TAMPEREEN PYRINTÖ

TJIG 2015 – osallistujat

Osallistujat eräjakoineen (5.3. klo 23.50)

P10 60 m

Erä 1
3 841 Kasperi Vehmaa Lappeenrannan Urheilu-Miehet
4 138 Luka Veselinovic Espoon Tapiot
5 1334 Konsta Tynkkynen Tampereen Pyrintö
6 1257 Mikael Lahdensuo Tampereen Pyrintö
7 160 Viktor Store Gamlakarleby IF
8 1651 Alec Ekblom Helsingfors Ifk

Erä 2
3 1587 Matias Keskinen Vihdin Viesti
4 983 Atte Viikki Nokian Urheilijat
5 411 Kevin Paulin IF Femman
6 311 Eelis Aramo Hyvinkään seudun Urheilijat
7 150 Nante Korkatti Gamlakarleby IF
8 1600 Mikael Viitanen Viialan Valtti

Erä 3
3 726 Konsta Rutanen Kuivasjärven Aura
4 1158 Veeti Pihlaja Seinäjoen Seudun Urheilijat
5 1242 Onni Katiska Tampereen Pyrintö
6 403 Nico Hakala IF Femman
7 631 Riku Norema Karhulan Katajaiset
8 811 Elmer Vauhkonen Lapinlahden Veto

Erä 4
3 1291 Joonas Pakarainen Tampereen Pyrintö
4 407 Nico Källberg IF Femman
5 1479 Eelis Karjalainen Valkeakosken Haka
6 1247 Petu Kiviniemi Tampereen Pyrintö
7 152 Axel Lerbacka Gamlakarleby IF

Erä 5
3 1474 Roy Nukala Vaasan Vasama
4 1500 Manu Kankaanniemi Vammalan seudun Voima
5 474 Akseli Mäkelä Ikaalisten Urheilijat
6 902 Santeri Ketola Liedon Parma
7 336 Eeli Rovasalo Hyvinkään seudun Urheilijat
8 1192 Ville Rekola Tammelan Ryske

Erä 6
3 1065 Juho Kivistö Porin Yleisurheilu
4 817 Aleksi Hilska Lappeenrannan Urheilu-Miehet
5 475 Jonne Niemelä Ikaalisten Urheilijat
6 1061 Petrus Jakonen Porin Yleisurheilu
7 158 Jimi Rousu Gamlakarleby IF
8 1329 Juho Talvitie Tampereen Pyrintö

Erä 7
3 317 Miko Koskelainen Hyvinkään seudun Urheilijat
4 1218 Eelis Harjunmaa Tampereen Pyrintö
5 466 Akseli Bruun Ikaalisten Urheilijat
6 793 Jerry Savolainen Lahden Ahkera
7 156 Jani Mäenpää Gamlakarleby IF

Erä 8
3 1310 Antti Sainio Tampereen Pyrintö
4 271 Matias Mettälä Helsingin Kisa-Veikot
5 796 Oliver Suhonen Lahden Ahkera
6 1032 Armas Uusitalo Oulun Pyrintö
7 312 Olavi Halonen Hyvinkään seudun Urheilijat
8 1313 Jesse Salo Tampereen Pyrintö

Erä 9
3 646 Aapo Ikola Kenttäurheilijat -58
4 1170 Veeti Paavola Siilinjärven Ponnistus
5 412 Anton Sabel IF Femman
6 104 Topias Oinonen Espoon Tapiot
7 147 Artur Anttila Gamlakarleby IF
8 1326 Sisu Suominen Tampereen Pyrintö

Erä 10
3 1167 Oskari Väistö Seinäjoen Seudun Urheilijat
4 684 Jaakko Pänkäläinen Keuruun Kisailijat
5 672 Miko Ojapelto Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
6 1240 Konsta Kanto Tampereen Pyrintö
7 356 Iiro Forsell Hämeenlinnan Tarmo
8 1006 Jim Herlevi Orimattilan Jymy

Erä 11
3 662 Konsta Keijonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
4 842 Rasmus Vehmaa Lappeenrannan Urheilu-Miehet
5 749 Akseli Helminen Lahden Ahkera
6 1260 Vili Lahtinen Tampereen Pyrintö
7 358 Eeti Hänninen Hämeenlinnan Tarmo
8 1164 Lauri Takala Seinäjoen Seudun Urheilijat

Erä 12
3 100 Joona Nieminen Espoon Tapiot
4 1599 Tapio Suojanen Viialan Valtti
5 1304 Miko Rantanen Tampereen Pyrintö
6 1328 Tobias Syrjä Tampereen Pyrintö
7 148 Kasper Biskop Gamlakarleby IF
8 1638 Konsta Uuttera Ylöjärven Urheilijat

Erä 13
3 555 Lassi Nalkki Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 43 Rado Lindberg Esbo IF
5 632 Aatu Sihvonen Karhulan Katajaiset
6 814 Kimi Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
7 376 Tuomas Rättö Hämeenlinnan Tarmo
8 887 Miika Niemelä Lempäälän Kisa

P10 1000 m

Erä 1
1 356 Iiro Forsell Hämeenlinnan Tarmo
2 238 Samuel Aho Helsingin Kisa-Veikot
3 476 Tami Pohjonen Ikaalisten Urheilijat
4 403 Nico Hakala IF Femman
5 1638 Konsta Uuttera Ylöjärven Urheilijat
6 376 Tuomas Rättö Hämeenlinnan Tarmo
7 156 Jani Mäenpää Gamlakarleby IF
8 1328 Tobias Syrjä Tampereen Pyrintö
9 1334 Konsta Tynkkynen Tampereen Pyrintö
10 887 Miika Niemelä Lempäälän Kisa
11 1217 Aaron Halme Tampereen Pyrintö
12 1313 Jesse Salo Tampereen Pyrintö
13 355 Aatos Eerola Hämeenlinnan Tarmo
14 1304 Miko Rantanen Tampereen Pyrintö
15 796 Oliver Suhonen Lahden Ahkera
16 1600 Mikael Viitanen Viialan Valtti
17 893 Eero Ranta Lempäälän Kisa
18 358 Eeti Hänninen Hämeenlinnan Tarmo

Erä 2
1 538 Luukas Kontro Jyväskylän Kenttäurheilijat
2 1587 Matias Keskinen Vihdin Viesti
3 646 Aapo Ikola Kenttäurheilijat -58
4 1556 Konsta Manninen Vehmaisten Urheilijat
5 225 Miika Tuusjärvi Helsingfors IFK
6 648 Tero Korpi Kenttäurheilijat -58
7 672 Miko Ojapelto Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
8 271 Matias Mettälä Helsingin Kisa-Veikot
9 59 Kasper Hietanen Espoon Tapiot
10 5 Kristian Hautakoski Alavieskan Viri
11 411 Kevin Paulin IF Femman
12 811 Elmer Vauhkonen Lapinlahden Veto
13 412 Anton Sabel IF Femman
14 184 Markus Porvari Hartolan Voima
15 734 Elias Vanhanen Kuopion Reipas
16 1032 Armas Uusitalo Oulun Pyrintö
17 555 Lassi Nalkki Jyväskylän Kenttäurheilijat
18 904 Miro Mattila Liedon Parma

P10 60 m aj

Erä 1
5 1242 Onni Katiska Tampereen Pyrintö
6 1362 Matti Köykkä Tampereen Urheilijat -38
7 1500 Manu Kankaanniemi Vammalan seudun Voima

Erä 2
1 1240 Konsta Kanto Tampereen Pyrintö
4 1328 Tobias Syrjä Tampereen Pyrintö
5 1032 Armas Uusitalo Oulun Pyrintö
6 726 Konsta Rutanen Kuivasjärven Aura
7 1098 Kalle Äijälä Pälkäneen Luja-Lukko
8 1096 Joona Taipale Pälkäneen Luja-Lukko

Erä 3
3 662 Konsta Keijonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
4 672 Miko Ojapelto Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
5 547 Arttu Leivonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 476 Tami Pohjonen Ikaalisten Urheilijat
7 555 Lassi Nalkki Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 632 Aatu Sihvonen Karhulan Katajaiset

Erä 4
3 412 Anton Sabel IF Femman
4 370 Valtteri Lindberg Hämeenlinnan Tarmo
5 802 Joona Tuusjärvi Lahden Ahkera
6 1571 Onni Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot
7 336 Eeli Rovasalo Hyvinkään seudun Urheilijat
8 59 Kasper Hietanen Espoon Tapiot

Erä 5
3 1638 Konsta Uuttera Ylöjärven Urheilijat
4 786 Onni Rustholkarhu Lahden Ahkera
5 1310 Antti Sainio Tampereen Pyrintö
6 841 Kasperi Vehmaa Lappeenrannan Urheilu-Miehet
7 842 Rasmus Vehmaa Lappeenrannan Urheilu-Miehet
8 793 Jerry Savolainen Lahden Ahkera

P10 Pituus

Erä 1
1 160 Viktor Store Gamlakarleby IF
2 793 Jerry Savolainen Lahden Ahkera
3 152 Axel Lerbacka Gamlakarleby IF
4 632 Aatu Sihvonen Karhulan Katajaiset
5 358 Eeti Hänninen Hämeenlinnan Tarmo
6 749 Akseli Helminen Lahden Ahkera
7 356 Iiro Forsell Hämeenlinnan Tarmo
8 1061 Petrus Jakonen Porin Yleisurheilu
9 184 Markus Porvari Hartolan Voima
10 1638 Konsta Uuttera Ylöjärven Urheilijat
11 311 Eelis Aramo Hyvinkään seudun Urheilijat
12 1571 Onni Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot
13 474 Akseli Mäkelä Ikaalisten Urheilijat
14 902 Santeri Ketola Liedon Parma
15 1555 Eemil Kulmala Vehmaisten Urheilijat
16 156 Jani Mäenpää Gamlakarleby IF
17 1328 Tobias Syrjä Tampereen Pyrintö
18 1334 Konsta Tynkkynen Tampereen Pyrintö
19 1257 Mikael Lahdensuo Tampereen Pyrintö
20 104 Topias Oinonen Espoon Tapiot
21 1247 Petu Kiviniemi Tampereen Pyrintö
22 1217 Aaron Halme Tampereen Pyrintö
23 1006 Jim Herlevi Orimattilan Jymy
24 312 Olavi Halonen Hyvinkään seudun Urheilijat
25 150 Nante Korkatti Gamlakarleby IF
26 158 Jimi Rousu Gamlakarleby IF
27 555 Lassi Nalkki Jyväskylän Kenttäurheilijat
28 147 Artur Anttila Gamlakarleby IF
29 1304 Miko Rantanen Tampereen Pyrintö
30 796 Oliver Suhonen Lahden Ahkera
31 1218 Eelis Harjunmaa Tampereen Pyrintö
32 1242 Onni Katiska Tampereen Pyrintö
33 1291 Joonas Pakarainen Tampereen Pyrintö
34 336 Eeli Rovasalo Hyvinkään seudun Urheilijat
35 675 Aaro Räisänen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
36 402 Jesse Hakala IF Femman
37 1260 Vili Lahtinen Tampereen Pyrintö
38 1651 Alec Ekblom Helsingfors Ifk

Erä 2
1 1474 Roy Nukala Vaasan Vasama
2 100 Joona Nieminen Espoon Tapiot
3 841 Kasperi Vehmaa Lappeenrannan Urheilu-Miehet
4 1500 Manu Kankaanniemi Vammalan seudun Voima
5 631 Riku Norema Karhulan Katajaiset
6 646 Aapo Ikola Kenttäurheilijat -58
7 726 Konsta Rutanen Kuivasjärven Aura
8 817 Aleksi Hilska Lappeenrannan Urheilu-Miehet
9 1164 Lauri Takala Seinäjoen Seudun Urheilijat
10 1167 Oskari Väistö Seinäjoen Seudun Urheilijat
12 1158 Veeti Pihlaja Seinäjoen Seudun Urheilijat
13 5 Kristian Hautakoski Alavieskan Viri
14 43 Rado Lindberg Esbo IF
15 412 Anton Sabel IF Femman
16 842 Rasmus Vehmaa Lappeenrannan Urheilu-Miehet
17 662 Konsta Keijonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
18 59 Kasper Hietanen Espoon Tapiot
19 475 Jonne Niemelä Ikaalisten Urheilijat
20 376 Tuomas Rättö Hämeenlinnan Tarmo
21 138 Luka Veselinovic Espoon Tapiot
22 1240 Konsta Kanto Tampereen Pyrintö
23 1192 Ville Rekola Tammelan Ryske
24 411 Kevin Paulin IF Femman
25 1170 Veeti Paavola Siilinjärven Ponnistus
26 672 Miko Ojapelto Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
27 1362 Matti Köykkä Tampereen Urheilijat -38
28 271 Matias Mettälä Helsingin Kisa-Veikot
29 734 Elias Vanhanen Kuopion Reipas
30 403 Nico Hakala IF Femman
31 1032 Armas Uusitalo Oulun Pyrintö
32 148 Kasper Biskop Gamlakarleby IF
33 1310 Antti Sainio Tampereen Pyrintö
34 887 Miika Niemelä Lempäälän Kisa
35 317 Miko Koskelainen Hyvinkään seudun Urheilijat
36 1479 Eelis Karjalainen Valkeakosken Haka
37 1600 Mikael Viitanen Viialan Valtti
38 1599 Tapio Suojanen Viialan Valtti
39 466 Akseli Bruun Ikaalisten Urheilijat
40 893 Eero Ranta Lempäälän Kisa
41 1098 Kalle Äijälä Pälkäneen Luja-Lukko

P10 Kuula

Erä 1
1 1170 Veeti Paavola Siilinjärven Ponnistus
2 1164 Lauri Takala Seinäjoen Seudun Urheilijat
3 358 Eeti Hänninen Hämeenlinnan Tarmo
4 902 Santeri Ketola Liedon Parma
5 884 Luukas Lipponen Lempäälän Kisa
6 158 Jimi Rousu Gamlakarleby IF
7 1313 Jesse Salo Tampereen Pyrintö
8 1146 Antton Hellberg Seinäjoen Seudun Urheilijat
9 1098 Kalle Äijälä Pälkäneen Luja-Lukko
10 138 Luka Veselinovic Espoon Tapiot
11 1257 Mikael Lahdensuo Tampereen Pyrintö
12 1571 Onni Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot
13 309 Antti Jokela Humppilan Veikot
14 887 Miika Niemelä Lempäälän Kisa
15 1260 Vili Lahtinen Tampereen Pyrintö
16 726 Konsta Rutanen Kuivasjärven Aura
17 1158 Veeti Pihlaja Seinäjoen Seudun Urheilijat
18 631 Riku Norema Karhulan Katajaiset
19 152 Axel Lerbacka Gamlakarleby IF
20 261 Mico Lampinen Helsingin Kisa-Veikot
21 1334 Konsta Tynkkynen Tampereen Pyrintö
22 1247 Petu Kiviniemi Tampereen Pyrintö
23 376 Tuomas Rättö Hämeenlinnan Tarmo
24 312 Olavi Halonen Hyvinkään seudun Urheilijat
25 773 Thomas Matsi Lahden Ahkera
26 646 Aapo Ikola Kenttäurheilijat -58
27 156 Jani Mäenpää Gamlakarleby IF
28 1217 Aaron Halme Tampereen Pyrintö
29 684 Jaakko Pänkäläinen Keuruun Kisailijat
30 1167 Oskari Väistö Seinäjoen Seudun Urheilijat
31 1555 Eemil Kulmala Vehmaisten Urheilijat
32 160 Viktor Store Gamlakarleby IF
33 786 Onni Rustholkarhu Lahden Ahkera
34 475 Jonne Niemelä Ikaalisten Urheilijat
35 466 Akseli Bruun Ikaalisten Urheilijat
36 311 Eelis Aramo Hyvinkään seudun Urheilijat
37 1061 Petrus Jakonen Porin Yleisurheilu
38 1393 Reko Tuominen Tarvasjoen Urheilijat
39 148 Kasper Biskop Gamlakarleby IF
40 356 Iiro Forsell Hämeenlinnan Tarmo
41 5 Kristian Hautakoski Alavieskan Viri
42 100 Joona Nieminen Espoon Tapiot
43 802 Joona Tuusjärvi Lahden Ahkera
44 1192 Ville Rekola Tammelan Ryske
45 1651 Alec Ekblom Helsingfors Ifk

P10 Keihäs

Erä 1
1 225 Miika Tuusjärvi Helsingfors IFK
2 1310 Antti Sainio Tampereen Pyrintö
3 100 Joona Nieminen Espoon Tapiot
4 547 Arttu Leivonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 1362 Matti Köykkä Tampereen Urheilijat -38
6 12 Leo Savolainen Anjalan Liitto
7 1098 Kalle Äijälä Pälkäneen Luja-Lukko
8 793 Jerry Savolainen Lahden Ahkera
9 884 Luukas Lipponen Lempäälän Kisa
10 1582 Kaarle Luukkaala Vesilahden Visa
11 370 Valtteri Lindberg Hämeenlinnan Tarmo
12 1110 Elias Hietanen Riihimäen Kisko
13 59 Kasper Hietanen Espoon Tapiot
14 1061 Petrus Jakonen Porin Yleisurheilu
15 773 Thomas Matsi Lahden Ahkera
16 475 Jonne Niemelä Ikaalisten Urheilijat
17 1571 Onni Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot
18 1096 Joona Taipale Pälkäneen Luja-Lukko
20 1006 Jim Herlevi Orimattilan Jymy
21 1260 Vili Lahtinen Tampereen Pyrintö
22 1073 Joona Nurmi Porin Yleisurheilu
23 402 Jesse Hakala IF Femman
24 407 Nico Källberg IF Femman
25 1247 Petu Kiviniemi Tampereen Pyrintö
26 1500 Manu Kankaanniemi Vammalan seudun Voima
27 466 Akseli Bruun Ikaalisten Urheilijat
28 817 Aleksi Hilska Lappeenrannan Urheilu-Miehet
29 1167 Oskari Väistö Seinäjoen Seudun Urheilijat
30 802 Joona Tuusjärvi Lahden Ahkera
31 1217 Aaron Halme Tampereen Pyrintö
32 867 Eerik Lehtinen Lauttakylän Luja
33 902 Santeri Ketola Liedon Parma
34 786 Onni Rustholkarhu Lahden Ahkera
35 1146 Antton Hellberg Seinäjoen Seudun Urheilijat

P11 60 m

Erä 1
3 652 Samuel Shams Kenttäurheilijat -58
4 1065 Juho Kivistö Porin Yleisurheilu
5 1071 Niko Mikkola Porin Yleisurheilu
6 626 Eemil Sairio Kankaanpään Seudun Leisku
7 1003 Justus Kankaanpää Nurmijärven Yleisurheilu

Erä 2
3 736 Ville Vanhanen Kuopion Reipas
4 344 Topias Talvitie Hyvinkään seudun Urheilijat
5 1396 Kaapo Kotila Toholammin Urheilijat
6 409 Benjamin Olli IF Femman
7 369 Markus Leskelä Hämeenlinnan Tarmo
8 1603 Waltteri Helisalo Viipurin Urheilijat

Erä 3
3 566 Kosti Pusaaniemi Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 507 Aatu Holopainen Joensuun Kataja
5 1561 Matias Puolimatka Vehmaisten Urheilijat
6 10 Samuli Takkunen Alavieskan Viri
7 967 Danila Lebedev Nevskaja
8 1416 Daniel Rautio Track and Field Espoo

Erä 4
3 1296 Eino Perämaa Tampereen Pyrintö
4 1189 Jani Laakso Tammelan Ryske
5 1472 Ville Lehtinen Vaasan Vasama
6 1533 Veeti Viilo Vantaan Salamat
7 1222 Simo Huovinen Tampereen Pyrintö

Erä 5
3 682 Otso Väyrynen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
4 1095 Topi Rönni Pälkäneen Luja-Lukko
5 1239 Konsta Kankainen Tampereen Pyrintö
6 266 Davin Lindholm Helsingin Kisa-Veikot
7 638 Joona Ali-Haapala Kaustisen Pohjan-Veikot
8 1591 Juuso Suikki Vihdin Viesti

Erä 6
3 276 Aapo Nikkola Helsingin Kisa-Veikot
4 242 Daniel Björn Helsingin Kisa-Veikot
5 620 Elias Kurumaa Kankaanpään Seudun Leisku
6 1199 Otto Ahonen Tampereen Pyrintö
7 966 Nikolai Kuprin Nevskaja
8 1404 Markus Määttänen Track And Field Espoo

Erä 7
3 88 Henri Matikainen Espoon Tapiot
4 1271 Miro Little Tampereen Pyrintö
5 1194 Jesse Tuki Tammelan Ryske
6 1368 Jussi Marttila Tampereen Urheilijat -38
7 668 Robert Määttänen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
8 1545 Thomas Kolehmainen Vasa IS

Erä 8
3 1213 Jere Haapalainen Tampereen Pyrintö
4 836 Konsta Rutonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
5 997 Petteri Vihtalahti Noormarkun Nopsa
6 619 Pietari Kiviranta Kankaanpään Seudun Leisku
7 250 Aku Hänninen Helsingin Kisa-Veikot
8 1605 Sajan Irincheev Viipurin Urheilijat

Erä 9
3 683 Sampo Väyrynen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
4 92 Aleksandar Miskeljin Espoon Tapiot
5 1236 Patrik Järvinen Tampereen Pyrintö
6 1264 Onni Lehto Tampereen Pyrintö
7 410 Kasper Paulin IF Femman

Erä 10
3 1037 Aleksi Tauriainen Perniön Urheilijat
4 280 Lassi Pihlavisto Helsingin Kisa-Veikot
5 1347 Ville Väliharju Tampereen Pyrintö
6 1518 Panu Leinonen Vantaan Salamat
7 702 Manu Pöyhönen Kokkolan Veikot
8 1466 Vili Välimäki Urjalan Urheilijat

Erä 11
3 846 Juho Kallio Lapuan Virkiä
4 688 Tino Johansson Kiukaisten Kisailijat
5 1253 Aaro Koskinen Tampereen Pyrintö
6 272 Johannes Mäkelä Helsingin Kisa-Veikot
7 525 Eelis Hintikka Jyväskylän Kenttäurheilijat

P11 1000 m

Erä 1
1 1416 Daniel Rautio Track and Field Espoo
2 1000 Kasperi Willman Noormarkun Nopsa
3 1347 Ville Väliharju Tampereen Pyrintö
4 1296 Eino Perämaa Tampereen Pyrintö
5 1051 Valtteri Raudasoja Pohjan Koitto
6 923 Aarre Paukkeri Limingan Niittomiehet
7 843 Samuel Vuorikari Lappeenrannan Urheilu-Miehet
8 1071 Niko Mikkola Porin Yleisurheilu
9 10 Samuli Takkunen Alavieskan Viri
10 1591 Juuso Suikki Vihdin Viesti
11 300 Simeon Vorselman Helsingin Kisa-Veikot
12 282 Falko Quednau Helsingin Kisa-Veikot
13 1213 Jere Haapalainen Tampereen Pyrintö
14 272 Johannes Mäkelä Helsingin Kisa-Veikot
15 324 Micke Liuha Hyvinkään seudun Urheilijat
16 1253 Aaro Koskinen Tampereen Pyrintö
17 1199 Otto Ahonen Tampereen Pyrintö
18 237 Julius Aho Helsingin Kisa-Veikot
19 1624 Reko Hakomäki Vähänkyrön Viesti
20 566 Kosti Pusaaniemi Jyväskylän Kenttäurheilijat
21 92 Aleksandar Miskeljin Espoon Tapiot
22 360 Valtteri Kalanti Hämeenlinnan Tarmo
23 787 Roni Rämä Lahden Ahkera
24 451 William Forsbacka IK Falken
25 736 Ville Vanhanen Kuopion Reipas
26 410 Kasper Paulin IF Femman
27 626 Eemil Sairio Kankaanpään Seudun Leisku
28 250 Aku Hänninen Helsingin Kisa-Veikot
29 266 Davin Lindholm Helsingin Kisa-Veikot

P11 60 m aj

Erä 1
4 1533 Veeti Viilo Vantaan Salamat
5 967 Danila Lebedev Nevskaja
6 1264 Onni Lehto Tampereen Pyrintö
7 1222 Simo Huovinen Tampereen Pyrintö
8 1456 Anselmi Jaatinen Urjalan Urheilijat

Erä 2
3 660 Miro Heikkonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
4 683 Sampo Väyrynen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
5 626 Eemil Sairio Kankaanpään Seudun Leisku
6 627 Elias Sairio Kankaanpään Seudun Leisku
7 638 Joona Ali-Haapala Kaustisen Pohjan-Veikot
8 682 Otso Väyrynen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Erä 3
3 620 Elias Kurumaa Kankaanpään Seudun Leisku
4 409 Benjamin Olli IF Femman
5 282 Falko Quednau Helsingin Kisa-Veikot
6 300 Simeon Vorselman Helsingin Kisa-Veikot
7 242 Daniel Björn Helsingin Kisa-Veikot
8 360 Valtteri Kalanti Hämeenlinnan Tarmo

Erä 4
3 276 Aapo Nikkola Helsingin Kisa-Veikot
4 272 Johannes Mäkelä Helsingin Kisa-Veikot
5 1171 Riku Tenhunen Siilinjärven Ponnistus
6 1236 Patrik Järvinen Tampereen Pyrintö
7 525 Eelis Hintikka Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 1071 Niko Mikkola Porin Yleisurheilu

Erä 5
3 1239 Konsta Kankainen Tampereen Pyrintö
4 1368 Jussi Marttila Tampereen Urheilijat -38
5 787 Roni Rämä Lahden Ahkera
6 1194 Jesse Tuki Tammelan Ryske
7 10 Samuli Takkunen Alavieskan Viri
8 507 Aatu Holopainen Joensuun Kataja

Erä 6
3 280 Lassi Pihlavisto Helsingin Kisa-Veikot
4 836 Konsta Rutonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
5 1213 Jere Haapalainen Tampereen Pyrintö
6 736 Ville Vanhanen Kuopion Reipas
7 846 Juho Kallio Lapuan Virkiä
8 566 Kosti Pusaaniemi Jyväskylän Kenttäurheilijat

P11 Korkeus

Erä 1
1 346 Arno Toivola Hyvinkään seudun Urheilijat
2 660 Miro Heikkonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
3 675 Aaro Räisänen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
4 1456 Anselmi Jaatinen Urjalan Urheilijat
5 626 Eemil Sairio Kankaanpään Seudun Leisku
6 843 Samuel Vuorikari Lappeenrannan Urheilu-Miehet
7 1316 Vikke Savola Tampereen Pyrintö
8 1561 Matias Puolimatka Vehmaisten Urheilijat
9 836 Konsta Rutonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
10 300 Simeon Vorselman Helsingin Kisa-Veikot
11 702 Manu Pöyhönen Kokkolan Veikot
12 627 Elias Sairio Kankaanpään Seudun Leisku
13 620 Elias Kurumaa Kankaanpään Seudun Leisku
14 688 Tino Johansson Kiukaisten Kisailijat
15 276 Aapo Nikkola Helsingin Kisa-Veikot
16 507 Aatu Holopainen Joensuun Kataja
17 1194 Jesse Tuki Tammelan Ryske
18 662 Konsta Keijonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
19 1347 Ville Väliharju Tampereen Pyrintö
20 967 Danila Lebedev Nevskaja
21 282 Falko Quednau Helsingin Kisa-Veikot
22 638 Joona Ali-Haapala Kaustisen Pohjan-Veikot
23 1095 Topi Rönni Pälkäneen Luja-Lukko
24 736 Ville Vanhanen Kuopion Reipas
25 344 Topias Talvitie Hyvinkään seudun Urheilijat
26 1518 Panu Leinonen Vantaan Salamat

P11 Pituus

Erä 1
1 1296 Eino Perämaa Tampereen Pyrintö
2 1316 Vikke Savola Tampereen Pyrintö
3 1071 Niko Mikkola Porin Yleisurheilu
4 1222 Simo Huovinen Tampereen Pyrintö
5 846 Juho Kallio Lapuan Virkiä
6 324 Micke Liuha Hyvinkään seudun Urheilijat
7 272 Johannes Mäkelä Helsingin Kisa-Veikot
8 300 Simeon Vorselman Helsingin Kisa-Veikot
9 1213 Jere Haapalainen Tampereen Pyrintö
10 1472 Ville Lehtinen Vaasan Vasama
11 1368 Jussi Marttila Tampereen Urheilijat -38
12 566 Kosti Pusaaniemi Jyväskylän Kenttäurheilijat
13 525 Eelis Hintikka Jyväskylän Kenttäurheilijat
14 282 Falko Quednau Helsingin Kisa-Veikot
15 935 Miki Makkonen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
16 1194 Jesse Tuki Tammelan Ryske
17 1347 Ville Väliharju Tampereen Pyrintö
18 280 Lassi Pihlavisto Helsingin Kisa-Veikot
19 276 Aapo Nikkola Helsingin Kisa-Veikot
20 967 Danila Lebedev Nevskaja
21 1003 Justus Kankaanpää Nurmijärven Yleisurheilu
22 836 Konsta Rutonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
23 966 Nikolai Kuprin Nevskaja
24 409 Benjamin Olli IF Femman
25 660 Miro Heikkonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
26 619 Pietari Kiviranta Kankaanpään Seudun Leisku
27 627 Elias Sairio Kankaanpään Seudun Leisku
28 10 Samuli Takkunen Alavieskan Viri
29 266 Davin Lindholm Helsingin Kisa-Veikot
30 1264 Onni Lehto Tampereen Pyrintö
31 507 Aatu Holopainen Joensuun Kataja
32 682 Otso Väyrynen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
33 355 Aatos Eerola Hämeenlinnan Tarmo
34 787 Roni Rämä Lahden Ahkera
35 683 Sampo Väyrynen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
36 1199 Otto Ahonen Tampereen Pyrintö
37 1253 Aaro Koskinen Tampereen Pyrintö
38 1603 Waltteri Helisalo Viipurin Urheilijat
39 1095 Topi Rönni Pälkäneen Luja-Lukko
40 652 Samuel Shams Kenttäurheilijat -58
41 843 Samuel Vuorikari Lappeenrannan Urheilu-Miehet
42 250 Aku Hänninen Helsingin Kisa-Veikot
43 1605 Sajan Irincheev Viipurin Urheilijat
44 88 Henri Matikainen Espoon Tapiot
45 242 Daniel Björn Helsingin Kisa-Veikot
46 1456 Anselmi Jaatinen Urjalan Urheilijat
47 702 Manu Pöyhönen Kokkolan Veikot

P11 Kuula

Erä 1
1 1189 Jani Laakso Tammelan Ryske
2 1296 Eino Perämaa Tampereen Pyrintö
3 1171 Riku Tenhunen Siilinjärven Ponnistus
4 1236 Patrik Järvinen Tampereen Pyrintö
5 1095 Topi Rönni Pälkäneen Luja-Lukko
6 360 Valtteri Kalanti Hämeenlinnan Tarmo
7 1466 Vili Välimäki Urjalan Urheilijat
8 1456 Anselmi Jaatinen Urjalan Urheilijat
9 1222 Simo Huovinen Tampereen Pyrintö
11 1271 Miro Little Tampereen Pyrintö
12 525 Eelis Hintikka Jyväskylän Kenttäurheilijat
13 1368 Jussi Marttila Tampereen Urheilijat -38
14 981 Krister Salonen Nokian Urheilijat
15 935 Miki Makkonen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
16 846 Juho Kallio Lapuan Virkiä
17 843 Samuel Vuorikari Lappeenrannan Urheilu-Miehet
18 1264 Onni Lehto Tampereen Pyrintö
19 891 Tuomas Närhi Lempäälän Kisa
20 1316 Vikke Savola Tampereen Pyrintö
21 652 Samuel Shams Kenttäurheilijat -58
22 638 Joona Ali-Haapala Kaustisen Pohjan-Veikot
23 1239 Konsta Kankainen Tampereen Pyrintö
24 260 Max Lampinen Helsingin Kisa-Veikot
25 1603 Waltteri Helisalo Viipurin Urheilijat
26 625 Kosti Saine Kankaanpään Seudun Leisku
27 430 Robin Hildén IF Sibbo-Vargarna
27 1003 Justus Kankaanpää Nurmijärven Yleisurheilu

P11 Keihäs

Erä 1
1 1236 Patrik Järvinen Tampereen Pyrintö
2 1239 Konsta Kankainen Tampereen Pyrintö
3 1396 Kaapo Kotila Toholammin Urheilijat
4 1162 Teemu Rantanen Seinäjoen Seudun Urheilijat
5 1171 Riku Tenhunen Siilinjärven Ponnistus
6 620 Elias Kurumaa Kankaanpään Seudun Leisku
7 1391 Eemeli Syrjälä Tarvasjoen Urheilijat
8 868 Henrik Lehtinen Lauttakylän Luja
9 1199 Otto Ahonen Tampereen Pyrintö
10 935 Miki Makkonen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
11 280 Lassi Pihlavisto Helsingin Kisa-Veikot
12 826 Miki Likander Lappeenrannan Urheilu-Miehet
13 410 Kasper Paulin IF Femman
14 1253 Aaro Koskinen Tampereen Pyrintö
15 1603 Waltteri Helisalo Viipurin Urheilijat
16 1316 Vikke Savola Tampereen Pyrintö
17 430 Robin Hildén IF Sibbo-Vargarna
18 668 Robert Määttänen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
19 360 Valtteri Kalanti Hämeenlinnan Tarmo
20 1533 Veeti Viilo Vantaan Salamat
21 346 Arno Toivola Hyvinkään seudun Urheilijat
22 619 Pietari Kiviranta Kankaanpään Seudun Leisku
23 3 Olavi Yli-Mannila Alajärven Ankkurit
24 869 Erkka Maine Lauttakylän Luja
25 891 Tuomas Närhi Lempäälän Kisa
26 1046 Jesperi Kemppainen Pohjan Koitto

P11 4 x 100 m

Erä 1
1 0 Tampereen Pyrintö 3
2 0 Tampereen Pyrintö 6
3 0 Tampereen Pyrintö 5
4 0 Tampereen Pyrintö 2
5 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 1
6 0 Helsingin Kisa-Veikot 1
7 0 Hämeenlinnan Tarmo 1
8 0 If Femman 1
9 0 Espoon Tapiot 1
10 0 Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1
11 0 Porin Yleisurheilu 1
12 0 Kankaanpään Seudun Leisku 1
13 0 Tampereen Pyrintö 1
14 0 Lahden Ahkera 1

