aino Aalto HämeenlTa 4,11
16. Saana Säilä ViipU 4,08
17. Elviira Tarvainen MaskKa 4,07
18. Eevi Ylitalo JyväskKU 4,06
19. Emilia Chandras EspTa 4,06
20. Jonna Romo KangasnKa 4,04
21. Elmiina Siikala EspTa 4,03
22. Vilma Björkskog LarsmoIF 4,03
23. Neela Notkonen LahdA 4,02
24. Olivia Kärki LauttLu 4,01
25. Silja Saarinen VehmU 4,01
26. Sofia Sivunen PorinYU 3,99
27. Saara Hokkanen EspTa 3,99
28. Sara Hekkala HelsTa 3,97
29. Tilda Tavi TampPy 3,96
30. Sara Ahlfors HIFK 3,92
31. Siiri Kihlman JyväskKU 3,91
32. Anni Forss TampPy 3,89
33. Jutta Kovaniemi OulPy 3,89
34. Ella-Sofia Hyövelä LiedPa 3,87
35. Malva Brännbacka LarsmoIF 3,85
36. Kiira Kiiskinen JoensKa 3,84
37. Milla Kangas OulPy 3,80
38. Oona Moisio TampPy 3,80
39. Iida Mikkelsson PorinYU 3,79
40. Elviira Jaalama HämeenlTa 3,79
41. Elli Rantala EspTa 3,79
42. Kiia Äikää HIFK 3,78
43. Marianelle Gumolon TurWei 3,76
44. Jenna Riipinen TampPy 3,76
45. Emilia Nieminen TampPy 3,76
46. Mona Lamppu EsboIF 3,75
47. Nilla Oksanen TampPy 3,75
48. Peppi Seppänen NokU 3,73
49. Hanna Kaikkonen OulPy 3,72
50. Vilma Laaksonen PorinYU 3,71
51. Elisabet Kujanpää ValkHa 3,71
52. Helmi Salmela TampPy 3,71
53. Kerttu Nykänen KarhKa 3,68
54. Emilia Rättö HämeenlTa 3,67
55. Unni Leinonen TampPy 3,65
56. Hanna Sedig LappUM 3,64
57. Emmi Winberg KaarUra 3,62
58. Oona Kokko TampPy 3,62
59. Miisa Turunen ToijVau 3,61
60. Siiri Kylmänen KuivAu 3,61
61. Ella Råstedt EsboIF 3,60
62. Saimi Kivelä LappUM 3,59
63. Elisabeth Kvist VasaIS 3,59
64. Sanni Lehtonen NurmijYU 3,59
65. Laura Touru ForssSa 3,57
66. Pinja Kurki TampPy 3,55
67. Monamaria Pyhältö TampPy 3,55
68. Heidi Virtanen KaarUra 3,51
69. Milla Lautala TampPy 3,44
70. Pihla Kurki TampPy 3,41
71. Meaminea Kerkelä ViipU 3,40
72. Anna Selin TampPy 3,40
73. Emma Raimovaara HämeenlTa 3,39
74. Iitu Rantalainen TampPy 3,37
75. Ada Henriksson ViipU 3,33
76. Essi Ilomäki TampPy 3,33
77. Emma Lehtonen NurmijYU 3,32
78. Vilhelmiina Saukkola NummKip 3,29
79. Nora Korelin HKV 3,29
80. Taru Repo PohjKoi 3,28
81. Juuli Laakso TampPy 3,27
82. Milja Lehtinen TampPy 3,25
83. Olivia Laukkoski ViipU 3,22
84. Alisa Rauhamaa LahdA 3,18
85. Kiia Hämäläinen JyväskKU 3,17
86. Alisa Okkonen KuivAu 3,16
87. Piita Pesä TampPy 3,15
88. Rebekka Pöyhönen VetU 3,15
89. Hertta Lehto TampPy 3,14
90. Elin Päivärinta LarsmoIF 3,14
91. Tinsae Gröhn TampPy 3,10
92. Regina Laitinen HelsTa 3,09
93. Majken Clement LarsmoIF 3,09
94. Tara Hatakka VantSa 3,07
95. Elsa Lenihan TampPy 2,95
96. Isabella Edelman NurmijYU 2,94
97. Jenniina Eronen EspTa 2,72
Seela Paavilainen TampPy NM
Saana Koskimäki KaustPV NM
Minttu Järvinen KeurKi NM
Oona Kärkkäinen JoensKa NM
Oona Haataja EspTa NM
Maija Männistö TuUL NM
Siiri Päiväniemi HKV DNS
Tessa Peltoniemi TampPy DNS
Milla Nuutinen TampPy DNS
Vilja Hautaniemi LahdA DNS
Emmi Tiljander NaantLöy DNS
Emma Väänänen VantSa DNS
Anna Outinen HelsTa DNS
Salla Mäkipere LiedPa DNS
Kaisa Kivinen EspTa DNS
Emma Koskinen EspTa DNS
Essi Marjamäki EspTa DNS
Ella Jokioinen TuUL DNS

Ryhmä 1

1. Pihla Tiihonen JyväskKU 4,19 PB
X 4,04 4,19

2. Tilda Sokolnicki HKV 4,15 PB
4,07 4,10 4,15

3. Pirkko Järvikylä JyväskKU 4,15 PB
4,15 4,07 3,99

4. Malva Brännbacka LarsmoIF 3,85
3,85 3,74 3,70

5. Elviira Jaalama HämeenlTa 3,79
3,60 X 3,79

6. Kiia Äikää HIFK 3,78
3,77 3,78 3,65

7. Emilia Nieminen TampPy 3,76
X 3,76 X

8. Elisabet Kujanpää ValkHa 3,71
X 3,66 3,71

9. Saimi Kivelä LappUM 3,59
3,59 3,38 3,57

10. Laura Touru ForssSa 3,57
3,11 3,22 3,57

11. Ada Henriksson ViipU 3,33
3,33 3,32 3,24

12. Vilhelmiina Saukkola NummKip 3,29
3,29 2,88 3,02

13. Milja Lehtinen TampPy 3,25 PB
2,95 3,00 3,25

14. Olivia Laukkoski ViipU 3,22
2,99 2,96 3,22

15. Kiia Hämäläinen JyväskKU 3,17
3,17 2,53 2,75

16. Tinsae Gröhn TampPy 3,10
X X 3,10

17. Tara Hatakka VantSa 3,07
3,04 3,07 2,92

18. Elsa Lenihan TampPy 2,95
X 2,95 X

Oona Kärkkäinen JoensKa NM
X X X

Minttu Järvinen KeurKi NM
X X X

Milla Nuutinen TampPy DNS

Siiri Päiväniemi HKV DNS

Kaisa Kivinen EspTa DNS

Emma Koskinen EspTa DNS

Essi Marjamäki EspTa DNS

Anna Outinen HelsTa DNS

Ryhmä 2

1. Anni Pullinen KangU 4,21 PB
X 4,21 4,09

2. Saana Säilä ViipU 4,08
3,97 4,08 3,91

3. Eevi Ylitalo JyväskKU 4,06
3,91 3,97 4,06

4. Neela Notkonen LahdA 4,02
3,97 4,02 3,91

5. Sara Hekkala HelsTa 3,97 PB
3,97 3,84 3,84

6. Siiri Kihlman JyväskKU 3,91
3,83 X 3,91

7. Anni Forss TampPy 3,89
3,69 3,89 X

8. Iida Mikkelsson PorinYU 3,79
3,79 X 3,76

9. Jenna Riipinen TampPy 3,76
X 3,76 3,54

10. Peppi Seppänen NokU 3,73
X 3,73 X

11. Meaminea Kerkelä ViipU 3,40
3,40 3,32 X

12. Emma Raimovaara HämeenlTa 3,39
3,39 3,17 3,37

13. Iitu Rantalainen TampPy 3,37 PB
3,37 X 3,36

14. Essi Ilomäki TampPy 3,33
3,20 3,33 X

15. Nora Korelin HKV 3,29
3,29 2,95 2,69

16. Alisa Rauhamaa LahdA 3,18
2,80 3,12 3,18

17. Alisa Okkonen KuivAu 3,16 PB
2,90 3,16 2,87

18. Piita Pesä TampPy 3,15 PB
X 3,10 3,15

19. Rebekka Pöyhönen VetU 3,15
X X 3,15

20. Hertta Lehto TampPy 3,14
3,14 3,14 X

21. Elin Päivärinta LarsmoIF 3,14
3,14 3,13 X

22. Regina Laitinen HelsTa 3,09
3,09 3,05 2,87

23. Majken Clement LarsmoIF 3,09
3,09 X 3,03

24. Jenniina Eronen EspTa 2,72
X X 2,72

Oona Haataja EspTa NM
– – –

Tessa Peltoniemi TampPy DNS

Vilja Hautaniemi LahdA DNS

Emma Väänänen VantSa DNS

Ryhmä 3

1. Emilia Chandras EspTa 4,06 PB
4,06 3,83 X

2. Silja Saarinen VehmU 4,01 PB
X 3,88 4,01

3. Saara Hokkanen EspTa 3,99 PB
3,91 3,83 3,99

4. Tilda Tavi TampPy 3,96 PB
3,80 3,61 3,96

5. Ella-Sofia Hyövelä LiedPa 3,87 PB
3,87 X 2,75

6. Kiira Kiiskinen JoensKa 3,84 PB
3,66 3,65 3,84

7. Oona Moisio TampPy 3,80 PB
3,72 3,68 3,80

8. Elli Rantala EspTa 3,79 PB
3,79 X X

9. Marianelle Gumolon TurWei 3,76 PB
3,74 3,76 X

10. Mona Lamppu EsboIF 3,75 PB
3,75 3,57 X

11. Helmi Salmela TampPy 3,71
X 3,34 3,71

12. Kerttu Nykänen KarhKa 3,68
3,68 3,46 3,62

13. Unni Leinonen TampPy 3,65
X 3,65 3,64

14. Emmi Winberg KaarUra 3,62
3,50 3,62 3,38

15. Oona Kokko TampPy 3,62 PB
X 3,62 3,38

16. Miisa Turunen ToijVau 3,61
3,52 3,61 3,53

17. Ella Råstedt EsboIF 3,60 PB
3,50 3,59 3,60

18. Elisabeth Kvist VasaIS 3,59
X 3,51 3,59

19. Sanni Lehtonen NurmijYU 3,59 PB
3,48 3,59 3,42

20. Pinja Kurki TampPy 3,55 PB
3,55 X 3,35

21. Heidi Virtanen KaarUra 3,51
3,51 3,26 3,50

22. Milla Lautala TampPy 3,44
X 3,44 3,33

23. Pihla Kurki TampPy 3,41
X X 3,41

24. Anna Selin TampPy 3,40
3,10 3,40 3,19

25. Emma Lehtonen NurmijYU 3,32
3,15 3,32 2,90

26. Taru Repo PohjKoi 3,28
3,22 3,18 3,28

27. Juuli Laakso TampPy 3,27
X 3,16 3,27

28. Isabella Edelman NurmijYU 2,94
2,82 2,94 2,74

Ella Jokioinen TuUL DNS

Emmi Tiljander NaantLöy DNS

Ryhmä 4

1. Emmi Mäkinen VehmU 4,96 PB
X X 4,71 4,42 4,49 4,96

2. Safia Mekki PohjKoi 4,66 PB
4,57 4,51 4,48 4,50 4,66 4,49

3. Helmiina Saarikunnas LahdA 4,47 PB
4,18 4,30 4,47 4,33 X X

4. Emmi Savenius VehmU 4,46 PB
4,15 4,13 4,38 X 4,40 4,46

5. Bella Halme TampPy 4,40 PB
4,03 4,05 4,29 4,10 4,19 4,40

6. Kiia Vanhatupa OulPy 4,37 PB
4,20 4,28 4,27 X 4,37 3,62

7. Mila Heikkonen KeskiUYU 4,28
3,98 3,97 4,21 3,98 4,12 4,28

8. Olivia Panhelainen JoensKa 4,17
4,17 3,94 4,13

9. Senni Ohra-Aho KangasnKa 4,16 PB
4,15 4,16 4,08

10. Siru Huuskola KeskiUYU 4,15 PB
4,06 4,12 4,15

11. Aino Aalto HämeenlTa 4,11 PB
4,11 4,00 4,03

12. Elviira Tarvainen MaskKa 4,07
3,49 4,07 3,89

13. Jonna Romo KangasnKa 4,04
X 3,96 4,04

14. Elmiina Siikala EspTa 4,03
3,78 4,03 3,91

15. Vilma Björkskog LarsmoIF 4,03 PB
3,76 X 4,03

16. Olivia Kärki LauttLu 4,01
3,83 4,01 3,91

17. Sofia Sivunen PorinYU 3,99
3,99 3,98 3,93

18. Sara Ahlfors HIFK 3,92
3,84 3,60 3,92

19. Jutta Kovaniemi OulPy 3,89 PB
3,89 X X

20. Milla Kangas OulPy 3,80
3,73 3,80 3,74

21. Nilla Oksanen TampPy 3,75
3,75 X X

22. Hanna Kaikkonen OulPy 3,72
X 3,72 3,71

23. Vilma Laaksonen PorinYU 3,71
3,66 3,63 3,71

24. Emilia Rättö HämeenlTa 3,67
X 3,41 3,67

25. Hanna Sedig LappUM 3,64
3,53 3,64 X

26. Siiri Kylmänen KuivAu 3,61
X 3,45 3,61

27. Monamaria Pyhältö TampPy 3,55
3,55 3,29 X

Seela Paavilainen TampPy NM
X X X

Maija Männistö TuUL NM
– – –

Saana Koskimäki KaustPV NM
X X X

Salla Mäkipere LiedPa DNS

T12 Keihäs

1. Joanna Kangas SeinäjSU 34,33 PB
34,33 32,43 32,20 33,37 32,36 33,40
2. Aino Aalto HämeenlTa 32,24 PB
30,03 32,24 29,15 28,91 31,50 X
3. Fanny Taira KurikRy 32,23 SB
31,32 28,68 28,34 31,93 31,86 32,23
4. Erica Syrjälä TammRy 30,57 SB
29,19 30,37 29,90 28,21 30,57 29,90
5. Hanna Sedig LappUM 30,19 PB
27,70 22,71 19,17 26,03 30,19 25,53
6. Ella Kause PorinYU 27,99 PB
25,49 27,99 22,63 27,03 24,13 27,70
7. Ylinen Sohvi AlavU 27,82 PB
24,85 25,67 27,82 26,14 26,46 27,49
8. Elisabet Kujanpää ValkHa 26,99 PB
21,56 23,76 26,99 25,07 23,94 25,08
9. Elviira Tarvainen MaskKa 26,77
26,77 24,40 24,61
10. Jenni Väänänen HämeenlTa 25,74
24,84 25,74 22,72
11. Anni Viljanen ToijVau 25,47
25,47 X 25,41
12. Lumia Laakso KeskiUYU 25,09 PB
24,78 25,09 24,09
13. Iida Mikkelsson PorinYU 24,85 PB
22,79 24,07 24,85
14. Sara Ahlfors HIFK 23,41 PB
21,74 23,41 23,33
15. Molly Forslund VasaIS 23,39 PB
23,39 20,16 18,43
16. Saana Koskimäki KaustPV 23,04
22,96 19,19 23,04
17. Siru Huuskola KeskiUYU 23,00
23,00 20,07 21,58
18. Ella Råstedt EsboIF 22,39
22,39 22,29 22,03
19. Pirkko Järvikylä JyväskKU 21,93
X 21,93 21,52
20. Essi Ilomäki TampPy 19,01
19,01 18,33 18,06
21. Alisa Rauhamaa LahdA 18,86
18,48 18,86 17,18
22. Sanni Lehtonen NurmijYU 18,61
16,19 18,61 16,38
23. Bella Halme TampPy 18,43 PB
18,43 14,92 15,15
24. Krista Lehti TampPy 18,20
18,20 17,06 17,09
25. Emmi Svenlin LarsmoIF 17,93
17,93 16,67 15,97
26. Hertta Lehto TampPy 17,92 PB
15,76 17,92 X
27. Oona Kokko TampPy 16,43
X 16,43 14,84
28. Elli Rantala EspTa 15,00 PB
15,00 13,63 13,79
29. Meaminea Kerkelä ViipU 14,86 PB
12,85 12,99 14,86
30. Saana Säilä ViipU 14,85
11,17 11,79 14,85
31. Miina Valtonen PaimU 14,30
13,19 13,00 14,30
32. Mona Lamppu EsboIF 12,48
8,29 X 12,48
33. Pihla Lahtinen TampPy 12,33
10,36 12,33 10,25
34. Kira Koskiniemi HKV 10,81
10,19 10,81 9,19
35. Seela Paavilainen TampPy 10,23
8,81 10,23 9,26
36. Ada Henriksson ViipU 9,74
9,69 8,98 9,74
37. Oona Kärkkäinen JoensKa 9,52
7,60 9,52 9,26
Milla Nuutinen TampPy DNS

Rebecca Nelimarkka UlvST DNS

Vilja Hautaniemi LahdA DNS

Seela Kanerva PälkLL DNS

T13 1000 m

1. Elma Hannikainen HKV 3.12,14
2. Jenni Johnsson LahdA 3.15,67
3. Pinja Laasanen SiilPo 3.16,24
4. Ea Vuori MäntsU 3.17,70
5. Tilde Stråka IFNykn 3.18,28
6. Sini-Minea Saarikoski KerU 3.20,12
7. Minea Lindén LoimLei 3.20,60
8. Riikka Jokinen PyhäsU 3.20,65
9. Saana Talsta HKV 3.20,93
10. Essi Niskala OulPy 3.21,66
11. Eva Peltopuro VantSa 3.22,07
12. Isabella Hale HKV 3.23,30
13. Fanny Kero IFRaseb 3.23,88
14. Miina Kilpeläinen ViipU 3.24,95
15. Jamira Suarez IFDrott 3.29,24
16. Aleksandra Huhtala PorinYU 3.29,68
17. Olivia Veneskoski OulPy 3.30,07
18. Alisa Niemi OulPy 3.30,28
19. Aliisa Kiiski KarhKa 3.30,84
20. Heta Virkajärvi KaipVi 3.35,00
21. Sara Vainikka LappUM 3.35,89
22. Carita Kivimäki IkaalU 3.36,92
23. Elsa Rönkkö KerU 3.37,10
24. Lumo Keisanen VantSa 3.40,23
25. Iiris Repponen HKV 3.40,44
26. Saga Bergholm EsboIF 3.42,89
27. Ciia Karlsson IFFemman 3.44,41
28. Katrin Saulamaa EsboIF 3.48,69
29. Pihla Väisänen KerU 3.49,66
30. Alina Tikka JoensKa 3.50,38
31. Reetta Vuorenmaa TampPy 3.50,46
32. Vilma Pietilä TampPy 3.51,73
33. Fanny Hormisto TampPy 3.51,77
34. Ellen Immonen JyväskKU 3.53,34
35. Elina Hamppu HKV 3.56,42
36. Eeva Kärkkäinen VantSa 3.56,52
37. Eeva Nurkkala OulPy 4.00,12
38. Emmi Harell PorinYU 4.01,33
Ronja Orivuori ViipU DNF
Sanni Koivisto LahdA DNF
Elena Okkonen TampPy DNS
Emma Gokkonen ViipU DNS
Inkeri Paavola EspTa DNS
Jenna Tarvo EspTa DNS

Erä 1

1. Aleksandra Huhtala PorinYU 3.29,68
2. Alisa Niemi OulPy 3.30,28 PB
3. Sara Vainikka LappUM 3.35,89
4. Carita Kivimäki IkaalU 3.36,92 SB
5. Lumo Keisanen VantSa 3.40,23 PB
6. Iiris Repponen HKV 3.40,44 PB
7. Saga Bergholm EsboIF 3.42,89
8. Katrin Saulamaa EsboIF 3.48,69
9. Pihla Väisänen KerU 3.49,66
10. Alina Tikka JoensKa 3.50,38 PB
11. Reetta Vuorenmaa TampPy 3.50,46
12. Vilma Pietilä TampPy 3.51,73
13. Fanny Hormisto TampPy 3.51,77
14. Ellen Immonen JyväskKU 3.53,34 PB
15. Elina Hamppu HKV 3.56,42
16. Eeva Kärkkäinen VantSa 3.56,52 PB
17. Eeva Nurkkala OulPy 4.00,12
18. Emmi Harell PorinYU 4.01,33
Elena Okkonen TampPy DNS
Emma Gokkonen ViipU DNS
Inkeri Paavola EspTa DNS
Jenna Tarvo EspTa DNS

Erä 2

1. Elma Hannikainen HKV 3.12,14
2. Jenni Johnsson LahdA 3.15,67
3. Pinja Laasanen SiilPo 3.16,24
4. Ea Vuori MäntsU 3.17,70
5. Tilde Stråka IFNykn 3.18,28 PB
6. Sini-Minea Saarikoski KerU 3.20,12
7. Minea Lindén LoimLei 3.20,60
8. Riikka Jokinen PyhäsU 3.20,65 SB
9. Saana Talsta HKV 3.20,93
10. Essi Niskala OulPy 3.21,66 SB
11. Eva Peltopuro VantSa 3.22,07 PB
12. Isabella Hale HKV 3.23,30 PB
13. Fanny Kero IFRaseb 3.23,88 PB
14. Miina Kilpeläinen ViipU 3.24,95 PB
15. Jamira Suarez IFDrott 3.29,24
16. Olivia Veneskoski OulPy 3.30,07
17. Aliisa Kiiski KarhKa 3.30,84
18. Heta Virkajärvi KaipVi 3.35,00
19. Elsa Rönkkö KerU 3.37,10
20. Ciia Karlsson IFFemman 3.44,41
Ronja Orivuori ViipU DNF
Sanni Koivisto LahdA DNF

T13 60 m aj

1. Aino-Maria Ainasoja HKV 9,48
2. Aino Vuorjoki KuivAu 9,55
3. Hilma Kinnunen JyväskKU 9,61
4. Siiri Siirtola HKV 9,64
5. Tytti Vilpakka VähänkVie 9,73
6. Jenna Vakkilainen VantSa 9,78
7. Hilla Saarinen EspTa 9,79
8. Kerttu Niemi HKV 9,83
9. Meeri Riiali ImU 9,87
10. Edith Rantala LahdA 10,17
11. Sofia Maaranto LimNM 10,17
12. Riikka Jokinen PyhäsU 10,22
13. Zlata Lyapochkina RUS 10,22
14. Saimi Lithovius LimNM 10,29
15. Essi Niskala OulPy 10,34
16. Pinja Tahvanainen LappUM 10,38
17. Carmen Vaha HKV 10,39
18. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,40
19. Viktoria Ermolaeva RUS 10,43
20. Viivi Louko LapVi 10,46
21. Aino Ojaniemi HämeenlTa 10,58
22. Julia Ojala SeinäjSU 10,61
23. Eveliina Haviala NakkVire 10,61
24. Vilja Riihimäki VantSa 10,63
25. Ruusu Saarela EspTa 10,64
26. Venla Lähdemäki HyvsU 10,65
27. Amanda Rontu KerU 10,65
28. Hanna Lindberg IFFemman 10,74
29. Vilma Kerälä HämeenlTa 10,74
29. Eerika Rahko PohjKoi 10,74
31. Edesa Gashi HKV 10,78
32. Emilia Salonen VehmU 10,81
33. Aada Heiskanen SavonlRie 10,89
34. Pauliina Autti KuivAu 10,94
35. Olivia Veneskoski OulPy 11,01
36. Emmi Rantala KempKi 11,04
37. Greta Laukala NurmijYU 11,11
38. Helmi Lipsanen JanJa 11,13
39. Olivia Siitarinen EspTa 11,14
40. Jenna Tarvo EspTa 11,18
41. Anna-Sofia Orajärvi AlatPi 11,19
42. Bettina Siltala OulPy 11,24
43. Iines Peltonen LappUM 11,25
44. Roosa Myllymäki TampPy 11,26
45. Saga Koppeli JyväskKU 11,29
46. Emilia Rauhala OulPy 11,31
47. Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 11,31
48. Noora Salmi JyväskKU 11,33
49. Minja Kurtti OulPy 11,34
50. Pinja Rintamaa LiedPa 11,42
51. Oona Lento TampPy 11,49
52. Alice Koskelainen LahdA 11,60
53. Emilia Martinsén OulPy 11,60
54. Venla Hämäläinen LiedPa 11,62
55. Milja Majuri VantSa 11,63
56. Helmi Eklund EspTa 11,87
57. Isla Sokoff HyvsU 11,88
58. Malin Lindroth EsboIF 11,94
59. Justine Hämäläinen JyväskKU 11,97
60. Viivi Raudasoja PohjKoi 12,01
61. Emma Gokkonen ViipU 12,23
62. Eeva Nurkkala OulPy 12,24
63. Sofia Lehtinen TampPy 12,28
64. Aava Lajunen VantSa 12,29
65. Elena Okkonen TampPy 12,45
66. Milka Mansikka ViipU 12,45
67. Eeva Kärkkäinen VantSa 12,56
68. Emmi Harell PorinYU 12,80
69. Anna Zakirova RUS 12,98
70. Vilma Rönnemaa LiedPa 13,08
71. Katrin Saulamaa EsboIF 13,62
72. Helmi Roikonen ViipU 14,02
73. Martta Valtonen EspTa 24,72
Iida Kujanpää TampPy DNS
Elizabeth Fogde MalaxIF DNS
Viivi Närvä ValkHa DNS
Carita Kivimäki IkaalU DNS

Erä 1

1. Aino-Maria Ainasoja HKV 9,48
2. Aino Vuorjoki KuivAu 9,55
3. Siiri Siirtola HKV 9,64
4. Tytti Vilpakka VähänkVie 9,73
5. Hilla Saarinen EspTa 9,79
6. Edith Rantala LahdA 10,17
7. Zlata Lyapochkina RUS 10,22
8. Viktoria Ermolaeva RUS 10,43

Erä 2

1. Hilma Kinnunen JyväskKU 9,61
2. Jenna Vakkilainen VantSa 9,78
3. Meeri Riiali ImU 9,87
4. Saimi Lithovius LimNM 10,29
5. Carmen Vaha HKV 10,39
6. Aino Ojaniemi HämeenlTa 10,58
Iida Kujanpää TampPy DNS
Elizabeth Fogde MalaxIF DNS

Erä 3

1. Kerttu Niemi HKV 9,83
2. Riikka Jokinen PyhäsU 10,22
3. Essi Niskala OulPy 10,34
4. Pinja Tahvanainen LappUM 10,38
5. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,40
6. Viivi Louko LapVi 10,46
7. Vilja Riihimäki VantSa 10,63
8. Greta Laukala NurmijYU 11,11

Erä 4

1. Julia Ojala SeinäjSU 10,61
2. Ruusu Saarela EspTa 10,64
3. Hanna Lindberg IFFemman 10,74
4. Vilma Kerälä HämeenlTa 10,74
4. Eerika Rahko PohjKoi 10,74
6. Emmi Rantala KempKi 11,04
7. Bettina Siltala OulPy 11,24
8. Alice Koskelainen LahdA 11,60

Erä 5

1. Eveliina Haviala NakkVire 10,61
2. Aada Heiskanen SavonlRie 10,89
3. Olivia Veneskoski OulPy 11,01
4. Anna-Sofia Orajärvi AlatPi 11,19
5. Iines Peltonen LappUM 11,25
6. Saga Koppeli JyväskKU 11,29
7. Emilia Rauhala OulPy 11,31
8. Malin Lindroth EsboIF 11,94

Erä 6

1. Edesa Gashi HKV 10,78
2. Olivia Siitarinen EspTa 11,14
3. Jenna Tarvo EspTa 11,18
4. Roosa Myllymäki TampPy 11,26
5. Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 11,31
6. Noora Salmi JyväskKU 11,33
7. Pinja Rintamaa LiedPa 11,42
8. Emilia Martinsén OulPy 11,60

Erä 7

1. Helmi Lipsanen JanJa 11,13
2. Minja Kurtti OulPy 11,34
3. Oona Lento TampPy 11,49
4. Milja Majuri VantSa 11,63
5. Viivi Raudasoja PohjKoi 12,01
6. Eeva Nurkkala OulPy 12,24
7. Sofia Lehtinen TampPy 12,28

Erä 8

1. Venla Hämäläinen LiedPa 11,62
2. Helmi Eklund EspTa 11,87
3. Isla Sokoff HyvsU 11,88
4. Milka Mansikka ViipU 12,45
5. Eeva Kärkkäinen VantSa 12,56
6. Anna Zakirova RUS 12,98
7. Martta Valtonen EspTa 24,72
Viivi Närvä ValkHa DNS

Erä 9

1. Venla Lähdemäki HyvsU 10,65
2. Amanda Rontu KerU 10,65
3. Justine Hämäläinen JyväskKU 11,97
4. Aava Lajunen VantSa 12,29
5. Vilma Rönnemaa LiedPa 13,08
6. Helmi Roikonen ViipU 14,02
Carita Kivimäki IkaalU DNS

Erä 10

1. Sofia Maaranto LimNM 10,17
2. Emilia Salonen VehmU 10,81
3. Pauliina Autti KuivAu 10,94
4. Emma Gokkonen ViipU 12,23
5. Elena Okkonen TampPy 12,45
6. Emmi Harell PorinYU 12,80
7. Katrin Saulamaa EsboIF 13,62

T13 Korkeus

1. Teresa Perttilä HIFK 156
2. Elizabeth Fogde MalaxIF 153
2. Viktoria Ermolaeva RUS 153
4. Saimi Lithovius LimNM 153
5. Viivi Kupiainen HartVoi 150
6. Tuuli Järvinen KeurKi 144
6. Riikka Jokinen PyhäsU 144
8. Mia Känsäkangas KokkVei 140
9. Eveliina Haviala NakkVire 140
9. Engla-Lie Holländer IFNykn 140
11. Anna-Sofia Orajärvi AlatPi 140
12. Vilja Riihimäki VantSa 140
13. Miina Turpeinen HKV 140
14. Olivia Veneskoski OulPy 140
15. Jenna Vakkilainen VantSa 136
16. Saga Bergholm EsboIF 136
17. Emilia Martinsén OulPy 136
18. Saana Talsta HKV 131
18. Ruusu Saarela EspTa 131
18. Milla Ström IFNykn 131
21. Saga Koppeli JyväskKU 131
22. Minja Kurtti OulPy 131
23. Ella Westerlund EsboIF 131
23. Hilda Voutilainen KaarUra 131
23. Vilja Liimatainen SuolU 131
26. Milka Mansikka ViipU 126
26. Vilja-Maria Vuorenpalo EspTa 126
26. Greta Laukala NurmijYU 126
26. Venla Lähdemäki HyvsU 126
30. Essi Niinimäki LappUM 126
31. Bettina Siltala OulPy 126
31. Jenny Karttunen PorinYU 126
33. Eeva Nurkkala OulPy 126
33. Moona Virtanen HyvsU 126
35. Emilia Rauhala OulPy 119
36. Sofia Lehtinen TampPy 112
37. Wilma Snellman LarsmoIF 105
Siiri Siirtola HKV DNS
Jenni Johnsson LahdA DNS
Emmi Rantala KempKi DNS
Siiri Kvist SeinäjSU DNS
Emilia Salonen VehmU DNS
Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU DNS

Ryhmä 1

1. Viktoria Ermolaeva RUS 153
131 136 140 144 147 150 153 156
O O O O XO O XO XXX
2. Engla-Lie Holländer IFNykn 140 PB
119 126 131 136 140 144
O O O XO O XXX
3. Miina Turpeinen HKV 140
126 131 136 140 144
O XO O XXO XXX
4. Milla Ström IFNykn 131
119 126 131 136
O O O XXX
5. Minja Kurtti OulPy 131 PB
112 119 126 131 136
O O XXO O XXX
6. Ella Westerlund EsboIF 131 PB
119 126 131 136
O O XXO XXX
6. Hilda Voutilainen KaarUra 131 PB
119 129 131 136
O O XXO XXX
8. Milka Mansikka ViipU 126
119 126 131
O O XXX
8. Greta Laukala NurmijYU 126
112 119 126 131
O O O XXX
8. Venla Lähdemäki HyvsU 126
112 119 126 131
O O O XXX
11. Essi Niinimäki LappUM 126
112 119 126 131
O XO O XXX
12. Bettina Siltala OulPy 126
112 119 126 131
O O XO XXX
12. Jenny Karttunen PorinYU 126 PB
112 119 126 131
O O XO XXX
14. Eeva Nurkkala OulPy 126 PB
112 119 126 131
O XO XXO XXX
14. Moona Virtanen HyvsU 126 PB
112 119 126 131
XO O XXO XXX
16. Emilia Rauhala OulPy 119
112 119 126
O XXO XXX
17. Sofia Lehtinen TampPy 112
105 112 119
O O XXX
18. Wilma Snellman LarsmoIF 105
098 105 112
O O XXX
Siiri Kvist SeinäjSU DNS

Emilia Salonen VehmU DNS

Ryhmä 2

1. Teresa Perttilä HIFK 156 PB
126 131 136 140 144 147 150 153 156 159
O O O O O O O O XO XXX
2. Elizabeth Fogde MalaxIF 153
136 140 144 147 150 153 156
O O O O XO XO XXX
3. Saimi Lithovius LimNM 153 PB
136 140 144 147 150 153 156
O XO XO O XXO XO XXX
4. Viivi Kupiainen HartVoi 150 PB
131 136 140 144 147 150 153
O O O O O XO XXX
5. Tuuli Järvinen KeurKi 144
131 136 140 144 147
XO O O O XXX
5. Riikka Jokinen PyhäsU 144 PB
126 131 136 140 144 147
O O O XO O XXX
7. Mia Känsäkangas KokkVei 140
131 136 140 144
O O O XXX
8. Eveliina Haviala NakkVire 140
126 131 136 140 144
O O XO O XXX
9. Anna-Sofia Orajärvi AlatPi 140 PB
119 126 131 136 140 144
O O O O XO XXX
10. Vilja Riihimäki VantSa 140
131 136 140 144
O XO XO XXX
11. Olivia Veneskoski OulPy 140
119 126 131 136 140 144
O XO O XO XXO XXX
12. Jenna Vakkilainen VantSa 136
131 136 140
O O XXX
13. Saga Bergholm EsboIF 136 PB
126 131 136 140
O XO O XXX
14. Emilia Martinsén OulPy 136 PB
119 126 131 136 140
O O O XO XXX
15. Saana Talsta HKV 131
119 126 131 136
O O O XXX
15. Ruusu Saarela EspTa 131
119 126 131 136
O O O XXX
17. Saga Koppeli JyväskKU 131
119 126 131 136
O XO O XXX
18. Vilja Liimatainen SuolU 131
126 131 136
O XXO XXX
19. Vilja-Maria Vuorenpalo EspTa 126
112 119 126 131
O O O XXX
Siiri Siirtola HKV DNS

Jenni Johnsson LahdA DNS

Emmi Rantala KempKi DNS

Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU DNS

T13 Keihäs

1. Emilia Rouvinen HyvsU 37,55 PB
30,55 34,74 34,17 37,55 37,09 35,86
2. Sani Rajala EurajVei 33,70 PB
33,70 26,19 32,54 32,39 32,15 32,55
3. Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 33,10 PB
29,00 33,10 30,03 X X 32,15
4. Marlena Nieminen KarhKa 32,77
X 19,61 30,98 32,77 28,60 29,78
5. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 32,70 PB
29,21 30,38 32,70 32,63 31,56 30,47
6. Veera Sauna-Aho KuortKu 32,70
30,95 29,11 29,32 30,00 30,92 32,70
7. Viivi Kupiainen HartVoi 31,26 PB
28,67 29,08 31,26 X X 26,85
8. Viivi Louko LapVi 29,99 PB
28,76 24,70 29,99 26,43 27,82 26,08
9. Hertta Turja LaihLu 29,92 PB
26,98 29,92 X
10. Iida Kujanpää TampPy 27,90
27,90 23,37 26,71
11. Kiira Kautto PorinYU 27,58 PB
26,42 25,40 27,58
12. Alice Koskelainen LahdA 26,48
X 26,48 26,18
13. Tuuli Järvinen KeurKi 26,29
26,29 X 20,56
14. Viivi Raudasoja PohjKoi 25,31 PB
24,20 24,43 25,31
15. Pinja Rintamaa LiedPa 24,97
22,52 24,68 24,97
16. Heidi Nieminen KarhKa 24,76 PB
X 24,76 23,03
17. Vilma Rönnemaa LiedPa 24,20
22,12 18,12 24,20
18. Sinja Johansson LahdA 23,73
X 22,15 23,73
19. Zlata Lyapochkina RUS 22,58
13,20 22,58 20,50
20. Roosa Myllymäki TampPy 22,29 PB
19,46 22,29 17,98
21. Venla Hämäläinen LiedPa 21,90 PB
19,12 19,43 21,90
22. Pihla Väisänen KerU 21,30 PB
20,63 21,30 21,28
23. Isla Sokoff HyvsU 20,61
17,71 17,47 20,61
24. Oona Lento TampPy 18,71
18,21 18,71 18,22
25. Anna Zakirova RUS 17,99
12,93 15,05 17,99
26. Elena Okkonen TampPy 17,86
17,86 16,69 17,07
27. Saana Nuolikoski VantSa 16,74 PB
15,06 X 16,74
28. Jenna Kaijanen TampPy 13,03
10,05 X 13,03
Viivi Närvä ValkHa DNS

T13 4 x 100 m

1. Helsingfors IFK 1 54,20
2. Espoon Tapiot 1 54,22
3. Tampereen Pyrintö 1 54,24
4. Helsingin Kisa-Veikot 1 54,25
5. Vehmaisten Urheilijat 1 54,45
6. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 54,53
7. Kuivasjärven Aura 1 54,99
8. Vantaan Salamat 1 55,03
9. Oulun Pyrintö 1 55,71
10. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 56,31
11. Oulun Pyrintö 2 56,67
12. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2 57,60
13. Liedon Parma 1 57,62
14. Helsingin Kisa-Veikot 3 57,65
15. Oulun Pyrintö 3 57,75
16. Hämeenlinnan Tarmo 1 57,79
17. Lahden Ahkera 1 57,89
18. Espoon Tapiot 2 58,35
19. Tampereen Pyrintö 2 58,91
20. Tampereen Pyrintö 3 59,27
21. Porin Yleisurheilu 2 59,28
22. Viipurin Urheilijat 1 59,53
23. Porin Yleisurheilu 1 59,74
24. Joensuun Kataja 1 59,91
25. Vantaan Salamat 2 59,95
26. Esbo IF 1 1.00,17
27. Tampereen Pyrintö 5 1.00,20
28. Seinäjoen Seudun Urheilijat 1 1.00,42
29. IF Nykarlebynejden 1 1.00,46
30. Espoon Tapiot 3 1.00,52
31. Vehmaisten Urheilijat 2 1.00,86
32. Pohjan Koitto 1 1.01,79
33. Tampereen Pyrintö 4 1.02,25
34. Nokian Urheilijat 1 1.02,69
35. Helsingin Kisa-Veikot 4 1.03,48
36. Tampereen Pyrintö 6 1.04,23
37. Tampereen Pyrintö 7 1.06,23
Helsingin Kisa-Veikot 2 DNS
Jyväskylän Kenttäurheilijat 3 DQ
Keravan Urheilijat 1 DQ

Erä 1

1. Tampereen Pyrintö 5 1.00,20
Nilla Oksanen
Anni Forss
Oona Moisio
Bella Halme

2. Tampereen Pyrintö 4 1.02,25
Elena Okkonen
Vilma Pietilä
Oona Lento
Jenna Kaijanen

3. Helsingin Kisa-Veikot 4 1.03,48
Kira Koskiniemi
Iiris Repponen
Nora Korelin
Elina Hamppu

4. Tampereen Pyrintö 6 1.04,23
Jenna Riipinen
Anni Minkkinen
Iitu Rantalainen
Essi Ilomäki

5. Tampereen Pyrintö 7 1.06,23
Milja Lehtinen
Tinsae Gröhn
Elsa Lenihan
Piita Pesä

Erä 2

1. Helsingin Kisa-Veikot 3 57,65
Venla Virrantuomi
Tilda Sokolnicki
Janette Puikkonen
Isabella Hale

2. Oulun Pyrintö 3 57,75
Jutta Kovaniemi
Kiia Vanhatupa
Alisa Niemi
Emilia Martinsén

3. Tampereen Pyrintö 3 59,27
Anna Selin
Sofia Lehtinen
Emilia Nieminen
Milla Lautala

4. Espoon Tapiot 3 1.00,52
Jenniina Eronen
Elli Rantala
Jenna Tarvo
Saara Hokkanen

Jyväskylän Kenttäurheilijat 3 DQ
Nea Koppeli
Ellen Immonen
Kiia Hämäläinen
Siiri Kihlman

Erä 3

1. Oulun Pyrintö 2 56,67
Hanna Kaikkonen
Olivia Veneskoski
Minja Kurtti
Sointu Purola

2. Espoon Tapiot 2 58,35
Emilia Chandras
Inkeri Paavola
Helmi Eklund
Nelli Kalske

3. Porin Yleisurheilu 2 59,28
Emmi Harell
Vilma Laaksonen
Sofia Sivunen
Aleksandra Huhtala

4. Vantaan Salamat 2 59,95
Eeva Kärkkäinen
Saana Nuolikoski
Eva Peltopuro
Vilja Riihimäki

5. Vehmaisten Urheilijat 2 1.00,86
Silja Saarinen
Pinja Kykkänen
Mathilda Wirola
Hilda Laitamäki

Helsingin Kisa-Veikot 2 DNS
Miina Turpeinen
Elma Hannikainen
Saana Talsta
Chantelle Peter

Erä 4

1. Vehmaisten Urheilijat 1 54,45
Miriam Puolimatka
Emilia Salonen
Emmi Savenius
Emmi Mäkinen

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2 57,60
Justine Hämäläinen
Eevi Ylitalo
Christine Kuusisto
Pihla Tiihonen

3. Tampereen Pyrintö 2 58,91
Fanny Hormisto
Monamaria Pyhältö
Unni Leinonen
Helmi Salmela

4. Porin Yleisurheilu 1 59,74
Kiira Kautto
Jenny Karttunen
Maisa Aarikka
Vilja Varpomaa

5. Pohjan Koitto 1 1.01,79
Taru Repo
Viivi Raudasoja
Nora Niukkanen
Helmi Kunnari

6. Nokian Urheilijat 1 1.02,69
Peppi Seppänen
Lumi Seikkula
Helmi Haavisto
Alisa Lammi

Erä 5

1. Kuivasjärven Aura 1 54,99
Aino Vuorjoki
Siiri Kylmänen
Sofia Mehtälä
Pauliina Autti

2. Vantaan Salamat 1 55,03
Milja Majuri
Aava Lajunen
Lumo Keisanen
Jenna Vakkilainen

3. Liedon Parma 1 57,62
Vilma Rönnemaa
Pinja Rintamaa
Ella-Sofia Hyövelä
Venla Hämäläinen

4. Hämeenlinnan Tarmo 1 57,79
Emilia Rättö
Aino Aalto
Vilma Kerälä
Aino Ojaniemi

5. Lahden Ahkera 1 57,89
Helmiina Saarikunnas
Alice Koskelainen
Jenni Johnsson
Edith Rantala

Keravan Urheilijat 1 DQ
Elle Ceder
Sini-Minea Saarikoski
Amanda Rontu
Elsa Rönkkö

Erä 6

1. Helsingfors IFK 1 54,20
Adriana Kalymialaris
Teresa Perttilä
Kiia Äikää
Charlotte Kajander

2. Espoon Tapiot 1 54,22
Sanja Siurala
Lotta Kalske
Ruusu Saarela
Hilla Saarinen

3. Helsingin Kisa-Veikot 1 54,25
Terhi Vehko
Kerttu Niemi
Siiri Siirtola
Edesa Gashi

4. Joensuun Kataja 1 59,91
Venla Simonen
Kiira Kiiskinen
Oona Kärkkäinen
Olivia Panhelainen

5. Esbo IF 1 1.00,17
Mona Lamppu
Saga Bergholm
Malin Lindroth
Katrin Saulamaa

6. IF Nykarlebynejden 1 1.00,46
Clara Linqvist
Tilde Stråka
Milla Ström
Engla-Lie Holländer

Erä 7

1. Tampereen Pyrintö 1 54,24
Seela Paavilainen
Krista Lehti
Roosa Myllymäki
Tilda Tavi

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 54,53
Noora Salmi
Hilma Kinnunen
Saga Koppeli
Emmiina Hiltunen

3. Oulun Pyrintö 1 55,71
Bettina Siltala
Essi Niskala
Emilia Rauhala
Milla Kangas

4. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 56,31
Sara Vainikka
Anne-Karin Kilkki
Pinja Tahvanainen
Iines Peltonen

5. Viipurin Urheilijat 1 59,53
Milka Mansikka
Olivia Laukkoski
Saana Säilä
Emma Gokkonen

6. Seinäjoen Seudun Urheilijat 1 1.00,42
Sara Takala
Julia Ojala
Sorella Kärki
Aliina Ojaniemi

T14 300 m

1. Inka Pöyry HIFK 41,05
2. Sini Rajaniemi LahdA 41,95
3. Helmi Isometsä IFSibboV 42,56
4. Aada Määttälä ToholU 43,08
5. Tuuli Ingman TampPy 43,41
6. Milka Ukkonen LahdA 43,50
7. Inkeri Ahokas PorinYU 43,84
8. Minea Vertala JyväskKU 44,56
9. Nea Salo AlatPi 44,74
10. Anniina Salokannel MaskKa 44,78
11. Emma Nyström HIFK 44,90
12. Jenni Sormunen IkaalU 45,11
13. Aada Juhala PorinTa 45,29
14. Adele Vainio IkaalU 45,54
15. Laura Einamo EspTa 45,54
16. Emma Raappana AlatPi 45,55
17. Anna Nummikoski EspTa 45,83
18. Anniina Huura TampPy 45,91
19. Elli Huovinen JyväskKU 46,10
20. Venla Läderberg LahdA 46,25
21. Hanna Lindberg IFFemman 46,35
22. Nadija Vasylenko TampU 46,90
23. Josefina Salmi IkaalU 47,24
24. Venla Lehtonen NurmijYU 47,24
25. Anna Kokko KuivAu 47,36
26. Lotta Kalske EspTa 47,45
27. Takwa Adam VantSa 47,56
28. Emmi Savenius VehmU 47,58
29. Sanja Siurala EspTa 47,85
30. Mona Korelin HKV 47,88
31. Venla Ronni MäntsU 47,89
32. Sara-Julia Hellsten KerU 47,89
33. Sofia Mehtälä KuivAu 48,12
34. Terhi Vehko HKV 48,16
35. Minttu Kaukonen LahdA 48,33
36. Fanny Kero IFRaseb 48,35
37. Ella Mantere LahdA 48,53
38. Alisa Kameneva RUS 48,63
39. Anniina Piitulainen LappUM 48,64
40. Hille Kankaanpää KeskiUYU 49,11
41. Aino Lausniemi LauttLu 49,71
42. Nelli Kalske EspTa 49,97
43. Laura Ström IFNykn 50,43
44. Jenna Ojaniemi SeinäjSU 51,36
45. Anna Minkkinen LappUM 51,44
46. Julia Suhonen ViipU 51,53
47. Vanessa Lindberg IFSibboV 52,03
48. Emma Noponen VantSa 53,80
Wilma Viksten LahdA DNF
Carmen Vaha HKV DNS
Chantelle Peter HKV DNS
Silja Filenius HKV DNS
Heta Luoto TampPy DNS
Jade Mäkinen TampPy DNS
Liina Tervo KeskiUYU DNS
Nora Koskela-Koivisto KeskiUYU DNS
Heta Virkajärvi KaipVi DNS
Elli-Noora Raita PorinTa DNS
Inkaliina Nurminen NurmijYU DNS
Pinja Naula TuUL DNS
Hanna Granbäck IFKraft DQ
Lotta Mäkelä TampPy DQ
Venla Haataja TampPy DQ
Vivian Castilla ViipU DQ
Inka Peltola VehmU DQ
Anni Välimäki PorinYU DQ
Ea Vuori MäntsU DQ

Erä 1

1. Inka Pöyry HIFK 41,05
2. Sini Rajaniemi LahdA 41,95 PB
3. Helmi Isometsä IFSibboV 42,56
4. Aada Määttälä ToholU 43,08
5. Tuuli Ingman TampPy 43,41 PB
6. Laura Einamo EspTa 45,54

Erä 2

1. Milka Ukkonen LahdA 43,50 PB
2. Minea Vertala JyväskKU 44,56 PB
3. Anniina Salokannel MaskKa 44,78
4. Emma Nyström HIFK 44,90 PB
5. Aada Juhala PorinTa 45,29 PB
6. Alisa Kameneva RUS 48,63

Erä 3

1. Emma Raappana AlatPi 45,55 PB
2. Anniina Huura TampPy 45,91 PB
3. Lotta Kalske EspTa 47,45
4. Mona Korelin HKV 47,88
Nora Koskela-Koivisto KeskiUYU DNS
Elli-Noora Raita PorinTa DNS

Erä 4

1. Nea Salo AlatPi 44,74 PB
2. Fanny Kero IFRaseb 48,35 PB
3. Hille Kankaanpää KeskiUYU 49,11
4. Aino Lausniemi LauttLu 49,71 PB
5. Nelli Kalske EspTa 49,97
6. Julia Suhonen ViipU 51,53

Erä 5

1. Emmi Savenius VehmU 47,58 PB
2. Anniina Piitulainen LappUM 48,64 PB
3. Jenna Ojaniemi SeinäjSU 51,36 PB
Inka Peltola VehmU DQ
Anni Välimäki PorinYU DQ

Erä 6

1. Anna Nummikoski EspTa 45,83
2. Sanja Siurala EspTa 47,85
Chantelle Peter HKV DNS
Silja Filenius HKV DNS
Heta Luoto TampPy DNS

Erä 7

1. Hanna Lindberg IFFemman 46,35
2. Terhi Vehko HKV 48,16
3. Laura Ström IFNykn 50,43
Carmen Vaha HKV DNS
Hanna Granbäck IFKraft DQ

Erä 8

1. Jenni Sormunen IkaalU 45,11
2. Adele Vainio IkaalU 45,54
3. Elli Huovinen JyväskKU 46,10
4. Josefina Salmi IkaalU 47,24
5. Vanessa Lindberg IFSibboV 52,03

Erä 9

1. Anna Kokko KuivAu 47,36
2. Sara-Julia Hellsten KerU 47,89
3. Sofia Mehtälä KuivAu 48,12
4. Ella Mantere LahdA 48,53
Liina Tervo KeskiUYU DNS
Heta Virkajärvi KaipVi DNS

Erä 10

1. Venla Läderberg LahdA 46,25
2. Venla Ronni MäntsU 47,89
3. Minttu Kaukonen LahdA 48,33
4. Anna Minkkinen LappUM 51,44
Wilma Viksten LahdA DNF
Ea Vuori MäntsU DQ

