PCT hakee tanssinopettajaa kevätkaudelle

Tule valmentamaan energiseen, ammattitaitoiseen ja kannustavaan Cheerleading jaostoomme!

Etsimme cheer-tanssiopettajaa kevätlukukaudeksi 2020, joka vastaa n. 2-5 cheer-tanssiryhmämme ohjauksesta. Ryhmät ovat lasten, nuorten ja aikuisten alkeis- ja jatkotason tanssiryhmiä. Tulevalla valmentajalla on mahdollisuus vaikuttaa ja kehittää seuramme cheer-tanssitoimintaa aina kilpatasolle asti.

Ohjaus painottuu ensisijaisesti iltaan / viikonloppuihin. Cheer-tanssiopettajalta vaaditaan aikasempaa kokemusta tanssiryhmien ohjaamisesta sekä lajitaustaa esim. baletista, showtanssista, jazzista ja/tai discotanssista. Cheer-tanssitausta on eduksi, mutta ei välttämätön. Seuramme kautta on mahdollista osallistua Cheer-tanssin koulutuksiin sekä tulla tutustumaan syksyn cheer-tanssitunneille oppimaan lajin tekniikkaa ennen valmennuksen aloittamista.

Lähetä vapaamuotoinen työhakemus palkkatoiveineen 11.11.2019 mennessä sähköpostiin annica.sallyla@tampereenpyrinto.fi.