P11 4 x 60 m aj

Erä 1
1 0 Tampereen Pyrintö 5
2 0 Tampereen Pyrintö 3
3 0 Tampereen Pyrintö 6
4 0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 1
5 0 Hämeenlinnan Tarmo 1
6 0 Kankaanpään Seudun Leisku 1
7 0 Espoon Tapiot 1
8 0 Helsingin Kisa-Veikot 1
9 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 1
10 0 Tampereen Pyrintö 2
11 0 Tampereen Pyrintö 1
12 0 Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1
13 0 Lahden Ahkera 1

P12 60 m

Erä 1
3 183 Eemil Porvari Hartolan Voima
4 813 Akseli Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
5 9 Tomi Simonen Alavieskan Viri
6 7 Tuomas Huhtakangas Alavieskan Viri
7 1292 Teemu Palonen Tampereen Pyrintö
8 1652 Valtterri Kantonen Tampereen Pyrintö

Erä 2
3 934 Patrick Lindberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat
4 8 Eetu Jokela Alavieskan Viri
5 1370 Miikka Muurimäki Tampereen Urheilijat -38
6 57 Olavi Heinonen Espoon Tapiot
7 388 Adrian Björkgren IF Drott
8 484 Aaro Syväniemi Ilmajoen Kisailijat

Erä 3
3 522 Leevi-Kalle Heikkilä Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 85 Jonathan Lindroos Espoon Tapiot
5 515 Sakari Vallius Joensuun Kataja
6 275 Paavo Niinikoski Helsingin Kisa-Veikot
7 297 Jonne Torkko Helsingin Kisa-Veikot

Erä 4
3 1149 Aukusti Jaskari Seinäjoen Seudun Urheilijat
4 914 Heikki Honka Limingan Niittomiehet
5 67 Eetu Kalske Espoon Tapiot
6 809 Joona Rissanen Lapin Lukko
7 219 Sebastian Sinervo Helsingfors IFK
8 1277 Elias Marjamäki Tampereen Pyrintö

Erä 5
3 126 Jonatan Sperryn Espoon Tapiot
4 303 Nico Kapanen Helsingin Tarmo
5 994 Oliver Oksanen Noormarkun Nopsa
6 1320 Atte Siirtola Tampereen Pyrintö
7 1628 Onni Järvinen Ylöjärven Urheilijat

Erä 6
3 653 Oliver Westerlund Kenttäurheilijat -58
4 805 Heikki Kumara Laihian Luja
5 603 Niklas Erholtz Kangasalan Urheilijat -68
6 6 Taneli Hietala Alavieskan Viri
7 268 Eetu Melto Helsingin Kisa-Veikot
8 1089 Ilari Hurskainen Pälkäneen Luja-Lukko

Erä 7
3 512 Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja
4 1038 Arttu Tauriainen Perniön Urheilijat
5 1079 Ahti Vehmanen Porin Yleisurheilu
6 387 Arvi Väre Hämeenlinnan Tarmo
7 342 Justus Talvitie Hyvinkään seudun Urheilijat
8 779 Teo Penttinen Lahden Ahkera

Erä 8
3 1270 Jaakko Linnus Tampereen Pyrintö
4 585 Matias Vainionpää Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 795 Eelis Snåre Lahden Ahkera
6 263 Benjamin Lee Helsingin Kisa-Veikot
7 153 Valter Lerbacka Gamlakarleby IF
8 1409 Onni Kaikkonen Track and Field Espoo

P12 1000 m

Erä 1
1 1089 Ilari Hurskainen Pälkäneen Luja-Lukko
2 1292 Teemu Palonen Tampereen Pyrintö
3 813 Akseli Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
4 925 Lauri Saarela Limingan Niittomiehet
5 779 Teo Penttinen Lahden Ahkera
6 746 Wäinö Hautala Lahden Ahkera
7 263 Benjamin Lee Helsingin Kisa-Veikot
8 1589 Artjom Kiviharju Vihdin Viesti
9 1298 Arttu Pitkänen Tampereen Pyrintö
10 809 Joona Rissanen Lapin Lukko
11 297 Jonne Torkko Helsingin Kisa-Veikot
12 1132 Miska Käyhkö Savonlinnan Riento
13 805 Heikki Kumara Laihian Luja
14 1612 Jere Raunio Viipurin Urheilijat
15 1320 Atte Siirtola Tampereen Pyrintö
16 118 Marcus Salminen Espoon Tapiot
17 67 Eetu Kalske Espoon Tapiot
18 1016 Antti Juvonen Oulun Pyrintö
19 387 Arvi Väre Hämeenlinnan Tarmo
20 219 Sebastian Sinervo Helsingfors IFK
21 183 Eemil Porvari Hartolan Voima
22 512 Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja
23 432 Mikael Lehtimäki IF Sibbo-Vargarna
24 433 Paulus Lehtimäki IF Sibbo-Vargarna

P12 60 m aj

Erä 1
2 1652 Valtterri Kantonen Tampereen Pyrintö
3 805 Heikki Kumara Laihian Luja
4 387 Arvi Väre Hämeenlinnan Tarmo
5 268 Eetu Melto Helsingin Kisa-Veikot
6 388 Adrian Björkgren IF Drott

Erä 2
1 263 Benjamin Lee Helsingin Kisa-Veikot
2 7 Tuomas Huhtakangas Alavieskan Viri
3 9 Tomi Simonen Alavieskan Viri
4 1149 Aukusti Jaskari Seinäjoen Seudun Urheilijat
5 57 Olavi Heinonen Espoon Tapiot
6 275 Paavo Niinikoski Helsingin Kisa-Veikot
7 1298 Arttu Pitkänen Tampereen Pyrintö
8 6 Taneli Hietala Alavieskan Viri

Erä 3
1 994 Oliver Oksanen Noormarkun Nopsa
2 515 Sakari Vallius Joensuun Kataja
3 315 Juho Kantoniemi Hyvinkään seudun Urheilijat
4 1270 Jaakko Linnus Tampereen Pyrintö
5 183 Eemil Porvari Hartolan Voima
6 795 Eelis Snåre Lahden Ahkera
7 85 Jonathan Lindroos Espoon Tapiot
8 8 Eetu Jokela Alavieskan Viri

P12 Pituus

Erä 1
1 1270 Jaakko Linnus Tampereen Pyrintö
2 515 Sakari Vallius Joensuun Kataja
3 1409 Onni Kaikkonen Track and Field Espoo
4 1038 Arttu Tauriainen Perniön Urheilijat
5 9 Tomi Simonen Alavieskan Viri
6 1292 Teemu Palonen Tampereen Pyrintö
7 67 Eetu Kalske Espoon Tapiot
8 603 Niklas Erholtz Kangasalan Urheilijat -68
9 484 Aaro Syväniemi Ilmajoen Kisailijat
10 1277 Elias Marjamäki Tampereen Pyrintö
11 303 Nico Kapanen Helsingin Tarmo
12 57 Olavi Heinonen Espoon Tapiot
13 1132 Miska Käyhkö Savonlinnan Riento
14 779 Teo Penttinen Lahden Ahkera
15 795 Eelis Snåre Lahden Ahkera
16 268 Eetu Melto Helsingin Kisa-Veikot
17 1298 Arttu Pitkänen Tampereen Pyrintö
18 8 Eetu Jokela Alavieskan Viri
19 1320 Atte Siirtola Tampereen Pyrintö
20 512 Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja
21 297 Jonne Torkko Helsingin Kisa-Veikot
22 388 Adrian Björkgren IF Drott
23 653 Oliver Westerlund Kenttäurheilijat -58
24 849 Santeri Yliselä Lapuan Virkiä
25 85 Jonathan Lindroos Espoon Tapiot
26 934 Patrick Lindberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat
27 585 Matias Vainionpää Jyväskylän Kenttäurheilijat
28 342 Justus Talvitie Hyvinkään seudun Urheilijat
29 914 Heikki Honka Limingan Niittomiehet
30 6 Taneli Hietala Alavieskan Viri
31 263 Benjamin Lee Helsingin Kisa-Veikot
32 275 Paavo Niinikoski Helsingin Kisa-Veikot
33 1203 Leon Anttolainen Tampereen Pyrintö
34 1089 Ilari Hurskainen Pälkäneen Luja-Lukko
35 1079 Ahti Vehmanen Porin Yleisurheilu
36 315 Juho Kantoniemi Hyvinkään seudun Urheilijat
37 994 Oliver Oksanen Noormarkun Nopsa
38 1271 Miro Little Tampereen Pyrintö
39 813 Akseli Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
40 1484 Elias Kosonen Valkeakosken Haka
41 183 Eemil Porvari Hartolan Voima
42 153 Valter Lerbacka Gamlakarleby IF
43 7 Tuomas Huhtakangas Alavieskan Viri
44 774 Manu Metsäkangas Lahden Ahkera
45 1149 Aukusti Jaskari Seinäjoen Seudun Urheilijat
46 1652 Valtterri Kantonen Tampereen Pyrintö

P12 Kuula

Erä 1
1 342 Justus Talvitie Hyvinkään seudun Urheilijat
2 268 Eetu Melto Helsingin Kisa-Veikot
3 849 Santeri Yliselä Lapuan Virkiä
4 795 Eelis Snåre Lahden Ahkera
5 1375 Anssi Tuominen Tampereen Urheilijat -38
6 303 Nico Kapanen Helsingin Tarmo
7 219 Sebastian Sinervo Helsingfors IFK
8 1621 Juho Leveelahti Virtain Urheilijat
9 779 Teo Penttinen Lahden Ahkera
10 1079 Ahti Vehmanen Porin Yleisurheilu
11 85 Jonathan Lindroos Espoon Tapiot
12 653 Oliver Westerlund Kenttäurheilijat -58
13 315 Juho Kantoniemi Hyvinkään seudun Urheilijat
14 275 Paavo Niinikoski Helsingin Kisa-Veikot
15 1203 Leon Anttolainen Tampereen Pyrintö
16 1483 Vili Koskinen Valkeakosken Haka
17 919 Juho Lumijärvi Limingan Niittomiehet

P12 Kiekko

Erä 1
1 1298 Arttu Pitkänen Tampereen Pyrintö
2 1621 Juho Leveelahti Virtain Urheilijat
3 919 Juho Lumijärvi Limingan Niittomiehet
4 387 Arvi Väre Hämeenlinnan Tarmo
5 1132 Miska Käyhkö Savonlinnan Riento
6 8 Eetu Jokela Alavieskan Viri
7 3 Olavi Yli-Mannila Alajärven Ankkurit
8 219 Sebastian Sinervo Helsingfors IFK
9 7 Tuomas Huhtakangas Alavieskan Viri
10 1079 Ahti Vehmanen Porin Yleisurheilu
11 958 Lari Nikkanen Naantalin Löyly
12 250 Aku Hänninen Helsingin Kisa-Veikot
13 812 Juho-Joel Mäenpää Lappajärven Veikot
14 315 Juho Kantoniemi Hyvinkään seudun Urheilijat
15 786 Onni Rustholkarhu Lahden Ahkera
16 9 Tomi Simonen Alavieskan Viri
17 6 Taneli Hietala Alavieskan Viri
18 1146 Antton Hellberg Seinäjoen Seudun Urheilijat
19 1483 Vili Koskinen Valkeakosken Haka
20 1375 Anssi Tuominen Tampereen Urheilijat -38
21 1171 Riku Tenhunen Siilinjärven Ponnistus
22 1527 Ville Sani Vantaan Salamat
23 346 Arno Toivola Hyvinkään seudun Urheilijat
24 1089 Ilari Hurskainen Pälkäneen Luja-Lukko
25 802 Joona Tuusjärvi Lahden Ahkera
26 1277 Elias Marjamäki Tampereen Pyrintö
27 1585 Mikko Huhta Vihdin Viesti
28 773 Thomas Matsi Lahden Ahkera
29 653 Oliver Westerlund Kenttäurheilijat -58

P13 60 m

Erä 1
3 810 Albert Vauhkonen Lapinlahden Veto
4 623 Lauri Niemi Kankaanpään Seudun Leisku
5 1337 Kasperi Valonen Tampereen Pyrintö
6 1325 Tuomas Smolander Tampereen Pyrintö
7 371 Johannes Maetoloa Hämeenlinnan Tarmo
8 1024 Juha Niemelä Oulun Pyrintö

Erä 2
3 1060 Patrik Jakonen Porin Yleisurheilu
4 1275 Ari Mahmoudian Tampereen Pyrintö
5 279 Antti Pihlavisto Helsingin Kisa-Veikot
6 1648 Mathias Gustafsson ÅIFK Friidrott
7 169 Philipp Menz Hamburger SV
8 1385 Atte Koskela Tapanilan Erä

Erä 3
3 120 Milan Shilov Espoon Tapiot
4 385 Eino Vuori Hämeenlinnan Tarmo
5 718 Ville Myllyaho Kuivasjärven Aura
6 1516 Rasmus Krogell Vantaan Salamat
7 438 Fredrik Björkqvist IF Åsarna
8 742 Samuli Asikainen Lahden Ahkera

Erä 4
3 1387 Tomi Laakso Tapanilan Erä
4 1261 Henrik Laitinen Tampereen Pyrintö
5 569 Luukas Saari Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 236 Kristofer Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot
7 163 Jaden De Sousa Hamburger SV
8 1402 Niko Uolamo Toijalan Vauhti

Erä 5
3 296 Atte Timgren Helsingin Kisa-Veikot
4 562 Arttu Peltola Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 1039 Tobias Honkanen Pertunmaan Ponnistajat
6 1019 Juho Keränen Oulun Pyrintö
7 549 Dani Lirkki Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 704 Viljami Skantsi Kokkolan Veikot

Erä 6
3 472 Taavi Leppänen Ikaalisten Urheilijat
4 222 Miro Tammelin Helsingfors IFK
5 210 Tino Pilkevaara Helsingfors IFK
6 788 Roope Rämä Lahden Ahkera
7 285 Tarmo Ryynänen Helsingin Kisa-Veikot
8 1119 Jonatan Kinnunen Saarijärven Pullistus

Erä 7
3 1576 Konsta Kekäläinen Veitsiluodon Kisaveikot
4 34 Toni Appelqvist Esbo IF
5 1306 Otto Rinne Tampereen Pyrintö
6 1241 Lassi Kanto Tampereen Pyrintö
7 389 Alexander Björkgren IF Drott
8 865 Frans Hakasuo Lauttakylän Luja

Erä 8
3 1366 Julius Lehto Tampereen Urheilijat -38
4 903 Vertti Kolkkala Liedon Parma
5 783 Juuso Pyyhtiä Lahden Ahkera
6 1509 Elias Junno Vantaan Salamat
7 539 Onni Kontro Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 703 Roope Sarajärvi Kokkolan Veikot

Erä 9
3 125 Evangelos Spartiotis Espoon Tapiot
4 106 Aleksi Paavonsalo Espoon Tapiot
5 588 Elmeri Valkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 526 Patrik Holmberg Jyväskylän Kenttäurheilijat
7 705 Roope Toivonen Kokkolan Veikot
8 701 Juho Pöyhönen Kokkolan Veikot

Erä 10
3 1327 Ville Suoniemi Tampereen Pyrintö
4 730 Richard Liemula Kuopion Reipas
5 769 Jesse Lari Lahden Ahkera
6 305 Indrek Viljakainen Helsingin Tarmo
7 167 Arved Lattekamp Hamburger SV
8 1546 Albin Lundberg Vasa IS

Erä 11
3 1333 Joel Turkka Tampereen Pyrintö
4 1636 Mikko Mäkipää Ylöjärven Urheilijat
5 1283 Nuutti Mustalahti Tampereen Pyrintö
6 247 Juho Hirsto Helsingin Kisa-Veikot
7 157 Nico Mäenpää Gamlakarleby IF

P13 1000 m

Erä 1
1 172 SvenOle Nunne Hamburger SV
2 279 Antti Pihlavisto Helsingin Kisa-Veikot
3 999 Iivari Willman Noormarkun Nopsa
4 1337 Kasperi Valonen Tampereen Pyrintö
5 488 Sulo Aalto Janakkalan Jana
6 1325 Tuomas Smolander Tampereen Pyrintö
7 1648 Mathias Gustafsson ÅIFK Friidrott
8 872 Robert Silenko Lauttakylän Luja
9 1024 Juha Niemelä Oulun Pyrintö
10 247 Juho Hirsto Helsingin Kisa-Veikot
11 1516 Rasmus Krogell Vantaan Salamat
12 296 Atte Timgren Helsingin Kisa-Veikot
13 157 Nico Mäenpää Gamlakarleby IF
14 703 Roope Sarajärvi Kokkolan Veikot
15 210 Tino Pilkevaara Helsingfors IFK
16 1306 Otto Rinne Tampereen Pyrintö
17 978 Oula Kilponen Nokian Urheilijat
18 705 Roope Toivonen Kokkolan Veikot

Erä 2
1 650 Atte Nevala Kenttäurheilijat -58
2 1392 Vilhelmi Syrjälä Tarvasjoen Urheilijat
3 15 Carl Björkendahl Borgå Akilles
4 490 Ville Harju Janakkalan Jana
5 427 Alex Laitinen IF Raseborg
6 530 Tommi Ilomäki Jyväskylän Kenttäurheilijat
7 222 Miro Tammelin Helsingfors IFK
8 984 Niklas Erkintalo Noormarkun Nopsa
9 1019 Juho Keränen Oulun Pyrintö
10 924 Ahti Saarela Limingan Niittomiehet
11 616 Aleksi Joensuu Kankaanpään Seudun Leisku
12 453 Anton Lassen IK Falken
13 876 Santtu Heikkinen Lempäälän Kisa
14 285 Tarmo Ryynänen Helsingin Kisa-Veikot
15 1283 Nuutti Mustalahti Tampereen Pyrintö
16 1366 Julius Lehto Tampereen Urheilijat -38
17 499 Matias Mononen Janakkalan Jana
18 1058 Huugo Honkasalo Porin Yleisurheilu
19 1588 Andrei Kiviharju Vihdin Viesti

P13 60 m aj

Erä 1
1 1546 Albin Lundberg Vasa IS
2 453 Anton Lassen IK Falken
3 389 Alexander Björkgren IF Drott
4 385 Eino Vuori Hämeenlinnan Tarmo
5 236 Kristofer Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot
6 371 Johannes Maetoloa Hämeenlinnan Tarmo
7 438 Fredrik Björkqvist IF Åsarna
8 1509 Elias Junno Vantaan Salamat

Erä 2
1 285 Tarmo Ryynänen Helsingin Kisa-Veikot
2 1648 Mathias Gustafsson ÅIFK Friidrott
3 1317 Jonatan Schmidlechner Tampereen Pyrintö
4 169 Philipp Menz Hamburger SV
5 1207 Tomas Capiten Tampereen Pyrintö
6 172 SvenOle Nunne Hamburger SV
7 1275 Ari Mahmoudian Tampereen Pyrintö
8 167 Arved Lattekamp Hamburger SV

Erä 3
1 769 Jesse Lari Lahden Ahkera
2 163 Jaden De Sousa Hamburger SV
3 539 Onni Kontro Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 982 Aleksi Savolainen Nokian Urheilijat
5 222 Miro Tammelin Helsingfors IFK
6 588 Elmeri Valkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
7 1039 Tobias Honkanen Pertunmaan Ponnistajat
8 1516 Rasmus Krogell Vantaan Salamat

Erä 4
1 55 Ibrahim El Mrabt Espoon Tapiot
2 1392 Vilhelmi Syrjälä Tarvasjoen Urheilijat
3 562 Arttu Peltola Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 1387 Tomi Laakso Tapanilan Erä
5 1333 Joel Turkka Tampereen Pyrintö
6 1261 Henrik Laitinen Tampereen Pyrintö
7 279 Antti Pihlavisto Helsingin Kisa-Veikot
8 296 Atte Timgren Helsingin Kisa-Veikot

P13 Korkeus

Erä 1
1 1562 Miikka Puolimatka Vehmaisten Urheilijat
2 930 Juho Kahelin Länsi-Uudenmaan Urheilijat
3 526 Patrik Holmberg Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 1261 Henrik Laitinen Tampereen Pyrintö
5 389 Alexander Björkgren IF Drott
6 1484 Elias Kosonen Valkeakosken Haka
7 166 Lasse Fröhlich Hamburger SV
8 774 Manu Metsäkangas Lahden Ahkera
9 342 Justus Talvitie Hyvinkään seudun Urheilijat
10 55 Ibrahim El Mrabt Espoon Tapiot
11 1119 Jonatan Kinnunen Saarijärven Pullistus
12 371 Johannes Maetoloa Hämeenlinnan Tarmo
13 1516 Rasmus Krogell Vantaan Salamat
14 382 Joonatan Veijola Hämeenlinnan Tarmo
15 742 Samuli Asikainen Lahden Ahkera
16 549 Dani Lirkki Jyväskylän Kenttäurheilijat
17 1327 Ville Suoniemi Tampereen Pyrintö
18 1315 Okko Savola Tampereen Pyrintö
19 163 Jaden De Sousa Hamburger SV
20 210 Tino Pilkevaara Helsingfors IFK
21 515 Sakari Vallius Joensuun Kataja
22 1238 Kaapo Kankainen Tampereen Pyrintö
23 388 Adrian Björkgren IF Drott
24 1132 Miska Käyhkö Savonlinnan Riento
25 730 Richard Liemula Kuopion Reipas
26 704 Viljami Skantsi Kokkolan Veikot
27 1317 Jonatan Schmidlechner Tampereen Pyrintö
28 1060 Patrik Jakonen Porin Yleisurheilu
29 172 SvenOle Nunne Hamburger SV
30 1430 Elias Saru Turun Urheiluliitto
31 1333 Joel Turkka Tampereen Pyrintö
32 1275 Ari Mahmoudian Tampereen Pyrintö
33 982 Aleksi Savolainen Nokian Urheilijat
34 595 Eetu Ahonen Jämsänkosken Ilves
35 701 Juho Pöyhönen Kokkolan Veikot
36 1039 Tobias Honkanen Pertunmaan Ponnistajat
37 1544 Theo Kolehmainen Vasa IS

P13 Pituus

Erä 1
1 120 Milan Shilov Espoon Tapiot
2 167 Arved Lattekamp Hamburger SV
3 1317 Jonatan Schmidlechner Tampereen Pyrintö
4 595 Eetu Ahonen Jämsänkosken Ilves
5 930 Juho Kahelin Länsi-Uudenmaan Urheilijat
6 1546 Albin Lundberg Vasa IS
7 1392 Vilhelmi Syrjälä Tarvasjoen Urheilijat
8 1648 Mathias Gustafsson ÅIFK Friidrott
9 1315 Okko Savola Tampereen Pyrintö
10 34 Toni Appelqvist Esbo IF
11 1024 Juha Niemelä Oulun Pyrintö
12 1241 Lassi Kanto Tampereen Pyrintö
13 247 Juho Hirsto Helsingin Kisa-Veikot
14 1207 Tomas Capiten Tampereen Pyrintö
15 562 Arttu Peltola Jyväskylän Kenttäurheilijat
16 371 Johannes Maetoloa Hämeenlinnan Tarmo
17 704 Viljami Skantsi Kokkolan Veikot
18 783 Juuso Pyyhtiä Lahden Ahkera
19 588 Elmeri Valkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
20 876 Santtu Heikkinen Lempäälän Kisa
21 169 Philipp Menz Hamburger SV
22 1385 Atte Koskela Tapanilan Erä
23 1275 Ari Mahmoudian Tampereen Pyrintö
24 438 Fredrik Björkqvist IF Åsarna

Erä 2
1 1387 Tomi Laakso Tapanilan Erä
2 1060 Patrik Jakonen Porin Yleisurheilu
3 1327 Ville Suoniemi Tampereen Pyrintö
4 1576 Konsta Kekäläinen Veitsiluodon Kisaveikot
5 1261 Henrik Laitinen Tampereen Pyrintö
6 279 Antti Pihlavisto Helsingin Kisa-Veikot
7 1119 Jonatan Kinnunen Saarijärven Pullistus
8 903 Vertti Kolkkala Liedon Parma
9 1337 Kasperi Valonen Tampereen Pyrintö
10 385 Eino Vuori Hämeenlinnan Tarmo
11 650 Atte Nevala Kenttäurheilijat -58
12 730 Richard Liemula Kuopion Reipas
13 1636 Mikko Mäkipää Ylöjärven Urheilijat
14 296 Atte Timgren Helsingin Kisa-Veikot
15 701 Juho Pöyhönen Kokkolan Veikot
16 982 Aleksi Savolainen Nokian Urheilijat
17 55 Ibrahim El Mrabt Espoon Tapiot
18 125 Evangelos Spartiotis Espoon Tapiot
19 166 Lasse Fröhlich Hamburger SV
20 285 Tarmo Ryynänen Helsingin Kisa-Veikot
21 872 Robert Silenko Lauttakylän Luja
22 389 Alexander Björkgren IF Drott
23 549 Dani Lirkki Jyväskylän Kenttäurheilijat
24 163 Jaden De Sousa Hamburger SV

P13 Kuula

Erä 1
1 1327 Ville Suoniemi Tampereen Pyrintö
2 883 Leevi Lipponen Lempäälän Kisa
3 1152 Juho Kuvaja Seinäjoen Seudun Urheilijat
4 788 Roope Rämä Lahden Ahkera
5 865 Frans Hakasuo Lauttakylän Luja
6 305 Indrek Viljakainen Helsingin Tarmo
7 1576 Konsta Kekäläinen Veitsiluodon Kisaveikot
8 236 Kristofer Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot
9 385 Eino Vuori Hämeenlinnan Tarmo
10 783 Juuso Pyyhtiä Lahden Ahkera
11 562 Arttu Peltola Jyväskylän Kenttäurheilijat
12 527 Miika Huikko Jyväskylän Kenttäurheilijat
13 440 Jonatan Enfors IF Åsarna
14 1544 Theo Kolehmainen Vasa IS
15 157 Nico Mäenpää Gamlakarleby IF
16 595 Eetu Ahonen Jämsänkosken Ilves
17 618 Johannes Kiviranta Kankaanpään Seudun Leisku
18 1385 Atte Koskela Tapanilan Erä
19 26 Jesse Sorvari Borgå Akilles
20 1406 Aleksis Hanhisalo Track and Field Espoo
21 890 Juha Närhi Lempäälän Kisa
22 1238 Kaapo Kankainen Tampereen Pyrintö
23 1413 Kalle Palola Track and Field Espoo
24 1577 Joel Pudas Veitsiluodon Kisaveikot
25 718 Ville Myllyaho Kuivasjärven Aura
26 422 Simon Nyman IF Kraft
27 1117 Joonas Pulkkinen Ristiinan Urheilijat
28 1060 Patrik Jakonen Porin Yleisurheilu
29 166 Lasse Fröhlich Hamburger SV
30 167 Arved Lattekamp Hamburger SV
31 742 Samuli Asikainen Lahden Ahkera
32 769 Jesse Lari Lahden Ahkera
33 1315 Okko Savola Tampereen Pyrintö
34 1333 Joel Turkka Tampereen Pyrintö
35 1402 Niko Uolamo Toijalan Vauhti
36 1337 Kasperi Valonen Tampereen Pyrintö
37 223 Joona Tuusjärvi Helsingfors IFK

P13 Kiekko

Erä 1
1 618 Johannes Kiviranta Kankaanpään Seudun Leisku
2 166 Lasse Fröhlich Hamburger SV
3 26 Jesse Sorvari Borgå Akilles
4 1387 Tomi Laakso Tapanilan Erä
5 223 Joona Tuusjärvi Helsingfors IFK
6 1546 Albin Lundberg Vasa IS
7 1238 Kaapo Kankainen Tampereen Pyrintö
8 305 Indrek Viljakainen Helsingin Tarmo
9 769 Jesse Lari Lahden Ahkera
10 1034 Martin Jahnsson Pargas IF
11 1406 Aleksis Hanhisalo Track and Field Espoo
12 1241 Lassi Kanto Tampereen Pyrintö
13 718 Ville Myllyaho Kuivasjärven Aura
14 1577 Joel Pudas Veitsiluodon Kisaveikot
15 865 Frans Hakasuo Lauttakylän Luja
16 1094 Mikko Laine Pälkäneen Luja-Lukko
17 1152 Juho Kuvaja Seinäjoen Seudun Urheilijat
18 1413 Kalle Palola Track and Field Espoo
19 788 Roope Rämä Lahden Ahkera
20 883 Leevi Lipponen Lempäälän Kisa
21 1385 Atte Koskela Tapanilan Erä
22 527 Miika Huikko Jyväskylän Kenttäurheilijat
23 1315 Okko Savola Tampereen Pyrintö
24 422 Simon Nyman IF Kraft
25 66 Kaius Kaleva Espoon Tapiot
26 1039 Tobias Honkanen Pertunmaan Ponnistajat
27 701 Juho Pöyhönen Kokkolan Veikot
28 595 Eetu Ahonen Jämsänkosken Ilves
29 890 Juha Närhi Lempäälän Kisa
30 1317 Jonatan Schmidlechner Tampereen Pyrintö

P13 4 x 100 m

Erä 1
1 0 Tampereen Pyrintö 2
2 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 2
3 0 Tampereen Pyrintö 1
4 0 Tampereen Pyrintö 3
5 0 Hamburger SV 1
6 0 Espoon Tapiot 1
7 0 Espoon Tapiot 2
8 0 Helsingfors Ifk 1
9 0 Alavieskan Viri 1
10 0 Helsingin Kisa-Veikot 1
11 0 Hämeenlinnan Tarmo 1
12 0 Helsingin Kisa-Veikot 2
13 0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 1
14 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 1
15 0 Lahden Ahkera 1

P13 4 x 60 m aj

Erä 1
1 0 Tampereen Pyrintö 3
2 0 Tampereen Pyrintö 1
3 0 Tampereen Pyrintö 2
4 0 Hamburger SV 1
5 0 Helsingin Kisa-Veikot 1
6 0 Alavieskan Viri 1
7 0 Espoon Tapiot 1
8 0 Hämeenlinnan Tarmo 1
9 0 Helsingin Kisa-Veikot 2
10 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 1

P14 60 m

Erä 1
2 1002 Nuutti Pasanen Nummen Kipinä
3 253 Lassi Kaukonen Helsingin Kisa-Veikot
4 191 Vishal Ale Helsingfors IFK
5 318 Marcus Kytölä Hyvinkään seudun Urheilijat
6 529 Rasmus Härkönen Jyväskylän Kenttäurheilijat
7 216 Akseli Salin Helsingfors IFK
8 1139 Severi Niittymäki Savonlinnan Riento
9 637 Tomi Valkama Kauhavan Wisa

Erä 2
2 1208 Ville Eikkula Tampereen Pyrintö
3 1355 Jesse Kivipuro Tampereen Urheilijat -38
4 44 Albert Nurmi Esbo IF
5 1494 Lassi Hirvonen Valkealan Kajo
6 733 Juho Savolainen Kuopion Reipas
7 939 Lassi Saarela Länsi-Uudenmaan Urheilijat
8 241 Pyry Anttila Helsingin Kisa-Veikot
9 168 Leshawn Lembke Hamburger SV

Erä 3
2 830 Antti Parkkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
3 1280 Aleksi Merviö Tampereen Pyrintö
4 1345 Joonas Väliharju Tampereen Pyrintö
5 283 Lorenz Quednau Helsingin Kisa-Veikot
6 563 Juuso Peltola Jyväskylän Kenttäurheilijat
7 206 Ossian Newby Helsingfors IFK
8 22 Sebastian Lundqvist Borgå Akilles

Erä 4
2 889 Tomy Nurmesniemi Lempäälän Kisa
3 479 Jukka Haapala Ilmajoen Kisailijat
4 1272 Mark Liukhatan Tampereen Pyrintö
5 229 Batuhan Yildirim Helsingfors IFK
6 129 Iisakki Torppa Espoon Tapiot
7 161 Jan-Patrik Åvist Haapajärven Kiilat
8 367 Aatu Laine Hämeenlinnan Tarmo
9 629 Eero-Matias Viitala Kannuksen Ura

Erä 5
2 1371 Veikka Nieminen Tampereen Urheilijat -38
3 933 Patrick Lehtinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
4 193 Antti Chen Helsingfors IFK
5 614 Eero Hirvinen Kankaanpään Seudun Leisku
6 1443 Lasse Nordqvist Turun Weikot Yleisurheilu
7 1586 Elis Kautonen Vihdin Viesti
8 117 Hannes Salminen Espoon Tapiot
9 171 Nico Neuhaus Hamburger SV

Erä 6
2 78 Max Koskinen Espoon Tapiot
3 203 Eeka Kölhi Helsingfors IFK
4 1376 Arttu Tuominen Tampereen Urheilijat -38
5 1501 Aapo Karvinen Vammalan seudun Voima
6 29 Isac Wedenberg Borgå Akilles
7 291 Mikko Sirola Helsingin Kisa-Veikot
8 791 Arttu Sandberg Lahden Ahkera
9 51 Elias Ahonen Espoon Tapiot

P14 300 m

Erä 1
1 1345 Joonas Väliharju Tampereen Pyrintö
2 1376 Arttu Tuominen Tampereen Urheilijat -38
3 1139 Severi Niittymäki Savonlinnan Riento
4 1395 Roope Kangasvieri Toholammin Urheilijat
5 1002 Nuutti Pasanen Nummen Kipinä
6 1371 Veikka Nieminen Tampereen Urheilijat -38
7 1443 Lasse Nordqvist Turun Weikot Yleisurheilu
8 1280 Aleksi Merviö Tampereen Pyrintö
9 161 Jan-Patrik Åvist Haapajärven Kiilat
10 253 Lassi Kaukonen Helsingin Kisa-Veikot
11 203 Eeka Kölhi Helsingfors IFK
12 106 Aleksi Paavonsalo Espoon Tapiot
13 206 Ossian Newby Helsingfors IFK
14 168 Leshawn Lembke Hamburger SV
15 210 Tino Pilkevaara Helsingfors IFK
16 283 Lorenz Quednau Helsingin Kisa-Veikot
17 222 Miro Tammelin Helsingfors IFK
18 229 Batuhan Yildirim Helsingfors IFK
19 351 Viljami Ahola Hämeenlinnan Tarmo
20 191 Vishal Ale Helsingfors IFK
21 216 Akseli Salin Helsingfors IFK
22 29 Isac Wedenberg Borgå Akilles
23 193 Antti Chen Helsingfors IFK
24 629 Eero-Matias Viitala Kannuksen Ura
25 733 Juho Savolainen Kuopion Reipas
26 489 Olli Harju Janakkalan Jana
27 479 Jukka Haapala Ilmajoen Kisailijat
28 499 Matias Mononen Janakkalan Jana
29 810 Albert Vauhkonen Lapinlahden Veto
30 488 Sulo Aalto Janakkalan Jana
31 960 Demid Efimenko Nevskaja

