Vuoden 2015 seurapalkinnot

Suunnistusjaoston vuosittainen palkitsemistilaisuus pidettiin 7.12. perinteisesti UKK-instituutin auditoriossa. Palkinnon saivat niin kisamenestyjät, talkooaktiivit, ansioituneet valmentajat, seuran mestarit kuin nekin, joita haluttiin muistaa muista erityisistä ansioista.


Vuosittain jaettavat palkinnot

Oravatulokas: Aapo Liponkoski
Oravapolun tsemppipalkinto: Meri Väistökoski, Eetu Lehtovirta, Pihla Myllykoski, Miro Sivonen, Emilia Schmidt, Matias Mäenpää
Oravaohjaaja: Sari Kahila, Jarno Riikonen, Pekka Myllykoski, Heikki Tukiainen
Oravapolun D16 kannustepokaali: Lotta Eerola
Oravapolun H16 kannustepokaali: Lasse Viilo
Aktiivisin juniori: Ida Jussila
Vuoden talkooaktiivi: Ulla Pietilä
Vuoden Kuusenvetäjä: Mauri Laasonen
Paras ikämies: Janne Märkälä
Paras ikänainen: Annika Viilo
Vuoden valmentaja: Jaakko Paasi

palkinnot_2015


Vuosittain jaettavat kiertopalkinnot

Oravapolun pieni kannustepokaali nuorille: Silja Yli-Hietanen
Suuri kannustepokaali nuorille: Vili Mähönen
Uhve-peikko edustusryhmäläisille: Aleksi Niemi
Nuorten ryhmän Rastirölli: Katri Lilja
Paras tyttöorava: Ilona Tikkakoski
Paras poikaorava: Leo Matinheikki
Paras tyttöjuniori: Anni Haanpää
Paras poikajuniori: Aleksi Niemi
Vuoden juniorivalmentaja: Riikka Eerola
Vuoden Iltarastien ratamestari: Jukka Kallio
Paras hiihtosuunnistaja: Vili Mustonen
Paras pyöräsuunnistaja: Juha Lilja
Paras suunnistaja: 3 p. Saila Kinni, 2 p. Severi Kymäläinen, 1 p. Sonja Kyrölä ja Elias Kuukka
Vuoden viestisuoritus: 3 p. Sonja Kyrölä, 2 p. naisten SM-kultajoukkue (Venla Harju, Sonja Kyrölä, Saila Kinni), 1 p. Elias Kuukka ja miesten Smålandskavlen-joukkue
Jorma Syrjäsen maaottelulautanen: Anton Kuukka
Vuoden pistehai: Saila Kinni
Vuoden pistehai junioreissa: Mikko Eerola
Paras Halokeenin juttu: Hirvi kiertää: Marika Ritala ja Masi Lilja
Jounin Symppispokaali: Anni Haanpää
Lammikon Läiskäys: Mikko Eerola
Puhalletaan yhteen hiileen: Teija Liponkoski
Edustusryhmän antama kannustuspalkinto: Annika Viilo
H21 seuran mestari: Heikki Virekunnas
D21 seuran mestari: Sirkka-Liisa Lauronen
kiertopalkinnot_2015


Puheenjohtajan puulätkät

Jaoston johtokunta 2015: Mikko Eskola, Kari Jussila, Ulla Pietilä, Maija Yli-Hietanen, Tiina Jussila, Tuija Schmidt, Saana Vahvelainen, Ari Virekunnas

puheenjohtajan_puulatkat_2015


Seuran mestarit miehet

H80 Asko Brax, H75 Jaska Åkerlind, H70 Kalevi Hakala, H65 Tapio Lahtonen, H60 Tuomo Gustafsson, H55 Keijo Viilo, H50 Jaakko Paasi, H45 Kari Jussila, H40 Sami Liponkoski, H35 Jukka Niskala, H21 Heikki Virekunnas, H21C Jussi Matinheikki, H18 Konsta Pitkänen, H16 Juha Lilja, H14 Leo Matinheikki, H13 Olli Mustajoki, H12 Matias Mäenpää, H12TR Otso Tukiainen, H12RR Kasperi Kanto, H11 Aapo Liponkoski, H10A Miro Sivonen, H10RR Sami Saarikko, H9A Eemil Koskinen, H9RR Eino Liponkoski, H9RRS Teemu Harjunalanen, H8RR Luka Lamminen, H8RRS Lauri Ketola, H7RR Valtteri Hollanti, H7RRS Sampo Raitanen, H6RRS Eelis Paju, H5RRS Rasmus Samposalo, H4RRS(pitkä) Okko Koskinen, H4RRS(lyhyt) Ilmari Verho

seuran_mestarit_miehet_2015


Seuran mestarit naiset

D65 Hilkka Lankia, D60 Tuire Niemi, D50 Annika Viilo, D45 Marja Joutsen, D40 Sanna Matinheikki, D21 Sirkka-Liisa Lauronen, D21C Marianne Eskola, D20 Johanna Viilo, D16 Kiia Roininen, D14 Ida Jussila, D13 Villa Mustajoki, D12 Ilona Tikkakoski, D11 Liisa Matinheikki, D11TR Aura Aalto, D10A Emma Jussila, D10RR Sinna Pitkänen, D9RR Hulda Mustajoki, D9RRS Olivia Harjunpää, D8RR Ella Mähönen, D8RRS Emilia Nurminen, D7RR Aino Koskinen, D7RRS Ella Nurminen, D5RRS Saara Malm, D4RRS Saana Turpeinen, D3RRS Vilma Juntunen, D2RRS Pilvi Myllyllä

seuran_mestarit_naiset_2015

Leave a Comment