Tampereen koululaishiihdot alakoulu pojat 2016

Alakoulujen hiihtokilp. 2016 PojatL Ä H T Ö L I S T A© Tampereen Pyrintö

Kilpailun sarjat: P10P; P11P; P12P; P13P; P10V; P11V; P12V; P13V


P10P Miehet 10 vuotta, perinteinen 1 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.01.30            P10P         3  Nooa Kuusjärvi          FISTA
10.02.00            P10P         4  Julius Rajaniemi        Tesomajärven koulu
10.02.30            P10P         5  Justus Helkearo         VehmjaVuorkoul
10.03.00            P10P         6  Väinö Pitkänen          Leinolan koulu
10.03.30            P10P         7  Eero Isosalo            Annalan koulu
10.04.00            P10P         8  Santeri Linnanen        VehmjaVuorkoul
10.04.30            P10P         9  Vikke-Valtteri Anttila  Terälahden koulu
10.05.00            P10P        10  Anton Hilden            SvensksamskiTamm
10.05.30            P10P        11  Oskari Sarajärvi        Olkahisen koulu
10.06.00            P10P        12  Akseli Suhonen          Annalan koulu
10.06.30            P10P        13  Johannes Alarotu        Terälahden koulu
10.07.00            P10P        14  Lucas Bandara           FISTA
10.07.30            P10P        15  Eppu Hannula            Lamminpään koulu
10.08.00            P10P        16  Veeti Mäkinen           VehmjaVuorkoul
10.08.30            P10P        17  Aapo Ryödi              Olkahisen koulu
10.09.00            P10P        18  Veikko Saarinen         Sammon koulu
10.09.30            P10P        19  Amani Kinabo            FISTA
10.10.00            P10P        20  Aleksi Ojala            VehmjaVuorkoul
10.10.30            P10P        21  Mikko Henttonen         Kaukajärven koulu
10.11.00            P10P        22  Heikki Ruutinen         Etelä-Hervkoul
10.11.30            P10P        23  Tuukka Heiskanen        Kaukajärven koulu
10.12.00            P10P        24  Veeti Ryynänen          Leinolan koulu

P11P Miehet 11 vuotta, perinteinen 1 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.13.00            P11P        26  Onni Väyrynen           Kämmeniemen koulu
10.13.30            P11P        27  Max Peltomaa            Kämmeniemen koulu
10.14.00            P11P        28  Oskari Virta            Kämmeniemen koulu
10.14.30            P11P        29  Krister Mörönen         Peltolammin koulu
10.15.00            P11P        30  Daniel Kontula          Lentävänniemen koulu
10.15.30            P11P        31  Eemeli Virjo            Sammon koulu
10.16.00            P11P        32  Maksim Rotko            Tesomajärven koulu
10.16.30            P11P        33  Arttu Mattila           Annalan koulu
10.17.00            P11P        34  Arvo Lukkala            VehmjaVuorkoul
10.17.30            P11P        35  Juhani Peltoniemi       Raholan koulu
10.18.00            P11P        36  Reino Hakkarainen       Leinolan koulu
10.18.30            P11P        37  Aleksi Jussila          VehmjaVuorkoul
10.19.00            P11P        38  Arttu Kytökari          FISTA
10.19.30            P11P        39  Jimi Rantanen           Lamminpään koulu
10.20.00            P11P        40  Aleksis Korte           Etelä-Hervkoul
10.20.30            P11P        41  Onni Mattila            Messukylän koulu
10.21.00            P11P        42  Eero Rämö               Etelä-Hervkoul
10.21.30            P11P        43  Niklas Lehtonen         Lamminpään koulu
10.22.00            P11P        44  Pekko Kaipainen         VehmjaVuorkoul
10.22.30            P11P        45  Daniil Sivovolenko      FISTA
10.23.00            P11P        46  Paavo Karttunen         Leinolan koulu
10.23.30            P11P        47  Ville Saarinen          Etelä-Hervkoul
10.24.00            P11P        48  Mikko Hyvönen           Annalan koulu
10.24.30            P11P        49  Nooa Lamu               Takahuhdin koulu
10.25.00            P11P        50  Nikita Rotko            Tesomajärven koulu
10.25.30            P11P        51  Eemil Eskelinen         Takahuhdin koulu
10.26.00            P11P        52  Joakim Tuukkanen        Raholan koulu