P14 800 m

Erä 1
1 1615 Eelis Uitto Viipurin Urheilijat
2 1001 Pyry Willman Noormarkun Nopsa
3 1196 Eemeli Valkama Tammelan Ryske
4 1490 Vihtori Nurminen Valkeakosken Haka
5 1395 Roope Kangasvieri Toholammin Urheilijat
6 74 Antti Kettunen Espoon Tapiot
7 541 Valtteri Konttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 93 Tuomas Mäkelä Espoon Tapiot
9 206 Ossian Newby Helsingfors IFK
10 506 Samuel Auvinen Joensuun Kataja
11 1419 Wiljami Itämeri Turun Urheiluliitto
12 157 Nico Mäenpää Gamlakarleby IF
13 489 Olli Harju Janakkalan Jana
14 244 Chibunna Ezeabasirim Helsingin Kisa-Veikot
15 960 Demid Efimenko Nevskaja
16 733 Juho Savolainen Kuopion Reipas
17 804 Eemeli Kumara Laihian Luja
18 740 Otto Wikström Kälviän Tarmo
19 745 Walte Hautala Lahden Ahkera

P14 60 m aj

Erä 1
3 939 Lassi Saarela Länsi-Uudenmaan Urheilijat
4 1586 Elis Kautonen Vihdin Viesti
5 1195 Ville Tuki Tammelan Ryske
6 637 Tomi Valkama Kauhavan Wisa
7 482 Ari Latva-Koivisto Ilmajoen Kisailijat

Erä 2
3 291 Mikko Sirola Helsingin Kisa-Veikot
4 168 Leshawn Lembke Hamburger SV
5 78 Max Koskinen Espoon Tapiot
6 244 Chibunna Ezeabasirim Helsingin Kisa-Veikot
7 253 Lassi Kaukonen Helsingin Kisa-Veikot

Erä 3
1 22 Sebastian Lundqvist Borgå Akilles
2 95 Elja Neuvonen Espoon Tapiot
3 1376 Arttu Tuominen Tampereen Urheilijat -38
4 193 Antti Chen Helsingfors IFK
5 563 Juuso Peltola Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 889 Tomy Nurmesniemi Lempäälän Kisa
7 830 Antti Parkkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
8 117 Hannes Salminen Espoon Tapiot

P14 300 m aj

Erä 1
5 191 Vishal Ale Helsingfors IFK
6 490 Ville Harju Janakkalan Jana
7 216 Akseli Salin Helsingfors IFK
8 1256 Eero Laakso Tampereen Pyrintö

Erä 2
4 203 Eeka Kölhi Helsingfors IFK
5 1376 Arttu Tuominen Tampereen Urheilijat -38
6 193 Antti Chen Helsingfors IFK
7 1408 Eero Ilomäki Track and Field Espoo
8 1392 Vilhelmi Syrjälä Tarvasjoen Urheilijat

P14 Korkeus

Erä 1
1 229 Batuhan Yildirim Helsingfors IFK
2 482 Ari Latva-Koivisto Ilmajoen Kisailijat
3 22 Sebastian Lundqvist Borgå Akilles
4 1280 Aleksi Merviö Tampereen Pyrintö
5 244 Chibunna Ezeabasirim Helsingin Kisa-Veikot
6 1511 Arttu Juvonen Vantaan Salamat
7 1644 Arttu Mattila Äänekosken Urheilijat
8 529 Rasmus Härkönen Jyväskylän Kenttäurheilijat
9 206 Ossian Newby Helsingfors IFK
10 1139 Severi Niittymäki Savonlinnan Riento
11 1586 Elis Kautonen Vihdin Viesti
12 30 Marcus Hakanpää Dragsfjärd IK
13 351 Viljami Ahola Hämeenlinnan Tarmo
14 1208 Ville Eikkula Tampereen Pyrintö
15 113 Juho Ruuskanen Espoon Tapiot
16 637 Tomi Valkama Kauhavan Wisa
17 480 Rami Kankaanpää Ilmajoen Kisailijat
18 364 Joonas Koponen Hämeenlinnan Tarmo
19 1452 Leevi Törölä Ulvila Sport Team

P14 Pituus

Erä 1
1 1501 Aapo Karvinen Vammalan seudun Voima
2 351 Viljami Ahola Hämeenlinnan Tarmo
3 1586 Elis Kautonen Vihdin Viesti
4 161 Jan-Patrik Åvist Haapajärven Kiilat
5 367 Aatu Laine Hämeenlinnan Tarmo
6 78 Max Koskinen Espoon Tapiot
7 1280 Aleksi Merviö Tampereen Pyrintö
8 529 Rasmus Härkönen Jyväskylän Kenttäurheilijat
9 1195 Ville Tuki Tammelan Ryske
10 637 Tomi Valkama Kauhavan Wisa
11 30 Marcus Hakanpää Dragsfjärd IK
12 1272 Mark Liukhatan Tampereen Pyrintö
13 791 Arttu Sandberg Lahden Ahkera
14 889 Tomy Nurmesniemi Lempäälän Kisa
15 1443 Lasse Nordqvist Turun Weikot Yleisurheilu
16 241 Pyry Anttila Helsingin Kisa-Veikot
17 291 Mikko Sirola Helsingin Kisa-Veikot
18 244 Chibunna Ezeabasirim Helsingin Kisa-Veikot
19 366 Olli Kurki Hämeenlinnan Tarmo
20 364 Joonas Koponen Hämeenlinnan Tarmo
21 95 Elja Neuvonen Espoon Tapiot
22 830 Antti Parkkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
23 1208 Ville Eikkula Tampereen Pyrintö
24 113 Juho Ruuskanen Espoon Tapiot
25 939 Lassi Saarela Länsi-Uudenmaan Urheilijat
26 1139 Severi Niittymäki Savonlinnan Riento
27 933 Patrick Lehtinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
28 23 Severi Mäntylä Borgå Akilles
29 1477 Roni Tuikka Vaasan Vasama
30 1324 Samuli Sjöberg Tampereen Pyrintö
31 1449 Matias Järvenpää Ulvila Sport Team
32 563 Juuso Peltola Jyväskylän Kenttäurheilijat
33 1355 Jesse Kivipuro Tampereen Urheilijat -38
34 171 Nico Neuhaus Hamburger SV
35 22 Sebastian Lundqvist Borgå Akilles
36 283 Lorenz Quednau Helsingin Kisa-Veikot
37 1414 Antti Pränni Track and Field Espoo
38 564 Kristian Peltola Jyväskylän Kenttäurheilijat

P14 Kolmiloikka

Erä 1
1 1119 Jonatan Kinnunen Saarijärven Pullistus
2 51 Elias Ahonen Espoon Tapiot
3 564 Kristian Peltola Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 1355 Jesse Kivipuro Tampereen Urheilijat -38
5 1501 Aapo Karvinen Vammalan seudun Voima
6 629 Eero-Matias Viitala Kannuksen Ura
7 1470 Oliver Kärki Vaasan Vasama
8 95 Elja Neuvonen Espoon Tapiot
9 1149 Aukusti Jaskari Seinäjoen Seudun Urheilijat
10 939 Lassi Saarela Länsi-Uudenmaan Urheilijat
11 1477 Roni Tuikka Vaasan Vasama
12 1174 Tobias Söderholm Sjundeå IF
13 125 Evangelos Spartiotis Espoon Tapiot
14 1024 Juha Niemelä Oulun Pyrintö
15 366 Olli Kurki Hämeenlinnan Tarmo
16 129 Iisakki Torppa Espoon Tapiot
17 1615 Eelis Uitto Viipurin Urheilijat
18 241 Pyry Anttila Helsingin Kisa-Veikot
19 117 Hannes Salminen Espoon Tapiot

P14 Kuula

Erä 1
1 1622 Vesa Leveelahti Virtain Urheilijat
2 168 Leshawn Lembke Hamburger SV
3 51 Elias Ahonen Espoon Tapiot
4 960 Demid Efimenko Nevskaja
5 889 Tomy Nurmesniemi Lempäälän Kisa
6 1414 Antti Pränni Track and Field Espoo
7 480 Rami Kankaanpää Ilmajoen Kisailijat
8 364 Joonas Koponen Hämeenlinnan Tarmo
9 17 Jens Björksten Borgå Akilles
10 78 Max Koskinen Espoon Tapiot
11 253 Lassi Kaukonen Helsingin Kisa-Veikot
12 1157 Arttu Palo Seinäjoen Seudun Urheilijat
13 1408 Eero Ilomäki Track and Field Espoo
14 30 Marcus Hakanpää Dragsfjärd IK
15 735 Juuso Vanhanen Kuopion Reipas
16 830 Antti Parkkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
17 563 Juuso Peltola Jyväskylän Kenttäurheilijat
18 161 Jan-Patrik Åvist Haapajärven Kiilat
19 318 Marcus Kytölä Hyvinkään seudun Urheilijat

P14 Kiekko

Erä 1
1 1622 Vesa Leveelahti Virtain Urheilijat
2 1256 Eero Laakso Tampereen Pyrintö
3 1174 Tobias Söderholm Sjundeå IF
4 23 Severi Mäntylä Borgå Akilles
5 1345 Joonas Väliharju Tampereen Pyrintö
6 44 Albert Nurmi Esbo IF
7 1414 Antti Pränni Track and Field Espoo
8 1408 Eero Ilomäki Track and Field Espoo
9 2 Aleksi Yli-Mannila Alajärven Ankkurit
10 1288 Juuso Nurminen Tampereen Pyrintö
11 735 Juuso Vanhanen Kuopion Reipas

P14 Keihäs

Erä 1
1 223 Joona Tuusjärvi Helsingfors IFK
2 933 Patrick Lehtinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
3 23 Severi Mäntylä Borgå Akilles
4 366 Olli Kurki Hämeenlinnan Tarmo
5 351 Viljami Ahola Hämeenlinnan Tarmo
6 718 Ville Myllyaho Kuivasjärven Aura
7 1319 Jami Siira Tampereen Pyrintö
8 960 Demid Efimenko Nevskaja
9 283 Lorenz Quednau Helsingin Kisa-Veikot
10 95 Elja Neuvonen Espoon Tapiot
11 671 Teemu Nikula Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
12 1408 Eero Ilomäki Track and Field Espoo
13 1406 Aleksis Hanhisalo Track and Field Espoo
14 883 Leevi Lipponen Lempäälän Kisa
15 2 Aleksi Yli-Mannila Alajärven Ankkurit
16 1256 Eero Laakso Tampereen Pyrintö
17 890 Juha Närhi Lempäälän Kisa
18 948 Eemeli Rantaneva Merikarvian Into
19 1345 Joonas Väliharju Tampereen Pyrintö
20 788 Roope Rämä Lahden Ahkera

P15 60 m

Erä 1
1 932 Leevi Kokkinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
2 520 Niclas Forsberg Jyväskylän Kenttäurheilijat
3 1200 Riku Ahvenniemi Tampereen Pyrintö
4 797 Joni Takala Lahden Ahkera
5 299 Niko Viljola Helsingin Kisa-Veikot
6 756 Leevi Kallio Lahden Ahkera
7 970 Georgi Perejatenets Nevskaja
8 1411 Eppu Muukkonen Track and Field Espoo

Erä 2
1 732 Kimmo Paanila Kuopion Reipas
2 179 Michel Zachger Hamburger SV
3 197 Tatu Heikkinen Helsingfors IFK
4 1390 Markus Sivula Tapanilan Erä
5 608 Niilo Klapuri Kangasalan Urheilijat -68
6 947 Taneli Vuori Marttilan Murto
7 1473 Jimi Nukala Vaasan Vasama
8 643 Ari Saastamoinen Keiteleen Kunto
9 1268 Juuso Leinonen Tampereen Pyrintö

Erä 3
1 975 Atte Heinola Nokian Urheilijat
2 233 Pavel Mäkinen Helsingfors Ifk
3 1517 Aku Kärki Vantaan Salamat
4 996 Leevi Vihtalahti Noormarkun Nopsa
5 330 Aapo Nieminen Hyvinkään seudun Urheilijat
6 273 Tommi Mäkinen Helsingin Kisa-Veikot
7 1400 Joni Uolamo Toijalan Vauhti
8 755 Joni Järvinen Lahden Ahkera
9 329 Aleks Meidla Hyvinkään seudun Urheilijat

Erä 4
1 985 Hermanni Haaparanta Noormarkun Nopsa
2 473 Elias Muona Ikaalisten Urheilijat
3 1384 Kaapo Kerve Tapanilan Erä
4 84 Tuomas Lehto Espoon Tapiot
5 589 Pietari Valoranta Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 861 Ta Tha Larsmo IF
7 212 Sander Radionov Helsingfors IFK
8 170 Anis Mokaddem Hamburger SV
9 18 Jonathan Björksten Borgå Akilles

Erä 5
1 332 Pyry Okkolin Hyvinkään seudun Urheilijat
2 839 Jori Turtiainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
3 1386 Samu Laakso Tapanilan Erä
4 592 Jesse Väyrynen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 1125 Nuutti Pirhonen Salon Vilpas
6 605 Aleksi Jurvanen Kangasalan Urheilijat -68
7 819 Henri Hoskonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
8 965 Konstantin Korchagin Nevskaja
9 331 Ilmari Niiranen Hyvinkään seudun Urheilijat

P15 300 m

Erä 1
1 1411 Eppu Muukkonen Track and Field Espoo
2 976 Vilho Helenius Nokian Urheilijat
3 998 Asseri Välimäki Noormarkun Nopsa
4 1517 Aku Kärki Vantaan Salamat
5 1448 Juho-Kusti Sivosavi Turun Weikot Yleisurheilu
6 1350 Juho Yli-Rajala Tampereen Pyrintö
7 970 Georgi Perejatenets Nevskaja
8 910 Kalle Stylman Liedon Parma
9 273 Tommi Mäkinen Helsingin Kisa-Veikot
10 1386 Samu Laakso Tapanilan Erä
11 233 Pavel Mäkinen Helsingfors Ifk
12 91 Tuomas Metsälä Espoon Tapiot
13 331 Ilmari Niiranen Hyvinkään seudun Urheilijat
14 329 Aleks Meidla Hyvinkään seudun Urheilijat
15 299 Niko Viljola Helsingin Kisa-Veikot
16 1523 Pyry-Pekka Paukku Vantaan Salamat
17 84 Tuomas Lehto Espoon Tapiot
18 592 Jesse Väyrynen Jyväskylän Kenttäurheilijat
19 197 Tatu Heikkinen Helsingfors IFK
20 179 Michel Zachger Hamburger SV
21 797 Joni Takala Lahden Ahkera
22 608 Niilo Klapuri Kangasalan Urheilijat -68
23 965 Konstantin Korchagin Nevskaja
24 968 Artem Leostrin Nevskaja
25 822 Kaapo Kummunsalo Lappeenrannan Urheilu-Miehet
26 861 Ta Tha Larsmo IF
27 597 Oskari Marjakoski Kaipolan Vire

P15 800 m

Erä 1
1 179 Michel Zachger Hamburger SV
2 968 Artem Leostrin Nevskaja
3 1610 Olli-Pekka Pauna Viipurin Urheilijat
4 16 Carl-Wilhelm Björkendahl Borgå Akilles
5 587 Lassi Vaismaa Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 932 Leevi Kokkinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
7 1523 Pyry-Pekka Paukku Vantaan Salamat
8 91 Tuomas Metsälä Espoon Tapiot
9 1415 Tuomas Raipola Track and Field Espoo
10 473 Elias Muona Ikaalisten Urheilijat
11 1417 Mikael Rautio Track and Field Espoo
12 1390 Markus Sivula Tapanilan Erä
13 1156 Santeri Niemi Seinäjoen Seudun Urheilijat
14 979 Sakari Koivuniemi Nokian Urheilijat

Erä 2
1 807 Topias Kontio Lapin Lukko
2 1423 Eetu Lindholm Turun Urheiluliitto
3 1448 Juho-Kusti Sivosavi Turun Weikot Yleisurheilu
4 756 Leevi Kallio Lahden Ahkera
5 299 Niko Viljola Helsingin Kisa-Veikot
6 1422 Valtteri Lehtonen Turun Urheiluliitto
7 416 Johannes Brännback IF Kraft
8 822 Kaapo Kummunsalo Lappeenrannan Urheilu-Miehet
9 976 Vilho Helenius Nokian Urheilijat
10 881 Aleksi Kivelä Lempäälän Kisa
11 1350 Juho Yli-Rajala Tampereen Pyrintö
12 329 Aleks Meidla Hyvinkään seudun Urheilijat
13 1059 Lenna Honkasalo Porin Yleisurheilu
14 395 Antti Vornanen IF Drott

P15 60 m aj

Erä 1
4 1118 Aaro Leinonen Rymättylän Soihtu
5 965 Konstantin Korchagin Nevskaja

Erä 2
1 605 Aleksi Jurvanen Kangasalan Urheilijat -68
2 58 Miika Helminen Espoon Tapiot
3 819 Henri Hoskonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
4 864 Aleksi Hakanen Lauttakylän Luja
5 985 Hermanni Haaparanta Noormarkun Nopsa
6 217 Lauri Savolainen Helsingfors IFK
7 589 Pietari Valoranta Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 332 Pyry Okkolin Hyvinkään seudun Urheilijat

Erä 3
1 755 Joni Järvinen Lahden Ahkera
2 212 Sander Radionov Helsingfors IFK
3 197 Tatu Heikkinen Helsingfors IFK
4 592 Jesse Väyrynen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 170 Anis Mokaddem Hamburger SV
6 910 Kalle Stylman Liedon Parma
7 839 Jori Turtiainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
8 235 Daniel Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot

P15 300 m aj

Erä 1
4 965 Konstantin Korchagin Nevskaja
5 170 Anis Mokaddem Hamburger SV
6 926 Markus Hurri Loimaan Jankko
7 864 Aleksi Hakanen Lauttakylän Luja
8 217 Lauri Savolainen Helsingfors IFK

Erä 2
3 839 Jori Turtiainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
4 1386 Samu Laakso Tapanilan Erä
5 197 Tatu Heikkinen Helsingfors IFK
6 910 Kalle Stylman Liedon Parma
7 212 Sander Radionov Helsingfors IFK
8 985 Hermanni Haaparanta Noormarkun Nopsa

P15 Korkeus

Erä 1
1 217 Lauri Savolainen Helsingfors IFK
2 864 Aleksi Hakanen Lauttakylän Luja
3 597 Oskari Marjakoski Kaipolan Vire
4 1200 Riku Ahvenniemi Tampereen Pyrintö
6 557 Juho Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
7 1390 Markus Sivula Tapanilan Erä
8 443 Linus Selkälä IF Åsarna
9 1400 Joni Uolamo Toijalan Vauhti
10 435 Casper Tillander IF Sibbo-Vargarna

P15 Seiväs

Erä 1
1 318 Marcus Kytölä Hyvinkään seudun Urheilijat
2 1288 Juuso Nurminen Tampereen Pyrintö
3 1642 Juuso Toivonen Ähtärin Urheilijat
4 345 Jermu Tarkiainen Hyvinkään seudun Urheilijat
5 1478 Micke Jyrkinen Valkeakosken Haka
6 1319 Jami Siira Tampereen Pyrintö
7 1106 Piko Suovanen Raision Kuula
8 113 Juho Ruuskanen Espoon Tapiot
9 1473 Jimi Nukala Vaasan Vasama
10 58 Miika Helminen Espoon Tapiot
11 86 Heikki Lintula Espoon Tapiot
12 1400 Joni Uolamo Toijalan Vauhti
13 1256 Eero Laakso Tampereen Pyrintö
14 146 Verneri Vesala Forssan Salama
15 1263 Veeti Vesalainen Lahden Ahkera

P15 Pituus

Erä 1
1 819 Henri Hoskonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
2 975 Atte Heinola Nokian Urheilijat
3 443 Linus Selkälä IF Åsarna
4 394 Joel Streng IF Drott
5 1386 Samu Laakso Tapanilan Erä
6 1476 Miro Tuikka Vaasan Vasama
7 1473 Jimi Nukala Vaasan Vasama
8 1118 Aaro Leinonen Rymättylän Soihtu
9 864 Aleksi Hakanen Lauttakylän Luja
10 217 Lauri Savolainen Helsingfors IFK
11 947 Taneli Vuori Marttilan Murto
12 597 Oskari Marjakoski Kaipolan Vire
13 273 Tommi Mäkinen Helsingin Kisa-Veikot
14 1417 Mikael Rautio Track and Field Espoo
15 170 Anis Mokaddem Hamburger SV
16 1441 Aleksi Nieminen Turun Weikot Yleisurheilu
17 557 Juho Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
18 235 Daniel Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot
19 985 Hermanni Haaparanta Noormarkun Nopsa
20 1508 Kristian Jauhiainen Vantaan Salamat
21 927 Lasse Hämelahti Längelmäen Urheilijat
22 589 Pietari Valoranta Jyväskylän Kenttäurheilijat
23 1364 Miko Köykkä Tampereen Urheilijat -38
24 1350 Juho Yli-Rajala Tampereen Pyrintö
25 330 Aapo Nieminen Hyvinkään seudun Urheilijat
26 1125 Nuutti Pirhonen Salon Vilpas
27 932 Leevi Kokkinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
28 395 Antti Vornanen IF Drott
29 1126 Atte Sailola Salon Vilpas

P15 Kolmiloikka

Erä 1
1 1441 Aleksi Nieminen Turun Weikot Yleisurheilu
2 330 Aapo Nieminen Hyvinkään seudun Urheilijat
3 1473 Jimi Nukala Vaasan Vasama
4 332 Pyry Okkolin Hyvinkään seudun Urheilijat
5 1364 Miko Köykkä Tampereen Urheilijat -38
6 947 Taneli Vuori Marttilan Murto
7 1476 Miro Tuikka Vaasan Vasama
8 1508 Kristian Jauhiainen Vantaan Salamat
9 605 Aleksi Jurvanen Kangasalan Urheilijat -68
10 1498 Markus Alajoki Vammalan seudun Voima
11 235 Daniel Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot
12 331 Ilmari Niiranen Hyvinkään seudun Urheilijat
13 520 Niclas Forsberg Jyväskylän Kenttäurheilijat
14 819 Henri Hoskonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
15 316 Niilo Kantoniemi Hyvinkään seudun Urheilijat
16 395 Antti Vornanen IF Drott
17 589 Pietari Valoranta Jyväskylän Kenttäurheilijat
18 557 Juho Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat

P15 Kuula

Erä 1
1 927 Lasse Hämelahti Längelmäen Urheilijat
2 1536 Kaapo Kolari Varkauden Kenttä-Veikot
3 459 Lauri Eskola Iitin Pyrintö
4 1268 Juuso Leinonen Tampereen Pyrintö
5 18 Jonathan Björksten Borgå Akilles
6 1447 Olli Saarinen Turun Weikot Yleisurheilu
7 316 Niilo Kantoniemi Hyvinkään seudun Urheilijat
8 1118 Aaro Leinonen Rymättylän Soihtu
9 1411 Eppu Muukkonen Track and Field Espoo
10 643 Ari Saastamoinen Keiteleen Kunto
11 1620 Heikki Leveelahti Virtain Urheilijat
12 394 Joel Streng IF Drott
13 443 Linus Selkälä IF Åsarna
14 911 Arttu Korkeasalo Lielahden Kipinä
15 1088 Ville Halonen Pyhäselän Urheilijat
16 1303 Veikka Rajala Tampereen Pyrintö

P15 Kiekko

Erä 1
1 1506 Mikael Haapaniemi Vampulan Urheilijat
2 316 Niilo Kantoniemi Hyvinkään seudun Urheilijat
3 1498 Markus Alajoki Vammalan seudun Voima
4 1620 Heikki Leveelahti Virtain Urheilijat
5 443 Linus Selkälä IF Åsarna
6 643 Ari Saastamoinen Keiteleen Kunto
7 911 Arttu Korkeasalo Lielahden Kipinä
8 1623 Eero Rantanen Virttaan Nousu
9 459 Lauri Eskola Iitin Pyrintö
10 1536 Kaapo Kolari Varkauden Kenttä-Veikot
11 1411 Eppu Muukkonen Track and Field Espoo
12 927 Lasse Hämelahti Längelmäen Urheilijat
13 1268 Juuso Leinonen Tampereen Pyrintö
14 1118 Aaro Leinonen Rymättylän Soihtu
15 732 Kimmo Paanila Kuopion Reipas
16 1447 Olli Saarinen Turun Weikot Yleisurheilu
17 1407 Viljami Hanhisalo Track and Field Espoo

P15 Keihäs

Erä 1
1 394 Joel Streng IF Drott
2 622 Teemu Narvi Kankaanpään Seudun Leisku
3 1478 Micke Jyrkinen Valkeakosken Haka
4 1400 Joni Uolamo Toijalan Vauhti
5 395 Antti Vornanen IF Drott
6 330 Aapo Nieminen Hyvinkään seudun Urheilijat
7 1407 Viljami Hanhisalo Track and Field Espoo
8 1126 Atte Sailola Salon Vilpas
9 643 Ari Saastamoinen Keiteleen Kunto
10 942 Sampo Westerberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat
11 1303 Veikka Rajala Tampereen Pyrintö
12 1384 Kaapo Kerve Tapanilan Erä

P15 4 x 100 m

Erä 1
1 0 Tampereen Pyrintö 2
2 0 Nevskaja 1
3 0 Tampereen Pyrintö 1
4 0 Tampereen Urheilijat -38 1
5 0 Espoon Tapiot 2
6 0 Helsingfors Ifk 2
7 0 Hamburger SV 1
8 0 Borgå Akilles 1
9 0 Helsingin Kisa-Veikot 1
10 0 Helsingin Kisa-Veikot 2
11 0 Helsingfors Ifk 1
12 0 Espoon Tapiot 1
13 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 1
14 0 Hämeenlinnan Tarmo 1
15 0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 1
16 0 Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1
17 0 Vantaan Salamat 1

P15 4 x 80 m aj

Erä 1
1 0 Tampereen Pyrintö 1
2 0 Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1
3 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 1
4 0 Helsingfors Ifk 2
5 0 Espoon Tapiot 1
6 0 Helsingin Kisa-Veikot 1
7 0 Hamburger SV 1
8 0 Helsingfors Ifk 1
9 0 Hämeenlinnan Tarmo 1
10 0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 1
11 0 Helsingin Kisa-Veikot 2

T10 60 m

Erä 1
3 1284 Rosa Myllymäki Tampereen Pyrintö
4 1614 Milja Särkkä Viipurin Urheilijat
5 1282 Oona Moisio Tampereen Pyrintö
6 898 Ella-Sofia Hyövelä Liedon Parma
7 408 Hanna Lindberg IF Femman
8 696 Teea Jestoi Kokkolan Veikot

Erä 2
3 1616 Carmen Vaha Viipurin Urheilijat
4 708 Pauliina Autti Kuivasjärven Aura
5 1262 Sofia Lehtinen Tampereen Pyrintö
6 905 Salla Mäkipere Liedon Parma
7 901 Inkeri Karttila Liedon Parma
8 1309 Alisa Sabri Tampereen Pyrintö

Erä 3
3 1042 Jenni Enbuska Pohjan Koitto
4 1563 Miriam Puolimatka Vehmaisten Urheilijat
5 543 Saga Koppeli Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 1210 Anni Forss Tampereen Pyrintö
7 381 Iiris Veijola Hämeenlinnan Tarmo
8 941 Tiia Viramäki Länsi-Uudenmaan Urheilijat

Erä 4
3 63 Taimi Jokela Espoon Tapiot
4 392 Emma Lillas IF Drott
5 873 Tiia Alanen Lempäälän Kisa
6 908 Vilma Rönnemaa Liedon Parma
7 375 Emilia Rättö Hämeenlinnan Tarmo
8 936 Vilma Meriläinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat

Erä 5
3 535 Hilma Kinnunen Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 1254 Iida Kujanpää Tampereen Pyrintö
5 885 Sofia Mikkonen Lempäälän Kisa
6 896 Minttu Arola Liedon Parma
7 1531 Heidi Vakkilainen Vantaan Salamat
8 1249 Oona Kokko Tampereen Pyrintö

Erä 6
3 1420 Elsa Karjalainen Turun Urheiluliitto
4 687 Sara Heino Kiukaisten Kisailijat
5 917 Saimi Lithovius Limingan Niittomiehet
6 540 Tea Konttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
7 501 Julia Pitkänen Janakkalan Jana

Erä 7
3 295 Saana Talsta Helsingin Kisa-Veikot
4 572 Noora Salmi Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 1269 Unni Leinonen Tampereen Pyrintö
6 1186 Saga Puumalainen Säkylän Urheilijat
7 350 Aino Aalto Hämeenlinnan Tarmo
8 858 Wilma Martin Larsmo IF

Erä 8
3 560 Iida Pajunen Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 289 Siiri Siirtola Helsingin Kisa-Veikot
5 1263 Enni Lehto Tampereen Pyrintö
6 320 Lotta Lamminen Hyvinkään seudun Urheilijat
7 302 Elena Aava Helsingin Tarmo
8 961 Viktoria Ermolaeva Nevskaja

Erä 9
3 1426 Tinja Pirttikoski Turun Urheiluliitto
4 586 Sanni Vainionpää Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 497 Helmi Lipsanen Janakkalan Jana
6 190 Elise Aiho Helsingfors IFK
7 341 Isla Sokoff Hyvinkään seudun Urheilijat
8 931 Adriana Kalymialaris Länsi-Uudenmaan Urheilijat

Erä 10
3 644 Aino Vuorjoki Kempeleen Kiri
4 744 Ella Haapasalo Lahden Ahkera
5 899 Venla Hämäläinen Liedon Parma
6 1235 Netta Järvinen Tampereen Pyrintö
7 77 Emma Koskinen Espoon Tapiot

Erä 11
3 116 Hilla Saarinen Espoon Tapiot
4 68 Lotta Kalske Espoon Tapiot
5 121 Olivia Siitarinen Espoon Tapiot
6 1524 Eva Peltopuro Vantaan Salamat
7 523 Minea Heino Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 1231 Helmi Issakainen Tampereen Pyrintö

Erä 12
3 907 Pinja Rintamaa Liedon Parma
4 1526 Vilja Riihimäki Vantaan Salamat
5 1401 Jonna Uolamo Toijalan Vauhti
6 1299 Emmastiina Pitkänen Tampereen Pyrintö
7 477 Jenni Sormunen Ikaalisten Urheilijat
8 628 Milla Luoma-Tokoi Kannuksen Ura

Erä 13
3 486 Meeri Riiali Imatran Urheilijat
4 1606 Rosa-Kaisa Kettunen Viipurin Urheilijat
5 1027 Eeva Nurkkala Oulun Pyrintö
6 1649 Mathilda Gustafsson ÅIFK Friidrott
7 1255 Amanda Kuoppala Tampereen Pyrintö

Erä 14
3 1124 Mariella Laakso Salon Vilpas
4 1602 Elma Hannikainen Viipurin Urheilijat
5 328 Elsa Mattila Hyvinkään seudun Urheilijat
6 554 Emmi Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
7 1578 Lotta Pudas Veitsiluodon Kisaveikot
8 1251 Petra Kortesalmi Tampereen Pyrintö

Erä 15
3 1532 Jenna Vakkilainen Vantaan Salamat
4 327 Venla Lähdemäki Hyvinkään seudun Urheilijat
5 1072 Pinja Nieminen Porin Yleisurheilu
6 531 Ellen Immonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
7 900 Vilma Jokinen Liedon Parma

Erä 16
3 123 Sanja Siurala Espoon Tapiot
4 1165 Sara Takala Seinäjoen Seudun Urheilijat
5 697 Mia Känsäkangas Kokkolan Veikot
6 906 Ella Rajamäki Liedon Parma
7 524 Pinja Heino Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 604 Emilia Erholz Kangasalan Urheilijat -68

Erä 17
3 115 Ruusu Saarela Espoon Tapiot
4 140 Inkeri Kaseva Forssan Salama
5 232 Kiia Äikää Helsingfors IFK
6 897 Helmi Heinonen Liedon Parma
7 230 Hilal Yildirim Helsingfors IFK
8 1052 Viivi Raudasoja Pohjan Koitto

Erä 18
3 651 Ella Perttula Kenttäurheilijat -58
4 1565 Emilia Salonen Vehmaisten Urheilijat
5 69 Nelli Kalske Espoon Tapiot
6 135 Martta Valtonen Espoon Tapiot
7 98 Alisa Niemi Espoon Tapiot
8 1237 Jenna Kaijanen Tampereen Pyrintö

Erä 19
3 674 Nelli Rosnell Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
4 1023 Emilia Martinsen Oulun Pyrintö
5 1521 Aura Nyholm Vantaan Salamat
6 425 Milla Ström IF Nykarlebynejden
7 155 Melinda Lillkåla Gamlakarleby IF
8 1184 Joanna Hämäläinen Säkylän Urheilijat

T10 1000 m

Erä 1
1 961 Viktoria Ermolaeva Nevskaja
2 523 Minea Heino Jyväskylän Kenttäurheilijat
3 524 Pinja Heino Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 1531 Heidi Vakkilainen Vantaan Salamat
5 888 Niia Niemelä Lempäälän Kisa
6 901 Inkeri Karttila Liedon Parma
7 375 Emilia Rättö Hämeenlinnan Tarmo
8 1198 Cara Ahlman Tampereen Pyrintö
9 98 Alisa Niemi Espoon Tapiot
10 941 Tiia Viramäki Länsi-Uudenmaan Urheilijat
11 1184 Joanna Hämäläinen Säkylän Urheilijat
12 425 Milla Ström IF Nykarlebynejden
13 350 Aino Aalto Hämeenlinnan Tarmo
14 1226 Essi Ilomäki Tampereen Pyrintö
15 572 Noora Salmi Jyväskylän Kenttäurheilijat
16 1249 Oona Kokko Tampereen Pyrintö
17 920 Sofia Maaranto Limingan Niittomiehet
18 1161 Anni Rantanen Seinäjoen Seudun Urheilijat
19 1565 Emilia Salonen Vehmaisten Urheilijat
20 896 Minttu Arola Liedon Parma
21 1558 Viivi Manninen Vehmaisten Urheilijat
22 63 Taimi Jokela Espoon Tapiot