Erä 11

1. Inkeri Ahokas PorinYU 43,84
2. Venla Lehtonen NurmijYU 47,24
Jade Mäkinen TampPy DNS
Inkaliina Nurminen NurmijYU DNS
Lotta Mäkelä TampPy DQ
Venla Haataja TampPy DQ

Erä 12

1. Nadija Vasylenko TampU 46,90
2. Takwa Adam VantSa 47,56
3. Emma Noponen VantSa 53,80
Pinja Naula TuUL DNS
Vivian Castilla ViipU DQ

T14 60 m aj

1. Carla Liukkonen EspTa 9,07
2. Alisa Seilonen JyväskKU 9,14
3. Liina Tervo KeskiUYU 9,25
4. Erika Välkkynen HämeenlTa 9,60
5. Vilma Väliharju TampPy 9,61
6. Inkeri Ahokas PorinYU 9,68
7. Siiri Nyyssönen SavonlRie 9,70
8. Salla Koskimäki KaustPV 9,71
9. Alisa Tikkanen EspTa 9,71
10. Minea Fogelholm EspTa 9,74
11. Emmi Hietanen RiihimKi 9,82
12. Anniina Salokannel MaskKa 9,82
13. Tuuli Ingman TampPy 9,84
14. Inka-Maria Ylitalo LapVi 9,99
15. Elena Ohra-Aho ÄhtU 10,02
16. Mimosa Teerijoki JyväskKU 10,03
17. Milja Mahlavuori LappUM 10,08
18. Aino Korhonen OulPy 10,11
19. Helmi Tarkiainen TampPy 10,13
20. Eerika Heiskala TampPy 10,16
21. Lotta Jalonen JanJa 10,18
22. Anniina Huura TampPy 10,35
23. Venla Läderberg LahdA 10,39
24. Sanni Lento TampPy 10,43
25. Ella Turtiainen LappUM 10,46
26. Vanessa Lindberg RiihimKi 10,47
27. Elisa Alastalo RiihimKi 10,48
28. Peppiina Hiltunen VantSa 10,50
29. Lotta Mäkelä TampPy 10,61
30. Vilma Mikkola KeskiUYU 10,76
31. Charlotta Sandkulla IFÅsar 10,77
32. Alicia Björkvik IKFalken 10,85
33. Anniina Ahvenharju HämeenlTa 10,86
34. Anniina Vaittinen EspTa 10,96
35. Ella Leino TampU 11,05
36. Helmiina Kivilahti PorinYU 11,09
37. Emma Halonen SavonlRie 11,26
38. Jenna Saarilahti TampPy 11,32
39. Takwa Adam VantSa 11,78
40. Melissa Sarjala VantSa 12,34
41. Laura Koskinen TampPy 12,66
42. Sonja Lahti TampPy 13,39
Emmi Leinonen TampPy DNS
Nora Koskela-Koivisto KeskiUYU DNS
Anniina Piitulainen LappUM DNS
Fanny Ojala SeinäjSU DNS
Elli-Noora Raita PorinTa DNS
Laura Einamo EspTa DNS
Kaira Noack GER DNS
Katja Vorobyeva RUS DNS
Lyudmila Pozdnyakova RUS DNS

Erä 1

1. Vanessa Lindberg RiihimKi 10,47
2. Anniina Ahvenharju HämeenlTa 10,86
3. Ella Leino TampU 11,05
4. Helmiina Kivilahti PorinYU 11,09
5. Melissa Sarjala VantSa 12,34
6. Laura Koskinen TampPy 12,66
Katja Vorobyeva RUS DNS

Erä 2

1. Inkeri Ahokas PorinYU 9,68
2. Aino Korhonen OulPy 10,11
3. Lotta Jalonen JanJa 10,18
4. Anniina Vaittinen EspTa 10,96
5. Emma Halonen SavonlRie 11,26
6. Takwa Adam VantSa 11,78
Anniina Piitulainen LappUM DNS

Erä 3

1. Venla Läderberg LahdA 10,39
2. Peppiina Hiltunen VantSa 10,50
3. Lotta Mäkelä TampPy 10,61
4. Vilma Mikkola KeskiUYU 10,76
5. Jenna Saarilahti TampPy 11,32
Emmi Leinonen TampPy DNS
Elli-Noora Raita PorinTa DNS

Erä 4

1. Anniina Huura TampPy 10,35
2. Elisa Alastalo RiihimKi 10,48
3. Alicia Björkvik IKFalken 10,85
4. Sonja Lahti TampPy 13,39
Fanny Ojala SeinäjSU DNS
Kaira Noack GER DNS
Lyudmila Pozdnyakova RUS DNS

Erä 5

1. Tuuli Ingman TampPy 9,84
2. Helmi Tarkiainen TampPy 10,13
3. Eerika Heiskala TampPy 10,16
4. Sanni Lento TampPy 10,43
5. Ella Turtiainen LappUM 10,46
6. Charlotta Sandkulla IFÅsar 10,77
Nora Koskela-Koivisto KeskiUYU DNS

Erä 6

1. Vilma Väliharju TampPy 9,61
2. Siiri Nyyssönen SavonlRie 9,70
3. Minea Fogelholm EspTa 9,74
4. Emmi Hietanen RiihimKi 9,82
5. Inka-Maria Ylitalo LapVi 9,99
6. Elena Ohra-Aho ÄhtU 10,02
7. Mimosa Teerijoki JyväskKU 10,03
Laura Einamo EspTa DNS

Erä 7

1. Carla Liukkonen EspTa 9,07
2. Alisa Seilonen JyväskKU 9,14
3. Liina Tervo KeskiUYU 9,25
4. Erika Välkkynen HämeenlTa 9,60
5. Salla Koskimäki KaustPV 9,71
6. Alisa Tikkanen EspTa 9,71
7. Anniina Salokannel MaskKa 9,82
8. Milja Mahlavuori LappUM 10,08

T14 Korkeus

1. Anni Konnu ImU 162
2. Viivi Perälä NaantLöy 159
3. Neea-Maria Joki PohjKoi 159
4. Vanessa Lindberg RiihimKi 150
5. Sofie Latva-Risku PorinTa 150
6. Emma Raappana AlatPi 150
7. Anniina Huura TampPy 145
8. Elisa Alastalo RiihimKi 140
8. Helmiina Kynnäs SaarijPu 140
8. Emmi Parhiala VantSa 140
11. Ella Kauranen LänsiUU 140
11. Lotta Jalonen JanJa 140
11. Noora Sihvonen KeskiUYU 140
14. Anna Kokko KuivAu 140
15. Elena Ohra-Aho ÄhtU 140
16. Jenna Taskinen MäntsU 133
17. Kaira Noack GER 133
18. Sofia Irmola TampPy 126
18. Emmi Ronkainen KeskiUYU 126
20. Helena Närhinen HIFK 126
21. Heta Luoto TampPy 119
21. Vivian Castilla ViipU 119
21. Julia Suhonen ViipU 119
24. Marie Mumm GER 119
25. Maria Suntio KarhKa 119
26. Emmi Bengs VasaIS 112
Laura Koskinen TampPy DNS
Jade Mäkinen TampPy DNS
Emmi Leinonen TampPy DNS
Milla Lepistö SavonlRie DNS
Fanny Ojala SeinäjSU DNS
Josefina Salmi IkaalU DNS
Katja Vorobyeva RUS DNS
Lyudmila Pozdnyakova RUS DNS

Ryhmä 1

1. Lotta Jalonen JanJa 140 PB
119 126 133 140 145
O O O XO XXX
2. Anna Kokko KuivAu 140 PB
126 133 140 145
O XO XO XXX
3. Kaira Noack GER 133
126 133 140
O XO XXX
4. Sofia Irmola TampPy 126 SB
112 119 126 133
O O O XXX
4. Emmi Ronkainen KeskiUYU 126
119 126 133
O O XXX
6. Helena Närhinen HIFK 126 PB
112 119 126 133
O O XO XXX
7. Heta Luoto TampPy 119
119 126
O XXX
7. Vivian Castilla ViipU 119
112 119 126
O O XXX
7. Julia Suhonen ViipU 119
112 119 126
O O XXX
10. Marie Mumm GER 119
119 126
XO XXX
11. Maria Suntio KarhKa 119
112 119 126
O XXO XXX
12. Emmi Bengs VasaIS 112
105 112 119
O O XXX
Laura Koskinen TampPy DNS

Jade Mäkinen TampPy DNS

Emmi Leinonen TampPy DNS

Milla Lepistö SavonlRie DNS

Fanny Ojala SeinäjSU DNS

Josefina Salmi IkaalU DNS

Katja Vorobyeva RUS DNS

Ryhmä 2

1. Anni Konnu ImU 162 PB
145 150 153 156 159 162 164
O O O O O XO XX-
2. Viivi Perälä NaantLöy 159 PB
133 140 145 150 153 156 159 162
O O O O XO XO O XXX
3. Neea-Maria Joki PohjKoi 159 PB
133 140 145 150 153 156 159 162
O O O O O XO XO XXX
4. Vanessa Lindberg RiihimKi 150
133 140 145 150 153
O O O O XXX
5. Sofie Latva-Risku PorinTa 150 PB
133 140 145 150 153
O O O XO XXX
6. Emma Raappana AlatPi 150
140 145 150 153
O XXO XO XXX
7. Anniina Huura TampPy 145
133 140 145 150
O O XXO XXX
8. Elisa Alastalo RiihimKi 140
126 133 140 145
O O O XXX
8. Helmiina Kynnäs SaarijPu 140
133 140 145
O O XXX
8. Emmi Parhiala VantSa 140
133 140 145
O O XXX
11. Ella Kauranen LänsiUU 140 PB
119 126 133 140 145
O O O XO XXX
11. Noora Sihvonen KeskiUYU 140 PB
126 133 140 145
O O XO XXX
13. Elena Ohra-Aho ÄhtU 140
133 140 145
XO XXO XXX
14. Jenna Taskinen MäntsU 133
133 140
O XXX
Lyudmila Pozdnyakova RUS DNS

T14 Kolmiloikka

1. Alisa Seilonen JyväskKU 11,11 PB
10,13 10,70 10,85 11,11 10,64 11,05

2. Ida Cardona KeskiUYU 11,11 PB
10,63 10,51 10,46 10,74 X 11,11

3. Siiri Nyyssönen SavonlRie 10,66 PB
X 10,49 10,42 10,66 10,62 10,36

4. Moona Mäkelä HämeenlTa 10,60
10,22 10,17 10,40 10,11 10,29 10,60

5. Ilona Saarikunnas LahdA 10,55 PB
10,55 10,32 10,27 10,33 10,46 10,35

6. Hilla Saarinen EspTa 10,48 SB
10,24 9,69 10,34 10,48 10,37 X

7. Mimosa Teerijoki JyväskKU 10,34
10,05 10,34 10,20 10,05 10,02 X

8. Pinja Tahvanainen LappUM 10,30
10,24 10,30 10,12 10,19 10,24 10,08

9. Alisa Tikkanen EspTa 10,21
9,24 9,83 10,21

10. Sara Niukkanen PohjKoi 9,99
X X 9,99

11. Inka-Maria Ylitalo LapVi 9,93
9,93 9,49 9,50

12. Noora Sihvonen KeskiUYU 9,86 PB
9,76 9,59 9,86

13. Sofia Maaranto LimNM 9,86
X X 9,86

14. Ella Nissinaho LimNM 9,84
X 9,66 9,84

15. Lumo Keisanen VantSa 9,80 PB
9,55 9,80 9,56

16. Saimi Koskivainio MarttMu 9,78
X 9,78 9,73

17. Mimmi Sihvonen JyväskKU 9,75
9,73 9,75 X

18. Helmi Lipsanen JanJa 9,74 PB
X 9,74 9,65

19. Anniina Ahvenharju HämeenlTa 9,73
9,68 9,73 9,23

20. Aino Korhonen OulPy 9,65
X X 9,65

21. Sanni Lento TampPy 9,57
9,57 9,49 9,52

22. Alicia Björkvik IKFalken 9,50
9,10 8,85 9,50

23. Nella Karjalainen LimNM 9,49
8,95 9,49 9,22

24. Sani Rajala EurajVei 9,49
X 8,97 9,49

25. Helmi Tarkiainen TampPy 9,44
9,44 9,41 9,07

26. Aava Lajunen VantSa 9,42
9,42 8,63 9,40

27. Elli Huovinen JyväskKU 9,38
X X 9,38

28. Emmi Ronkainen KeskiUYU 9,36
9,36 9,32 X

29. Jenna Saarilahti TampPy 9,35
9,28 9,35 9,29

30. Inkamari Letto HyvsU 9,31 PB
9,27 9,31 8,97

31. Eerika Heiskala TampPy 9,30
X 9,01 9,30

32. Jenny-Maria Jäniskangas KanksLei 9,25
9,25 8,78 8,93

33. Heidi Nieminen KarhKa 9,21
9,04 9,21 9,04

34. Eevi Ylitalo JyväskKU 9,14
8,76 9,14 8,53

35. Anne-Karin Kilkki LappUM 8,85
8,60 8,85 8,66

36. Vanessa Lindberg IFSibboV 8,68
8,68 8,43 8,17

37. Heta Luoto TampPy 8,48
8,26 8,48 8,44

Anna Helander LimNM DNS

Lyudmila Pozdnyakova RUS DNS

T14 Kuula

1. Salla Koskimäki KaustPV 12,70 PB
11,65 11,51 12,14 12,26 12,49 12,70
2. Tiina Järvinen LahdA 11,32
11,32 10,34 10,45 10,53 11,10 11,09
3. Silja Rossi TampPy 11,31
11,21 11,31 11,15 X X X
4. Moona Mäkelä HämeenlTa 10,90 PB
9,85 10,49 10,37 10,90 X 10,55
5. Sanni Krapi LoimJa 10,61
10,59 10,31 9,97 X 10,61 10,57
6. Emmi Pohjolainen LauttLu 10,20 PB
9,29 8,70 9,86 9,25 9,40 10,20
7. Emmi Hietanen RiihimKi 10,16
9,81 9,23 10,16 X X 9,80
8. Charlotta Sandkulla IFÅsar 9,48 PB
8,72 9,36 9,48 8,87 9,21 9,24
9. Sohvi Laine LahdA 9,36
8,89 9,36 9,25
10. Emmi Malo LopU 9,33
8,78 9,33 X
11. Alisa Kameneva RUS 8,80
8,80 7,10 7,98
12. Reetta Ryynänen PyhäsU 8,73
8,67 8,73 8,69
13. Vilma Toivonen HämeenlTa 8,61
8,61 8,30 8,00
14. Elisa Hilska LappUM 8,61
7,42 7,81 8,61
15. Jasmin Pajunen PorinYU 8,59
8,46 8,59 8,43
16. Sanni Toivanen JuuanU 8,55
8,55 8,50 8,19
17. Johanna Välimäki IkaalU 8,40
8,40 8,33 X
18. Anniina Ahvenharju HämeenlTa 8,33 PB
8,33 7,62 X
19. Ella Mantere LahdA 8,13
8,13 7,47 7,96
20. Erika Välkkynen HämeenlTa 8,12
8,12 7,95 7,74
21. Jenniina Virtanen JanJa 7,60 PB
7,60 7,50 7,21
22. Vilma Mikkola KeskiUYU 7,60
X 6,92 7,60
23. Angielou Gumolon TurWei 7,58 PB
7,58 7,45 7,18
24. Tyyne Laukkanen EspTa 7,19
6,99 7,09 7,19
25. Jenina Karppinen PorinYU 7,12 PB
7,02 6,51 7,12
26. Emilia Immonen JyväskKU 6,98
6,19 6,38 6,98
27. Sonja Lahti TampPy 6,79 PB
6,79 5,86 5,39
28. Emma Barsk TampPy 6,70 PB
6,58 6,70 6,16
29. Heta Luoto TampPy 6,58
6,39 6,58 6,54
30. Venla Haataja TampPy 6,42
6,41 6,42 6,15
31. Anni Välimäki PorinYU 6,29
6,29 6,12 X
Sofia Irmola TampPy DNS

Milla Lepistö SavonlRie DNS

Katja Vorobyeva RUS DNS

T14 Keihäs

1. Helmiina Kynnäs SaarijPu 44,25 PB
41,40 39,38 41,73 40,51 42,88 44,25
2. Salla Koskimäki KaustPV 41,37
40,25 40,41 40,92 40,98 40,54 41,37
3. Emmi Hietanen RiihimKi 39,61 PB
39,41 36,65 38,75 36,32 37,37 39,61
4. Minttu Turunen KuopRei 38,91 PB
34,77 37,12 36,77 X 38,91 X
5. Nelli Pajula JyväskKU 36,91 PB
27,92 29,63 36,91 X 31,49 29,95
6. Siiri Nikula KeskiUYU 34,12 SB
30,97 29,70 34,12 32,44 – –
7. Kristiina Laitinen LempKiYU 33,83 PB
33,26 31,77 31,51 33,83 X 32,16
8. Emmi Pohjolainen LauttLu 33,36
26,91 30,52 33,35 33,36 X 31,33
9. Elisa Hilska LappUM 30,76
30,72 30,57 30,76
10. Minea Fogelholm EspTa 30,69 PB
30,69 26,96 24,69
11. Helmi Lievonen RiihimKi 30,59
28,85 30,59 30,48
12. Sanni Toivanen JuuanU 29,69
X 27,66 29,69
13. Mimosa Teerijoki JyväskKU 29,18
26,18 28,32 29,18
14. Ida Cardona KeskiUYU 28,82
23,99 23,43 28,82
15. Reetta Ryynänen PyhäsU 28,06
28,06 25,60 24,60
16. Silja Rossi TampPy 27,74
27,74 X –
17. Johanna Välimäki IkaalU 27,18 PB
16,64 20,62 27,18
18. Vilma Väliharju TampPy 25,36 PB
25,36 23,22 25,15
19. Alisa Kameneva RUS 24,18
19,85 24,18 22,07
20. Anni Komulainen HKV 23,71
23,71 23,60 22,57
21. Sohvi Laine LahdA 22,52
21,37 22,52 X
22. Melissa Sarjala VantSa 16,16
16,16 – –
Sofia Irmola TampPy DNS

Emmi Leinonen TampPy DNS

Viivi Perälä NaantLöy DNS

T15 300 m

1. Ronja Koskela KuivAu 41,96
2. Linda Leveelahti HKV 42,44
3. Ninni Gröhn LänsiUU 42,89
4. Ilona Ruohola TuUL 43,05
5. Fiia Kajula RaisKu 43,54
6. Anna Pursiainen EspTa 43,75
7. Venla Saari JyväskKU 44,07
8. Katri Kaijanniemi VantSa 44,65
9. Maria Jääskä KaustPV 44,94
10. Laura Nissinen EspTa 45,21
11. Olivia Marttila VantSa 45,38
12. Vilma Jukkola LohtVei 45,72
13. Mimosa Virranheimo KaarUra 45,85
14. Vilma Ahvenainen HIFK 45,85
15. Tuula Schwarz GER 45,93
16. Maiju Nousiainen ImU 46,14
17. Sanni Markkanen HKV 47,34
18. Alisa Hollmen TapE 47,47
19. Inari Leppäniemi KokemKV 47,86
20. Millamaria Haveri VantSa 47,88
21. Nora Finholm LarsmoIF 47,91
22. Lilli Varila JyväskKU 47,92
23. Hertta Vihreälehto TampPy 48,13
24. Riina Ilvesluoto KuivAu 48,21
25. Belinda Stenroos IFNykn 48,24
26. Kerttu Niiranen KarhKa 48,45
27. Nikita Kumpulainen HKV 48,50
28. Oona Viljanen OrivPo 48,87
29. Katharina Marekwia EspTa 48,98
30. Liinu Karjala PorinYU 49,22
31. Noora Saaristo LänsiUU 49,41
32. Petra Koskinen JyväskKU 49,44
33. Heidi Tyrväinen SavonlRie 49,46
34. Ida Kontkanen TampPy 50,25
35. Cecilia Ussher GER 50,27
Lova Forsman IFDrott DNS
Helmi Saukkonen HKV DNS
Eveliina Lehtola OulPy DNS
Vilma Itälinna TampPy DNS
Nella Varjas EspTa DNS
Aada Puosi EurajVei DNS
Julika Schulze GER DNS
Karlotta Hermes GER DNS
Heidi Salminen JyväskKU DQ
Siiri Hihnala OulPy DQ
Milla Airola VantSa DQ
Sade Lampila KarhKa DQ

Erä 1

1. Ronja Koskela KuivAu 41,96
2. Katri Kaijanniemi VantSa 44,65
3. Inari Leppäniemi KokemKV 47,86
4. Nora Finholm LarsmoIF 47,91
Sade Lampila KarhKa DQ

Erä 2

1. Riina Ilvesluoto KuivAu 48,21 SB
2. Nikita Kumpulainen HKV 48,50 SB
3. Petra Koskinen JyväskKU 49,44 SB
4. Ida Kontkanen TampPy 50,25 SB
5. Cecilia Ussher GER 50,27
Milla Airola VantSa DQ

Erä 3

1. Laura Nissinen EspTa 45,21 SB
2. Lilli Varila JyväskKU 47,92 SB
3. Kerttu Niiranen KarhKa 48,45 SB
4. Oona Viljanen OrivPo 48,87
5. Katharina Marekwia EspTa 48,98 SB
Julika Schulze GER DNS

Erä 4

1. Vilma Ahvenainen HIFK 45,85 PB
2. Sanni Markkanen HKV 47,34 PB
3. Millamaria Haveri VantSa 47,88
4. Hertta Vihreälehto TampPy 48,13
5. Noora Saaristo LänsiUU 49,41
6. Heidi Tyrväinen SavonlRie 49,46

Erä 5

1. Olivia Marttila VantSa 45,38 PB
2. Alisa Hollmen TapE 47,47
3. Belinda Stenroos IFNykn 48,24
4. Liinu Karjala PorinYU 49,22
Karlotta Hermes GER DNS
Siiri Hihnala OulPy DQ

Erä 6

1. Ilona Ruohola TuUL 43,05 SB
2. Vilma Jukkola LohtVei 45,72 PB
3. Tuula Schwarz GER 45,93 SB
4. Maiju Nousiainen ImU 46,14
Lova Forsman IFDrott DNS
Aada Puosi EurajVei DNS

Erä 7

1. Fiia Kajula RaisKu 43,54 SB
2. Venla Saari JyväskKU 44,07
3. Maria Jääskä KaustPV 44,94
4. Mimosa Virranheimo KaarUra 45,85
Eveliina Lehtola OulPy DNS
Nella Varjas EspTa DNS

Erä 8

1. Linda Leveelahti HKV 42,44
2. Ninni Gröhn LänsiUU 42,89 SB
3. Anna Pursiainen EspTa 43,75
Helmi Saukkonen HKV DNS
Vilma Itälinna TampPy DNS
Heidi Salminen JyväskKU DQ

T15 60 m aj

1. Linda Leveelahti HKV 8,89
2. Saga Vanninen TampPy 8,89
3. Nea Immonen JoensKa 9,03
4. Nike Praetzel GER 9,57
5. Aino Koskela RiihimKi 9,58
6. Marianna Kostrykina RUS 9,67
7. Lova Forsman IFDrott 9,71
8. Gea Zitting JyväskKU 9,72
9. Kiia Brandes HyvsU 9,74
10. Ellinoora Riikinsaari EspTa 9,86
11. Emilia Voutilainen HKV 9,91
12. Noora Hietala HyvsU 9,95
13. Riikka Savolainen JyväskKU 10,00
14. Mimi Kontala HKV 10,06
15. Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 10,13
16. Ella-Maria Multala KeskiUYU 10,18
17. Aada Kokko JoensKa 10,20
18. Ada Varvio TampPy 10,21
19. Johanna Nieminen JyväskKU 10,23
20. Liinu Karjala PorinYU 10,29
21. Saenab Adechian GER 10,31
22. Ninni Gröhn LänsiUU 10,39
23. Siiri Mäkilä TammRy 10,43
24. Venla Polojärvi PohjKoi 10,51
25. Helmi Saukkonen HKV 10,64
26. Belinda Stenroos IFNykn 10,68
27. Enni Aula PohjKoi 10,76
28. Fiinu Puustinen JyväskKU 10,85
29. Vilma Jukkola LohtVei 11,18
30. Vera Vertanen JyväskKU 11,60
31. Nora Finholm LarsmoIF 11,63
32. Silja Lehto VehmU 11,70
33. Hanna Back IFNykn 11,92
34. Sofia Härkönen OulPy 14,08
Amina El Mrabt EspTa DNF
Emma Rovasalo HyvsU DNF
Tindra Sundvik IFNykn DNS
Netta Leppänen JyväskKU DNS
Vilma Itälinna TampPy DNS
Pinja Ruoho LahdA DNS
Kerttu Valtonen EspTa DNS
Lotte Dreyer GER DNS
Julika Schulze GER DNS
Alisa Hollmen TapE DQ

Erä 1

1. Gea Zitting JyväskKU 9,72
2. Johanna Nieminen JyväskKU 10,23
3. Liinu Karjala PorinYU 10,29
4. Belinda Stenroos IFNykn 10,68
5. Enni Aula PohjKoi 10,76
6. Nora Finholm LarsmoIF 11,63
Alisa Hollmen TapE DQ

Erä 2

1. Vilma Jukkola LohtVei 11,18
2. Vera Vertanen JyväskKU 11,60
3. Silja Lehto VehmU 11,70
4. Hanna Back IFNykn 11,92
Amina El Mrabt EspTa DNF
Emma Rovasalo HyvsU DNF
Tindra Sundvik IFNykn DNS

Erä 3

1. Marianna Kostrykina RUS 9,67
2. Emilia Voutilainen HKV 9,91
3. Venla Polojärvi PohjKoi 10,51
4. Fiinu Puustinen JyväskKU 10,85
5. Sofia Härkönen OulPy 14,08
Julika Schulze GER DNS

Erä 4

1. Noora Hietala HyvsU 9,95
2. Riikka Savolainen JyväskKU 10,00
3. Ella-Maria Multala KeskiUYU 10,18
4. Ada Varvio TampPy 10,21
5. Siiri Mäkilä TammRy 10,43
6. Helmi Saukkonen HKV 10,64
Kerttu Valtonen EspTa DNS
Lotte Dreyer GER DNS

Erä 5

1. Nike Praetzel GER 9,57
2. Aino Koskela RiihimKi 9,58
3. Lova Forsman IFDrott 9,71
4. Kiia Brandes HyvsU 9,74
5. Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 10,13
6. Aada Kokko JoensKa 10,20
7. Saenab Adechian GER 10,31
Netta Leppänen JyväskKU DNS

Erä 6

1. Linda Leveelahti HKV 8,89
2. Saga Vanninen TampPy 8,89
3. Nea Immonen JoensKa 9,03
4. Ellinoora Riikinsaari EspTa 9,86
5. Mimi Kontala HKV 10,06
6. Ninni Gröhn LänsiUU 10,39
Vilma Itälinna TampPy DNS
Pinja Ruoho LahdA DNS

T15 Korkeus

1. Lotta Putkiranta EspTa 164
150 155 158 161 164 170
O O – O O XXX
2. Venla Saari JyväskKU 161 PB
140 145 150 155 158 161 164
O O PO O XO XXO XXX
3. Victoria Lindberg IFSibboV 155 SB
140 145 150 155 158
O O O XO XXX
4. Saenab Adechian GER 150
145 150 155
O O XXX
5. Lotte Dreyer GER 150
145 150 155
O XO XXX
6. Johanna Nieminen JyväskKU 150
140 145 150 155
O O XXO XXX
7. Linnea Wiik IFSibboV 145
133 140 145 150
O XO O XXX
8. Beda Salmi JyväskKU 145 PB
133 140 145 150
O O XXO XXX
9. Aliisa Keskinen TampPy 140
119 126 133 140 145
O O O O XXX
9. Krista Korhonen HKV 140
126 133 140 145
O O O XXX
9. Ella-Maria Multala KeskiUYU 140
133 140 145
O O XXX
9. Noora Hietala HyvsU 140
133 140 145
O O XXX
9. Polina Selezneva RUS 140
140 145
O XXX
14. Nada Mimouni TampPy 133
119 126 133 140
O O O XXX
14. Kiia Brandes HyvsU 133
126 133 140
O O XXX
14. Johanna Tikkala IFKraft 133
126 133 140
O O XXX
17. Venla Polojärvi PohjKoi 133
119 126 133 140
O O XXO XXX
17. Julia Ihantola EspTa 133 PB
119 126 133 140
O O XXO XXX
Fanni Grundström TampPy DNS

Eeva Alhola KanksLei DNS

Nike Praetzel GER DNS

T15 Kolmiloikka

1. Riikka Savolainen JyväskKU 10,91
10,28 10,54 10,76 10,42 10,61 10,91

2. Aino Koskela RiihimKi 10,66 PB
10,25 10,17 10,60 10,42 10,66 10,64

3. Mimi Kontala HKV 10,53 PB
9,74 10,36 10,42 10,22 X 10,53

4. Iida Vuorjoki KuivAu 10,39 PB
10,39 9,83 9,56 9,90 9,88 9,82

5. Nina Seppälä PorinYU 10,23 PB
9,87 10,23 10,17 X X X

6. Aino Koskimäki KerU 10,21
10,09 9,96 9,92 X 10,17 10,21

7. Emilia Voutilainen HKV 10,14 PB
10,05 10,14 X X 10,12 9,99

8. Aada Kokko JoensKa 10,07
X 9,91 10,07 9,82 X X

9. Maria Jääskä KaustPV 10,03
9,82 10,03 9,57

10. Salla Pekkala OulPy 9,69
9,53 9,69 9,69

11. Enni Aula PohjKoi 9,56
X 9,56 9,48

12. Veera Karjalainen ValkHa 9,55 PB
9,52 9,55 9,52

13. Victoria Lindberg IFSibboV 9,49
X 9,49 9,25

14. Heini Salonen TampPy 9,46
9,40 9,44 9,46

15. Krista Korhonen HKV 9,37
9,37 9,33 9,17

16. Lilli Virtanen LauttLu 9,33
9,33 9,30 9,25

17. Julia Tienhaara HämeenlTa 9,20 PB
9,05 8,96 9,20

18. Aleksandra Viljanen HKV 9,05
8,86 9,05 8,75

19. Laura Nissinen EspTa 9,02
9,02 8,63 8,88

20. Amanda Ekblom HIFK 8,98
8,88 X 8,98

21. Amanda Huhtala PorinYU 8,96
8,71 8,96 8,89

22. Hanna Back IFNykn 8,68 PB
8,68 8,57 8,45

23. Nada Mimouni TampPy 8,32
8,32 8,32 X

24. Tindra Sundvik IFNykn 7,71 PB
7,71 X X

Pinja Ruoho LahdA DNS

Sanni Hirttiö PohjKoi DNS

T15 Kuula

1. Patricia Kellgren HIFK 14,87 PB
14,76 14,10 14,87 X 14,22 X
2. Saga Vanninen TampPy 13,92 PB
11,71 13,92 13,11 12,52 X 13,18
3. Lotta Putkiranta EspTa 13,29
11,88 12,28 12,47 12,40 13,29 12,91
4. Oona Viljanen OrivPo 12,89
11,73 12,89 – 12,18 X 12,48
5. Vilma Räsänen ViitVie 12,67 PB
11,77 12,36 12,00 12,67 12,25 12,42
6. Sara Korkeakoski SäkU 12,32 PB
10,66 12,32 11,71 11,47 12,32 11,93
7. Annukka Vainonen IitPy 11,99
10,32 11,99 11,50 11,42 11,29 X
8. Sade Railevirta TampPy 11,22 PB
10,94 10,55 11,22 10,53 10,67 X
9. Johanna Tikkala IFKraft 11,19 SB
10,78 11,19 10,38
10. Nellinoora Maunula HIFK 11,19
10,73 11,19 10,69
11. Aino-Kaisa Sihvonen VirtU 10,81
10,66 10,81 X
12. Eveliina Lehtola OulPy 10,67
X 10,67 10,30
13. Charlotta Pettersson NoormNo 10,19
10,19 X X
14. Vera Vertanen JyväskKU 10,13 PB
9,73 9,59 10,13
15. Emma Remes HämeenlTa 9,24 PB
X 8,35 9,24
16. Henna Salminen TammRy 9,05
X 9,05 8,84
17. Sanni Markkanen HKV 9,05 PB
9,05 8,35 X
18. Vilma Lindgren LänsiUU 8,53 PB
7,89 8,19 8,53
19. Kerttu Valtonen EspTa 8,18
7,87 8,18 –
20. Nathalie Nyback IFNykn 7,71
7,62 7,71 X
21. Petra Koskinen JyväskKU 7,52 PB
7,01 7,52 X
22. Emma Pfeuffer GER 7,40
7,18 7,40 X
23. Lilli Varila JyväskKU 7,29
7,29 7,06 X
Netta Leppänen JyväskKU DNS

Anu Lehtinen TampU DNS

T15 4 x 100 m

1. Espoon Tapiot 1 50,31
2. Tampereen Pyrintö 1 50,86
3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 51,42
4. Hamburger SV 1 52,52
5. Joensuun Kataja 1 52,56
6. Helsingin Kisa-Veikot 1 52,62
7. Oulun Pyrintö 1 52,70
8. Helsingfors IFK 1 52,84
9. Vantaan Salamat 1 53,04
10. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1 53,39
11. Ikaalisten Urheilijat 1 53,81
12. Pohjan Koitto 1 54,03
13. Hämeenlinnan Tarmo 1 54,20
14. Riihimäen Kisko 1 54,25
15. Tampereen Pyrintö 3 54,76
16. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2 55,22
17. Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1 55,39
18. Vantaan Salamat 2 55,86
19. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 56,19
20. Jyväskylän Kenttäurheilijat 3 56,56
21. Tampereen Pyrintö 4 56,79
22. Helsingin Kisa-Veikot 2 57,18
23. Pohjan Koitto 2 57,20
24. Tampereen Pyrintö 6 58,23
25. Keravan Urheilijat 1 58,28
26. IF Nykarlebynejden 1 58,59
27. Vantaan Salamat 3 1.01,16
28. Tampereen Pyrintö 5 1.03,42
Lahden Ahkera 1 DNS
Espoon Tapiot 2 DNS
Tampereen Pyrintö 2 DQ
Hamburger SV 2 DQ

Erä 1

1. Tampereen Pyrintö 4 56,79
Lotta Mäkelä
Sofia Irmola
Emma Barsk
Jenna Saarilahti

2. Tampereen Pyrintö 6 58,23
Hertta Vihreälehto
Fanni Grundström
Ida Kontkanen
Nada Mimouni

3. Tampereen Pyrintö 5 1.03,42
Heta Luoto
Sonja Lahti
Laura Koskinen
Venla Haataja

Erä 2

1. Tampereen Pyrintö 3 54,76
Sade Railevirta
Heini Salonen
Aliisa Keskinen
Sanni Lento

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 3 56,56
Fiinu Puustinen
Lilli Varila
Johanna Nieminen
Vera Vertanen

3. Pohjan Koitto 2 57,20
Enni Aula
Kiia Perkaus
Venla Polojärvi
Eerika Rahko

4. Vantaan Salamat 3 1.01,16
Emma Noponen
Milla Airola
Melissa Sarjala
Vilma Nieminen

Hamburger SV 2 DQ
Emma Bolse
Felice Haverland
Cecilia Ussher
Marie Mumm

Erä 3

1. Hamburger SV 1 52,52
Saenab Adechian
Lotte Dreyer
Nike Praetzel
Tuula Schwarz

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2 55,22
Gea Zitting
Elli Huovinen
Mimmi Sihvonen
Petra Koskinen

3. Vantaan Salamat 2 55,86
Emmi Parhiala
Annina Doktar
Peppiina Hiltunen
Emilia Vaahtola

4. Helsingin Kisa-Veikot 2 57,18
Aleksandra Viljanen
Krista Korhonen
Anni Komulainen
Nikita Kumpulainen

Espoon Tapiot 2 DNS
Laura Einamo
Alisa Tikkanen
Minea Fogelholm
Anna Nummikoski

Tampereen Pyrintö 2 DQ
Heini Mäenpää
Eerika Heiskala
Anniina Huura
Helmi Tarkiainen

Erä 4

1. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1 53,39
Ella-Maria Multala
Emmi Ronkainen
Ida Cardona
Liina Tervo

2. Ikaalisten Urheilijat 1 53,81
Jemina Mäkinen
Jenni Sormunen
Josefina Salmi
Adele Vainio

3. Pohjan Koitto 1 54,03
Iida Pahtaja
Sara Niukkanen
Safia Mekki
Nea Tenno

4. Hämeenlinnan Tarmo 1 54,20
Julia Tienhaara
Vilma Toivonen
Anniina Ahvenharju
Erika Välkkynen

5. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 56,19
Elisa Hilska
Anniina Piitulainen
Anna Minkkinen
Milja Mahlavuori

6. Keravan Urheilijat 1 58,28
Sara-Julia Hellsten
Emmi Lampio
Aava Sevonkari
Aino Koskimäki

Erä 5

1. Joensuun Kataja 1 52,56
Aada Kokko
Elina Nivajärvi
Peppi-Rosa Penttinen
Nea Immonen

2. Helsingfors IFK 1 52,84
Vilma Ahvenainen
Inka Pöyry
Emma Nyström
Helena Närhinen

3. Vantaan Salamat 1 53,04
Katri Kaijanniemi
Millamaria Haveri
Olivia Marttila
Takwa Adam

4. Riihimäen Kisko 1 54,25
Helmi Lievonen
Vanessa Lindberg
Emmi Hietanen
Elisa Alastalo

5. Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1 55,39
Vilma Lindgren
Ella Kauranen
Noora Saaristo
Ninni Gröhn

Lahden Ahkera 1 DNS
Wilma Viksten
Sini Rajaniemi
Ilona Saarikunnas
Milka Ukkonen

Erä 6

1. Espoon Tapiot 1 50,31
Carla Liukkonen
Anna Pursiainen
Ellinoora Riikinsaari
Nella Varjas

2. Tampereen Pyrintö 1 50,86
Saga Vanninen
Ada Varvio
Tuuli Ingman
Vilma Väliharju

3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 51,42
Alisa Seilonen
Minea Vertala
Riikka Savolainen
Heidi Salminen

4. Helsingin Kisa-Veikot 1 52,62
Linda Leveelahti
Mimi Kontala
Helmi Saukkonen
Emilia Voutilainen

5. Oulun Pyrintö 1 52,70
Eveliina Lehtola
Salla Pekkala
Sofia Härkönen
Veera Paasovaara

6. IF Nykarlebynejden 1 58,59
Belinda Stenroos
Nathalie Nyback
Laura Ström
Michelle Nyback

10.3.2018 TJIG

Tampere Junior Indoor Games
Pirkkahalli
9.-11.3.2018

TULOKSET

P10 60 m Loppukilpailu

1. Abdulrahman Imoro HKV 8,82
2. Lukas Brandt NaantLöy 9,02
3. Jonatan Heikkilä ÅIFK 9,40
4. Oskari Pakarinen PyhäsU 9,44
5. Riku Uusi-Erkkilä TampPy 9,50
6. Jussi Wesanko HKV 9,54
7. Aapeli Oila EspTa 9,55
8. Aron Häyrynen HKV 9,65

P10 60 m Alkuerät

1. Lukas Brandt NaantLöy 8,97
2. Abdulrahman Imoro HKV 9,04
3. Jonatan Heikkilä ÅIFK 9,54
4. Oskari Pakarinen PyhäsU 9,58
5. Riku Uusi-Erkkilä TampPy 9,60
6. Aron Häyrynen HKV 9,67
7. Jussi Wesanko HKV 9,67
8. Aapeli Oila EspTa 9,67
9. Eeli Bengs VasaIS 9,69
10. Valtteri Raatikainen KuivAu 9,70
11. Rasmus Heiniluoma KanksLei 9,72
12. Eemil Saari JyväskKU 9,76
13. Max Sundholm EsboIF 9,80
14. Arttu Perälä ParkU 9,80
15. Viljami Eronen LahdA 9,86
16. Noel Nikulainen LempKiYU 9,88
17. Timo Kivikangas OrimJy 9,90
18. Tuomas Kärkkäinen LahdA 9,90
19. Vihtori Saukkola NummKip 9,92
20. Reko Théman VantSa 9,95
21. Jimi Pirttimäki LahdA 9,98
22. Tuomas Mäkelä IkaalU 10,06
23. Evert Biskop GamlakIF 10,06
24. Urho Keisanen VantSa 10,07
25. Daniel Ehrnsten LänsiUU 10,07
26. Kerkko Keijonen KeskiUYU 10,09
27. Verne Torikka JyväskKU 10,09
28. Jonatan Sunila KaarUra 10,15
29. Jalmari Koskinen TampPy 10,15
30. Veikko Valovirta EspTa 10,19
31. Oskari Savolainen IkaalU 10,26
32. Simeon Sivonen HelsTa 10,35
33. Aatos Forss TampPy 10,42
34. Miika Kärkkäinen VantSa 10,45
35. Riki Honkanen ParkU 10,46
36. Eelis Hartikainen TampPy 10,60
37. Samu Taskinen MäntsU 10,90
38. Ben Haukilehto EspTa 11,06
39. Joel Peltonen LappUM 11,14
40. Aatu Kantola LänsiUU 11,16
41. Bernard Sjöblom HIFK 11,21
42. Erik Aho GamlakIF 11,92
43. Kalle Kyösti ParkU 11,95
Miika Väänänen TampPy DNS
Juho Valkama ValkHa DNS
Nikola Bäck VasaIS DNS
Onni Savolainen KuivAu DNS

Erä 1

1. Jonatan Heikkilä ÅIFK 9,54
2. Tuomas Kärkkäinen LahdA 9,90
3. Ben Haukilehto EspTa 11,06
4. Aatu Kantola LänsiUU 11,16
Juho Valkama ValkHa DNS
Nikola Bäck VasaIS DNS

Erä 2

1. Riku Uusi-Erkkilä TampPy 9,60
2. Jussi Wesanko HKV 9,67
3. Max Sundholm EsboIF 9,80
4. Jimi Pirttimäki LahdA 9,98
5. Urho Keisanen VantSa 10,07
6. Bernard Sjöblom HIFK 11,21

Erä 3

1. Lukas Brandt NaantLöy 8,97
2. Eeli Bengs VasaIS 9,69
3. Viljami Eronen LahdA 9,86
4. Tuomas Mäkelä IkaalU 10,06
5. Joel Peltonen LappUM 11,14
Onni Savolainen KuivAu DNS

Erä 4

1. Oskari Pakarinen PyhäsU 9,58
2. Arttu Perälä ParkU 9,80
3. Kerkko Keijonen KeskiUYU 10,09
4. Veikko Valovirta EspTa 10,19
5. Oskari Savolainen IkaalU 10,26
6. Kalle Kyösti ParkU 11,95

Erä 5

1. Aapeli Oila EspTa 9,67
2. Noel Nikulainen LempKiYU 9,88
3. Vihtori Saukkola NummKip 9,92
4. Riki Honkanen ParkU 10,46
5. Eelis Hartikainen TampPy 10,60
Miika Väänänen TampPy DNS

Erä 6

1. Abdulrahman Imoro HKV 9,04
2. Eemil Saari JyväskKU 9,76
3. Verne Torikka JyväskKU 10,09
4. Simeon Sivonen HelsTa 10,35
5. Erik Aho GamlakIF 11,92

Erä 7

1. Rasmus Heiniluoma KanksLei 9,72
2. Daniel Ehrnsten LänsiUU 10,07
3. Jonatan Sunila KaarUra 10,15
4. Aatos Forss TampPy 10,42
5. Miika Kärkkäinen VantSa 10,45
6. Samu Taskinen MäntsU 10,90

Erä 8

1. Aron Häyrynen HKV 9,67
2. Valtteri Raatikainen KuivAu 9,70
3. Timo Kivikangas OrimJy 9,90
4. Reko Théman VantSa 9,95
5. Evert Biskop GamlakIF 10,06
6. Jalmari Koskinen TampPy 10,15

P10 Pituus Loppukilpailu

1. Abdulrahman Imoro HKV 4,42
2. Noel Nikulainen LempKiYU 4,23
3. Onni Hirsivaara VeitsilKV 3,99
4. Eemil Saari JyväskKU 3,98
5. Rasmus Heiniluoma KanksLei 3,89
6. Jonatan Heikkilä ÅIFK 3,88
7. Oskari Pakarinen PyhäsU 3,77
8. Aron Häyrynen HKV 3,76
9. Joona Paananen NurmijYU 3,73
10. Riku Uusi-Erkkilä TampPy 3,70
11. Aarni Elomaa TampPy 3,68
12. Oskari Savolainen IkaalU 3,66
13. Eeli Bengs VasaIS 3,65
14. Luka Kykyri KälvTa 3,65
15. Tuomas Mäkelä IkaalU 3,62
16. Tuomas Kärkkäinen LahdA 3,59
17. Timo Kivikangas OrimJy 3,57
18. Hermanni Oravainen TampPy 3,54
19. Veikko Valovirta EspTa 3,50
20. Kerkko Keijonen KeskiUYU 3,47
21. Reko Théman VantSa 3,45
22. Viljami Eronen LahdA 3,44
23. Aapeli Oila EspTa 3,44
24. Jalmari Koskinen TampPy 3,44
25. Simeon Sivonen HelsTa 3,44
26. Jonatan Sunila KaarUra 3,41
27. Evert Biskop GamlakIF 3,41
28. Leevi Pein KanksLei 3,39
29. Teodor Veselinovic EspTa 3,38
30. Jimi Pirttimäki LahdA 3,38
31. Riki Honkanen ParkU 3,32
32. Daniel Ehrnsten LänsiUU 3,31
33. Vihtori Saukkola NummKip 3,31
34. Valtteri Raatikainen KuivAu 3,30
35. Max Sundholm EsboIF 3,26
36. Jussi Wesanko HKV 3,24
37. Aatos Forss TampPy 3,16
38. Jesse Kaipiainen KeskiUYU 3,15
39. Urho Keisanen VantSa 3,12
40. Kalle Hirsivaara VeitsilKV 3,11
41. Eelis Hartikainen TampPy 3,09
42. Miika Väänänen TampPy 3,00
43. Leo Rajaniemi LahdA 2,95
44. Valtteri Asikainen HKV 2,95
45. Kalle Kyösti ParkU 2,94
46. Valtteri Salonen PorinTa 2,87
47. Ben Haukilehto EspTa 2,83
48. Aatu Kantola LänsiUU 2,78
49. Rasmus Salminen ForssSa 2,75
50. Bernard Sjöblom HIFK 2,60
51. Joel Peltonen LappUM 2,59
Juho Valkama ValkHa DNS
Nikola Bäck VasaIS DNS
Miika Kärkkäinen VantSa DNS
Onni Savolainen KuivAu DNS

Ryhmä 1

1. Noel Nikulainen LempKiYU 4,23 PB
4,12 4,04 3,98 3,95 4,03 4,23

2. Eemil Saari JyväskKU 3,98 PB
3,89 3,78 3,60 3,64 3,98 3,51

3. Rasmus Heiniluoma KanksLei 3,89 PB
3,65 X 3,78 3,69 3,77 3,89

4. Riku Uusi-Erkkilä TampPy 3,70 SB
3,70 3,52 3,54

5. Aarni Elomaa TampPy 3,68 SB
3,68 3,57 3,26

6. Oskari Savolainen IkaalU 3,66 SB
3,61 3,50 3,66

7. Eeli Bengs VasaIS 3,65 SB
3,61 3,65 3,64

8. Luka Kykyri KälvTa 3,65 PB
3,65 3,44 3,64

9. Tuomas Mäkelä IkaalU 3,62 PB
3,62 3,50 3,51

10. Tuomas Kärkkäinen LahdA 3,59 PB
3,55 3,59 3,57

11. Timo Kivikangas OrimJy 3,57 SB
3,56 3,55 3,57

12. Hermanni Oravainen TampPy 3,54 PB
3,54 3,50 3,47

13. Veikko Valovirta EspTa 3,50
3,21 3,23 3,50

14. Reko Théman VantSa 3,45
3,40 3,30 3,45

15. Viljami Eronen LahdA 3,44 SB
X 3,40 3,44

16. Jalmari Koskinen TampPy 3,44 SB
3,14 3,16 3,44

17. Simeon Sivonen HelsTa 3,44
2,95 3,12 3,44

18. Teodor Veselinovic EspTa 3,38 PB
3,36 3,22 3,38

19. Jimi Pirttimäki LahdA 3,38 SB
3,27 3,38 3,34

20. Riki Honkanen ParkU 3,32 SB
3,32 3,30 3,14

21. Aatos Forss TampPy 3,16
3,08 3,16 3,13

22. Leo Rajaniemi LahdA 2,95 PB
2,95 2,80 2,56

23. Valtteri Asikainen HKV 2,95 SB
2,95 X 2,74

24. Kalle Kyösti ParkU 2,94 SB
2,86 2,77 2,94

25. Valtteri Salonen PorinTa 2,87 PB
2,87 2,51 2,33

26. Ben Haukilehto EspTa 2,83 PB
2,83 2,15 2,58

Juho Valkama ValkHa DNS

Ryhmä 2

1. Abdulrahman Imoro HKV 4,42 PB
3,89 X 3,86 4,42 X 4,28

2. Onni Hirsivaara VeitsilKV 3,99
3,85 3,87 3,84 3,82 3,87 3,99

3. Jonatan Heikkilä ÅIFK 3,88 PB
3,59 3,88 3,64 3,57 3,46 3,38

4. Oskari Pakarinen PyhäsU 3,77
3,77 3,68 X 3,69 3,72 X

5. Aron Häyrynen HKV 3,76 PB
3,52 3,76 3,55 X X 3,73

6. Joona Paananen NurmijYU 3,73 PB
3,42 3,26 3,73

7. Kerkko Keijonen KeskiUYU 3,47
3,32 3,41 3,47

8. Aapeli Oila EspTa 3,44
3,28 3,44 X

9. Jonatan Sunila KaarUra 3,41 PB
3,41 3,38 X

10. Evert Biskop GamlakIF 3,41 PB
3,41 X X

11. Leevi Pein KanksLei 3,39 PB
3,39 2,81 3,16

12. Daniel Ehrnsten LänsiUU 3,31
3,31 3,21 X

13. Vihtori Saukkola NummKip 3,31
3,31 2,89 3,09

14. Valtteri Raatikainen KuivAu 3,30
3,30 2,81 2,39

15. Max Sundholm EsboIF 3,26
3,26 2,95 3,26

16. Jussi Wesanko HKV 3,24
3,16 3,24 3,19

17. Jesse Kaipiainen KeskiUYU 3,15
3,08 3,15 X

18. Urho Keisanen VantSa 3,12 PB
3,11 3,09 3,12

19. Kalle Hirsivaara VeitsilKV 3,11
3,11 3,06 3,01

20. Eelis Hartikainen TampPy 3,09
2,81 2,96 3,09

21. Miika Väänänen TampPy 3,00 PB
3,00 2,68 2,84

22. Aatu Kantola LänsiUU 2,78 PB
2,78 2,70 2,61

23. Rasmus Salminen ForssSa 2,75
2,75 2,69 1,95

24. Bernard Sjöblom HIFK 2,60
2,60 2,56 2,49

25. Joel Peltonen LappUM 2,59
X X 2,59

Onni Savolainen KuivAu DNS

Nikola Bäck VasaIS DNS

Miika Kärkkäinen VantSa DNS

P10 Kuula Loppukilpailu

1. Lukas Brandt NaantLöy 8,14 PB
7,92 8,14 7,93 7,35 8,11 7,64
2. Jesse Kaipiainen KeskiUYU 7,81
7,81 7,73 X 6,80 6,82 6,34
3. Aarni Elomaa TampPy 7,80 PB
7,41 7,47 7,24 7,45 7,80 7,43
4. Abdulrahman Imoro HKV 7,51 PB
6,88 6,26 7,51 6,00 5,55 6,18
5. Riki Honkanen ParkU 7,49 PB
6,00 7,49 6,75 7,05 7,38 7,10
6. Tuomas Mäkelä IkaalU 7,42 PB
6,74 6,72 6,86 6,65 7,08 7,42
7. Jimi Pirttimäki LahdA 6,94
6,33 6,58 6,72 6,87 6,94 6,70
8. Oskari Pakarinen PyhäsU 6,69
6,69 6,22 6,06 6,07 6,28 6,32
9. Nuutti Nisukangas IkaalU 6,67
X 5,60 6,67
10. Anton Sokoff HyvsU 6,62
6,62 6,39 6,60
11. Tuomas Kärkkäinen LahdA 6,58
6,10 6,33 6,58
12. Onni Hirsivaara VeitsilKV 6,57
6,57 6,50 6,46
13. Teodor Veselinovic EspTa 6,23 PB
6,23 5,91 5,68
14. Viljami Eronen LahdA 5,93
5,93 5,45 5,72
15. Valtteri Asikainen HKV 5,78
5,65 5,78 X
16. Ben Haukilehto EspTa 5,53 PB
5,20 5,53 5,50
17. Jonatan Sunila KaarUra 5,31 PB
4,90 5,31 5,18
18. Joel Peltonen LappUM 5,11 PB
4,97 5,11 X
19. Leo Rajaniemi LahdA 5,02
4,91 X 5,02
20. Bernard Sjöblom HIFK 4,87
4,87 4,69 4,64
21. Rasmus Salminen ForssSa 4,79
4,61 4,60 4,79
22. Erik Aho GamlakIF 4,61
4,53 4,51 4,61
23. Samu Taskinen MäntsU 4,08
X 4,08 3,89
24. Simeon Sivonen HelsTa 3,61
2,79 3,61 2,76
Juho Valkama ValkHa DNS

