Tampereen koululaishiihdot tulokset alakoulu tytöt 2016

Alakoulujen hiihtokilp. 2016 TytötT U L O K S E T© Tampereen Pyrintö

Kilpailun sarjat: T10P; T11P; T12P; T13P; T10V; T11V; T12V; T13V


T10P Naiset 10 vuotta, perinteinen 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Peppi Peltotalo          Vehmaisten ja Vuoreksen ko    4.44,8
  2. Lumi Heinilä             Sammon koulu                  5.14,6       0.29,8
  3. Meeri Riihioja           Olkahisen koulu               5.16,0       0.31,2
  4. Emma Alanko              Kaukajärven koulu             5.19,7       0.34,9
  5. Pihla Takala             Etelä-Hervannan koulu         5.39,4       0.54,6
  6. Olivia Lisko             Annalan koulu                 5.45,7       1.00,9
  7. Hilla Poussu             Kaukajärven koulu             6.00,8       1.16,0
  8. Ingrid Kautto            Vehmaisten ja Vuoreksen ko    6.04,4       1.19,6
  9. Hilja Kanerva            Vehmaisten ja Vuoreksen ko    6.11,7       1.26,9
 10. Lina Wälikangas          Svenska samskolan i Tammer    6.12,9       1.28,1
 11. Iitu Rantalainen         Olkahisen koulu               6.22,9       1.38,1
 11. Aino Kytölä              Etelä-Hervannan koulu         6.22,9       1.38,1
 13. Emilia Mikkonen          Kämmeniemen koulu             6.40,8       1.56,0
 14. Julia Jurttila           Tesomajärven koulu            6.47,1       2.02,3
 15. Saga Kopra               FISTA                         7.17,5       2.32,7
 16. Milla Virtaranta         Svenska samskolan i Tammer    7.20,8       2.36,0
 17. Peppi Palo-oja           Olkahisen koulu               7.37,7       2.52,9
 18. Maria Hietanen           Etelä-Hervannan koulu         7.39,3       2.54,5
 19. Meri Rantala             Kämmeniemen koulu             7.53,9       3.09,1
 20. Maisa Toivanen           Annalan koulu                 8.32,1       3.47,3
 21. Olga Väliahdet           Lamminpään koulu              8.33,7       3.48,9
 22. Lilarose Veijalainen     Kissanmaan koulu              9.54,2       5.09,4

 Poisjääneet   1
  -  18.            Ella Parviainen          FISTA

T11P Naiset 11 vuotta, perinteinen 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Birgit Tuomola           Tesomajärven koulu            3.44,6
  2. Verna Joenperä           Aleksanterin koulu            3.55,7       0.11,1
  3. Iida Korpikoski          Takahuhdin koulu              4.07,8       0.23,2
  4. Emma Jussila             Svenska samskolan i Tammer    4.27,6       0.43,0
  5. Helmi Lähde              Annalan koulu                 4.47,1       1.02,5
  6. Roosa Myllymäki          Raholan koulu                 5.09,6       1.25,0
  7. Emma Aura                Raholan koulu                 5.23,9       1.39,3
  8. Iina Sydänheimo          Tesomajärven koulu            5.28,4       1.43,8
  9. Nella Pelkonen           Tesomajärven koulu            5.41,1       1.56,5
 10. Anniina Valo             Lamminpään koulu              5.47,2       2.02,6
 11. Nea Välimaa              FISTA                         6.00,5       2.15,9
 12. Helmi Suominen           Etelä-Hervannan koulu         6.19,0       2.34,4
 13. Yaou Song                Etelä-Hervannan koulu         6.25,6       2.41,0
 14. Annika Alanko            Olkahisen koulu               6.38,9       2.54,3
 15. Inari Pitkänen           Etelä-Hervannan koulu         6.41,7       2.57,1
 16. Salla Hietaranta         Olkahisen koulu               6.42,9       2.58,3
 17. Aada Lahtinen            Tesomajärven koulu            6.47,9       3.03,3
 18. Kiia Lannetta            Lamminpään koulu              6.58,7       3.14,1
 19. Nea Iivonen              Kämmeniemen koulu             7.12,0       3.27,4
 20. Vilja Fingerroos         Svenska samskolan i Tammer    7.19,2       3.34,6
 21. Ava Halme                Kämmeniemen koulu             8.15,2       4.30,6

 Poisjääneet   4
  -  34.            Aino Lepola              Takahuhdin koulu
  -  38.            Reetta Muuronen          Kaukajärven koulu
  -  44.            Camila Rosell Perez      Annalan koulu
  -  45.            Oona Koskinen            Etelä-Hervannan koulu