Erä 2
1 1465 Viivi Välimäki Urjalan Urheilijat
2 1491 Viivi Närvä Valkeakosken Haka
3 1649 Mathilda Gustafsson ÅIFK Friidrott
4 145 Miisa Tuomola Forssan Salama
5 372 Aino Ojaniemi Hämeenlinnan Tarmo
6 1027 Eeva Nurkkala Oulun Pyrintö
7 1072 Pinja Nieminen Porin Yleisurheilu
8 928 Sara Hatakka Länsi-Uudenmaan Urheilijat
9 1124 Mariella Laakso Salon Vilpas
10 898 Ella-Sofia Hyövelä Liedon Parma
11 659 Mila Heikkonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
12 1606 Rosa-Kaisa Kettunen Viipurin Urheilijat
13 325 Sinja Liuha Hyvinkään seudun Urheilijat
14 878 Oona Kaikkonen Lempäälän Kisa
15 897 Helmi Heinonen Liedon Parma
16 708 Pauliina Autti Kuivasjärven Aura
17 257 Nora Korelin Helsingin Kisa-Veikot
18 908 Vilma Rönnemaa Liedon Parma
19 886 Iina Niemelä Lempäälän Kisa
20 1093 Siiri Kotanen Pälkäneen Luja-Lukko
21 917 Saimi Lithovius Limingan Niittomiehet
22 1262 Sofia Lehtinen Tampereen Pyrintö
23 554 Emmi Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
24 531 Ellen Immonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
25 761 Alice Koskelainen Lahden Ahkera
26 1524 Eva Peltopuro Vantaan Salamat
27 583 Malva Teerijoki Jyväskylän Kenttäurheilijat
28 1399 Aava Häyrynen Toijalan Vauhti

Erä 3
1 1052 Viivi Raudasoja Pohjan Koitto
2 1269 Unni Leinonen Tampereen Pyrintö
3 295 Saana Talsta Helsingin Kisa-Veikot
4 143 Maisa-Kaisla Tuomola Forssan Salama
5 957 Ea Vuori Mäntsälän Urheilijat
6 338 Marianne Salmi Hyvinkään seudun Urheilijat
7 875 Ella Haapalehto Lempäälän Kisa
8 1420 Elsa Karjalainen Turun Urheiluliitto
9 560 Iida Pajunen Jyväskylän Kenttäurheilijat
10 651 Ella Perttula Kenttäurheilijat -58
11 754 Jenni Johnsson Lahden Ahkera
12 69 Nelli Kalske Espoon Tapiot
13 1025 Essi Niskala Oulun Pyrintö
14 68 Lotta Kalske Espoon Tapiot
15 1563 Miriam Puolimatka Vehmaisten Urheilijat
16 182 Peppi Peltola Hartolan Voima
17 1566 Emmi Savenius Vehmaisten Urheilijat
18 885 Sofia Mikkonen Lempäälän Kisa
19 540 Tea Konttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
20 139 Sani Rajala Eurajoen Veikot
21 806 Annika Laulumaa Laitilan Jyske
22 1567 Birgit Tuomola Vehmaisten Urheilijat
23 144 Malla Tuomola Forssan Salama
24 1602 Elma Hannikainen Viipurin Urheilijat
25 1263 Enni Lehto Tampereen Pyrintö
26 319 Aino Laitinen Hyvinkään seudun Urheilijat
27 543 Saga Koppeli Jyväskylän Kenttäurheilijat
28 906 Ella Rajamäki Liedon Parma

T10 60 m aj

Erä 1
4 1614 Milja Särkkä Viipurin Urheilijat
5 1616 Carmen Vaha Viipurin Urheilijat
6 1649 Mathilda Gustafsson ÅIFK Friidrott
7 1606 Rosa-Kaisa Kettunen Viipurin Urheilijat

Erä 2
5 1531 Heidi Vakkilainen Vantaan Salamat
6 1524 Eva Peltopuro Vantaan Salamat
7 1563 Miriam Puolimatka Vehmaisten Urheilijat
8 1602 Elma Hannikainen Viipurin Urheilijat

Erä 3
3 1532 Jenna Vakkilainen Vantaan Salamat
4 1420 Elsa Karjalainen Turun Urheiluliitto
5 1210 Anni Forss Tampereen Pyrintö
6 1399 Aava Häyrynen Toijalan Vauhti
7 1426 Tinja Pirttikoski Turun Urheiluliitto
8 1491 Viivi Närvä Valkeakosken Haka

Erä 4
3 1269 Unni Leinonen Tampereen Pyrintö
4 1299 Emmastiina Pitkänen Tampereen Pyrintö
5 961 Viktoria Ermolaeva Nevskaja
6 1023 Emilia Martinsen Oulun Pyrintö
7 1025 Essi Niskala Oulun Pyrintö
8 1282 Oona Moisio Tampereen Pyrintö

Erä 5
3 957 Ea Vuori Mäntsälän Urheilijat
4 941 Tiia Viramäki Länsi-Uudenmaan Urheilijat
5 708 Pauliina Autti Kuivasjärven Aura
6 888 Niia Niemelä Lempäälän Kisa
7 936 Vilma Meriläinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
8 931 Adriana Kalymialaris Länsi-Uudenmaan Urheilijat

Erä 6
3 659 Mila Heikkonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
4 560 Iida Pajunen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 392 Emma Lillas IF Drott
6 408 Hanna Lindberg IF Femman
7 486 Meeri Riiali Imatran Urheilijat
8 523 Minea Heino Jyväskylän Kenttäurheilijat

Erä 7
3 341 Isla Sokoff Hyvinkään seudun Urheilijat
4 190 Elise Aiho Helsingfors IFK
5 63 Taimi Jokela Espoon Tapiot
6 139 Sani Rajala Eurajoen Veikot
7 180 Viivi Kupiainen Hartolan Voima
8 232 Kiia Äikää Helsingfors IFK

Erä 8
3 121 Olivia Siitarinen Espoon Tapiot
4 69 Nelli Kalske Espoon Tapiot
5 97 Hilla Neuvonen Espoon Tapiot
6 105 Iiris Ojala Espoon Tapiot
7 68 Lotta Kalske Espoon Tapiot
8 98 Alisa Niemi Espoon Tapiot

Erä 9
3 135 Martta Valtonen Espoon Tapiot
4 123 Sanja Siurala Espoon Tapiot
5 1574 Sirkku Kannala Veitsiluodon Kisaveikot
6 501 Julia Pitkänen Janakkalan Jana
7 140 Inkeri Kaseva Forssan Salama
8 115 Ruusu Saarela Espoon Tapiot

Erä 10
3 540 Tea Konttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 992 Sanni-Maria Mäkelä Noormarkun Nopsa
5 1632 Oona Lento Ylöjärven Urheilijat
6 1042 Jenni Enbuska Pohjan Koitto
7 1284 Rosa Myllymäki Tampereen Pyrintö
8 1451 Emilie Sundelin Ulvila Sport Team

Erä 11
3 1263 Enni Lehto Tampereen Pyrintö
4 744 Ella Haapasalo Lahden Ahkera
5 644 Aino Vuorjoki Kempeleen Kiri
6 1254 Iida Kujanpää Tampereen Pyrintö
7 116 Hilla Saarinen Espoon Tapiot
8 696 Teea Jestoi Kokkolan Veikot

T10 Pituus

Erä 1
1 97 Hilla Neuvonen Espoon Tapiot
2 257 Nora Korelin Helsingin Kisa-Veikot
3 901 Inkeri Karttila Liedon Parma
4 1299 Emmastiina Pitkänen Tampereen Pyrintö
5 1093 Siiri Kotanen Pälkäneen Luja-Lukko
6 501 Julia Pitkänen Janakkalan Jana
7 936 Vilma Meriläinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
8 531 Ellen Immonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
9 98 Alisa Niemi Espoon Tapiot
10 543 Saga Koppeli Jyväskylän Kenttäurheilijat
11 1204 Sara Anttolainen Tampereen Pyrintö
12 1226 Essi Ilomäki Tampereen Pyrintö
13 572 Noora Salmi Jyväskylän Kenttäurheilijat
14 1309 Alisa Sabri Tampereen Pyrintö
15 1249 Oona Kokko Tampereen Pyrintö
16 920 Sofia Maaranto Limingan Niittomiehet
17 1263 Enni Lehto Tampereen Pyrintö
18 1235 Netta Järvinen Tampereen Pyrintö
19 77 Emma Koskinen Espoon Tapiot
20 1251 Petra Kortesalmi Tampereen Pyrintö
21 1255 Amanda Kuoppala Tampereen Pyrintö
22 1262 Sofia Lehtinen Tampereen Pyrintö
23 1284 Rosa Myllymäki Tampereen Pyrintö
24 858 Wilma Martin Larsmo IF
25 230 Hilal Yildirim Helsingfors IFK
26 523 Minea Heino Jyväskylän Kenttäurheilijat
27 761 Alice Koskelainen Lahden Ahkera
28 961 Viktoria Ermolaeva Nevskaja
29 1524 Eva Peltopuro Vantaan Salamat

Erä 2
1 135 Martta Valtonen Espoon Tapiot
2 1563 Miriam Puolimatka Vehmaisten Urheilijat
3 905 Salla Mäkipere Liedon Parma
4 535 Hilma Kinnunen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 1649 Mathilda Gustafsson ÅIFK Friidrott
6 325 Sinja Liuha Hyvinkään seudun Urheilijat
7 900 Vilma Jokinen Liedon Parma
8 1451 Emilie Sundelin Ulvila Sport Team
9 145 Miisa Tuomola Forssan Salama
10 888 Niia Niemelä Lempäälän Kisa
11 554 Emmi Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
12 348 Moona Virtanen Hyvinkään seudun Urheilijat
13 885 Sofia Mikkonen Lempäälän Kisa
14 375 Emilia Rättö Hämeenlinnan Tarmo
15 121 Olivia Siitarinen Espoon Tapiot
16 477 Jenni Sormunen Ikaalisten Urheilijat
17 1491 Viivi Närvä Valkeakosken Haka
18 896 Minttu Arola Liedon Parma
19 180 Viivi Kupiainen Hartolan Voima
20 1454 Roosa Vuorenmaa Ulvila Sport Team
21 941 Tiia Viramäki Länsi-Uudenmaan Urheilijat
22 586 Sanni Vainionpää Jyväskylän Kenttäurheilijat
23 897 Helmi Heinonen Liedon Parma
24 886 Iina Niemelä Lempäälän Kisa
25 1578 Lotta Pudas Veitsiluodon Kisaveikot
26 1574 Sirkku Kannala Veitsiluodon Kisaveikot
27 1565 Emilia Salonen Vehmaisten Urheilijat
28 744 Ella Haapasalo Lahden Ahkera

Erä 3
1 319 Aino Laitinen Hyvinkään seudun Urheilijat
2 1254 Iida Kujanpää Tampereen Pyrintö
3 327 Venla Lähdemäki Hyvinkään seudun Urheilijat
4 1210 Anni Forss Tampereen Pyrintö
5 754 Jenni Johnsson Lahden Ahkera
6 1072 Pinja Nieminen Porin Yleisurheilu
7 350 Aino Aalto Hämeenlinnan Tarmo
8 560 Iida Pajunen Jyväskylän Kenttäurheilijat
9 328 Elsa Mattila Hyvinkään seudun Urheilijat
10 69 Nelli Kalske Espoon Tapiot
11 1602 Elma Hannikainen Viipurin Urheilijat
12 908 Vilma Rönnemaa Liedon Parma
13 144 Malla Tuomola Forssan Salama
14 992 Sanni-Maria Mäkelä Noormarkun Nopsa
15 899 Venla Hämäläinen Liedon Parma
16 906 Ella Rajamäki Liedon Parma
17 873 Tiia Alanen Lempäälän Kisa
18 898 Ella-Sofia Hyövelä Liedon Parma
19 1269 Unni Leinonen Tampereen Pyrintö
20 931 Adriana Kalymialaris Länsi-Uudenmaan Urheilijat
21 659 Mila Heikkonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
22 68 Lotta Kalske Espoon Tapiot
23 1399 Aava Häyrynen Toijalan Vauhti
24 1632 Oona Lento Ylöjärven Urheilijat
25 1282 Oona Moisio Tampereen Pyrintö
26 1606 Rosa-Kaisa Kettunen Viipurin Urheilijat
27 848 Taru Killinen Lapuan Virkiä
28 105 Iiris Ojala Espoon Tapiot
29 957 Ea Vuori Mäntsälän Urheilijat

Erä 4
1 295 Saana Talsta Helsingin Kisa-Veikot
2 696 Teea Jestoi Kokkolan Veikot
3 644 Aino Vuorjoki Kempeleen Kiri
4 1124 Mariella Laakso Salon Vilpas
5 486 Meeri Riiali Imatran Urheilijat
6 1532 Jenna Vakkilainen Vantaan Salamat
7 1025 Essi Niskala Oulun Pyrintö
8 1042 Jenni Enbuska Pohjan Koitto
9 907 Pinja Rintamaa Liedon Parma
10 115 Ruusu Saarela Espoon Tapiot
11 408 Hanna Lindberg IF Femman
12 139 Sani Rajala Eurajoen Veikot
13 1420 Elsa Karjalainen Turun Urheiluliitto
14 651 Ella Perttula Kenttäurheilijat -58
15 1426 Tinja Pirttikoski Turun Urheiluliitto
16 381 Iiris Veijola Hämeenlinnan Tarmo
17 372 Aino Ojaniemi Hämeenlinnan Tarmo
18 674 Nelli Rosnell Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
19 1614 Milja Särkkä Viipurin Urheilijat
20 63 Taimi Jokela Espoon Tapiot
21 1023 Emilia Martinsen Oulun Pyrintö
22 140 Inkeri Kaseva Forssan Salama
23 123 Sanja Siurala Espoon Tapiot
24 1465 Viivi Välimäki Urjalan Urheilijat
25 289 Siiri Siirtola Helsingin Kisa-Veikot
26 1616 Carmen Vaha Viipurin Urheilijat
27 708 Pauliina Autti Kuivasjärven Aura
28 1027 Eeva Nurkkala Oulun Pyrintö

T10 Kuula

Erä 1
1 583 Malva Teerijoki Jyväskylän Kenttäurheilijat
2 1072 Pinja Nieminen Porin Yleisurheilu
3 320 Lotta Lamminen Hyvinkään seudun Urheilijat
4 121 Olivia Siitarinen Espoon Tapiot
5 140 Inkeri Kaseva Forssan Salama
6 992 Sanni-Maria Mäkelä Noormarkun Nopsa
7 761 Alice Koskelainen Lahden Ahkera
8 381 Iiris Veijola Hämeenlinnan Tarmo
9 1646 Anja Savolainen Äänekosken Urheilijat
10 906 Ella Rajamäki Liedon Parma
11 898 Ella-Sofia Hyövelä Liedon Parma
12 754 Jenni Johnsson Lahden Ahkera
13 907 Pinja Rintamaa Liedon Parma
14 230 Hilal Yildirim Helsingfors IFK
15 543 Saga Koppeli Jyväskylän Kenttäurheilijat
16 899 Venla Hämäläinen Liedon Parma
18 180 Viivi Kupiainen Hartolan Voima
19 1521 Aura Nyholm Vantaan Salamat
20 319 Aino Laitinen Hyvinkään seudun Urheilijat
21 392 Emma Lillas IF Drott
22 328 Elsa Mattila Hyvinkään seudun Urheilijat
23 687 Sara Heino Kiukaisten Kisailijat
24 896 Minttu Arola Liedon Parma
25 1465 Viivi Välimäki Urjalan Urheilijat
26 135 Martta Valtonen Espoon Tapiot
27 1574 Sirkku Kannala Veitsiluodon Kisaveikot
28 974 Meeri Happonen Nokian Urheilijat
29 1567 Birgit Tuomola Vehmaisten Urheilijat
30 289 Siiri Siirtola Helsingin Kisa-Veikot
31 1454 Roosa Vuorenmaa Ulvila Sport Team
32 905 Salla Mäkipere Liedon Parma
33 1455 Aino-Maija Jaatinen Urjalan Urheilijat
34 1249 Oona Kokko Tampereen Pyrintö
35 908 Vilma Rönnemaa Liedon Parma
36 77 Emma Koskinen Espoon Tapiot
37 341 Isla Sokoff Hyvinkään seudun Urheilijat
38 1309 Alisa Sabri Tampereen Pyrintö
39 900 Vilma Jokinen Liedon Parma
40 97 Hilla Neuvonen Espoon Tapiot
41 105 Iiris Ojala Espoon Tapiot
42 1226 Essi Ilomäki Tampereen Pyrintö
43 1237 Jenna Kaijanen Tampereen Pyrintö
44 115 Ruusu Saarela Espoon Tapiot
45 936 Vilma Meriläinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
46 1284 Rosa Myllymäki Tampereen Pyrintö
47 1231 Helmi Issakainen Tampereen Pyrintö
48 1052 Viivi Raudasoja Pohjan Koitto
49 917 Saimi Lithovius Limingan Niittomiehet
50 1204 Sara Anttolainen Tampereen Pyrintö
51 897 Helmi Heinonen Liedon Parma
52 302 Elena Aava Helsingin Tarmo
53 744 Ella Haapasalo Lahden Ahkera
54 1531 Heidi Vakkilainen Vantaan Salamat
55 1526 Vilja Riihimäki Vantaan Salamat
56 501 Julia Pitkänen Janakkalan Jana
57 1023 Emilia Martinsen Oulun Pyrintö
58 901 Inkeri Karttila Liedon Parma
59 375 Emilia Rättö Hämeenlinnan Tarmo
60 350 Aino Aalto Hämeenlinnan Tarmo
61 239 Aino-Maria Ainasoja Helsingin Kisa-Veikot

T10 Kiekko

Erä 1
1 105 Iiris Ojala Espoon Tapiot
2 992 Sanni-Maria Mäkelä Noormarkun Nopsa
3 1532 Jenna Vakkilainen Vantaan Salamat
4 1299 Emmastiina Pitkänen Tampereen Pyrintö
5 1401 Jonna Uolamo Toijalan Vauhti
6 1567 Birgit Tuomola Vehmaisten Urheilijat
7 328 Elsa Mattila Hyvinkään seudun Urheilijat
8 531 Ellen Immonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
9 907 Pinja Rintamaa Liedon Parma
10 123 Sanja Siurala Espoon Tapiot
11 341 Isla Sokoff Hyvinkään seudun Urheilijat
12 319 Aino Laitinen Hyvinkään seudun Urheilijat
13 1027 Eeva Nurkkala Oulun Pyrintö
14 1465 Viivi Välimäki Urjalan Urheilijat
15 392 Emma Lillas IF Drott
16 1226 Essi Ilomäki Tampereen Pyrintö
17 554 Emmi Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
18 1521 Aura Nyholm Vantaan Salamat
19 1489 Martta Laine Valkeakosken Haka
20 1237 Jenna Kaijanen Tampereen Pyrintö
21 540 Tea Konttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
22 180 Viivi Kupiainen Hartolan Voima
23 381 Iiris Veijola Hämeenlinnan Tarmo
24 497 Helmi Lipsanen Janakkalan Jana
25 408 Hanna Lindberg IF Femman
26 1254 Iida Kujanpää Tampereen Pyrintö
27 761 Alice Koskelainen Lahden Ahkera
28 899 Venla Hämäläinen Liedon Parma
29 1526 Vilja Riihimäki Vantaan Salamat
30 1455 Aino-Maija Jaatinen Urjalan Urheilijat
31 239 Aino-Maria Ainasoja Helsingin Kisa-Veikot
32 651 Ella Perttula Kenttäurheilijat -58
33 302 Elena Aava Helsingin Tarmo
34 1124 Mariella Laakso Salon Vilpas
35 754 Jenni Johnsson Lahden Ahkera
36 1454 Roosa Vuorenmaa Ulvila Sport Team
37 1309 Alisa Sabri Tampereen Pyrintö
38 583 Malva Teerijoki Jyväskylän Kenttäurheilijat
39 1235 Netta Järvinen Tampereen Pyrintö

T11 60 m

Erä 1
3 578 Alisa Seilonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 1289 Catherine Nyabamba Tampereen Pyrintö
5 1553 Sohvi Kenttälä Vehmaisten Urheilijat
6 107 Eeva Parviainen Espoon Tapiot
7 1383 Sanja Karhunen Tapanilan Erä

Erä 2
3 1228 Tuuli Ingman Tampereen Pyrintö
4 1432 Vilma Harilainen Turun Weikot Yleisurheilu
5 1488 Venla Lahtinen Valkeakosken Haka
6 827 Milja Mahlavuori Lappeenrannan Urheilu-Miehet
7 196 Christina Hammarlund Helsingfors IFK
8 695 Lydia Bask Kokkolan Veikot

Erä 3
3 1398 Aada Määttälä Toholammin Urheilijat
4 1348 Vilma Väliharju Tampereen Pyrintö
5 680 Jelizaveta Tsubareva Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
6 1033 Saara Lahtinen Padasjoen Yritys
7 352 Anniina Ahvenharju Hämeenlinnan Tarmo
8 508 Aava Kipinä Joensuun Kataja

Erä 4
3 211 Inka Pöyry Helsingfors IFK
4 1519 Nea Melkko Vantaan Salamat
5 1113 Vanessa Lindberg Riihimäen Kisko
6 1522 Emmi Parhiala Vantaan Salamat
7 1607 Iida Kokkonen Viipurin Urheilijat

Erä 5
3 1172 Carla Liukkonen Sjundeå IF
4 1221 Eerika Heiskala Tampereen Pyrintö
5 1128 Erin Kainulainen Savonlinnan Riento
6 1307 Silja Rossi Tampereen Pyrintö
7 151 Noomi Korkatti Gamlakarleby IF
8 854 Semina Kozic Larsmo IF

Erä 6
3 715 Laura Loponen Kuivasjärven Aura
4 1469 Ella Kärki Vaasan Vasama
5 1274 Heta Luoto Tampereen Pyrintö
6 124 Saga Sonkamo Espoon Tapiot
7 1560 Aamu Oksanen Vehmaisten Urheilijat

Erä 7
3 711 Julia Jäälinoja Kuivasjärven Aura
4 748 Riina Heino Lahden Ahkera
5 758 Minttu Kaukonen Lahden Ahkera
6 103 Hilda Oila Espoon Tapiot
7 254 Laura Kiviluoma Helsingin Kisa-Veikot

Erä 8
3 83 Alisa Laukkarinen Espoon Tapiot
4 447 Alicia Björkvik IK Falken
5 322 Inkamari Letto Hyvinkään seudun Urheilijat
6 314 Netta Jakonen Hyvinkään seudun Urheilijat
7 221 Gerda Tamm Helsingfors IFK
8 607 Tanja Kekki Kangasalan Urheilijat -68

Erä 9
3 1104 Viveka Loukola Raision Kuula
4 64 Elisa Jääskeläinen Espoon Tapiot
5 424 Laura Ström IF Nykarlebynejden
6 782 Janna Pulkkinen Lahden Ahkera
7 559 Nelli Pajula Jyväskylän Kenttäurheilijat

Erä 10
3 386 Erika Välkkynen Hämeenlinnan Tarmo
4 721 Jatta Nurmela Kuivasjärven Aura
5 832 Anniina Piitulainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
6 1234 Tiia Jäntti Tampereen Pyrintö
7 202 Mimosa Kylmälä Helsingfors IFK
8 590 Lotta Voutilainen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Erä 11
3 14 Gisela Bergström Borgå Akilles
4 1056 Inkeri Ahokas Porin Yleisurheilu
5 1482 Venla Konola Valkeakosken Haka
6 838 Ella Turtiainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
7 1598 Noora Suojanen Viialan Valtti
8 1109 Helmi Aalto Riihimäen Kisko

Erä 12
3 1287 Anni Nurminen Tampereen Pyrintö
4 528 Elli Huovinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 256 Mona Korelin Helsingin Kisa-Veikot
6 1229 Kiona Inkilä Tampereen Pyrintö
7 1285 Vilja Mäkynen Tampereen Pyrintö
8 972 Ljudmila Pozdnjakova Nevskaja

Erä 13
3 42 Nora Lindahl Esbo IF
4 1530 Emilia Vaahtola Vantaan Salamat
5 1608 Anni Komulainen Viipurin Urheilijat
6 1352 Enna Eho Tampereen Urheilijat -38
7 154 Matilda Lillkåla Gamlakarleby IF
8 853 Emma Haglund Larsmo IF

Erä 14
3 33 Ina Appelqvist Esbo IF
4 663 Nora Koskela-Koivisto Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
5 581 Mimmi Sihvonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 676 Iita Räisänen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
7 207 Emma Nyström Helsingfors IFK
8 656 Ida Cardona Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Erä 15
3 1223 Anniina Huura Tampereen Pyrintö
4 53 Laura Einamo Espoon Tapiot
5 277 Jade Nyman Helsingin Kisa-Veikot
6 657 Iida Haajanen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
7 458 Lisa Sundqvist If Nykarlebynejden
8 461 Iida Luoma-Aho Iitin Pyrintö

Erä 16
3 679 Liina Tervo Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
4 790 Ilona Saarikunnas Lahden Ahkera
5 1169 Tilda Korhonen Siilinjärven Ponnistus
6 929 Sini Hatakka Länsi-Uudenmaan Urheilijat
7 1216 Sara Hakkari Tampereen Pyrintö
8 862 Felicia Vikström Larsmo IF

Erä 17
3 636 Eerika Koivuniemi Kauhavan Wisa
4 642 Salla Koskimäki Kaustisen Pohjan-Veikot
5 1435 Essi Hokkanen Turun Weikot Yleisurheilu
6 101 Fiia Nurmi Espoon Tapiot
7 1259 Sonja Lahti Tampereen Pyrintö
8 857 Lotta Martin Larsmo IF

T11 1000 m

Erä 1
1 1265 Emmi Leinonen Tampereen Pyrintö
2 103 Hilda Oila Espoon Tapiot
3 1227 Tilda Ilveskoski Tampereen Pyrintö
4 251 Pauliina Kallio Helsingin Kisa-Veikot
5 657 Iida Haajanen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
6 491 Lotta Jalonen Janakkalan Jana
7 824 Aino Liikkanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
8 1080 Anni Välimäki Porin Yleisurheilu
9 1259 Sonja Lahti Tampereen Pyrintö
10 424 Laura Ström IF Nykarlebynejden
11 1229 Kiona Inkilä Tampereen Pyrintö
12 1279 Venla Melartin Tampereen Pyrintö
13 221 Gerda Tamm Helsingfors IFK
14 1560 Aamu Oksanen Vehmaisten Urheilijat
15 1330 Helmi Tarkiainen Tampereen Pyrintö
16 1250 Jenna Korpela Tampereen Pyrintö
17 1285 Vilja Mäkynen Tampereen Pyrintö
18 1216 Sara Hakkari Tampereen Pyrintö
19 1234 Tiia Jäntti Tampereen Pyrintö
20 1221 Eerika Heiskala Tampereen Pyrintö
21 254 Laura Kiviluoma Helsingin Kisa-Veikot
22 202 Mimosa Kylmälä Helsingfors IFK

Erä 2
1 1557 Krista Manninen Vehmaisten Urheilijat
2 1082 Carla Jalkanen Porvoon Urheilijat
3 1173 Noomi Malmgren Sjundeå IF
4 1111 Emmi Hietanen Riihimäen Kisko
5 1113 Vanessa Lindberg Riihimäen Kisko
6 314 Netta Jakonen Hyvinkään seudun Urheilijat
7 207 Emma Nyström Helsingfors IFK
8 256 Mona Korelin Helsingin Kisa-Veikot
9 1043 Neea-Maria Joki Pohjan Koitto
10 1373 Serafina Salmi Tampereen Urheilijat -38
11 1084 Nea Niemi Porvoon Urheilijat
13 771 Venla Läderberg Lahden Ahkera
14 977 Riia Hiitelä Nokian Urheilijat
15 663 Nora Koskela-Koivisto Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
16 450 Chantelle Finne IK Falken
17 584 Mimosa Teerijoki Jyväskylän Kenttäurheilijat
18 1169 Tilda Korhonen Siilinjärven Ponnistus
19 1492 Veera Ruhanen Valkeakosken Haka
20 1128 Erin Kainulainen Savonlinnan Riento
21 1289 Catherine Nyabamba Tampereen Pyrintö
22 64 Elisa Jääskeläinen Espoon Tapiot
23 929 Sini Hatakka Länsi-Uudenmaan Urheilijat

T11 60 m aj

Erä 1
5 1502 Ilona Lampila Vammalan seudun Voima
6 1519 Nea Melkko Vantaan Salamat
7 1633 Sanni Lento Ylöjärven Urheilijat

Erä 2
3 1432 Vilma Harilainen Turun Weikot Yleisurheilu
4 1398 Aada Määttälä Toholammin Urheilijat
5 1227 Tilda Ilveskoski Tampereen Pyrintö
6 1229 Kiona Inkilä Tampereen Pyrintö
7 1383 Sanja Karhunen Tapanilan Erä
8 1435 Essi Hokkanen Turun Weikot Yleisurheilu

Erä 3
3 1043 Neea-Maria Joki Pohjan Koitto
4 955 Emma Rönkä Mäntsälän Urheilijat
5 853 Emma Haglund Larsmo IF
6 862 Felicia Vikström Larsmo IF
7 857 Lotta Martin Larsmo IF
8 972 Ljudmila Pozdnjakova Nevskaja

Erä 4
3 854 Semina Kozic Larsmo IF
4 680 Jelizaveta Tsubareva Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
5 656 Ida Cardona Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
6 667 Vilma Mikkola Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
7 670 Siiri Nikula Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
8 711 Julia Jäälinoja Kuivasjärven Aura

Erä 5
3 679 Liina Tervo Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
4 657 Iida Haajanen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
5 380 Vilma Toivonen Hämeenlinnan Tarmo
6 384 Jenniina Virtanen Hämeenlinnan Tarmo
7 548 Nanna Leivonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 663 Nora Koskela-Koivisto Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Erä 6
3 352 Anniina Ahvenharju Hämeenlinnan Tarmo
4 251 Pauliina Kallio Helsingin Kisa-Veikot
5 211 Inka Pöyry Helsingfors IFK
6 221 Gerda Tamm Helsingfors IFK
7 277 Jade Nyman Helsingin Kisa-Veikot
8 314 Netta Jakonen Hyvinkään seudun Urheilijat

Erä 7
3 196 Christina Hammarlund Helsingfors IFK
4 124 Saga Sonkamo Espoon Tapiot
5 101 Fiia Nurmi Espoon Tapiot
6 64 Elisa Jääskeläinen Espoon Tapiot
7 83 Alisa Laukkarinen Espoon Tapiot
8 53 Laura Einamo Espoon Tapiot

Erä 8
3 47 Oona Räisänen Esbo IF
4 1554 Viveka Kuivalahti Vehmaisten Urheilijat
5 491 Lotta Jalonen Janakkalan Jana
6 1352 Enna Eho Tampereen Urheilijat -38
7 1243 Oona Kaukonen Tampereen Pyrintö
8 1259 Sonja Lahti Tampereen Pyrintö

Erä 9
3 782 Janna Pulkkinen Lahden Ahkera
4 508 Aava Kipinä Joensuun Kataja
5 827 Milja Mahlavuori Lappeenrannan Urheilu-Miehet
6 766 Sohvi Laine Lahden Ahkera
7 832 Anniina Piitulainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
8 1570 Aada Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot

Erä 10
3 1169 Tilda Korhonen Siilinjärven Ponnistus
4 447 Alicia Björkvik IK Falken
5 1228 Tuuli Ingman Tampereen Pyrintö
6 1223 Anniina Huura Tampereen Pyrintö
7 1469 Ella Kärki Vaasan Vasama
8 838 Ella Turtiainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet

Erä 11
3 528 Elli Huovinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 771 Venla Läderberg Lahden Ahkera
5 1330 Helmi Tarkiainen Tampereen Pyrintö
6 748 Riina Heino Lahden Ahkera
7 642 Salla Koskimäki Kaustisen Pohjan-Veikot
8 256 Mona Korelin Helsingin Kisa-Veikot

Erä 12
3 882 Kristiina Laitinen Lempäälän Kisa
4 1580 Anette Saalismaa Veitsiluodon Kisaveikot
5 790 Ilona Saarikunnas Lahden Ahkera
6 1287 Anni Nurminen Tampereen Pyrintö
7 1113 Vanessa Lindberg Riihimäen Kisko
8 1128 Erin Kainulainen Savonlinnan Riento

Erä 13
3 1173 Noomi Malmgren Sjundeå IF
4 578 Alisa Seilonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 1104 Viveka Loukola Raision Kuula
6 1172 Carla Liukkonen Sjundeå IF
7 1348 Vilma Väliharju Tampereen Pyrintö
8 715 Laura Loponen Kuivasjärven Aura

T11 Korkeus

Erä 1
1 721 Jatta Nurmela Kuivasjärven Aura
2 1287 Anni Nurminen Tampereen Pyrintö
3 931 Adriana Kalymialaris Länsi-Uudenmaan Urheilijat
4 1265 Emmi Leinonen Tampereen Pyrintö
5 853 Emma Haglund Larsmo IF
6 1043 Neea-Maria Joki Pohjan Koitto
7 854 Semina Kozic Larsmo IF
8 748 Riina Heino Lahden Ahkera
9 1216 Sara Hakkari Tampereen Pyrintö
10 1052 Viivi Raudasoja Pohjan Koitto
11 53 Laura Einamo Espoon Tapiot
12 790 Ilona Saarikunnas Lahden Ahkera
13 1259 Sonja Lahti Tampereen Pyrintö
14 1166 Emila Väistö Seinäjoen Seudun Urheilijat
15 1469 Ella Kärki Vaasan Vasama
16 1279 Venla Melartin Tampereen Pyrintö
17 827 Milja Mahlavuori Lappeenrannan Urheilu-Miehet
18 103 Hilda Oila Espoon Tapiot
19 143 Maisa-Kaisla Tuomola Forssan Salama
20 696 Teea Jestoi Kokkolan Veikot
21 584 Mimosa Teerijoki Jyväskylän Kenttäurheilijat
22 1113 Vanessa Lindberg Riihimäen Kisko
23 1234 Tiia Jäntti Tampereen Pyrintö
24 1250 Jenna Korpela Tampereen Pyrintö
25 1330 Helmi Tarkiainen Tampereen Pyrintö
26 1348 Vilma Väliharju Tampereen Pyrintö
27 929 Sini Hatakka Länsi-Uudenmaan Urheilijat
28 1285 Vilja Mäkynen Tampereen Pyrintö
29 14 Gisela Bergström Borgå Akilles
30 322 Inkamari Letto Hyvinkään seudun Urheilijat
31 1243 Oona Kaukonen Tampereen Pyrintö
32 697 Mia Känsäkangas Kokkolan Veikot
33 758 Minttu Kaukonen Lahden Ahkera
34 1230 Sofia Irmola Tampereen Pyrintö
35 83 Alisa Laukkarinen Espoon Tapiot
36 1354 Viivi Jokinen Tampereen Urheilijat -38
37 663 Nora Koskela-Koivisto Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
38 1228 Tuuli Ingman Tampereen Pyrintö
39 1109 Helmi Aalto Riihimäen Kisko
40 107 Eeva Parviainen Espoon Tapiot
41 548 Nanna Leivonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
42 972 Ljudmila Pozdnjakova Nevskaja
43 491 Lotta Jalonen Janakkalan Jana
44 1454 Roosa Vuorenmaa Ulvila Sport Team
45 667 Vilma Mikkola Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
46 636 Eerika Koivuniemi Kauhavan Wisa
47 1229 Kiona Inkilä Tampereen Pyrintö
48 1223 Anniina Huura Tampereen Pyrintö