Onni Savolainen KuivAu DNS

P11 60 m Loppukilpailu

1. Eemil Siuko PunkalKu 8,71
2. Jesse Kettunen LänsiUU 8,80
3. Roope Raatikainen KuivAu 8,86
4. Benedict Seppälä JoutsPo 8,87
5. Aapo Mäkiniemi LimNM 8,98
6. Arttu Haaksluoto RiihimKi 9,04
7. Axel Nisula MalaxIF 9,05
8. Otso Kylmänen KuivAu 9,06

P11 60 m Alkuerät

1. Jesse Kettunen LänsiUU 8,88
2. Eemil Siuko PunkalKu 8,93
3. Benedict Seppälä JoutsPo 8,95
4. Roope Raatikainen KuivAu 8,99
5. Axel Nisula MalaxIF 9,02
6. Otso Kylmänen KuivAu 9,12
7. Aapo Mäkiniemi LimNM 9,13
8. Arttu Haaksluoto RiihimKi 9,16
9. Tobias Moreno LahdA 9,23
10. Elias Kerälä HämeenlTa 9,25
11. Aarni Anttila HKV 9,30
12. Konsta Vuorela JyväskKU 9,33
13. Eevert Happonen KuopRei 9,42
14. Olavi Kiiski KarhKa 9,47
15. Atte Salminen KaustPV 9,49
16. Onni Nyyssönen SavonlRie 9,49
17. Vilho Ketonen JyväskKU 9,50
18. Otso Nyyssönen SavonlRie 9,51
19. Evert Engberg HIFK 9,51
20. Aaro Silvennoinen VammsVoi 9,52
21. Santeri Kramsu AlatPi 9,53
22. Marius Riihimäki TampPy 9,56
23. Anton Furu GamlakIF 9,60
24. Niklas Mäntylä VammsVoi 9,66
25. Leevi Ortju TampPy 9,71
26. Christian Lindberg RiihimKi 9,71
27. Lenni Majasuo TuUL 9,72
28. Hannes Bottas JyväskKU 9,73
29. Oliver Koskelainen LahdA 9,76
30. Aleksi Jäske RiihimKi 9,80
31. Oula Vuori TampPy 9,86
32. Theo Gullberg VasaIS 9,90
33. Aaro Hartikainen TampPy 9,94
34. Veli Lepo ViialVa 9,99
35. Otso Laitinen KiuruvU 10,03
36. Emil Alhopuro EspTa 10,04
37. Harald Smulter VasaIS 10,07
38. Måns Finholm LarsmoIF 10,08
39. Kasper Hortling HIFK 10,34
40. Aaron Halonen HKV 10,62
41. Lauri Smolander TampPy 10,63
Tuomas Lampinen TampPy DNS
Santtu Kekkonen LahdA DNS
Joni Haapamäki SeinäjSU DNS
Vilho Haaksluoto RiihimKi DNS
Arttu Viljanen ToijVau DNS

Erä 1

1. Eemil Siuko PunkalKu 8,93
2. Eevert Happonen KuopRei 9,42
3. Onni Nyyssönen SavonlRie 9,49
4. Veli Lepo ViialVa 9,99
5. Emil Alhopuro EspTa 10,04

Erä 2

1. Tobias Moreno LahdA 9,23
2. Otso Nyyssönen SavonlRie 9,51
3. Aleksi Jäske RiihimKi 9,80
4. Harald Smulter VasaIS 10,07
5. Kasper Hortling HIFK 10,34
Vilho Haaksluoto RiihimKi DNS

Erä 3

1. Roope Raatikainen KuivAu 8,99
2. Vilho Ketonen JyväskKU 9,50
3. Marius Riihimäki TampPy 9,56
4. Anton Furu GamlakIF 9,60
5. Christian Lindberg RiihimKi 9,71
6. Lenni Majasuo TuUL 9,72

Erä 4

1. Axel Nisula MalaxIF 9,02
2. Santeri Kramsu AlatPi 9,53
3. Niklas Mäntylä VammsVoi 9,66
4. Oula Vuori TampPy 9,86
5. Lauri Smolander TampPy 10,63
Joni Haapamäki SeinäjSU DNS

Erä 5

1. Jesse Kettunen LänsiUU 8,88
2. Konsta Vuorela JyväskKU 9,33
3. Olavi Kiiski KarhKa 9,47
4. Aaro Silvennoinen VammsVoi 9,52
Tuomas Lampinen TampPy DNS

Erä 6

1. Benedict Seppälä JoutsPo 8,95
2. Arttu Haaksluoto RiihimKi 9,16
3. Aarni Anttila HKV 9,30
4. Oliver Koskelainen LahdA 9,76
5. Aaro Hartikainen TampPy 9,94
Santtu Kekkonen LahdA DNS

Erä 7

1. Aapo Mäkiniemi LimNM 9,13
2. Atte Salminen KaustPV 9,49
3. Hannes Bottas JyväskKU 9,73
4. Theo Gullberg VasaIS 9,90
5. Aaron Halonen HKV 10,62
Arttu Viljanen ToijVau DNS

Erä 8

1. Otso Kylmänen KuivAu 9,12
2. Elias Kerälä HämeenlTa 9,25
3. Evert Engberg HIFK 9,51
4. Leevi Ortju TampPy 9,71
5. Otso Laitinen KiuruvU 10,03
6. Måns Finholm LarsmoIF 10,08

P11 Korkeus Loppukilpailu

1. Elias Vanhanen KuopRei 140 PB
116 121 125 129 132 135 140 143
O O O XO XO O XO XXX
2. Aarne Kalela LempKiYU 132 PB
104 111 116 121 125 129 132 135
O O O O XO XO XO XXX
3. Samuel Ruohonen TampU 129
111 116 121 125 129 132
O O O O XO XXX
3. Arttu Haaksluoto RiihimKi 129 PB
104 111 116 121 125 129 132
O O O O O XO XXX
5. Roope Raatikainen KuivAu 129 PB
104 111 116 121 125 129 132
O O O XO O XXO XXX
6. Olavi Kiiski KarhKa 121 PB
104 111 116 121 125
O O O O XXX
7. Samuel Jussila NoormNo 121
104 111 116 121 125
O O XXO XO XXX
8. Paavo Heinisuo JyväskKU 121
104 111 116 121 125
O O O XXO XXX
9. Elias Kerälä HämeenlTa 111
097 104 111 116
O O XO XXX
10. Jim Ström IFNykn 097
092 097 104
O XXO XXX
Topias Mustonen JoensKa DNS

Vilho Haaksluoto RiihimKi DNS

Arttu Viljanen ToijVau DNS

P11 Kuula Loppukilpailu

1. Benedict Seppälä JoutsPo 9,75
9,41 9,54 9,59 9,68 9,75 X
2. Riku Naula TuUL 9,59 PB
9,03 8,99 8,55 9,59 X 9,26
3. Aapo Vanhanen EspTa 8,67
8,14 8,19 8,21 8,14 7,73 8,67
4. Aleksi Kinnunen SuolU 8,59 PB
8,48 7,89 8,11 8,32 8,58 8,59
5. Aarne Kalela LempKiYU 8,48 PB
8,48 8,45 8,18 8,48 8,22 8,34
6. Roope Mäkipelto LehtimJy 8,34 PB
6,83 7,97 8,34 X 7,97 X
7. Aapo Närhi LempKiYU 8,11
7,95 8,11 7,72 7,41 X X
8. Jesse Kettunen LänsiUU 8,08 PB
6,96 6,76 8,08 7,54 7,03 7,09
9. Aaro Hartikainen TampPy 7,67 PB
6,46 7,55 7,67
10. Atte Salminen KaustPV 7,55 PB
7,23 7,11 7,55
11. Visa Liikka KuusKi 7,44
7,32 7,05 7,44
12. Juho Hyppönen JyväskKU 7,37 PB
7,01 7,37 7,04
13. Theo Gullberg VasaIS 6,93 PB
6,93 6,21 X
14. Viggo Nordman EsboIF 6,82 PB
6,80 X 6,82
15. Oula Vuori TampPy 6,82 PB
6,02 6,82 6,50
16. Niklas Mäntylä VammsVoi 6,80
X 5,45 6,80
17. Aaro Silvennoinen VammsVoi 6,72 PB
6,08 6,30 6,72
18. Kasper Hortling HIFK 6,65 PB
5,82 6,49 6,65
19. William Olli IFFemman 6,45 PB
6,17 6,45 X
20. Lenni Majasuo TuUL 6,43
5,05 5,99 6,43
21. Ilmari Laitinen JoutsPo 6,42 PB
6,13 6,42 6,17
22. Nicolas Mahlberg EsboIF 6,12
6,12 5,81 6,02
23. Leevi Ortju TampPy 5,67 PB
5,42 5,67 5,50
24. Eero Aaltonen VasaIS 5,50 SB
4,75 4,87 5,50
25. Olli Mäkäläinen JyväskKU 5,38
5,33 5,28 5,38
26. Aarni Ikäheimo EspTa 4,58
4,58 4,44 X
Tuomas Lampinen TampPy DNS

Joni Haapamäki SeinäjSU DNS

Topias Mustonen JoensKa DNS

P11 4 x 60 m aj Loppukilpailu

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 47,21
2. Vasa IS 1 48,32
3. Tampereen Pyrintö 1 49,78
4. Helsingin Kisa-Veikot 1 50,89
5. Espoon Tapiot 1 51,49

Erä 1

1. Vasa IS 1 48,32
Harald Smulter
Theo Gullberg
Eeli Bengs
Eero Aaltonen

2. Tampereen Pyrintö 1 49,78
Aaro Hartikainen
Oula Vuori
Leevi Ortju
Lauri Smolander

Erä 2

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 47,21
Hannes Bottas
Vilho Ketonen
Eemil Saari
Paavo Heinisuo

2. Helsingin Kisa-Veikot 1 50,89
Ohto Heiskanen
Valtteri Asikainen
Aaron Halonen
Aarni Anttila

3. Espoon Tapiot 1 51,49
Aapeli Oila
Aarni Ikäheimo
Veikko Valovirta
Emil Alhopuro

P12 60 m Loppukilpailu

1. Elmer Vauhkonen LapinlVe 8,15
2. Eino Sormunen HKV 8,63
3. Topi Timonen OulPy 8,65
4. Jesse Riissanen TampPy 8,65
5. Lauri Takala SeinäjSU 8,69
6. Juuso Tiihonen KangasnKa 8,72
7. Lenni Haavisto KarhKa 8,76
Eero Honkanen TuUL DNS

P12 60 m Alkuerät

1. Elmer Vauhkonen LapinlVe 8,22
2. Lenni Haavisto KarhKa 8,67
3. Lauri Takala SeinäjSU 8,70
4. Juuso Tiihonen KangasnKa 8,75
5. Eino Sormunen HKV 8,76
6. Eero Honkanen TuUL 8,77
7. Jesse Riissanen TampPy 8,81
8. Topi Timonen OulPy 8,81
9. Rasmus Salmi HyvsU 8,83
10. Emil Ylipekka RiihimKi 8,85
11. Jonne Isoherranen EspTa 8,86
12. Eero Sormunen HKV 8,90
13. Tumi Siranko VantSa 8,90
14. Iiro Pekkarinen TampPy 8,93
15. Jonatan Österholm EsboIF 8,95
16. Aatos Nystedt TampPy 8,95
17. Benjamin Stenbacka VeikkVei 8,97
18. Emil Törmälä TampPy 8,99
19. Armas Uusitalo OulPy 9,01
20. Rasmus Vuonoranta EsboIF 9,02
21. Elmo Jukkola LohtVei 9,04
22. Vili Lahtinen TampPy 9,05
23. Aaro Kivilevo OrimJy 9,06
24. Alexandre Hong TampPy 9,08
25. Matias Latva-Koivisto IlmajKi 9,09
26. Onni Ruusunen PorinYU 9,12
27. Axel Granbäck IFKraft 9,15
27. Eeti Hänninen HämeenlTa 9,15
29. Lauri Kylmäpuro HKV 9,15
30. Oliver Koskinen JyväskKU 9,15
31. Konsta Kanto TampPy 9,19
32. Aleksi Hujo VammsVoi 9,21
33. Markus Porvari HartVoi 9,23
34. Niilo Mölsä PorvU 9,28
35. Anton Svenlin LarsmoIF 9,30
36. Miro Hottinen LappUM 9,33
37. Max Wrede EsboIF 9,33
38. Jimi Sundholm HKV 9,36
39. Veli Kailajärvi KangU 9,41
40. Niklas Ranne PorinYU 9,44
41. Lauri Leivonen EspTa 9,45
42. Tuomas Rättö HämeenlTa 9,47
43. Markus Hakala EspTa 9,50
44. Tomi Kuusisto TuUL 9,54
45. Ilari Ala-Harja EspTa 9,56
46. Olavi Halonen HyvsU 9,58
47. Veikka Loikas PorinYU 9,62
48. Valtteri Partanen KarhKa 9,66
49. Aapo Reinikainen HKV 9,66
50. Soini Ripatti SavonlRie 9,68
51. Ville Jalava HKV 9,72
52. Tobias Syrjä TampPy 9,76
53. Aatu Pohjonen LappUM 9,84
54. Pekka Peltola EsboIF 9,95
55. Viljo Sykkö VehmU 10,84
56. Ville Korhonen KU-58 10,99
57. Arttu Rouhiainen OrimJy 11,09
Juuso Mäkelä OulPy DNS
Matias Salminen LahdA DNS
Ilmari Sarasmaa EspTa DNS
Manu Kankaanniemi VammsVoi DNS
Aatu Kuusisto VammsVoi DNS

Erä 1

1. Eero Honkanen TuUL 8,77
2. Elmo Jukkola LohtVei 9,04
3. Lauri Kylmäpuro HKV 9,15
4. Lauri Leivonen EspTa 9,45
Aatu Kuusisto VammsVoi DNS

Erä 2

1. Jesse Riissanen TampPy 8,81
2. Eero Sormunen HKV 8,90
3. Konsta Kanto TampPy 9,19
4. Veli Kailajärvi KangU 9,41
5. Tuomas Rättö HämeenlTa 9,47
6. Viljo Sykkö VehmU 10,84

Erä 3

1. Juuso Tiihonen KangasnKa 8,75
2. Tumi Siranko VantSa 8,90
3. Vili Lahtinen TampPy 9,05
4. Aleksi Hujo VammsVoi 9,21
5. Tobias Syrjä TampPy 9,76
6. Arttu Rouhiainen OrimJy 11,09

Erä 4

1. Rasmus Salmi HyvsU 8,83
2. Emil Ylipekka RiihimKi 8,85
3. Jonne Isoherranen EspTa 8,86
4. Alexandre Hong TampPy 9,08
5. Matias Latva-Koivisto IlmajKi 9,09
6. Aatu Pohjonen LappUM 9,84

Erä 5

1. Topi Timonen OulPy 8,81
2. Jonatan Österholm EsboIF 8,95
3. Armas Uusitalo OulPy 9,01
4. Tomi Kuusisto TuUL 9,54
5. Ville Jalava HKV 9,72
Manu Kankaanniemi VammsVoi DNS

Erä 6

1. Aatos Nystedt TampPy 8,95
2. Aaro Kivilevo OrimJy 9,06
3. Markus Porvari HartVoi 9,23
4. Veikka Loikas PorinYU 9,62
5. Soini Ripatti SavonlRie 9,68

Erä 7

1. Eino Sormunen HKV 8,76
2. Max Wrede EsboIF 9,33
3. Niklas Ranne PorinYU 9,44
4. Aapo Reinikainen HKV 9,66
Juuso Mäkelä OulPy DNS

Erä 8

1. Iiro Pekkarinen TampPy 8,93
2. Onni Ruusunen PorinYU 9,12
3. Miro Hottinen LappUM 9,33
4. Jimi Sundholm HKV 9,36
5. Olavi Halonen HyvsU 9,58
6. Ville Korhonen KU-58 10,99

Erä 9

1. Elmer Vauhkonen LapinlVe 8,22
2. Axel Granbäck IFKraft 9,15
2. Eeti Hänninen HämeenlTa 9,15
4. Markus Hakala EspTa 9,50
Ilmari Sarasmaa EspTa DNS

Erä 10

1. Benjamin Stenbacka VeikkVei 8,97
2. Rasmus Vuonoranta EsboIF 9,02
3. Niilo Mölsä PorvU 9,28
4. Ilari Ala-Harja EspTa 9,56
5. Valtteri Partanen KarhKa 9,66
Matias Salminen LahdA DNS

Erä 11

1. Lenni Haavisto KarhKa 8,67
2. Lauri Takala SeinäjSU 8,70
3. Emil Törmälä TampPy 8,99
4. Oliver Koskinen JyväskKU 9,15
5. Anton Svenlin LarsmoIF 9,30
6. Pekka Peltola EsboIF 9,95

P12 Korkeus Loppukilpailu

1. Tumi Siranko VantSa 146
129 133 137 140 143 146 151
O XO XO XXO O XO XXX
2. Aleksi Hilska LappUM 143
124 129 133 137 140 143 146
O O O O O O XXX
3. Armas Uusitalo OulPy 143 PB
119 124 129 133 137 140 143 146
O O O XO O XO XXO XXX
4. Veikka Loikas PorinYU 143
119 124 129 133 137 140 143 146
O O O XXO XO O XXO XXX
5. Valter Nylund IFSibboV 137 PB
112 119 124 129 133 137 140
O O O XO XXO XXO XXX
6. René-Peter Vuorio MaarMa 133
124 129 133 137
O O XO XXX
6. Jonne Isoherranen EspTa 133 PB
119 124 129 133 137
O O O XO XXX
8. Niklas Piirainen TampPy 129
119 124 129 133
O O O XXX
9. Oliver Koskinen JyväskKU 129 SB
112 119 124 129 133
O O O XO XXX
9. Max Wrede EsboIF 129
106 112 119 124 129 133
O O O O XO XXX
11. Eeti Hänninen HämeenlTa 129
112 119 124 129 133
O O XO XO XXX
12. Emil Törmälä TampPy 129 SB
112 119 124 129 133
O O XO XXO XXX
13. Vili Lahtinen TampPy 124 PB
106 112 119 124 129
O O O O XXX
13. Tobias Syrjä TampPy 124
112 119 124 129
O O O XXX
13. Elias Mäenpää TapE 124
106 112 119 124 129
O O O O XXX
13. Aaro Kivilevo OrimJy 124
106 112 119 124 129
O O O O XXX
17. Elias Hietanen RiihimKi 124
112 119 124 129
O XO O XXX
17. Aleksi Karvo VantSa 124 PB
106 112 119 124 129
XO O O O XXX
19. Aleksi Hujo VammsVoi 124
112 119 124 129
O O XO XXX
20. Ukko Ikonen VantSa 112
106 112 119
O O XXX

P12 Pituus Loppukilpailu

1. Eero Sormunen HKV 4,71
2. Eino Sormunen HKV 4,69
3. Tumi Siranko VantSa 4,62
4. Eero Honkanen TuUL 4,58
5. Jesse Riissanen TampPy 4,57
6. Jonatan Österholm EsboIF 4,41
7. Emil Törmälä TampPy 4,37
8. Topi Timonen OulPy 4,33
9. Aleksi Hilska LappUM 4,32
10. Veikka Loikas PorinYU 4,27
11. Elmo Jukkola LohtVei 4,25
12. Konsta Kanto TampPy 4,24
13. Armas Uusitalo OulPy 4,21
14. Eeti Hänninen HämeenlTa 4,19
15. Matias Latva-Koivisto IlmajKi 4,19
16. Olavi Halonen HyvsU 4,10
17. Niklas Piirainen TampPy 4,10
18. Tuomas Rättö HämeenlTa 4,08
19. Aleksi Karvo VantSa 4,07
20. Markus Porvari HartVoi 4,07
21. Lauri Kylmäpuro HKV 4,06
22. Rasmus Salmi HyvsU 4,02
23. Jimi Sundholm HKV 4,00
24. Aleksi Hujo VammsVoi 3,97
25. René-Peter Vuorio MaarMa 3,97
26. Vili Lahtinen TampPy 3,96
27. Alexandre Hong TampPy 3,96
28. Oliver Koskinen JyväskKU 3,92
29. Aapo Reinikainen HKV 3,90
30. Juuso Tiihonen KangasnKa 3,80
31. Niklas Ranne PorinYU 3,78
32. Veli Kailajärvi KangU 3,72
33. Niilo Mölsä PorvU 3,72
34. Soini Ripatti SavonlRie 3,64
34. Matti Köykkä NokU 3,64
36. Lauri Leivonen EspTa 3,59
37. Tobias Syrjä TampPy 3,47
38. Viljo Sykkö VehmU 3,46
39. Elias Mäenpää TapE 3,42
40. Rasmus Bergholm EsboIF 3,28
41. Miro Hottinen LappUM 3,27
42. Ville Jalava HKV 3,08
Anton Svenlin LarsmoIF NM
Ukko Ikonen VantSa NM
Manu Kankaanniemi VammsVoi NM
Juuso Mäkelä OulPy DNS
Aatu Pohjonen LappUM DNS
Matias Salminen LahdA DNS
Eeli Mustonen JoensKa DNS
Aatu Kuusisto VammsVoi DNS

Ryhmä 1

1. Konsta Kanto TampPy 4,24
4,13 4,24 4,16

2. Olavi Halonen HyvsU 4,10
4,08 4,05 4,10

3. Niklas Piirainen TampPy 4,10
X 4,10 X

4. Aleksi Karvo VantSa 4,07
4,07 X 4,02

5. Rasmus Salmi HyvsU 4,02 PB
4,02 3,69 3,86

6. Vili Lahtinen TampPy 3,96
3,72 3,96 3,78

7. Alexandre Hong TampPy 3,96
X 3,96 X

8. Oliver Koskinen JyväskKU 3,92 PB
3,74 3,67 3,92

9. Aapo Reinikainen HKV 3,90
3,90 X X

10. Juuso Tiihonen KangasnKa 3,80
X 3,78 3,80

11. Veli Kailajärvi KangU 3,72
3,72 3,59 X

12. Niilo Mölsä PorvU 3,72
3,26 3,32 3,72

13. Soini Ripatti SavonlRie 3,64
3,64 X X

13. Matti Köykkä NokU 3,64
X X 3,64

15. Lauri Leivonen EspTa 3,59
3,59 3,06 3,30

16. Tobias Syrjä TampPy 3,47
3,16 X 3,47

17. Viljo Sykkö VehmU 3,46
X 3,13 3,46

18. Elias Mäenpää TapE 3,42
3,22 X 3,42

19. Rasmus Bergholm EsboIF 3,28
3,12 3,08 3,28

20. Miro Hottinen LappUM 3,27
3,27 3,00 3,15

21. Ville Jalava HKV 3,08
X 3,08 X

Anton Svenlin LarsmoIF NM
X X X

Ukko Ikonen VantSa NM
X X X

Aatu Pohjonen LappUM DNS

Matias Salminen LahdA DNS

Ryhmä 2

1. Eero Sormunen HKV 4,71
X 4,37 4,70 4,55 4,71 4,58

2. Eino Sormunen HKV 4,69
X X 4,69 4,56 X 4,68

3. Tumi Siranko VantSa 4,62 PB
X X 4,51 4,62 X 4,35

4. Eero Honkanen TuUL 4,58 PB
3,90 4,55 4,52 X 4,58 X

5. Jesse Riissanen TampPy 4,57 PB
X 4,29 4,57 4,44 X 4,57

6. Jonatan Österholm EsboIF 4,41
4,41 4,33 4,11 X 4,36 4,24

7. Emil Törmälä TampPy 4,37 PB
4,37 X 4,29 4,34 4,26 X

8. Topi Timonen OulPy 4,33 PB
X 4,25 4,33 X 4,33 X

9. Aleksi Hilska LappUM 4,32
4,32 4,27 X

10. Veikka Loikas PorinYU 4,27
X 4,17 4,27

11. Elmo Jukkola LohtVei 4,25
3,92 X 4,25

12. Armas Uusitalo OulPy 4,21
X 4,21 X

13. Eeti Hänninen HämeenlTa 4,19
4,19 2,72 4,01

14. Matias Latva-Koivisto IlmajKi 4,19
3,66 3,95 4,19

15. Tuomas Rättö HämeenlTa 4,08 PB
X X 4,08

16. Markus Porvari HartVoi 4,07
X X 4,07

17. Lauri Kylmäpuro HKV 4,06
4,06 X 3,86

18. Jimi Sundholm HKV 4,00 PB
4,00 3,82 3,75

19. Aleksi Hujo VammsVoi 3,97
X 3,97 3,04

20. René-Peter Vuorio MaarMa 3,97
X 3,97 X

21. Niklas Ranne PorinYU 3,78
3,78 X 3,64

Manu Kankaanniemi VammsVoi NM
X – X

Juuso Mäkelä OulPy DNS

Aatu Kuusisto VammsVoi DNS

Eeli Mustonen JoensKa DNS

P12 Kiekko Loppukilpailu

1. Mico Lampinen SomE 44,45 PB
41,68 X 44,45 38,81 43,17 X
2. Aatu Kangasniemi PorvU 40,35 PB
39,35 40,35 39,35 X X 39,81
3. Topi Räsänen ViitVie 37,22 PB
34,85 X X X 37,22 X
4. Olavi Halonen HyvsU 27,59 PB
24,87 25,00 25,71 25,96 24,24 27,59
5. Matias Latva-Koivisto IlmajKi 25,90
18,44 23,24 21,04 19,29 25,90 24,67
6. Tomi Kuusisto TuUL 23,15
X 23,15 22,14 X 22,91 X
7. Juho Herrala KokemKV 22,26 PB
17,88 20,52 21,81 20,35 X 22,26
8. Aleksi Karvo VantSa 21,89
21,89 20,14 20,14 18,56 19,52 X
9. Niklas Mäntylä VammsVoi 20,22
20,22 19,51 12,84
10. Otso Luodeslampi LempKiYU 19,37
19,37 X 14,77
11. Artturi Gauffin KaarUra 16,52
X 15,16 16,52
12. Veikko Koski PorinYU 16,24
16,24 X X
13. Konsta Kanto TampPy 16,05
X 16,05 15,92
14. Aapo Reinikainen HKV 15,84
15,84 15,71 12,21
15. Jimi Sundholm HKV 14,51 PB
14,51 X 11,03
16. Elias Mäenpää TapE 14,16
12,56 12,88 14,16
17. Jussi Raudaskoski OulPy 13,88
12,97 13,88 13,21
18. Arttu Rouhiainen OrimJy 12,45
12,45 11,22 11,35
Lenni Lindholm JyväskKU NM
X X X
Olli Mäkäläinen JyväskKU NM
X X X
Eeli Mustonen JoensKa DNS

Kalle Äijälä PälkLL DNS

P13 60 m Loppukilpailu

1. Oliver Öhman IFRaseb 7,65
2. Kasperi Vehmaa LappUM 7,80
3. Peik Pihlström EsboIF 7,90
4. Saku Lehtonen LempKiYU 8,17
5. Waltteri Koenkytö EspTa 8,21
6. Lassi Nalkki JyväskKU 8,32
7. Rasmus Vehmaa LappUM 8,35
8. Konsta Tynkkynen TampPy 8,49

P13 60 m Alkuerät

1. Oliver Öhman IFRaseb 7,74
2. Kasperi Vehmaa LappUM 7,94
3. Peik Pihlström EsboIF 8,21
4. Waltteri Koenkytö EspTa 8,28
5. Saku Lehtonen LempKiYU 8,34
6. Konsta Tynkkynen TampPy 8,35
7. Lassi Nalkki JyväskKU 8,38
8. Rasmus Vehmaa LappUM 8,40
9. Aatu Hartikainen SavonlRie 8,45
10. Aleksi Miikkulainen PorinYU 8,50
11. Antti Sainio TampPy 8,50
12. Eetu Rantala LänsiUU 8,51
13. Saku Koukku LappUM 8,58
14. Rado Lindberg EsboIF 8,58
15. Santeri Haapamäki TampPy 8,64
16. Samuel Koski ViipU 8,69
17. Alex Fagerlund IFRaseb 8,73
18. Joona Nurmi NoormNo 8,78
19. Kevin Paulin IFFemman 8,85
20. Veikko Sundberg KarhKa 8,86
21. Tuomas Ahokas VantSa 8,88
22. Matias Åberg GamlakIF 8,88
23. Anton Sabel IFFemman 8,90
24. Konsta Keijonen KeskiUYU 8,91
25. Tapio Suojanen ViialVa 8,98
26. Eerik Nyyssönen EspTa 9,01
27. Luukas Kyrönlahti JyväskKU 9,03
28. Roger Eklund EsboIF 9,06
29. Mikael Viitanen ViialVa 9,08
30. Max Tuononen EsboIF 9,08
31. Teemu Koskela IkaalU 9,11
32. Benka Siemer GER 9,14
33. Jim Herlevi OrimJy 9,16
34. Mikke Järvelin HKV 9,17
35. Eelis Harjunmaa TampPy 9,20
36. Luka Veselinovic EspTa 9,23
37. Joonatan Lindberg RiihimKi 9,24
38. Janne Pajunen PorinYU 9,26
39. Roope Kuparinen LappUM 9,39
40. Kasper Biskop GamlakIF 9,42
41. Einari Tiainen VantSa 9,44
42. Anton Hagel KarhKa 9,45
43. Miko Ojapelto KeskiUYU 9,45
44. Antti Kinnunen OulPy 9,52
45. Alec Ekblom HIFK 9,55
46. Quito Becker GER 9,55
47. Tarmo Takala TampPy 9,58
48. Viktor Store GamlakIF 9,62
49. Aaron Halme TampPy 9,67
50. Joona Lehtinen ViialVa 9,68
51. Oliver Asikainen HKV 9,69
52. Jimi Rousu GamlakIF 9,70
53. Miro Heikkilä GamlakIF 9,77
54. Aatu Sihvonen KarhKa 9,85
55. Akseli Helminen LahdA 10,55
56. Aaron Ketolainen ViipU 10,71
57. Lauri Hirsto HKV 10,87
Nico Hakala IFFemman DNS
Leo Boström TampPy DNS
Lauri Nokkala LappUM DNS
Akseli Mäkelä IkaalU DNS
Eeli Kinnunen JoensKa DNS

Erä 1

1. Konsta Tynkkynen TampPy 8,35
2. Aatu Hartikainen SavonlRie 8,45
3. Janne Pajunen PorinYU 9,26
4. Alec Ekblom HIFK 9,55
5. Aaron Halme TampPy 9,67
Nico Hakala IFFemman DNS

Erä 2

1. Aleksi Miikkulainen PorinYU 8,50
2. Alex Fagerlund IFRaseb 8,73
3. Anton Sabel IFFemman 8,90
4. Jim Herlevi OrimJy 9,16
5. Eelis Harjunmaa TampPy 9,20
6. Anton Hagel KarhKa 9,45

Erä 3

1. Rasmus Vehmaa LappUM 8,40
2. Santeri Haapamäki TampPy 8,64
3. Tuomas Ahokas VantSa 8,88
4. Kasper Biskop GamlakIF 9,42
5. Antti Kinnunen OulPy 9,52
6. Quito Becker GER 9,55

Erä 4

1. Eetu Rantala LänsiUU 8,51
2. Veikko Sundberg KarhKa 8,86
3. Luka Veselinovic EspTa 9,23
4. Roope Kuparinen LappUM 9,39
5. Miro Heikkilä GamlakIF 9,77
6. Aatu Sihvonen KarhKa 9,85

Erä 5

1. Saku Koukku LappUM 8,58
2. Samuel Koski ViipU 8,69
3. Kevin Paulin IFFemman 8,85
4. Mikke Järvelin HKV 9,17
5. Miko Ojapelto KeskiUYU 9,45
Lauri Nokkala LappUM DNS

Erä 6

1. Antti Sainio TampPy 8,50
2. Joona Nurmi NoormNo 8,78
3. Benka Siemer GER 9,14
4. Joonatan Lindberg RiihimKi 9,24
5. Oliver Asikainen HKV 9,69
Leo Boström TampPy DNS

Erä 7

1. Peik Pihlström EsboIF 8,21
2. Waltteri Koenkytö EspTa 8,28
3. Teemu Koskela IkaalU 9,11
4. Akseli Helminen LahdA 10,55
Akseli Mäkelä IkaalU DNS

Erä 8

1. Saku Lehtonen LempKiYU 8,34
2. Eerik Nyyssönen EspTa 9,01
3. Luukas Kyrönlahti JyväskKU 9,03
4. Mikael Viitanen ViialVa 9,08
5. Tarmo Takala TampPy 9,58

Erä 9

1. Lassi Nalkki JyväskKU 8,38
2. Rado Lindberg EsboIF 8,58
3. Matias Åberg GamlakIF 8,88
4. Einari Tiainen VantSa 9,44
5. Viktor Store GamlakIF 9,62
6. Aaron Ketolainen ViipU 10,71

Erä 10

1. Oliver Öhman IFRaseb 7,74
2. Roger Eklund EsboIF 9,06
3. Max Tuononen EsboIF 9,08
4. Jimi Rousu GamlakIF 9,70
Eeli Kinnunen JoensKa DNS

Erä 11

1. Kasperi Vehmaa LappUM 7,94
2. Konsta Keijonen KeskiUYU 8,91
3. Tapio Suojanen ViialVa 8,98
4. Joona Lehtinen ViialVa 9,68
5. Lauri Hirsto HKV 10,87

P13 Kuula Loppukilpailu

1. Iiro Pollari KauhWi 14,47 PB
12,05 11,96 12,96 X 14,38 14,47
2. Petrus Jakonen PorinYU 14,36 PB
11,44 12,37 12,49 13,51 14,36
3. Markus Salovaara IlmajKi 13,08
12,50 12,55 X 11,82 X 13,08
4. Paavo Puro SuolU 12,62
12,10 X 12,06 12,62 12,60 12,48
5. Konsta Tynkkynen TampPy 11,40 PB
11,05 10,67 11,27 11,40 11,10 10,27
6. Eeli Kinnunen JoensKa 10,37 PB
9,38 9,71 9,99 9,62 10,37 10,21
7. Joona Nurmi NoormNo 10,21 PB
9,70 10,20 9,86 9,91 10,21 10,04
8. Pyry Selin KerU 9,95
9,26 9,71 9,80 9,68 X 9,95
9. Veeti Paavola SiilPo 9,59
9,59 9,02 9,45
10. Niilo Virta ForssSa 9,38 PB
9,00 8,92 9,38
11. Onni Rustholkarhu LahdA 9,26 SB
8,36 9,17 9,26
12. Miika Niemelä LempKiYU 9,03
8,68 9,03 8,83
13. Veikko Sundberg KarhKa 8,20
8,20 X 8,09
14. Akseli Mäkelä IkaalU 8,13
X 8,13 8,04
15. Luka Veselinovic EspTa 7,86 SB
7,86 7,50 7,61
16. Aatu Sihvonen KarhKa 7,79 PB
7,79 5,71 7,07
17. Akseli Helminen LahdA 7,76 SB
7,76 7,40 7,31
18. Janne Pajunen PorinYU 7,42 PB
7,05 7,42 7,12
19. Kasper Biskop GamlakIF 7,41 PB
6,77 7,41 6,65
20. Tapio Suojanen ViialVa 7,24
6,96 7,24 7,04
21. Petu Kiviniemi TampPy 7,06 PB
6,81 6,80 7,06
22. Mikael Lahdensuo TampPy 7,05 PB
7,05 6,81 6,43
23. Aaron Halme TampPy 6,11 PB
X 6,11 5,70
24. Viktor Store GamlakIF 5,99 PB
5,59 5,99 5,37
25. Julian Krätzmann GER 5,36
4,94 4,52 5,36
26. Aaron Ketolainen ViipU 5,07
– 5,07 X
27. Antti Kinnunen OulPy 4,78
4,48 4,78 4,29
Aapo Kalajoki RaisKu DNS

Jonne Niemelä IkaalU DNS

Eelis Aramo HyvsU DNS

P13 Kiekko Loppukilpailu

1. Onni Rustholkarhu LahdA 35,31 PB
34,10 33,67 X 31,63 X 35,31
2. Petrus Jakonen PorinYU 32,88 PB
30,35 32,73 X 32,88 32,02 X
3. Konsta Tynkkynen TampPy 30,75 PB
30,75 X 27,77 27,25 26,94 X
4. Eeli Kinnunen JoensKa 29,07 PB
27,14 28,42 25,95 25,48 29,07 X
5. Pyry Selin KerU 28,34
28,34 27,69 X 27,27 26,61 X
6. Veeti Paavola SiilPo 25,52
24,44 X 25,52 25,16 24,19 23,29
7. Miika Niemelä LempKiYU 25,44 PB
24,35 24,32 X X 20,70 25,44
8. Akseli Helminen LahdA 24,93 PB
20,46 24,54 24,67 22,57 24,51 24,93
9. Petu Kiviniemi TampPy 21,94
19,49 21,94 X
10. Janne Pajunen PorinYU 20,70 PB
X 20,43 20,70
11. Einari Tiainen VantSa 19,03
19,03 X 13,96
12. Mikke Järvelin HKV 18,54
18,54 X 18,26
13. Tarmo Takala TampPy 17,11
13,57 X 17,11
14. Rado Lindberg EsboIF 15,31
10,46 X 15,31
15. Aaron Ketolainen ViipU 14,30
14,30 11,62 14,26
16. Julian Krätzmann GER 13,25
10,75 X 13,25
Aatu Sihvonen KarhKa NM
X X X
Eelis Aramo HyvsU DNS

P13 4 x 60 m aj Loppukilpailu

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 40,10
2. Tampereen Pyrintö 1 41,17
3. Esbo IF 1 44,34
4. Espoon Tapiot 1 44,99
5. Helsingin Kisa-Veikot 1 46,03
6. Tampereen Pyrintö 3 51,79
7. Oulun Pyrintö 1 54,04
Tampereen Pyrintö 2 DQ

Erä 1

1. Esbo IF 1 44,34
Rado Lindberg
Roger Eklund
Max Tuononen
Peik Pihlström

2. Tampereen Pyrintö 3 51,79
Konsta Kanto
Ville Väyrynen
Vili Lahtinen
Tobias Syrjä

3. Oulun Pyrintö 1 54,04
Topi Timonen
Jussi Raudaskoski
Armas Uusitalo
Antti Kinnunen

Tampereen Pyrintö 2 DQ
Niklas Piirainen
Eelis Harjunmaa
Juho Talvitie
Aaron Halme

Erä 2

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 40,10
Rasmus Vehmaa
Aleksi Hilska
Saku Koukku
Kasperi Vehmaa

2. Tampereen Pyrintö 1 41,17
Jesse Riissanen
Antti Sainio
Konsta Tynkkynen
Santeri Haapamäki

3. Espoon Tapiot 1 44,99
Jonne Isoherranen
Lauri Leivonen
Luka Veselinovic
Waltteri Koenkytö

4. Helsingin Kisa-Veikot 1 46,03
Eino Sormunen
Lauri Kylmäpuro
Mikke Järvelin
Eero Sormunen

P14 60 m Loppukilpailu

1. Konsta Rutonen LappUM 7,52
2. Topi Kela JoensKa 7,73
3. Sel Dway LarsmoIF 7,91
4. Miki Likander LappUM 7,94
5. Carlos Peltonen SäkU 7,96
6. Benjamin Olli IFFemman 8,03
7. Sampo Väyrynen KeskiUYU 8,04
8. Eino Perämaa TampPy 8,12
Jaakko Honka LimNM DNS

P14 60 m Alkuerät

1. Konsta Rutonen LappUM 7,62
2. Topi Kela JoensKa 7,79
3. Sel Dway LarsmoIF 7,89
4. Miki Likander LappUM 7,98
5. Carlos Peltonen SäkU 7,98
6. Benjamin Olli IFFemman 8,02
7. Jaakko Honka LimNM 8,07
8. Eino Perämaa TampPy 8,08
9. Sampo Väyrynen KeskiUYU 8,08
10. Frederik Denis GER 8,10
11. Juho Kivistö PorinYU 8,10
12. Joonas Jäppinen EspTa 8,11
13. Ville Kyrönlahti KangasnKa 8,16
14. Johannes Hakala EspTa 8,19
15. Sisu Mikkilä ImU 8,20
16. Iivo Hämäläinen ViipU 8,21
17. Samuli Takkunen AlavVi 8,21
18. Henri Matikainen EspTa 8,22
19. Daniel Saaristo IkaalU 8,22
20. Samuel Shams KU-58 8,26
21. Tommi Saarinen AlavU 8,26
22. Ville Kylmäpuro HKV 8,26
23. Pyry Lahtinen JyväskKU 8,29
24. Lauri Valli KaarUra 8,29
25. Atte Leppänen JyväskKU 8,29
26. Martti Hyvärinen LappUM 8,34
27. Lassi Pajarinen EspTa 8,35
28. Timofey Bobylev ViipU 8,42
29. Simo Piirainen KaipVi 8,45
30. Kirill Yarkovoi RUS 8,46
31. Mikko Murto YlöjU 8,48
32. Lassi Lehtimäki EspTa 8,48
33. Mortti Metsäkoivu ViipU 8,51
34. Ville Väliharju TampPy 8,52
35. Ruuben Eklund TöysVe 8,52
36. Sajan Irincheev ViipU 8,55
37. Kevin Andreas GER 8,55
38. Aapo Nikkola HKV 8,58
39. Patrick Lostedt LänsiUU 8,59
40. Vili Välimäki TammRy 8,61
41. Daniel Wickström IFSibboV 8,64
42. Otto Ahonen TampPy 8,71
43. Konsta Kankainen TampPy 8,74
44. Pietari Kiviranta KanksLei 8,76
45. Emil Nylund IFSibboV 8,77
46. Nikolay Rinas ViipU 8,79
47. Patrik Järvinen TampPy 8,82
48. Eerik Mäkelä LahdA 8,84
49. Eetu Pohjonen LappUM 8,85
50. Oskar Toomet TampPy 8,91
51. Mihok Cedergren Esbo IF 8,93
52. Jani Laakso TammRy 8,95
53. Johannes Mäkelä HKV 8,99
54. Miska Johansson HeinI 9,09
55. Risto Hakkarainen JyväskKU 9,09
56. Pyry Koskiniemi HKV 9,16
57. Joel-Oscar Kammarmäki ForssSa 9,31
58. Atte Tuominen LahdA 9,39
Miska Koponen ViipU DNS
Rasmus Remesaho ToholU DNS
Otso Väyrynen KeskiUYU DQ
Niko Mikkola PorinYU DQ

Erä 1

1. Sel Dway LarsmoIF 7,89
2. Johannes Hakala EspTa 8,19
3. Iivo Hämäläinen ViipU 8,21
4. Ville Kylmäpuro HKV 8,26
5. Kirill Yarkovoi RUS 8,46
6. Patrick Lostedt LänsiUU 8,59
7. Pietari Kiviranta KanksLei 8,76
8. Mihok Cedergren Esbo IF 8,93

Erä 2

1. Konsta Rutonen LappUM 7,62
2. Henri Matikainen EspTa 8,22
3. Daniel Saaristo IkaalU 8,22
4. Ville Väliharju TampPy 8,52
5. Aapo Nikkola HKV 8,58
6. Jani Laakso TammRy 8,95
7. Johannes Mäkelä HKV 8,99

Erä 3

1. Benjamin Olli IFFemman 8,02
2. Samuli Takkunen AlavVi 8,21
3. Lauri Valli KaarUra 8,29
4. Mikko Murto YlöjU 8,48
5. Sajan Irincheev ViipU 8,55
6. Otto Ahonen TampPy 8,71
7. Nikolay Rinas ViipU 8,79
8. Joel-Oscar Kammarmäki ForssSa 9,31

Erä 4

1. Sampo Väyrynen KeskiUYU 8,08
2. Frederik Denis GER 8,10
3. Juho Kivistö PorinYU 8,10
4. Sisu Mikkilä ImU 8,20
5. Ruuben Eklund TöysVe 8,52
6. Vili Välimäki TammRy 8,61
7. Emil Nylund IFSibboV 8,77
8. Eerik Mäkelä LahdA 8,84

Erä 5

1. Topi Kela JoensKa 7,79
2. Miki Likander LappUM 7,98
3. Samuel Shams KU-58 8,26
4. Lassi Pajarinen EspTa 8,35
5. Daniel Wickström IFSibboV 8,64
6. Risto Hakkarainen JyväskKU 9,09
7. Atte Tuominen LahdA 9,39

Erä 6

1. Carlos Peltonen SäkU 7,98
2. Eino Perämaa TampPy 8,08
3. Tommi Saarinen AlavU 8,26
4. Atte Leppänen JyväskKU 8,29
5. Martti Hyvärinen LappUM 8,34
6. Patrik Järvinen TampPy 8,82
7. Oskar Toomet TampPy 8,91
Niko Mikkola PorinYU DQ

Erä 7

1. Pyry Lahtinen JyväskKU 8,29
2. Timofey Bobylev ViipU 8,42
3. Simo Piirainen KaipVi 8,45
4. Lassi Lehtimäki EspTa 8,48
5. Eetu Pohjonen LappUM 8,85
6. Pyry Koskiniemi HKV 9,16
Miska Koponen ViipU DNS
Rasmus Remesaho ToholU DNS

Erä 8

1. Jaakko Honka LimNM 8,07
2. Joonas Jäppinen EspTa 8,11
3. Ville Kyrönlahti KangasnKa 8,16
4. Mortti Metsäkoivu ViipU 8,51
5. Kevin Andreas GER 8,55
6. Konsta Kankainen TampPy 8,74
7. Miska Johansson HeinI 9,09
Otso Väyrynen KeskiUYU DQ

P14 800 m Loppukilpailu

1. Jere Haapalainen TampPy 2.16,66 PB
2. Lauri Valli KaarUra 2.18,10 PB
3. Aarni Eijs SalVil 2.20,68 PB
4. Pyry Lahtinen JyväskKU 2.21,25
5. Lassi Lehtimäki EspTa 2.22,51
6. Tommi Saarinen AlavU 2.22,91
7. Patrik Järvinen TampPy 2.24,16
8. Henrik Lehtinen LauttLu 2.24,72
9. Oliver Heikkinen IFRaseb 2.24,92
10. Ilmari Lehmus JoensKa 2.25,45
11. Otto Ahonen TampPy 2.26,56 PB
12. Jonne Kovaniemi OulPy 2.27,30 PB
13. Elmeri Kero TuUL 2.27,89
14. Ruuben Eklund TöysVe 2.37,17
15. Tom Kühnel GER 2.37,27
16. Juho Virkajärvi KaipVi 2.37,71
17. Konsta Vuorela JyväskKU 2.38,26
18. Risto Hakkarainen JyväskKU 2.45,20
Roni Rämä LahdA DNS
Rasmus Remesaho ToholU DNS

P14 300 m aj Loppukilpailu

1. Konsta Rutonen LappUM 41,35
2. Roni Rämä LahdA 44,38
3. Simeon Vorselman HKV 44,48
4. Antti Sainio TampPy 46,25
5. Jere Haapalainen TampPy 46,69
6. Ville Väliharju TampPy 47,57
7. Mortti Metsäkoivu ViipU 48,83
8. Timofey Bobylev ViipU 49,05
9. Iivo Hämäläinen ViipU 49,66
10. Sajan Irincheev ViipU 49,96
11. Eetu Pohjonen LappUM 50,36
12. Martti Hyvärinen LappUM 51,00
13. Nikolay Rinas ViipU 51,48
14. Samuel Koski ViipU 52,54
15. Eeli Jauhiainen KuusKi 53,22
16. Daniel Wickström IFSibboV 53,45
17. Oscar Nyholm BorgåAk 53,60
18. Juho Virkajärvi KaipVi 58,02
Lassi Pihlavisto HKV DNS
Miska Koponen ViipU DNS

Erä 1

1. Konsta Rutonen LappUM 41,35
2. Mortti Metsäkoivu ViipU 48,83
3. Eetu Pohjonen LappUM 50,36
4. Samuel Koski ViipU 52,54
5. Oscar Nyholm BorgåAk 53,60

Erä 2

1. Roni Rämä LahdA 44,38
2. Simeon Vorselman HKV 44,48
3. Iivo Hämäläinen ViipU 49,66
4. Sajan Irincheev ViipU 49,96
5. Martti Hyvärinen LappUM 51,00

Erä 3

1. Jere Haapalainen TampPy 46,69
2. Ville Väliharju TampPy 47,57
3. Timofey Bobylev ViipU 49,05
4. Daniel Wickström IFSibboV 53,45
5. Juho Virkajärvi KaipVi 58,02

Erä 4

1. Antti Sainio TampPy 46,25
2. Nikolay Rinas ViipU 51,48
3. Eeli Jauhiainen KuusKi 53,22
Lassi Pihlavisto HKV DNS
Miska Koponen ViipU DNS