P12P Miehet 12 vuotta, perinteinen 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.30.00            P12P        60  Tuomas Hietala          Kämmeniemen koulu
10.30.30            P12P        61  Kasperi Uotila          Kämmeniemen koulu
10.31.00            P12P        62  Markus Metso            Juhannuskylän koulu
10.31.30            P12P        63  Juho Virtanen           FISTA
10.32.00            P12P        64  Miska Mäntylä           Koiviston koulu
10.32.30            P12P        65  Luukas Rajaniemi        Tesomajärven koulu
10.33.00            P12P        66  Elmeri Karijoki         Olkahisen koulu
10.33.30            P12P        67  Onni Tiira              Raholan koulu
10.34.00            P12P        68  Niko Sundstedt          SvensksamskiTamm
10.34.30            P12P        69  Jonne Rantanen          Annalan koulu
10.35.00            P12P        70  Eemil Hellsten          Raholan koulu
10.35.30            P12P        71  Matias Kyykoski         Kissanmaan koulu
10.36.00            P12P        72  Alex Visuri             FISTA
10.36.30            P12P        73  Simo Huovinen           Kissanmaan koulu
10.37.00            P12P        74  Elias Partanen          Koiviston koulu
10.37.30            P12P        75  Totte Välkki            VehmjaVuorkoul
10.38.00            P12P        76  Otso Suhonen            Annalan koulu
10.38.30            P12P        77  Aapo Putkonen           Raholan koulu
10.39.00            P12P        78  Sampo Rautio            Juhannuskylän koulu
10.39.30            P12P        79  Antte Säilä             Normaalikoulu
10.40.00            P12P        80  Tomas-Casimir Niemi     Lentävänniemen koulu
10.40.30            P12P        81  Taavi Luukkonen         Juhannuskylän koulu
10.41.00            P12P        82  Kasper Kuoppala         Sammon koulu

P13P Miehet 13 vuotta, perinteinen 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

10.43.30            P13P        87  Ville Hietaranta        Olkahisen koulu
10.44.00            P13P        88  Joni Lehtinen           Normaalikoulu
10.44.30            P13P        89  Oliver Ojala            Tammelan koulu
10.45.00            P13P        90  Yaser Rahim             Normaalikoulu
10.45.30            P13P        91  Severi Luhtala          Lentävänniemen koulu
10.46.00            P13P        92  Jasper Keinonen         Annalan koulu
10.46.30            P13P        93  Konsta Mäntyvaara       Terälahden koulu
10.47.00            P13P        94  Robert Rindal           Annalan koulu
10.47.30            P13P        95  Veikko Mäenpää          Kaukajärven koulu
10.48.00            P13P        96  Joose Haippo            Terälahden koulu
10.48.30            P13P        97  Miika Nummela           Leinolan koulu
10.49.00            P13P        98  Joona Kortteinen        Olkahisen koulu

P10V Miehet 10 vuotta, vapaa 1 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.04.30            P10V       129  Ville Saarilampi        Kämmeniemen koulu
11.05.00            P10V       130  Ilari Alanko            Lamminpään koulu
11.05.30            P10V       131  Alex Kuorilehto         Sammon koulu
11.06.00            P10V       132  Samuli Haapakari        Lamminpään koulu
11.06.30            P10V       133  Lauri Laaksonen         Sammon koulu
11.07.00            P10V       134  Lasse Pirskanen         Tesomajärven koulu
11.07.30            P10V       135  Roni Pettersson         Leinolan koulu
11.08.00            P10V       136  Onni Pasanen            Takahuhdin koulu
11.08.30            P10V       137  Aku Hämelahti           Sammon koulu
11.09.00            P10V       138  Juuso Pelttari          Tesomajärven koulu
11.09.30            P10V       139  Jari Krestyannikov      Kissanmaan koulu
11.10.00            P10V       140  Olavi Viitanen          Olkahisen koulu
11.10.30            P10V       141  Totte Salonen           Terälahden koulu
11.11.00            P10V       142  Sulo Juhala             Takahuhdin koulu
11.11.30            P10V       143  Alex Sundstedt          SvensksamskiTamm
11.12.00            P10V       144  Konsta Kanto            Kissanmaan koulu
11.12.30            P10V       145  Urho Törönen            FISTA
11.13.00            P10V       146  Sami Schrader           Etelä-Hervkoul
11.13.30            P10V       147  Emil Mäentakanen        Normaalikoulu
11.14.00            P10V       148  Tuomas Harju            Lamminpään koulu
11.14.30            P10V       149  Artturi Viitakoski      Olkahisen koulu
11.15.00            P10V       150  Joas Peltola            Annalan koulu
11.15.30            P10V       151  Aaro Eräranta           Etelä-Hervkoul
11.16.00            P10V       152  Paavo Mäntyvaara        Terälahden koulu