T11 Pituus

Erä 1
1 1607 Iida Kokkonen Viipurin Urheilijat
2 1033 Saara Lahtinen Padasjoen Yritys
3 862 Felicia Vikström Larsmo IF
4 882 Kristiina Laitinen Lempäälän Kisa
5 680 Jelizaveta Tsubareva Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
6 254 Laura Kiviluoma Helsingin Kisa-Veikot
7 1554 Viveka Kuivalahti Vehmaisten Urheilijat
8 1488 Venla Lahtinen Valkeakosken Haka
9 1598 Noora Suojanen Viialan Valtti
10 124 Saga Sonkamo Espoon Tapiot
11 1383 Sanja Karhunen Tapanilan Erä
12 154 Matilda Lillkåla Gamlakarleby IF
13 782 Janna Pulkkinen Lahden Ahkera
14 1354 Viivi Jokinen Tampereen Urheilijat -38
15 1352 Enna Eho Tampereen Urheilijat -38
16 1216 Sara Hakkari Tampereen Pyrintö
17 532 Emilia Immonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
18 1234 Tiia Jäntti Tampereen Pyrintö
19 1608 Anni Komulainen Viipurin Urheilijat
20 1250 Jenna Korpela Tampereen Pyrintö
21 202 Mimosa Kylmälä Helsingfors IFK
22 1285 Vilja Mäkynen Tampereen Pyrintö
23 207 Emma Nyström Helsingfors IFK
24 581 Mimmi Sihvonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
25 1166 Emila Väistö Seinäjoen Seudun Urheilijat
26 458 Lisa Sundqvist If Nykarlebynejden
27 1570 Aada Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot
28 1580 Anette Saalismaa Veitsiluodon Kisaveikot
29 47 Oona Räisänen Esbo IF
30 818 Elisa Hilska Lappeenrannan Urheilu-Miehet

Erä 2
1 251 Pauliina Kallio Helsingin Kisa-Veikot
2 656 Ida Cardona Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
3 256 Mona Korelin Helsingin Kisa-Veikot
4 929 Sini Hatakka Länsi-Uudenmaan Urheilijat
5 1109 Helmi Aalto Riihimäen Kisko
6 314 Netta Jakonen Hyvinkään seudun Urheilijat
7 151 Noomi Korkatti Gamlakarleby IF
8 771 Venla Läderberg Lahden Ahkera
9 827 Milja Mahlavuori Lappeenrannan Urheilu-Miehet
10 1243 Oona Kaukonen Tampereen Pyrintö
11 824 Aino Liikkanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
12 1274 Heta Luoto Tampereen Pyrintö
13 853 Emma Haglund Larsmo IF
14 491 Lotta Jalonen Janakkalan Jana
15 103 Hilda Oila Espoon Tapiot
16 854 Semina Kozic Larsmo IF
17 758 Minttu Kaukonen Lahden Ahkera
18 838 Ella Turtiainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
19 1530 Emilia Vaahtola Vantaan Salamat
20 1279 Venla Melartin Tampereen Pyrintö
21 461 Iida Luoma-Aho Iitin Pyrintö
22 107 Eeva Parviainen Espoon Tapiot
23 559 Nelli Pajula Jyväskylän Kenttäurheilijat
24 1221 Eerika Heiskala Tampereen Pyrintö
25 1432 Vilma Harilainen Turun Weikot Yleisurheilu
26 380 Vilma Toivonen Hämeenlinnan Tarmo
27 1435 Essi Hokkanen Turun Weikot Yleisurheilu
28 1307 Silja Rossi Tampereen Pyrintö

Erä 3
1 33 Ina Appelqvist Esbo IF
2 322 Inkamari Letto Hyvinkään seudun Urheilijat
3 447 Alicia Björkvik IK Falken
4 1228 Tuuli Ingman Tampereen Pyrintö
5 832 Anniina Piitulainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
6 1128 Erin Kainulainen Savonlinnan Riento
7 64 Elisa Jääskeläinen Espoon Tapiot
8 53 Laura Einamo Espoon Tapiot
9 1549 Tove Siegfrids Vasa IS
10 676 Iita Räisänen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
11 42 Nora Lindahl Esbo IF
12 469 Maisa Koponen Ikaalisten Urheilijat
13 874 Veera Alanen Lempäälän Kisa
14 386 Erika Välkkynen Hämeenlinnan Tarmo
15 1330 Helmi Tarkiainen Tampereen Pyrintö
16 1522 Emmi Parhiala Vantaan Salamat
17 101 Fiia Nurmi Espoon Tapiot
18 790 Ilona Saarikunnas Lahden Ahkera
19 766 Sohvi Laine Lahden Ahkera

Erä 4
1 715 Laura Loponen Kuivasjärven Aura
2 636 Eerika Koivuniemi Kauhavan Wisa
3 1104 Viveka Loukola Raision Kuula
4 711 Julia Jäälinoja Kuivasjärven Aura
5 211 Inka Pöyry Helsingfors IFK
6 1348 Vilma Väliharju Tampereen Pyrintö
7 642 Salla Koskimäki Kaustisen Pohjan-Veikot
8 578 Alisa Seilonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
9 679 Liina Tervo Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
10 972 Ljudmila Pozdnjakova Nevskaja
11 83 Alisa Laukkarinen Espoon Tapiot
12 1469 Ella Kärki Vaasan Vasama
13 14 Gisela Bergström Borgå Akilles
14 1287 Anni Nurminen Tampereen Pyrintö
15 528 Elli Huovinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
16 1223 Anniina Huura Tampereen Pyrintö
17 1398 Aada Määttälä Toholammin Urheilijat
18 721 Jatta Nurmela Kuivasjärven Aura
19 1633 Sanni Lento Ylöjärven Urheilijat
20 584 Mimosa Teerijoki Jyväskylän Kenttäurheilijat
21 1519 Nea Melkko Vantaan Salamat
22 398 Teodora Westerlund IF Drott
23 1056 Inkeri Ahokas Porin Yleisurheilu
24 657 Iida Haajanen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

T11 Kuula

Erä 1
1 124 Saga Sonkamo Espoon Tapiot
2 766 Sohvi Laine Lahden Ahkera
3 33 Ina Appelqvist Esbo IF
4 380 Vilma Toivonen Hämeenlinnan Tarmo
5 1172 Carla Liukkonen Sjundeå IF
6 1114 Emmi Malo Riihimäen Kisko
7 1549 Tove Siegfrids Vasa IS
8 1354 Viivi Jokinen Tampereen Urheilijat -38
9 1109 Helmi Aalto Riihimäen Kisko
10 642 Salla Koskimäki Kaustisen Pohjan-Veikot
11 955 Emma Rönkä Mäntsälän Urheilijat
12 667 Vilma Mikkola Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
13 532 Emilia Immonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
14 1097 Viivi Taipale Pälkäneen Luja-Lukko
15 607 Tanja Kekki Kangasalan Urheilijat -68
16 584 Mimosa Teerijoki Jyväskylän Kenttäurheilijat
17 1307 Silja Rossi Tampereen Pyrintö
18 483 Emilia Latva-Koivisto Ilmajoen Kisailijat
19 1166 Emila Väistö Seinäjoen Seudun Urheilijat
20 211 Inka Pöyry Helsingfors IFK
21 548 Nanna Leivonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
22 277 Jade Nyman Helsingin Kisa-Veikot
23 1607 Iida Kokkonen Viipurin Urheilijat
24 1580 Anette Saalismaa Veitsiluodon Kisaveikot
25 782 Janna Pulkkinen Lahden Ahkera
26 221 Gerda Tamm Helsingfors IFK
27 47 Oona Räisänen Esbo IF
28 1104 Viveka Loukola Raision Kuula
29 882 Kristiina Laitinen Lempäälän Kisa
30 1265 Emmi Leinonen Tampereen Pyrintö
31 1250 Jenna Korpela Tampereen Pyrintö
32 1111 Emmi Hietanen Riihimäen Kisko
33 715 Laura Loponen Kuivasjärven Aura
34 1279 Venla Melartin Tampereen Pyrintö
35 692 Lyydia Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
36 1530 Emilia Vaahtola Vantaan Salamat
37 1522 Emmi Parhiala Vantaan Salamat
38 857 Lotta Martin Larsmo IF
39 14 Gisela Bergström Borgå Akilles
40 1424 Pinja Naula Turun Urheiluliitto
41 1570 Aada Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot
42 559 Nelli Pajula Jyväskylän Kenttäurheilijat
43 987 Bettina Heikkilä Noormarkun Nopsa
44 107 Eeva Parviainen Espoon Tapiot
45 207 Emma Nyström Helsingfors IFK
46 384 Jenniina Virtanen Hämeenlinnan Tarmo

T11 Kiekko

Erä 1
1 1172 Carla Liukkonen Sjundeå IF
2 532 Emilia Immonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
3 581 Mimmi Sihvonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 667 Vilma Mikkola Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
5 758 Minttu Kaukonen Lahden Ahkera
6 1265 Emmi Leinonen Tampereen Pyrintö
7 1570 Aada Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot
8 1274 Heta Luoto Tampereen Pyrintö
9 1111 Emmi Hietanen Riihimäen Kisko
10 748 Riina Heino Lahden Ahkera
11 1114 Emmi Malo Riihimäen Kisko
12 590 Lotta Voutilainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
13 380 Vilma Toivonen Hämeenlinnan Tarmo
14 771 Venla Läderberg Lahden Ahkera
15 818 Elisa Hilska Lappeenrannan Urheilu-Miehet
16 1432 Vilma Harilainen Turun Weikot Yleisurheilu
17 47 Oona Räisänen Esbo IF
18 1289 Catherine Nyabamba Tampereen Pyrintö
19 1354 Viivi Jokinen Tampereen Urheilijat -38
20 1307 Silja Rossi Tampereen Pyrintö
21 607 Tanja Kekki Kangasalan Urheilijat -68
22 1580 Anette Saalismaa Veitsiluodon Kisaveikot
23 882 Kristiina Laitinen Lempäälän Kisa
24 1243 Oona Kaukonen Tampereen Pyrintö
25 692 Lyydia Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
26 1097 Viivi Taipale Pälkäneen Luja-Lukko
27 1352 Enna Eho Tampereen Urheilijat -38
28 1435 Essi Hokkanen Turun Weikot Yleisurheilu
29 548 Nanna Leivonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
30 1166 Emila Väistö Seinäjoen Seudun Urheilijat
31 483 Emilia Latva-Koivisto Ilmajoen Kisailijat

T11 4 x 100 m

Erä 1
1 0 Tampereen Pyrintö 3
2 0 Tampereen Pyrintö 6
3 0 Vehmaisten Urheilijat 1
4 0 Tampereen Pyrintö 7
5 0 Tampereen Urheilijat -38 1
6 0 Tampereen Pyrintö 5
7 0 Tampereen Pyrintö 2
8 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 1
9 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 3
10 0 Espoon Tapiot 4
11 0 Espoon Tapiot 3
12 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 2
13 0 Espoon Tapiot 5
14 0 Espoon Tapiot 1
15 0 Helsingfors Ifk 1
16 0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 1
17 0 Helsingin Kisa-Veikot 1
18 0 Helsingfors Ifk 2
19 0 Espoon Tapiot 2
20 0 Hämeenlinnan Tarmo 1
21 0 Riihimäen Kisko 1
22 0 Tampereen Pyrintö 1
23 0 Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1
24 0 Larsmo If 1
25 0 Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1
26 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 4
27 0 Porin Yleisurheilu 1
28 0 Lahden Ahkera 1
29 0 Lahden Ahkera 2
30 0 Liedon Parma 1
31 0 Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1

T11 4 x 60 m aj

Erä 1
1 0 Tampereen Pyrintö 5
2 0 Tampereen Pyrintö 6
3 0 Tampereen Pyrintö 3
4 0 Vehmaisten Urheilijat 1
5 0 Tampereen Pyrintö 2
6 0 Tampereen Pyrintö 7
7 0 Espoon Tapiot 2
8 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 2
9 0 Espoon Tapiot 1
10 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 1
11 0 Espoon Tapiot 4
12 0 Helsingfors Ifk 2
13 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 3
14 0 Helsingfors Ifk 1
15 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 4
16 0 Hämeenlinnan Tarmo 1
17 0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 1
18 0 Espoon Tapiot 3
19 0 Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1
20 0 Larsmo If 1
21 0 Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1
22 0 Kuivasjärven Aura 1
23 0 Riihimäen Kisko 1
24 0 Tampereen Pyrintö 1
25 0 Lahden Ahkera 2
26 0 Lahden Ahkera 1
27 0 Helsingin Kisa-Veikot 1
28 0 Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1

T12 60 m

Erä 1
1 287 Helmi Saukkonen Helsingin Kisa-Veikot
2 1070 Ella Lindström Porin Yleisurheilu
3 752 Minea Hölsö Lahden Ahkera
4 1464 Emilia Vienonen Urjalan Urheilijat
5 1367 Aleksina Lehtonen Tampereen Urheilijat -38
6 265 Linda Leveelahti Helsingin Kisa-Veikot
7 209 Ethel Piksilä Helsingfors IFK
8 270 Elina Mettälä Helsingin Kisa-Veikot
9 689 Anni Koivunen Kiukaisten Kisailijat

Erä 2
1 359 Maryana Ishanova Hämeenlinnan Tarmo
2 971 Aleksandra Poteenko Nevskaja
3 1339 Saga Vanninen Tampereen Pyrintö
4 1049 Jenna-Emilia Piirainen Pohjan Koitto
5 1379 Essi Hietula Tapanilan Erä
6 112 Ellinoora Riikinsaari Espoon Tapiot
7 436 Malin Tillander IF Sibbo-Vargarna
8 717 Viivi Myllyaho Kuivasjärven Aura
9 1232 Vilma Itälinna Tampereen Pyrintö

Erä 3
1 1388 Mandi Manu Tapanilan Erä
2 1245 Elisa Keinonen Tampereen Pyrintö
3 964 Elisaveta Ivanova Nevskaja
4 1044 Anni Karanta Pohjan Koitto
5 1380 Milla Hietula Tapanilan Erä
6 509 Aada Kokko Joensuun Kataja
7 245 Ada Gråsten Helsingin Kisa-Veikot
8 1340 Sofia Vesanen Tampereen Pyrintö
9 1155 Aada Mikkilä Seinäjoen Seudun Urheilijat

Erä 4
2 1064 Vera Karttunen Porin Yleisurheilu
3 1528 Lia Souris Vantaan Salamat
4 1573 Kerttu Kannala Veitsiluodon Kisaveikot
5 953 Silja Nieminen Mäntsälän Urheilijat
6 1512 Katri Kaijanniemi Vantaan Salamat
7 457 Olivia Nabb If Femman
8 194 Amanda Ekblom Helsingfors IFK
9 405 Iisa Jaatinen IF Femman

Erä 5
1 1550 Elin Snellman Vasa IS
2 1349 Aino Yli-Hannuksela Tampereen Pyrintö
3 1041 Enni Aula Pohjan Koitto
4 310 Aura Niiranen Hyvinkään Seudun Urheilijat
5 770 Veera Lehtinen Lahden Ahkera
6 1302 Sade Railevirta Tampereen Pyrintö
7 1183 Jessica Hämäläinen Säkylän Urheilijat
8 678 Hanna-Maija Siltanen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
9 109 Anna Pursiainen Espoon Tapiot

Erä 6
2 390 Lova Forsman IF Drott
3 1138 Saara Niittymäki Savonlinnan Riento
4 1036 Erika Kuusijärvi Perniön Urheilijat
5 464 Annukka Vainonen Iitin Pyrintö
6 792 Nea Savola Lahden Ahkera
7 1381 Alisa Hollmen Tapanilan Erä
8 573 Heidi Salminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
9 995 Charlotta Pettersson Noormarkun Nopsa

Erä 7
1 833 Juuli Piitulainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
2 1168 Sofia Ylinen Seinäjoen Seudun Urheilijat
3 1540 Fanny Forsman Vasa IS
4 1505 Lilli Virtanen Vammalan seudun Voima
5 255 Mimi Kontala Helsingin Kisa-Veikot
6 292 Katariina Sohlberg Helsingin Kisa-Veikot
7 741 Senja Roos Kärkölän Kisa-Veikot
8 56 Aino-Maija Haataja Espoon Tapiot
9 681 Margarita Tsubareva Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Erä 8
1 990 Jemina Kujala Noormarkun Nopsa
2 313 Noora Hietala Hyvinkään seudun Urheilijat
3 298 Aleksandra Viljanen Helsingin Kisa-Veikot
4 87 Liisa Lintula Espoon Tapiot
5 1290 Lilian Nymark Tampereen Pyrintö
6 1136 Ella Naapuri Savonlinnan Riento
7 1015 Siiri Hihnala Oulun Pyrintö
8 1063 Liinu Karjala Porin Yleisurheilu
9 763 Veera Koskinen Lahden Ahkera

Erä 9
1 777 Roosa Olin Lahden Ahkera
2 32 Silja Andersson Esbo IF
3 1212 Fanni Grundström Tampereen Pyrintö
4 1341 Hertta Vihreälehto Tampereen Pyrintö
5 645 Iida Vuorjoki Kempeleen Kiri
6 1480 Veera Karjalainen Valkeakosken Haka
7 267 Sanni Markkanen Helsingin Kisa-Veikot
8 655 Asta Bull Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
9 594 Gea Zitting Jyväskylän Kenttäurheilijat

Erä 10
1 698 Sanni Laitalainen Kokkolan Veikot
2 576 Riikka Savolainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
3 1446 Sanni Papinkivi Turun Weikot Yleisurheilu
4 556 Johanna Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 1343 Salli Vuojela Tampereen Pyrintö
6 337 Emma Rovasalo Hyvinkään seudun Urheilijat
7 199 Anita Johnson Helsingfors IFK
8 1215 Maiju Haikka Tampereen Pyrintö
9 1428 Ilona Ruohola Turun Urheiluliitto

Erä 11
1 640 Maria Jääskä Kaustisen Pohjan-Veikot
2 321 Laila Lehtinen Hyvinkään seudun Urheilijat
3 596 Emilia Marjakoski Kaipolan Vire
4 1548 Janna Siegfrids Vasa IS
5 1022 Eveliina Lehtola Oulun Pyrintö
6 258 Nikita Kumpulainen Helsingin Kisa-Veikot
7 400 Hanna Ehn IF Femman
8 1374 Elli Salonen Tampereen Urheilijat -38
9 1643 Piia Kalliomäki Äänekosken Urheilijat

Erä 12
1 785 Pinja Ruoho Lahden Ahkera
2 801 Essi Tuukkanen Lahden Ahkera
3 1010 Sofia Martinkauppi Oriveden Ponnistus
4 188 Vilma Ahvenainen Helsingfors IFK
5 231 Jonna Äikää Helsingfors IFK
6 1312 Viivi Salminen Tampereen Pyrintö
7 189 Adele Aiho Helsingfors IFK
8 137 Nella Varjas Espoon Tapiot
9 1273 Iida Luoma Tampereen Pyrintö

T12 1000 m

Erä 1
1 971 Aleksandra Poteenko Nevskaja
2 464 Annukka Vainonen Iitin Pyrintö
3 1091 Siina Kanerva Pälkäneen Luja-Lukko
4 1266 Enna Leinonen Tampereen Pyrintö
5 1379 Essi Hietula Tapanilan Erä
6 852 Nora Finholm Larsmo IF
7 449 Laura Byström IK Falken
8 1063 Liinu Karjala Porin Yleisurheilu
9 493 Pinja Kourula Janakkalan Jana
10 1212 Fanni Grundström Tampereen Pyrintö
11 1349 Aino Yli-Hannuksela Tampereen Pyrintö
12 953 Silja Nieminen Mäntsälän Urheilijat
13 678 Hanna-Maija Siltanen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
14 1092 Anna-Sofia Koivisto Pälkäneen Luja-Lukko
15 1512 Katri Kaijanniemi Vantaan Salamat
16 87 Liisa Lintula Espoon Tapiot
17 199 Anita Johnson Helsingfors IFK
18 209 Ethel Piksilä Helsingfors IFK
19 1388 Mandi Manu Tapanilan Erä
20 1136 Ella Naapuri Savonlinnan Riento

Erä 2
1 1081 Jessica Hjort Porvoon Urheilijat
2 570 Venla Saari Jyväskylän Kenttäurheilijat
3 816 Emma Hietaranta Lappeenrannan Urheilu-Miehet
4 498 Ilona Mononen Janakkalan Jana
5 270 Elina Mettälä Helsingin Kisa-Veikot
6 1102 Jeannette Latva Raision Kuula
7 1049 Jenna-Emilia Piirainen Pohjan Koitto
8 1185 Vilma Kuusrainen Säkylän Urheilijat
9 267 Sanni Markkanen Helsingin Kisa-Veikot
10 845 Emmi Hietala Lapuan Virkiä
11 1503 Veera Mattila Vammalan seudun Voima
12 610 Silja Lamminmäki Kangasalan Urheilijat -68
13 573 Heidi Salminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
14 1341 Hertta Vihreälehto Tampereen Pyrintö
15 1154 Inka Metsämäki Seinäjoen Seudun Urheilijat
16 922 Laura Paakkola Limingan Niittomiehet
17 916 Inkeri Kylmänen Limingan Niittomiehet
18 1617 Emilia Voutilainen Viipurin Urheilijat
19 1012 Oona Viljanen Oriveden Ponnistus
20 801 Essi Tuukkanen Lahden Ahkera
21 601 Ella Ala-Lahti Kangasalan Urheilijat -68
22 188 Vilma Ahvenainen Helsingfors IFK

T12 60 m aj

Erä 1
2 1592 Janna Vihtkari Vihdin Viesti
3 1464 Emilia Vienonen Urjalan Urheilijat
4 1232 Vilma Itälinna Tampereen Pyrintö
5 1086 Miila Hautamäki Pyhtään Yritys
6 1266 Enna Leinonen Tampereen Pyrintö
7 1540 Fanny Forsman Vasa IS

Erä 2
1 1049 Jenna-Emilia Piirainen Pohjan Koitto
2 1010 Sofia Martinkauppi Oriveden Ponnistus
3 964 Elisaveta Ivanova Nevskaja
4 624 Emilia Pyysalo Kankaanpään Seudun Leisku
5 611 Heini Mäenpää Kangasalan Urheilijat -68
6 655 Asta Bull Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
7 971 Aleksandra Poteenko Nevskaja
8 1044 Anni Karanta Pohjan Koitto

Erä 3
1 610 Silja Lamminmäki Kangasalan Urheilijat -68
2 313 Noora Hietala Hyvinkään seudun Urheilijat
3 199 Anita Johnson Helsingfors IFK
4 189 Adele Aiho Helsingfors IFK
5 231 Jonna Äikää Helsingfors IFK
6 188 Vilma Ahvenainen Helsingfors IFK
7 245 Ada Gråsten Helsingin Kisa-Veikot
8 465 Milla Aaltonen Ikaalisten Urheilijat

Erä 4
1 56 Aino-Maija Haataja Espoon Tapiot
2 258 Nikita Kumpulainen Helsingin Kisa-Veikot
3 359 Maryana Ishanova Hämeenlinnan Tarmo
4 717 Viivi Myllyaho Kuivasjärven Aura
5 134 Kerttu Valtonen Espoon Tapiot
6 1609 Nellinoora Maunula Viipurin Urheilijat
7 87 Liisa Lintula Espoon Tapiot
8 54 Amina El Mrabt Espoon Tapiot

Erä 5
1 1573 Kerttu Kannala Veitsiluodon Kisaveikot
2 1302 Sade Railevirta Tampereen Pyrintö
3 137 Nella Varjas Espoon Tapiot
4 556 Johanna Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 792 Nea Savola Lahden Ahkera
6 1505 Lilli Virtanen Vammalan seudun Voima
7 1341 Hertta Vihreälehto Tampereen Pyrintö
8 255 Mimi Kontala Helsingin Kisa-Veikot

Erä 6
1 509 Aada Kokko Joensuun Kataja
2 741 Senja Roos Kärkölän Kisa-Veikot
3 645 Iida Vuorjoki Kempeleen Kiri
4 995 Charlotta Pettersson Noormarkun Nopsa
5 1168 Sofia Ylinen Seinäjoen Seudun Urheilijat
6 478 Annukka Etelämäki Ilmajoen Kisailijat
7 816 Emma Hietaranta Lappeenrannan Urheilu-Miehet
8 1064 Vera Karttunen Porin Yleisurheilu

Erä 7
1 752 Minea Hölsö Lahden Ahkera
2 265 Linda Leveelahti Helsingin Kisa-Veikot
3 287 Helmi Saukkonen Helsingin Kisa-Veikot
4 1155 Aada Mikkilä Seinäjoen Seudun Urheilijat
5 576 Riikka Savolainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 1015 Siiri Hihnala Oulun Pyrintö
7 111 Lotta Putkiranta Espoon Tapiot
8 573 Heidi Salminen Jyväskylän Kenttäurheilijat

T12 Korkeus

Erä 1
1 111 Lotta Putkiranta Espoon Tapiot
2 1155 Aada Mikkilä Seinäjoen Seudun Urheilijat
3 610 Silja Lamminmäki Kangasalan Urheilijat -68
4 792 Nea Savola Lahden Ahkera
5 1394 Riia Tuominen Tarvasjoen Urheilijat
6 137 Nella Varjas Espoon Tapiot
7 1573 Kerttu Kannala Veitsiluodon Kisaveikot
8 321 Laila Lehtinen Hyvinkään seudun Urheilijat
9 576 Riikka Savolainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
10 953 Silja Nieminen Mäntsälän Urheilijat
11 1022 Eveliina Lehtola Oulun Pyrintö
12 231 Jonna Äikää Helsingfors IFK
13 189 Adele Aiho Helsingfors IFK
14 556 Johanna Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
15 1619 Aronen Ada Vilppulan Veikot
16 1548 Janna Siegfrids Vasa IS
17 1012 Oona Viljanen Oriveden Ponnistus
18 1302 Sade Railevirta Tampereen Pyrintö
19 1446 Sanni Papinkivi Turun Weikot Yleisurheilu
20 596 Emilia Marjakoski Kaipolan Vire
21 255 Mimi Kontala Helsingin Kisa-Veikot
22 681 Margarita Tsubareva Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Erä 2
1 390 Lova Forsman IF Drott
2 964 Elisaveta Ivanova Nevskaja
3 87 Liisa Lintula Espoon Tapiot
4 1036 Erika Kuusijärvi Perniön Urheilijat
5 777 Roosa Olin Lahden Ahkera
6 1138 Saara Niittymäki Savonlinnan Riento
7 753 Juulia Inkinen Lahden Ahkera
8 1232 Vilma Itälinna Tampereen Pyrintö
9 1266 Enna Leinonen Tampereen Pyrintö
10 258 Nikita Kumpulainen Helsingin Kisa-Veikot
11 833 Juuli Piitulainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
12 852 Nora Finholm Larsmo IF
13 1381 Alisa Hollmen Tapanilan Erä
14 1245 Elisa Keinonen Tampereen Pyrintö
15 1063 Liinu Karjala Porin Yleisurheilu
16 359 Maryana Ishanova Hämeenlinnan Tarmo
17 112 Ellinoora Riikinsaari Espoon Tapiot
18 1064 Vera Karttunen Porin Yleisurheilu
19 1341 Hertta Vihreälehto Tampereen Pyrintö
20 270 Elina Mettälä Helsingin Kisa-Veikot
21 763 Veera Koskinen Lahden Ahkera
22 337 Emma Rovasalo Hyvinkään seudun Urheilijat
23 990 Jemina Kujala Noormarkun Nopsa

T12 Pituus

Erä 1
1 457 Olivia Nabb If Femman
2 964 Elisaveta Ivanova Nevskaja
3 971 Aleksandra Poteenko Nevskaja
4 1363 Miia Köykkä Tampereen Urheilijat -38
5 54 Amina El Mrabt Espoon Tapiot
6 1086 Miila Hautamäki Pyhtään Yritys
7 1266 Enna Leinonen Tampereen Pyrintö
8 1115 Petra Pikkarainen Riihimäen Kisko
9 1379 Essi Hietula Tapanilan Erä
10 96 Heta Neuvonen Espoon Tapiot
11 1380 Milla Hietula Tapanilan Erä
12 292 Katariina Sohlberg Helsingin Kisa-Veikot
13 56 Aino-Maija Haataja Espoon Tapiot
14 681 Margarita Tsubareva Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
15 1611 Anniina Pirkkala Viipurin Urheilijat
16 1343 Salli Vuojela Tampereen Pyrintö
17 1215 Maiju Haikka Tampereen Pyrintö
18 188 Vilma Ahvenainen Helsingfors IFK
19 777 Roosa Olin Lahden Ahkera
20 199 Anita Johnson Helsingfors IFK
21 298 Aleksandra Viljanen Helsingin Kisa-Veikot
22 209 Ethel Piksilä Helsingfors IFK
23 1388 Mandi Manu Tapanilan Erä
24 1592 Janna Vihtkari Vihdin Viesti
25 1550 Elin Snellman Vasa IS
26 649 Meea Meronen Kenttäurheilijat -58

Erä 2
1 465 Milla Aaltonen Ikaalisten Urheilijat
2 770 Veera Lehtinen Lahden Ahkera
3 1312 Viivi Salminen Tampereen Pyrintö
4 1070 Ella Lindström Porin Yleisurheilu
5 32 Silja Andersson Esbo IF
6 267 Sanni Markkanen Helsingin Kisa-Veikot
7 1049 Jenna-Emilia Piirainen Pohjan Koitto
8 258 Nikita Kumpulainen Helsingin Kisa-Veikot
9 1609 Nellinoora Maunula Viipurin Urheilijat
10 698 Sanni Laitalainen Kokkolan Veikot
11 763 Veera Koskinen Lahden Ahkera
12 112 Ellinoora Riikinsaari Espoon Tapiot
13 596 Emilia Marjakoski Kaipolan Vire
14 224 Liisa Tuusjärvi Helsingfors IFK
15 1512 Katri Kaijanniemi Vantaan Salamat
16 405 Iisa Jaatinen IF Femman
17 655 Asta Bull Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
18 1349 Aino Yli-Hannuksela Tampereen Pyrintö
19 189 Adele Aiho Helsingfors IFK
20 231 Jonna Äikää Helsingfors IFK
21 1464 Emilia Vienonen Urjalan Urheilijat
22 1036 Erika Kuusijärvi Perniön Urheilijat
23 1480 Veera Karjalainen Valkeakosken Haka
24 134 Kerttu Valtonen Espoon Tapiot
25 1374 Elli Salonen Tampereen Urheilijat -38
26 1365 Anu Lehtinen Tampereen Urheilijat -38
27 1074 Fanny Pietiläinen Porin Yleisurheilu
28 1212 Fanni Grundström Tampereen Pyrintö

Erä 3
1 1112 Nea Hirvonen Riihimäen Kisko
2 801 Essi Tuukkanen Lahden Ahkera
3 594 Gea Zitting Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 990 Jemina Kujala Noormarkun Nopsa
5 1044 Anni Karanta Pohjan Koitto
6 1190 Siiri Mäkilä Tammelan Ryske
7 556 Johanna Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 137 Nella Varjas Espoon Tapiot
9 509 Aada Kokko Joensuun Kataja
10 753 Juulia Inkinen Lahden Ahkera
11 359 Maryana Ishanova Hämeenlinnan Tarmo
12 611 Heini Mäenpää Kangasalan Urheilijat -68
13 833 Juuli Piitulainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
14 478 Annukka Etelämäki Ilmajoen Kisailijat
15 1617 Emilia Voutilainen Viipurin Urheilijat
16 1290 Lilian Nymark Tampereen Pyrintö
17 1367 Aleksina Lehtonen Tampereen Urheilijat -38
18 1092 Anna-Sofia Koivisto Pälkäneen Luja-Lukko
19 1528 Lia Souris Vantaan Salamat
20 1138 Saara Niittymäki Savonlinnan Riento
21 785 Pinja Ruoho Lahden Ahkera
22 1041 Enni Aula Pohjan Koitto
23 245 Ada Gråsten Helsingin Kisa-Veikot
24 1191 Emmi Nieminen Tammelan Ryske
25 1273 Iida Luoma Tampereen Pyrintö
27 287 Helmi Saukkonen Helsingin Kisa-Veikot

Erä 4
1 1155 Aada Mikkilä Seinäjoen Seudun Urheilijat
2 1339 Saga Vanninen Tampereen Pyrintö
3 1168 Sofia Ylinen Seinäjoen Seudun Urheilijat
4 111 Lotta Putkiranta Espoon Tapiot
5 1064 Vera Karttunen Porin Yleisurheilu
6 1446 Sanni Papinkivi Turun Weikot Yleisurheilu
7 645 Iida Vuorjoki Kempeleen Kiri
8 337 Emma Rovasalo Hyvinkään seudun Urheilijat
9 1548 Janna Siegfrids Vasa IS
10 1573 Kerttu Kannala Veitsiluodon Kisaveikot
11 640 Maria Jääskä Kaustisen Pohjan-Veikot
12 752 Minea Hölsö Lahden Ahkera
13 1063 Liinu Karjala Porin Yleisurheilu
14 792 Nea Savola Lahden Ahkera
15 953 Silja Nieminen Mäntsälän Urheilijat
16 689 Anni Koivunen Kiukaisten Kisailijat
17 270 Elina Mettälä Helsingin Kisa-Veikot
18 741 Senja Roos Kärkölän Kisa-Veikot
19 313 Noora Hietala Hyvinkään seudun Urheilijat
20 109 Anna Pursiainen Espoon Tapiot
21 1010 Sofia Martinkauppi Oriveden Ponnistus
22 1232 Vilma Itälinna Tampereen Pyrintö
23 1381 Alisa Hollmen Tapanilan Erä
24 576 Riikka Savolainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
25 390 Lova Forsman IF Drott
26 255 Mimi Kontala Helsingin Kisa-Veikot
27 1505 Lilli Virtanen Vammalan seudun Voima
28 1022 Eveliina Lehtola Oulun Pyrintö
29 624 Emilia Pyysalo Kankaanpään Seudun Leisku