P14 Korkeus Loppukilpailu

1. Veeti Vainionpää IkaalU 165 PB
132 137 142 147 151 155 159 162 165 168
O O O O O XO XXO XO XXO XXX
2. Joonas Lapinkero JyväskKU 162
142 147 151 155 159 162 165
O XO O O XXO O XXX
3. Roni Rämä LahdA 162 PB
142 147 151 155 159 162 165
O O O O XO XO XXX
4. Teemu Laurikainen OrivPo 155
125 132 137 142 147 151 155 159
O O O O O XO XO XXX
5. Konsta Kankainen TampPy 155 PB
132 137 042 147 151 155 159
O O O XXO O XO XXX
6. Elias Kurumaa KanksLei 151
137 142 147 151 155
O O XO O XX-
7. Samu Kauppi TammRy 142 PB
125 132 137 142 147
O O O O XXX
8. Eliel Mulari KarhKa 142
132 137 142 147
O O XO XXX
8. Ville Vanhanen KuopRei 142
125 132 137 142 147
O O O XO XXX
10. Miska Saartoala JyväskKU 142
125 132 137 142 147
O O O XXO XXX
11. Eerik Mäkelä LahdA 137
125 132 137 142
O O O XXX
12. Otto Ahonen TampPy 137 PB
118 125 132 137 142
O O XO O XXX
13. Iivo Hämäläinen ViipU 132
125 132 137
XO XXO XXX
14. Vikke Savola TampPy 125
118 125 132
O XO XXX

P14 Kolmiloikka Loppukilpailu

1. Simeon Vorselman HKV 11,99
11,74 11,75 11,56 – 11,34 11,99

2. Sisu Mikkilä ImU 11,62 PB
11,62 11,37 11,26 11,36 11,58 11,20

3. Roni Rämä LahdA 11,33 PB
11,21 10,90 10,98 10,78 11,33 11,03

4. Samuel Shams KU-58 11,09 PB
10,79 10,83 X 11,09 11,01 X

5. Mikael Lähteenmäki KanksLei 10,99
10,99 X 10,93 10,93 X 10,95

6. Henri Matikainen EspTa 10,87
10,87 X X 10,57 X 10,28

7. Joonas Jäppinen EspTa 10,54
10,54 10,10 10,05 10,53 10,30 10,10

8. Lassi Nalkki JyväskKU 10,53 PB
10,53 10,23 10,19 10,29 10,28 –

9. Emil Nylund IFSibboV 10,09
10,09 9,85 9,13

10. Johannes Mäkelä HKV 9,85
9,85 8,60 X

11. Elias Sairio KanksLei 9,65 PB
X X 9,65

12. Daniel Wickström IFSibboV 9,62
9,00 9,62 9,35

13. Kirill Yarkovoi RUS 9,58
X 9,26 9,58

14. Leevi Leskelä NurmijYU 9,37 PB
8,99 8,90 9,37

15. Atte Tuominen LahdA 8,98
8,98 X X

16. Oskar Toomet TampPy 8,91
X 8,83 8,91

17. Anselmi Jaatinen UrjU 8,69
8,10 8,56 8,69

18. Pyry Koskiniemi HKV 8,64 PB
8,18 X 8,64

19. Oscar Nyholm BorgåAk 8,37
X 8,37 8,12

20. Onni Lehto TampPy 6,83
X X 6,83

Vikke Savola TampPy DNS

Jaakko Honka LimNM DNS

Teemu Laurikainen OrivPo DNS

P14 Kuula Loppukilpailu

1. Max Lampinen SomE 13,28
12,27 13,08 12,83 X 13,28
2. Topi Rönni TampPy 12,38
12,38 11,72 11,37 X X 11,92
3. Henrik Lehtinen LauttLu 12,11
11,09 11,17 12,11 10,68 11,09 11,72
4. Kari Nieminen VarkKV 11,76
11,76 11,35 11,63 X 11,07 11,50
5. Kasper Tuominen PiikkKe 11,29
10,91 10,56 11,18 11,20 X 11,29
6. Ruuben Eklund TöysVe 11,24
10,52 X 11,24 10,31 10,35 10,64
7. Vili Välimäki TammRy 11,10
9,53 X 11,10 X X
8. Eino Perämaa TampPy 10,79 PB
10,66 10,79 9,74 10,43 10,08 9,55
9. Mikko Huhta NurmijYU 10,31 PB
9,80 10,31 10,04
10. Robin Hildén IFSibboV 10,01
9,89 9,90 10,01
11. Simo Piirainen KaipVi 9,97
9,78 9,91 9,97
12. Eerik Tavasti TampPy 9,82 PB
9,69 9,79 9,82
13. Aron Johansson BorgåAk 9,53
9,36 9,42 9,53
14. Eliel Mulari KarhKa 9,36 PB
9,22 9,36 9,28
15. Miki Likander LappUM 9,36
8,90 8,98 9,36
16. Jani Laakso TammRy 9,19 PB
8,40 9,19 X
17. Ville Kylmäpuro HKV 9,11
9,11 X 8,85
18. Elias Kurumaa KanksLei 9,11
9,11 X 8,83
19. Aapo Nikkola HKV 8,39
8,39 X X
20. Ville Väliharju TampPy 7,66
7,66 7,56 7,66
21. Vikke Savola TampPy 7,57 PB
7,47 7,57 7,21
22. Miska Johansson HeinI 7,16
6,53 X 7,16
23. Eerik Mäkelä LahdA 6,95
6,51 6,95 6,54
Atte Leppänen JyväskKU NM
X X X

P14 Kiekko Loppukilpailu

1. Kosti Saine KanksLei 49,38 PB
47,04 44,84 47,41 49,38 48,83 X
2. Max Lampinen SomE 38,95
31,53 X 37,64 38,95 X X
3. Mikko Huhta NurmijYU 37,35 PB
X 32,58 36,45 35,77 37,35 X
4. Kari Nieminen VarkKV 36,88
X 31,51 34,81 34,19 X 36,88
5. Kasper Tuominen PiikkKe 31,87
X X 31,87 X X X
6. Eliel Mulari KarhKa 29,25
27,64 X 29,02 29,00 X 29,25
7. Vikke Savola TampPy 28,19
20,64 X 28,19 23,08 27,01 X
8. Vili Välimäki TammRy 27,50
X 27,50 26,46 X 25,44 X
9. Aron Johansson BorgåAk 25,43
23,53 25,43 X
10. Jani Laakso TammRy 24,61
24,61 X X
11. Tuomas Närhi LempKiYU 24,28
18,87 24,28 21,52
12. Oskar Toomet TampPy 23,27
X X 23,27
13. Eerik Tavasti TampPy 22,98
22,98 X X
14. Ruuben Eklund TöysVe 22,52
X X 22,52
15. Onni Lehto TampPy 19,84
19,73 17,53 19,84
Robin Hildén IFSibboV DNS

Ville Kujala SiilPo DNS

P15 60 m Loppukilpailu

1. Tuukka Koskinen LahdA 7,31
2. Leevi-Kalle Heikkilä JyväskKU 7,49
3. Lassi Hakonen PihtipTui 7,53
4. Rasmus Lehikoinen JoensKa 7,54
5. Daniel Keane KeskiUYU 7,56
6. Ukko Korhonen HämeenlTa 7,60
7. Rasmus Martin IFSibboV 7,64
8. Valtteri Louko LapVi 7,67

P15 60 m Alkuerät

1. Tuukka Koskinen LahdA 7,30
2. Leevi-Kalle Heikkilä JyväskKU 7,62
3. Rasmus Lehikoinen JoensKa 7,62
4. Daniel Keane KeskiUYU 7,62
5. Valtteri Louko LapVi 7,64
6. Ukko Korhonen HämeenlTa 7,65
7. Lassi Hakonen PihtipTui 7,67
8. Rasmus Martin IFSibboV 7,72
9. Matti Wellm GER 7,74
10. Jaakko Linnus TampPy 7,75
11. Roope Kivelä TuUL 7,76
12. Abdirahiim Salah HIFK 7,84
13. Jonatan Sperryn EspTa 7,85
14. Viljami Kari VetU 7,85
15. Lauri Peltola KaustPV 7,86
16. Arttu Tauriainen PernU 7,87
17. Juho Koivisto JyväskKU 7,95
18. Väinö Ripatti SavonlRie 7,96
19. Matias Tulokas IFSibboV 7,96
20. Miki Laakso HKV 7,99
21. Lauri Honkanen ImU 7,99
22. Rasmus Kujala KeskiUYU 8,02
23. Adrian Björkgren IFDrott 8,03
24. Niko Patana VetU 8,03
25. Tomi Simonen AlavVi 8,07
26. Aarni Lemetti HKV 8,08
27. Paavo Niinikoski HKV 8,14
28. Erkka Sipilä HKV 8,14
29. Justin Suwannaket GER 8,15
30. Eetu Kalske EspTa 8,17
31. Otto Turunen KuivAu 8,18
32. Jesse Fagerström KaarUra 8,37
33. Mikko Kuivalainen EspTa 8,48
34. Valter Lerbacka GamlakIF 8,49
35. Henrik Kiviniemi TampPy 8,72
Vilho Mällinen OulPy DNS
Walter Törnwall EsboIF DNS

Erä 1

1. Tuukka Koskinen LahdA 7,30
2. Jaakko Linnus TampPy 7,75
3. Viljami Kari VetU 7,85
4. Väinö Ripatti SavonlRie 7,96
5. Otto Turunen KuivAu 8,18
6. Mikko Kuivalainen EspTa 8,48
7. Henrik Kiviniemi TampPy 8,72

Erä 2

1. Leevi-Kalle Heikkilä JyväskKU 7,62
2. Lassi Hakonen PihtipTui 7,67
3. Matti Wellm GER 7,74
4. Abdirahiim Salah HIFK 7,84
5. Lauri Honkanen ImU 7,99
6. Tomi Simonen AlavVi 8,07
7. Erkka Sipilä HKV 8,14
Vilho Mällinen OulPy DNS

Erä 3

1. Ukko Korhonen HämeenlTa 7,65
2. Rasmus Martin IFSibboV 7,72
3. Roope Kivelä TuUL 7,76
4. Lauri Peltola KaustPV 7,86
5. Arttu Tauriainen PernU 7,87
6. Juho Koivisto JyväskKU 7,95
7. Matias Tulokas IFSibboV 7,96
8. Aarni Lemetti HKV 8,08

Erä 4

1. Valtteri Louko LapVi 7,64
2. Jonatan Sperryn EspTa 7,85
3. Rasmus Kujala KeskiUYU 8,02
4. Niko Patana VetU 8,03
5. Paavo Niinikoski HKV 8,14
6. Justin Suwannaket GER 8,15
7. Eetu Kalske EspTa 8,17
8. Jesse Fagerström KaarUra 8,37

Erä 5

1. Rasmus Lehikoinen JoensKa 7,62
2. Daniel Keane KeskiUYU 7,62
3. Miki Laakso HKV 7,99
4. Adrian Björkgren IFDrott 8,03
5. Valter Lerbacka GamlakIF 8,49
Walter Törnwall EsboIF DNS

P15 800 m Loppukilpailu

1. Benjamin Lee HKV 2.07,75 PB
2. Danil Schröder LahdA 2.08,49 PB
3. Antti Juvonen OulPy 2.08,97 PB
4. Joona Rissanen LapLu 2.09,51 PB
5. Wäinö Hautala LahdA 2.09,98 PB
6. Jere Raunio HKV 2.10,35 PB
7. Arvi Väre HämeenlTa 2.12,79
8. Justus Luonela LahdA 2.14,61
9. Daniel Äikäs HKV 2.14,65 PB
10. Matias Kaartinen ÄhtU 2.14,86
Lauri Koskelainen KarhKa DNF
Elias Marjamäki TampPy DNS
Aleksi Rajaniemi LahdA DNS

P15 300 m aj Loppukilpailu

1. Matias Ahtinen JoensKa 41,62
2. Abdirahiim Salah HIFK 41,74
3. Rasmus Lehikoinen JoensKa 42,00
4. Aukusti Jaskari SeinäjSU 42,79
5. Matias Komi IFSibboV 43,08
6. Miska Käyhkö SavonlRie 44,67
7. Jermu Vihmakoski TuUL 44,68
8. Matias Tulokas IFSibboV 44,92
9. Teemu Palonen TampPy 51,42

Erä 1

1. Miska Käyhkö SavonlRie 44,67 SB
2. Jermu Vihmakoski TuUL 44,68 SB
3. Teemu Palonen TampPy 51,42

Erä 2

1. Matias Ahtinen JoensKa 41,62 SB
2. Abdirahiim Salah HIFK 41,74 PB
3. Rasmus Lehikoinen JoensKa 42,00 SB
4. Aukusti Jaskari SeinäjSU 42,79 SB
5. Matias Komi IFSibboV 43,08 SB
6. Matias Tulokas IFSibboV 44,92 SB

P15 Korkeus Loppukilpailu

1. Eemil Porvari HartVoi 185 PB
156 160 164 168 171 174 180 182 185 187
O O – O O O XXO O XO XXX
2. Benjamin Lee HKV 171 PB
146 151 156 160 164 168 171 174
O O O XO XXO XXO O XXX
3. Paavo Niinikoski HKV 168 PB
146 151 156 160 164 168 171
O O O O XXO XXO XXX
4. Matti Wellm GER 164 PB
151 156 160 164 168
O O XO XO XXX
5. Manu Metsäkangas LahdA 160 PB
139 146 151 156 160 164
O O O O O XXX
6. Jonathan Lindroos EspTa 160 PB
146 151 156 160 164
O O O XO XXX
7. Adrian Björkgren IFDrott 156
146 151 156 160
O O O XXX
8. Otto Junnila IFSibboV 151 PB
139 146 151 156
O O XO XXX
9. Miska Käyhkö SavonlRie 151
146 151 156
O XXO XXX
10. Sakari Vallius JoensKa 146
139 146 151
O O XXX

P15 Kolmiloikka Loppukilpailu

1. Manu Metsäkangas LahdA 12,44
11,82 11,96 X 11,77 9,19 12,44

2. Aukusti Jaskari SeinäjSU 12,39 PB
X 12,39 11,81 11,59 X 12,30

3. Matias Ahtinen JoensKa 12,08 PB
11,67 11,54 11,69 11,73 12,08 11,67

4. Väinö Ripatti SavonlRie 11,99 PB
11,20 11,20 11,28 11,66 11,83 11,99

5. Niklas Hyvönen PyhäsU 11,78
11,25 11,45 11,72 11,63 11,76 11,78

6. Aarni Lemetti HKV 11,62 PB
11,62 11,02 11,38 10,95 10,79 –

7. Eetu Jokela AlavVi 11,61
11,46 11,47 11,61 11,30 – –

8. Aaro Syväniemi IlmajKi 11,50
11,50 X X X X X

9. Paavo Niinikoski HKV 11,03 PB
11,03 10,75 10,67

10. Miro Tanninen JoensKa 10,88 PB
X X 10,88

11. Mikko Kuivalainen EspTa 10,49
X X 10,49

12. Jesse Fagerström KaarUra 9,82
9,82 9,36 9,62

Matias Kaartinen ÄhtU DNS

P15 Kuula Loppukilpailu

1. Niklas Hyvönen PyhäsU 15,00 PB
X 14,33 13,81 14,93 14,30 15,00
2. Ahti Pokkinen IFSibboV 14,27
14,27 X X X X X
3. Mico Ekman PiikkKe 13,66 PB
12,43 X 13,07 13,56 13,61 13,66
4. Leevi Lampén LempKiYU 12,65
12,28 12,21 12,57 12,65 X 11,97
5. Max Schulze GER 12,20
11,74 11,71 12,20 10,79 11,07 X
6. Lauri Wuorenrinne IFRaseb 12,00 PB
12,00 11,81 11,40 X X 11,79
7. Lauri Hirvelä JämsI 11,54 PB
11,23 11,54 X 10,84 X X
8. Markus Huhtala PiikkKe 10,87 PB
10,87 10,57 10,58 10,30 X X
9. Juho Leveelahti VirtU 10,85 PB
10,27 10,85 10,68
10. Henrik Kiviniemi TampPy 9,44
9,44 8,89 9,40
11. Teemu Palonen TampPy 9,29 PB
9,29 9,14 9,26
12. Jonathan Lindroos EspTa 9,26
9,26 X 9,21

P15 Kiekko Loppukilpailu

1. Juho-Joel Mäenpää LappVei 45,98 PB
X 45,98 X X X X
2. Jonathan Lindroos EspTa 43,39 PB
40,90 35,19 X 40,84 43,39 41,94
3. Lauri Wuorenrinne IFRaseb 42,55 PB
38,31 34,46 37,86 39,99 42,55 39,14
4. Juho Leveelahti VirtU 40,32
38,20 X 40,05 40,32 39,98 38,32
5. Lari Nikkanen NaantLöy 39,98
X 33,12 35,15 39,98 X X
6. Ahti Pokkinen IFSibboV 39,45
39,45 X X X X X
7. Mico Ekman PiikkKe 37,75
X 37,20 37,75 37,26 X X
8. Max Schulze GER 31,81
X X 31,81 X X 31,21
9. Eetu Jokela AlavVi 31,47
26,41 X 31,47
10. Arvi Väre HämeenlTa 29,97
29,97 29,20 X
11. Markus Huhtala PiikkKe 29,44
28,55 28,99 29,44
12. Teemu Palonen TampPy 28,85 PB
X 28,85 28,58
13. Tomi Simonen AlavVi 27,95
X 27,95 X
14. Henrik Kiviniemi TampPy 22,23
22,23 X X
15. Juho Kantoniemi HyvsU 20,18
20,18 X X
Taneli Hietala AlavVi NM
X X X

P15 4 x 80 m aj Loppukilpailu

1. Alavieskan Viri 1 48,41
2. Tampereen Pyrintö 1 48,92
3. Joensuun Kataja 1 49,66
4. Helsingin Kisa-Veikot 1 50,31
5. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 50,53
6. Hamburger SV 1 50,72
7. Viipurin Urheilijat 1 55,26
8. Tampereen Pyrintö 2 1.02,63
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 DNS

Erä 1

1. Alavieskan Viri 1 48,41
Samuli Takkunen
Tomi Simonen
Taneli Hietala
Eetu Jokela

2. Tampereen Pyrintö 2 1.02,63
Ville Väliharju
Otto Ahonen
Oskar Toomet
Onni Lehto

Erä 2

1. Joensuun Kataja 1 49,66
Sakari Vallius
Miro Tanninen
Rasmus Lehikoinen
Matias Ahtinen

2. Hamburger SV 1 50,72
Matti Wellm
Frederik Denis
Kevin Andreas
Justin Suwannaket

3. Viipurin Urheilijat 1 55,26
Mortti Metsäkoivu
Sajan Irincheev
Samuel Koski
Iivo Hämäläinen

Erä 3

1. Tampereen Pyrintö 1 48,92
Konsta Kankainen
Jere Haapalainen
Eino Perämaa
Jaakko Linnus

2. Helsingin Kisa-Veikot 1 50,31
Ville Kylmäpuro
Simeon Vorselman
Paavo Niinikoski
Benjamin Lee

3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 50,53
Joonas Lapinkero
Atte Leppänen
Miska Saartoala
Juho Koivisto

Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 DNS
Konsta Rutonen
Miki Likander
Martti Hyvärinen
Eetu Pohjonen

M17 60 m Loppukilpailu

1. Eino Vuori HämeenlTa 7,18
2. Joel Turkka TampPy 7,21
3. Taavi Leppänen IkaalU 7,27
4. Alexander Björkgren IFDrott 7,32
5. Julius Lehto TampU 7,38
6. Jami Siira TampPy 7,58
Arttu Sandberg LahdA DNS
Arttu Tuominen TampU DQ

M17 300 m aj Loppukilpailu

1. Joel Turkka TampPy 39,59
2. Atte Timgren HKV 39,87
3. Julius Lehto TampU 41,40
4. Arttu Tuominen TampU 41,43
5. Matvei Telov HIFK 41,65
6. Abdinain Moalin HIFK 42,58
7. Santtu Heikkinen LempKiYU 42,97
8. Arttu Ahola JyväskKU 44,39
9. Elmeri Valkonen JyväskKU 46,63
10. Okko Tiilikainen ViipU 47,20
11. Ari Mahmoudian TampPy 54,20

Erä 1

1. Abdinain Moalin HIFK 42,58
2. Santtu Heikkinen LempKiYU 42,97
3. Elmeri Valkonen JyväskKU 46,63
4. Okko Tiilikainen ViipU 47,20
5. Ari Mahmoudian TampPy 54,20

Erä 2

1. Joel Turkka TampPy 39,59
2. Atte Timgren HKV 39,87
3. Julius Lehto TampU 41,40
4. Arttu Tuominen TampU 41,43 PB
5. Matvei Telov HIFK 41,65 PB
6. Arttu Ahola JyväskKU 44,39

M17 Korkeus Loppukilpailu

1. Ville Eikkula TampPy 186
181 186 192
XO O XXX
2. Joona Koski NummKip 178
162 167 172 175 178 181
O XO XXO O XXO XXX
3. Otso Mikkilä ImU 175
167 172 175 178
O XXO XO XXX
4. Arttu Juvonen VantSa 167 SB
155 162 167 172
O XO O XXX
5. Kasperi Valonen TampPy 167 PB
148 155 162 167 172
O O O XXO XXX
6. Kaapo Kankainen TampPy 162 PB
148 155 162 167
O O XXO XXX
Miro Saartoala JyväskKU NH
148
XXX

M17 Kuula Loppukilpailu

1. Joonas Pulkkinen RistU 13,85 PB
11,54 12,79 13,85 X 12,94 X
2. Juuso Vanhanen KuopRei 13,83
X 12,33 12,97 12,51 12,63 13,83
3. Rami Kankaanpää IlmajKi 13,43
13,37 – X X 13,43 X
4. Ville Myllyaho KuivAu 11,44 PB
10,28 10,01 10,95 11,44 X X
5. Okko Savola TampPy 10,94
10,52 10,54 X 10,94 10,52 10,75
6. Ilmari Ohristo KanksLei 10,18 PB
X 9,51 X 9,47 X 10,18
7. Kaapo Kankainen TampPy 10,13
10,13 X 9,94 10,09 – –
8. Kasperi Valonen TampPy 10,09
9,08 9,25 9,69 10,09 – –
9. Lassi Kanto TampPy 9,08
8,60 8,90 9,08
Pyry Anttila HKV DNS

Juho Kuvaja SeinäjSU DNS

Vesa Leveelahti VirtU DNS

Tiitus Heinisuo IkaalU DNS

T10 60 m Loppukilpailu

1. Emma Juntunen SuomRa 9,28
2. Vilma Luontila TampPy 9,37
3. Veera Pöyry MikkKV 9,61
4. Dayna Austen GamlakIF 9,65
5. Frida Blomfelt EsboIF 9,66
6. Essi Suni JyväskKU 9,66
7. Annika Koivuniemi KauhWi 9,72
8. Ella Kurula IkaalU 9,76

T10 60 m Alkuerät

1. Vilma Luontila TampPy 9,37
2. Emma Juntunen SuomRa 9,40
3. Veera Pöyry MikkKV 9,68
4. Ella Kurula IkaalU 9,68
5. Essi Suni JyväskKU 9,69
6. Dayna Austen GamlakIF 9,75
7. Frida Blomfelt EsboIF 9,75
8. Annika Koivuniemi KauhWi 9,75
9. Olga Riikonen LahdA 9,83
10. Vilma Ryytty LahdA 9,89
11. Liza Ström IFNykn 9,91
12. Hilla Tuominen LahdA 9,91
13. Sirian Öhrnberg HKV 9,91
14. Matilda Koivisto SeinäjSU 9,94
15. Ronja Ström IFNykn 9,95
16. Nelli Karevaara HämeenlTa 10,04
17. Viiviliina Nurminen NurmijYU 10,09
18. Lea Sundelin LarsmoIF 10,11
19. Emmi Kallio TampPy 10,15
20. Vilma Koski PorinYU 10,18
21. Neea Alitalo IkaalU 10,19
22. Aurora Etelätalo TampPy 10,21
23. Enni Makkonen ÄänekU 10,22
24. Olivia Krestyannikova TampPy 10,23
25. Jenna Kolari ValkKa 10,25
26. Kaija Ilomäki HKV 10,26
27. Janette Vähäoja TampPy 10,40
28. Liia Liski NummKip 10,41
29. Melissa Vanhanen KuopRei 10,42
30. Linn Björkskog LarsmoIF 10,44
31. Onerva Tauriainen TampPy 10,45
32. Iina Turunen ToijVau 10,49
33. Seela Turunen ToijVau 10,50
34. Taika Henttonen HKV 10,51
35. Carla Björkgren IFDrott 10,54
36. Kide Koskinen TampU 10,54
37. Sini Seppänen TampPy 10,56
38. Vanessa Pöyhönen VetU 10,58
38. Sinja Ohra-Aho KangasnKa 10,58
40. Josefina Lehtinen TampPy 10,67
41. Eeva Ukkonen KangU 10,68
42. Jenna Lindberg TapE 10,69
43. Eve Savola TampPy 10,69
44. Alina Nyholm BorgåAk 10,70
45. Helmi Nieminen HelsTa 10,70
46. Aura Kulmala TampPy 10,71
47. Lydia Svenfelt LarsmoIF 10,72
48. Jessica Tuominen HelsTa 10,72
49. Noora Moisio TampPy 10,75
50. Veera Joutlahti LänsiUU 10,93
51. Sofia Feodoroff TampPy 10,98
52. Daniela Lindholm GamlakIF 11,13
53. Helmi Paananen LänsiUU 11,13
54. Thilde Sundqvist LarsmoIF 11,15
55. Elsa Kariluoma ViipU 11,18
56. Hanna Soppela ToijVau 11,20
57. Sani Saarinen VehmU 11,23
58. Mira Lautala TampU 11,30
59. Milka Koivukoski HelsTa 11,39
60. Nelia Östman LarsmoIF 11,46
61. Rosaliina Hiltunen VantSa 11,46
62. Nea Kokko TampPy 11,62
63. Anna Luht HelsTa 11,76
64. Elina Anttolainen TampPy 11,82
Asimoula Kennedy HKV DNS
Meri Henttonen HKV DNS
Jonna Kolari ValkKa DNS
Neea Rautiainen SeinäjSU DNS
Kamilla Hillman IkaalU DNS
Iisa Aramo HyvsU DNS
Edith Sjöblom EspTa DNS

Erä 1

1. Ella Kurula IkaalU 9,68
2. Seela Turunen ToijVau 10,50
3. Taika Henttonen HKV 10,51
4. Noora Moisio TampPy 10,75
5. Helmi Paananen LänsiUU 11,13
6. Anna Luht HelsTa 11,76

Erä 2

1. Ronja Ström IFNykn 9,95
2. Lea Sundelin LarsmoIF 10,11
3. Vanessa Pöyhönen VetU 10,58
3. Sinja Ohra-Aho KangasnKa 10,58
5. Elsa Kariluoma ViipU 11,18
Asimoula Kennedy HKV DNS

Erä 3

1. Dayna Austen GamlakIF 9,75
2. Hilla Tuominen LahdA 9,91
3. Kaija Ilomäki HKV 10,26
4. Hanna Soppela ToijVau 11,20
5. Nea Kokko TampPy 11,62
Neea Rautiainen SeinäjSU DNS

Erä 4

1. Matilda Koivisto SeinäjSU 9,94
2. Enni Makkonen ÄänekU 10,22
3. Janette Vähäoja TampPy 10,40
4. Eve Savola TampPy 10,69
5. Alina Nyholm BorgåAk 10,70
6. Milka Koivukoski HelsTa 11,39

Erä 5

1. Emma Juntunen SuomRa 9,40
2. Annika Koivuniemi KauhWi 9,75
3. Aurora Etelätalo TampPy 10,21
4. Linn Björkskog LarsmoIF 10,44
5. Kide Koskinen TampU 10,54
6. Jessica Tuominen HelsTa 10,72

Erä 6

1. Frida Blomfelt EsboIF 9,75
2. Viiviliina Nurminen NurmijYU 10,09
3. Olivia Krestyannikova TampPy 10,23
4. Iina Turunen ToijVau 10,49
5. Helmi Nieminen HelsTa 10,70
6. Mira Lautala TampU 11,30

Erä 7

1. Vilma Luontila TampPy 9,37
2. Liia Liski NummKip 10,41
3. Eeva Ukkonen KangU 10,68
4. Thilde Sundqvist LarsmoIF 11,15
Meri Henttonen HKV DNS

Erä 8

1. Essi Suni JyväskKU 9,69
2. Melissa Vanhanen KuopRei 10,42
3. Carla Björkgren IFDrott 10,54
4. Aura Kulmala TampPy 10,71
5. Lydia Svenfelt LarsmoIF 10,72
Jonna Kolari ValkKa DNS

Erä 9

1. Olga Riikonen LahdA 9,83
2. Liza Ström IFNykn 9,91
3. Vilma Koski PorinYU 10,18
4. Sani Saarinen VehmU 11,23
5. Nelia Östman LarsmoIF 11,46
Iisa Aramo HyvsU DNS

Erä 10

1. Sirian Öhrnberg HKV 9,91
2. Onerva Tauriainen TampPy 10,45
3. Sofia Feodoroff TampPy 10,98
4. Rosaliina Hiltunen VantSa 11,46
Kamilla Hillman IkaalU DNS
Edith Sjöblom EspTa DNS

Erä 11

1. Vilma Ryytty LahdA 9,89
2. Emmi Kallio TampPy 10,15
3. Josefina Lehtinen TampPy 10,67
4. Jenna Lindberg TapE 10,69
5. Daniela Lindholm GamlakIF 11,13
6. Elina Anttolainen TampPy 11,82

Erä 12

1. Veera Pöyry MikkKV 9,68
2. Nelli Karevaara HämeenlTa 10,04
3. Neea Alitalo IkaalU 10,19
4. Jenna Kolari ValkKa 10,25
5. Sini Seppänen TampPy 10,56
6. Veera Joutlahti LänsiUU 10,93

T10 Kuula Loppukilpailu

1. Ruth Toivola RiihimKi 8,40 PB
7,71 7,87 7,96 7,69 8,40 7,43
2. Venla Manner TuUL 7,26
6,63 6,92 6,92 6,96 7,08 7,26
3. Sirian Öhrnberg HKV 7,13 PB
6,39 5,53 7,13 5,95 6,34 6,86
4. Kiira Johansson HeinI 6,87
6,24 6,37 6,58 6,87 6,20 6,72
5. Vilja Välimäki TammRy 6,79
6,18 6,61 5,53 6,79 6,40 6,13
6. Mirella Kärki SeinäjSU 6,57
6,51 6,57 6,42 X 5,81 6,17
7. Roosa Aulamo TampPy 6,56 PB
6,22 5,40 6,56 5,94 6,48 6,48
8. Viiviliina Nurminen NurmijYU 6,48
6,40 6,48 5,88 6,13 6,01 6,07
9. Veera Joutlahti LänsiUU 6,43 PB
5,58 6,20 6,43
10. Neea Keso TampPy 6,29
6,29 6,16 5,63
11. Vilma Koski PorinYU 6,23 PB
5,98 6,03 6,23
12. Annika Koivuniemi KauhWi 6,23 PB
6,03 6,23 5,88
13. Veera Pöyry MikkKV 5,98 PB
5,46 5,98 5,57
14. Anna Saine KanksLei 5,89 PB
5,89 5,47 5,10
15. Vanessa Pöyhönen VetU 5,84
5,84 5,05 5,79
16. Iina Turunen ToijVau 5,82 PB
5,82 5,82 5,53
17. Eerika Nieminen JanJa 5,80 PB
5,80 X 4,99
18. Lovisa Fogde MalaxIF 5,66 PB
4,69 5,66 5,10
19. Minja Mäkelä NoormNo 5,63
5,63 5,11 5,33
20. Aino Kinnunen SuolU 5,49
5,02 4,71 5,49
21. Vilma Ryytty LahdA 5,47 SB
5,47 5,02 5,42
22. Eeva Ukkonen KangU 5,44
4,91 5,43 5,44
23. Senja Kärhä LoimJa 5,44
5,44 4,60 4,86
24. Janette Kaplas LappUM 5,42
5,33 5,19 5,42
25. Dayna Austen GamlakIF 5,42
5,42 4,28 X
26. Olga Riikonen LahdA 5,30 PB
4,83 5,27 5,30
27. Seela Turunen ToijVau 5,22 PB
5,22 5,02 5,01
28. Eve Savola TampPy 5,15 PB
5,08 5,15 5,07
29. Ronja Ström IFNykn 5,02 PB
5,02 4,77 4,77
30. Essi Suni JyväskKU 4,83
4,73 4,47 4,83
31. Enni Makkonen ÄänekU 4,82 SB
4,53 4,82 4,81
32. Liza Ström IFNykn 4,82 PB
4,82 4,55 4,06
33. Minttu Myllyaho KuivAu 4,79
4,79 4,70 4,79
34. Helmi Paananen LänsiUU 4,71
4,71 4,08 4,14
35. Rosaliina Hiltunen VantSa 4,70 SB
3,71 4,70 4,31
36. Nathalie Stråka IFNykn 4,59
4,59 4,55 4,37
37. Lea Sundelin LarsmoIF 4,58
4,53 4,58 X
38. Jenna Lindberg TapE 4,55 PB
3,78 3,87 4,55
39. Sinja Ohra-Aho KangasnKa 4,51
4,41 3,92 4,51
40. Elsa Kariluoma ViipU 4,33
4,33 3,79 3,24
41. Hanna Soppela ToijVau 3,75
3,75 3,47 X
42. Elina Anttolainen TampPy 3,56 PB
3,56 X X
Lydia Svenfelt LarsmoIF NM
X X X
Kamilla Hillman IkaalU

T10 Kiekko Loppukilpailu

1. Ruth Toivola RiihimKi 19,86 PB
18,52 19,68 17,20 19,86 X 16,91
2. Venla Manner TuUL 19,59 PB
18,71 19,59 X X 18,68 X
3. Kiia Mäkinen PorinYU 17,77
16,28 X X 17,18 17,77 X
4. Neea Keso TampPy 16,21 PB
14,11 13,82 13,90 X X 16,21
5. Vilma Luontila TampPy 14,97
10,83 14,94 14,97 14,92 X 14,01
6. Kiira Johansson HeinI 14,97
14,97 X X X 11,51 14,61
7. Vilja Välimäki TammRy 14,93
12,23 14,93 X 13,74 14,43 14,25
8. Eerika Nieminen JanJa 14,56
12,47 X 14,56 13,90 13,85 X
9. Roosa Aulamo TampPy 13,48 PB
9,29 13,48 10,26
10. Minja Mäkelä NoormNo 12,71
12,71 12,33 X
11. Eeva Ukkonen KangU 12,43
12,00 11,38 12,43
12. Janette Kaplas LappUM 12,17
11,86 11,24 12,17
13. Sini Seppänen TampPy 11,83 PB
11,83 9,07 7,82
14. Janette Vähäoja TampPy 11,03
11,03 X 9,72
15. Olga Riikonen LahdA 11,00
9,55 11,00 10,90
16. Jenna Lindberg TapE 10,73 PB
10,73 9,85 X
17. Nathalie Stråka IFNykn 10,65 PB
9,90 10,24 10,65
18. Hilla Tuominen LahdA 10,60
X 10,37 10,60
19. Ella Räisänen EspTa 10,23
10,23 10,23 X
20. Anna Saine KanksLei 9,86 PB
9,59 9,86 X
21. Nea Kokko TampPy 9,23
9,14 X 9,23
22. Eve Savola TampPy 9,16
9,16 8,30 8,03
23. Kaija Ilomäki HKV 8,87
8,15 8,87 6,61
24. Essi Suni JyväskKU 8,65
8,65 8,15 X
25. Mila Mäkinen PorinYU 8,63
8,63 X X
26. Aura Kulmala TampPy 7,92
7,92 6,37 6,96
27. Josefina Lehtinen TampPy 7,65 PB
6,19 7,65 5,60
Asimoula Kennedy HKV DNS

Iisa Aramo HyvsU DNS

T11 60 m Loppukilpailu

1. Venla Reunanen HKV 8,78
2. Adriana Kalymialaris HIFK 9,03
3. Linnea Hirvelä LapVi 9,05
4. Silja Filenius HKV 9,08
5. Vanessa Store KälvTa 9,09
6. Beata Wirola VehmU 9,13
7. Milja Miikkulainen PorinYU 9,13
8. Iida Kastarinen TampPy 9,17
9. Meeri Koliseva JanJa 9,28

T11 60 m Alkuerät

1. Linnea Hirvelä LapVi 8,96
2. Adriana Kalymialaris HIFK 8,96
3. Venla Reunanen HKV 9,00
4. Silja Filenius HKV 9,08
5. Iida Kastarinen TampPy 9,12
6. Meeri Koliseva JanJa 9,14
7. Vanessa Store KälvTa 9,15
8. Beata Wirola VehmU 9,20
9. Milja Miikkulainen PorinYU 9,20
10. Jenni Väänänen HämeenlTa 9,26
11. Maria Djusko HämeenlTa 9,29
12. Sini Rantala TampPy 9,30
13. Matilda Lahti EspTa 9,36
14. Mia Flink EspTa 9,37
15. Iida Tossavainen HKV 9,37
16. Angelina Laurén IFÅsar 9,40
17. Veronica Raikula GamlakIF 9,42
18. Laura Ratilainen ToijVau 9,49
19. Jenni Hirvonen EsboIF 9,50
20. Nellie Byggmästar LarsmoIF 9,50
21. Camilla Uschanov HämeenlTa 9,52
21. Kira Shilov EspTa 9,52
23. Viivi-Leena Kari VetU 9,53
24. Nea Koppeli JyväskKU 9,53
25. Miranda Lehtimäki ForssSa 9,53
26. Aino-Kaisa Pyykkönen KerU 9,54
27. Venla Nykänen KarhKa 9,56
28. Emilia Siggberg EsboIF 9,56
29. Eden Kytö NaantLöy 9,57
30. Lotta Kantonen NaantLöy 9,57
31. Neea Taskinen MäntsU 9,63
32. Aada Salonen PorinYU 9,64
33. Inka Peltola VehmU 9,67
34. Hilla Savioja JyväskKU 9,70
35. Helmi Kunnari PohjKoi 9,70
36. Sarla Kakkola NurmijYU 9,72
37. Anni Huttunen HyvsU 9,73
38. Aino-Maisa Järvenpää OulPy 9,73
39. Neelia Siikala EspTa 9,75
40. Karoliina Krook LänsiUU 9,75
41. Sissi Kaksonen HyvsU 9,78
42. Sara Kyllönen LappUM 9,79
43. Matilda Mehto NaantLöy 9,82
44. Mathilda Parkkinen LarsmoIF 9,84
45. Vanessa Salminen ForssSa 9,86
46. Lotta Savilahti TampPy 9,88
47. Fanny-Amanda Seppälä KeskiUYU 9,89
48. Elli Paananen LänsiUU 9,91
49. Celina Salonen NastNa 9,93
50. Ella Mikkola TampPy 9,93
51. Eerica Koskela IkaalU 9,94
52. Neela Jakonen HyvsU 9,95
53. Emilia Aho TampPy 9,96
54. Venla Noronen EspTa 9,97
55. Ada Kärkelä YlöjU 9,98
56. Aino Härkki TampPy 9,99
57. Juuli Markkula TampPy 10,00
58. Isla Mehtälä KuivAu 10,02
59. Ronja Ljungberg IFÅsar 10,04
60. Ella Harell PorinYU 10,04
61. Martta Nieminen TampPy 10,04
62. Milja Henriksson VantSa 10,05
63. Alisa Norokorpi ValkKa 10,08
64. Elli Isometsä KanksLei 10,08
65. Tinja Kenttälä VehmU 10,09
66. Edit Palmén EspTa 10,14
67. Angeliina Ruotsalainen TampPy 10,15
68. Sara Rajaniemi LahdA 10,16
69. Vilma Hyllinen EspTa 10,18
70. Ellen Telén LänsiUU 10,20
71. Veera Heinonen LappUM 10,24
72. Emma Korpi KangU 10,24
73. Lina Svenlin LarsmoIF 10,26
74. Eevi Hirsi HIFK 10,28
75. Viiu Liski NummKip 10,38
76. Riina Närhi TampPy 10,39
77. Minea Kähönen TampPy 10,40
78. Sylvi Nummela HIFK 10,48
79. Ranim Hamdi TampPy 10,50
80. Roosa Haanpää ViialVa 10,50
81. Iines Holopainen EspTa 10,54
82. Sointu Finnilä GamlakIF 10,61
83. Arianna Kortelainen ValkKa 10,62
84. Meyah Thylin LarsmoIF 10,88
85. Ronja Väliheikki VantSa 11,13
86. Hulda Niemi TampPy 11,57
Melinda Oloo TampPy DNS
Matilda Snellman LarsmoIF DNS
Tilde Thylin LarsmoIF DNS
Felicia Ena LarsmoIF DNS

Erä 1

1. Maria Djusko HämeenlTa 9,29
2. Inka Peltola VehmU 9,67
3. Neela Jakonen HyvsU 9,95
4. Isla Mehtälä KuivAu 10,02
5. Hulda Niemi TampPy 11,57

Erä 2

1. Mia Flink EspTa 9,37
2. Nea Koppeli JyväskKU 9,53
3. Eden Kytö NaantLöy 9,57
4. Sarla Kakkola NurmijYU 9,72
5. Anni Huttunen HyvsU 9,73
6. Ella Harell PorinYU 10,04

Erä 3

1. Venla Reunanen HKV 9,00
2. Hilla Savioja JyväskKU 9,70
3. Matilda Mehto NaantLöy 9,82
4. Milja Henriksson VantSa 10,05
5. Iines Holopainen EspTa 10,54

Erä 4

1. Sini Rantala TampPy 9,30
2. Lotta Kantonen NaantLöy 9,57
3. Fanny-Amanda Seppälä KeskiUYU 9,89
4. Juuli Markkula TampPy 10,00
5. Lina Svenlin LarsmoIF 10,26
Matilda Snellman LarsmoIF DNS

Erä 5

1. Iida Tossavainen HKV 9,37
2. Helmi Kunnari PohjKoi 9,70
3. Celina Salonen NastNa 9,93
4. Tinja Kenttälä VehmU 10,09
5. Riina Närhi TampPy 10,39
6. Sointu Finnilä GamlakIF 10,61

Erä 6

1. Beata Wirola VehmU 9,20
2. Veronica Raikula GamlakIF 9,42
3. Viivi-Leena Kari VetU 9,53
4. Aino-Maisa Järvenpää OulPy 9,73
5. Eerica Koskela IkaalU 9,94
6. Emilia Aho TampPy 9,96

Erä 7

1. Iida Kastarinen TampPy 9,12
2. Emilia Siggberg EsboIF 9,56
3. Sara Kyllönen LappUM 9,79
4. Vanessa Salminen ForssSa 9,86
5. Alisa Norokorpi ValkKa 10,08
6. Viiu Liski NummKip 10,38

Erä 8

1. Linnea Hirvelä LapVi 8,96
2. Karoliina Krook LänsiUU 9,75
3. Ada Kärkelä YlöjU 9,98
4. Minea Kähönen TampPy 10,40
5. Ronja Väliheikki VantSa 11,13
Melinda Oloo TampPy DNS

Erä 9

1. Milja Miikkulainen PorinYU 9,20
2. Laura Ratilainen ToijVau 9,49
3. Lotta Savilahti TampPy 9,88
4. Elli Isometsä KanksLei 10,08
Tilde Thylin LarsmoIF DNS
Felicia Ena LarsmoIF DNS

Erä 10

1. Matilda Lahti EspTa 9,36
2. Aino-Kaisa Pyykkönen KerU 9,54
3. Mathilda Parkkinen LarsmoIF 9,84
4. Ronja Ljungberg IFÅsar 10,04
5. Edit Palmén EspTa 10,14
6. Meyah Thylin LarsmoIF 10,88

Erä 11

1. Jenni Väänänen HämeenlTa 9,26
2. Kira Shilov EspTa 9,52
3. Neelia Siikala EspTa 9,75
4. Arianna Kortelainen ValkKa 10,62

Erä 12

1. Silja Filenius HKV 9,08
2. Venla Nykänen KarhKa 9,56
3. Sissi Kaksonen HyvsU 9,78
4. Angeliina Ruotsalainen TampPy 10,15
5. Ranim Hamdi TampPy 10,50

Erä 13

1. Jenni Hirvonen EsboIF 9,50
2. Miranda Lehtimäki ForssSa 9,53
3. Martta Nieminen TampPy 10,04
4. Sara Rajaniemi LahdA 10,16
5. Ellen Telén LänsiUU 10,20
6. Emma Korpi KangU 10,24

Erä 14

1. Angelina Laurén IFÅsar 9,40
2. Nellie Byggmästar LarsmoIF 9,50
3. Camilla Uschanov HämeenlTa 9,52
4. Neea Taskinen MäntsU 9,63
5. Aada Salonen PorinYU 9,64
6. Veera Heinonen LappUM 10,24

Erä 15

1. Meeri Koliseva JanJa 9,14
2. Vanessa Store KälvTa 9,15
3. Ella Mikkola TampPy 9,93
4. Vilma Hyllinen EspTa 10,18
5. Eevi Hirsi HIFK 10,28
6. Sylvi Nummela HIFK 10,48

Erä 16

1. Adriana Kalymialaris HIFK 8,96
2. Elli Paananen LänsiUU 9,91
3. Venla Noronen EspTa 9,97
4. Aino Härkki TampPy 9,99
5. Roosa Haanpää ViialVa 10,50

T11 Pituus Loppukilpailu

1. Venla Reunanen HKV 4,68
2. Adriana Kalymialaris HIFK 4,43
3. Linnea Hirvelä LapVi 4,37
4. Iida Kastarinen TampPy 4,36
5. Erika Juselius HämeenlTa 4,27
6. Iina Niemelä LempKiYU 4,27
7. Iida Tossavainen HKV 4,21
8. Maria Djusko HämeenlTa 4,20
9. Vanessa Store KälvTa 4,11
10. Niia Niemelä LempKiYU 4,10
11. Judith Miranda TuUL 4,10
12. Helmi Kunnari PohjKoi 4,09
13. Miranda Lehtimäki ForssSa 4,09
14. Nea Koppeli JyväskKU 4,07
15. Laura Ratilainen ToijVau 4,03
16. Milja Miikkulainen PorinYU 3,98
17. Aada Salonen PorinYU 3,97
18. Aino-Kaisa Pyykkönen KerU 3,91
19. Venla Nykänen KarhKa 3,91
20. Meeri Koliseva JanJa 3,87
21. Lotta Kantonen NaantLöy 3,86
22. Juuli Markkula TampPy 3,85
23. Anni Huttunen HyvsU 3,84
24. Mia Flink EspTa 3,82
25. Emilia Siggberg EsboIF 3,81
26. Ella Mikkola TampPy 3,79
27. Hilla Savioja JyväskKU 3,77
28. Sarla Kakkola NurmijYU 3,77
29. Sissi Kaksonen HyvsU 3,77
30. Viivi-Leena Kari VetU 3,76
31. Juliana Hartikainen NaantLöy 3,74
32. Tinja Kenttälä VehmU 3,71
33. Matilda Lahti EspTa 3,70
34. Angelina Laurén IFÅsar 3,70
35. Neelia Siikala EspTa 3,69
36. Karoliina Krook LänsiUU 3,68
37. Eden Kytö NaantLöy 3,67
38. Jenni Hirvonen EsboIF 3,67
39. Veronica Raikula GamlakIF 3,67
40. Celina Salonen NastNa 3,66
41. Ella Harell PorinYU 3,64
42. Ronja Ljungberg IFÅsar 3,63
43. Lara Mäkelä TampPy 3,63
44. Nellie Byggmästar LarsmoIF 3,62
45. Lotta Savilahti TampPy 3,59
46. Isla Mehtälä KuivAu 3,54
47. Milja Henriksson VantSa 3,54
48. Neela Jakonen HyvsU 3,53
49. Venla Noronen EspTa 3,53
50. Sara Kyllönen LappUM 3,51
51. Fanny-Amanda Seppälä KeskiUYU 3,48
52. Sylvi Nummela HIFK 3,47
53. Edit Palmén EspTa 3,46
54. Emilia Aho TampPy 3,45
55. Pinja Heino JyväskKU 3,45
56. Neea Taskinen MäntsU 3,44
57. Martta Nieminen TampPy 3,43
58. Ronja Väliheikki VantSa 3,43
59. Alisa Norokorpi ValkKa 3,42
60. Lina Svenlin LarsmoIF 3,40
61. Elli Paananen LänsiUU 3,39
62. Aino-Maisa Järvenpää OulPy 3,38
63. Sointu Finnilä GamlakIF 3,38
64. Angeliina Ruotsalainen TampPy 3,37
65. Emma Korpi KangU 3,32
66. Kaisa Keränen OulPy 3,31
67. Vilma Hyllinen EspTa 3,31
68. Mathilda Parkkinen LarsmoIF 3,27
69. Veera Heinonen LappUM 3,27
70. Ellen Telén LänsiUU 3,26
71. Arianna Kortelainen ValkKa 3,23
72. Ranim Hamdi TampPy 3,21
73. Helmi Voutilainen KaarUra 3,20
74. Eevi Hirsi HIFK 3,14
75. Sara Rajaniemi LahdA 3,05
76. Riina Närhi TampPy 2,98
77. Aino Härkki TampPy 2,97
78. Iines Holopainen EspTa 2,92
79. Viiu Liski NummKip 2,88
80. Meyah Thylin LarsmoIF 2,80
81. Hulda Niemi TampPy 2,41
Hilda Erholtz OulPy DNS
Melinda Oloo TampPy DNS
Matilda Snellman LarsmoIF DNS
Tilde Thylin LarsmoIF DNS
Felicia Ena LarsmoIF DNS
Nella Mäkynen LempKiYU DNS
Saara Kuha ViialVa DNS
Eerica Koskela IkaalU DNS