P11V Miehet 11 vuotta, vapaa 1 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.17.30            P11V       155  Joona Kankaanranta      Lempäälä
11.18.00            P11V       156  Miko Rantanen           Liisanpuiston koulu
11.18.30            P11V       157  Niilo Stenvall          Kaukajärven koulu
11.19.00            P11V       158  Leo Boström             Normaalikoulu
11.19.30            P11V       159  Samuli Alku             Leinolan koulu
11.20.00            P11V       160  Miro Sivonen            Kaukajärven koulu
11.20.30            P11V       161  Eevert Kenttämies       Etelä-Hervkoul
11.21.00            P11V       162  Henri Karppinen         Normaalikoulu
11.21.30            P11V       163  Jesse Salminen          Olkahisen koulu
11.22.00            P11V       164  Sisu Suominen           Sammon koulu
11.22.30            P11V       165  Denis Virolainen        Koiviston koulu
11.23.00            P11V       166  Luukas Saarela          Sammon koulu
11.23.30            P11V       167  Matias Salminen         Lentävänniemen koulu
11.24.00            P11V       168  Akseli Liukkonen        Olkahisen koulu
11.24.30            P11V       169  Juho Talvitie           Messukylän koulu
11.25.00            P11V       170  Eino Alivuotila         Normaalikoulu
11.25.30            P11V       171  Akseli Pitkänen         Terälahden koulu
11.26.00            P11V       172  Eemeli Hilliaho         Raholan koulu
11.26.30            P11V       173  Lauri Rinne             Takahuhdin koulu
11.27.00            P11V       174  Petteri Kyllönen        Kaukajärven koulu
11.27.30            P11V       175  Benjamin Rautiainen     Olkahisen koulu
11.28.00            P11V       176  Manu Viitakangas        Raholan koulu
11.28.30            P11V       177  Aatu Vaittinen          Peltolammin koulu
11.29.00            P11V       178  Aleksi Jussila          VehmjaVuorkoul
11.29.30            P11V       179  Topi Takala             Lamminpään koulu
11.30.00            P11V       180  Aaro Korpi              Sammon koulu
11.30.30            P11V       181  Samuel Huotari          Lentävänniemen koulu
11.31.00            P11V       182  Valtteri Opas           Takahuhdin koulu

P12V Miehet 12 vuotta, vapaa 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.36.00            P12V       192  Kalle Nyström           Takahuhdin koulu
11.36.30            P12V       193  Juho Kivistö            Terälahden koulu
11.37.00            P12V       194  Ville Suojalehto        Takahuhdin koulu
11.37.30            P12V       195  Axel Kotikoski          Kaukajärven koulu
11.38.00            P12V       196  Valtteri Ukonaho        Takahuhdin koulu
11.38.30            P12V       197  Joonas Ruoranen         Normaalikoulu
11.39.00            P12V       198  Jussi Marttila          Etelä-Hervkoul
11.39.30            P12V       199  Lauri Pörsti            Normaalikoulu
11.40.00            P12V       200  Taneli Peura            SvensksamskiTamm
11.40.30            P12V       201  Lauri-Eemil Pajula      FISTA
11.41.00            P12V       202  Elmo Mäkinen            Takahuhdin koulu
11.41.30            P12V       203  Aleksi Lankinen         Etelä-Hervkoul
11.42.00            P12V       204  Konsta Kankainen, vapaa Atalan koulu
11.42.30            P12V       205  Espen Erve              Kaukajärven koulu
11.43.00            P12V       206  Eemil Ilkka             Juhannuskylän koulu
11.43.30            P12V       207  Lauri Lankinen          Etelä-Hervkoul
11.44.00            P12V       208  Jaakko Matara           Lamminpään koulu
11.44.30            P12V       209  Leevi Launonen          Normaalikoulu
11.45.00            P12V       210  Vilppu Ikola            Koiviston koulu
11.45.30            P12V       211  Mikael Sauramäki        Etelä-Hervkoul

P13V Miehet 13 vuotta, vapaa 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.48.00            P13V       216  Jere Virolainen         Kaukajärven koulu
11.48.30            P13V       217  Sebastian Savolainen    Leinolan koulu
11.49.00            P13V       218  Topi Puikkonen          Sammon koulu
11.49.30            P13V       219  Mikko Luukko            Annalan koulu
11.50.00            P13V       220  Hermanni Hietala        Lentävänniemen koulu
11.50.30            P13V       221  Elias Mäkinen           Tesomajärven koulu
11.51.00            P13V       222  Luukas Peräkylä         Annalan koulu
11.52.00            P13V       224  Akseli Hilliaho         Raholan koulu
11.52.30            P13V       225  Ali Al-Azzawi           Normaalikoulu
11.53.00            P13V       226  Joni Virolainen         Tesomajärven koulu
11.53.30            P13V       227  Oiva Kuusinen           Juhannuskylän koulu
11.54.00            P13V       228  Joonatan Rouhiainen     Sammon koulu
11.54.30            P13V       229  Viljami Virtamo         Raholan koulu
11.55.00            P13V       230  Johannes Roine          Lamminpään koulu
11.55.30            P13V       231  Miro Sopanen            Normaalikoulu
11.56.00            P13V       232  Daniel Davidsson        SvensksamskiTamm
11.56.30            P13V       233  Roni Närhi              Tesomajärven koulu
11.57.00            P13V       234  Ossi Koskinen           Leinolan koulu
11.57.30            P13V       235  Saku Airaksinen         Sammon koulu
11.58.00            P13V       236  Ato Swann               Lamminpään koulu
11.58.30            P13V       237  Juuso Heleä             Tesomajärven koulu
11.59.00            P13V       238  Oskari Peltoniemi       Olkahisen koulu
11.59.30            P13V       239  August Kaivonen         Kaukajärven koulu