T12 Keihäs

Erä 1
1 1091 Siina Kanerva Pälkäneen Luja-Lukko
2 649 Meea Meronen Kenttäurheilijat -58
3 464 Annukka Vainonen Iitin Pyrintö
4 594 Gea Zitting Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 1111 Emmi Hietanen Riihimäen Kisko
6 785 Pinja Ruoho Lahden Ahkera
7 770 Veera Lehtinen Lahden Ahkera
8 224 Liisa Tuusjärvi Helsingfors IFK
9 995 Charlotta Pettersson Noormarkun Nopsa
10 337 Emma Rovasalo Hyvinkään seudun Urheilijat
11 717 Viivi Myllyaho Kuivasjärven Aura
12 1618 Viivi Raatikainen Viitasaaren Viesti
13 601 Ella Ala-Lahti Kangasalan Urheilijat -68
14 670 Siiri Nikula Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
15 612 Suvi Savolainen Kangasalan Urheilijat -68
16 1540 Fanny Forsman Vasa IS
17 1302 Sade Railevirta Tampereen Pyrintö
18 777 Roosa Olin Lahden Ahkera
19 1193 Henna Salminen Tammelan Ryske
20 390 Lova Forsman IF Drott
21 1097 Viivi Taipale Pälkäneen Luja-Lukko
22 1112 Nea Hirvonen Riihimäen Kisko
23 1550 Elin Snellman Vasa IS
24 54 Amina El Mrabt Espoon Tapiot
25 940 Vivian Suominen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
26 559 Nelli Pajula Jyväskylän Kenttäurheilijat
27 1151 Joanna Kangas Seinäjoen Seudun Urheilijat
28 1609 Nellinoora Maunula Viipurin Urheilijat
29 656 Ida Cardona Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
30 1183 Jessica Hämäläinen Säkylän Urheilijat
31 655 Asta Bull Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
32 1092 Anna-Sofia Koivisto Pälkäneen Luja-Lukko
33 1340 Sofia Vesanen Tampereen Pyrintö
34 1363 Miia Köykkä Tampereen Urheilijat -38
35 1041 Enni Aula Pohjan Koitto
36 1339 Saga Vanninen Tampereen Pyrintö
37 818 Elisa Hilska Lappeenrannan Urheilu-Miehet
38 134 Kerttu Valtonen Espoon Tapiot
39 111 Lotta Putkiranta Espoon Tapiot
40 753 Juulia Inkinen Lahden Ahkera
41 1512 Katri Kaijanniemi Vantaan Salamat
42 1012 Oona Viljanen Oriveden Ponnistus
43 1381 Alisa Hollmen Tapanilan Erä
44 1215 Maiju Haikka Tampereen Pyrintö
45 1548 Janna Siegfrids Vasa IS
46 96 Heta Neuvonen Espoon Tapiot
47 400 Hanna Ehn IF Femman
48 763 Veera Koskinen Lahden Ahkera
49 1365 Anu Lehtinen Tampereen Urheilijat -38
50 465 Milla Aaltonen Ikaalisten Urheilijat
51 1374 Elli Salonen Tampereen Urheilijat -38
52 1398 Aada Määttälä Toholammin Urheilijat
53 1528 Lia Souris Vantaan Salamat
54 1403 Anni Viljanen Toijalan Vauhti

T13 60 m

Erä 1
1 333 Tia Palmunen Hyvinkään seudun Urheilijat
2 1281 Kerttu Merviö Tampereen Pyrintö
3 52 Olivia Chandras Espoon Tapiot
4 62 Silja Jaatinen Espoon Tapiot
5 799 Emilia Tapionlinna Lahden Ahkera
6 544 Lilli Kärkkäinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
7 90 Siiri Metsälä Espoon Tapiot
8 1493 Asta Tolvanen Valkeakosken Haka
9 719 Elina Männikkö Kuivasjärven Aura

Erä 2
1 1045 Adeliina Kemppainen Pohjan Koitto
2 415 Malin Skog IF Femman
3 1100 Johanna Kylmänen Raision Kuula
4 574 Niia Salminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 1050 Nea Pääkkönen Pohjan Koitto
6 413 Ellen Sabel IF Femman
7 767 Venla Laine Lahden Ahkera
8 1559 Ella Mäkinen Vehmaisten Urheilijat
9 1405 Vilma Hakala Track and Field Espoo

Erä 3
1 195 Jenny Enkvist Helsingfors IFK
2 546 Vilma Lehtoranta Jyväskylän Kenttäurheilijat
3 707 Jasmin Ahola Kuivasjärven Aura
4 725 Nea Rantakangas Kuivasjärven Aura
5 764 Pinja Kotinurmi Lahden Ahkera
6 713 Sofia Lindholm Kuivasjärven Aura
7 1467 Anni-Linnea Alanen Vaasan Vasama
8 1180 Saara Suonpää Someron Esa
9 1359 Stiina Kokkonen Tampereen Urheilijat -38

Erä 4
1 227 Oili Virta Helsingfors IFK
2 579 Saga Sievänen Jyväskylän Kenttäurheilijat
3 1410 Saana Munck Track and Field Espoo
4 722 Ria Ojala Kuivasjärven Aura
5 661 Nelli Järvinen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
6 175 Lèia Teixeira Hamburger SV
7 1048 Milla Nevalainen Pohjan Koitto
8 1140 Milla Pirkkalainen Savonlinnan Riento
9 963 Elena Hodosova Nevskaja

Erä 5
1 750 Nella Hirvonen Lahden Ahkera
2 1331 Petra Tuomi Tampereen Pyrintö
3 1305 Olivia Riihimäki Tampereen Pyrintö
4 176 Aylin Welkert Hamburger SV
5 1127 Ella Kainulainen Savonlinnan Riento
6 1520 Roberta Normour Vantaan Salamat
7 1028 Helmi Peipinen Oulun Pyrintö
8 1130 Tanja Kokkonen Savonlinnan Riento
9 1497 Linnea Aho Vammalan seudun Voima

Erä 6
1 4 Jessica Hautakoski Alavieskan Viri
2 1336 Veera Uusinoka Tampereen Pyrintö
3 909 Helena Saarinen Liedon Parma
4 1487 Veera Laaksonen Valkeakosken Haka
5 521 Wilhelmiina Harju Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 377 Enni Saarinen Hämeenlinnan Tarmo
7 1353 Janika Jokinen Tampereen Urheilijat -38
8 1513 Saana Kankkunen Vantaan Salamat
9 39 Wilma Jungar Esbo IF

Erä 7
2 781 Venla Pulkkanen Lahden Ahkera
3 1029 Sanni-Maria Pöykiö Oulun Pyrintö
4 866 Maria Laineenoja Lauttakylän Luja
5 1267 Essi Leinonen Tampereen Pyrintö
6 1356 Elisa Klemola Tampereen Urheilijat -38
7 1017 Mari Kahila Oulun Pyrintö
8 1445 Alev Outinen Turun Weikot Yleisurheilu
9 349 Riina Virtanen Hyvinkään seudun Urheilijat

Erä 8
1 1067 Nelli-Rosa Korpua Porin Yleisurheilu
2 918 Siiri Lithovius Limingan Niittomiehet
3 575 Siiri Salo Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 326 Anni Lähdemäki Hyvinkään seudun Urheilijat
5 728 Sonja Stång Kuivasjärven Aura
6 460 Laura Lintukangas Iitin Pyrintö
7 379 Tuuli Toivonen Hämeenlinnan Tarmo
8 362 Ronja Kallionpää Hämeenlinnan Tarmo
9 716 Hanna Meissner Kuivasjärven Aura

Erä 9
1 94 Saskia Nahi Espoon Tapiot
2 164 Joelle Drechsler Hamburger SV
3 286 Jenny Sario Helsingin Kisa-Veikot
4 1537 Fina Backholm Vasa IS
5 837 Noora Tiainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
6 1009 Patriicia Pihlava Orimattilan Jymy
7 1335 Minttu Törnblom Tampereen Pyrintö
8 1647 Pinja Tenhunen Äänekosken Urheilijat
9 780 Iida Pousi Lahden Ahkera

Erä 10
1 1258 Julia Lahti Tampereen Pyrintö
2 844 Emma Weckström Lappeenrannan Urheilu-Miehet
3 511 Petra Lappalainen Joensuun Kataja
4 177 Amber Winko Hamburger SV
5 1634 Lilja Mäkinen Ylöjärven Urheilijat
6 714 Riina Lindroos Kuivasjärven Aura
7 1369 Helmi Melartin Tampereen Urheilijat -38
8 1202 Lotta Alasaukko-Oja Tampereen Pyrintö
9 1129 Niina Karttunen Savonlinnan Riento

Erä 11
1 365 Emma Kuikka Hämeenlinnan Tarmo
2 119 Jutta Seppänen Espoon Tapiot
3 1105 Sirke Seitsonen Raision Kuula
4 1005 Jessica Herlevi Orimattilan Jymy
5 550 Neili Marjanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 840 Essi Vehmaa Lappeenrannan Urheilu-Miehet
7 1639 Anni Vähäkoski Ylöjärven Urheilijat
8 162 Latifa Beuck Hamburger SV
9 784 Annina Reijonen Lahden Ahkera

Erä 12
1 173 Gina Onwuzo Hamburger SV
2 274 Emma Nieminen Helsingin Kisa-Veikot
3 1286 Alina Nissinen Tampereen Pyrintö
4 1209 Helmi Erkkilä Tampereen Pyrintö
5 354 Emilie Arkko Hämeenlinnan Tarmo
6 834 Sani Rantalainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
7 757 Lilli Katajainen Lahden Ahkera
8 989 Aamu Jouste Noormarkun Nopsa
9 1188 Satu Sillanpää Säkylän Urheilijat

Erä 13
1 993 Aino Ojala Noormarkun Nopsa
2 593 Ada Zitting Jyväskylän Kenttäurheilijat
3 178 Sophia Wullkopf Hamburger SV
4 215 Helka Räty Helsingfors IFK
5 710 Iitu Heikkinen Kuivasjärven Aura
6 1293 Aada Pasanen Tampereen Pyrintö
7 109 Anna Pursiainen Espoon Tapiot
8 851 Josefine Asplund Larsmo IF
9 28 Maxima Wall Borgå Akilles

Erä 14
1 950 Julie Ombati Mikkelin Kilpa-Veikot
2 41 Catarina Korkman Esbo IF
3 294 Camilla Strömberg Helsingin Kisa-Veikot
4 1053 Saana Boelius Porin Tarmo
5 462 Julia Salmi Iitin Pyrintö
6 234 Ingrid Still Helsingfors Ifk
7 1637 Alisa Tapio Ylöjärven Urheilijat
8 1047 Emma Mäkikallio Pohjan Koitto
9 712 Liisa Kurtti Kuivasjärven Aura

Erä 15
1 1276 Lotta Malinen Tampereen Pyrintö
2 165 Emma Feigenspan Hamburger SV
3 1205 Pihla Aro Tampereen Pyrintö
4 1248 Kristiina Koivunen Tampereen Pyrintö
5 954 Oona Nyyssönen Mäntsälän Urheilijat
6 1572 Olivia Härkönen Veitsiluodon Kisaveikot
7 1346 Venla Väliharju Tampereen Pyrintö
8 803 Kia Vesala Lahden Ahkera
9 334 Pihla Poikolainen Hyvinkään seudun Urheilijat

T13 1000 m

Erä 1
1 165 Emma Feigenspan Hamburger SV
2 175 Lèia Teixeira Hamburger SV
3 178 Sophia Wullkopf Hamburger SV
4 1356 Elisa Klemola Tampereen Urheilijat -38
5 1461 Laura Sanden Urjalan Urheilijat
6 365 Emma Kuikka Hämeenlinnan Tarmo
7 943 Vilja Westerberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat
8 739 Justiina Juntunen Kälviän Tarmo
9 784 Annina Reijonen Lahden Ahkera
10 707 Jasmin Ahola Kuivasjärven Aura
11 710 Iitu Heikkinen Kuivasjärven Aura
12 1214 Emma Haapamäki Tampereen Pyrintö
13 892 Viola Pennanen Lempäälän Kisa
14 561 Vilma Parviainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
16 415 Malin Skog IF Femman

Erä 2
1 1625 Veera Hakomäki Vähänkyrön Viesti
2 764 Pinja Kotinurmi Lahden Ahkera
3 1613 Julia Raunio Viipurin Urheilijat
4 574 Niia Salminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 829 Rebecca Nisonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
6 1083 Rhonda Jalkanen Porvoon Urheilijat
7 565 Emmi Pennanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 1127 Ella Kainulainen Savonlinnan Riento
9 1626 Meri Suomalainen Vähänkyrön Viesti
10 909 Helena Saarinen Liedon Parma
11 599 Linnea Maikola Kalannin Vankka
12 195 Jenny Enkvist Helsingfors IFK
13 821 Moona Korkealaakso Lappeenrannan Urheilu-Miehet
14 1028 Helmi Peipinen Oulun Pyrintö
15 870 Lotta-Maria Maine Lauttakylän Luja
16 921 Emilia Paakkola Limingan Niittomiehet

T13 60 m aj

Erä 1
3 1359 Stiina Kokkonen Tampereen Urheilijat -38
4 1410 Saana Munck Track and Field Espoo
5 1634 Lilja Mäkinen Ylöjärven Urheilijat
6 1180 Saara Suonpää Someron Esa

Erä 2
3 963 Elena Hodosova Nevskaja
4 561 Vilma Parviainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 413 Ellen Sabel IF Femman
7 1030 Verna Rytkönen Oulun Pyrintö

Erä 3
1 456 Sallamari Huhta If Femman
2 354 Emilie Arkko Hämeenlinnan Tarmo
3 334 Pihla Poikolainen Hyvinkään seudun Urheilijat
4 1267 Essi Leinonen Tampereen Pyrintö
5 1050 Nea Pääkkönen Pohjan Koitto
6 119 Jutta Seppänen Espoon Tapiot
7 379 Tuuli Toivonen Hämeenlinnan Tarmo
8 393 Matilda Nyman IF Drott

Erä 4
1 1429 Daniela Sandås Turun Urheiluliitto
2 1369 Helmi Melartin Tampereen Urheilijat -38
3 1045 Adeliina Kemppainen Pohjan Koitto
4 362 Ronja Kallionpää Hämeenlinnan Tarmo
5 274 Emma Nieminen Helsingin Kisa-Veikot
6 1214 Emma Haapamäki Tampereen Pyrintö
7 4 Jessica Hautakoski Alavieskan Viri
8 743 Amali Ellinos Lahden Ahkera

Erä 5
1 579 Saga Sievänen Jyväskylän Kenttäurheilijat
2 1335 Minttu Törnblom Tampereen Pyrintö
3 177 Amber Winko Hamburger SV
4 593 Ada Zitting Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 544 Lilli Kärkkäinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 989 Aamu Jouste Noormarkun Nopsa
7 349 Riina Virtanen Hyvinkään seudun Urheilijat
8 775 Ella Munukka Lahden Ahkera

Erä 6
1 1631 Nea Lento Ylöjärven Urheilijat
2 757 Lilli Katajainen Lahden Ahkera
3 725 Nea Rantakangas Kuivasjärven Aura
4 175 Lèia Teixeira Hamburger SV
5 799 Emilia Tapionlinna Lahden Ahkera
6 162 Latifa Beuck Hamburger SV
7 378 Silja Toivonen Hämeenlinnan Tarmo
8 1537 Fina Backholm Vasa IS

Erä 7
1 1140 Milla Pirkkalainen Savonlinnan Riento
2 1029 Sanni-Maria Pöykiö Oulun Pyrintö
3 1572 Olivia Härkönen Veitsiluodon Kisaveikot
4 94 Saskia Nahi Espoon Tapiot
5 178 Sophia Wullkopf Hamburger SV
6 1534 Anni Yrjälä Vantaan Salamat
7 173 Gina Onwuzo Hamburger SV
8 534 Isa Kannisto Jyväskylän Kenttäurheilijat

Erä 8
1 377 Enni Saarinen Hämeenlinnan Tarmo
2 165 Emma Feigenspan Hamburger SV
3 1187 Sonja Puumalainen Säkylän Urheilijat
4 1205 Pihla Aro Tampereen Pyrintö
5 288 Peppi Siirtola Helsingin Kisa-Veikot
6 1103 Linnea Loukola Raision Kuula
7 1353 Janika Jokinen Tampereen Urheilijat -38
8 1129 Niina Karttunen Savonlinnan Riento

Erä 9
1 39 Wilma Jungar Esbo IF
2 1286 Alina Nissinen Tampereen Pyrintö
3 521 Wilhelmiina Harju Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 1520 Roberta Normour Vantaan Salamat
5 840 Essi Vehmaa Lappeenrannan Urheilu-Miehet
6 834 Sani Rantalainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
7 837 Noora Tiainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
8 574 Niia Salminen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Erä 10
1 713 Sofia Lindholm Kuivasjärven Aura
2 1133 Neea Käyhkö Savonlinnan Riento
3 1130 Tanja Kokkonen Savonlinnan Riento
4 1346 Venla Väliharju Tampereen Pyrintö
5 728 Sonja Stång Kuivasjärven Aura
6 1100 Johanna Kylmänen Raision Kuula
7 781 Venla Pulkkanen Lahden Ahkera
8 565 Emmi Pennanen Jyväskylän Kenttäurheilijat

T13 Korkeus

Erä 1
1 288 Peppi Siirtola Helsingin Kisa-Veikot
2 1133 Neea Käyhkö Savonlinnan Riento
3 1 Eucabeth Kivikangas Alajärven Ankkurit
4 781 Venla Pulkkanen Lahden Ahkera
5 1047 Emma Mäkikallio Pohjan Koitto
6 1572 Olivia Härkönen Veitsiluodon Kisaveikot
7 1537 Fina Backholm Vasa IS
8 1103 Linnea Loukola Raision Kuula
9 728 Sonja Stång Kuivasjärven Aura
10 918 Siiri Lithovius Limingan Niittomiehet
11 1121 Emilia Tuomaala Saloisten Salama
12 487 Milka Riiali Imatran Urheilijat
13 334 Pihla Poikolainen Hyvinkään seudun Urheilijat
14 519 Annika Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
15 534 Isa Kannisto Jyväskylän Kenttäurheilijat
16 1639 Anni Vähäkoski Ylöjärven Urheilijat
17 94 Saskia Nahi Espoon Tapiot
18 1029 Sanni-Maria Pöykiö Oulun Pyrintö
19 1035 Nea Roiha Parikkalan Urheilijat
20 694 Siiri Tuominen Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
21 1429 Daniela Sandås Turun Urheiluliitto
22 1030 Verna Rytkönen Oulun Pyrintö
23 1205 Pihla Aro Tampereen Pyrintö
24 41 Catarina Korkman Esbo IF
25 177 Amber Winko Hamburger SV
26 173 Gina Onwuzo Hamburger SV
27 393 Matilda Nyman IF Drott
28 164 Joelle Drechsler Hamburger SV
29 162 Latifa Beuck Hamburger SV
30 445 Linn Skuthälla IF Åsarna
31 379 Tuuli Toivonen Hämeenlinnan Tarmo
32 185 Jenni Ahola Heinolan Isku

Erä 2
1 456 Sallamari Huhta If Femman
2 174 Lilly Plumeyer Hamburger SV
3 1342 Mari Vireaho Tampereen Pyrintö
4 1281 Kerttu Merviö Tampereen Pyrintö
5 1356 Elisa Klemola Tampereen Urheilijat -38
6 362 Ronja Kallionpää Hämeenlinnan Tarmo
7 546 Vilma Lehtoranta Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 1258 Julia Lahti Tampereen Pyrintö
9 1314 Maiju Saukkosaari Tampereen Pyrintö
10 784 Annina Reijonen Lahden Ahkera
11 780 Iida Pousi Lahden Ahkera
12 803 Kia Vesala Lahden Ahkera
13 775 Ella Munukka Lahden Ahkera
14 90 Siiri Metsälä Espoon Tapiot
15 1369 Helmi Melartin Tampereen Urheilijat -38
16 738 Liisa Hankaniemi Kälviän Tarmo
17 1359 Stiina Kokkonen Tampereen Urheilijat -38
18 570 Venla Saari Jyväskylän Kenttäurheilijat
19 227 Oili Virta Helsingfors IFK
20 215 Helka Räty Helsingfors IFK
21 4 Jessica Hautakoski Alavieskan Viri
22 1594 Varpu Virmavirta Vihdin Viesti
23 760 Sara Kinnunen Lahden Ahkera
24 969 Darja Lobkova Nevskaja
25 757 Lilli Katajainen Lahden Ahkera
26 1630 Aada Laine Ylöjärven Urheilijat
27 1267 Essi Leinonen Tampereen Pyrintö
28 1331 Petra Tuomi Tampereen Pyrintö
29 1286 Alina Nissinen Tampereen Pyrintö
30 413 Ellen Sabel IF Femman
31 52 Olivia Chandras Espoon Tapiot

T13 Pituus

Erä 1
1 175 Lèia Teixeira Hamburger SV
2 963 Elena Hodosova Nevskaja
3 969 Darja Lobkova Nevskaja
4 1513 Saana Kankkunen Vantaan Salamat
5 1267 Essi Leinonen Tampereen Pyrintö
6 1331 Petra Tuomi Tampereen Pyrintö
7 1537 Fina Backholm Vasa IS
8 1461 Laura Sanden Urjalan Urheilijat
9 1281 Kerttu Merviö Tampereen Pyrintö
10 365 Emma Kuikka Hämeenlinnan Tarmo
11 1028 Helmi Peipinen Oulun Pyrintö
12 354 Emilie Arkko Hämeenlinnan Tarmo
13 1314 Maiju Saukkosaari Tampereen Pyrintö
14 550 Neili Marjanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
15 784 Annina Reijonen Lahden Ahkera
16 334 Pihla Poikolainen Hyvinkään seudun Urheilijat
17 593 Ada Zitting Jyväskylän Kenttäurheilijat
18 1214 Emma Haapamäki Tampereen Pyrintö
19 1369 Helmi Melartin Tampereen Urheilijat -38
20 743 Amali Ellinos Lahden Ahkera
21 274 Emma Nieminen Helsingin Kisa-Veikot
22 1209 Helmi Erkkilä Tampereen Pyrintö
23 1305 Olivia Riihimäki Tampereen Pyrintö
24 1405 Vilma Hakala Track and Field Espoo
25 227 Oili Virta Helsingfors IFK
26 215 Helka Räty Helsingfors IFK
27 1005 Jessica Herlevi Orimattilan Jymy
28 1009 Patriicia Pihlava Orimattilan Jymy
29 1248 Kristiina Koivunen Tampereen Pyrintö
30 1050 Nea Pääkkönen Pohjan Koitto
31 1278 Emilia Matero Tampereen Pyrintö

Erä 2
1 716 Hanna Meissner Kuivasjärven Aura
2 378 Silja Toivonen Hämeenlinnan Tarmo
3 571 Emmi Sajasalo Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 775 Ella Munukka Lahden Ahkera
5 989 Aamu Jouste Noormarkun Nopsa
6 1127 Ella Kainulainen Savonlinnan Riento
7 544 Lilli Kärkkäinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 1029 Sanni-Maria Pöykiö Oulun Pyrintö
9 1121 Emilia Tuomaala Saloisten Salama
10 294 Camilla Strömberg Helsingin Kisa-Veikot
11 462 Julia Salmi Iitin Pyrintö
12 415 Malin Skog IF Femman
13 90 Siiri Metsälä Espoon Tapiot
14 712 Liisa Kurtti Kuivasjärven Aura
15 487 Milka Riiali Imatran Urheilijat
16 710 Iitu Heikkinen Kuivasjärven Aura
17 714 Riina Lindroos Kuivasjärven Aura
18 760 Sara Kinnunen Lahden Ahkera
19 133 Iida Uosukainen Espoon Tapiot
20 725 Nea Rantakangas Kuivasjärven Aura
21 1353 Janika Jokinen Tampereen Urheilijat -38
22 174 Lilly Plumeyer Hamburger SV
23 803 Kia Vesala Lahden Ahkera
24 1356 Elisa Klemola Tampereen Urheilijat -38
25 185 Jenni Ahola Heinolan Isku
26 757 Lilli Katajainen Lahden Ahkera
27 1293 Aada Pasanen Tampereen Pyrintö
28 1187 Sonja Puumalainen Säkylän Urheilijat
29 1410 Saana Munck Track and Field Espoo
30 780 Iida Pousi Lahden Ahkera
31 379 Tuuli Toivonen Hämeenlinnan Tarmo

Erä 3
1 574 Niia Salminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
2 511 Petra Lappalainen Joensuun Kataja
3 579 Saga Sievänen Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 866 Maria Laineenoja Lauttakylän Luja
5 1286 Alina Nissinen Tampereen Pyrintö
6 918 Siiri Lithovius Limingan Niittomiehet
7 909 Helena Saarinen Liedon Parma
8 164 Joelle Drechsler Hamburger SV
9 178 Sophia Wullkopf Hamburger SV
10 799 Emilia Tapionlinna Lahden Ahkera
11 286 Jenny Sario Helsingin Kisa-Veikot
12 954 Oona Nyyssönen Mäntsälän Urheilijat
13 1497 Linnea Aho Vammalan seudun Voima
14 575 Siiri Salo Jyväskylän Kenttäurheilijat
15 1129 Niina Karttunen Savonlinnan Riento
16 719 Elina Männikkö Kuivasjärven Aura
17 326 Anni Lähdemäki Hyvinkään seudun Urheilijat
18 1467 Anni-Linnea Alanen Vaasan Vasama
19 162 Latifa Beuck Hamburger SV
20 750 Nella Hirvonen Lahden Ahkera
21 333 Tia Palmunen Hyvinkään seudun Urheilijat
22 767 Venla Laine Lahden Ahkera
23 1205 Pihla Aro Tampereen Pyrintö
24 94 Saskia Nahi Espoon Tapiot
25 1634 Lilja Mäkinen Ylöjärven Urheilijat
26 722 Ria Ojala Kuivasjärven Aura
27 460 Laura Lintukangas Iitin Pyrintö
28 393 Matilda Nyman IF Drott
29 673 Milla Pitkänen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
30 1202 Lotta Alasaukko-Oja Tampereen Pyrintö

Erä 4
1 1100 Johanna Kylmänen Raision Kuula
2 173 Gina Onwuzo Hamburger SV
3 1 Eucabeth Kivikangas Alajärven Ankkurit
4 39 Wilma Jungar Esbo IF
5 834 Sani Rantalainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
6 661 Nelli Järvinen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
7 1336 Veera Uusinoka Tampereen Pyrintö
8 1639 Anni Vähäkoski Ylöjärven Urheilijat
9 1631 Nea Lento Ylöjärven Urheilijat
10 713 Sofia Lindholm Kuivasjärven Aura
11 840 Essi Vehmaa Lappeenrannan Urheilu-Miehet
12 11 Vilma Mäki Alavuden Urheilijat
13 521 Wilhelmiina Harju Jyväskylän Kenttäurheilijat
14 288 Peppi Siirtola Helsingin Kisa-Veikot
15 950 Julie Ombati Mikkelin Kilpa-Veikot
16 844 Emma Weckström Lappeenrannan Urheilu-Miehet
17 176 Aylin Welkert Hamburger SV
18 1067 Nelli-Rosa Korpua Porin Yleisurheilu
19 728 Sonja Stång Kuivasjärven Aura
20 1130 Tanja Kokkonen Savonlinnan Riento
21 1346 Venla Väliharju Tampereen Pyrintö
22 1133 Neea Käyhkö Savonlinnan Riento
23 781 Venla Pulkkanen Lahden Ahkera
24 1047 Emma Mäkikallio Pohjan Koitto
25 119 Jutta Seppänen Espoon Tapiot
26 837 Noora Tiainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
27 1140 Milla Pirkkalainen Savonlinnan Riento
28 1359 Stiina Kokkonen Tampereen Urheilijat -38
29 377 Enni Saarinen Hämeenlinnan Tarmo
30 52 Olivia Chandras Espoon Tapiot

T13 Kuula

Erä 1
1 855 Semra Kozic Larsmo IF
2 298 Aleksandra Viljanen Helsingin Kisa-Veikot
3 164 Joelle Drechsler Hamburger SV
4 174 Lilly Plumeyer Hamburger SV
5 134 Kerttu Valtonen Espoon Tapiot
6 1115 Petra Pikkarainen Riihimäen Kisko
7 378 Silja Toivonen Hämeenlinnan Tarmo
8 1050 Nea Pääkkönen Pohjan Koitto
9 176 Aylin Welkert Hamburger SV
10 753 Juulia Inkinen Lahden Ahkera
11 1276 Lotta Malinen Tampereen Pyrintö
12 767 Venla Laine Lahden Ahkera
13 946 Ilona Vuori Marttilan Murto
14 1193 Henna Salminen Tammelan Ryske
15 464 Annukka Vainonen Iitin Pyrintö
16 1278 Emilia Matero Tampereen Pyrintö
17 1464 Emilia Vienonen Urjalan Urheilijat
18 1346 Venla Väliharju Tampereen Pyrintö
19 1202 Lotta Alasaukko-Oja Tampereen Pyrintö
20 1639 Anni Vähäkoski Ylöjärven Urheilijat
21 393 Matilda Nyman IF Drott
22 1182 Emilia Aaltonen Säkylän Urheilijat
23 1053 Saana Boelius Porin Tarmo
24 1429 Daniela Sandås Turun Urheiluliitto
25 760 Sara Kinnunen Lahden Ahkera
26 1187 Sonja Puumalainen Säkylän Urheilijat
27 133 Iida Uosukainen Espoon Tapiot
28 1336 Veera Uusinoka Tampereen Pyrintö
29 1458 Riikka Kataja Urjalan Urheilijat
30 743 Amali Ellinos Lahden Ahkera
31 1041 Enni Aula Pohjan Koitto
32 288 Peppi Siirtola Helsingin Kisa-Veikot
33 1314 Maiju Saukkosaari Tampereen Pyrintö
34 354 Emilie Arkko Hämeenlinnan Tarmo
35 1103 Linnea Loukola Raision Kuula
36 1017 Mari Kahila Oulun Pyrintö
37 1513 Saana Kankkunen Vantaan Salamat
38 775 Ella Munukka Lahden Ahkera
39 177 Amber Winko Hamburger SV
40 1581 Annukka Saalismaa Veitsiluodon Kisaveikot
41 542 Aada Koppeli Jyväskylän Kenttäurheilijat
42 717 Viivi Myllyaho Kuivasjärven Aura
43 823 Eeva Laine Lappeenrannan Urheilu-Miehet
44 995 Charlotta Pettersson Noormarkun Nopsa
45 1645 Aino Savolainen Äänekosken Urheilijat
46 719 Elina Männikkö Kuivasjärven Aura
47 414 Olivia Sabel IF Femman
48 24 Emmy Ollas Borgå Akilles
49 1293 Aada Pasanen Tampereen Pyrintö
50 1305 Olivia Riihimäki Tampereen Pyrintö
51 1445 Alev Outinen Turun Weikot Yleisurheilu
52 1 Eucabeth Kivikangas Alajärven Ankkurit
53 516 Iiris Vastamäki Joensuun Kataja
54 1188 Satu Sillanpää Säkylän Urheilijat
55 41 Catarina Korkman Esbo IF
56 1105 Sirke Seitsonen Raision Kuula
57 1462 Kira Töppärä Urjalan Urheilijat
58 1035 Nea Roiha Parikkalan Urheilijat
59 186 Veera Laamanen Heinolan Isku
60 406 Elin Källberg IF Femman
61 1258 Julia Lahti Tampereen Pyrintö
62 1044 Anni Karanta Pohjan Koitto
63 310 Aura Niiranen Hyvinkään Seudun Urheilijat
64 1335 Minttu Törnblom Tampereen Pyrintö
65 292 Katariina Sohlberg Helsingin Kisa-Veikot
66 165 Emma Feigenspan Hamburger SV
67 639 Elisa Heikkala Kaustisen Pohjan-Veikot
68 326 Anni Lähdemäki Hyvinkään seudun Urheilijat