Ryhmä 1

1. Meeri Koliseva JanJa 3,87
3,48 3,87 3,63

2. Anni Huttunen HyvsU 3,84
3,84 3,69 3,71

3. Emilia Siggberg EsboIF 3,81 PB
3,81 3,65 3,81

4. Tinja Kenttälä VehmU 3,71 PB
3,71 3,57 3,47

5. Karoliina Krook LänsiUU 3,68
3,46 3,62 3,68

6. Veronica Raikula GamlakIF 3,67
3,44 3,39 3,67

7. Lara Mäkelä TampPy 3,63
3,63 3,39 X

8. Lotta Savilahti TampPy 3,59 PB
3,49 3,59 3,52

9. Sylvi Nummela HIFK 3,47
3,47 3,34 3,39

10. Ronja Väliheikki VantSa 3,43
3,23 3,30 3,43

11. Lina Svenlin LarsmoIF 3,40 PB
3,40 3,26 3,36

12. Sointu Finnilä GamlakIF 3,38
X 2,82 3,38

13. Angeliina Ruotsalainen TampPy 3,37 PB
3,23 3,37 3,32

14. Emma Korpi KangU 3,32
3,32 3,21 2,44

15. Helmi Voutilainen KaarUra 3,20 PB
3,20 3,16 3,18

16. Sara Rajaniemi LahdA 3,05
2,95 2,92 3,05

17. Meyah Thylin LarsmoIF 2,80
2,80 2,77 2,79

18. Hulda Niemi TampPy 2,41
X 2,36 2,41

Melinda Oloo TampPy DNS

Matilda Snellman LarsmoIF DNS

Tilde Thylin LarsmoIF DNS

Felicia Ena LarsmoIF DNS

Eerica Koskela IkaalU DNS

Nella Mäkynen LempKiYU DNS

Ryhmä 2

1. Hilla Savioja JyväskKU 3,77 PB
3,74 3,50 3,77

2. Eden Kytö NaantLöy 3,67 PB
3,67 3,58 3,65

3. Celina Salonen NastNa 3,66 PB
3,44 3,41 3,66

4. Isla Mehtälä KuivAu 3,54 PB
3,54 3,53 3,51

5. Milja Henriksson VantSa 3,54 PB
3,43 3,49 3,54

6. Fanny-Amanda Seppälä KeskiUYU 3,48
3,44 3,48 3,45

7. Edit Palmén EspTa 3,46 PB
3,46 3,27 3,28

8. Emilia Aho TampPy 3,45 PB
3,38 3,32 3,45

9. Pinja Heino JyväskKU 3,45
3,36 3,45 3,33

10. Neea Taskinen MäntsU 3,44 PB
3,29 3,28 3,44

11. Martta Nieminen TampPy 3,43 PB
3,37 3,43 3,21

12. Alisa Norokorpi ValkKa 3,42
2,78 3,42 3,15

13. Aino-Maisa Järvenpää OulPy 3,38
3,38 3,34 3,35

14. Kaisa Keränen OulPy 3,31
3,25 3,19 3,31

15. Ellen Telén LänsiUU 3,26
3,10 3,15 3,26

16. Arianna Kortelainen ValkKa 3,23
3,23 3,22 3,22

17. Ranim Hamdi TampPy 3,21 PB
3,08 3,21 3,12

18. Eevi Hirsi HIFK 3,14
3,09 3,14 3,02

19. Riina Närhi TampPy 2,98
2,73 2,79 2,98

20. Aino Härkki TampPy 2,97
2,92 2,97 2,87

21. Iines Holopainen EspTa 2,92
2,92 2,85 2,84

22. Viiu Liski NummKip 2,88
2,83 X 2,88

Hilda Erholtz OulPy DNS

Ryhmä 3

1. Maria Djusko HämeenlTa 4,20 PB
3,31 4,09 4,20 3,95 4,05 3,97

2. Milja Miikkulainen PorinYU 3,98 PB
3,46 X 3,98

3. Venla Nykänen KarhKa 3,91 PB
3,29 3,62 3,91

4. Sarla Kakkola NurmijYU 3,77 PB
3,65 3,69 3,77

5. Juliana Hartikainen NaantLöy 3,74 PB
3,74 3,67 3,52

6. Matilda Lahti EspTa 3,70 PB
3,70 3,67 3,33

7. Angelina Laurén IFÅsar 3,70 PB
3,52 3,42 3,70

8. Neelia Siikala EspTa 3,69 PB
3,55 3,45 3,69

9. Jenni Hirvonen EsboIF 3,67
3,67 3,64 X

10. Ella Harell PorinYU 3,64
3,64 3,53 3,57

11. Ronja Ljungberg IFÅsar 3,63
3,63 3,33 3,48

12. Nellie Byggmästar LarsmoIF 3,62
3,55 3,62 3,49

13. Neela Jakonen HyvsU 3,53
3,39 3,47 3,53

14. Venla Noronen EspTa 3,53
3,40 3,53 3,46

15. Sara Kyllönen LappUM 3,51
3,51 3,42 3,33

16. Elli Paananen LänsiUU 3,39
3,39 2,56 3,34

17. Vilma Hyllinen EspTa 3,31
3,31 X 3,23

18. Mathilda Parkkinen LarsmoIF 3,27 PB
3,27 3,21 X

19. Veera Heinonen LappUM 3,27
3,17 3,27 3,13

Saara Kuha ViialVa DNS

Ryhmä 4

1. Venla Reunanen HKV 4,68 PB
4,44 4,49 4,38 4,50 4,59 4,68

2. Adriana Kalymialaris HIFK 4,43
4,27 4,26 4,39 4,43 4,37 4,42

3. Linnea Hirvelä LapVi 4,37 PB
4,37 4,37 3,33 4,31 4,28 4,33

4. Iida Kastarinen TampPy 4,36 PB
4,12 4,36 4,19 4,17 4,13 4,27

5. Erika Juselius HämeenlTa 4,27 PB
4,27 4,26 4,17 4,19 4,15 3,97

6. Iina Niemelä LempKiYU 4,27 PB
4,18 4,21 4,18 4,02 4,17 4,27

7. Iida Tossavainen HKV 4,21 PB
3,85 4,21 3,69 4,07 3,97 3,90

8. Vanessa Store KälvTa 4,11 PB
3,96 4,11 3,98

9. Niia Niemelä LempKiYU 4,10
3,96 4,09 4,10

10. Judith Miranda TuUL 4,10 PB
4,10 4,01 3,92

11. Helmi Kunnari PohjKoi 4,09
3,95 4,09 4,02

12. Miranda Lehtimäki ForssSa 4,09 PB
3,91 3,99 4,09

13. Nea Koppeli JyväskKU 4,07
4,04 4,07 3,86

14. Laura Ratilainen ToijVau 4,03 PB
3,98 3,91 4,03

15. Aada Salonen PorinYU 3,97 PB
3,93 3,65 3,97

16. Aino-Kaisa Pyykkönen KerU 3,91
3,79 3,91 3,77

17. Lotta Kantonen NaantLöy 3,86
3,39 3,83 3,86

18. Juuli Markkula TampPy 3,85 PB
3,67 3,85 3,67

19. Mia Flink EspTa 3,82
3,82 3,75 3,75

20. Ella Mikkola TampPy 3,79 PB
X 3,78 3,79

21. Sissi Kaksonen HyvsU 3,77
3,51 3,77 3,68

22. Viivi-Leena Kari VetU 3,76
3,69 3,75 3,76

T11 Kiekko Loppukilpailu

1. Pinja Kärhä LoimJa 30,72 SB
27,34 27,28 24,61 X 28,07 30,72
2. Natalie Saarinen EspTa 26,65 PB
X 26,63 20,78 26,65 25,48 26,31
3. Matilda Mehto NaantLöy 24,62 PB
18,39 X X 22,52 21,80 24,62
4. Jenni Väänänen HämeenlTa 24,31 PB
22,35 X 24,31 23,46 X 22,90
5. Venla Kärhä LoimJa 21,33
X 19,81 21,33 X 19,96 20,39
6. Vanessa Salminen ForssSa 20,66
18,40 17,39 17,23 20,66 19,87 X
7. Antonina Shveykovskaya KuivAu 20,44 PB
20,44 15,77 16,57 X X 16,51
8. Kaisa Keränen OulPy 19,74
19,74 X 17,79 15,75 X 14,55
9. Camilla Uschanov HämeenlTa 18,28 PB
12,55 18,28 X
10. Elli Isometsä KanksLei 17,06
14,18 17,06 15,99
11. Emilia Siggberg EsboIF 15,96
X 15,79 15,96
12. Pinja Heino JyväskKU 15,37 PB
X 15,37 12,49
13. Helmi Voutilainen KaarUra 15,25 PB
X 15,25 14,13
14. Miina Valtonen PaimU 14,78
X X 14,78
15. Martta Nieminen TampPy 14,11
X 13,75 14,11
16. Emilia Aho TampPy 13,69 PB
8,74 5,42 13,69
17. Angeliina Ruotsalainen TampPy 12,79 PB
12,74 12,79 X
18. Neea Viitaharju JyväskKU 11,49
11,49 X 10,38
19. Roosa Haanpää ViialVa 11,25
11,25 8,90 X
Emma Korpi KangU DNS

Iines Holopainen EspTa DNS

T11 4 x 60 m aj Loppukilpailu

1. Tampereen Pyrintö 1 43,13
2. Espoon Tapiot 1 44,92
3. Hämeenlinnan Tarmo 1 45,06
4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 46,33
5. Naantalin Löyly 1 46,33
6. Espoon Tapiot 2 48,51
7. Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1 48,76
8. Lahden Ahkera 1 49,27
9. Helsingin Kisa-Veikot 1 49,36
10. Tampereen Pyrintö 3 52,15
11. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 52,65
12. Tampereen Pyrintö 4 56,67
13. Helsingin Tarmo 1 1.00,54
Tampereen Pyrintö 2 DQ

Erä 1

1. Espoon Tapiot 2 48,51
Edit Palmén
Iines Holopainen
Vilma Hyllinen
Neelia Siikala

2. Tampereen Pyrintö 3 52,15
Lotta Savilahti
Angeliina Ruotsalainen
Lara Mäkelä
Martta Nieminen

3. Tampereen Pyrintö 4 56,67
Aino Härkki
Hulda Niemi
Noora Moisio
Riina Närhi

Erä 2

1. Espoon Tapiot 1 44,92
Mia Flink
Venla Noronen
Matilda Lahti
Natalie Saarinen

2. Hämeenlinnan Tarmo 1 45,06
Jenni Väänänen
Maria Djusko
Camilla Uschanov
Erika Juselius

Tampereen Pyrintö 2 DQ
Ella Mikkola
Eeva Kivistö
Ranim Hamdi
Neea Keso

Erä 3

1. Naantalin Löyly 1 46,33
Matilda Mehto
Juliana Hartikainen
Eden Kytö
Lotta Kantonen

2. Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1 48,76
Ellen Telén
Veera Joutlahti
Karoliina Krook
Elli Paananen

3. Lahden Ahkera 1 49,27
Hilla Tuominen
Sara Rajaniemi
Vilma Ryytty
Olga Riikonen

4. Helsingin Tarmo 1 1.00,54
Milka Koivukoski
Helmi Nieminen
Jessica Tuominen
Anna Luht

Erä 4

1. Tampereen Pyrintö 1 43,13
Iida Kastarinen
Vilma Luontila
Juuli Markkula
Sini Rantala

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 46,33
Melina Vertala
Hilla Savioja
Pinja Heino
Nea Koppeli

3. Helsingin Kisa-Veikot 1 49,36
Venla Reunanen
Sirian Öhrnberg
Kaija Ilomäki
Iida Tossavainen

4. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 52,65
Veera Heinonen
Janette Kaplas
Jade Hänninen
Sara Kyllönen

T12 60 m Loppukilpailu

1. Emmi Mäkinen VehmU 8,36
2. Elmiina Siikala EspTa 8,50
3. Krista Lehti TampPy 8,52
4. Saara Eriksson PorvU 8,67
5. Seela Paavilainen TampPy 8,74
6. Helmiina Saarikunnas LahdA 8,77
7. Safia Mekki PohjKoi 8,83
8. Tilda Tavi TampPy 8,94

T12 60 m Alkuerät

1. Emmi Mäkinen VehmU 8,44
2. Krista Lehti TampPy 8,53
3. Elmiina Siikala EspTa 8,69
4. Saara Eriksson PorvU 8,75
5. Safia Mekki PohjKoi 8,82
6. Seela Paavilainen TampPy 8,83
7. Helmiina Saarikunnas LahdA 8,84
8. Tilda Tavi TampPy 8,88
9. Sanni-Veera Viertola RiihimKi 8,91
10. Olivia Panhelainen JoensKa 8,91
11. Charlotte Kajander HIFK 8,94
12. Kiia Äikää HIFK 8,95
13. Silja Saarinen VehmU 9,00
14. Siiri Kylmänen KuivAu 9,01
15. Eevi Ylitalo JyväskKU 9,04
16. Milla Kangas OulPy 9,04
17. Chantelle Peter HKV 9,04
18. Kiia Vanhatupa OulPy 9,04
19. Unni Leinonen TampPy 9,06
20. Hanna Kaikkonen OulPy 9,07
21. Vilma Björkskog LarsmoIF 9,07
22. Sara Hekkala HelsTa 9,09
23. Melissa Myllymäki KangU 9,10
24. Pihla Tiihonen JyväskKU 9,10
25. Senni Ohra-Aho KangasnKa 9,10
26. Miriam Puolimatka VehmU 9,12
27. Emilia Chandras EspTa 9,13
28. Monamaria Pyhältö TampPy 9,15
29. Sara Ahlfors HIFK 9,17
30. Elisabet Kujanpää ValkHa 9,22
31. Helmi Salmela TampPy 9,22
32. Emmi Savenius VehmU 9,22
33. Maija Männistö TuUL 9,23
34. Jonna Romo KangasnKa 9,24
35. Oona Haataja EspTa 9,25
36. Siiri Kihlman JyväskKU 9,26
37. Malva Brännbacka LarsmoIF 9,26
38. Saara Hokkanen EspTa 9,28
39. Ella-Sofia Hyövelä LiedPa 9,33
40. Bella Halme TampPy 9,34
41. Maisa Aarikka PorinYU 9,34
42. Jutta Kovaniemi OulPy 9,38
43. Emilia Nieminen TampPy 9,40
44. Saana Säilä ViipU 9,41
45. Milla Lautala TampPy 9,45
46. Aada Mantere KangU 9,46
47. Jenna Riipinen TampPy 9,48
48. Emilia Rättö HämeenlTa 9,48
49. Emma Koskinen EspTa 9,49
50. Neela Notkonen LahdA 9,53
51. Peppi Ehrnsten LänsiUU 9,53
52. Nilla Oksanen TampPy 9,53
53. Anni Forss TampPy 9,62
54. Maija Oksa ViialVa 9,62
55. Kiira Kiiskinen JoensKa 9,63
56. Jenna Pentinniemi ViialVa 9,69
57. Pinja Kurki TampPy 9,71
58. Anni Nurminen EspTa 9,72
59. Peppi Seppänen NokU 9,72
60. Pihla Kurki TampPy 9,76
61. Miisa Turunen ToijVau 9,84
62. Emmi Winberg KaarUra 9,85
63. Anni Minkkinen TampPy 9,86
64. Oona Kärkkäinen JoensKa 9,88
65. Kiia Hämäläinen JyväskKU 9,91
66. Elviira Jaalama HämeenlTa 9,91
67. Juuli Laakso TampPy 9,92
68. Ada Henriksson ViipU 9,92
69. Oona Kokko TampPy 9,94
70. Clara Linqvist IFNykn 9,95
71. Kira Koskiniemi HKV 9,96
72. Venla Simonen JoensKa 9,99
73. Kerttu Nykänen KarhKa 9,99
74. Vilhelmiina Saukkola NummKip 9,99
75. Iitu Rantalainen TampPy 10,04
76. Saimi Kivelä LappUM 10,06
77. Nora Korelin HKV 10,06
78. Rebekka Pöyhönen VetU 10,07
79. Regina Laitinen HelsTa 10,07
80. Tilde Nordman VasaIS 10,11
81. Emma Lehtonen NurmijYU 10,19
82. Jenniina Eronen EspTa 10,26
83. Pihla Lahtinen TampPy 10,26
84. Meaminea Kerkelä ViipU 10,27
85. Sirkku Tuominen TampU 10,29
86. Elsa Lenihan TampPy 10,35
87. Anna Outinen HelsTa 10,39
88. Tara Hatakka VantSa 10,42
89. Sanni Lehtonen NurmijYU 10,43
90. Tinsae Gröhn TampPy 10,46
91. Alisa Okkonen KuivAu 10,48
92. Piita Pesä TampPy 10,49
93. Heidi Virtanen KaarUra 10,53
94. Elin Päivärinta LarsmoIF 10,56
Siiri Päiväniemi HKV DNS
Tessa Peltoniemi TampPy DNS
Anna Selin TampPy DNS
Milja Lehtinen TampPy DNS
Salla Mäkipere LiedPa DNS
Malla Tuomola ForssSa DNS
Miisa Tuomola ForssSa DNS
Essi Marjamäki EspTa DNS

Erä 1

1. Tilda Tavi TampPy 8,88
2. Pihla Tiihonen JyväskKU 9,10
3. Siiri Kihlman JyväskKU 9,26
4. Emilia Rättö HämeenlTa 9,48
5. Pihla Kurki TampPy 9,76
6. Nora Korelin HKV 10,06
7. Piita Pesä TampPy 10,49
Tessa Peltoniemi TampPy DNS

Erä 2

1. Siiri Kylmänen KuivAu 9,01
2. Eevi Ylitalo JyväskKU 9,04
3. Jonna Romo KangasnKa 9,24
4. Emmi Winberg KaarUra 9,85
5. Juuli Laakso TampPy 9,92
6. Elsa Lenihan TampPy 10,35
7. Elin Päivärinta LarsmoIF 10,56
Miisa Tuomola ForssSa DNS

Erä 3

1. Saara Eriksson PorvU 8,75
2. Kiia Vanhatupa OulPy 9,04
3. Sara Hekkala HelsTa 9,09
4. Monamaria Pyhältö TampPy 9,15
5. Bella Halme TampPy 9,34
6. Meaminea Kerkelä ViipU 10,27
Essi Marjamäki EspTa DNS

Erä 4

1. Sanni-Veera Viertola RiihimKi 8,91
2. Emilia Chandras EspTa 9,13
3. Milla Lautala TampPy 9,45
4. Aada Mantere KangU 9,46
5. Kiira Kiiskinen JoensKa 9,63
6. Miisa Turunen ToijVau 9,84
7. Rebekka Pöyhönen VetU 10,07
8. Tinsae Gröhn TampPy 10,46

Erä 5

1. Helmiina Saarikunnas LahdA 8,84
2. Helmi Salmela TampPy 9,22
3. Emmi Savenius VehmU 9,22
4. Emma Koskinen EspTa 9,49
5. Peppi Seppänen NokU 9,72
6. Kira Koskiniemi HKV 9,96
7. Pihla Lahtinen TampPy 10,26
8. Heidi Virtanen KaarUra 10,53

Erä 6

1. Milla Kangas OulPy 9,04
2. Miriam Puolimatka VehmU 9,12
3. Jutta Kovaniemi OulPy 9,38
4. Emilia Nieminen TampPy 9,40
5. Venla Simonen JoensKa 9,99
6. Regina Laitinen HelsTa 10,07
7. Anna Outinen HelsTa 10,39

Erä 7

1. Seela Paavilainen TampPy 8,83
2. Silja Saarinen VehmU 9,00
3. Ella-Sofia Hyövelä LiedPa 9,33
4. Peppi Ehrnsten LänsiUU 9,53
5. Ada Henriksson ViipU 9,92
6. Tilde Nordman VasaIS 10,11
7. Emma Lehtonen NurmijYU 10,19
Siiri Päiväniemi HKV DNS

Erä 8

1. Elmiina Siikala EspTa 8,69
2. Vilma Björkskog LarsmoIF 9,07
3. Senni Ohra-Aho KangasnKa 9,10
4. Saara Hokkanen EspTa 9,28
5. Anni Minkkinen TampPy 9,86
6. Oona Kokko TampPy 9,94
7. Kerttu Nykänen KarhKa 9,99
8. Sirkku Tuominen TampU 10,29

Erä 9

1. Olivia Panhelainen JoensKa 8,91
2. Charlotte Kajander HIFK 8,94
3. Kiia Äikää HIFK 8,95
4. Elisabet Kujanpää ValkHa 9,22
5. Oona Haataja EspTa 9,25
6. Kiia Hämäläinen JyväskKU 9,91
7. Clara Linqvist IFNykn 9,95
Anna Selin TampPy DNS

Erä 10

1. Safia Mekki PohjKoi 8,82
2. Maija Männistö TuUL 9,23
3. Anni Forss TampPy 9,62
4. Maija Oksa ViialVa 9,62
5. Iitu Rantalainen TampPy 10,04
6. Jenniina Eronen EspTa 10,26
Milja Lehtinen TampPy DNS
Salla Mäkipere LiedPa DNS

Erä 11

1. Krista Lehti TampPy 8,53
2. Hanna Kaikkonen OulPy 9,07
3. Nilla Oksanen TampPy 9,53
4. Jenna Pentinniemi ViialVa 9,69
5. Pinja Kurki TampPy 9,71
6. Elviira Jaalama HämeenlTa 9,91
7. Tara Hatakka VantSa 10,42
Malla Tuomola ForssSa DNS

Erä 12

1. Chantelle Peter HKV 9,04
2. Unni Leinonen TampPy 9,06
3. Malva Brännbacka LarsmoIF 9,26
4. Maisa Aarikka PorinYU 9,34
5. Jenna Riipinen TampPy 9,48
6. Neela Notkonen LahdA 9,53
7. Vilhelmiina Saukkola NummKip 9,99
8. Alisa Okkonen KuivAu 10,48

Erä 13

1. Emmi Mäkinen VehmU 8,44
2. Melissa Myllymäki KangU 9,10
3. Sara Ahlfors HIFK 9,17
4. Saana Säilä ViipU 9,41
5. Anni Nurminen EspTa 9,72
6. Oona Kärkkäinen JoensKa 9,88
7. Saimi Kivelä LappUM 10,06
8. Sanni Lehtonen NurmijYU 10,43

T12 Korkeus Loppukilpailu

1. Aino Aalto HämeenlTa 155
2. Charlotte Kajander HIFK 144
3. Saara Hokkanen EspTa 144
4. Emmi Savenius VehmU 138
5. Silja Saarinen VehmU 138
6. Sofia Sivunen PorinYU 138
7. Helmiina Saarikunnas LahdA 135
8. Kiia Vanhatupa OulPy 135
8. Eevi Ylitalo JyväskKU 135
10. Anni Nurminen EspTa 135
11. Pirkko Järvikylä JyväskKU 135
12. Linnea Kero TuUL 135
13. Molly Forslund VasaIS 131
14. Oona Moisio TampPy 131
14. Emilia Reinikainen KalajJu 131
16. Jenna Riipinen TampPy 131
16. Elisabeth Kvist VasaIS 131
18. Vilma Björkskog LarsmoIF 131
19. Kaisa Kivinen EspTa 126
19. Siru Huuskola KeskiUYU 126
19. Vilma Laaksonen PorinYU 126
19. Heidi Virtanen KaarUra 126
23. Neela Notkonen LahdA 126
23. Emma Koskinen EspTa 126
23. Sara Hekkala HelsTa 126
26. Noora Joki PohjKoi 126
27. Milla Kangas OulPy 126
28. Pihla Kurki TampPy 126
29. Mona Lamppu EsboIF 121
29. Elviira Jaalama HämeenlTa 121
31. Taru Repo PohjKoi 121
32. Pihla Tiihonen JyväskKU 121
32. Lumia Laakso KeskiUYU 121
32. Emma Lehtonen NurmijYU 121
32. Maija Oksa ViialVa 121
36. Seela Kanerva PälkLL 121
37. Miriam Puolimatka VehmU 121
38. Elli Rantala EspTa 121
39. Nilla Oksanen TampPy 116
39. Helmi Salmela TampPy 116
39. Miisa Turunen ToijVau 116
42. Essi Ilomäki TampPy 109
42. Majken Clement LarsmoIF 109
42. Kiira Kiiskinen JoensKa 109
45. Milla Lautala TampPy 109
45. Pinja Kurki TampPy 109
47. Hertta Lehto TampPy 109
48. Anni Minkkinen TampPy 109
49. Iitu Rantalainen TampPy 102
49. Elin Päivärinta LarsmoIF 102
49. Clara Linqvist IFNykn 102
52. Emmi Winberg KaarUra 095
Unni Leinonen TampPy DNS
Monamaria Pyhältö TampPy DNS
Vilja Hautaniemi LahdA DNS
Salla Mäkipere LiedPa DNS
Emma Väänänen VantSa DNS
Essi Marjamäki EspTa DNS

Ryhmä 1

1. Silja Saarinen VehmU 138
109 116 121 126 131 135 138 141
0 O O XO XO XO XO XXX
2. Jenna Riipinen TampPy 131 PB
095 102 109 116 121 126 131 135
O O O O O XO XO XXX
2. Elisabeth Kvist VasaIS 131 PB
116 121 126 131 135
O XO O XO XXX
4. Kaisa Kivinen EspTa 126 PB
102 109 116 121 126 131
O O O O O XXX
5. Neela Notkonen LahdA 126 PB
109 116 121 126 131
O O O XO XXX
5. Emma Koskinen EspTa 126 SB
102 109 116 121 126 131
O O O O XO XXX
7. Pihla Kurki TampPy 126 PB
095 102 109 116 121 126 131
O O O XO XO XXO XXX
8. Mona Lamppu EsboIF 121 PB
102 109 116 121 126
O O O O XXX
8. Elviira Jaalama HämeenlTa 121 PB
102 109 116 121 126
O O O O XXX
10. Pihla Tiihonen JyväskKU 121 PB
102 109 116 121 126
O O O XO XXX
10. Emma Lehtonen NurmijYU 121 PB
102 109 116 121 126
O O O XO XXX
10. Maija Oksa ViialVa 121 PB
102 109 116 121 126
O O O XO XXX
13. Seela Kanerva PälkLL 121 PB
102 109 116 121 126
O O XXO XO XXX
14. Elli Rantala EspTa 121 SB
095 102 109 116 121 126
O O XO O XXO XXX
15. Nilla Oksanen TampPy 116 PB
095 102 109 116 121
O O O O XXX
15. Helmi Salmela TampPy 116
109 116 121
O O XXX
15. Miisa Turunen ToijVau 116 PB
102 109 116 121
O O O XXX
18. Essi Ilomäki TampPy 109
095 102 109 116
O O O XXX
18. Majken Clement LarsmoIF 109
095 102 109 116
O O O XXX
18. Kiira Kiiskinen JoensKa 109
102 109 116
O O XXX
21. Milla Lautala TampPy 109 PB
095 102 109 116
O O XO XXX
21. Pinja Kurki TampPy 109
095 102 109 116
O O XO XXX
23. Hertta Lehto TampPy 109
095 102 109 116
O XO XO XXX
24. Anni Minkkinen TampPy 109 PB
095 102 109 116
O O XXO XXX
25. Iitu Rantalainen TampPy 102
102 109
O XXX
25. Elin Päivärinta LarsmoIF 102
095 102 109
O O XXX
25. Clara Linqvist IFNykn 102
095 102 109
O O XXX
28. Emmi Winberg KaarUra 095
095 102
O XXX
Monamaria Pyhältö TampPy DNS

Salla Mäkipere LiedPa DNS

Essi Marjamäki EspTa DNS

Ryhmä 2

1. Aino Aalto HämeenlTa 155 PB
135 138 141 144 147 151 155 157
O O O O O O XO XXX
2. Charlotte Kajander HIFK 144 PB
121 126 131 135 138 141 144 147
O O O O XXO O O XXX
3. Saara Hokkanen EspTa 144 PB
109 116 121 126 131 135 138 141 144 147
O O XO O XO O XO O XXO XXX
4. Emmi Savenius VehmU 138 PB
109 116 121 126 131 135 138 141
O O O O O O XO XXX
5. Sofia Sivunen PorinYU 138
116 121 126 131 135 138 141
O O O O O XXO XXX
6. Helmiina Saarikunnas LahdA 135 PB
109 116 121 126 131 135 138
O O O O XXO O XXX
7. Kiia Vanhatupa OulPy 135 PB
121 126 131 135 138
O O O XO XXX
7. Eevi Ylitalo JyväskKU 135 PB
116 121 126 131 135 138
O O O O XO XXX
9. Anni Nurminen EspTa 135 PB
109 116 121 126 131 135 138
O O O O XO XO XXX
10. Pirkko Järvikylä JyväskKU 135 PB
116 121 126 131 135 138
O O O XO XXO XXX
11. Linnea Kero TuUL 135 PB
116 121 126 131 135 138
O XO XXO XXO XXO XXX
12. Molly Forslund VasaIS 131 PB
116 121 126 131 135
O O XO O XXX
13. Oona Moisio TampPy 131 PB
116 121 126 131 135
O O O XO XXX
13. Emilia Reinikainen KalajJu 131
131 135
XO XXX
15. Vilma Björkskog LarsmoIF 131 PB
109 116 121 126 131 135
O O O O XXO XXX
16. Siru Huuskola KeskiUYU 126
109 116 121 126 131
O O O O XXX
16. Vilma Laaksonen PorinYU 126
109 116 121 126 131
O O O O XXX
16. Heidi Virtanen KaarUra 126
109 116 121 126 131
O O O O XXX
19. Sara Hekkala HelsTa 126
116 121 126 131
O O XO XXX
20. Noora Joki PohjKoi 126
109 116 121 126 131
O O XO XO XXX
21. Milla Kangas OulPy 126
116 121 126 131
O O XXO XXX
22. Taru Repo PohjKoi 121
109 116 121 126
XO O O XXX
23. Lumia Laakso KeskiUYU 121
109 116 121 126
O O XO XXX
24. Miriam Puolimatka VehmU 121
109 116 121 126
O O XXO XXX
Unni Leinonen TampPy DNS

Vilja Hautaniemi LahdA DNS

Emma Väänänen VantSa DNS

T12 Kuula Loppukilpailu

1. Ella Mäntylä VähänkVie 13,82 PB
12,46 12,87 11,68 13,09 13,16 13,82
2. Sanni-Veera Viertola RiihimKi 10,61 PB
9,98 9,07 9,36 10,24 10,01 10,61
3. Aino Aalto HämeenlTa 10,50 PB
9,69 X 9,67 10,50 9,33 X
4. Krista Lehti TampPy 9,51 PB
9,51 8,71 9,08 9,09 9,49 9,27
5. Charlotte Kajander HIFK 9,43
8,89 8,43 8,44 9,43 9,39 9,16
6. Viivi Välimäki TammRy 9,14 PB
8,52 8,27 9,14 8,60 8,62 8,59
7. Siru Huuskola KeskiUYU 9,13 PB
8,59 8,51 9,13 8,15 8,72 8,60
8. Elviira Tarvainen MaskKa 8,93 PB
8,83 8,23 8,05 8,49 8,24 8,93
9. Hanna Sedig LappUM 8,74 PB
8,68 8,74 8,56
10. Saana Koskimäki KaustPV 8,61
8,61 7,77 X
11. Molly Forslund VasaIS 8,60
7,40 8,60 7,54
12. Sara Ahlfors HIFK 8,25 PB
X 8,25 8,23
13. Aino Ikäheimo EspTa 7,89
7,89 7,83 7,52
14. Senni Ohra-Aho KangasnKa 7,83 PB
7,16 7,83 7,07
15. Oona Haataja EspTa 7,79
7,79 7,03 7,53
16. Tilda Tavi TampPy 7,69 PB
6,87 7,45 7,69
17. Lumia Laakso KeskiUYU 7,68
7,15 7,68 7,53
18. Vilma Laaksonen PorinYU 7,51
7,51 7,41 7,27
19. Malva Brännbacka LarsmoIF 7,38
7,29 6,97 7,38
20. Jonna Romo KangasnKa 7,32
7,32 7,11 6,95
21. Kaisa Kivinen EspTa 7,25
6,83 6,90 7,25
22. Emilia Rättö HämeenlTa 7,16 PB
7,16 6,94 6,73
23. Helmi Cardona KeskiUYU 7,00
6,21 7,00 6,44
24. Hanna Kaikkonen OulPy 6,85 PB
6,41 6,85 6,38
25. Alisa Rauhamaa LahdA 6,82
5,66 6,67 6,82
26. Miisa Turunen ToijVau 6,78 PB
6,78 6,58 6,22
27. Sara Hekkala HelsTa 6,73
6,73 6,38 6,18
28. Majken Clement LarsmoIF 6,55
5,58 X 6,55
29. Kira Koskiniemi HKV 6,38
6,38 6,24 6,12
30. Hertta Lehto TampPy 6,37
6,37 6,09 6,00
31. Anni Forss TampPy 6,22
6,22 5,88 6,15
32. Oona Moisio TampPy 6,10 PB
5,94 6,10 5,74
33. Oona Kokko TampPy 6,04
6,04 6,04 5,91
34. Elisabeth Kvist VasaIS 5,88
5,79 5,88 4,57
35. Peppi Ehrnsten LänsiUU 5,88
5,43 5,88 5,71
36. Essi Ilomäki TampPy 5,72 PB
5,72 5,45 4,86
37. Tara Hatakka VantSa 5,43
X 5,43 5,15
38. Pihla Kallio KarhKa 5,40
5,10 5,09 5,40
39. Taru Repo PohjKoi 5,10
4,73 4,79 5,10
40. Venla Simonen JoensKa 5,05
4,94 5,05 4,90
41. Piita Pesä TampPy 4,89 PB
4,15 X 4,89
Anna Selin TampPy DNS

Rebecca Nelimarkka UlvST DNS

Emma Väänänen VantSa DNS

Anni Nurminen EspTa DNS

T13 60 m Loppukilpailu

1. Teresa Perttilä HIFK 8,00
2. Hilma Kinnunen JyväskKU 8,06
3. Aino Vuorjoki KuivAu 8,10
4. Mariella Laakso TurTo 8,21
5. Jenna Vakkilainen VantSa 8,35
6. Siiri Siirtola HKV 8,39
7. Hilla Saarinen EspTa 8,42
8. Meeri Riiali ImU 8,47

T13 60 m Alkuerät

1. Teresa Perttilä HIFK 8,08
2. Hilma Kinnunen JyväskKU 8,13
3. Aino Vuorjoki KuivAu 8,24
4. Jenna Vakkilainen VantSa 8,30
5. Mariella Laakso TurTo 8,32
6. Siiri Siirtola HKV 8,40
7. Hilla Saarinen EspTa 8,43
8. Meeri Riiali ImU 8,47
9. Aino Ojaniemi HämeenlTa 8,49
10. Kerttu Niemi HKV 8,50
11. Tytti Vilpakka VähänkVie 8,57
12. Edesa Gashi HKV 8,58
13. Zlata Lyapochkina RUS 8,59
14. Viivi Louko LapVi 8,59
15. Emilia Salonen VehmU 8,63
16. Jenni Sormunen IkaalU 8,64
17. Aava Lajunen VantSa 8,68
18. Amanda Lehtimäki ForssSa 8,70
19. Julia Ojala SeinäjSU 8,71
20. Pinja Tahvanainen LappUM 8,72
21. Essi Niskala OulPy 8,73
22. Marlena Nieminen KarhKa 8,73
23. Iines Peltonen LappUM 8,73
23. Nea Salo AlatPi 8,73
25. Viktoria Ermolaeva RUS 8,74
26. Terhi Vehko HKV 8,75
27. Aada Heiskanen SavonlRie 8,77
28. Anne-Karin Kilkki LappUM 8,77
29. Hanna Lindberg IFFemman 8,78
30. Roosa Myllymäki TampPy 8,79
31. Sofia Maaranto LimNM 8,81
32. Emilia Rauhala OulPy 8,83
32. Saimi Lithovius LimNM 8,83
34. Elsa Rönkkö KerU 8,84
35. Emmiina Hiltunen JyväskKU 8,85
36. Jamira Suarez IFDrott 8,86
37. Saana Talsta HKV 8,87
38. Milja Majuri VantSa 8,87
39. Emmi Rantala KempKi 8,88
40. Saga Koppeli JyväskKU 8,89
41. Sointu Purola OulPy 8,89
42. Heidi Nyrhinen VähänkVie 8,92
43. Sara Vainikka LappUM 8,93
44. Netta Kallio PylkönmY 8,93
45. Lotta Kalske EspTa 8,93
46. Hanna Hagnäs LarsmoIF 8,94
47. Bettina Siltala OulPy 8,95
48. Selma Mäenpää NurmijYU 8,95
49. Ciia Karlsson IFFemman 8,95
50. Lumo Keisanen VantSa 8,97
51. Janette Puikkonen HKV 8,98
52. Venla Hämäläinen LiedPa 8,98
53. Eveliina Haviala NakkVire 8,98
54. Eerika Rahko PohjKoi 9,01
55. Noora Salmi JyväskKU 9,02
56. Ruusu Saarela EspTa 9,03
57. Ella Nissinaho LimNM 9,04
58. Iiris Veijola HämeenlTa 9,05
59. Emma Gokkonen ViipU 9,05
60. Sanja Siurala EspTa 9,06
61. Vilja-Maria Vuorenpalo EspTa 9,07
62. Vilja Riihimäki VantSa 9,08
63. Kiira Kautto PorinYU 9,10
64. Inkeri Kaseva ForssSa 9,11
65. Sofia Mehtälä KuivAu 9,11
66. Alisa Niemi OulPy 9,12
67. Minja Kurtti OulPy 9,13
68. Vilma Kerälä HämeenlTa 9,13
69. Nelli Kalske EspTa 9,14
70. Venla Lähdemäki HyvsU 9,15
71. Anna-Sofia Orajärvi AlatPi 9,15
72. Ronja Orivuori ViipU 9,16
73. Justine Hämäläinen JyväskKU 9,16
74. Edith Rantala LahdA 9,17
75. Jenny Karttunen PorinYU 9,19
76. Helmi Eklund EspTa 9,21
77. Carita Kivimäki IkaalU 9,21
78. Inkeri Paavola EspTa 9,22
79. Milka Mansikka ViipU 9,23
80. Salla Savikko RiihimKi 9,25
81. Olivia Siitarinen EspTa 9,25
82. Hilda Laitamäki VehmU 9,25
83. Malin Lindroth EsboIF 9,28
84. Anna Zakirova RUS 9,29
85. Milla Ström IFNykn 9,30
86. Noora Laitila KerU 9,34
87. Amanda Rontu KerU 9,35
88. Henna-Maria Ahlgren HIFK 9,36
89. Jenna Tarvo EspTa 9,37
90. Sofia Lehtinen TampPy 9,37
91. Pauliina Autti KuivAu 9,42
92. Saga Bergholm EsboIF 9,43
93. Ella Westerlund EsboIF 9,44
94. Katrin Saulamaa EsboIF 9,45
95. Vilja Varpomaa PorinYU 9,46
96. Iiris Repponen HKV 9,48
97. Eeva Kärkkäinen VantSa 9,50
98. Emmi Harell PorinYU 9,50
99. Nora Niukkanen PohjKoi 9,55
100. Nicolina Björkskog LarsmoIF 9,56
101. Fanny Hormisto TampPy 9,60
102. Iiris Ojala EspTa 9,61
103. Eva Peltopuro VantSa 9,63
104. Engla-Lie Holländer IFNykn 9,63
105. Emilia Martinsén OulPy 9,66
106. Nea Laine PylkönmY 9,67
107. Vilma Rönnemaa LiedPa 9,67
108. Elena Okkonen TampPy 9,70
109. Tilde Stråka IFNykn 9,71
110. Oona Lento TampPy 9,73
111. Jenna Kaijanen TampPy 9,79
112. Tiia Viramäki LänsiUU 9,81
113. Sanni Niskanen ViialVa 9,81
114. Eeva Eisanen HelsTa 9,95
115. Meri Kumpulainen PorinYU 9,98
116. Emma Haavisto PorinTa 10,03
117. Helmi Roikonen ViipU 10,10
118. Anais Bäckman HKV 10,12
119. Wilma Snellman LarsmoIF 10,19
120. Elina Hamppu HKV 10,36
121. Hilal Yildirim HIFK 10,53
Martta Valtonen EspTa DNF
Iida Kujanpää TampPy DNS
Vilma Meriläinen LänsiUU DNS
Elizabeth Fogde MalaxIF DNS
Anna Oksa ViialVa DNS
Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa DNS
Nea Haikka PorinTa DNS
Jenny Sundberg EspTa DNS

Erä 1

1. Amanda Lehtimäki ForssSa 8,70
2. Lotta Kalske EspTa 8,93
3. Hanna Hagnäs LarsmoIF 8,94
4. Janette Puikkonen HKV 8,98
5. Vilja-Maria Vuorenpalo EspTa 9,07
6. Nelli Kalske EspTa 9,14
7. Salla Savikko RiihimKi 9,25
Elizabeth Fogde MalaxIF DNS

Erä 2

1. Zlata Lyapochkina RUS 8,59
2. Emilia Salonen VehmU 8,63
3. Milja Majuri VantSa 8,87
4. Ruusu Saarela EspTa 9,03
5. Carita Kivimäki IkaalU 9,21
6. Henna-Maria Ahlgren HIFK 9,36
7. Jenna Tarvo EspTa 9,37
8. Tiia Viramäki LänsiUU 9,81

Erä 3

1. Hilma Kinnunen JyväskKU 8,13
2. Roosa Myllymäki TampPy 8,79
3. Netta Kallio PylkönmY 8,93
4. Eerika Rahko PohjKoi 9,01
5. Inkeri Paavola EspTa 9,22
6. Nora Niukkanen PohjKoi 9,55
7. Jenna Kaijanen TampPy 9,79

Erä 4

1. Mariella Laakso TurTo 8,32
2. Heidi Nyrhinen VähänkVie 8,92
3. Sara Vainikka LappUM 8,93
4. Minja Kurtti OulPy 9,13
5. Anna Zakirova RUS 9,29
Vilma Meriläinen LänsiUU DNS
Anna Oksa ViialVa DNS

Erä 5

1. Aino Ojaniemi HämeenlTa 8,49
2. Iines Peltonen LappUM 8,73
3. Emilia Rauhala OulPy 8,83
4. Alisa Niemi OulPy 9,12
5. Ella Westerlund EsboIF 9,44
6. Iiris Repponen HKV 9,48
7. Eva Peltopuro VantSa 9,63
Jenny Sundberg EspTa DNS

Erä 6

1. Meeri Riiali ImU 8,47
2. Saana Talsta HKV 8,87
3. Ciia Karlsson IFFemman 8,95
4. Venla Lähdemäki HyvsU 9,15
5. Amanda Rontu KerU 9,35
6. Saga Bergholm EsboIF 9,43
7. Engla-Lie Holländer IFNykn 9,63
Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa DNS

Erä 7

1. Hilla Saarinen EspTa 8,43
2. Emmiina Hiltunen JyväskKU 8,85
3. Bettina Siltala OulPy 8,95
4. Hilda Laitamäki VehmU 9,25
5. Fanny Hormisto TampPy 9,60
6. Iiris Ojala EspTa 9,61
7. Emma Haavisto PorinTa 10,03
8. Helmi Roikonen ViipU 10,10

Erä 8

1. Tytti Vilpakka VähänkVie 8,57
2. Elsa Rönkkö KerU 8,84
3. Malin Lindroth EsboIF 9,28
4. Sofia Lehtinen TampPy 9,37
5. Pauliina Autti KuivAu 9,42
6. Wilma Snellman LarsmoIF 10,19
7. Elina Hamppu HKV 10,36

Erä 9

1. Siiri Siirtola HKV 8,40
2. Julia Ojala SeinäjSU 8,71
3. Vilja Riihimäki VantSa 9,08
4. Sofia Mehtälä KuivAu 9,11
5. Ronja Orivuori ViipU 9,16
6. Milka Mansikka ViipU 9,23
7. Hilal Yildirim HIFK 10,53
Nea Haikka PorinTa DNS

Erä 10

1. Edesa Gashi HKV 8,58
2. Aava Lajunen VantSa 8,68
3. Terhi Vehko HKV 8,75
4. Emma Gokkonen ViipU 9,05
5. Justine Hämäläinen JyväskKU 9,16
6. Nea Laine PylkönmY 9,67
7. Anais Bäckman HKV 10,12

Erä 11

1. Pinja Tahvanainen LappUM 8,72
2. Viktoria Ermolaeva RUS 8,74
3. Sofia Maaranto LimNM 8,81
4. Venla Hämäläinen LiedPa 8,98
5. Edith Rantala LahdA 9,17
6. Helmi Eklund EspTa 9,21
7. Vilja Varpomaa PorinYU 9,46
Martta Valtonen EspTa DNF

Erä 12

1. Jenna Vakkilainen VantSa 8,30
2. Viivi Louko LapVi 8,59
3. Jamira Suarez IFDrott 8,86
4. Ella Nissinaho LimNM 9,04
5. Vilma Kerälä HämeenlTa 9,13
6. Oona Lento TampPy 9,73
7. Meri Kumpulainen PorinYU 9,98

Erä 13

1. Jenni Sormunen IkaalU 8,64
2. Nea Salo AlatPi 8,73
3. Saimi Lithovius LimNM 8,83
4. Eveliina Haviala NakkVire 8,98
5. Jenny Karttunen PorinYU 9,19
6. Milla Ström IFNykn 9,30
7. Noora Laitila KerU 9,34
8. Tilde Stråka IFNykn 9,71

Erä 14

1. Essi Niskala OulPy 8,73
2. Marlena Nieminen KarhKa 8,73
3. Sointu Purola OulPy 8,89
4. Lumo Keisanen VantSa 8,97
5. Kiira Kautto PorinYU 9,10
6. Olivia Siitarinen EspTa 9,25
7. Eeva Kärkkäinen VantSa 9,50
8. Nicolina Björkskog LarsmoIF 9,56

Erä 15

1. Aino Vuorjoki KuivAu 8,24
2. Anne-Karin Kilkki LappUM 8,77
3. Selma Mäenpää NurmijYU 8,95
4. Noora Salmi JyväskKU 9,02
5. Iiris Veijola HämeenlTa 9,05
6. Emmi Harell PorinYU 9,50
7. Eeva Eisanen HelsTa 9,95

Erä 16

1. Kerttu Niemi HKV 8,50
2. Hanna Lindberg IFFemman 8,78
3. Saga Koppeli JyväskKU 8,89
4. Inkeri Kaseva ForssSa 9,11
5. Katrin Saulamaa EsboIF 9,45
6. Emilia Martinsén OulPy 9,66
7. Elena Okkonen TampPy 9,70
Iida Kujanpää TampPy DNS

Erä 17

1. Teresa Perttilä HIFK 8,08
2. Aada Heiskanen SavonlRie 8,77
3. Emmi Rantala KempKi 8,88
4. Sanja Siurala EspTa 9,06
5. Anna-Sofia Orajärvi AlatPi 9,15
6. Vilma Rönnemaa LiedPa 9,67
7. Sanni Niskanen ViialVa 9,81

T13 Pituus Loppukilpailu

1. Hilla Saarinen EspTa 5,10
2. Teresa Perttilä HIFK 5,09
3. Viktoria Ermolaeva RUS 4,87
4. Aino Ojaniemi HämeenlTa 4,84
5. Meeri Riiali ImU 4,77
6. Siiri Siirtola HKV 4,74
7. Marlena Nieminen KarhKa 4,72
8. Olivia Veneskoski OulPy 4,71
9. Emilia Salonen VehmU 4,69
10. Hanna Lindberg IFFemman 4,69
11. Pinja Rintamaa LiedPa 4,63
12. Aino Vuorjoki KuivAu 4,63
13. Hilma Kinnunen JyväskKU 4,63
14. Aino-Maria Ainasoja HKV 4,62
15. Nea Salo AlatPi 4,61
16. Kerttu Niemi HKV 4,59
17. Saga Koppeli JyväskKU 4,57
18. Mariella Laakso TurTo 4,56
19. Eveliina Haviala NakkVire 4,47
20. Saana Talsta HKV 4,46
21. Saimi Lithovius LimNM 4,44
22. Jenna Vakkilainen VantSa 4,44
23. Essi Niskala OulPy 4,40
24. Vilma Kerälä HämeenlTa 4,40
25. Tytti Vilpakka VähänkVie 4,38
26. Emmi Rantala KempKi 4,38
27. Zlata Lyapochkina RUS 4,38
28. Pinja Tahvanainen LappUM 4,29
29. Emilia Rauhala OulPy 4,25
30. Nelli Kalske EspTa 4,25
31. Janette Puikkonen HKV 4,24
32. Helmi Lipsanen JanJa 4,24
33. Anne-Karin Kilkki LappUM 4,23
34. Lumo Keisanen VantSa 4,23
35. Roosa Myllymäki TampPy 4,22
36. Jenni Johnsson LahdA 4,20
37. Milja Majuri VantSa 4,19
38. Olivia Siitarinen EspTa 4,19
39. Vilja-Maria Vuorenpalo EspTa 4,19
40. Pauliina Autti KuivAu 4,19
41. Ciia Karlsson IFFemman 4,13
42. Hanna Hagnäs LarsmoIF 4,13
43. Lotta Kalske EspTa 4,12
44. Julia Ojala SeinäjSU 4,10
45. Heidi Nieminen KarhKa 4,09
46. Aada Heiskanen SavonlRie 4,09
47. Justine Hämäläinen JyväskKU 4,09
48. Ruusu Saarela EspTa 4,08
49. Bettina Siltala OulPy 4,07
50. Oona Lento TampPy 4,04
51. Noora Salmi JyväskKU 4,03
52. Sofia Mehtälä KuivAu 4,01
53. Alisa Niemi OulPy 4,00
54. Riikka Jokinen PyhäsU 4,00
55. Alice Koskelainen LahdA 3,99
56. Vilja Varpomaa PorinYU 3,95
57. Iines Peltonen LappUM 3,95
58. Eeva Nurkkala OulPy 3,94
59. Aava Lajunen VantSa 3,94
60. Nicolina Björkskog LarsmoIF 3,93
61. Amanda Parkkinen LarsmoIF 3,93
62. Eva Peltopuro VantSa 3,88
63. Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 3,87
64. Milka Mansikka ViipU 3,85
65. Salla Savikko RiihimKi 3,84
66. Heidi Nyrhinen VähänkVie 3,82
67. Essi Niinimäki LappUM 3,79
68. Malin Lindroth EsboIF 3,78
69. Jenny Karttunen PorinYU 3,78
70. Emilia Martinsén OulPy 3,77
71. Kiira Kautto PorinYU 3,76
72. Katrin Saulamaa EsboIF 3,76
73. Sofia Lehtinen TampPy 3,76
74. Hilda Voutilainen KaarUra 3,75
75. Netta Kallio PylkönmY 3,73
76. Moona Virtanen HyvsU 3,72
77. Vilma Pietilä TampPy 3,72
78. Anna-Sofia Orajärvi AlatPi 3,68
79. Jenna Tarvo EspTa 3,68
80. Anna Zakirova RUS 3,67
81. Carmen Vaha HKV 3,66
82. Iiris Repponen HKV 3,65
83. Helmi Eklund EspTa 3,65
84. Eeva Eisanen HelsTa 3,63
85. Wilma Snellman LarsmoIF 3,62
86. Sointu Purola OulPy 3,59
87. Eeva Kärkkäinen VantSa 3,58
88. Ella Westerlund EsboIF 3,58
89. Minja Kurtti OulPy 3,57
90. Hilla Neuvonen EspTa 3,56
91. Terhi Vehko HKV 3,55
92. Inkeri Paavola EspTa 3,52
93. Venla Hämäläinen LiedPa 3,49
94. Jenna Kaijanen TampPy 3,47
95. Henna-Maria Ahlgren HIFK 3,46
96. Reetta Vuorenmaa TampPy 3,45
97. Helmi Roikonen ViipU 3,43
98. Fanny Hormisto TampPy 3,43
99. Anais Bäckman HKV 3,41
100. Iiris Ojala EspTa 3,37
101. Meri Kumpulainen PorinYU 3,35
102. Saga Bergholm EsboIF 3,30
103. Nora Niukkanen PohjKoi 3,26
104. Emma Haavisto PorinTa 3,16
105. Elina Hamppu HKV 3,04
106. Jenni Sormunen IkaalU 1,64
Sara Vainikka LappUM NM
Inkeri Kaseva ForssSa NM
Tiia Viramäki LänsiUU DNS
Vilma Meriläinen LänsiUU DNS
Elizabeth Fogde MalaxIF DNS
Amanda Lehtimäki ForssSa DNS
Nea Haikka PorinTa DNS
Jenny Sundberg EspTa DNS