T12P Naiset 12 vuotta, perinteinen 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tilda Ilveskoski         Olkahisen koulu              13.19,9
  2. Serafina Salmi           Olkahisen koulu              13.32,4       0.12,5
  3. Vilja Mäkynen            Kissanmaan koulu             13.33,3       0.13,4
  4. Kiona Inkilä             FISTA                        14.35,3       1.15,4
  5. Helmi Tarkiainen         Koiviston koulu              14.48,9       1.29,0
  6. Venla Vehmanen           Juhannuskylän koulu          14.52,8       1.32,9
  7. Sara-Julia Lepistö       FISTA                        14.58,9       1.39,0
  8. Emmi Hänninen            Kissanmaan koulu             15.17,1       1.57,2
  9. Ranja Ruotoistenmäki     FISTA                        15.22,8       2.02,9
 10. Iiris Anson              FISTA                        15.54,6       2.34,7
 11. Hertta Ojala             Peltolammin koulu            16.11,8       2.51,9
 12. Oona Kaukonen            Kaukajärven koulu            16.19,6       2.59,7
 13. Ella Leino               Olkahisen koulu              16.41,3       3.21,4
 14. Minttu Toivonen          Juhannuskylän koulu          16.54,8       3.34,9
 15. Amy Wang                 Juhannuskylän koulu          17.50,5       4.30,6
 16. Jenna Saarilahti         Kämmeniemen koulu            17.54,9       4.35,0
 17. Venla Melartin           Annalan koulu                19.46,9       6.27,0
 18. Jemina Tuomainen         Raholan koulu                23.42,6      10.22,7
 19. Tia Tanskanen            Annalan koulu                23.59,1      10.39,2

 Poisjääneet   1
  -  58.            Kiia Korpinen            Takahuhdin koulu

T13P Naiset 13 vuotta, perinteinen 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Viivi  Lundberg          Atalan koulu                  9.53,3
  2. Hanna Pörsti             Normaalikoulu                12.47,5       2.54,2
  3. Saga Vanninen            Sammon koulu                 13.31,6       3.38,3
  4. Katariina Valo           Lamminpään koulu             13.57,3       4.04,0
  5. Siiri-Maija Vepsäläinen  Normaalikoulu                14.00,4       4.07,1
  6. Meeri Kimmo              Kaukajärven koulu            14.00,5       4.07,2
  7. Lotta Martansaari        Lentävänniemen koulu         14.20,5       4.27,2
  8. Klaudia Jokinen          Sammon koulu                 14.40,9       4.47,6
  9. Hertta Vihreälehto       Normaalikoulu                15.04,7       5.11,4
 10. Roosa Haataja            Annalan koulu                15.52,2       5.58,9
 11. Aino Lähde               Annalan koulu                16.00,7       6.07,4
 12. Milja Suominen           Kämmeniemen koulu            16.10,4       6.17,1
 13. Laura Uotila             Kämmeniemen koulu            16.15,2       6.21,9
 14. Lotta Skogster           Svenska samskolan i Tammer   17.00,1       7.06,8
 15. Elsa Silfverberg         Svenska samskolan i Tammer   17.05,3       7.12,0
 16. Venla Aaltonen           Kaukajärven koulu            17.10,2       7.16,9
 17. Henna Vinni              Lamminpään koulu             19.44,0       9.50,7
 18. Erika Majuri             Svenska samskolan i Tammer   24.29,7      14.36,4

 Poisjääneet   3
  -  82.            Myy Rantanen             Svenska samskolan i Tammerfors
  -  85.            Kiia Korpinen            Takahuhdin koulu
  -  87.            Viivi Rautiainen         Olkahisen koulu

T10V Naiset 10 vuotta, vapaa 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Julia Jääskeläinen       FISTA                         4.12,7
  2. Elli Harju               Kissanmaan koulu              4.19,3       0.06,6
  3. Norah Löppönen           FISTA                         4.27,4       0.14,7
  4. Minea Malm               Olkahisen koulu               5.01,5       0.48,8
  5. Roosa Myllymäki          Raholan koulu                 5.09,6       0.56,9
  6. Johanna Harola           Leinolan koulu                5.11,2       0.58,5
  7. Emmi Savenius            Normaalikoulu                 5.12,3       0.59,6
  8. Hulda Mustajoki          Normaalikoulu                 5.14,5       1.01,8
  9. Aino Niiniaho            Tesomajärven koulu            5.26,6       1.13,9
 10. Aino Vitikka             Leinolan koulu                5.28,7       1.16,0
 11. Veera Sipilä             Kissanmaan koulu              5.47,4       1.34,7
 12. Taika Gylling            Svenska samskolan i Tammer    5.57,9       1.45,2
 13. Iida Toivanen            Lamminpään koulu              6.04,5       1.51,8
 14. Milja Penninkangas       Lamminpään koulu              7.10,4       2.57,7
 15. Ilona Joensuu            Lamminpään koulu              7.46,4       3.33,7