T13 Keihäs

Erä 1
1 1202 Lotta Alasaukko-Oja Tampereen Pyrintö
2 377 Enni Saarinen Hämeenlinnan Tarmo
3 823 Eeva Laine Lappeenrannan Urheilu-Miehet
4 892 Viola Pennanen Lempäälän Kisa
5 719 Elina Männikkö Kuivasjärven Aura
6 1214 Emma Haapamäki Tampereen Pyrintö
7 1159 Eerika Pölkky Seinäjoen Seudun Urheilijat
8 1121 Emilia Tuomaala Saloisten Salama
9 750 Nella Hirvonen Lahden Ahkera
10 378 Silja Toivonen Hämeenlinnan Tarmo
11 1467 Anni-Linnea Alanen Vaasan Vasama
12 463 Aada Salo Iitin Pyrintö
13 780 Iida Pousi Lahden Ahkera
14 1305 Olivia Riihimäki Tampereen Pyrintö
15 326 Anni Lähdemäki Hyvinkään seudun Urheilijat
16 1335 Minttu Törnblom Tampereen Pyrintö
17 571 Emmi Sajasalo Jyväskylän Kenttäurheilijat
18 1293 Aada Pasanen Tampereen Pyrintö
19 362 Ronja Kallionpää Hämeenlinnan Tarmo
20 1182 Emilia Aaltonen Säkylän Urheilijat
21 1331 Petra Tuomi Tampereen Pyrintö
22 519 Annika Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
23 834 Sani Rantalainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
24 1258 Julia Lahti Tampereen Pyrintö
25 1534 Anni Yrjälä Vantaan Salamat
26 760 Sara Kinnunen Lahden Ahkera
27 1145 Anette Eskeli Seinäjoen Seudun Urheilijat
28 743 Amali Ellinos Lahden Ahkera
29 306 Kiia Verronen Himangan Urheilijat
30 347 Venla Toivola Hyvinkään seudun Urheilijat
31 174 Lilly Plumeyer Hamburger SV
32 1187 Sonja Puumalainen Säkylän Urheilijat
33 1276 Lotta Malinen Tampereen Pyrintö
34 1314 Maiju Saukkosaari Tampereen Pyrintö
35 133 Iida Uosukainen Espoon Tapiot
36 365 Emma Kuikka Hämeenlinnan Tarmo
37 1188 Satu Sillanpää Säkylän Urheilijat
38 1017 Mari Kahila Oulun Pyrintö
39 747 Mona Heino Lahden Ahkera
40 542 Aada Koppeli Jyväskylän Kenttäurheilijat
41 1445 Alev Outinen Turun Weikot Yleisurheilu
42 1281 Kerttu Merviö Tampereen Pyrintö
43 406 Elin Källberg IF Femman
44 1035 Nea Roiha Parikkalan Urheilijat
45 803 Kia Vesala Lahden Ahkera
46 1461 Laura Sanden Urjalan Urheilijat
47 1 Eucabeth Kivikangas Alajärven Ankkurit
48 1103 Linnea Loukola Raision Kuula
49 176 Aylin Welkert Hamburger SV
50 1133 Neea Käyhkö Savonlinnan Riento
51 1429 Daniela Sandås Turun Urheiluliitto
52 1631 Nea Lento Ylöjärven Urheilijat
53 880 Pinja Kianta Lempäälän Kisa
54 414 Olivia Sabel IF Femman
55 918 Siiri Lithovius Limingan Niittomiehet
56 1342 Mari Vireaho Tampereen Pyrintö
57 639 Elisa Heikkala Kaustisen Pohjan-Veikot

T13 4 x 100 m

Erä 1
1 0 Tampereen Pyrintö 1
2 0 Tampereen Pyrintö 5
3 0 Tampereen Pyrintö 6
4 0 Vasa Is 1
5 0 Säkylän Urheilijat 1
6 0 Tampereen Pyrintö 2
7 0 Tampereen Pyrintö 4
8 0 Tampereen Urheilijat -38 1
9 0 Raision Kuula 1
10 0 Tampereen Pyrintö 3
11 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 1
12 0 Hämeenlinnan Tarmo 1
13 0 If Femman 1
14 0 Espoon Tapiot 1
15 0 Hämeenlinnan Tarmo 2
16 0 Esbo If 1
17 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 2
18 0 Helsingin Kisa-Veikot 1
19 0 If Femman 2
20 0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 1
21 0 Helsingfors Ifk 1
22 0 Espoon Tapiot 3
23 0 Espoon Tapiot 2
24 0 Helsingfors Ifk 2
25 0 Helsingin Kisa-Veikot 2
26 0 Hamburger SV 1
27 0 Hamburger SV 2
28 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 4
29 0 Kuivasjärven Aura 1
30 0 Oulun Pyrintö 1
31 0 Pohjan Koitto 1
32 0 Nevskaja 1
33 0 Porin Yleisurheilu 1
34 0 Kuivasjärven Aura 3
35 0 Kuivasjärven Aura 2
36 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 3
37 0 Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1
38 0 Noormarkun Nopsa 1
39 0 Pohjan Koitto 2
40 0 Vantaan Salamat 1
41 0 Lahden Ahkera 2
42 0 Lahden Ahkera 3
43 0 Lahden Ahkera 4
44 0 Lahden Ahkera 1
45 0 Ylöjärven Urheilijat 1

T13 4 x 60 m aj

Erä 1
1 0 Tampereen Pyrintö 2
2 0 Tampereen Pyrintö 3
3 0 Tampereen Urheilijat -38 1
4 0 Savonlinnan Riento 1
5 0 Tampereen Pyrintö 1
6 0 Tampereen Pyrintö 4
7 0 Espoon Tapiot 1
8 0 Hamburger SV 1
9 0 Helsingfors Ifk 2
10 0 Hämeenlinnan Tarmo 1
11 0 Helsingin Kisa-Veikot 2
12 0 Helsingin Kisa-Veikot 1
13 0 Hamburger SV 2
14 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 1
15 0 Helsingfors Ifk 1
16 0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 1
17 0 Espoon Tapiot 2
18 0 Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1
19 0 Kuivasjärven Aura 2
20 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 2
21 0 Kuivasjärven Aura 1
22 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 3
23 0 Oulun Pyrintö 1
24 0 Lahden Ahkera 3
25 0 Lahden Ahkera 1
26 0 Lahden Ahkera 2

T14 60 m

Erä 1
1 187 Annika Ahokas Helsingfors IFK
2 70 Annika Kangasmäki Espoon Tapiot
3 1197 Ama Abruaquah Tampereen Pyrintö
4 1377 Jasmiina Tuomiranta Tampereen Urheilijat -38
5 198 Ada Jaakola Helsingfors IFK
6 606 Katri Kekki Kangasalan Urheilijat -68
7 19 Stella Ceder Borgå Akilles
8 1220 Pinja Heinonen Tampereen Pyrintö
9 1147 Noora Hellberg Seinäjoen Seudun Urheilijat

Erä 2
2 353 Erika Ahvenharju Hämeenlinnan Tarmo
3 1596 Pinja Lehtinen Viialan Valtti
4 1344 Oona Vuorio Tampereen Pyrintö
5 200 Meri Järvensivu Helsingfors IFK
6 641 Julia Kivinen Kaustisen Pohjan-Veikot
7 1219 Amanda Heino Tampereen Pyrintö
8 205 Ida Lavi Helsingfors IFK
9 613 Inka Heininen Kankaanpään Seudun Leisku

Erä 3
1 700 Matleena Parpala Kokkolan Veikot
2 420 Amanda Nordström IF Kraft
3 82 Kia Laisi Espoon Tapiot
4 1351 Safa Chridi Tampereen Urheilijat -38
5 1322 Ethel Silla Tampereen Pyrintö
6 213 Sofia Rantanen Helsingfors IFK
7 1318 Minna Scholes Tampereen Pyrintö
8 937 Helmiina Raninen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
9 401 Linn Ehn IF Femman

Erä 4
1 439 Jenny Broända IF Åsarna
2 1301 Kaisa Pousi Tampereen Pyrintö
3 1008 Venla Laine Orimattilan Jymy
4 510 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja
5 1021 Lumi Laitinen Oulun Pyrintö
6 1120 Annika Mertomaa Saloisten Salama
7 1014 Sini Annamaa Oulun Pyrintö
8 1601 Kiira Vilenius Viialan Valtti
9 293 Sofia Sohlberg Helsingin Kisa-Veikot

Erä 5
2 762 Kaisa Koskinen Lahden Ahkera
3 437 Saga Viitolahti IF Sibbo-Vargarna
4 1143 Janika Pulkkinen Savonlinnan Riento
5 455 Madeleine Glasberg If Femman
6 290 Sara Siltala Helsingin Kisa-Veikot
7 1018 Ilona Kamunen Oulun Pyrintö
8 417 Lina Holmberg IF Kraft
9 794 Anni Sinelampi Lahden Ahkera

Erä 6
1 1440 Oona Lius Turun Weikot Yleisurheilu
2 228 Kukka Walden Helsingfors IFK
3 1078 My Uoti Porin Yleisurheilu
4 1252 Pauliina Koski Tampereen Pyrintö
5 537 Laura Koivisto Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 214 Katja Ruth Helsingfors IFK
7 1650 Saaga Rissanen Tampereen Pyrintö
8 815 Riina Heikkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
9 677 Petra Räty Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Erä 7
1 1077 Aleksandra Salahub Porin Yleisurheilu
2 1338 Inka Vanninen Tampereen Pyrintö
3 419 Emma Lipkin IF Kraft
4 1076 Nelly Pitkänen Porin Yleisurheilu
5 1233 Emilia Joutsi Tampereen Pyrintö
6 1471 Viivi Lehtinen Vaasan Vasama
7 1031 Roosa Taulavuori Oulun Pyrintö
8 517 Veera Vastamäki Joensuun Kataja
9 860 Evelina Sundvik Larsmo IF

Erä 8
1 723 Anna Okkonen Kuivasjärven Aura
2 951 Inka Puumalainen Mikkelin Kilpa-Veikot
3 1495 Emmi Hyökki Valkealan Kajo
4 248 Taimi Huotilainen Helsingin Kisa-Veikot
5 500 Saaga Mäkitammi Janakkalan Jana
6 89 Ida Matikainen Espoon Tapiot
7 1597 Sara Niinimäki Viialan Valtti
8 877 Jasmin Juujärvi Lempäälän Kisa
9 442 Emilia Ollqvist IF Åsarna

Erä 9
1 1389 Noora Savola Tapanilan Erä
2 281 Jenni Pouramo Helsingin Kisa-Veikot
3 1378 Marianna Halmetoja Tapanilan Erä
4 759 Roosa Kinnunen Lahden Ahkera
5 278 Taika Pihlaja Helsingin Kisa-Veikot
6 503 Ella Pullinen Janakkalan Jana
7 577 Inga Schadel Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 991 Nuppu Leppänen Noormarkun Nopsa
9 1382 Emma Juntunen Tapanilan Erä

Erä 10
1 1412 Maria Määttänen Track and Field Espoo
2 1641 Neea Puskala Ähtärin Urheilijat
3 467 Wilma Bruun Ikaalisten Urheilijat
4 727 Venla Rutanen Kuivasjärven Aura
5 580 Iina Sihvonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 768 Hanna Lammassaari Lahden Ahkera
7 1294 Hanna Peltola Tampereen Pyrintö
8 1595 Matilda Koponen Viialan Valtti
9 218 Cecilia Sinervo Helsingfors IFK

Erä 11
1 61 Saana Ivakko Espoon Tapiot
2 1438 Anni Kuokkanen Turun Weikot Yleisurheilu
3 108 Ella Parviainen Espoon Tapiot
4 665 Kerttu Latvala Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
5 1153 Iiris Marjanen Seinäjoen Seudun Urheilijat
6 731 Kiia Paanila Kuopion Reipas
7 518 Anniina Haapala Joutsan Pommi
8 699 Viivi Lapinoja Kokkolan Veikot
9 551 Saara Mynttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Erä 12
1 470 Aliisa Kyrönviita Ikaalisten Urheilijat
2 428 Janina Blomqvist IF Sibbo-Vargarna
3 1457 Jenna Kajander Urjalan Urheilijat
4 1020 Jenna Koskela Oulun Pyrintö
5 1496 Nella Salonen Valkealan Kajo
6 772 Riina Mantila Lahden Ahkera
7 208 Sireli Parv Helsingfors IFK
8 40 Mandi Kaarna Esbo IF
9 130 Nora Tousignant Espoon Tapiot

Erä 13
1 340 Elina Sokka Hyvinkään seudun Urheilijat
2 264 Lotta Lehtosalo Helsingin Kisa-Veikot
3 454 Charlotte Sassila IK Falken
4 49 Kaisla Torppa Esbo IF
5 1460 Jessica Räsänen Urjalan Urheilijat
6 159 Lina Storbacka Gamlakarleby IF
7 1062 Kiia Jullenmaa Porin Yleisurheilu
8 1525 Julia Puustelli Vantaan Salamat
9 835 Rose Rusanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet

Erä 14
2 404 Aava Jaatinen IF Femman
3 136 Vappu Valtonen Espoon Tapiot
4 1481 Jemina Konola Valkeakosken Haka
5 1068 Olivia Kuusman Porin Yleisurheilu
6 399 Isa Ahllund IF Femman
7 582 Vilma Siirilä Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 598 Jenna Kokkonen Kajaanin Kipinä
9 243 Elena El Founti Helsingin Kisa-Veikot

T14 300 m

Erä 1
1 1442 Venla-Nora Nirkkonen Turun Weikot Yleisurheilu
2 1130 Tanja Kokkonen Savonlinnan Riento
3 1323 Kaisa Siukonen Tampereen Pyrintö
4 1344 Oona Vuorio Tampereen Pyrintö
5 1481 Jemina Konola Valkeakosken Haka
6 1596 Pinja Lehtinen Viialan Valtti
7 1440 Oona Lius Turun Weikot Yleisurheilu
8 1233 Emilia Joutsi Tampereen Pyrintö
9 1318 Minna Scholes Tampereen Pyrintö
10 1332 Salla Tuominen Tampereen Pyrintö
11 1220 Pinja Heinonen Tampereen Pyrintö
12 1460 Jessica Räsänen Urjalan Urheilijat
13 1397 Neea Kotila Toholammin Urheilijat
14 1129 Niina Karttunen Savonlinnan Riento
15 1100 Johanna Kylmänen Raision Kuula
16 1143 Janika Pulkkinen Savonlinnan Riento
17 1539 Anna-Karin Engstrand Vasa IS
18 1244 Jasmeet Kaur Brar Tampereen Pyrintö
19 1107 Sofia Triipponen Raision Kuula
20 1650 Saaga Rissanen Tampereen Pyrintö
21 500 Saaga Mäkitammi Janakkalan Jana
22 214 Katja Ruth Helsingfors IFK
23 215 Helka Räty Helsingfors IFK
24 218 Cecilia Sinervo Helsingfors IFK
25 108 Ella Parviainen Espoon Tapiot
26 293 Sofia Sohlberg Helsingin Kisa-Veikot
27 686 Alisa Heino Kiukaisten Kisailijat
28 404 Aava Jaatinen IF Femman
29 399 Isa Ahllund IF Femman
30 136 Vappu Valtonen Espoon Tapiot
31 234 Ingrid Still Helsingfors Ifk
32 420 Amanda Nordström IF Kraft
33 481 Annika Latva-Koivisto Ilmajoen Kisailijat
34 200 Meri Järvensivu Helsingfors IFK
35 442 Emilia Ollqvist IF Åsarna
36 582 Vilma Siirilä Jyväskylän Kenttäurheilijat
37 439 Jenny Broända IF Åsarna
38 130 Nora Tousignant Espoon Tapiot
39 228 Kukka Walden Helsingfors IFK
40 723 Anna Okkonen Kuivasjärven Aura
41 81 Melina Lahdenperä Espoon Tapiot
42 1062 Kiia Jullenmaa Porin Yleisurheilu
43 406 Elin Källberg IF Femman
44 205 Ida Lavi Helsingfors IFK
45 49 Kaisla Torppa Esbo IF
46 82 Kia Laisi Espoon Tapiot
47 208 Sireli Parv Helsingfors IFK
48 79 Ella Koskiniemi Espoon Tapiot
49 227 Oili Virta Helsingfors IFK
50 513 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja
51 455 Madeleine Glasberg If Femman
52 290 Sara Siltala Helsingin Kisa-Veikot
53 48 Meeri Salomaa Esbo IF
54 1069 Laura Lepistö Porin Yleisurheilu
55 187 Annika Ahokas Helsingfors IFK
56 278 Taika Pihlaja Helsingin Kisa-Veikot
57 419 Emma Lipkin IF Kraft
58 20 Cecilia Ek Borgå Akilles
59 27 Filippa Tallqvist Borgå Akilles
60 575 Siiri Salo Jyväskylän Kenttäurheilijat
61 577 Inga Schadel Jyväskylän Kenttäurheilijat
62 550 Neili Marjanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
63 825 Emma Liikkanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
64 815 Riina Heikkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
65 1031 Roosa Taulavuori Oulun Pyrintö
66 1014 Sini Annamaa Oulun Pyrintö
67 1021 Lumi Laitinen Oulun Pyrintö
68 768 Hanna Lammassaari Lahden Ahkera
69 1018 Ilona Kamunen Oulun Pyrintö
70 613 Inka Heininen Kankaanpään Seudun Leisku
71 602 Milla Ala-Lahti Kangasalan Urheilijat -68
72 877 Jasmin Juujärvi Lempäälän Kisa
73 1026 Ella Nisula Oulun Pyrintö
74 553 Lotta Mäkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
75 598 Jenna Kokkonen Kajaanin Kipinä
76 915 Pinja Kangas Limingan Niittomiehet
77 1076 Nelly Pitkänen Porin Yleisurheilu
78 1013 Anni Alatalo Oulun Pyrintö
79 762 Kaisa Koskinen Lahden Ahkera

T14 800 m

Erä 1
1 863 Aino Eno Lauttakylän Luja
2 1459 Elli Maunuksela Urjalan Urheilijat
3 609 Salla Lamminmäki Kangasalan Urheilijat -68
4 1539 Anna-Karin Engstrand Vasa IS
5 130 Nora Tousignant Espoon Tapiot
6 613 Inka Heininen Kankaanpään Seudun Leisku
7 1031 Roosa Taulavuori Oulun Pyrintö
8 723 Anna Okkonen Kuivasjärven Aura
9 500 Saaga Mäkitammi Janakkalan Jana
10 264 Lotta Lehtosalo Helsingin Kisa-Veikot
11 602 Milla Ala-Lahti Kangasalan Urheilijat -68
12 1412 Maria Määttänen Track and Field Espoo
13 915 Pinja Kangas Limingan Niittomiehet
14 81 Melina Lahdenperä Espoon Tapiot
15 1013 Anni Alatalo Oulun Pyrintö

Erä 2
1 1442 Venla-Nora Nirkkonen Turun Weikot Yleisurheilu
2 789 Silja Rönkä Lahden Ahkera
3 79 Ella Koskiniemi Espoon Tapiot
4 553 Lotta Mäkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 1568 Anni Penttilä Veikkolan Veikot
6 1069 Laura Lepistö Porin Yleisurheilu
7 481 Annika Latva-Koivisto Ilmajoen Kisailijat
8 1323 Kaisa Siukonen Tampereen Pyrintö
9 1101 Isabella Latva Raision Kuula
10 945 Meiju Eskelinen Maaningan Mahti
11 513 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja
12 50 Armi Turtola Esbo IF
13 894 Johanna Ranta Lempäälän Kisa
14 1397 Neea Kotila Toholammin Urheilijat
15 1201 Anna Alanko Tampereen Pyrintö

T14 60 m aj

Erä 1
3 641 Julia Kivinen Kaustisen Pohjan-Veikot
4 517 Veera Vastamäki Joensuun Kataja
5 442 Emilia Ollqvist IF Åsarna
6 580 Iina Sihvonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
7 1120 Annika Mertomaa Saloisten Salama

Erä 2
1 248 Taimi Huotilainen Helsingin Kisa-Veikot
2 1013 Anni Alatalo Oulun Pyrintö
3 187 Annika Ahokas Helsingfors IFK
4 214 Katja Ruth Helsingfors IFK
5 877 Jasmin Juujärvi Lempäälän Kisa
6 1068 Olivia Kuusman Porin Yleisurheilu
7 503 Ella Pullinen Janakkalan Jana
8 1201 Anna Alanko Tampereen Pyrintö

Erä 3
1 1018 Ilona Kamunen Oulun Pyrintö
2 1062 Kiia Jullenmaa Porin Yleisurheilu
3 831 Venla Peltola Lappeenrannan Urheilu-Miehet
4 1026 Ella Nisula Oulun Pyrintö
5 1596 Pinja Lehtinen Viialan Valtti
6 1301 Kaisa Pousi Tampereen Pyrintö
7 1107 Sofia Triipponen Raision Kuula
8 494 Sanni Kuparinen Janakkalan Jana

Erä 4
1 213 Sofia Rantanen Helsingfors IFK
2 343 Nelli Talvitie Hyvinkään seudun Urheilijat
3 1294 Hanna Peltola Tampereen Pyrintö
4 48 Meeri Salomaa Esbo IF
5 218 Cecilia Sinervo Helsingfors IFK
6 1054 Vilma Lindroos Porin Tarmo
7 772 Riina Mantila Lahden Ahkera
8 794 Anni Sinelampi Lahden Ahkera

Erä 5
1 1147 Noora Hellberg Seinäjoen Seudun Urheilijat
2 951 Inka Puumalainen Mikkelin Kilpa-Veikot
3 759 Roosa Kinnunen Lahden Ahkera
4 949 Jessica Kähärä Mikkelin Kilpa-Veikot
5 537 Laura Koivisto Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 82 Kia Laisi Espoon Tapiot
7 1143 Janika Pulkkinen Savonlinnan Riento
8 136 Vappu Valtonen Espoon Tapiot

T14 300 m aj

Erä 1
4 1534 Anni Yrjälä Vantaan Salamat
5 48 Meeri Salomaa Esbo IF
6 1294 Hanna Peltola Tampereen Pyrintö
7 1301 Kaisa Pousi Tampereen Pyrintö
8 213 Sofia Rantanen Helsingfors IFK

Erä 2
3 561 Vilma Parviainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 82 Kia Laisi Espoon Tapiot
5 1244 Jasmeet Kaur Brar Tampereen Pyrintö
6 198 Ada Jaakola Helsingfors IFK
7 1220 Pinja Heinonen Tampereen Pyrintö
8 1514 Sinna Kankkunen Vantaan Salamat

Erä 3
3 1013 Anni Alatalo Oulun Pyrintö
4 214 Katja Ruth Helsingfors IFK
5 825 Emma Liikkanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
6 877 Jasmin Juujärvi Lempäälän Kisa
7 565 Emmi Pennanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 1442 Venla-Nora Nirkkonen Turun Weikot Yleisurheilu

Erä 4
3 1440 Oona Lius Turun Weikot Yleisurheilu
4 1054 Vilma Lindroos Porin Tarmo
5 831 Venla Peltola Lappeenrannan Urheilu-Miehet
6 343 Nelli Talvitie Hyvinkään seudun Urheilijat
7 218 Cecilia Sinervo Helsingfors IFK
8 1147 Noora Hellberg Seinäjoen Seudun Urheilijat

T14 Korkeus

Erä 1
1 127 Rebekka Sukselainen Espoon Tapiot
2 956 Vilma Rönkä Mäntsälän Urheilijat
3 727 Venla Rutanen Kuivasjärven Aura
4 794 Anni Sinelampi Lahden Ahkera
5 500 Saaga Mäkitammi Janakkalan Jana
6 1332 Salla Tuominen Tampereen Pyrintö
7 1595 Matilda Koponen Viialan Valtti
8 1233 Emilia Joutsi Tampereen Pyrintö
9 228 Kukka Walden Helsingfors IFK
10 1297 Julia Pihkanen Tampereen Pyrintö
11 1601 Kiira Vilenius Viialan Valtti
12 1377 Jasmiina Tuomiranta Tampereen Urheilijat -38
13 187 Annika Ahokas Helsingfors IFK
14 198 Ada Jaakola Helsingfors IFK
15 1147 Noora Hellberg Seinäjoen Seudun Urheilijat
16 952 Janette Tanninen Multian Jyske
17 759 Roosa Kinnunen Lahden Ahkera
18 1504 Noora Rintala Vammalan seudun Voima
19 1068 Olivia Kuusman Porin Yleisurheilu
20 61 Saana Ivakko Espoon Tapiot
21 1525 Julia Puustelli Vantaan Salamat
22 1389 Noora Savola Tapanilan Erä
23 208 Sireli Parv Helsingfors IFK
24 1450 Roosa Nurminen Ulvila Sport Team
25 949 Jessica Kähärä Mikkelin Kilpa-Veikot
26 1568 Anni Penttilä Veikkolan Veikot
27 1020 Jenna Koskela Oulun Pyrintö
28 205 Ida Lavi Helsingfors IFK

T14 Pituus

Erä 1
1 1457 Jenna Kajander Urjalan Urheilijat
2 1378 Marianna Halmetoja Tapanilan Erä
3 89 Ida Matikainen Espoon Tapiot
4 40 Mandi Kaarna Esbo IF
5 340 Elina Sokka Hyvinkään seudun Urheilijat
6 494 Sanni Kuparinen Janakkalan Jana
7 1382 Emma Juntunen Tapanilan Erä
8 677 Petra Räty Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
9 551 Saara Mynttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
10 492 Viivi Kinnunen Janakkalan Jana
11 290 Sara Siltala Helsingin Kisa-Veikot
12 937 Helmiina Raninen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
13 762 Kaisa Koskinen Lahden Ahkera
14 278 Taika Pihlaja Helsingin Kisa-Veikot
15 417 Lina Holmberg IF Kraft
16 1252 Pauliina Koski Tampereen Pyrintö
17 1438 Anni Kuokkanen Turun Weikot Yleisurheilu
18 70 Annika Kangasmäki Espoon Tapiot
19 825 Emma Liikkanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
20 835 Rose Rusanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
21 293 Sofia Sohlberg Helsingin Kisa-Veikot
22 938 Fanny Ranta Länsi-Uudenmaan Urheilijat
23 1460 Jessica Räsänen Urjalan Urheilijat
24 510 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja
25 1338 Inka Vanninen Tampereen Pyrintö
26 1233 Emilia Joutsi Tampereen Pyrintö
27 503 Ella Pullinen Janakkalan Jana
28 281 Jenni Pouramo Helsingin Kisa-Veikot
29 159 Lina Storbacka Gamlakarleby IF
30 580 Iina Sihvonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
31 598 Jenna Kokkonen Kajaanin Kipinä
32 1244 Jasmeet Kaur Brar Tampereen Pyrintö
33 1389 Noora Savola Tapanilan Erä
34 198 Ada Jaakola Helsingfors IFK
35 205 Ida Lavi Helsingfors IFK
36 208 Sireli Parv Helsingfors IFK
37 1077 Aleksandra Salahub Porin Yleisurheilu
38 1078 My Uoti Porin Yleisurheilu
39 200 Meri Järvensivu Helsingfors IFK
40 243 Elena El Founti Helsingin Kisa-Veikot
41 1068 Olivia Kuusman Porin Yleisurheilu
42 1595 Matilda Koponen Viialan Valtti
43 1597 Sara Niinimäki Viialan Valtti
44 439 Jenny Broända IF Åsarna
45 1332 Salla Tuominen Tampereen Pyrintö
46 1650 Saaga Rissanen Tampereen Pyrintö

Erä 2
1 1471 Viivi Lehtinen Vaasan Vasama
2 952 Janette Tanninen Multian Jyske
3 537 Laura Koivisto Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 951 Inka Puumalainen Mikkelin Kilpa-Veikot
6 1026 Ella Nisula Oulun Pyrintö
7 700 Matleena Parpala Kokkolan Veikot
8 1220 Pinja Heinonen Tampereen Pyrintö
9 949 Jessica Kähärä Mikkelin Kilpa-Veikot
10 1018 Ilona Kamunen Oulun Pyrintö
11 353 Erika Ahvenharju Hämeenlinnan Tarmo
12 815 Riina Heikkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
13 1120 Annika Mertomaa Saloisten Salama
14 794 Anni Sinelampi Lahden Ahkera
15 1008 Venla Laine Orimattilan Jymy
16 136 Vappu Valtonen Espoon Tapiot
17 759 Roosa Kinnunen Lahden Ahkera
18 1596 Pinja Lehtinen Viialan Valtti
19 1496 Nella Salonen Valkealan Kajo
20 1020 Jenna Koskela Oulun Pyrintö
21 1054 Vilma Lindroos Porin Tarmo
22 731 Kiia Paanila Kuopion Reipas
23 48 Meeri Salomaa Esbo IF
24 1294 Hanna Peltola Tampereen Pyrintö
25 1021 Lumi Laitinen Oulun Pyrintö
26 1481 Jemina Konola Valkeakosken Haka
27 1153 Iiris Marjanen Seinäjoen Seudun Urheilijat
28 428 Janina Blomqvist IF Sibbo-Vargarna
29 727 Venla Rutanen Kuivasjärven Aura
30 514 Jenna Riikonen Joensuun Kataja
31 894 Johanna Ranta Lempäälän Kisa
32 1542 Emma Häkkinen Vasa IS
33 1525 Julia Puustelli Vantaan Salamat
34 467 Wilma Bruun Ikaalisten Urheilijat
35 108 Ella Parviainen Espoon Tapiot
36 582 Vilma Siirilä Jyväskylän Kenttäurheilijat
37 1301 Kaisa Pousi Tampereen Pyrintö
38 1495 Emmi Hyökki Valkealan Kajo
39 1323 Kaisa Siukonen Tampereen Pyrintö
40 665 Kerttu Latvala Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
41 1463 Vera Töppärä Urjalan Urheilijat
42 1601 Kiira Vilenius Viialan Valtti
43 442 Emilia Ollqvist IF Åsarna
44 518 Anniina Haapala Joutsan Pommi

T14 Kolmiloikka

Erä 1
1 825 Emma Liikkanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
2 750 Nella Hirvonen Lahden Ahkera
3 127 Rebekka Sukselainen Espoon Tapiot
4 952 Janette Tanninen Multian Jyske
5 550 Neili Marjanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 514 Jenna Riikonen Joensuun Kataja
7 521 Wilhelmiina Harju Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 61 Saana Ivakko Espoon Tapiot
9 767 Venla Laine Lahden Ahkera
10 353 Erika Ahvenharju Hämeenlinnan Tarmo
11 1542 Emma Häkkinen Vasa IS
12 1389 Noora Savola Tapanilan Erä
13 281 Jenni Pouramo Helsingin Kisa-Veikot
14 1054 Vilma Lindroos Porin Tarmo
15 727 Venla Rutanen Kuivasjärven Aura
16 293 Sofia Sohlberg Helsingin Kisa-Veikot
17 1353 Janika Jokinen Tampereen Urheilijat -38
18 815 Riina Heikkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
19 579 Saga Sievänen Jyväskylän Kenttäurheilijat
20 70 Annika Kangasmäki Espoon Tapiot
21 537 Laura Koivisto Jyväskylän Kenttäurheilijat
22 1021 Lumi Laitinen Oulun Pyrintö
23 949 Jessica Kähärä Mikkelin Kilpa-Veikot
24 340 Elina Sokka Hyvinkään seudun Urheilijat
25 582 Vilma Siirilä Jyväskylän Kenttäurheilijat
26 132 Emma Uosukainen Espoon Tapiot
27 951 Inka Puumalainen Mikkelin Kilpa-Veikot
28 264 Lotta Lehtosalo Helsingin Kisa-Veikot
29 1297 Julia Pihkanen Tampereen Pyrintö
30 1026 Ella Nisula Oulun Pyrintö
31 243 Elena El Founti Helsingin Kisa-Veikot
32 1140 Milla Pirkkalainen Savonlinnan Riento
33 492 Viivi Kinnunen Janakkalan Jana
34 1568 Anni Penttilä Veikkolan Veikot

T14 Kuula

Erä 1
1 494 Sanni Kuparinen Janakkalan Jana
2 40 Mandi Kaarna Esbo IF
3 19 Stella Ceder Borgå Akilles
4 448 Tilda Borgmästars IK Falken
5 1382 Emma Juntunen Tapanilan Erä
6 1439 Roosa Lehtinen Turun Weikot Yleisurheilu
7 1219 Amanda Heino Tampereen Pyrintö
8 1463 Vera Töppärä Urjalan Urheilijat
9 503 Ella Pullinen Janakkalan Jana
10 847 Sara Killinen Lapuan Virkiä
11 1597 Sara Niinimäki Viialan Valtti
12 108 Ella Parviainen Espoon Tapiot
13 1453 Jenny Virta Ulvila Sport Team
14 768 Hanna Lammassaari Lahden Ahkera
15 1116 Pinja Pikkarainen Riihimäen Kisko
16 132 Emma Uosukainen Espoon Tapiot
17 1595 Matilda Koponen Viialan Valtti
18 383 Jemina Virtanen Hämeenlinnan Tarmo
19 1150 Emilia Kangas Seinäjoen Seudun Urheilijat
20 130 Nora Tousignant Espoon Tapiot
21 1569 Emilia Rapinoja Veikkolan Veikot
22 1332 Salla Tuominen Tampereen Pyrintö
23 290 Sara Siltala Helsingin Kisa-Veikot
24 912 Paula Lindström Liljendal IK
25 504 Nilla Rättyä Janakkalan Jana
26 699 Viivi Lapinoja Kokkolan Veikot
27 772 Riina Mantila Lahden Ahkera
28 956 Vilma Rönkä Mäntsälän Urheilijat
29 1069 Laura Lepistö Porin Yleisurheilu
30 798 Mila Takki Lahden Ahkera
31 1640 Ida-Annika Peltola Ähtärin Urheilijat
32 606 Katri Kekki Kangasalan Urheilijat -68
33 343 Nelli Talvitie Hyvinkään seudun Urheilijat
34 913 Felicia Meriheinä Liljendal IK
35 127 Rebekka Sukselainen Espoon Tapiot
36 1297 Julia Pihkanen Tampereen Pyrintö
37 213 Sofia Rantanen Helsingfors IFK
38 945 Meiju Eskelinen Maaningan Mahti
39 551 Saara Mynttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
40 1535 Lumi Zhong Vantaan Salamat
41 1322 Ethel Silla Tampereen Pyrintö
42 1514 Sinna Kankkunen Vantaan Salamat
43 335 Milla Rasinkangas Hyvinkään seudun Urheilijat
44 492 Viivi Kinnunen Janakkalan Jana
45 1601 Kiira Vilenius Viialan Valtti
46 609 Salla Lamminmäki Kangasalan Urheilijat -68
47 600 Maria Vähätupa Kalannin Vankka
48 1361 Viivi Kumpulainen Tampereen Urheilijat -38
49 1377 Jasmiina Tuomiranta Tampereen Urheilijat -38

T14 Kiekko

Erä 1
1 343 Nelli Talvitie Hyvinkään seudun Urheilijat
2 335 Milla Rasinkangas Hyvinkään seudun Urheilijat
3 1535 Lumi Zhong Vantaan Salamat
4 1439 Roosa Lehtinen Turun Weikot Yleisurheilu
5 1116 Pinja Pikkarainen Riihimäen Kisko
6 913 Felicia Meriheinä Liljendal IK
7 132 Emma Uosukainen Espoon Tapiot
8 1219 Amanda Heino Tampereen Pyrintö
9 1581 Annukka Saalismaa Veitsiluodon Kisaveikot
10 1584 Elisa Huhta Vihdin Viesti
11 747 Mona Heino Lahden Ahkera
12 504 Nilla Rättyä Janakkalan Jana
13 1382 Emma Juntunen Tapanilan Erä
14 1144 Juulia Teittinen Savonlinnan Riento
15 114 Merituuli Saarela Espoon Tapiot
16 1297 Julia Pihkanen Tampereen Pyrintö
17 1425 Roosa Naula Turun Urheiluliitto
18 1445 Alev Outinen Turun Weikot Yleisurheilu
19 685 Jenna Rajala Keuruun Kisailijat
20 517 Veera Vastamäki Joensuun Kataja
21 1463 Vera Töppärä Urjalan Urheilijat
22 912 Paula Lindström Liljendal IK
23 880 Pinja Kianta Lempäälän Kisa
24 127 Rebekka Sukselainen Espoon Tapiot
25 516 Iiris Vastamäki Joensuun Kataja
26 641 Julia Kivinen Kaustisen Pohjan-Veikot
27 1224 Oona Huura Tampereen Pyrintö
28 768 Hanna Lammassaari Lahden Ahkera
29 1458 Riikka Kataja Urjalan Urheilijat
30 798 Mila Takki Lahden Ahkera
31 133 Iida Uosukainen Espoon Tapiot
32 1514 Sinna Kankkunen Vantaan Salamat
33 1153 Iiris Marjanen Seinäjoen Seudun Urheilijat
34 600 Maria Vähätupa Kalannin Vankka
35 551 Saara Mynttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