Ryhmä 1

1. Mariella Laakso TurTo 4,56 PB
4,50 4,25 4,56

2. Nelli Kalske EspTa 4,25 PB
4,09 4,25 4,17

3. Jenni Johnsson LahdA 4,20
4,20 4,07 4,14

4. Pauliina Autti KuivAu 4,19 PB
X 3,96 4,19

5. Hanna Hagnäs LarsmoIF 4,13
X 3,97 4,13

6. Julia Ojala SeinäjSU 4,10 PB
4,10 X 4,01

7. Nicolina Björkskog LarsmoIF 3,93
3,93 3,92 X

8. Amanda Parkkinen LarsmoIF 3,93 PB
3,77 X 3,93

9. Eva Peltopuro VantSa 3,88 PB
3,88 3,83 3,81

10. Milka Mansikka ViipU 3,85
3,55 3,70 3,85

11. Salla Savikko RiihimKi 3,84 SB
3,52 3,84 3,55

12. Malin Lindroth EsboIF 3,78
3,65 3,78 3,74

13. Emilia Martinsén OulPy 3,77 SB
X 3,63 3,77

14. Katrin Saulamaa EsboIF 3,76
3,76 3,59 3,52

15. Jenna Tarvo EspTa 3,68 PB
3,68 X 3,64

16. Carmen Vaha HKV 3,66 SB
3,66 – –

17. Iiris Repponen HKV 3,65
3,64 3,65 3,57

18. Wilma Snellman LarsmoIF 3,62 PB
X 3,62 3,39

19. Minja Kurtti OulPy 3,57 SB
3,18 3,46 3,57

20. Hilla Neuvonen EspTa 3,56 PB
3,56 3,44 3,32

21. Jenna Kaijanen TampPy 3,47 PB
3,47 3,45 3,39

22. Helmi Roikonen ViipU 3,43
3,35 3,43 X

23. Anais Bäckman HKV 3,41
3,27 3,30 3,41

24. Meri Kumpulainen PorinYU 3,35 PB
3,11 3,21 3,35

25. Saga Bergholm EsboIF 3,30 PB
3,18 3,30 X

26. Emma Haavisto PorinTa 3,16 PB
X 3,16 X

27. Elina Hamppu HKV 3,04
2,39 2,82 3,04

Inkeri Kaseva ForssSa NM
X X X

Tiia Viramäki LänsiUU DNS

Nea Haikka PorinTa DNS

Ryhmä 2

1. Vilja-Maria Vuorenpalo EspTa 4,19 PB
4,19 3,60 4,04

2. Justine Hämäläinen JyväskKU 4,09 PB
3,64 3,90 4,09

3. Ruusu Saarela EspTa 4,08 PB
4,03 4,08 3,94

4. Bettina Siltala OulPy 4,07 PB
4,04 4,00 4,07

5. Iines Peltonen LappUM 3,95 PB
X 3,95 X

6. Eeva Nurkkala OulPy 3,94
3,92 X 3,94

7. Heidi Nyrhinen VähänkVie 3,82
3,50 3,69 3,82

8. Kiira Kautto PorinYU 3,76
X 3,62 3,76

9. Hilda Voutilainen KaarUra 3,75 PB
3,75 3,62 3,50

10. Netta Kallio PylkönmY 3,73
3,66 3,67 3,73

11. Moona Virtanen HyvsU 3,72
3,72 3,71 3,68

12. Vilma Pietilä TampPy 3,72 PB
3,72 3,46 3,41

13. Helmi Eklund EspTa 3,65
3,65 X 3,62

14. Eeva Eisanen HelsTa 3,63
3,44 3,63 3,61

15. Sointu Purola OulPy 3,59
X 3,59 3,43

16. Eeva Kärkkäinen VantSa 3,58
3,55 3,58 3,19

17. Ella Westerlund EsboIF 3,58
3,58 3,53 X

18. Terhi Vehko HKV 3,55
3,37 3,45 3,55

19. Inkeri Paavola EspTa 3,52
2,94 3,21 3,52

20. Henna-Maria Ahlgren HIFK 3,46
3,45 3,41 3,46

21. Reetta Vuorenmaa TampPy 3,45
3,42 3,27 3,45

22. Fanny Hormisto TampPy 3,43
3,43 3,24 3,29

23. Iiris Ojala EspTa 3,37
3,26 3,20 3,37

24. Nora Niukkanen PohjKoi 3,26
3,26 2,75 3,16

Sara Vainikka LappUM NM
X X X

Jenny Sundberg EspTa DNS

Ryhmä 3

1. Viktoria Ermolaeva RUS 4,87
4,45 4,73 X X 4,64 4,87

2. Eveliina Haviala NakkVire 4,47 PB
X 4,29 4,47

3. Vilma Kerälä HämeenlTa 4,40 PB
X 4,20 4,40

4. Tytti Vilpakka VähänkVie 4,38 SB
4,38 4,36 4,30

5. Zlata Lyapochkina RUS 4,38 PB
4,38 4,32 X

6. Pinja Tahvanainen LappUM 4,29 PB
4,29 4,29 4,26

7. Emilia Rauhala OulPy 4,25
4,21 4,25 4,20

8. Helmi Lipsanen JanJa 4,24
X X 4,24

9. Anne-Karin Kilkki LappUM 4,23 PB
4,08 4,23 4,14

10. Lumo Keisanen VantSa 4,23 PB
4,14 3,89 4,23

11. Milja Majuri VantSa 4,19 PB
4,18 4,19 4,12

12. Olivia Siitarinen EspTa 4,19 PB
4,05 3,92 4,19

13. Ciia Karlsson IFFemman 4,13
X 4,04 4,13

14. Lotta Kalske EspTa 4,12
X 4,12 4,00

15. Aada Heiskanen SavonlRie 4,09
4,09 3,94 X

16. Oona Lento TampPy 4,04
4,04 3,98 4,03

17. Noora Salmi JyväskKU 4,03
4,03 3,89 X

18. Sofia Mehtälä KuivAu 4,01
X 4,01 3,94

19. Alisa Niemi OulPy 4,00
3,99 4,00 X

20. Riikka Jokinen PyhäsU 4,00 PB
3,94 3,96 4,00

21. Alice Koskelainen LahdA 3,99
3,79 3,95 3,99

22. Vilja Varpomaa PorinYU 3,95
3,87 3,50 3,95

23. Aava Lajunen VantSa 3,94
3,87 3,94 3,73

24. Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 3,87
3,87 3,68 3,83

25. Essi Niinimäki LappUM 3,79
3,62 3,79 3,64

26. Jenny Karttunen PorinYU 3,78
X X 3,78

27. Sofia Lehtinen TampPy 3,76
X X 3,76

28. Anna-Sofia Orajärvi AlatPi 3,68
3,68 X 3,66

29. Venla Hämäläinen LiedPa 3,49
3,47 3,49 X

Vilma Meriläinen LänsiUU DNS

Amanda Lehtimäki ForssSa DNS

Ryhmä 4

1. Hilla Saarinen EspTa 5,10
4,51 X 4,90 4,75 5,05 5,10

2. Teresa Perttilä HIFK 5,09 PB
4,86 4,75 5,07 4,99 X 5,09

3. Aino Ojaniemi HämeenlTa 4,84
4,84 X 4,82 4,77 4,80 X

4. Meeri Riiali ImU 4,77 PB
4,77 4,68 4,69 4,62 X 4,60

5. Siiri Siirtola HKV 4,74
X X 4,74 4,45 X X

6. Marlena Nieminen KarhKa 4,72 PB
X 4,70 4,72 4,58 4,67 X

7. Olivia Veneskoski OulPy 4,71 PB
4,56 4,48 4,71 X X X

8. Emilia Salonen VehmU 4,69
4,59 4,68 4,69

9. Hanna Lindberg IFFemman 4,69 PB
4,64 4,69 4,64

10. Pinja Rintamaa LiedPa 4,63
4,41 4,50 4,63

11. Aino Vuorjoki KuivAu 4,63
4,42 4,63 X

12. Hilma Kinnunen JyväskKU 4,63
4,63 X 4,32

13. Aino-Maria Ainasoja HKV 4,62
X 4,62 X

14. Nea Salo AlatPi 4,61
3,95 4,61 4,52

15. Kerttu Niemi HKV 4,59 PB
4,59 4,22 X

16. Saga Koppeli JyväskKU 4,57
4,50 4,32 4,57

17. Saana Talsta HKV 4,46 PB
4,46 4,30 4,07

18. Saimi Lithovius LimNM 4,44
4,40 4,44 4,35

19. Jenna Vakkilainen VantSa 4,44
3,97 4,32 4,44

20. Essi Niskala OulPy 4,40
4,35 4,40 4,30

21. Emmi Rantala KempKi 4,38
4,33 4,22 4,38

22. Janette Puikkonen HKV 4,24
3,86 4,24 4,04

23. Roosa Myllymäki TampPy 4,22
4,16 4,22 4,20

24. Heidi Nieminen KarhKa 4,09
3,98 4,09 3,97

25. Anna Zakirova RUS 3,67
3,65 X 3,67

26. Jenni Sormunen IkaalU 1,64
X 1,64 X

Elizabeth Fogde MalaxIF DNS

T13 Kuula Loppukilpailu

1. Aino-Maria Ainasoja HKV 12,61 PB
11,73 12,61 10,73 10,89 11,47 11,11
2. Iiris Veijola HämeenlTa 11,43
11,06 11,10 11,16 10,54 11,43 10,89
3. Aino Ojaniemi HämeenlTa 11,06 PB
10,41 11,06 10,79 10,90 X 10,45
4. Siiri Pein KanksLei 10,77
10,16 9,00 10,77 9,80 10,52 10,17
5. Salla Savikko RiihimKi 10,71 PB
9,79 10,65 10,35 8,28 10,71 10,33
6. Aino Laitinen HyvsU 10,56 PB
9,86 10,43 10,15 10,49 10,56 X
7. Minttu Laurila TuUL 10,33
10,33 9,69 10,01 9,75 10,24 9,21
8. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,31 PB
9,65 10,28 9,63 10,04 10,31 10,04
9. Inkeri Kaseva ForssSa 10,15 SB
9,27 9,65 10,15
10. Viivi Louko LapVi 10,11
9,93 10,11 9,72
11. Emmi Mäkäläinen JyväskKU 10,06 PB
10,06 9,64 9,80
12. Viivi Kupiainen HartVoi 10,06
9,01 10,06 9,38
13. Oona Kaskinen TuUL 9,67
9,51 8,96 9,67
14. Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 9,66
9,62 9,66 9,34
15. Pinja Rintamaa LiedPa 9,59
9,23 9,05 9,59
16. Emilia Rouvinen HyvsU 9,52
9,52 X X
17. Vilma Kerälä HämeenlTa 9,51
8,75 9,51 9,21
18. Olivia Siitarinen EspTa 9,02
9,01 9,02 8,87
19. Julia Nystrand EsboIF 8,99
8,88 8,99 8,52
20. Elena Okkonen TampPy 8,89 SB
8,89 8,74 X
21. Pinja Nieminen PorinYU 8,75 PB
8,74 8,57 8,75
22. Hilda Voutilainen KaarUra 8,54 PB
7,56 8,38 8,54
23. Vilja Riihimäki VantSa 8,44 PB
8,44 7,55 8,31
24. Iiris Ojala EspTa 8,08 PB
8,08 8,01 8,06
25. Viivi Raudasoja PohjKoi 8,02
7,47 7,64 8,02
26. Anna Hietaranta LappUM 8,01
7,99 7,93 8,01
27. Vilja-Maria Vuorenpalo EspTa 7,94 PB
6,65 7,52 7,94
28. Eveliina Sairanen SiilPo 7,85
X 7,85 7,38
29. Kiira Kautto PorinYU 7,83 PB
7,27 7,83 7,82
30. Isla Sokoff HyvsU 7,71 PB
7,71 7,18 7,58
31. Nea Laine PylkönmY 7,68
7,68 7,17 7,25
32. Edesa Gashi HKV 7,63
7,53 7,48 7,63
33. Pihla Väisänen KerU 7,51
7,51 7,13 7,34
34. Emmi Harell PorinYU 7,49 PB
6,94 6,87 7,49
35. Essi Niinimäki LappUM 7,10
7,10 6,78 5,88
36. Noora Laitila KerU 7,06
5,11 6,53 7,06
37. Vilma Rönnemaa LiedPa 7,03
6,44 7,03 6,18
38. Hilla Neuvonen EspTa 6,83
6,61 6,83 6,52
39. Alisa Niemi OulPy 6,81
6,81 6,15 6,73
40. Amanda Parkkinen LarsmoIF 6,76
6,69 6,76 6,65
41. Eeva Eisanen HelsTa 6,58 SB
6,24 6,58 6,39
42. Sanja Siurala EspTa 6,55 SB
6,15 X 6,55
43. Meri Kumpulainen PorinYU 6,36 PB
6,06 6,36 5,89
44. Miina Turpeinen HKV 6,27
6,16 6,14 6,27
45. Jenna Kaijanen TampPy 6,20 PB
5,86 6,20 5,96
46. Anais Bäckman HKV 5,80
5,75 5,80 5,40
Vilma Meriläinen LänsiUU DNS

Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa DNS

T13 4 x 60 m aj Loppukilpailu

1. Helsingin Kisa-Veikot 1 39,72
2. Espoon Tapiot 1 42,11
3. Vehmaisten Urheilijat 1 42,93
4. Oulun Pyrintö 1 43,45
5. Lahden Ahkera 1 43,77
6. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 44,07
7. Vantaan Salamat 1 44,28
8. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 44,61
9. Helsingin Kisa-Veikot 2 44,80
10. Espoon Tapiot 2 44,91
11. Kuivasjärven Aura 1 45,12
12. Tampereen Pyrintö 1 45,44
13. Hämeenlinnan Tarmo 1 45,72
14. Oulun Pyrintö 2 45,77
15. Liedon Parma 1 46,82
16. Tampereen Pyrintö 2 48,40
17. Oulun Pyrintö 3 48,45
18. Espoon Tapiot 3 48,70
19. Keravan Urheilijat 1 50,74
20. Viipurin Urheilijat 1 51,52
21. Larsmo IF 1 51,63
22. Tampereen Pyrintö 5 52,38
23. Tampereen Pyrintö 3 52,48
24. Esbo IF 1 53,21
25. Helsingin Tarmo 1 55,16
26. Helsingin Kisa-Veikot 3 56,02
27. Tampereen Pyrintö 4 1.02,18

Erä 1

1. Tampereen Pyrintö 5 52,38
Bella Halme
Seela Paavilainen
Tilda Tavi
Jenna Riipinen

2. Helsingin Kisa-Veikot 3 56,02
Nora Korelin
Kira Koskiniemi
Terhi Vehko
Janette Puikkonen

3. Tampereen Pyrintö 4 1.02,18
Hertta Lehto
Pihla Lahtinen
Piita Pesä
Elsa Lenihan

Erä 2

1. Oulun Pyrintö 2 45,77
Minja Kurtti
Emilia Martinsén
Eeva Nurkkala
Emilia Rauhala

2. Oulun Pyrintö 3 48,45
Milla Kangas
Hanna Kaikkonen
Sointu Purola
Jutta Kovaniemi

3. Espoon Tapiot 3 48,70
Anni Nurminen
Martta Valtonen
Kaisa Kivinen
Helmi Eklund

4. Tampereen Pyrintö 3 52,48
Anni Minkkinen
Milla Lautala
Helmi Salmela
Iitu Rantalainen

Erä 3

1. Helsingin Kisa-Veikot 2 44,80
Tilda Sokolnicki
Edesa Gashi
Chantelle Peter
Saana Talsta

2. Espoon Tapiot 2 44,91
Saara Hokkanen
Jenna Tarvo
Olivia Siitarinen
Emilia Chandras

3. Hämeenlinnan Tarmo 1 45,72
Aino Ojaniemi
Aino Aalto
Vilma Kerälä
Emilia Rättö

4. Tampereen Pyrintö 2 48,40
Sofia Lehtinen
Anni Forss
Elena Okkonen
Nilla Oksanen

Erä 4

1. Liedon Parma 1 46,82
Pinja Rintamaa
Ella-Sofia Hyövelä
Venla Hämäläinen
Vilma Rönnemaa

2. Viipurin Urheilijat 1 51,52
Milka Mansikka
Saana Säilä
Emma Gokkonen
Helmi Roikonen

3. Larsmo IF 1 51,63
Vilma Björkskog
Hanna Hagnäs
Majken Clement
Nicolina Björkskog

4. Helsingin Tarmo 1 55,16
Sara Hekkala
Anna Outinen
Eeva Eisanen
Regina Laitinen

Erä 5

1. Oulun Pyrintö 1 43,45
Bettina Siltala
Kiia Vanhatupa
Olivia Veneskoski
Essi Niskala

2. Vantaan Salamat 1 44,28
Milja Majuri
Eva Peltopuro
Vilja Riihimäki
Jenna Vakkilainen

3. Kuivasjärven Aura 1 45,12
Aino Vuorjoki
Siiri Kylmänen
Sofia Mehtälä
Pauliina Autti

4. Keravan Urheilijat 1 50,74
Amanda Rontu
Pihla Väisänen
Noora Laitila
Elsa Rönkkö

Erä 6

1. Vehmaisten Urheilijat 1 42,93
Emmi Mäkinen
Emmi Savenius
Miriam Puolimatka
Emilia Salonen

2. Lahden Ahkera 1 43,77
Jenni Johnsson
Helmiina Saarikunnas
Alice Koskelainen
Edith Rantala

3. Tampereen Pyrintö 1 45,44
Oona Lento
Oona Moisio
Roosa Myllymäki
Krista Lehti

4. Esbo IF 1 53,21
Malin Lindroth
Ella Westerlund
Saga Bergholm
Mona Lamppu

Erä 7

1. Helsingin Kisa-Veikot 1 39,72
Siiri Siirtola
Kerttu Niemi
Carmen Vaha
Aino-Maria Ainasoja

2. Espoon Tapiot 1 42,11
Hilla Saarinen
Elmiina Siikala
Emma Koskinen
Ruusu Saarela

3. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 44,07
Iines Peltonen
Sara Vainikka
Hanna Sedig
Pinja Tahvanainen

4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 44,61
Noora Salmi
Pirkko Järvikylä
Saga Koppeli
Hilma Kinnunen

T14 60 m Loppukilpailu

1. Inka Pöyry HIFK 8,05
2. Inkeri Ahokas PorinYU 8,12
3. Helmi Isometsä IFSibboV 8,19
4. Iida Pahtaja PohjKoi 8,24
5. Tuuli Ingman TampPy 8,25
6. Alisa Tikkanen EspTa 8,26
7. Inka-Maria Ylitalo LapVi 8,30
8. Liina Tervo KeskiUYU 8,30
9. Sohvi Kenttälä VehmU 8,30

T14 60 m Alkuerät

1. Inka Pöyry HIFK 8,09
2. Helmi Isometsä IFSibboV 8,13
3. Inkeri Ahokas PorinYU 8,16
4. Liina Tervo KeskiUYU 8,19
5. Tuuli Ingman TampPy 8,21
6. Iida Pahtaja PohjKoi 8,23
7. Alisa Tikkanen EspTa 8,25
8. Inka-Maria Ylitalo LapVi 8,28
9. Sohvi Kenttälä VehmU 8,28
10. Alisa Seilonen JyväskKU 8,31
11. Minea Vertala JyväskKU 8,32
12. Anni Nurminen TampPy 8,32
13. Milka Ukkonen LahdA 8,35
14. Erika Välkkynen HämeenlTa 8,36
15. Wilma Viksten LahdA 8,37
16. Aada Määttälä ToholU 8,40
17. Minttu Eskelinen IisVi 8,43
18. Minea Fogelholm EspTa 8,44
19. Alisa Kameneva RUS 8,45
20. Vilma Väliharju TampPy 8,46
21. Helmi Tarkiainen TampPy 8,49
22. Lotta Virtanen PieksVe 8,52
23. Laura Einamo EspTa 8,52
24. Nelli Anttonen ImU 8,54
25. Anniina Vaittinen EspTa 8,57
26. Takwa Adam VantSa 8,59
27. Aino Korhonen OulPy 8,61
28. Nadija Vasylenko TampU 8,62
29. Nella Karjalainen LimNM 8,62
30. Aada Juhala PorinTa 8,63
31. Eerika Heiskala TampPy 8,64
32. Helena Närhinen HIFK 8,66
33. Josefina Salmi IkaalU 8,66
34. Mimmi Sihvonen JyväskKU 8,69
35. Elli Huovinen JyväskKU 8,71
36. Venla Lehtonen NurmijYU 8,72
37. Vilma Toivonen HämeenlTa 8,82
38. Inkamari Letto HyvsU 8,83
39. Anna Kokko KuivAu 8,84
40. Anniina Huura TampPy 8,84
41. Emilia Vaahtola VantSa 8,85
42. Sanni Lento TampPy 8,86
43. Anniina Piitulainen LappUM 8,87
44. Kristiina Laitinen LempKiYU 8,88
45. Alicia Björkvik IKFalken 8,89
46. Emma Halonen SavonlRie 8,90
47. Emma Raappana AlatPi 8,90
48. Hanna Granbäck IFKraft 8,92
49. Emilia Jokinen VehmU 8,92
50. Emmi Parhiala VantSa 8,93
51. Sara-Julia Hellsten KerU 8,95
52. Hille Kankaanpää KeskiUYU 8,98
53. Lotta Mäkelä TampPy 8,99
54. Lotta Jalonen JanJa 9,00
55. Helmiina Kivilahti PorinYU 9,01
56. Peppiina Hiltunen VantSa 9,02
57. Jasmin Sara-Aho YlöjU 9,03
58. Venla Ronni MäntsU 9,03
59. Jenina Karppinen PorinYU 9,05
60. Matilda Ojainmaa LauttLu 9,05
61. Annina Doktar VantSa 9,07
62. Emmi Ronkainen KeskiUYU 9,07
63. Jenna Taskinen MäntsU 9,09
64. Laura Ström IFNykn 9,12
65. Emma Bolse GER 9,12
66. Aino Lausniemi LauttLu 9,16
67. Malin Svenlin LarsmoIF 9,17
68. Ella Leino TampU 9,19
69. Vilma Riutta JyväskKU 9,20
70. Nelli Pajula JyväskKU 9,20
71. Jenna Saarilahti TampPy 9,21
72. Vilma Nieminen VantSa 9,22
73. Emma Barsk TampPy 9,24
74. Vilma Mikkola KeskiUYU 9,27
75. Camilla Oksanen HIFK 9,33
76. Anna Minkkinen LappUM 9,34
77. Anni Komulainen HKV 9,39
78. Noora Suojanen ViialVa 9,42
79. Ella Kauranen LänsiUU 9,43
80. Julia Suhonen ViipU 9,44
81. Inkaliina Nurminen NurmijYU 9,45
82. Anni Ahonen VehmU 9,45
83. Neea Suhonen ViialVa 9,46
84. Vivian Castilla ViipU 9,46
85. Marie Mumm GER 9,48
86. Emmi Lampio KerU 9,88
87. Emmi Bengs VasaIS 9,90
88. Emma Noponen VantSa 9,93
89. Anni Välimäki PorinYU 9,94
90. Laura Koskinen TampPy 9,98
91. Sonja Lahti TampPy 10,14
92. Venla Haataja TampPy 10,60
Ilona Tapper JyväskKU DNS
Jade Mäkinen TampPy DNS
Emmi Leinonen TampPy DNS
Elisa Hilska LappUM DNS
Anniina Salokannel MaskKa DNS
Helmi Lievonen RiihimKi DNS
Alina Tuomela KuopRei DNS

Erä 1

1. Liina Tervo KeskiUYU 8,19
2. Sohvi Kenttälä VehmU 8,28
3. Helena Närhinen HIFK 8,66
4. Josefina Salmi IkaalU 8,66
5. Inkamari Letto HyvsU 8,83
6. Vilma Riutta JyväskKU 9,20
7. Camilla Oksanen HIFK 9,33
8. Anni Ahonen VehmU 9,45

Erä 2

1. Tuuli Ingman TampPy 8,21
2. Aada Määttälä ToholU 8,40
3. Aada Juhala PorinTa 8,63
4. Lotta Mäkelä TampPy 8,99
5. Venla Ronni MäntsU 9,03
6. Noora Suojanen ViialVa 9,42
7. Marie Mumm GER 9,48

Erä 3

1. Inka Pöyry HIFK 8,09
2. Lotta Virtanen PieksVe 8,52
3. Anniina Huura TampPy 8,84
4. Hanna Granbäck IFKraft 8,92
5. Emmi Parhiala VantSa 8,93
6. Emma Bolse GER 9,12
7. Sonja Lahti TampPy 10,14

Erä 4

1. Iida Pahtaja PohjKoi 8,23
2. Wilma Viksten LahdA 8,37
3. Takwa Adam VantSa 8,59
4. Vilma Toivonen HämeenlTa 8,82
5. Emilia Jokinen VehmU 8,92
6. Emma Barsk TampPy 9,24
7. Emma Noponen VantSa 9,93
Elisa Hilska LappUM DNS

Erä 5

1. Alisa Seilonen JyväskKU 8,31
2. Vilma Väliharju TampPy 8,46
3. Anniina Vaittinen EspTa 8,57
4. Nadija Vasylenko TampU 8,62
5. Anna Kokko KuivAu 8,84
6. Emma Halonen SavonlRie 8,90
7. Emmi Lampio KerU 9,88

Erä 6

1. Minttu Eskelinen IisVi 8,43
2. Laura Einamo EspTa 8,52
3. Anniina Piitulainen LappUM 8,87
4. Emma Raappana AlatPi 8,90
5. Helmiina Kivilahti PorinYU 9,01
6. Matilda Ojainmaa LauttLu 9,05
7. Jenna Taskinen MäntsU 9,09
8. Julia Suhonen ViipU 9,44

Erä 7

1. Alisa Kameneva RUS 8,45
2. Nella Karjalainen LimNM 8,62
3. Emilia Vaahtola VantSa 8,85
4. Jasmin Sara-Aho YlöjU 9,03
5. Vilma Nieminen VantSa 9,22
6. Inkaliina Nurminen NurmijYU 9,45
Ilona Tapper JyväskKU DNS
Alina Tuomela KuopRei DNS

Erä 8

1. Helmi Isometsä IFSibboV 8,13
2. Helmi Tarkiainen TampPy 8,49
3. Aino Korhonen OulPy 8,61
4. Peppiina Hiltunen VantSa 9,02
5. Ella Leino TampU 9,19
6. Emmi Bengs VasaIS 9,90
7. Laura Koskinen TampPy 9,98

Erä 9

1. Minea Vertala JyväskKU 8,32
2. Venla Lehtonen NurmijYU 8,72
3. Kristiina Laitinen LempKiYU 8,88
4. Aino Lausniemi LauttLu 9,16
5. Nelli Pajula JyväskKU 9,20
6. Jenna Saarilahti TampPy 9,21
Jade Mäkinen TampPy DNS
Anniina Salokannel MaskKa DNS

Erä 10

1. Milka Ukkonen LahdA 8,35
2. Nelli Anttonen ImU 8,54
3. Mimmi Sihvonen JyväskKU 8,69
4. Sanni Lento TampPy 8,86
5. Jenina Karppinen PorinYU 9,05
6. Malin Svenlin LarsmoIF 9,17
7. Ella Kauranen LänsiUU 9,43
8. Venla Haataja TampPy 10,60

Erä 11

1. Inka-Maria Ylitalo LapVi 8,28
2. Minea Fogelholm EspTa 8,44
3. Emmi Ronkainen KeskiUYU 9,07
4. Vilma Mikkola KeskiUYU 9,27
5. Anni Välimäki PorinYU 9,94
Emmi Leinonen TampPy DNS
Helmi Lievonen RiihimKi DNS

Erä 12

1. Alisa Tikkanen EspTa 8,25
2. Anni Nurminen TampPy 8,32
3. Eerika Heiskala TampPy 8,64
4. Sara-Julia Hellsten KerU 8,95
5. Lotta Jalonen JanJa 9,00
6. Anna Minkkinen LappUM 9,34
7. Anni Komulainen HKV 9,39
8. Vivian Castilla ViipU 9,46

Erä 13

1. Inkeri Ahokas PorinYU 8,16
2. Erika Välkkynen HämeenlTa 8,36
3. Elli Huovinen JyväskKU 8,71
4. Alicia Björkvik IKFalken 8,89
5. Hille Kankaanpää KeskiUYU 8,98
6. Annina Doktar VantSa 9,07
7. Laura Ström IFNykn 9,12
8. Neea Suhonen ViialVa 9,46

T14 800 m Loppukilpailu

1. Sini Rajaniemi LahdA 2.19,80
2. Emma Nyström HIFK 2.26,59
3. Carla Jalkanen PorvU 2.29,01
4. Emmi Hietanen RiihimKi 2.31,26
5. Melissa Kykyri KälvTa 2.33,12
6. Venla Läderberg LahdA 2.33,66
7. Eva Peltopuro VantSa 2.34,07
8. Mona Korelin HKV 2.34,78
9. Ida-Sofia Simola HämeenlTa 2.34,93
10. Kiia Paavola JyväskKU 2.35,90
11. Adele Vainio IkaalU 2.37,29
12. Hanna Granbäck IFKraft 2.38,25
13. Cindy Ahponen PyhäsU 2.39,44
14. Nea Niemi PorvU 2.39,69
15. Aino Lausniemi LauttLu 2.40,61
16. Serafina Salmi TampU 2.42,27
17. Lumia Soininen EspTa 2.45,55
18. Anni Rajala ViipU 2.46,58
19. Kristiina Kunnari SeinäjSU 2.47,06
20. Laura Ström IFNykn 2.47,13
21. Jenna Taskinen MäntsU 2.47,60
22. Inkaliina Nurminen NurmijYU 2.47,76
23. Malin Svenlin LarsmoIF 2.58,54
24. Vilma Valtonen PaimU 3.06,93
25. Elli-Noora Raita PorinTa 3.29,27
Jenni Kiminkinen JyväskKU DNS
Takwa Adam VantSa DNS

Erä 1

1. Venla Läderberg LahdA 2.33,66 PB
2. Kiia Paavola JyväskKU 2.35,90
3. Cindy Ahponen PyhäsU 2.39,44
4. Aino Lausniemi LauttLu 2.40,61
5. Serafina Salmi TampU 2.42,27
6. Lumia Soininen EspTa 2.45,55
7. Anni Rajala ViipU 2.46,58
8. Kristiina Kunnari SeinäjSU 2.47,06
9. Laura Ström IFNykn 2.47,13
10. Jenna Taskinen MäntsU 2.47,60 PB
11. Inkaliina Nurminen NurmijYU 2.47,76
12. Malin Svenlin LarsmoIF 2.58,54
13. Vilma Valtonen PaimU 3.06,93
Takwa Adam VantSa DNS

Erä 2

1. Sini Rajaniemi LahdA 2.19,80
2. Emma Nyström HIFK 2.26,59
3. Carla Jalkanen PorvU 2.29,01 PB
4. Emmi Hietanen RiihimKi 2.31,26 PB
5. Melissa Kykyri KälvTa 2.33,12
6. Eva Peltopuro VantSa 2.34,07 SB
7. Mona Korelin HKV 2.34,78
8. Ida-Sofia Simola HämeenlTa 2.34,93
9. Adele Vainio IkaalU 2.37,29
10. Hanna Granbäck IFKraft 2.38,25 SB
11. Nea Niemi PorvU 2.39,69
12. Elli-Noora Raita PorinTa 3.29,27
Jenni Kiminkinen JyväskKU DNS

T14 300 m aj Loppukilpailu

1. Carla Liukkonen EspTa 46,86
2. Vilma Väliharju TampPy 48,03
3. Ilona Saarikunnas LahdA 49,27
4. Milja Mahlavuori LappUM 49,89
5. Laura Einamo EspTa 50,49
6. Minea Vertala JyväskKU 51,12
7. Inka-Maria Ylitalo LapVi 51,39
8. Elisa Alastalo RiihimKi 51,43
9. Liina Tervo KeskiUYU 51,59
10. Aino Korhonen OulPy 53,61
11. Julia Suhonen ViipU 56,94
12. Emma Gokkonen ViipU 57,21
Jade Mäkinen TampPy DNS
Anni Nurminen TampPy DNS
Noora Sihvonen KeskiUYU DNS
Ida Cardona KeskiUYU DNS
Nora Koskela-Koivisto KeskiUYU DNS
Vivian Castilla ViipU DNS
Elli-Noora Raita PorinTa DNS

Erä 1

1. Elisa Alastalo RiihimKi 51,43
Jade Mäkinen TampPy DNS
Noora Sihvonen KeskiUYU DNS
Vivian Castilla ViipU DNS

Erä 2

1. Ilona Saarikunnas LahdA 49,27
2. Emma Gokkonen ViipU 57,21
Anni Nurminen TampPy DNS
Elli-Noora Raita PorinTa DNS

Erä 3

1. Vilma Väliharju TampPy 48,03
2. Milja Mahlavuori LappUM 49,89
3. Inka-Maria Ylitalo LapVi 51,39
4. Aino Korhonen OulPy 53,61
5. Julia Suhonen ViipU 56,94

Erä 4

1. Carla Liukkonen EspTa 46,86 PB
2. Laura Einamo EspTa 50,49
3. Minea Vertala JyväskKU 51,12
4. Liina Tervo KeskiUYU 51,59
Ida Cardona KeskiUYU DNS
Nora Koskela-Koivisto KeskiUYU DNS

T14 Pituus Loppukilpailu

1. Inka Pöyry HIFK 5,39
2. Alisa Seilonen JyväskKU 5,29
3. Siiri Nyyssönen SavonlRie 5,16
4. Alisa Tikkanen EspTa 5,12
5. Milka Ukkonen LahdA 4,96
6. Ida Cardona KeskiUYU 4,95
7. Erika Välkkynen HämeenlTa 4,94
8. Mimosa Teerijoki JyväskKU 4,77
9. Minttu Eskelinen IisVi 4,76
10. Tuuli Ingman TampPy 4,72
11. Elisa Alastalo RiihimKi 4,69
12. Anni Nurminen TampPy 4,63
13. Nelli Anttonen ImU 4,62
14. Sanni Lento TampPy 4,61
15. Inkeri Ahokas PorinYU 4,61
16. Ilona Saarikunnas LahdA 4,59
17. Eerika Heiskala TampPy 4,58
18. Mimmi Sihvonen JyväskKU 4,57
19. Emma Raappana AlatPi 4,56
20. Sara Niukkanen PohjKoi 4,56
21. Milja Mahlavuori LappUM 4,55
22. Ella Turtiainen LappUM 4,53
23. Vanessa Lindberg RiihimKi 4,52
24. Iida Pahtaja PohjKoi 4,52
25. Emmi Parhiala VantSa 4,52
26. Anni Konnu ImU 4,52
27. Anniina Vaittinen EspTa 4,49
28. Kaira Noack GER 4,47
29. Jenna Saarilahti TampPy 4,45
30. Reetta Ryynänen PyhäsU 4,44
31. Nella Karjalainen LimNM 4,43
32. Wilma Viksten LahdA 4,43
33. Inkamari Letto HyvsU 4,40
34. Elli Huovinen JyväskKU 4,39
35. Vilma Toivonen HämeenlTa 4,39
36. Takwa Adam VantSa 4,39
37. Josefina Salmi IkaalU 4,38
38. Alicia Björkvik IKFalken 4,35
39. Sofie Latva-Risku PorinTa 4,34
40. Helmi Tarkiainen TampPy 4,32
41. Johanna Välimäki IkaalU 4,29
42. Rosa Valkendorff LappUM 4,26
43. Maria Suntio KarhKa 4,19
44. Noora Sihvonen KeskiUYU 4,19
45. Helena Närhinen HIFK 4,19
46. Minea Fogelholm EspTa 4,19
47. Hille Kankaanpää KeskiUYU 4,18
48. Tove Siegfrids VasaIS 4,16
49. Elisa Hilska LappUM 4,12
50. Noora Suojanen ViialVa 4,12
51. Emma Halonen SavonlRie 4,12
52. Lotta Jalonen JanJa 4,11
53. Anniina Piitulainen LappUM 4,09
54. Vilma Riutta JyväskKU 4,06
55. Peppiina Hiltunen VantSa 4,01
56. Emmi Ronkainen KeskiUYU 3,99
57. Jasmin Sara-Aho YlöjU 3,95
58. Vivian Castilla ViipU 3,89
59. Emilia Jokinen VehmU 3,88
60. Camilla Oksanen HIFK 3,85
61. Marie Mumm GER 3,82
62. Lotta Virtanen PieksVe 3,81
63. Emma Bolse GER 3,69
64. Vilma Nieminen VantSa 3,69
65. Emma Barsk TampPy 3,69
66. Vilma Valtonen PaimU 3,69
67. Emmi Lampio KerU 3,52
68. Emmi Bengs VasaIS 3,51
69. Laura Koskinen TampPy 3,35
70. Melissa Sarjala VantSa 3,30
71. Sofia Irmola TampPy 1,67
72. Venla Lehtonen NurmijYU 1,33
Lotta Mäkelä TampPy NM
Ilona Tapper JyväskKU DNS
Anniina Salokannel MaskKa DNS
Emilia Vaahtola VantSa DNS
Anna Kanerva VeikkVei DNS
Helmi Lievonen RiihimKi DNS
Moona Mäkelä HämeenlTa DNS
Katja Vorobyeva RUS DNS
Lyudmila Pozdnyakova RUS DNS

Ryhmä 1

1. Emmi Parhiala VantSa 4,52 PB
4,27 4,28 4,52

2. Anni Konnu ImU 4,52 PB
4,03 4,52 3,80

3. Anniina Vaittinen EspTa 4,49 PB
4,49 X 4,35

4. Kaira Noack GER 4,47 PB
3,69 4,26 4,47

5. Inkamari Letto HyvsU 4,40 PB
X 4,40 4,26

6. Vilma Toivonen HämeenlTa 4,39 PB
4,37 4,39 4,34

7. Takwa Adam VantSa 4,39
4,17 X 4,39

8. Johanna Välimäki IkaalU 4,29 PB
4,29 4,01 4,22

9. Rosa Valkendorff LappUM 4,26 PB
4,26 4,24 3,99

10. Noora Sihvonen KeskiUYU 4,19 SB
4,14 4,19 4,14

11. Helena Närhinen HIFK 4,19 PB
3,78 3,45 4,19

12. Hille Kankaanpää KeskiUYU 4,18
4,18 X X

13. Tove Siegfrids VasaIS 4,16 PB
3,96 4,16 X

14. Elisa Hilska LappUM 4,12
3,79 4,12 4,05

15. Noora Suojanen ViialVa 4,12 PB
4,12 3,83 3,94

16. Emma Halonen SavonlRie 4,12 PB
4,12 3,69 X

17. Lotta Jalonen JanJa 4,11 PB
3,77 4,11 4,01

18. Anniina Piitulainen LappUM 4,09
X 4,03 4,09

19. Vilma Riutta JyväskKU 4,06 PB
4,06 3,99 3,88

20. Peppiina Hiltunen VantSa 4,01
4,01 X 3,97

21. Emmi Ronkainen KeskiUYU 3,99
3,99 3,92 3,86

22. Jasmin Sara-Aho YlöjU 3,95
3,74 3,84 3,95

23. Vivian Castilla ViipU 3,89 PB
3,89 X 3,44

24. Emilia Jokinen VehmU 3,88 SB
X X 3,88

25. Camilla Oksanen HIFK 3,85 PB
3,85 3,64 X

26. Marie Mumm GER 3,82 PB
X 3,49 3,82

27. Emma Bolse GER 3,69 PB
3,58 3,69 X

28. Vilma Nieminen VantSa 3,69
3,45 3,52 3,69

29. Emma Barsk TampPy 3,69 PB
X 3,43 3,69

30. Vilma Valtonen PaimU 3,69 PB
X X 3,69

31. Emmi Lampio KerU 3,52
3,52 3,37 3,42

32. Emmi Bengs VasaIS 3,51
3,24 X 3,51

33. Laura Koskinen TampPy 3,35
3,27 3,35 3,34

34. Melissa Sarjala VantSa 3,30 SB
3,30 3,23 3,26

35. Sofia Irmola TampPy 1,67
X 1,67 X

36. Venla Lehtonen NurmijYU 1,33 SB
X 1,33 X

Ilona Tapper JyväskKU DNS

Emilia Vaahtola VantSa DNS

Anna Kanerva VeikkVei DNS

Katja Vorobyeva RUS DNS

Lyudmila Pozdnyakova RUS DNS

Ryhmä 2

1. Inka Pöyry HIFK 5,39 PB
5,39 1,31 4,81 4,98 X 5,30

2. Alisa Seilonen JyväskKU 5,29 PB
X 4,95 5,08 5,03 5,29 4,96

3. Siiri Nyyssönen SavonlRie 5,16 PB
4,84 5,00 4,58 X X 5,16

4. Alisa Tikkanen EspTa 5,12
5,12 4,66 4,47 X 5,08 X

5. Milka Ukkonen LahdA 4,96
X 4,96 X X 4,65 4,86

6. Ida Cardona KeskiUYU 4,95 PB
X 4,88 X 4,95 X X

7. Erika Välkkynen HämeenlTa 4,94 PB
4,88 4,63 4,70 4,75 4,61 4,94

8. Mimosa Teerijoki JyväskKU 4,77
4,77 4,37 4,75 2,89 X X

9. Minttu Eskelinen IisVi 4,76
4,76 4,72 4,64

10. Tuuli Ingman TampPy 4,72
4,72 4,70 4,68

11. Elisa Alastalo RiihimKi 4,69 PB
4,35 4,69 4,46

12. Anni Nurminen TampPy 4,63 PB
4,25 4,63 4,42

13. Nelli Anttonen ImU 4,62
4,62 4,53 X

14. Sanni Lento TampPy 4,61 PB
4,61 4,41 4,55

15. Inkeri Ahokas PorinYU 4,61
X X 4,61

16. Ilona Saarikunnas LahdA 4,59
4,59 2,62 X

17. Eerika Heiskala TampPy 4,58 PB
4,56 X 4,58

18. Mimmi Sihvonen JyväskKU 4,57
X 4,47 4,57

19. Emma Raappana AlatPi 4,56
1,67 4,51 4,56

20. Sara Niukkanen PohjKoi 4,56 PB
4,56 X X

21. Milja Mahlavuori LappUM 4,55 PB
4,40 4,55 –

22. Ella Turtiainen LappUM 4,53 PB
4,53 4,45 4,40

23. Vanessa Lindberg RiihimKi 4,52 PB
4,48 4,52 X

24. Iida Pahtaja PohjKoi 4,52
4,14 4,37 4,52

25. Jenna Saarilahti TampPy 4,45
4,35 X 4,45

26. Reetta Ryynänen PyhäsU 4,44 PB
4,44 4,13 4,34

27. Nella Karjalainen LimNM 4,43
X 4,43 4,43

28. Wilma Viksten LahdA 4,43
4,23 4,33 4,43

29. Elli Huovinen JyväskKU 4,39 PB
4,38 4,39 4,36

30. Josefina Salmi IkaalU 4,38
4,38 4,05 X

31. Alicia Björkvik IKFalken 4,35
4,33 4,12 4,35

32. Sofie Latva-Risku PorinTa 4,34
4,34 3,96 4,17

33. Helmi Tarkiainen TampPy 4,32
X 4,32 3,95

34. Maria Suntio KarhKa 4,19
4,18 4,19 3,96

35. Minea Fogelholm EspTa 4,19
X 4,19 X

36. Lotta Virtanen PieksVe 3,81
3,06 3,79 3,81

Lotta Mäkelä TampPy NM
X X X

Helmi Lievonen RiihimKi DNS

Anniina Salokannel MaskKa DNS

Moona Mäkelä HämeenlTa DNS

T14 Kiekko Loppukilpailu

1. Pinja Naula TuUL 41,88 PB
40,48 37,13 37,54 X 41,88 X
2. Oona Räisänen EspTa 36,25 SB
X 36,22 35,21 34,83 36,25 X
3. Lyydia Herrala TöysVe 31,86 PB
28,23 30,97 X 31,86 30,41 31,20
4. Minttu Laurila TuUL 31,20
X 29,31 26,44 31,20 29,30 27,87
5. Siiri Pein KanksLei 30,41 PB
22,18 29,52 25,13 30,41 22,12 27,54
6. Emmi Malo LopU 29,99
29,99 X 27,41 X 28,95 X
7. Maisa Koponen IkaalU 29,96 SB
29,68 29,05 25,89 29,96 29,45 X
8. Emmi Mäkäläinen JyväskKU 29,84 PB
29,84 28,22 X X X X
9. Nelli Pajula JyväskKU 28,74 PB
X 26,56 28,74
10. Sanni Krapi LoimJa 27,57
X 27,46 27,57
11. Felicia Lindström IFFemman 26,96
X 26,96 X
12. Vilma Toivonen HämeenlTa 26,64
24,88 26,64 25,41
13. Emmi Pohjolainen LauttLu 25,68
X 25,68 X
14. Silja Rossi TampPy 24,61
X X 24,61
15. Hille Kankaanpää KeskiUYU 24,30 PB
21,45 20,16 24,30
16. Jasmin Pajunen PorinYU 24,03 PB
X X 24,03
17. Mimi Nybacka VähänkVie 23,83
X 23,83 X
18. Viivi Raudasoja PohjKoi 23,80
21,79 23,06 23,80
19. Tiina Järvinen LahdA 23,52
19,51 X 23,52
20. Salla Koskimäki KaustPV 23,26
X 23,26 X
21. Neea Suhonen ViialVa 22,79
22,79 X 21,94
22. Nea Laine PylkönmY 22,72 PB
19,10 22,72 22,65
23. Oona Kaskinen TuUL 22,63
22,63 X 22,57
24. Emilia Immonen JyväskKU 22,39 PB
20,45 22,39 X
25. Jenniina Virtanen JanJa 21,38
17,87 21,38 X
26. Vilma Valtonen PaimU 20,98
20,98 20,43 19,83
27. Tyyne Laukkanen EspTa 20,21
19,72 X 20,21
28. Pinja Nieminen PorinYU 18,44 PB
18,44 X X
29. Rosa Valkendorff LappUM 17,69
17,69 X X
30. Sonja Lahti TampPy 17,12
14,89 17,12 15,11
31. Aino Ikäheimo EspTa 17,12
X 17,12 X
32. Emma Bolse GER 13,87
13,87 X 13,83
Emma Barsk TampPy NM
X X X
Kristiina Laitinen LempKiYU NM
X X X
Moona Mäkelä HämeenlTa DNS

T15 60 m Loppukilpailu

1. Saga Vanninen TampPy 7,86
2. Anna Pursiainen EspTa 7,90
3. Linda Leveelahti HKV 8,01
4. Iida Vuorjoki KuivAu 8,14
5. Veera Paasovaara OulPy 8,15
6. Saenab Adechian GER 8,17
7. Ninni Gröhn LänsiUU 8,33
Ida Henricson BorgåAk DNS

T15 60 m Alkuerät

1. Saga Vanninen TampPy 7,95
2. Anna Pursiainen EspTa 8,00
3. Linda Leveelahti HKV 8,05
4. Saenab Adechian GER 8,18
5. Ninni Gröhn LänsiUU 8,20
6. Iida Vuorjoki KuivAu 8,20
7. Ida Henricson BorgåAk 8,20
8. Veera Paasovaara OulPy 8,20
9. Eveliina Lehtola OulPy 8,21
10. Mimi Kontala HKV 8,26
11. Emma Rovasalo HyvsU 8,27
12. Olivia Marttila VantSa 8,28
13. Ellinoora Riikinsaari EspTa 8,30
14. Nike Praetzel GER 8,31
15. Maria Jääskä KaustPV 8,33
16. Nella Varjas EspTa 8,36
17. Niina Hepo-Oja KangasnKa 8,36
18. Ada Varvio TampPy 8,39
19. Katri Kaijanniemi VantSa 8,42
20. Janna Siegfrids VasaIS 8,42
21. Saana Peura TervTe 8,44
22. Noora Hietala HyvsU 8,47
23. Marianna Kostrykina RUS 8,47
24. Senja Roos KärkKV 8,47
25. Ella-Maria Multala KeskiUYU 8,53
26. Belinda Stenroos IFNykn 8,53
27. Kiia Brandes HyvsU 8,55
28. Julia Ihantola EspTa 8,55
29. Aada Kokko JoensKa 8,57
30. Sofia Härkönen OulPy 8,57
31. Emma Ranz SalSa 8,61
32. Wilma Taavitsainen RistU 8,62
33. Riikka Savolainen JyväskKU 8,62
34. Vilma Jukkola LohtVei 8,63
35. Julia Tienhaara HämeenlTa 8,63
36. Heini Mäenpää TampPy 8,63
37. Emilia Kilpinen LempKiYU 8,64
38. Siiri Elomaa TampPy 8,66
39. Gea Zitting JyväskKU 8,66
40. Vera Karttunen PorinYU 8,68
41. Elina Nivajärvi JoensKa 8,69
42. Aliisa Keskinen TampPy 8,69
43. Vilma Ahvenainen HIFK 8,71
44. Tuula Schwarz GER 8,72
45. Salla Pekkala OulPy 8,73
46. Elsa Sulkinoja LahdA 8,74
47. Lotte Dreyer GER 8,77
48. Kerttu Valtonen EspTa 8,78
49. Mimosa Virranheimo KaarUra 8,79
50. Milla Uitti ImU 8,80
51. Noora Saaristo LänsiUU 8,81
52. Heini Salonen TampPy 8,82
53. Nora Finholm LarsmoIF 8,83
54. Veera Karjalainen ValkHa 8,83
55. Iiris Alakärppä LahdA 8,83
56. Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 8,86
57. Vilma Lindgren LänsiUU 8,88
58. Annukka Vainonen IitPy 8,90
59. Anni Tiensuu LempKiYU 8,92
60. Millamaria Haveri VantSa 8,93
61. Kiia Perkaus PohjKoi 8,95
62. Helmi Saukkonen HKV 8,95
63. Sade Lampila KarhKa 8,97
64. Ella Naapuri SavonlRie 8,99
65. Emilia Pyysalo KanksLei 8,99
66. Amanda Ekblom HIFK 8,99
67. Heidi Tyrväinen SavonlRie 9,01
68. Nina Seppälä PorinYU 9,02
69. Lilli Virtanen LauttLu 9,03
70. Aleksandra Viljanen HKV 9,04
71. Fiinu Puustinen JyväskKU 9,04
72. Krista Korhonen HKV 9,10
73. Petra Koskinen JyväskKU 9,11
74. Jenna Järvinen KanksLei 9,11
75. Lilli Varila JyväskKU 9,19
76. Vera Vertanen JyväskKU 9,22
77. Fanni Grundström TampPy 9,27
78. Nada Mimouni TampPy 9,34
79. Nea Santa KaarUra 9,35
80. Felice Haverland GER 9,36
81. Elvi Warwick KaipVi 9,39
82. Cecilia Ussher GER 9,47
83. Milla Airola VantSa 9,60
84. Kea Kuusisto HyvsU 9,82
85. Wilma Holmberg KaarUra 9,97
Netta Leppänen JyväskKU DNS
Vilma Itälinna TampPy DNS
Pinja Ruoho LahdA DNS
Moa Forslund VasaIS DNS
Nea Tarvo EspTa DNS
Karlotta Hermes GER DNS