 Poisjääneet   2
  - 139.            Sylvi Vänskä             Kissanmaan koulu
  - 141.            Diandra Palmroth         Tesomajärven koulu

T11V Naiset 11 vuotta, vapaa 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Isabella Lillqvist       Svenska samskolan i Tammer    3.04,3
  2. Elina Tuominen           Aleksanterin koulu            3.07,1       0.02,8
  3. Saana Paananen           Olkahisen koulu               3.10,6       0.06,3
  4. Siiri Kattilakoski       Annalan koulu                 3.55,6       0.51,3
  5. Eeva Tolonen             Kissanmaan koulu              4.08,6       1.04,3
  6. Lotta Heinänen           Takahuhdin koulu              4.13,4       1.09,1
  7. Viktoria Pogosova        Normaalikoulu                 4.28,3       1.24,0
  8. Emilia Salonen           Olkahisen koulu               4.31,3       1.27,0
  9. Peppi Vallenius          Sammon koulu                  4.34,3       1.30,0
 10. Oona Jävinen             Annalan koulu                 4.37,1       1.32,8
 11. Mette Varjola            Koiviston koulu               4.39,1       1.34,8
 12. Sia Suni                 FISTA                         5.50,7       2.46,4

 Poisjääneet   3
  - 152.            Sera Janhonen            Lamminpään koulu
  - 154.            Nea Välimäki (POIS)      FISTA
  - 163.            Matilda Wirola           Leinolan koulu

T12V Naiset 12 vuotta, vapaa 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Viveka Kuivalahti        Juhannuskylän koulu          10.47,1
  2. Kiia Kahiluoto           Sammon koulu                 11.01,6       0.14,5
  3. Emmi Manninen            Takahuhdin koulu             11.42,9       0.55,8
  4. Emma Hossi               Annalan koulu                11.55,6       1.08,5
  5. Saana Henttonen          Kaukajärven koulu            12.47,2       2.00,1
  6. Liisa Matinheikki        Normaalikoulu                12.51,2       2.04,1
  7. Nadija Vasylenko         Annalan koulu                13.07,7       2.20,6
  8. Sofia Suoja              Olkahisen koulu              13.18,4       2.31,3
  9. Iida Viitaniemi          Takahuhdin koulu             13.52,4       3.05,3
 10. Sara Aho                 Normaalikoulu                14.00,8       3.13,7
 11. Elina Guina              Normaalikoulu                14.31,6       3.44,5
 12. Sointu Pernu             Etelä-Hervannan koulu        14.42,4       3.55,3
 13. Paula Vuorisalmi         Normaalikoulu                15.05,7       4.18,6
 14. Tiia Ikonen              Lamminpään koulu             15.25,2       4.38,1
 15. Jenni Valovirta          Kaukajärven koulu            15.56,8       5.09,7
 16. Jenniina Raunio          Lamminpään koulu             15.58,0       5.10,9
 17. Iiris Koivisto           Lamminpään koulu             16.02,1       5.15,0
 18. Anniina Jokela           Tesomajärven koulu           16.26,2       5.39,1
 19. Vera Riihiviita          Tesomajärven koulu           17.38,0       6.50,9
 20. Helmi Lukkala            Lamminpään koulu             18.10,5       7.23,4
 21. Ida Töyrylä              Takahuhdin koulu             18.18,6       7.31,5
 22. Katriina Sarapova        Etelä-Hervannan koulu        21.06,1      10.19,0

 Poisjääneet   4
  - 173.            Salla Valio              Kämmeniemen koulu
  - 178.            Krista Manninen          Sammon koulu
  - 186.            Taru Pukkila             Takahuhdin koulu
  - 190.            Iris Kari                Kissanmaan koulu

T13V Naiset 13 vuotta, vapaa 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Venny Lundberg           Atalan koulu                  8.27,7
  2. Silja Yli-Hietanen       Takahuhdin koulu              9.19,6       0.51,9
  3. Henna Mäki               Kämmeniemen koulu            11.19,7       2.52,0
  4. Lotta Varjola            Koiviston koulu              11.31,4       3.03,7
  5. Emilia Hermans           Normaalikoulu                12.36,2       4.08,5
  6. Laura Valonen            Kaukajärven koulu            12.58,8       4.31,1
  7. Jerica Halme             Lamminpään koulu             13.21,5       4.53,8
  8. Sanni Ollikainen         Sammon koulu                 14.24,2       5.56,5
  9. Milja Eronen             Lentävänniemen koulu         15.31,2       7.03,5
 10. Emma Koivusaari          Annalan koulu                16.56,8       8.29,1
 11. Siiri Majanen            Lamminpään koulu             23.13,9      14.46,2