T14 Keihäs

Erä 1
1 1116 Pinja Pikkarainen Riihimäen Kisko
2 353 Erika Ahvenharju Hämeenlinnan Tarmo
3 1108 Julia Valtanen Rauman Urheilijat
4 1471 Viivi Lehtinen Vaasan Vasama
5 1650 Saaga Rissanen Tampereen Pyrintö
6 959 Suvi-Maria Sirola Naantalin Löyly
7 262 Yasmin Laouari Helsingin Kisa-Veikot
8 1150 Emilia Kangas Seinäjoen Seudun Urheilijat
9 988 Jenniina Heikkilä Noormarkun Nopsa
10 1176 Matilda Laurila Somerniemen Veikot
11 798 Mila Takki Lahden Ahkera
12 613 Inka Heininen Kankaanpään Seudun Leisku
13 1525 Julia Puustelli Vantaan Salamat
14 114 Merituuli Saarela Espoon Tapiot
15 1011 Nellla Turhala Oriveden Ponnistus
16 1120 Annika Mertomaa Saloisten Salama
17 1322 Ethel Silla Tampereen Pyrintö
18 1069 Laura Lepistö Porin Yleisurheilu
19 772 Riina Mantila Lahden Ahkera
20 149 Minna Hollanti Gamlakarleby IF
21 510 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja
22 1301 Kaisa Pousi Tampereen Pyrintö
23 945 Meiju Eskelinen Maaningan Mahti
24 454 Charlotte Sassila IK Falken
25 641 Julia Kivinen Kaustisen Pohjan-Veikot
26 1514 Sinna Kankkunen Vantaan Salamat
27 1583 Riikka Luukkaala Vesilahden Visa
28 1535 Lumi Zhong Vantaan Salamat
29 470 Aliisa Kyrönviita Ikaalisten Urheilijat
30 517 Veera Vastamäki Joensuun Kataja
31 1439 Roosa Lehtinen Turun Weikot Yleisurheilu
32 132 Emma Uosukainen Espoon Tapiot
33 494 Sanni Kuparinen Janakkalan Jana
34 1153 Iiris Marjanen Seinäjoen Seudun Urheilijat
35 831 Venla Peltola Lappeenrannan Urheilu-Miehet

T15 60 m

Erä 1
2 374 Jenni Rämö Hämeenlinnan Tarmo
3 1486 Karoliina Kujanpää Valkeakosken Haka
4 1300 Essi Pitkäranta Tampereen Pyrintö
5 301 Marisa Värtinen Helsingin Kisa-Veikot
6 1246 Kiia Keinonen Tampereen Pyrintö
7 800 Sanna Tiilikainen Lahden Ahkera
8 397 Sofie Westerlund IF Drott
9 252 Henna Karhu Helsingin Kisa-Veikot

Erä 2
2 60 Eeva Immonen Espoon Tapiot
3 502 Jenna Pohjonen Janakkalan Jana
4 1507 Henna Hiltunen Vantaan Salamat
5 1142 Riikka Pitkänen Savonlinnan Riento
6 1579 Veera Pudas Veitsiluodon Kisaveikot
7 75 Camilla Kohl Espoon Tapiot
8 122 Annika Siitonen Espoon Tapiot
9 1295 Satu-Maaria Pentinlehto Tampereen Pyrintö

Erä 3
1 45 Ida Ounaslehto Esbo IF
2 973 Ekaterina Ivanova Nevskaja
3 1538 Linnea Backholm Vasa IS
4 558 Oona Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 220 Tiina Sinkkonen Helsingfors IFK
6 21 Sandra Liljendal Borgå Akilles
7 1099 Veera Jussinniemi Raahen Vesa
8 423 Elin Svedman IF Kraft
9 246 Chloe Hagues Helsingin Kisa-Veikot

Erä 4
1 856 Ida Martin Larsmo IF
2 1131 Sandra-Sofia Kosonen Savonlinnan Riento
3 1066 Eleonora Korpua Porin Yleisurheilu
4 1629 Suvi Järvinen Ylöjärven Urheilijat
5 729 Rebekka Suni Kuivasjärven Aura
6 1434 Hanna Hietala Turun Weikot Yleisurheilu
7 1004 Senni Forsberg Orimattilan Jymy
8 1437 Saana Koivunen Turun Weikot Yleisurheilu
9 630 Janna Koskela Karhulan Katajaiset

Erä 5
2 249 Elli Häikiö Helsingin Kisa-Veikot
3 495 Veera Lahtinen Janakkalan Jana
4 201 Pinja Konttinen Helsingfors IFK
5 429 Kia Helkamaa IF Sibbo-Vargarna
6 664 Elina Kujala Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
7 1178 Sofia Pohjaranta Someron Esa
8 1360 Merette Koskenniemi Tampereen Urheilijat -38
9 240 Ellen Anttila Helsingin Kisa-Veikot

Erä 6
2 850 Jenny Asplund Larsmo IF
3 269 Marina Merjamaa Helsingin Kisa-Veikot
4 1444 Evelina Ojaniittu Turun Weikot Yleisurheilu
5 669 Sara Niemi Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
6 1135 Etti Mehtonen Savonlinnan Riento
7 1433 Roosa Helala Turun Weikot Yleisurheilu
8 452 Pernilla Häggblom IK Falken
9 468 Vilma Holkko Ikaalisten Urheilijat

Erä 7
2 1627 Oona Hietala Ylöjärven Urheilijat
3 879 Nea Karppinen Lempäälän Kisa
4 73 Saara Keskitalo Espoon Tapiot
5 1575 Aino Kekäläinen Veitsiluodon Kisaveikot
6 658 Hertta Hankimaa Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
7 284 Sofie Roos Helsingin Kisa-Veikot
8 1122 Wilma Tuomela Saloisten Salama
9 444 Jenny Skuthälla IF Åsarna

Erä 8
2 1418 Enni Harittu Turun Urheiluliitto
3 1357 Fanni Koivunen Tampereen Urheilijat -38
4 1529 Elina Taskinen Vantaan Salamat
5 1177 Venla Oksanen Someron Esa
6 859 Liza Pajunen Larsmo IF
7 38 Annika Hirvonen Esbo IF
8 36 Nicole Gustafsson Esbo IF
9 1635 Olivia Mäkinen Ylöjärven Urheilijat

Erä 9
2 434 Elin Mickos IF Sibbo-Vargarna
3 1604 Ronja Holopainen Viipurin Urheilijat
4 363 Essi Kankkunen Hämeenlinnan Tarmo
5 361 Petra Kallionpää Hämeenlinnan Tarmo
6 1510 Emilia Junno Vantaan Salamat
7 828 Minttu Mattinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
8 496 Essi Lautamäki Janakkalan Jana
9 1123 Sanni Kettunen Salon Vilpas

Erä 10
2 441 Amanda Koivusalo IF Åsarna
3 65 Isabella Jääsvuo Espoon Tapiot
4 1179 Pinja Purola Someron Esa
5 778 Emma Pasanen Lahden Ahkera
6 471 Siiri Leppänen Ikaalisten Urheilijat
7 307 Kaisa Mikander Hirvensalmen Urheilijat
8 1485 Emma Kosonen Valkeakosken Haka
9 808 Viivi Laaksonen Lapin Lukko

Erä 11
1 192 Anna-Maria Asargiotis Helsingfors IFK
2 944 Kaisu Eskelinen Maaningan Mahti
3 1181 Katja Vuorela Someron Esa
4 1211 Jemina Forss Tampereen Pyrintö
5 1137 Venla Naapuri Savonlinnan Riento
6 709 Pinja Hautamäki Kuivasjärven Aura
7 1206 Olivia Ben Khalifa Tampereen Pyrintö
8 391 Maisa Laakso IF Drott
9 568 Katariina Saarelainen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Erä 12
1 1421 Maija Lehti Turun Urheiluliitto
2 368 Iida Lehtonen Hämeenlinnan Tarmo
3 552 Roosa Mähönen Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 690 Sara Francis Kiuruveden Urheilijat
5 357 Saara Forsell Hämeenlinnan Tarmo
6 1358 Riina Kokkonen Tampereen Urheilijat -38
7 1372 Emmi Ranta-Ojala Tampereen Urheilijat -38
8 1543 Erica Kolehmainen Vasa IS
9 35 Marielle Gustafsson Esbo IF

T15 300 m

Erä 1
1 1551 Cecilia Österblad Vasa IS
2 1131 Sandra-Sofia Kosonen Savonlinnan Riento
3 1434 Hanna Hietala Turun Weikot Yleisurheilu
4 1122 Wilma Tuomela Saloisten Salama
5 1486 Karoliina Kujanpää Valkeakosken Haka
6 1543 Erica Kolehmainen Vasa IS
7 1148 Emmi Hirvelä Seinäjoen Seudun Urheilijat
8 1436 Aino Keränen Turun Weikot Yleisurheilu
9 1418 Enni Harittu Turun Urheiluliitto
10 1552 Maria Östman Vasa IS
11 1431 Maria Taittonen Turun Urheiluliitto
12 1295 Satu-Maaria Pentinlehto Tampereen Pyrintö
13 1593 Myrsky-Inkeri Virmavirta Vihdin Viesti
14 1225 Frida Hämäläinen Tampereen Pyrintö
15 1137 Venla Naapuri Savonlinnan Riento
16 1635 Olivia Mäkinen Ylöjärven Urheilijat
17 99 Elsa Nieminen Espoon Tapiot
18 1427 Mari Pylkkänen Turun Urheiluliitto
19 60 Eeva Immonen Espoon Tapiot
20 75 Camilla Kohl Espoon Tapiot
21 729 Rebekka Suni Kuivasjärven Aura
22 284 Sofie Roos Helsingin Kisa-Veikot
23 76 Katariina Kontio Espoon Tapiot
24 21 Sandra Liljendal Borgå Akilles
25 192 Anna-Maria Asargiotis Helsingfors IFK
26 240 Ellen Anttila Helsingin Kisa-Veikot
27 339 Emma Simberg Hyvinkään seudun Urheilijat
28 73 Saara Keskitalo Espoon Tapiot
29 301 Marisa Värtinen Helsingin Kisa-Veikot
30 80 Reetta Kämäräinen Espoon Tapiot
31 72 Hanna Karras Espoon Tapiot
32 323 Sonja Lindström Hyvinkään seudun Urheilijat
33 368 Iida Lehtonen Hämeenlinnan Tarmo
34 220 Tiina Sinkkonen Helsingfors IFK
35 71 Emma Karhu Espoon Tapiot
36 724 Anniina Putkonen Kuivasjärven Aura
37 142 Saara Sillanpää Forssan Salama
38 808 Viivi Laaksonen Lapin Lukko
39 65 Isabella Jääsvuo Espoon Tapiot
40 567 Siiri Rainio Jyväskylän Kenttäurheilijat
41 363 Essi Kankkunen Hämeenlinnan Tarmo
42 226 Netta Tuusjärvi Helsingfors IFK
43 201 Pinja Konttinen Helsingfors IFK
44 204 Sharon Laine Helsingfors IFK
45 249 Elli Häikiö Helsingin Kisa-Veikot
46 46 Molly Pastewka Esbo IF
47 496 Essi Lautamäki Janakkalan Jana
48 308 Sofia Valio Hollolan Urheilijat -46
49 434 Elin Mickos IF Sibbo-Vargarna
50 776 Nora Nokelainen Lahden Ahkera
51 1085 Pinja Niemi Porvoon Urheilijat
52 452 Pernilla Häggblom IK Falken
53 778 Emma Pasanen Lahden Ahkera
54 658 Hertta Hankimaa Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
55 1057 Heidi Färm Porin Yleisurheilu
56 429 Kia Helkamaa IF Sibbo-Vargarna
57 1099 Veera Jussinniemi Raahen Vesa
58 856 Ida Martin Larsmo IF
59 1075 Frida Pietiläinen Porin Yleisurheilu
60 666 Meeri Manninen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
61 468 Vilma Holkko Ikaalisten Urheilijat
62 973 Ekaterina Ivanova Nevskaja
63 391 Maisa Laakso IF Drott
64 502 Jenna Pohjonen Janakkalan Jana

T15 800 m

Erä 1
1 431 Yvonne Jussila IF Sibbo-Vargarna
2 778 Emma Pasanen Lahden Ahkera
3 339 Emma Simberg Hyvinkään seudun Urheilijat
4 361 Petra Kallionpää Hämeenlinnan Tarmo
5 776 Nora Nokelainen Lahden Ahkera
6 1529 Elina Taskinen Vantaan Salamat
7 1629 Suvi Järvinen Ylöjärven Urheilijat
8 1604 Ronja Holopainen Viipurin Urheilijat
9 37 Sanni Haataja Esbo IF
10 495 Veera Lahtinen Janakkalan Jana
11 1358 Riina Kokkonen Tampereen Urheilijat -38
12 658 Hertta Hankimaa Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
13 1436 Aino Keränen Turun Weikot Yleisurheilu
14 1040 Emilia Anttonen Pohjan Koitto
15 304 Venla Turakainen Helsingin Tarmo
16 357 Saara Forsell Hämeenlinnan Tarmo
17 973 Ekaterina Ivanova Nevskaja

Erä 2
1 633 Janette Hanski Karhulan Urheilijat
2 269 Marina Merjamaa Helsingin Kisa-Veikot
3 1321 Aino Sikkinen Tampereen Pyrintö
4 284 Sofie Roos Helsingin Kisa-Veikot
5 1427 Mari Pylkkänen Turun Urheiluliitto
6 142 Saara Sillanpää Forssan Salama
7 323 Sonja Lindström Hyvinkään seudun Urheilijat
8 1541 Manda Gullberg Vasa IS
9 1246 Kiia Keinonen Tampereen Pyrintö
10 1211 Jemina Forss Tampereen Pyrintö
11 691 Adeliina Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
12 895 Venla Ranta Lempäälän Kisa
13 1057 Heidi Färm Porin Yleisurheilu
14 396 Erika Westerlund IF Drott
15 1551 Cecilia Österblad Vasa IS

T15 60 m aj

Erä 1
3 446 Sofia Storbjörk IF Åsarna
4 962 Valeria Gromova Nevskaja
5 737 Matilda Hiltunen Kuusankosken Kisa
6 1137 Venla Naapuri Savonlinnan Riento
7 471 Siiri Leppänen Ikaalisten Urheilijat

Erä 2
2 729 Rebekka Suni Kuivasjärven Aura
3 615 Annika Hohkuri Kankaanpään Seudun Leisku
4 259 Inka Laakso Helsingin Kisa-Veikot
5 301 Marisa Värtinen Helsingin Kisa-Veikot
6 368 Iida Lehtonen Hämeenlinnan Tarmo
7 621 Senja Lammi Kankaanpään Seudun Leisku

Erä 3
1 252 Henna Karhu Helsingin Kisa-Veikot
2 99 Elsa Nieminen Espoon Tapiot
3 36 Nicole Gustafsson Esbo IF
4 1547 Malva Nylund Vasa IS
5 1431 Maria Taittonen Turun Urheiluliitto
6 720 Jasmin Männistö Kuivasjärven Aura
7 71 Emma Karhu Espoon Tapiot
8 357 Saara Forsell Hämeenlinnan Tarmo

Erä 4
1 102 Neea Nurmi Espoon Tapiot
2 76 Katariina Kontio Espoon Tapiot
3 1485 Emma Kosonen Valkeakosken Haka
4 80 Reetta Kämäräinen Espoon Tapiot
5 1135 Etti Mehtonen Savonlinnan Riento
6 75 Camilla Kohl Espoon Tapiot
7 1372 Emmi Ranta-Ojala Tampereen Urheilijat -38
8 1134 Aliisa Luukkainen Savonlinnan Riento

Erä 5
1 485 Sanni Säntti Ilmajoen Kisailijat
2 73 Saara Keskitalo Espoon Tapiot
3 828 Minttu Mattinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
4 879 Nea Karppinen Lempäälän Kisa
5 633 Janette Hanski Karhulan Urheilijat
6 434 Elin Mickos IF Sibbo-Vargarna
7 1635 Olivia Mäkinen Ylöjärven Urheilijat
8 1579 Veera Pudas Veitsiluodon Kisaveikot

Erä 6
1 307 Kaisa Mikander Hirvensalmen Urheilijat
2 765 Jemina Kousa Lahden Ahkera
3 1123 Sanni Kettunen Salon Vilpas
4 567 Siiri Rainio Jyväskylän Kenttäurheilijat
5 45 Ida Ounaslehto Esbo IF
6 31 Saga Andersson Esbo IF
7 1206 Olivia Ben Khalifa Tampereen Pyrintö
8 1421 Maija Lehti Turun Urheiluliitto

T15 300 m aj

Erä 1
5 962 Valeria Gromova Nevskaja
6 1007 Karoliina Kaartti Orimattilan Jymy
7 621 Senja Lammi Kankaanpään Seudun Leisku
8 666 Meeri Manninen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Erä 2
4 373 Sanni Prittinen Hämeenlinnan Tarmo
5 220 Tiina Sinkkonen Helsingfors IFK
6 110 Laura Putkiranta Espoon Tapiot
7 1547 Malva Nylund Vasa IS
8 226 Netta Tuusjärvi Helsingfors IFK

Erä 3
3 71 Emma Karhu Espoon Tapiot
4 99 Elsa Nieminen Espoon Tapiot
5 471 Siiri Leppänen Ikaalisten Urheilijat
6 879 Nea Karppinen Lempäälän Kisa
7 80 Reetta Kämäräinen Espoon Tapiot
8 204 Sharon Laine Helsingfors IFK

Erä 4
3 1123 Sanni Kettunen Salon Vilpas
4 633 Janette Hanski Karhulan Urheilijat
5 434 Elin Mickos IF Sibbo-Vargarna
6 1225 Frida Hämäläinen Tampereen Pyrintö
7 1131 Sandra-Sofia Kosonen Savonlinnan Riento
8 567 Siiri Rainio Jyväskylän Kenttäurheilijat

T15 Korkeus

Erä 1
1 1433 Roosa Helala Turun Weikot Yleisurheilu
2 1627 Oona Hietala Ylöjärven Urheilijat
3 131 Essi Ukkonen Espoon Tapiot
4 1372 Emmi Ranta-Ojala Tampereen Urheilijat -38
5 128 Aino Toikka Espoon Tapiot
6 421 Emma Nyman IF Kraft
7 259 Inka Laakso Helsingin Kisa-Veikot
8 633 Janette Hanski Karhulan Urheilijat
9 444 Jenny Skuthälla IF Åsarna
10 1564 Henriikka Riihikoski Vehmaisten Urheilijat
11 1135 Etti Mehtonen Savonlinnan Riento
12 1123 Sanni Kettunen Salon Vilpas
13 1547 Malva Nylund Vasa IS
14 110 Laura Putkiranta Espoon Tapiot
15 1057 Heidi Färm Porin Yleisurheilu
16 76 Katariina Kontio Espoon Tapiot
17 102 Neea Nurmi Espoon Tapiot
18 691 Adeliina Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
19 446 Sofia Storbjörk IF Åsarna
20 1225 Frida Hämäläinen Tampereen Pyrintö
21 820 Netta Kaplas Lappeenrannan Urheilu-Miehet
22 666 Meeri Manninen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
23 1007 Karoliina Kaartti Orimattilan Jymy
24 75 Camilla Kohl Espoon Tapiot
25 871 Veera Matintalo Lauttakylän Luja
26 706 Janita Leppäranta Kristiinan Urheilijat

T15 Seiväs

Erä 1
1 31 Saga Andersson Esbo IF
2 1062 Kiia Jullenmaa Porin Yleisurheilu
3 397 Sofie Westerlund IF Drott
4 831 Venla Peltola Lappeenrannan Urheilu-Miehet
5 35 Marielle Gustafsson Esbo IF
6 1552 Maria Östman Vasa IS
7 141 Emilia Metsämäki Forssan Salama
8 1175 Amanda Laurila Somerniemen Veikot
9 1453 Jenny Virta Ulvila Sport Team
10 396 Erika Westerlund IF Drott
11 519 Annika Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
12 102 Neea Nurmi Espoon Tapiot
13 677 Petra Räty Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Erä 2
1 243 Elena El Founti Helsingin Kisa-Veikot
2 398 Teodora Westerlund IF Drott
3 1534 Anni Yrjälä Vantaan Salamat
4 61 Saana Ivakko Espoon Tapiot
5 1300 Essi Pitkäranta Tampereen Pyrintö
6 571 Emmi Sajasalo Jyväskylän Kenttäurheilijat
7 1450 Roosa Nurminen Ulvila Sport Team
8 1048 Milla Nevalainen Pohjan Koitto
9 248 Taimi Huotilainen Helsingin Kisa-Veikot
10 1121 Emilia Tuomaala Saloisten Salama
11 448 Tilda Borgmästars IK Falken
12 413 Ellen Sabel IF Femman

T15 Pituus

Erä 1
1 1135 Etti Mehtonen Savonlinnan Riento
2 25 Jenna Sorvari Borgå Akilles
3 502 Jenna Pohjonen Janakkalan Jana
4 426 Elin Sundqvist IF Nykarlebynejden
5 1564 Henriikka Riihikoski Vehmaisten Urheilijat
6 246 Chloe Hagues Helsingin Kisa-Veikot
7 1538 Linnea Backholm Vasa IS
8 1547 Malva Nylund Vasa IS
9 1122 Wilma Tuomela Saloisten Salama
10 339 Emma Simberg Hyvinkään seudun Urheilijat
11 361 Petra Kallionpää Hämeenlinnan Tarmo
12 21 Sandra Liljendal Borgå Akilles
13 357 Saara Forsell Hämeenlinnan Tarmo
14 724 Anniina Putkonen Kuivasjärven Aura
15 249 Elli Häikiö Helsingin Kisa-Veikot
16 776 Nora Nokelainen Lahden Ahkera
17 1357 Fanni Koivunen Tampereen Urheilijat -38
18 1604 Ronja Holopainen Viipurin Urheilijat
19 1437 Saana Koivunen Turun Weikot Yleisurheilu
20 38 Annika Hirvonen Esbo IF
21 496 Essi Lautamäki Janakkalan Jana
22 1444 Evelina Ojaniittu Turun Weikot Yleisurheilu
23 669 Sara Niemi Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
24 568 Katariina Saarelainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
25 1137 Venla Naapuri Savonlinnan Riento
26 444 Jenny Skuthälla IF Åsarna
27 1040 Emilia Anttonen Pohjan Koitto

Erä 2
1 1627 Oona Hietala Ylöjärven Urheilijat
2 45 Ida Ounaslehto Esbo IF
3 1225 Frida Hämäläinen Tampereen Pyrintö
4 307 Kaisa Mikander Hirvensalmen Urheilijat
5 1635 Olivia Mäkinen Ylöjärven Urheilijat
6 1206 Olivia Ben Khalifa Tampereen Pyrintö
7 1055 Reeta Ruoho Porin Tarmo
8 691 Adeliina Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
9 73 Saara Keskitalo Espoon Tapiot
10 31 Saga Andersson Esbo IF
11 828 Minttu Mattinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
12 110 Laura Putkiranta Espoon Tapiot
13 1475 Janina Raukko Vaasan Vasama
14 201 Pinja Konttinen Helsingfors IFK
15 558 Oona Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
16 879 Nea Karppinen Lempäälän Kisa
17 102 Neea Nurmi Espoon Tapiot
18 552 Roosa Mähönen Jyväskylän Kenttäurheilijat
19 1142 Riikka Pitkänen Savonlinnan Riento
20 441 Amanda Koivusalo IF Åsarna
21 1579 Veera Pudas Veitsiluodon Kisaveikot
22 720 Jasmin Männistö Kuivasjärven Aura
23 800 Sanna Tiilikainen Lahden Ahkera
24 374 Jenni Rämö Hämeenlinnan Tarmo
25 1360 Merette Koskenniemi Tampereen Urheilijat -38
26 664 Elina Kujala Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
27 80 Reetta Kämäräinen Espoon Tapiot
28 1264 Lusa Rusanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet

T15 Kolmiloikka

Erä 1
1 1148 Emmi Hirvelä Seinäjoen Seudun Urheilijat
2 630 Janna Koskela Karhulan Katajaiset
3 204 Sharon Laine Helsingfors IFK
4 426 Elin Sundqvist IF Nykarlebynejden
5 201 Pinja Konttinen Helsingfors IFK
6 737 Matilda Hiltunen Kuusankosken Kisa
7 720 Jasmin Männistö Kuivasjärven Aura
8 669 Sara Niemi Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
9 558 Oona Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
10 1142 Riikka Pitkänen Savonlinnan Riento
11 1593 Myrsky-Inkeri Virmavirta Vihdin Viesti
12 505 Emilia Tamminen Janakkalan Jana
13 21 Sandra Liljendal Borgå Akilles
14 38 Annika Hirvonen Esbo IF
15 1055 Reeta Ruoho Porin Tarmo
16 1627 Oona Hietala Ylöjärven Urheilijat
17 706 Janita Leppäranta Kristiinan Urheilijat
18 552 Roosa Mähönen Jyväskylän Kenttäurheilijat
19 691 Adeliina Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
20 1444 Evelina Ojaniittu Turun Weikot Yleisurheilu
21 495 Veera Lahtinen Janakkalan Jana
22 418 Emilia Launonen IF Kraft
23 45 Ida Ounaslehto Esbo IF
24 1475 Janina Raukko Vaasan Vasama
25 1087 Noora Hautamäki Pyhtään Yritys
26 301 Marisa Värtinen Helsingin Kisa-Veikot
27 502 Jenna Pohjonen Janakkalan Jana
28 246 Chloe Hagues Helsingin Kisa-Veikot
29 828 Minttu Mattinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
30 765 Jemina Kousa Lahden Ahkera
31 980 Olivia Saarinen Nokian Urheilijat
32 259 Inka Laakso Helsingin Kisa-Veikot
33 1040 Emilia Anttonen Pohjan Koitto
34 485 Sanni Säntti Ilmajoen Kisailijat
35 361 Petra Kallionpää Hämeenlinnan Tarmo
36 568 Katariina Saarelainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
37 307 Kaisa Mikander Hirvensalmen Urheilijat
38 1134 Aliisa Luukkainen Savonlinnan Riento
39 1372 Emmi Ranta-Ojala Tampereen Urheilijat -38
40 1434 Hanna Hietala Turun Weikot Yleisurheilu
41 1300 Essi Pitkäranta Tampereen Pyrintö
42 1433 Roosa Helala Turun Weikot Yleisurheilu

T15 Kuula

Erä 1
1 533 Assi Jämsen Jyväskylän Kenttäurheilijat
2 693 Miia Puolakka Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
3 36 Nicole Gustafsson Esbo IF
4 666 Meeri Manninen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
5 820 Netta Kaplas Lappeenrannan Urheilu-Miehet
6 363 Essi Kankkunen Hämeenlinnan Tarmo
7 1541 Manda Gullberg Vasa IS
8 1141 Noora Pirkkalainen Savonlinnan Riento
9 1308 Amanda Saari Tampereen Pyrintö
10 252 Henna Karhu Helsingin Kisa-Veikot
11 181 Maria Olkkonen Hartolan Voima
12 980 Olivia Saarinen Nokian Urheilijat
13 1360 Merette Koskenniemi Tampereen Urheilijat -38
14 944 Kaisu Eskelinen Maaningan Mahti
15 1436 Aino Keränen Turun Weikot Yleisurheilu
16 35 Marielle Gustafsson Esbo IF
17 1629 Suvi Järvinen Ylöjärven Urheilijat
18 72 Hanna Karras Espoon Tapiot
19 1475 Janina Raukko Vaasan Vasama
20 1090 Senna Kanerva Pälkäneen Luja-Lukko
21 654 Heta Paavola Keravan Urheilijat
22 709 Pinja Hautamäki Kuivasjärven Aura
23 60 Eeva Immonen Espoon Tapiot
24 397 Sofie Westerlund IF Drott
25 13 Emilia Anttila Borgå Akilles
26 1311 Jonna Sainio Tampereen Pyrintö
27 1437 Saana Koivunen Turun Weikot Yleisurheilu
28 1055 Reeta Ruoho Porin Tarmo

T15 Kiekko

Erä 1
1 1311 Jonna Sainio Tampereen Pyrintö
2 60 Eeva Immonen Espoon Tapiot
3 1510 Emilia Junno Vantaan Salamat
4 181 Maria Olkkonen Hartolan Voima
5 1141 Noora Pirkkalainen Savonlinnan Riento
6 226 Netta Tuusjärvi Helsingfors IFK
7 591 Viivi Voutilainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
8 986 Ann-Nina Heikkilä Noormarkun Nopsa
9 820 Netta Kaplas Lappeenrannan Urheilu-Miehet
10 533 Assi Jämsen Jyväskylän Kenttäurheilijat
11 1507 Henna Hiltunen Vantaan Salamat
12 1437 Saana Koivunen Turun Weikot Yleisurheilu
13 1541 Manda Gullberg Vasa IS
14 635 Henna Söderlund Karkkilan Pojat
15 36 Nicole Gustafsson Esbo IF
16 980 Olivia Saarinen Nokian Urheilijat
17 35 Marielle Gustafsson Esbo IF
18 617 Iida Kiviranta Kankaanpään Seudun Leisku
19 1436 Aino Keränen Turun Weikot Yleisurheilu
20 13 Emilia Anttila Borgå Akilles
21 944 Kaisu Eskelinen Maaningan Mahti

T15 Keihäs

Erä 1
1 654 Heta Paavola Keravan Urheilijat
2 986 Ann-Nina Heikkilä Noormarkun Nopsa
3 505 Emilia Tamminen Janakkalan Jana
4 1160 Sofia Pölkky Seinäjoen Seudun Urheilijat
5 647 Tuuli Kattilamäki Kenttäurheilijat -58
6 1311 Jonna Sainio Tampereen Pyrintö
7 1004 Senni Forsberg Orimattilan Jymy
8 634 Riina Hytti Karhulan Urheilijat
9 617 Iida Kiviranta Kankaanpään Seudun Leisku
10 533 Assi Jämsen Jyväskylän Kenttäurheilijat
11 391 Maisa Laakso IF Drott
12 1163 Laura Sadeharju Seinäjoen Seudun Urheilijat
13 1300 Essi Pitkäranta Tampereen Pyrintö
14 1515 Sanni Kilpeläinen Vantaan Salamat
15 709 Pinja Hautamäki Kuivasjärven Aura
16 1308 Amanda Saari Tampereen Pyrintö
17 693 Miia Puolakka Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
18 76 Katariina Kontio Espoon Tapiot
19 1507 Henna Hiltunen Vantaan Salamat
20 1486 Karoliina Kujanpää Valkeakosken Haka
21 110 Laura Putkiranta Espoon Tapiot
22 1087 Noora Hautamäki Pyhtään Yritys
23 226 Netta Tuusjärvi Helsingfors IFK

T15 4 x 100 m

Erä 1
1 0 Tampereen Pyrintö 1
2 0 Tampereen Pyrintö 3
3 0 Tampereen Pyrintö 2
4 0 Tampereen Urheilijat -38 1
5 0 Turun Urheiluliitto 1
6 0 Tampereen Pyrintö 5
7 0 Tampereen Pyrintö 4
8 0 Urjalan Urheilijat 1
9 0 Vasa Is 1
10 0 Hämeenlinnan Tarmo 1
11 0 Espoon Tapiot 2
12 0 Espoon Tapiot 1
13 0 Helsingfors Ifk 1
14 0 Helsingin Kisa-Veikot 2
15 0 Helsingin Kisa-Veikot 1
16 0 Espoon Tapiot 4
17 0 Espoon Tapiot 3
18 0 Esbo If 2
19 0 Esbo If 1
20 0 Helsingfors Ifk 3
21 0 Helsingfors Ifk 2
22 0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 1
23 0 Ikaalisten Urheilijat 1
24 0 Borgå Akilles 1
25 0 Espoon Tapiot 5
26 0 If Femman 1
27 0 Porin Yleisurheilu 1
28 0 Oulun Pyrintö 1
29 0 Kuivasjärven Aura 1
30 0 Someron Esa 1
32 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 1
33 0 Larsmo If 1
34 0 Porin Yleisurheilu 2
35 0 Viialan Valtti 1
35 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 2
36 0 Vantaan Salamat 1
37 0 Lahden Ahkera 2
38 0 Lahden Ahkera 1
39 0 Orimattilan Jymy 1
40 0 Janakkalan Jana 1
41 0 Helsingin Kisa-Veikot 3
42 0 Ylöjärven Urheilijat 1
43 0 Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1
44 0 Ikaalisten Urheilijat 1

T15 4 x 80 m aj

Erä 1
1 0 Tampereen Pyrintö 2
2 0 Tampereen Pyrintö 3
3 0 Vasa Is 1
4 0 Tampereen Pyrintö 1
5 0 Savonlinnan Riento 1
6 0 Espoon Tapiot 1
7 0 Helsingfors Ifk 1
8 0 Espoon Tapiot 2
9 0 Helsingin Kisa-Veikot 2
10 0 Espoon Tapiot 4
11 0 Espoon Tapiot 3
12 0 Helsingin Kisa-Veikot 1
13 0 Esbo If 1
14 0 Kuivasjärven Aura 1
15 0 Hämeenlinnan Tarmo 1
16 0 Oulun Pyrintö 1
17 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 2
18 0 Jyväskylän Kenttäurheilijat 1
19 0 Lahden Ahkera 2
20 0 Lahden Ahkera 1
21 0 Janakkalan Jana 1
22 0 Ylöjärven Urheilijat 1
23 0 Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1