Erä 1

1. Ninni Gröhn LänsiUU 8,20
2. Riikka Savolainen JyväskKU 8,62
3. Vilma Jukkola LohtVei 8,63
4. Kiia Perkaus PohjKoi 8,95
5. Amanda Ekblom HIFK 8,99
6. Nada Mimouni TampPy 9,34
7. Milla Airola VantSa 9,60
Pinja Ruoho LahdA DNS

Erä 2

1. Veera Paasovaara OulPy 8,20
2. Nella Varjas EspTa 8,36
3. Julia Tienhaara HämeenlTa 8,63
4. Gea Zitting JyväskKU 8,66
5. Elsa Sulkinoja LahdA 8,74
6. Anni Tiensuu LempKiYU 8,92
7. Lilli Varila JyväskKU 9,19
8. Fanni Grundström TampPy 9,27

Erä 3

1. Linda Leveelahti HKV 8,05
2. Saenab Adechian GER 8,18
3. Nike Praetzel GER 8,31
4. Noora Hietala HyvsU 8,47
5. Emma Ranz SalSa 8,61
6. Veera Karjalainen ValkHa 8,83
7. Lilli Virtanen LauttLu 9,03

Erä 4

1. Belinda Stenroos IFNykn 8,53
2. Tuula Schwarz GER 8,72
3. Iiris Alakärppä LahdA 8,83
4. Aleksandra Viljanen HKV 9,04
5. Kea Kuusisto HyvsU 9,82
Vilma Itälinna TampPy DNS
Moa Forslund VasaIS DNS

Erä 5

1. Maria Jääskä KaustPV 8,33
2. Julia Ihantola EspTa 8,55
3. Aada Kokko JoensKa 8,57
4. Wilma Taavitsainen RistU 8,62
5. Vilma Ahvenainen HIFK 8,71
6. Noora Saaristo LänsiUU 8,81
7. Heini Salonen TampPy 8,82
8. Krista Korhonen HKV 9,10

Erä 6

1. Anna Pursiainen EspTa 8,00
2. Ella-Maria Multala KeskiUYU 8,53
3. Sofia Härkönen OulPy 8,57
4. Annukka Vainonen IitPy 8,90
5. Helmi Saukkonen HKV 8,95
6. Cecilia Ussher GER 9,47
Karlotta Hermes GER DNS

Erä 7

1. Ida Henricson BorgåAk 8,20
2. Janna Siegfrids VasaIS 8,42
3. Saana Peura TervTe 8,44
4. Salla Pekkala OulPy 8,73
5. Lotte Dreyer GER 8,77
6. Petra Koskinen JyväskKU 9,11
7. Elvi Warwick KaipVi 9,39

Erä 8

1. Saga Vanninen TampPy 7,95
2. Katri Kaijanniemi VantSa 8,42
3. Kerttu Valtonen EspTa 8,78
4. Heidi Tyrväinen SavonlRie 9,01
5. Felice Haverland GER 9,36
Netta Leppänen JyväskKU DNS
Nea Tarvo EspTa DNS

Erä 9

1. Eveliina Lehtola OulPy 8,21
2. Mimi Kontala HKV 8,26
3. Heini Mäenpää TampPy 8,63
4. Vera Karttunen PorinYU 8,68
5. Mimosa Virranheimo KaarUra 8,79
6. Nora Finholm LarsmoIF 8,83
7. Ella Naapuri SavonlRie 8,99
8. Fiinu Puustinen JyväskKU 9,04

Erä 10

1. Iida Vuorjoki KuivAu 8,20
2. Ada Varvio TampPy 8,39
3. Emilia Kilpinen LempKiYU 8,64
4. Elina Nivajärvi JoensKa 8,69
5. Aliisa Keskinen TampPy 8,69
6. Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 8,86
7. Vilma Lindgren LänsiUU 8,88
8. Nina Seppälä PorinYU 9,02

Erä 11

1. Emma Rovasalo HyvsU 8,27
2. Olivia Marttila VantSa 8,28
3. Kiia Brandes HyvsU 8,55
4. Milla Uitti ImU 8,80
5. Sade Lampila KarhKa 8,97
6. Jenna Järvinen KanksLei 9,11
7. Vera Vertanen JyväskKU 9,22
8. Wilma Holmberg KaarUra 9,97

Erä 12

1. Ellinoora Riikinsaari EspTa 8,30
2. Niina Hepo-Oja KangasnKa 8,36
3. Marianna Kostrykina RUS 8,47
4. Senja Roos KärkKV 8,47
5. Siiri Elomaa TampPy 8,66
6. Millamaria Haveri VantSa 8,93
7. Emilia Pyysalo KanksLei 8,99
8. Nea Santa KaarUra 9,35

T15 800 m Loppukilpailu

1. Venla Saari JyväskKU 2.18,62
2. Ronja Koskela KuivAu 2.18,71
3. Veera Mattila VammsVoi 2.20,47
4. Inka Metsämäki SeinäjSU 2.22,56
5. Felice Haverland GER 2.22,62
6. Fiia Kajula RaisKu 2.23,87
7. Emma Hietaranta LappUM 2.25,30
8. Vilma Pere EurRai 2.27,50
9. Laura Nissinen EspTa 2.28,00
10. Aliisa Keskinen TampPy 2.29,36
11. Ella Haataja KuusEV 2.30,42
12. Kerttu Niiranen KarhKa 2.31,41
13. Hertta Vihreälehto TampPy 2.33,12
14. Muska Sanden SalVil 2.33,94
15. Ellen Seisto EspTa 2.34,86
16. Veera Helkama SalVil 2.35,71
17. Emilia Tala ViipU 2.35,74
18. Katharina Marekwia EspTa 2.36,74
19. Riina Ilvesluoto KuivAu 2.37,30
20. Sanni Markkanen HKV 2.38,64
21. Elvi Warwick KaipVi 2.39,22
22. Mimosa Virranheimo KaarUra 2.40,92
23. Vilma Ahvenainen HIFK 2.41,06
24. Nikita Kumpulainen HKV 2.42,20
25. Lotta Arro KaarUra 2.42,61
26. Ida Kontkanen TampPy 2.43,78
27. Juulia Tala ViipU 2.44,87
28. Ella Naapuri SavonlRie 2.50,37
29. Milla Airola VantSa 2.51,78
30. Inari Leppäniemi KokemKV 2.56,21
31. Michelle Nyback IFNykn 3.20,92
Fanni Grundström TampPy DNS
Silja Goman NousSu DNS
Nella Varjas EspTa DNS
Nea Tarvo EspTa DNS
Kea Kuusisto HyvsU DNS
Karlotta Hermes GER DNS
Ella Tiihonen EspTa DNS

Erä 1

1. Kerttu Niiranen KarhKa 2.31,41 SB
2. Ellen Seisto EspTa 2.34,86 PB
3. Riina Ilvesluoto KuivAu 2.37,30 SB
4. Sanni Markkanen HKV 2.38,64 PB
5. Nikita Kumpulainen HKV 2.42,20 PB
6. Lotta Arro KaarUra 2.42,61
7. Ida Kontkanen TampPy 2.43,78 SB
8. Juulia Tala ViipU 2.44,87
9. Ella Naapuri SavonlRie 2.50,37
10. Milla Airola VantSa 2.51,78 PB
11. Inari Leppäniemi KokemKV 2.56,21
12. Michelle Nyback IFNykn 3.20,92
Fanni Grundström TampPy DNS
Silja Goman NousSu DNS
Nea Tarvo EspTa DNS
Kea Kuusisto HyvsU DNS
Karlotta Hermes GER DNS
Ella Tiihonen EspTa DNS

Erä 2

1. Venla Saari JyväskKU 2.18,62 PB
2. Ronja Koskela KuivAu 2.18,71 SB
3. Veera Mattila VammsVoi 2.20,47 PB
4. Inka Metsämäki SeinäjSU 2.22,56 PB
5. Felice Haverland GER 2.22,62 PB
6. Fiia Kajula RaisKu 2.23,87 PB
7. Emma Hietaranta LappUM 2.25,30
8. Vilma Pere EurRai 2.27,50
9. Laura Nissinen EspTa 2.28,00 PB
10. Aliisa Keskinen TampPy 2.29,36 SB
11. Ella Haataja KuusEV 2.30,42
12. Hertta Vihreälehto TampPy 2.33,12 SB
13. Muska Sanden SalVil 2.33,94 PB
14. Veera Helkama SalVil 2.35,71 PB
15. Emilia Tala ViipU 2.35,74 PB
16. Katharina Marekwia EspTa 2.36,74 PB
17. Elvi Warwick KaipVi 2.39,22
18. Mimosa Virranheimo KaarUra 2.40,92 PB
19. Vilma Ahvenainen HIFK 2.41,06
Nella Varjas EspTa DNS

T15 300 m aj Loppukilpailu

1. Heidi Salminen JyväskKU 44,19
2. Nea Immonen JoensKa 45,20
3. Linda Leveelahti HKV 46,21
4. Iida Verainen NousSu 46,44
5. Ninni Gröhn LänsiUU 49,72
6. Siiri Hihnala OulPy 50,15
7. Veera Mattila VammsVoi 50,73
8. Maiju Nousiainen ImU 50,99
9. Sade Railevirta TampPy 51,41
10. Millamaria Haveri VantSa 52,51
11. Helmi Saukkonen HKV 54,10
12. Silja Lehto VehmU 54,69
13. Noora Saaristo LänsiUU 59,50
14. Hanna Back IFNykn 1.01,71
Aino Koskela RiihimKi DNS
Polina Selezneva RUS DNS

Erä 1

1. Nea Immonen JoensKa 45,20
2. Millamaria Haveri VantSa 52,51
3. Helmi Saukkonen HKV 54,10
4. Silja Lehto VehmU 54,69 PB
5. Hanna Back IFNykn 1.01,71

Erä 2

1. Siiri Hihnala OulPy 50,15 PB
2. Veera Mattila VammsVoi 50,73 PB
3. Sade Railevirta TampPy 51,41 PB
4. Noora Saaristo LänsiUU 59,50
Aino Koskela RiihimKi DNS

Erä 3

1. Heidi Salminen JyväskKU 44,19 SB
2. Linda Leveelahti HKV 46,21
3. Iida Verainen NousSu 46,44
4. Ninni Gröhn LänsiUU 49,72
5. Maiju Nousiainen ImU 50,99
Polina Selezneva RUS DNS

T15 Pituus Loppukilpailu

1. Saga Vanninen TampPy 5,74
2. Polina Selezneva RUS 5,27
3. Vilma Itälinna TampPy 5,12
4. Maria Jääskä KaustPV 5,11
5. Janna Siegfrids VasaIS 5,08
6. Veera Paasovaara OulPy 5,06
7. Senja Roos KärkKV 5,05
8. Iida Verainen NousSu 5,04
9. Emilia Kilpinen LempKiYU 4,98
10. Ilona Ruohola TuUL 4,98
11. Noora Hietala HyvsU 4,97
12. Lova Forsman IFDrott 4,95
13. Vera Karttunen PorinYU 4,93
14. Emilia Voutilainen HKV 4,84
15. Emma Rovasalo HyvsU 4,83
16. Siiri Hihnala OulPy 4,83
17. Nina Seppälä PorinYU 4,76
18. Riikka Savolainen JyväskKU 4,75
19. Saenab Adechian GER 4,74
20. Aada Kokko JoensKa 4,72
21. Alisa Hollmen TapE 4,69
22. Iiris Alakärppä LahdA 4,69
23. Mimi Kontala HKV 4,68
24. Johanna Nieminen JyväskKU 4,68
25. Milla Uitti ImU 4,67
26. Nike Praetzel GER 4,67
27. Anna Pursiainen EspTa 4,64
28. Lotte Dreyer GER 4,59
29. Heini Mäenpää TampPy 4,58
30. Charlotta Pettersson NoormNo 4,58
31. Aino Koskimäki KerU 4,53
32. Aliisa Keskinen TampPy 4,52
33. Elsa Sulkinoja LahdA 4,51
34. Kerttu Valtonen EspTa 4,48
35. Liinu Karjala PorinYU 4,42
36. Amina El Mrabt EspTa 4,42
37. Johanna Tikkala IFKraft 4,41
38. Venla Polojärvi PohjKoi 4,39
39. Fiinu Puustinen JyväskKU 4,38
40. Gea Zitting JyväskKU 4,34
41. Amanda Ekblom HIFK 4,32
42. Heini Salonen TampPy 4,32
43. Salla Pekkala OulPy 4,30
44. Anni Tiensuu LempKiYU 4,27
45. Olivia Marttila VantSa 4,26
46. Lotta Arro KaarUra 4,24
47. Tuula Schwarz GER 4,20
48. Aleksandra Viljanen HKV 4,17
49. Lilli Varila JyväskKU 4,14
50. Sara Savikko RiihimKi 4,14
51. Emma Ranz SalSa 4,12
52. Karlotta Hermes GER 4,07
53. Cecilia Ussher GER 4,02
54. Kiia Perkaus PohjKoi 3,96
55. Petra Koskinen JyväskKU 3,88
56. Heidi Tyrväinen SavonlRie 3,85
57. Nea Santa KaarUra 3,85
58. Nada Mimouni TampPy 3,82
59. Wilma Holmberg KaarUra 3,48
60. Tindra Sundvik IFNykn 3,34
61. Fanni Grundström TampPy 3,33
Saana Peura TervTe NM
Piia Kalliomäki ÄänekU NM
Nikita Kumpulainen HKV DNS
Netta Leppänen JyväskKU DNS
Pinja Ruoho LahdA DNS
Julika Schulze GER DNS

Ryhmä 1

1. Polina Selezneva RUS 5,27 PB
5,09 4,82 5,01 5,27 X 5,21

2. Emma Rovasalo HyvsU 4,83 PB
4,83 4,77 4,81

3. Saenab Adechian GER 4,74 PB
X X 4,74

4. Iiris Alakärppä LahdA 4,69 PB
X X 4,69

5. Johanna Nieminen JyväskKU 4,68 PB
4,20 4,68 X

6. Nike Praetzel GER 4,67 PB
4,55 4,67 X

7. Anna Pursiainen EspTa 4,64 PB
4,52 4,60 4,64

8. Lotte Dreyer GER 4,59 PB
4,35 4,13 4,59

9. Charlotta Pettersson NoormNo 4,58
4,58 3,36 4,48

10. Aliisa Keskinen TampPy 4,52
4,52 4,16 4,30

11. Elsa Sulkinoja LahdA 4,51 PB
X 4,51 4,27

12. Venla Polojärvi PohjKoi 4,39 PB
X X 4,39

13. Amanda Ekblom HIFK 4,32 PB
X 4,32 4,32

14. Heini Salonen TampPy 4,32 PB
4,29 4,28 4,32

15. Anni Tiensuu LempKiYU 4,27
4,27 4,23 X

16. Olivia Marttila VantSa 4,26 PB
4,26 4,16 X

17. Lotta Arro KaarUra 4,24 PB
4,24 3,98 3,97

18. Tuula Schwarz GER 4,20 PB
4,20 X 3,79

19. Aleksandra Viljanen HKV 4,17
3,32 4,17 4,07

20. Lilli Varila JyväskKU 4,14
3,95 4,14 4,06

21. Sara Savikko RiihimKi 4,14 PB
3,94 4,04 4,14

22. Emma Ranz SalSa 4,12
4,10 3,94 4,12

23. Karlotta Hermes GER 4,07 PB
4,07 3,94 –

24. Cecilia Ussher GER 4,02 PB
X 3,88 4,02

25. Kiia Perkaus PohjKoi 3,96
3,96 3,95 X

26. Petra Koskinen JyväskKU 3,88
3,88 3,78 X

27. Heidi Tyrväinen SavonlRie 3,85
3,85 3,66 3,80

28. Nea Santa KaarUra 3,85 PB
3,76 3,48 3,85

29. Nada Mimouni TampPy 3,82 PB
3,80 3,81 3,82

30. Wilma Holmberg KaarUra 3,48
X 3,48 3,36

31. Tindra Sundvik IFNykn 3,34
3,30 3,22 3,34

32. Fanni Grundström TampPy 3,33
3,33 X 2,97

Nikita Kumpulainen HKV DNS

Julika Schulze GER DNS

Ryhmä 2

1. Saga Vanninen TampPy 5,74 PB
5,51 5,22 5,41 5,69 5,74 5,66

2. Vilma Itälinna TampPy 5,12
4,73 X 5,12 X 4,06 X

3. Maria Jääskä KaustPV 5,11 PB
4,84 4,96 5,11 4,62 4,98 4,96

4. Janna Siegfrids VasaIS 5,08 PB
5,08 4,85 5,03 5,02 X 4,63

5. Veera Paasovaara OulPy 5,06
X 5,06 4,83 X X X

6. Senja Roos KärkKV 5,05 PB
4,60 X 5,01 5,05 4,81 4,90

7. Iida Verainen NousSu 5,04
X 5,03 4,88 4,92 5,04 X

8. Emilia Kilpinen LempKiYU 4,98 PB
4,98 4,69 4,83

9. Ilona Ruohola TuUL 4,98
4,81 4,80 4,98

10. Noora Hietala HyvsU 4,97
X X 4,97

11. Lova Forsman IFDrott 4,95
4,76 4,74 4,95

12. Vera Karttunen PorinYU 4,93
X 4,93 X

13. Emilia Voutilainen HKV 4,84 PB
4,72 4,61 4,84

14. Siiri Hihnala OulPy 4,83
X 4,83 4,54

15. Nina Seppälä PorinYU 4,76 PB
X 4,76 4,67

16. Riikka Savolainen JyväskKU 4,75
4,66 4,75 4,75

17. Aada Kokko JoensKa 4,72
4,55 4,45 4,72

18. Alisa Hollmen TapE 4,69 SB
X 4,42 4,69

19. Mimi Kontala HKV 4,68
4,59 4,66 4,68

20. Milla Uitti ImU 4,67 PB
X 4,62 4,67

21. Heini Mäenpää TampPy 4,58
4,58 4,34 4,50

22. Aino Koskimäki KerU 4,53
4,53 4,48 4,47

23. Kerttu Valtonen EspTa 4,48 PB
4,33 4,15 4,48

24. Liinu Karjala PorinYU 4,42
4,40 4,42 4,35

25. Amina El Mrabt EspTa 4,42
X 4,40 4,42

26. Johanna Tikkala IFKraft 4,41 SB
4,10 4,22 4,41

27. Fiinu Puustinen JyväskKU 4,38 PB
4,33 4,21 4,38

28. Gea Zitting JyväskKU 4,34
4,26 4,10 4,34

29. Salla Pekkala OulPy 4,30
X 4,30 4,07

Saana Peura TervTe NM
X X X

Piia Kalliomäki ÄänekU NM
X X X

Netta Leppänen JyväskKU DNS

Pinja Ruoho LahdA DNS

T15 Kiekko Loppukilpailu

1. Patricia Kellgren HIFK 52,01 PB
50,37 52,01 X X 48,10 48,67
2. Enni Aula PohjKoi 46,62 PB
44,91 44,83 X 46,62 X 41,77
3. Nellinoora Maunula HIFK 43,31 SB
43,25 X 41,25 43,31 X X
4. Vilma Räsänen ViitVie 42,67
34,11 X 39,70 42,41 40,76 42,67
5. Annukka Vainonen IitPy 39,99
39,99 X X X X 39,77
6. Nea Luukkonen PuumVi 38,73
35,34 36,77 36,83 35,80 38,73 X
7. Aino-Kaisa Sihvonen VirtU 35,19
33,60 X 33,71 X 35,19 X
8. Oona Viljanen OrivPo 33,05
24,07 32,98 31,08 30,33 X 33,05
9. Heta Neuvonen EspTa 32,65 PB
32,65 X 31,30
10. Sara Savikko RiihimKi 31,60 PB
30,86 X 31,60
11. Maria Juhala KanksLei 31,08 PB
28,62 31,08 29,14
12. Sanni Hirttiö PohjKoi 30,79
27,79 30,56 30,79
13. Siiri Elomaa TampPy 29,80
X X 29,80
14. Petra Pikkarainen RiihimKi 28,53
24,02 27,42 28,53
15. Fanny Forsman VasaIS 28,25
27,06 28,25 27,24
16. Vivian Suominen HIFK 27,88
27,88 X X
17. Anniina Pirkkala HelsTa 27,81 SB
27,81 25,29 26,92
18. Anu Lehtinen TampU 26,74
24,69 26,43 26,74
19. Heini Mäenpää TampPy 26,44
26,44 25,62 X
20. Henna Salminen TammRy 24,98
22,88 24,98 23,07
21. Michelle Nyback IFNykn 24,13
22,21 24,13 21,46
22. Wilma Taavitsainen RistU 24,00 PB
X X 24,00
23. Emma Pfeuffer GER 20,23
X 20,23 X
24. Nathalie Nyback IFNykn 19,18
18,25 19,18 X
Ella Ala-Lahti LempKiYU NM
X X X

T15 4 x 80 m aj Loppukilpailu

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 48,73
2. Espoon Tapiot 1 50,09
3. Hamburger SV 1 51,97
4. Oulun Pyrintö 1 52,88
5. Espoon Tapiot 2 52,99
6. Tampereen Pyrintö 2 53,07
7. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2 53,61
8. Tampereen Pyrintö 1 54,75
9. Limingan Niittomiehet 1 56,18
10. Tampereen Pyrintö 4 57,76
11. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 58,76
12. Tampereen Pyrintö 3 59,66
13. IF Nykarlebynejden 1 1.05,00
14. Keravan Urheilijat 1 1.09,14

Erä 1

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2 53,61
Minea Vertala
Johanna Nieminen
Gea Zitting
Fiinu Puustinen

2. Tampereen Pyrintö 4 57,76
Heini Mäenpää
Heini Salonen
Aliisa Keskinen
Nada Mimouni

3. Tampereen Pyrintö 3 59,66
Sonja Lahti
Lotta Mäkelä
Sanni Lento
Jenna Saarilahti

Erä 2

1. Espoon Tapiot 2 52,99
Minea Fogelholm
Nella Varjas
Amina El Mrabt
Kerttu Valtonen

2. Tampereen Pyrintö 2 53,07
Ada Varvio
Eerika Heiskala
Helmi Tarkiainen
Anniina Huura

3. Limingan Niittomiehet 1 56,18
Saimi Lithovius
Ella Nissinaho
Nella Karjalainen
Sofia Maaranto

Erä 3

1. Hamburger SV 1 51,97
Nike Praetzel
Kaira Noack
Lotte Dreyer
Saenab Adechian

2. Oulun Pyrintö 1 52,88
Aino Korhonen
Sofia Härkönen
Eveliina Lehtola
Siiri Hihnala

3. IF Nykarlebynejden 1 1.05,00
Hanna Back
Tindra Sundvik
Laura Ström
Belinda Stenroos

4. Keravan Urheilijat 1 1.09,14
Sara-Julia Hellsten
Emmi Lampio
Aava Sevonkari
Aino Koskimäki

Erä 4

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 48,73
Alisa Seilonen
Mimosa Teerijoki
Riikka Savolainen
Heidi Salminen

2. Espoon Tapiot 1 50,09
Carla Liukkonen
Laura Einamo
Ellinoora Riikinsaari
Alisa Tikkanen

3. Tampereen Pyrintö 1 54,75
Laura Koskinen
Vilma Väliharju
Anni Nurminen
Tuuli Ingman

4. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 58,76
Ella Turtiainen
Elisa Hilska
Anniina Piitulainen
Milja Mahlavuori

N17 60 m Loppukilpailu

1. Emma Mäkikallio PohjKoi 7,91
2. Pritne Lember NoormNo 8,10
3. Helmiina Raninen LänsiUU 8,11
4. Tiina Taskinen VeitsilKV 8,11
5. Jenny Sario EspTa 8,16
6. Vilma Lindroos PorinTa 8,32
7. Jenna Riikonen JoensKa 8,32
Viivi Lapinoja KokkTU DQ

N17 300 m aj Loppukilpailu

1. Venla Pulkkanen LahdA 46,02
2. Merituuli Saarela EspTa 46,39
3. Pinja Kotinurmi LahdA 46,82
4. Pinja Heinonen TampPy 46,87
5. Vilma Lindroos PorinTa 47,22
6. Vilma Hakala EspTa 47,44
7. Emmi Pennanen JyväskKU 47,83
8. Stiina Kokkonen TampU 48,44
9. Adeliina Kemppainen PohjKoi 49,74
10. Emilia Tapionlinna LahdA 50,20
11. Eeva Kilpeläinen OulPy 50,27
12. Siiri Heiskanen TampU 50,36
13. Hanna Lammassaari LahdA 50,53
14. Ella Sirmola LahdA 51,99
15. Sara Kinnunen LahdA 52,56
Ella Pullinen JanJa DNF
Janika Jokinen TampU DNS
Aino Eno LauttLu DNS
Meri Suomalainen VähänkVie DNS

Erä 1

1. Stiina Kokkonen TampU 48,44
2. Sara Kinnunen LahdA 52,56
Ella Pullinen JanJa DNF
Janika Jokinen TampU DNS

Erä 2

1. Siiri Heiskanen TampU 50,36 PB
2. Hanna Lammassaari LahdA 50,53 PB
3. Ella Sirmola LahdA 51,99
Meri Suomalainen VähänkVie DNS

Erä 3

1. Vilma Lindroos PorinTa 47,22 PB
2. Vilma Hakala EspTa 47,44 PB
3. Adeliina Kemppainen PohjKoi 49,74
4. Eeva Kilpeläinen OulPy 50,27
Aino Eno LauttLu DNS

Erä 4

1. Venla Pulkkanen LahdA 46,02 PB
2. Merituuli Saarela EspTa 46,39
3. Pinja Kotinurmi LahdA 46,82 PB
4. Pinja Heinonen TampPy 46,87
5. Emmi Pennanen JyväskKU 47,83
6. Emilia Tapionlinna LahdA 50,20

N17 Pituus Loppukilpailu

1. Maria Peura TervTe 5,74 PB
5,41 X X X X 5,74

2. Salla Tuominen TampPy 5,42 PB
5,12 5,02 5,25 5,31 5,42 X

3. Alina Nissinen TampPy 5,28 PB
X 5,04 5,14 5,27 5,25 5,28

4. Pinja Lehtinen ViialVa 5,21 PB
5,21 X 5,09 X 4,99 5,17

5. Elina Männikkö KuivAu 5,19 PB
5,10 5,06 5,18 5,19 5,09 5,16

6. Erika Ahvenharju HämeenlTa 5,15 PB
5,05 5,04 5,08 5,15 5,05 X

7. Anni Sinelampi LahdA 5,14 PB
5,14 X X X 3,53 X

8. Peppi Siirtola HKV 5,03 PB
4,88 5,03 5,03 4,74 4,82 X

9. Rosa Muurasniemi TampPy 5,03 SB
4,91 5,03 4,89

10. Nelli-Rosa Korpua PorinYU 4,98
4,83 4,98 4,94

11. Kaisa Pousi TampPy 4,94 PB
4,94 4,54 4,68

12. Jenny Sario EspTa 4,92 PB
4,56 4,92 4,88

13. Veera Uusinoka TampPy 4,88 SB
X 4,84 4,88

14. Emilia Heino TampPy 4,86 PB
4,86 4,40 4,72

15. Rebekka Sukselainen EspTa 4,82
4,54 X 4,82

16. Tiina Taskinen VeitsilKV 4,81
X 4,81 –

17. Stiina Kokkonen TampU 4,79 SB
4,75 4,59 4,79

18. Siiri Salo JyväskKU 4,78
4,63 4,61 4,78

19. Iitu Heikkinen KuivAu 4,75 PB
4,61 4,75 X

20. Lilli Kärkkäinen JyväskKU 4,75 PB
X 4,75 4,43

21. Beda Salmi JyväskKU 4,75 PB
X 4,75 X

22. Siiri Lithovius LimNM 4,73
X 4,73 X

23. Hanna Lammassaari LahdA 4,72
4,71 4,72 4,70

24. Wilma Grandell LänsiUU 4,70 PB
4,70 4,54 4,52

25. Venla Laine LahdA 4,66
X X 4,66

26. Emilia Tuomaala SalSa 4,58
3,99 4,44 4,58

27. Milka Riiali ImU 4,55
4,54 4,41 4,55

28. Ronja Kallionpää JanJa 4,53 PB
4,14 4,19 4,53

29. Meri Järvensivu EsboIF 4,51
X 4,51 X

30. Riina Virtanen HyvsU 4,49 SB
4,49 4,28 4,37

31. Vilja Ketolainen ViipU 4,48
4,48 3,03 4,45

32. Ella Sirmola LahdA 4,46 SB
4,46 4,25 4,27

33. Olivia Wirtavuori TampU 4,43
4,43 X 4,40

34. Lumi Kärkkäinen JoensKa 4,40 PB
4,40 4,30 4,38

35. Sara Kinnunen LahdA 4,40
X 4,40 4,38

36. Emilia Kiiski JoensKa 4,40
X 4,40 4,29

37. Hilla Mikkilä ImU 4,36 SB
4,29 4,36 4,24

38. Emma Kuikka JanJa 4,29
X 4,29 4,22

39. Anniina Murtonen TampU 4,28 PB
4,23 4,28 4,17

40. Henna Kaunistola LauttLu 4,28 PB
4,14 4,19 4,28

41. Pritne Lember NoormNo 4,16
3,04 4,16 X

42. Anna Järvinen TampPy 4,11 PB
4,09 4,01 4,11

43. Jasmiina Tuomiranta TampU 4,09 SB
3,97 3,97 4,09

44. Anna Ranz SalSa 4,09 SB
3,62 3,79 4,09

45. Petra Puutio KaustPV 4,09
3,70 X 4,09

46. Henna Jalovaara RiihimKi 4,08 PB
4,08 4,06 X

47. Elisa Klemola TampU 3,99 SB
X 3,99 3,74

48. Fanni-Maria Jäniskangas KanksLei 3,94
3,89 X 3,94

49. Minttu Törnblom TampPy 3,87 SB
3,87 3,81 3,83

50. Essi Leinonen TampPy 3,58
3,58 3,49 3,50

51. Saga Sievänen JyväskKU 2,14
2,14 X –

Janika Jokinen TampU NM
X X X

Enni Saarinen HämeenlTa DNS

9.3.2018 TJIG

Tampere Junior Indoor Games
Pirkkahalli
9.3.2018

TULOKSET

P15 Keihäs Loppukilpailu

1. Eemil Porvari HartVoi 71,23
65,42 65,51 71,23 X 66,98 X
2. Niklas Hyvönen PyhäsU 63,89
63,89 X 63,27 63,69 63,09 62,02
3. Lauri Wuorenrinne IFRaseb 49,05 PB
45,12 47,34 47,58 48,33 49,05 46,34
4. Ahti Pokkinen IFSibboV 38,47
37,42 X X 38,47 X X
5. Sakari Vallius JoensKa 36,50
35,05 36,50 36,05 X 35,43 X
6. Taneli Hietala AlavVi 34,22
31,30 X 31,69 X 33,05 34,22

M17 60 m Alkuerät

1. Taavi Leppänen IkaalU 7,20
2. Eino Vuori HämeenlTa 7,23
3. Joel Turkka TampPy 7,27
4. Alexander Björkgren IFDrott 7,36
5. Julius Lehto TampU 7,37
6. Arttu Tuominen TampU 7,41
7. Jami Siira TampPy 7,53
8. Arttu Sandberg Lahden Ahkera 7,53
9. Iisakki Torppa EspTa 7,63
10. Lauri Niemi KanksLei 7,63
11. Mikko Mäkipää YlöjU 7,64
12. Arttu Ahola JyväskKU 7,68
13. Valtteri Keskinen VihdVie 7,71
14. Juho Haapala MaskKa 7,76
15. Kalle Lahtinen TampPy 7,79
16. Elmo Niemi HyvsU 7,88
17. Ari Mahmoudian TampPy 7,89
18. Mathias Gustafsson TuUL 7,97
19. Kasperi Valonen TampPy 7,98
20. Tuomas Smolander TampPy 7,98
21. Tomas Capiten TampPy 8,18
22. Miro Saartoala JyväskKU 8,20
23. Antti Koskinen ViipU 8,49
Amr Abass OulPy DNS
Riko Posti OulPy DNS

Erä 1

1. Julius Lehto TampU 7,37
2. Arttu Tuominen TampU 7,41
3. Elmo Niemi HyvsU 7,88
4. Tuomas Smolander TampPy 7,98
5. Antti Koskinen ViipU 8,49

Erä 2

1. Taavi Leppänen IkaalU 7,20
2. Arttu Sandberg Lahden Ahkera 7,53
3. Mikko Mäkipää YlöjU 7,64
4. Kalle Lahtinen TampPy 7,79
5. Miro Saartoala JyväskKU 8,20

Erä 3

1. Eino Vuori HämeenlTa 7,23
2. Jami Siira TampPy 7,53
3. Juho Haapala MaskKa 7,76
4. Ari Mahmoudian TampPy 7,89
5. Tomas Capiten TampPy 8,18

Erä 4

1. Alexander Björkgren IFDrott 7,36
2. Iisakki Torppa EspTa 7,63
3. Valtteri Keskinen VihdVie 7,71
4. Mathias Gustafsson TuUL 7,97
5. Kasperi Valonen TampPy 7,98

Erä 5

1. Joel Turkka TampPy 7,27
2. Lauri Niemi KanksLei 7,63
3. Arttu Ahola JyväskKU 7,68
Amr Abass OulPy DNS
Riko Posti OulPy DNS

M17 300 m Loppukilpailu

1. Julius Lehto TampU 37,14
2. Patrik Jakonen PorinYU 37,95
3. Juho Haapala MaskKa 38,44
4. Nuutti Kokko RaisKu 38,95
5. Robert Silenko LauttLu 39,06
6. Roope Turunen IkaalU 39,36
7. Valtteri Keskinen VihdVie 40,08
8. Tuomas Smolander TampPy 41,06
9. Eeli Vuola Hyvinkään Seudu 41,18
10. Jimi Koivuniemi IkaalU 41,68
Amr Abass OulPy DNS
Riko Posti OulPy DNS
Ville Suoniemi TampPy DNS
Otto Rinne TampPy DNS

Erä 1

1. Tuomas Smolander TampPy 41,06 PB
Amr Abass OulPy DNS
Riko Posti OulPy DNS
Otto Rinne TampPy DNS

Erä 2

1. Nuutti Kokko RaisKu 38,95 PB
2. Roope Turunen IkaalU 39,36 PB
3. Valtteri Keskinen VihdVie 40,08
4. Eeli Vuola Hyvinkään Seudu 41,18
5. Jimi Koivuniemi IkaalU 41,68

Erä 3

1. Julius Lehto TampU 37,14 PB
2. Patrik Jakonen PorinYU 37,95
3. Juho Haapala MaskKa 38,44 PB
4. Robert Silenko LauttLu 39,06
Ville Suoniemi TampPy DNS

M17 800 m Loppukilpailu

1. Santtu Heikkinen LempKiYU 2.05,04
2. Oskari Jacobsson KerU 2.06,30
3. Tuomas Seppänen JyväskKU 2.06,31
4. Kalle Lahtinen TampPy 2.08,53
5. Okko Vuorikoski LahdA 2.10,93
6. Iivo Kalajoki RaisKu 2.11,54
7. Valtteri Luomala KauhWi 2.11,60
8. Joona Lindgren KauhWi 2.12,71
9. Atte Ylipahkala KuivAu 2.13,69
10. Frans Koivula SeinäjSU 2.13,98
11. Okko Tiilikainen ViipU 2.15,50
12. Onni Ikonen HankasHa 2.23,90
13. Juho Hirsto HKV 2.23,90
14. Roope Tuori EspTa 2.31,45
Tommi Ilomäki JyväskKU DNS
Henrik Hihnala TampPy DNS
Otto Rinne TampPy DNS
Aaro Ojala KuusKi DNS

Erä 1

1. Joona Lindgren KauhWi 2.12,71 PB
2. Atte Ylipahkala KuivAu 2.13,69 SB
3. Okko Tiilikainen ViipU 2.15,50 SB
4. Onni Ikonen HankasHa 2.23,90 SB
5. Juho Hirsto HKV 2.23,90 PB
6. Roope Tuori EspTa 2.31,45
Tommi Ilomäki JyväskKU DNS
Henrik Hihnala TampPy DNS
Otto Rinne TampPy DNS

Erä 2

1. Santtu Heikkinen LempKiYU 2.05,04
2. Oskari Jacobsson KerU 2.06,30 PB
3. Tuomas Seppänen JyväskKU 2.06,31 PB
4. Kalle Lahtinen TampPy 2.08,53 PB
5. Okko Vuorikoski LahdA 2.10,93 PB
6. Iivo Kalajoki RaisKu 2.11,54 PB
7. Valtteri Luomala KauhWi 2.11,60
8. Frans Koivula SeinäjSU 2.13,98
Aaro Ojala KuusKi DNS

M17 60 m aj Loppukilpailu

1. Karim Echahid LahdA 8,27
2. Alexander Björkgren IFDrott 8,34
3. Joel Turkka TampPy 8,36
4. Arttu Tuominen TampU 8,48
5. Arttu Peltola JyväskKU 8,51
6. Ibrahim El Mrabt EspTa 9,13
7. Abdinain Moalin HIFK 9,19
8. Otso Mikkilä ImU 9,33
9. Okko Savola TampPy 9,42
10. Tomas Capiten TampPy 9,64
11. Elmeri Valkonen JyväskKU 9,86
12. Miro Saartoala JyväskKU 10,48
13. Lassi Kanto TampPy 10,52
Ari Mahmoudian TampPy DQ

Erä 1

1. Abdinain Moalin HIFK 9,19
2. Okko Savola TampPy 9,42
3. Elmeri Valkonen JyväskKU 9,86
4. Miro Saartoala JyväskKU 10,48
5. Lassi Kanto TampPy 10,52
Ari Mahmoudian TampPy DQ

Erä 2

1. Karim Echahid LahdA 8,27
2. Alexander Björkgren IFDrott 8,34
3. Joel Turkka TampPy 8,36
4. Arttu Tuominen TampU 8,48
5. Arttu Peltola JyväskKU 8,51
6. Ibrahim El Mrabt EspTa 9,13
7. Otso Mikkilä ImU 9,33
8. Tomas Capiten TampPy 9,64

M17 Pituus Loppukilpailu

1. Patrik Jakonen PorinYU 6,41 SB
X X 6,41 – – –

2. Alexander Björkgren IFDrott 6,20 PB
5,59 6,02 5,96 5,72 5,40 6,20

3. Karim Echahid LahdA 6,15 PB
6,14 5,96 6,15 – – –

4. Ville Eikkula TampPy 6,15 PB
5,68 5,67 5,86 5,89 5,92 6,15

5. Otso Mikkilä ImU 6,02 PB
X X 6,02 5,72 X 5,87

6. Ibrahim El Mrabt EspTa 5,89 PB
5,89 5,73 5,81 5,57 X 5,77

7. Mathias Gustafsson TuUL 5,88 PB
5,20 4,95 5,88 3,83 – 5,24

8. Arttu Sandberg Lahden Ahkera 5,85
5,70 5,55 5,82 5,76 5,85 5,76

9. Mikko Mäkipää YlöjU 5,81 PB
X 5,81 X

10. Aapo Karvinen VammsVoi 5,76 PB
5,76 X X

11. Arttu Peltola JyväskKU 5,63
5,58 5,52 5,63

12. Vertti Kolkkala LiedPa 5,48 PB
5,48 X X

13. Jami Siira TampPy 5,39
5,37 5,39 5,37

14. Oliver Enqvist IFSibboV 5,37 PB
5,37 5,13 5,05

15. Okko Savola TampPy 5,29
4,96 5,29 4,99

16. Kasperi Valonen TampPy 5,16
X X 5,16

17. Miro Saartoala JyväskKU 5,08
4,91 X 5,08

18. Lassi Kanto TampPy 5,06
4,97 4,82 5,06

19. Ville Myllyaho KuivAu 4,89
4,89 4,52 3,38

20. Ari Mahmoudian TampPy 4,71
4,68 4,71 4,67

Iisakki Torppa EspTa NM
X X X

Ville Suoniemi TampPy DNS

Tomas Capiten TampPy DNS

Ville Saari KuortKu DNS

Roope Saari KuortKu DNS

T15 Seiväs Loppukilpailu

1. Emma Rovasalo HyvsU 345
305 310 315 320 325 330 335 345 355
O – O – O – O XO XXX
2. Vilma Mikkola KeskiUYU 320 PB
265 275 285 295 305 310 315 320 325
O XXO XXO O O XO XO XO XXX
3. Gea Zitting JyväskKU 315 PB
265 275 285 295 305 310 315 320
O O O XXO XO XO XO XXX
4. Iida Kujanpää TampPy 285
245 255 265 275 285 295
XO O O XXO O XXX
4. Kiia Perkaus PohjKoi 285 PB
235 245 255 265 275 285 295
O XO O XO XO O XXX
6. Kiia Brandes HyvsU 285
265 275 285 295
XO XO XXO XXX
7. Fiinu Puustinen JyväskKU 275
255 265 275 285
O O O XXX
8. Nelli Pajula JyväskKU 265
245 255 265 275
O O O XXX
8. Riikka Virkki SomE 265
245 255 265 275
O O O XXX
10. Sade Railevirta TampPy 265
245 255 265 275
O XO XXO XXX
11. Viivi Kupiainen HartVoi 265
255 265 275
XXO XXO XXX
12. Veera Karjalainen ValkHa 245
210 225 235 245 255
O O O O XXX
12. Vanessa Lindberg RiihimKi 245
245 255
O XXX
12. Ella Ala-Lahti LempKiYU 245
210 225 235 245 255
O O O O XXX
15. Viivi Närvä ValkHa 245
210 225 235 245 255
O O XO XO XXX
16. Siina Kanerva PälkLL 225 SB
195 210 225 235
O O O XXX
17. Tuula Schwarz Hamburger SV 210
180 195 210 225
O O O XXX
Lotta Sariola SomE DNS

Julika Schulze Hamburger SV DNS

Kilpailun ulkopuolella
Lotta Alasaukko-Oja TampPy 285
275 285 295
XXO XO XXX

T15 Keihäs Loppukilpailu

1. Vivian Suominen HIFK 46,09
43,70 45,68 X 44,83 46,09 45,45
2. Viivi Raatikainen ÄänekU 45,49 SB
41,03 45,49 43,28 43,85 44,10 45,33
3. Emilia Karell SjundeåIF 45,01 SB
45,01 42,34 44,78 42,23 39,79 40,95
4. Siiri Elomaa TampPy 43,23 PB
41,30 41,20 43,23 43,15 X 42,55
5. Polina Selezneva Pietari 39,81
34,53 32,69 31,49 35,19 36,11 39,81
6. Sanni Hirttiö PohjKoi 39,66
38,61 36,75 39,48 39,36 X 39,66
7. Charlotta Pettersson NoormNo 37,09
37,09 X X X 31,99 X
8. Annukka Vainonen IitPy 34,32
32,72 29,50 X 30,09 32,34 34,32
9. Neea Suhonen ViialVa 31,79 PB
31,79 28,60 29,85
10. Viivi Myllyaho KuivAu 29,51
29,51 27,81 28,45
11. Siina Kanerva PälkLL 28,82
28,82 27,71 25,09
12. Vilma Lindgren LänsiUU 28,77 PB
28,77 19,05 24,85
13. Anni Viljanen ToijVau 28,31 PB
28,31 27,47 X
14. Emma Pfeuffer Hamburger SV 27,89
24,75 27,89 26,41
15. Kaisla Olkkola HKV 24,27
22,29 22,17 24,27
16. Jane Lember NoormNo 17,47
17,47 – –

N17 60 m Alkuerät

1. Emma Mäkikallio PohjKoi 7,95
2. Pritne Lember NoormNo 8,07
3. Helmiina Raninen LänsiUU 8,09
4. Tiina Taskinen VeitsilKV 8,13
5. Jenny Sario EspTa 8,15
6. Vilma Lindroos PorinTa 8,21
7. Viivi Lapinoja KokkTU 8,21
8. Jenna Riikonen JoensKa 8,23
9. Stiina Kokkonen TampU 8,28
10. Rosa Muurasniemi TampPy 8,29
11. Salla Tuominen TampPy 8,31
12. Vilja Ketolainen ViipU 8,34
13. Veera Uusinoka TampPy 8,38
14. Siiri Lithovius LimNM 8,38
15. Enni Lehtomäki OulPy 8,41
16. Venla Laine LahdA 8,43
17. Pinja Lehtinen ViialVa 8,44
18. Eeva Kilpeläinen OulPy 8,45
19. Saana Boelius PorinTa 8,45
20. Johanna Kulmala JyväskKU 8,48
21. Veera Perko EspTa 8,48
22. Emilia Tapionlinna LahdA 8,48
23. Ada Zitting JyväskKU 8,49
24. Alina Nissinen TampPy 8,52
25. Emilia Heino TampPy 8,53
26. Oona Huura TampPy 8,53
27. Emmi Pennanen JyväskKU 8,55
28. Emilia Kiiski JoensKa 8,57
29. Emma Kuikka JanJa 8,61
30. Noora Rintala VammsVoi 8,62
31. Aada Palola KeskiUYU 8,71
32. Sirke Seitsonen RaisKu 8,74
33. Sara Niinimäki ViialVa 8,77
34. Lumi Kärkkäinen JoensKa 8,80
35. Maiju Saukkosaari TampPy 8,81
36. Olivia Nurminen KeskiUYU 8,82
37. Ella Sirmola LahdA 8,85
38. Olivia Chandras Espoon Tapiot 8,85
39. Henna Kaunistola LauttLu 8,87
40. Anniina Murtonen TampU 8,93
41. Iina Rantala KeskiUYU 8,93
42. Siiri Heiskanen TampU 8,93
43. Linnea Sauramäki VehmU 8,99
44. Emilia Tuomaala SalSa 9,09
45. Anna Ranz SalSa 9,13
46. Henna Jalovaara RiihimKi 9,15
47. Minttu Törnblom TampPy 9,18
48. Ronja Kallionpää JanJa 9,20
49. Elli Myllymäki KaustPV 9,20
50. Essi Leinonen TampPy 9,21
51. Jessica Räsänen HyvsU 9,26
52. Inka-Tuuli Amberla LempKiYU 9,68
53. Wilhelmiina Myllykoski KanksLei 10,32
54. Ingrid Jalas HelsTa 10,39
Vilma Lehtoranta JyväskKU DNS
Aino Eno LauttLu DNS
Judit Schwarz VeikkVei DNS
Enni Saarinen HämeenlTa DNS
Annaliisa Liimatta ViipU DQ
Petra Puutio KaustPV DQ

Erä 1

1. Jenna Riikonen JoensKa 8,23
2. Vilja Ketolainen ViipU 8,34
3. Veera Uusinoka TampPy 8,38
4. Eeva Kilpeläinen OulPy 8,45
5. Emilia Tuomaala SalSa 9,09
6. Henna Jalovaara RiihimKi 9,15
7. Elli Myllymäki KaustPV 9,20
Enni Saarinen HämeenlTa DNS

Erä 2

1. Emma Mäkikallio PohjKoi 7,95
2. Viivi Lapinoja KokkTU 8,21
3. Emilia Heino TampPy 8,53
4. Emilia Kiiski JoensKa 8,57
5. Lumi Kärkkäinen JoensKa 8,80
6. Olivia Nurminen KeskiUYU 8,82
7. Olivia Chandras Espoon Tapiot 8,85
Vilma Lehtoranta JyväskKU DNS

Erä 3

1. Vilma Lindroos PorinTa 8,21
2. Ada Zitting JyväskKU 8,49
3. Noora Rintala VammsVoi 8,62
4. Henna Kaunistola LauttLu 8,87
5. Linnea Sauramäki VehmU 8,99
6. Anna Ranz SalSa 9,13
7. Essi Leinonen TampPy 9,21
Judit Schwarz VeikkVei DNS

Erä 4

1. Helmiina Raninen LänsiUU 8,09
2. Jenny Sario EspTa 8,15
3. Venla Laine LahdA 8,43
4. Johanna Kulmala JyväskKU 8,48
5. Maiju Saukkosaari TampPy 8,81
6. Iina Rantala KeskiUYU 8,93
7. Minttu Törnblom TampPy 9,18

Erä 5

1. Tiina Taskinen VeitsilKV 8,13
2. Rosa Muurasniemi TampPy 8,29
3. Enni Lehtomäki OulPy 8,41
4. Sirke Seitsonen RaisKu 8,74
5. Ella Sirmola LahdA 8,85
6. Jessica Räsänen HyvsU 9,26
7. Wilhelmiina Myllykoski KanksLei 10,32

Erä 6

1. Pritne Lember NoormNo 8,07
2. Stiina Kokkonen TampU 8,28
3. Pinja Lehtinen ViialVa 8,44
4. Veera Perko EspTa 8,48
5. Emma Kuikka JanJa 8,61
6. Siiri Heiskanen TampU 8,93
Petra Puutio KaustPV DQ

Erä 7

1. Siiri Lithovius LimNM 8,38
2. Saana Boelius PorinTa 8,45
3. Alina Nissinen TampPy 8,52
4. Emmi Pennanen JyväskKU 8,55
5. Sara Niinimäki ViialVa 8,77
6. Ronja Kallionpää JanJa 9,20
7. Inka-Tuuli Amberla LempKiYU 9,68

Erä 8

1. Salla Tuominen TampPy 8,31
2. Emilia Tapionlinna LahdA 8,48
3. Oona Huura TampPy 8,53
4. Aada Palola KeskiUYU 8,71
5. Anniina Murtonen TampU 8,93
6. Ingrid Jalas HelsTa 10,39
Aino Eno LauttLu DNS
Annaliisa Liimatta ViipU DQ

N17 300 m Loppukilpailu

1. Emma Mäkikallio PohjKoi 41,75
2. Vilma Lindroos PorinTa 43,42
3. Johanna Kulmala JyväskKU 44,24
4. Siiri Salo JyväskKU 44,69
5. Kerttu Niinimäki ViialVa 44,74
6. Emilia Kiiski JoensKa 44,77
7. Meri Suomalainen VähänkVie 44,82
8. Veera Perko EspTa 45,02
9. Vilja Ketolainen ViipU 45,29
10. Nelli-Rosa Korpua PorinYU 45,47
11. Sirke Seitsonen RaisKu 45,71
12. Enni Lehtomäki OulPy 47,05
13. Ira Haltia EsboIF 47,33
14. Annaliisa Liimatta ViipU 48,33
15. Anna Ranz SalSa 48,58
16. Siiri Metsälä EsboIF 48,66
17. Essi Leinonen TampPy 49,20
18. Virpi Nikkilä KangU 49,74
19. Jessica Räsänen HyvsU 49,88
20. Pihla Poikolainen HyvsU 50,26
21. Ingrid Jalas HelsTa 57,10
Aino Eno LauttLu DNS
Judit Schwarz VeikkVei DNS
Jenna Riikonen JoensKa DNS

Erä 1

1. Enni Lehtomäki OulPy 47,05 PB
2. Annaliisa Liimatta ViipU 48,33
3. Essi Leinonen TampPy 49,20 PB
4. Jessica Räsänen HyvsU 49,88
5. Pihla Poikolainen HyvsU 50,26 PB
6. Ingrid Jalas HelsTa 57,10

Erä 2

1. Emilia Kiiski JoensKa 44,77 PB
2. Ira Haltia EsboIF 47,33
3. Anna Ranz SalSa 48,58
4. Siiri Metsälä EsboIF 48,66
5. Virpi Nikkilä KangU 49,74
Jenna Riikonen JoensKa DNS

Erä 3

1. Siiri Salo JyväskKU 44,69 PB
2. Veera Perko EspTa 45,02
3. Vilja Ketolainen ViipU 45,29 PB
4. Nelli-Rosa Korpua PorinYU 45,47 PB
5. Sirke Seitsonen RaisKu 45,71 PB
Aino Eno LauttLu DNS

Erä 4

1. Emma Mäkikallio PohjKoi 41,75
2. Vilma Lindroos PorinTa 43,42 PB
3. Johanna Kulmala JyväskKU 44,24
4. Kerttu Niinimäki ViialVa 44,74
5. Meri Suomalainen VähänkVie 44,82
Judit Schwarz VeikkVei DNS

N17 800 m Loppukilpailu

1. Heljä-Viivi Unkila TuUL 2.21,37
2. Ella Kainulainen SavonlRie 2.22,07
3. Jasmin Ahola KuivAu 2.30,43
4. Iines Aho TuUL 2.31,45
5. Tia Palmunen HyvsU 2.32,59
6. Maria Peltoniemi TampPy 2.33,08
7. Sara Kinnunen LahdA 2.35,04
8. Nelli Hiippavuori MaarMa 2.38,24
9. Olivia Koivuniemi KuivAu 2.39,02
10. Daniela Löfgren TuUL 2.40,95
11. Siiri Heiskanen TampU 2.40,95
12. Hilla Mikkilä ImU 2.42,44
13. Kaisa Siukonen Tampereen Pyrin 2.43,98
14. Maria Palmu TuUL 2.44,44
15. Venla Harala TampPy 2.45,47
16. Suvi Rantala HämeenlTa 2.46,22
17. Lumi Kärkkäinen JoensKa 2.47,77
18. Henna Jalovaara RiihimKi 2.53,10
Veera Hakomäki SeinäjSU DNS
Justiina Juntunen KälvTa DNS

Erä 1

1. Jasmin Ahola KuivAu 2.30,43 PB
2. Olivia Koivuniemi KuivAu 2.39,02 PB
3. Daniela Löfgren TuUL 2.40,95
4. Siiri Heiskanen TampU 2.40,95
5. Hilla Mikkilä ImU 2.42,44 PB
6. Kaisa Siukonen Tampereen Pyrin 2.43,98
7. Maria Palmu TuUL 2.44,44
8. Suvi Rantala HämeenlTa 2.46,22
9. Lumi Kärkkäinen JoensKa 2.47,77
10. Henna Jalovaara RiihimKi 2.53,10 SB

Erä 2

1. Heljä-Viivi Unkila TuUL 2.21,37
2. Ella Kainulainen SavonlRie 2.22,07 SB
3. Iines Aho TuUL 2.31,45 PB
4. Tia Palmunen HyvsU 2.32,59
5. Maria Peltoniemi TampPy 2.33,08 PB
6. Sara Kinnunen LahdA 2.35,04
7. Nelli Hiippavuori MaarMa 2.38,24
8. Venla Harala TampPy 2.45,47
Veera Hakomäki SeinäjSU DNS
Justiina Juntunen KälvTa DNS

N17 60 m aj Loppukilpailu

1. Linnea Loukola RaisKu 8,85
2. Merituuli Saarela EspTa 9,11
3. Anni Sinelampi LahdA 9,37
4. Adeliina Kemppainen PohjKoi 9,40
5. Siiri Lithovius LimNM 9,44
6. Ada Zitting JyväskKU 9,65
Pihla Aro TampPy DNF
Kaisa Pousi TampPy DQ

N17 60 m aj Alkuerät

1. Kaisa Pousi TampPy 8,95
2. Linnea Loukola RaisKu 9,02
3. Merituuli Saarela EspTa 9,33
4. Anni Sinelampi LahdA 9,38
5. Adeliina Kemppainen PohjKoi 9,43
6. Siiri Lithovius LimNM 9,47
7. Ada Zitting JyväskKU 9,63
8. Pihla Aro TampPy 9,66
9. Janika Jokinen TampU 9,69
10. Lilli Kärkkäinen JyväskKU 9,90
11. Peppi Siirtola HKV 9,95
12. Maiju Saukkosaari TampPy 10,06
13. Aada Palola KeskiUYU 10,07
14. Minttu Törnblom TampPy 10,44
15. Inka-Tuuli Amberla LempKiYU 11,40
16. Petra Puutio KaustPV 11,58
17. Ingrid Jalas HelsTa 12,91
Vilma Lehtoranta JyväskKU DNS
Matilda Koponen TampU DNS
Anni Vähäkoski TampU DNS
Enni Saarinen HämeenlTa DNS
Rebekka Sukselainen EspTa DNS
Iitu Heikkinen KuivAu DQ

Erä 1

1. Janika Jokinen TampU 9,69
2. Minttu Törnblom TampPy 10,44
3. Inka-Tuuli Amberla LempKiYU 11,40
4. Petra Puutio KaustPV 11,58
5. Ingrid Jalas HelsTa 12,91
Matilda Koponen TampU DNS
Anni Vähäkoski TampU DNS

Erä 2

1. Ada Zitting JyväskKU 9,63
2. Pihla Aro TampPy 9,66
3. Lilli Kärkkäinen JyväskKU 9,90
4. Aada Palola KeskiUYU 10,07
Vilma Lehtoranta JyväskKU DNS
Enni Saarinen HämeenlTa DNS
Rebekka Sukselainen EspTa DNS
Iitu Heikkinen KuivAu DQ

Erä 3

1. Kaisa Pousi TampPy 8,95
2. Linnea Loukola RaisKu 9,02
3. Merituuli Saarela EspTa 9,33
4. Anni Sinelampi LahdA 9,38
5. Adeliina Kemppainen PohjKoi 9,43
6. Siiri Lithovius LimNM 9,47
7. Peppi Siirtola HKV 9,95
8. Maiju Saukkosaari TampPy 10,06

N17 Kuula Loppukilpailu

1. Annukka Saalismaa OulPy 13,38
X 13,38 X 13,28 13,21 X
2. Rebekka Sukselainen EspTa 13,26
12,63 13,26 13,10 12,68 12,88 12,60
3. Nelli Talvitie HyvsU 13,25
12,67 13,25 X 12,17 12,73 12,65
4. Ilona Vuori MarttMu 12,75
12,75 12,66 X 12,32 12,72 12,30
5. Elina Männikkö KuivAu 12,26 PB
11,89 12,11 X 11,94 11,73 12,26
6. Merituuli Saarela EspTa 11,85
11,48 11,75 11,84 X 11,85 11,77
7. Peppi Siirtola HKV 11,80
11,05 10,73 11,80 X X 11,21
8. Meri Elomaa TampPy 11,66
X 11,66 11,25 11,47 11,57 11,63
9. Venla Väliharju TampPy 11,56
11,56 X 11,42
10. Hanna Lammassaari LahdA 11,25
X 11,25 X
11. Sini Siro ParkU 10,64
10,64 10,13 X
12. Emilia Rapinoja VeikkVei 10,53 PB
9,38 9,77 10,53
13. Anni Sinelampi LahdA 10,49
10,49 X 10,21
14. Nilla Rättyä JanJa 10,34 SB
10,34 9,87 9,31
15. Jasmiina Tuomiranta TampU 10,03 PB
9,50 9,24 10,03
16. Jane Lember NoormNo 9,89 PB
9,89 8,87 9,15
17. Matilda Koponen TampU 9,65
X X 9,65
18. Tafia Wickström JyväskKU 9,29
9,29 8,67 X
19. Pihla Poikolainen HyvsU 8,40
8,40 8,30 8,22
20. Emma Haapamäki TampPy 8,02 PB
8,02 7,56 7,75
Minttu Törnblom TampPy DNS

Anni Vähäkoski TampU DNS

3.3.2018 Keihään talvimestaruus

Keihäänheiton talvimestaruusheitot
Pirkkahalli
3.3.2018

TULOKSET

M Keihäs
1. Jere Salo 1992 LauttLu 60,97
59,56 60,97 X 60,49 X 60,92

M F34 Keihäs
1. Janne Saario 1976 LiedPa 18,88
15,66 18,85 17,44 17,65 18,88 18,23

M F54 Keihäs
1. Henry Sundblom 1991 LiedPa 11,00
9,04 9,44 9,91 9,97 X 11,00

P9 Keihäs
1. Pekka Koskela 2009 KangKi 21,53
17,36 20,35 21,53 19,88
2. Eero Mäkipelto 2010 LehtimJy 15,06
X 15,06 12,78 X
3. Jere Kinnunen 2009 TampPy 12,82
12,20 9,58 12,63 12,82

P11 Keihäs
1. Aleksi Kinnunen 2007 SuolU 33,61 PB
33,61 32,90 30,98 28,91
2. Benedict Seppälä 2007 JoutsPo 33,29
33,29 32,30 32,18 27,67
3. Roope Mäkipelto 2007 LehtimJy 32,63
30,31 32,63 31,86 29,97
4. Jussi Koskela 2007 KangKi 29,50
27,65 29,50 29,04 29,25
5. Juho Kallio 2007 NoormNo 29,50
23,70 28,21 27,72 29,50
6. Hermanni Oravainen 2008 TampPy 28,89 PB
28,07 X X 28,89
7. Aapo Närhi 2007 LempKiYU 28,47
25,95 27,88 26,79 28,47
8. Pietari Hanhisalo 2007 HIFK 23,84
23,63 23,84 21,24 21,02
9. Aarne Kalela 2007 LempKiYU 23,72
23,38 23,72 20,00 17,68
10. Lauri Smolander 2007 TampPy 19,65
16,37 X 17,02 19,65
11. Sami Rekola 2008 TammRy 18,29
18,29 17,90 17,44 16,31
12. Aarni Elomaa 2008 TampPy 12,21
X X X 12,21

P13 Keihäs
1. Manu Kankaanniemi 2006 VammsVoi 43,51 SB
43,02 X X 43,51
2. Otto Hämäläinen 2005 KarstKi 40,56
37,96 40,41 39,91 40,56
3. Joona Nurmi 2005 NoormNo 38,72 SB
38,64 X 38,72 37,00
4. Leo Savolainen 2005 AnjLi 38,29
36,93 37,64 X 38,29
5. Timo Hemmilä 2005 PorinYU 37,15
37,15 36,96 34,41 35,59
6. Konsta Tynkkynen 2005 TampPy 35,77 PB
35,77 32,78 32,77 33,42
7. Saku Rönkkö 2005 VihdVie 35,01 PB
31,36 X 34,00 35,01
8. Ville Rekola 2006 TammRy 32,89
32,10 32,11 32,89 X
9. Petrus Jakonen 2005 PorinYU 32,55 SB
31,57 32,28 31,78 32,55
10. Miika Tuusjärvi 2005 HIFK 32,03
28,80 27,73 31,12 32,03
11. Janne Pajunen 2005 PorinYU 31,10 PB
27,44 26,78 27,43 31,10
12. Aaro Karhu 2006 LapVi 25,54 PB
23,75 24,01 25,54 23,38
13. Jesse Riissanen 2006 TampPy 25,45 PB
25,45 22,86 15,94 X
14. Aron Grönlund 2006 IFRaseb 24,88
20,10 24,88 22,96 24,73
15. Valtteri Vasama 2006 NurmijYU 24,40
21,79 24,37 23,89 24,40
16. Konsta Kanto 2006 TampPy 23,74 PB
23,74 19,86 20,93 21,58
17. Petu Kiviniemi 2005 TampPy 22,53
19,94 20,27 22,53 21,39
18. Emil Törmälä 2006 TampPy 13,41 PB
11,50 12,94 13,41 12,47

P15 Keihäs
1. Niklas Hyvönen 2003 PyhäsU 63,91
62,19 63,91 X 63,64 60,28 63,46
2. Onni Ruokangas 2003 JanJa 62,61 PB
59,37 59,70 60,74 X 62,21 62,61
3. Henrik Lehtinen 2004 LauttLu 49,28 PB
49,28 47,98 38,75 48,40 47,11 47,93
4. Olavi Yli-Mannila 2004 AlajA 48,73 PB
48,73 48,16 48,63 45,21 43,62 47,82
5. Otto Hiivola 2004 KalVa 44,41
39,83 42,96 44,41 42,78 X 42,61
6. Emil Mellanen 2003 TuUL 43,88 PB
43,88 42,11 38,45 39,71 35,84 38,85
7. Tim Heininen 2003 RaumU 37,04 PB
35,45 34,74 37,04 35,49 32,60 34,32
8. Ben Grönlund 2004 IFRaseb 35,64
32,56 35,64 X 34,53 33,68 X
9. Elmeri Rantalahti 2004 HIFK 35,18
35,18 33,42 33,67
10. Vili Välimäki 2004 TammRy 34,67
34,67 X X
11. Tuomas Närhi 2004 LempKiYU 30,79
30,05 30,79 29,42
12. Jerry Silomaa 2004 HIFK 29,94
28,00 28,91 29,94
13. Eino Perämaa 2004 TampPy 28,66
28,66 24,36 22,80
14. Samu Kauppi 2004 TammRy 28,57 PB
28,57 28,20 28,37
15. Miska Johansson 2004 HeinI 24,25
23,72 22,40 24,25
16. Eerik Tavasti 2004 TampPy 21,60
20,41 21,60 20,35
17. Oskar Toomet 2004 TampPy 13,14
X 13,14 X

M17 Keihäs
1. Juho Järvinen 2001 KarstKi 63,40
59,78 63,40 63,26 X 62,48 62,88
2. Ville Toivonen 2002 ÄhtU 63,16
57,63 60,98 63,16 59,61 – 58,41
3. Aleksi Yli-Mannila 2001 AlajA 60,28
X X 51,16 57,95 X 60,28
4. Alexander Mäkelä 2002 TuUL 51,64 PB
51,64 49,18 48,23 X X X
5. Santeri Suutala 2002 LapVi 50,87
48,71 50,64 X 50,87 48,05 X
6. Jere Nyfors 2002 KeskiUYU 50,39
46,97 48,62 48,69 47,51 49,61 50,39
7. Juho Takanen 2002 KuortKu 48,94
48,94 X X X X X
8. Juho Varkoi 2001 KuopRei 47,74
47,74 X X 46,13 X 46,76
9. Janne Läspä 2002 KaustPV 46,62 PB
46,62 X 45,42
10. Teemu Nikula 2001 KeskiUYU 43,14
X 39,32 43,14

M19 Keihäs
1. Topi Julkunen 2000 JuvU 60,98 PB
59,91 60,57 X 55,62 X 60,98
2. Atte Sailola 2000 SalVil 59,61
59,61 X X X X 54,29
3. Aleksi Marttila 1999 MietMP 58,29
54,94 54,57 54,92 X 54,83 58,29
4. Aleksi Illikainen 1999 AlatPi 55,67
55,67 X 54,37 53,87 X 53,09
5. Vili Valtonen 2000 ImU 54,45
52,67 54,45 52,86 48,26 53,14 53,70
6. Antti Vornanen 2000 IFDrott 51,54
49,53 50,59 51,09 X 51,05 51,54
7. Matias Päri 2000 LimNM 47,34
41,02 43,72 41,78 40,55 47,34 X
8. Markus Rajaniemi 2000 LahdA 44,69 PB
41,75 41,68 43,94 41,52 X 44,69

M22 Keihäs
1. Sami Reunanen 1998 VammsVoi 64,12
60,73 60,11 58,68 63,47 64,12 60,19
2. Henri-Jussi Kurvinen 1996 VehmU 61,73
59,32 61,73 60,60 57,24 56,95 59,63
3. Leevi Lindi 1998 KeitKu 56,51
51,81 55,40 53,78 53,98 56,47 56,51
4. Tuukka Heinonen 1996 HelsTa 55,49
X 54,41 X X X 55,49

N Keihäs
1. Jelena Jaakkola 1989 SoinSi 49,96
49,96 48,00 X X 49,84 48,34
2. Meri Rautamies 1994 KarhKa 48,11
44,15 48,11 X X 43,39 X
3. Milja Lusila 1987 AsikkRai 45,58
42,05 44,34 40,22 45,02 44,33 45,58
4. Niina Kelo 1980 KeskiUYU 44,22
43,61 41,19 X 40,64 43,37 44,22
5. Jenna Jaakkola 1991 SoinSi 39,38
X 39,38 38,25 35,98 X X

T9 Keihäs
1. Liina Jälkö 2009 OripVe 16,33
14,27 14,39 14,57 16,33
2. Ida-Liina Hyvönen 2010 PyhäsU 12,09
12,09 9,99 10,26 11,62
3. Olivia Krestyannikova 2009 TampPy 5,38
5,38 4,53 X X

T11 Keihäs
1. Jenni Väänänen 2007 HämeenlTa 27,02 PB
23,60 25,01 24,75 27,02
2. Ella Kause 2007 PorinYU 26,63 SB
25,31 23,15 26,63 24,09
3. Eevi Vatka 2007 ToijVau 21,33 PB
21,33 19,43 19,19 19,36
4. Iida Kastarinen 2007 TampPy 20,89 PB
20,89 18,14 20,41 17,59
5. Lumia Reivo 2007 LaitJy 20,65
20,65 X 19,82 18,95
6. Isla Reivo 2008 LaitJy 19,97 PB
18,09 17,32 19,97 16,33
7. Alisa Syrjälä 2007 TammRy 17,49
10,38 13,16 15,76 17,49
8. Kiira Johansson 2008 HeinI 16,97
14,90 14,61 16,50 16,97
9. Neea Keso 2008 TampPy 16,71 PB
X 16,71 X X
10. Roosa Aulamo 2008 TampPy 16,32 PB
15,38 13,00 14,12 16,32
11. Vilma Luontila 2008 TampPy 15,41 PB
12,85 15,41 14,70 14,81
12. Miisa Päri 2007 LimNM 15,14
13,52 14,23 15,14 14,53
13. Veera Paavola 2008 TampPy 12,68 PB
10,40 11,86 11,98 12,68
14. Nea Kokko 2008 TampPy 11,95
8,19 9,23 8,86 11,95
15. Juuli Markkula TampPy 10,26
9,76 9,14 7,98 10,26
16. Josefina Lehtinen 2008 TampPy 6,63
5,33 6,47 6,61 6,63

T13 Keihäs
1. Veera Sauna-Aho 2005 KuortKu 35,55 PB
31,79 29,86 33,98 35,55
2. Joanna Kangas 2006 SeinäjSU 32,98 PB
32,98 32,82 32,02 31,98
3. Fanny Taira 2006 KurikRy 31,89 SB
28,06 29,26 29,45 31,89
4. Sara-Sofia Hyvönen 2005 PyhäsU 30,95 PB
26,98 27,40 30,95 27,29
5. Emilia Rouvinen 2005 HyvsU 30,24
30,24 29,49 X X
6. Erica Syrjälä 2006 TammRy 30,13
29,04 28,52 28,73 30,13
7. Iida Kujanpää 2005 TampPy 28,83
26,84 27,96 28,83 27,05
8. Tuuli Järvinen 2005 KeurKi 26,66
25,10 26,66 26,23 26,56
9. Anni Viljanen 2006 ToijVau 26,60
X 25,51 26,60 X
10. Ella Råstedt 2006 EsboIF 24,75
24,75 24,12 24,65 X
11. Viivi Välimäki 2006 TammRy 24,39
21,88 22,78 24,39 23,40
12. Sinja Johansson 2005 LahdA 24,13
24,13 X 21,96 22,24
13. Kira Koivisto 2005 LaihLu 23,71
X 23,71 22,56 23,06
14. Iida Mikkelsson 2006 PorinYU 23,60 PB
23,60 20,18 22,22 22,48
15. Malin Karell 2005 SjundeåIF 23,44
23,16 X 23,44 X
16. Krista Lehti 2006 TampPy 20,99 PB
16,74 13,18 20,99 16,96
17. Essi Ilomäki 2006 TampPy 20,88 PB
18,85 19,73 20,88 20,20
18. Minttu Järvinen 2006 KeurKi 19,65 PB
19,65 16,87 X 14,69
19. Tilda Tavi 2006 TampPy 18,04 PB
12,23 13,72 18,04 13,61
20. Jenna Riipinen 2006 TampPy 16,73
16,73 13,97 15,56 12,56
21. Monamaria Pyhältö 2006 TampPy 16,54 PB
14,43 13,55 16,54 15,28
22. Oona Kokko 2006 TampPy 16,44 PB
11,79 9,48 12,69 16,44
23. Helmi Salmela TampPy 15,86
15,86 14,43 14,34 8,30
24. Pihla Lahtinen 2006 TampPy 14,58
12,39 12,29 11,95 14,58
25. Milla Lautala 2006 TampPy 13,05 PB
13,05 10,27 10,76 10,69
26. Seela Paavilainen 2006 TampPy 13,02
13,02 11,57 X 12,38
27. Sofia Lehtinen 2005 TampPy 12,75 PB
12,75 11,68 12,24 8,59
28. Emilia Nieminen 2006 TampPy 12,24 PB
9,54 12,24 11,94 11,89
29. Iitu Rantalainen 2006 TampPy 11,70
9,45 11,70 10,28 8,10
30. Tessa Peltoniemi 2006 TampPy 10,99
X 10,99 X X
31. Tinsae Gröhn 2006 TampPy 7,61 PB
7,61 7,19 6,47 7,21

T15 Keihäs
1. Vivian Suominen 2003 HIFK 46,55 PB
X X 46,55 42,91 X 41,46
2. Viivi Raatikainen 2003 ÄänekU 44,87
44,87 38,85 40,44 42,36 44,78 43,05
3. Emilia Karell 2003 SjundeåIF 44,25
40,42 44,25 40,82 41,20 39,61 41,92
4. Helmiina Kynnäs 2004 SaarijPu 43,93 PB
39,75 39,54 40,33 43,93 41,04 43,30
5. Siiri Elomaa 2003 TampPy 41,75 PB
40,24 41,24 41,75 40,89 39,99 X
6. Charlotta Pettersson 2003 NoormNo 38,93
X 38,93 X X X X
7. Roosa Jälkö 2004 OripVe 37,49 PB
33,61 32,49 37,49 33,68 35,20 30,97
8. Minttu Turunen 2004 KuopRei 34,93
32,75 32,77 34,50 33,68 33,31 34,93
9. Kristiina Laitinen 2004 LempKiYU 33,79 PB
33,79 29,84 30,39
10. Liisa Tuusjärvi 2003 HIFK 33,04
30,76 29,29 33,04
11. Neea Suhonen 2004 ViialVa 30,14
30,14 29,46 X
12. Siiri Nikula 2004 KeskiUYU 28,96
25,96 28,96 28,03
13. Alice Reivo 2003 LaitJy 24,67
X X 24,67
14. Inka Nahkala 2004 SuolU 19,03
17,52 17,76 19,03

N17 Keihäs
1. Julia Valtanen 2001 RaumU 51,54
49,24 51,54 45,07 49,15 46,27 49,62
2. Minna Hollanti 2001 GamlakIF 50,41 PB
48,13 45,12 45,38 43,45 47,18 50,41
3. Anni-Linnea Alanen 2002 VaasVa 45,08
43,00 42,49 40,53 45,08 43,39 43,50
4. Venla Peltola 2001 LappUM 43,07
41,45 42,20 X 39,45 43,07 41,62
5. Nea Roiha 2002 ParikkU 39,39 PB
34,57 37,33 37,13 39,18 39,39 38,90
6. Elin Källberg 2002 VasaIS 39,14 PB
36,05 36,56 39,14 38,66 35,86 38,62
7. Olivia Lähdesmäki 2002 JyväskKU 38,64 PB
38,55 34,93 34,58 36,58 35,35 38,64
8. Vera Nousiainen 2001 KeurKi 38,58 PB
38,15 38,58 37,07 37,41 37,41 36,47
9. Peppi Koppanen 2002 TammRy 37,22
33,41 37,22 33,23
10. Riia Toivanen 2002 JuankKuo 37,16
34,86 34,60 37,16
11. Meri Elomaa 2002 TampPy 37,13 PB
35,64 37,13 36,58
12. Venla Väliharju 2002 TampPy 35,78 PB
X 31,78 35,78
13. Emilia Peltoheimo 2002 KarhKa 34,68 PB
33,12 34,68 33,29
14. Matilda Laurila 2001 SomernVei 34,06
34,06 X 31,05
15. Jemina Ollikka 2001 LahdA 33,02
X X 33,02
16. Nelli Talvitie 2001 HyvsU 32,83
31,62 31,79 32,83
17. Pihla Johansson 2001 LahdA 32,72
28,44 27,91 32,72
18. Mila Takki 2001 LahdA 31,44
31,44 29,74 X
19. Erika Ahvenharju 2001 HämeenlTa 29,49
26,42 29,49 X

N19 Keihäs
1. Sofia Pölkky 2000 SeinäjSU 44,82
43,60 44,07 43,65 42,75 43,04 44,82
2. Heta Paavola 2000 KerU 44,65
44,65 39,56 43,46 41,02 42,33 44,05
3. Venla Olli 1999 EurajVei 43,42
42,22 41,38 41,75 42,53 42,72 43,42
4. Ronja Koivisto 2000 KauhWi 38,49
29,21 33,44 34,84 35,97 37,14 38,49
5. Laura Sadeharju 2000 SeinäjSU 38,33 PB
35,14 33,40 37,38 34,62 36,74 38,33
6. Muusa Makkonen 1999 KerimU 35,16
34,33 35,16 34,05 X 34,27 X
7. Anja Lähdemäki 2000 SeinäjSU 33,54 PB
30,93 33,54 30,94 X X 30,62

N22 Keihäs
1. Rebecca Ljung 1996 LarsmoIF 45,34
39,43 41,28 40,11 38,68 42,33 45,34
2. Pauliina Salovaara 1998 IlmajKi 41,08
38,86 39,74 39,32 41,08 40,76 38,09
3. Heli Pynnönen HankasHa 39,01
X X 34,48 37,62 38,18 39,01
4. Anni Vihtonen 1998 KarhKa 36,55
X 32,29 X 36,55 33,02 35,32
5. Aino Honkamäki 1996 HämeenlTa 36,50
36,50 36,08 X 31,57 X 32,23
6. Heidi Parikka 1998 HKV 35,70
33,19 34,26 33,27 34,60 35,70 32,97
7. Inka Sinivuori 1997 JyväskKU 35,05
30,98 31,70 32,74 30,23 34,02 35,05
8. Sara Syrjälä 1998 TammRy 29,42 PB
28,93 28,63 27,10 X 29,42 X

23.1.2018 Kansalliset

Kansalliset
Pirkkahalli
23.1.2018

TULOKSET

M 60 m Finaali

1. Kristian Pulli KaipVi 6,84 PB
2. Eerikki Pekkola IkaalU 7,00
3. Markus Jutila TampPy 7,08
4. Lasse Hämelahti LängelmU 7,11 PB
5. Iikka Alingue JanJa 7,16 PB
6. Elias Ketoja TampU 7,21 PB
7. Mikko Laaksonen KaustPV 7,22
8. Joel Turkka TampPy 7,23

M 60 m Alkuerät

1. Kristian Pulli KaipVi 6,93
2. Eerikki Pekkola IkaalU 7,01
3. Markus Jutila TampPy 7,08
4. Lasse Hämelahti LängelmU 7,17
5. Iikka Alingue JanJa 7,17
6. Elias Ketoja TampU 7,20
7. Mikko Laaksonen KaustPV 7,22
8. Joel Turkka TampPy 7,23
9. Aleksi Kuusinen TampPy 7,26
10. Aleksi Salminen HarjavJy 7,32
11. Henri Mutanen TampPy 7,34
12. Julius Lehto TampU 7,39
13. Eetu Kangas SeinäjSU 7,40
14. Ville Kattelus YlihJu 7,56
15. Eemil Koso TampPy 7,57
16. Eino Perämaa TampPy 7,95
17. Tuomas Smolander TampPy 8,03

Erä 1

1. Aleksi Salminen HarjavJy 7,32 PB
2. Ville Kattelus YlihJu 7,56
3. Eino Perämaa TampPy 7,95 PB
4. Tuomas Smolander TampPy 8,03 PB

Erä 2

1. Iikka Alingue JanJa 7,17 PB
2. Elias Ketoja TampU 7,20 PB
3. Henri Mutanen TampPy 7,34 PB
4. Julius Lehto TampU 7,39 PB
5. Eetu Kangas SeinäjSU 7,40
6. Eemil Koso TampPy 7,57

Erä 3

1. Kristian Pulli KaipVi 6,93 PB
2. Eerikki Pekkola IkaalU 7,01
3. Markus Jutila TampPy 7,08
4. Lasse Hämelahti LängelmU 7,17 PB
5. Mikko Laaksonen KaustPV 7,22
6. Joel Turkka TampPy 7,23
7. Aleksi Kuusinen TampPy 7,26

M 200 m

1. Ilari Ryyppö TampU 22,40
2. Ville Aarnivala TampPy 22,44
3. Antti Tuomela LaihLu 22,55
4. Henri Mutanen TampPy 22,79
5. Elias Ketoja TampU 23,16
6. Kalle Raitala KoskKai 23,19
7. Aleksi Kuusinen TampPy 23,20
8. Julius Lehto TampU 23,41
9. Mikko Kangas YlistKV 23,44
10. Jouko Juntunen TampPy 23,54
11. Eemil Koso TampPy 23,65
12. Aleksi Salminen HarjavJy 23,76
13. Ville Suoniemi TampPy 23,87
14. Arttu Tuominen TampU 24,23
15. Aku Kallio LempKiYU 24,44
16. Jaakko Linnus TampPy 24,53
17. Ville Kattelus YlihJu 24,65
18. Eino Perämaa TampPy 25,24
19. Kasperi Valonen TampPy 26,32
20. Tomas Capiten TampPy 27,07
21. Ari Mahmoudian TampPy 27,79
22. Otto Rinne TampPy 29,15
Tuomas Smolander TampPy DNS

Erä 1

1. Aleksi Salminen HarjavJy 23,76
2. Ville Kattelus YlihJu 24,65
3. Kasperi Valonen TampPy 26,32 PB
4. Tomas Capiten TampPy 27,07 PB
5. Otto Rinne TampPy 29,15

Erä 2

1. Arttu Tuominen TampU 24,23 PB
2. Aku Kallio LempKiYU 24,44 PB
3. Jaakko Linnus TampPy 24,53 PB
4. Eino Perämaa TampPy 25,24 PB
5. Ari Mahmoudian TampPy 27,79
Tuomas Smolander TampPy DNS

Erä 3

1. Ilari Ryyppö TampU 22,40 PB
2. Elias Ketoja TampU 23,16
3. Julius Lehto TampU 23,41 PB
4. Mikko Kangas YlistKV 23,44
5. Eemil Koso TampPy 23,65 PB
6. Ville Suoniemi TampPy 23,87 PB

Erä 4

1. Ville Aarnivala TampPy 22,44
2. Antti Tuomela LaihLu 22,55 PB
3. Henri Mutanen TampPy 22,79 PB
4. Kalle Raitala KoskKai 23,19
5. Aleksi Kuusinen TampPy 23,20
6. Jouko Juntunen TampPy 23,54

M 800 m

1. Jaakko Laakso TampPy 1.58,09
2. Santtu Heikkinen LempKiYU 2.02,81 PB
3. Aleksi Kivelä LempKiYU 2.02,95 PB
4. Joona Sointu VesilVi 2.05,04
5. Oskari Kangasniemi IkaalU 2.09,25 PB
6. Kalle Lahtinen TampPy 2.11,82
7. Aapo Harala TampPy 2.22,68
8. Joona Malmi HKV 2.26,33
Jouko Juntunen TampPy DNF

M 60 m aj

1. Juha-Matti Iso-Jaakkola LauttLu 8,56 SB
Otto Kilpi JyväskKU DQ

M Korkeus

1. Samuli Eriksson SalVil 212
200 204 207 212 217 222
O – XXO XXO X- XX
2. Matias Mustonen LempKiYU 204
191 196 200 204 204
O O O XO XXX
3. Valtteri Välimäki UudKK 204
191 196 200 204 207
O XO O XXO XXX
4. Aleksi Klemola UllKi 200
191 196 200 204
O XO XO XXX
5. Daniel Kosonen TampPy 196
191 196 200
O XO XXX
6. Ville Eikkula TampPy 181
181 186
XO XXX
Heikki Pärnä TuUL NH
191
XXX

M Seiväs

1. Santtu Koskiaho KarijTa 510 PB
453 463 473 483 493 503 510 520
O – O – O – XXO XXX
2. Jami Siira TampPy 453 SB
413 423 433 443 453 463
O – O – XO XXX
3. Joni Uolamo ToijVau 403
393 403 413
XXO XXO XXX
Urho Kujanpää TampPy NH
483 493
X- XX

M Pituus

1. Antti Tuomela LaihLu 6,99 PB
6,77 6,65 6,88 6,93 6,99 X

2. Otto Kilpi JyväskKU 6,90
5,59 6,90 X 6,82 6,85 –

3. Lauri Savolainen TampPy 6,49
X X X X 6,49 X

4. Riku Ahvenniemi TampPy 6,45 PB
6,45 X 6,26 6,45 3,94 6,24

5. Lauri Koivisto KaipVi 5,96 PB
5,82 5,86 5,77 4,35 5,86 5,96

6. Mikko Mäkipää YlöjU 5,79 PB
5,79 5,78 X 5,78 5,78 X

7. Kasperi Valonen TampPy 5,26
5,26 X 4,73 4,91 5,01 4,98

8. Lassi Kanto TampPy 5,24 PB
5,24 5,05 5,03 4,57 4,79 –

M Kuula

1. Timo Kööpikkä SeinäjSU 18,84
18,32 18,15 18,40 18,72 18,44 18,84
2. Arttu Korkeasalo LielKi 17,49
X X 17,28 17,38 X 17,49
3. Ville Siiskonen KangasnKa 14,46 SB
14,37 13,81 14,38 14,35 14,21 14,46

M17 60 m aj

1. Joel Turkka TampPy 8,39 PB
2. Arttu Tuominen TampU 8,91
3. Tomas Capiten TampPy 9,57 PB
4. Ari Mahmoudian TampPy 10,33 PB
Okko Savola TampPy DNS

M17 Kuula

1. Vesa Leveelahti VirtU 14,96
X X 14,45 X 14,96 14,67
2. Ville Suoniemi TampPy 12,01
11,28 12,01 11,20 11,39 X 11,88
3. Okko Savola TampPy 11,71
11,22 11,71 11,44 11,39 11,33 11,33
4. Kaapo Kankainen TampPy 9,53
X X 9,36 9,28 9,53 9,24

N 60 m Finaali

1. Aino Pulkkinen ÄänekU 7,55
2. Jenna Jokela HIFK 7,56
3. Matilda Bogdanoff HIFK 7,70
4. Karoliina Kujanpää ValkHa 7,80
5. Aino Tapio IFSibboV 7,90
6. Jeanine Nygård IFDrott 7,93
7. Olivia Ben Khalifa TampPy 7,95
Nooralotta Neziri JyväskKU DNS

N 60 m Alkuerät

1. Nooralotta Neziri JyväskKU 7,53
2. Aino Pulkkinen ÄänekU 7,58
3. Jenna Jokela HIFK 7,63
4. Matilda Bogdanoff HIFK 7,74
5. Olivia Ben Khalifa TampPy 7,88
6. Jeanine Nygård IFDrott 7,90
7. Karoliina Kujanpää ValkHa 7,90
8. Aino Tapio IFSibboV 7,92
9. Saga Vanninen TampPy 7,94
10. Maria Herrala SeinäjSU 8,01
11. Vilma Itälinna TampPy 8,03
12. Iina Lehtimäki TampPy 8,07
13. Johanna Hokkanen KangasnKa 8,12
14. Nea Karppinen LempKiYU 8,16
15. Alisa Aalto TampPy 8,19
16. Ilona Luoma TampPy 8,20
17. Frida Hämäläinen TampPy 8,21
18. Satu-Maaria Pentinlehto TampPy 8,21
19. Neea Flyktman KaipVi 8,21
20. Pinja Heinonen TampPy 8,32
21. Tuuli Ingman TampPy 8,34
22. Viivi Hellman TampPy 8,36
23. Sanna Pihkala TampPy 8,40
24. Janika Jokinen TampU 8,48
25. Helmi Tarkiainen TampPy 8,51
26. Matilda Koponen TampU 8,58
27. Anniina Huura TampPy 8,58
28. Eerika Heiskala TampPy 8,59
29. Janina Jaatinen JyväskKU 8,72
30. Jade Mäkinen TampPy 8,72
31. Emma Kuikka JanJa 8,76
32. Sara Niinimäki ViialVa 8,79
33. Emmi Karhu ViialVa 8,92
Oona Laine YlöjU DQ

Erä 1

1. Nooralotta Neziri JyväskKU 7,53
2. Aino Pulkkinen ÄänekU 7,58
3. Janina Jaatinen JyväskKU 8,72
4. Emma Kuikka JanJa 8,76
5. Emmi Karhu ViialVa 8,92

Erä 2

1. Janika Jokinen TampU 8,48
2. Helmi Tarkiainen TampPy 8,51
3. Anniina Huura TampPy 8,58
4. Eerika Heiskala TampPy 8,59
5. Jade Mäkinen TampPy 8,72

Erä 3

1. Alisa Aalto TampPy 8,19
2. Neea Flyktman KaipVi 8,21
3. Pinja Heinonen TampPy 8,32
4. Tuuli Ingman TampPy 8,34
5. Viivi Hellman TampPy 8,36
6. Matilda Koponen TampU 8,58
7. Sara Niinimäki ViialVa 8,79
Oona Laine YlöjU DQ

Erä 4

1. Aino Tapio IFSibboV 7,92
2. Maria Herrala SeinäjSU 8,01
3. Johanna Hokkanen KangasnKa 8,12
4. Nea Karppinen LempKiYU 8,16
5. Ilona Luoma TampPy 8,20
6. Frida Hämäläinen TampPy 8,21
7. Satu-Maaria Pentinlehto TampPy 8,21
8. Sanna Pihkala TampPy 8,40

Erä 5

1. Jenna Jokela HIFK 7,63
2. Matilda Bogdanoff HIFK 7,74
3. Olivia Ben Khalifa TampPy 7,88
4. Jeanine Nygård IFDrott 7,90
5. Karoliina Kujanpää ValkHa 7,90
6. Saga Vanninen TampPy 7,94
7. Vilma Itälinna TampPy 8,03
8. Iina Lehtimäki TampPy 8,07

N 200 m

1. Jenna Jokela HIFK 24,72
2. Sara Jokinen TampPy 25,68
3. Iina Lehtimäki TampPy 26,13
4. Alisa Aalto TampPy 26,14
5. Oona Laine YlöjU 26,21
6. Venla Väliharju TampPy 26,59
7. Liisa Naskali NokU 27,00
8. Lotta Alasaukko-Oja TampPy 27,13
9. Stiina Kokkonen TampU 27,17
10. Aino Honkamäki HämeenlTa 27,17
11. Salla Tuominen TampPy 27,33
12. Rosa Muurasniemi TampPy 27,36
13. Vilhelmiina Tornberg JyväskKU 27,41
14. Essi Syrjälä TampPy 27,45
15. Aino Eno LauttLu 27,92
16. Vilma Väliharju TampPy 27,92
17. Meri Elomaa TampPy 28,15
18. Veera Uusinoka TampPy 28,31
19. Eerika Heiskala TampPy 28,61
20. Helmi Tarkiainen TampPy 28,74
21. Alina Nissinen TampPy 28,78
22. Emilia Heino TampPy 28,85
23. Jenni Peräinen TampPy 29,09
24. Pihla Aro TampPy 29,17
25. Siiri Heiskanen TampU 29,32
26. Meri Järvensivu EsboIF 29,34
Jeanine Nygård IFDrott DNF
Aino Tapio IFSibboV DNS
Satu-Maaria Pentinlehto TampPy DNS
Anniina Huura TampPy DQ

Erä 1

1. Rosa Muurasniemi TampPy 27,36 PB
2. Vilhelmiina Tornberg JyväskKU 27,41 PB
3. Emilia Heino TampPy 28,85
4. Jenni Peräinen TampPy 29,09
5. Pihla Aro TampPy 29,17
6. Meri Järvensivu EsboIF 29,34

Erä 2

1. Vilma Väliharju TampPy 27,92 PB
2. Meri Elomaa TampPy 28,15 PB
3. Eerika Heiskala TampPy 28,61 PB
4. Helmi Tarkiainen TampPy 28,74 PB
5. Alina Nissinen TampPy 28,78 PB
6. Siiri Heiskanen TampU 29,32

Erä 3

1. Stiina Kokkonen TampU 27,17 PB
2. Salla Tuominen TampPy 27,33 PB
3. Aino Eno LauttLu 27,92 PB
4. Veera Uusinoka TampPy 28,31
Satu-Maaria Pentinlehto TampPy DNS
Anniina Huura TampPy DQ

Erä 4

1. Alisa Aalto TampPy 26,14 PB
2. Venla Väliharju TampPy 26,59 PB
3. Liisa Naskali NokU 27,00
4. Lotta Alasaukko-Oja TampPy 27,13 PB
5. Aino Honkamäki HämeenlTa 27,17
6. Essi Syrjälä TampPy 27,45

Erä 5

1. Jenna Jokela HIFK 24,72
2. Sara Jokinen TampPy 25,68
3. Iina Lehtimäki TampPy 26,13
4. Oona Laine YlöjU 26,21 PB
Jeanine Nygård IFDrott DNF
Aino Tapio IFSibboV DNS

N 800 m

1. Kiia Keinonen TampPy 2.18,23 PB
2. Eevi Siniketo TampPy 2.21,70 PB
3. Sini Tirri ToijVau 2.22,12 PB
4. Veronika Virtapohja TampPy 2.32,51
5. Maarit Kuhmonen TampU 2.34,82 PB
6. Johanna Nieminen VammsVoi 2.35,71
7. Venla Harala TampPy 2.37,84
8. Sara Jukko IkaalU 2.45,26 PB

N 60 m aj 1.juoksu

1. Lotta Harala TampPy 8,17
2. Reetta Hurske TampPy 8,35
3. Maria Huntington TampPy 8,76
4. Jessi Landström TampPy 8,99
5. Nora-Julia Isoluoma JyväskKU 9,00
6. Noora Kauranen HämeenlTa 9,02
7. Vilhelmiina Tornberg JyväskKU 9,30
8. Sanna Pihkala TampPy 9,37
9. Annika Luukkainen SavonlRie 9,85

Erä 1

1. Vilhelmiina Tornberg JyväskKU 9,30
2. Sanna Pihkala TampPy 9,37
3. Annika Luukkainen SavonlRie 9,85

Erä 2

1. Lotta Harala TampPy 8,17
2. Reetta Hurske TampPy 8,35
3. Maria Huntington TampPy 8,76
4. Jessi Landström TampPy 8,99
5. Nora-Julia Isoluoma JyväskKU 9,00
6. Noora Kauranen HämeenlTa 9,02

N 60 m aj 2.juoksu

1. Nooralotta Neziri JyväskKU 8,17
2. Reetta Hurske TampPy 8,20
3. Lotta Harala TampPy 8,23
4. Maria Huntington TampPy 8,76
5. Noora Kauranen HämeenlTa 8,93
6. Olivia Ben Khalifa TampPy 9,00
7. Nora-Julia Isoluoma JyväskKU 9,01
8. Jessi Landström TampPy 9,06
9. Frida Hämäläinen TampPy 9,10
10. Vilhelmiina Tornberg JyväskKU 9,43
11. Sanna Pihkala TampPy 9,53
12. Ilona Luoma TampPy 9,57
13. Annika Luukkainen SavonlRie 9,80

Erä 1

1. Nora-Julia Isoluoma JyväskKU 9,01
2. Frida Hämäläinen TampPy 9,10
3. Vilhelmiina Tornberg JyväskKU 9,43
4. Sanna Pihkala TampPy 9,53
5. Ilona Luoma TampPy 9,57
6. Annika Luukkainen SavonlRie 9,80

Erä 2

1. Nooralotta Neziri JyväskKU 8,17
2. Reetta Hurske TampPy 8,20
3. Lotta Harala TampPy 8,23
4. Maria Huntington TampPy 8,76
5. Noora Kauranen HämeenlTa 8,93
6. Olivia Ben Khalifa TampPy 9,00
7. Jessi Landström TampPy 9,06

N 300 m aj

1. Viivi Lehikoinen HIFK 42,41
2. Linda Leveelahti HKV 45,48 PB
3. Carla Liukkonen EspTa 48,11
4. Heidi Lähdemäki SeinäjSU 48,72
5. Laura Einamo EspTa 49,66
6. Nora Koskela-Koivisto KeskiUYU 50,03

N Korkeus

1. Miia Lindholm HIFK 178
167 171 175 178 181
O O XXO O XXX
2. Maija Marttila TampU 163
151 155 159 163 167
O O XO XO XXX
3. Maiju Saukkosaari TampPy 151 PB
141 146 151 155
O O XO XXX

N Seiväs

1. Saga Andersson EsboIF 423
393 403 413 423 433
O – XO O XXX
2. Pinja Koivumäki LauttLu 363 SB
343 353 363 373
O O O XXX

N Pituus

1. Matilda Bogdanoff HIFK 5,84
– X 5,84 X 5,76 5,77

2. Suvi Eerikäinen JanJa 5,62
5,50 5,41 X 5,62 4,01 X

3. Paula Vihtalahti NoormNo 5,53 PB
5,28 X X X 5,53 X

4. Elina Åkerlund TampPy 5,50 PB
4,90 5,15 5,34 5,37 5,46 5,50

5. Merika Sumanen TampPy 5,44
5,33 5,44 X 5,22 5,25 X

6. Aino Honkamäki HämeenlTa 5,26
X 5,26 5,10 X X X

7. Vilma Itälinna TampPy 5,17
5,17 4,89 4,89 4,92 5,06 5,06

8. Venla Väliharju TampPy 5,15 PB
5,04 5,11 5,04 5,04 5,15 –

9. Merette Koskenniemi TampU 5,04 PB
5,04 4,97 4,78

10. Tuuli Ingman TampPy 4,88 PB
4,79 4,88 4,66

11. Juulia Montonen SeinäjSU 4,88
X 4,88 X

12. Pinja Lehtinen ViialVa 4,81 SB
4,81 4,68 4,67

13. Vilma Väliharju TampPy 4,78 PB
4,42 4,78 4,61

14. Matilda Koponen TampU 4,75
4,52 4,75 4,62

15. Arlena Mikkonen TampU 4,73 PB
4,73 4,65 4,66

16. Veera Uusinoka TampPy 4,72
X 4,72 X

17. Sara Papunen JanJa 4,70
X 4,70 X

18. Emma Kuikka JanJa 4,69 PB
4,60 4,49 4,69

19. Janina Jaatinen JyväskKU 4,68 PB
4,68 4,57 4,52

20. Janika Jokinen TampU 4,62
4,62 4,52 4,55

21. Olivia Wirtavuori TampU 4,45
4,45 4,42 4,23

22. Jenna Saarilahti TampPy 4,42
X 4,42 4,26

23. Anniina Murtonen TampU 4,13 SB
3,97 4,05 4,13

24. Jasmiina Tuomiranta TampU 4,00 SB
X 4,00 X

25. Elisa Klemola TampU 3,98
X X 3,98

Alina Nissinen TampPy NM
X X X

N Kuula

1. Senja Mäkitörmä VarpVi 15,53 PB
15,09 X 15,25 14,42 X 15,53
2. Kaisa Kymäläinen OrivPo 15,27
15,13 14,77 X 14,78 15,04 15,27
3. Helena Leveelahti VirtU 13,96 SB
13,55 13,96 X 13,88 X X
4. Maria Huntington TampPy 10,95
X 10,18 10,95 10,92 X X
5. Melanie Soukko IkaalU 9,38
9,38 8,55 8,93 X X 8,80

N17 60 m aj

1. Vilma Itälinna TampPy 8,82
2. Saga Vanninen TampPy 8,84
3. Kaisa Pousi TampPy 8,95
4. Pinja Lehtinen ViialVa 9,29
5. Pinja Heinonen TampPy 9,31
6. Stiina Kokkonen TampU 9,54
7. Aino Eno LauttLu 9,75
8. Maiju Saukkosaari TampPy 9,94
9. Minttu Törnblom TampPy 10,03
10. Ella Pullinen JanJa 10,76
Jasmin Juujärvi LempKiYU DNF

Erä 1

1. Vilma Itälinna TampPy 8,82
2. Saga Vanninen TampPy 8,84
3. Stiina Kokkonen TampU 9,54
4. Maiju Saukkosaari TampPy 9,94
5. Minttu Törnblom TampPy 10,03

Erä 2

1. Kaisa Pousi TampPy 8,95 PB
2. Pinja Lehtinen ViialVa 9,29 PB
3. Pinja Heinonen TampPy 9,31
4. Aino Eno LauttLu 9,75 PB
5. Ella Pullinen JanJa 10,76
Jasmin Juujärvi LempKiYU DNF

N17 Kuula

1. Saga Vanninen TampPy 12,72
12,70 12,72 X 12,28 11,27 X
2. Salla Tuominen TampPy 11,25
X 10,42 9,96 9,78 11,18 11,25
3. Kaisa Pousi TampPy 11,17 PB
11,17 10,48 10,33 10,31 10,47 10,66
4. Meri Elomaa TampPy 10,67
X 10,67 X 10,19 10,38 X
5. Siiri Elomaa TampPy 10,55 SB
10,28 X 10,55 10,54 X X
6. Stiina Kokkonen TampU 10,34 PB
10,23 9,97 10,34 9,77 9,53 –
7. Pinja Heinonen TampPy 9,79 PB
9,79 X 9,12 8,57 X X
8. Minttu Törnblom TampPy 9,74
9,74 X X X X 9,23
9. Fini Becker TampPy 7,70
7,70 7,55 7,49