Lähti: 56, Keskeytti: 6, Hylätty: 2
1. | 26 | Hramov Andrei (u) | Hiisirasti | 2:48:43 | |
2. | 10 | Knuuttila Mikko | Ikaalisten Nouseva-Voima | 2:49:23 | +40 |
3. | 32 | Loukkalahti Otto | Hiidenkiertäjät | 2:49:25 | +42 |
4. | 13 | Hämäläinen Sami | MS Parma | 2:49:44 | +1:01 |
5. | 7 | Karppinen Aleksi | Ikaalisten Nouseva-Voima | 2:50:31 | +1:48 |
6. | 4 | Suna Jussi | Turun Metsänkävijät | 2:52:02 | +3:19 |
7. | 5 | Sorvisto Juha | Vaajakosken Terä | 2:52:19 | +3:36 |
8. | 1 | Liukkonen Oskari | Hiidenkiertäjät | 2:52:49 | +4:06 |
9. | 24 | Mäkelä Tuomo | Angelniemen Ankkuri | 2:52:56 | +4:13 |
10. | 35 | Detkov Sergei (u) | Hiisirasti | 2:56:32 | +7:49 |
11. | 19 | Parkkinen Jarno | Koovee | 2:56:54 | +8:11 |
12. | 9 | Taanila Vesa | Ikaalisten Nouseva-Voima | 2:57:13 | +8:30 |
13. | 34 | Elo Markku | Angelniemen Ankkuri | 2:57:40 | +8:57 |
14. | 11 | Fabritius Mikael | OK Trian | 2:57:50 | +9:07 |
15. | 30 | Parkkinen Ville | Ikaalisten Nouseva-Voima | 2:58:12 | +9:29 |
16. | 20 | Suominen Miika | Rajamäen Rykmentti | 2:59:36 | +10:53 |
17. | 8 | Stenlund Daniel | Paimion Rasti | 3:07:38 | +18:55 |
18. | 57 | Popov Igor (u) | Hiisirasti | 3:08:19 | +19:36 |
19. | 52 | Pohjala Johannes | Kalevan Rasti | 3:08:54 | +20:11 |
20. | 50 | Agafontsev Yuri (u) | OK Trian | 3:11:17 | +22:34 |
21. | 25 | Lassila Ari-Pekka | Koovee | 3:15:45 | +27:02 |
22. | 46 | Leirimaa Tatu | Rastivarsat | 3:16:34 | +27:51 |
23. | 41 | Chegarovskiy Mikhail (u) | OK Trian | 3:16:55 | +28:12 |
24. | 21 | Sulkula Ilari | Suunta Jyväskylä | 3:17:46 | +29:03 |
25. | 18 | Huhtinen Mikko | Paimion Rasti | 3:20:52 | +32:09 |
26. | 27 | Istolahti Jaakko | Kangasala SK | 3:22:15 | +33:32 |
27. | 16 | Silvennoinen Santeri | Kalevan Rasti | 3:23:13 | +34:30 |
28. | 58 | Kauppinen Aki | Espoon Suunta | 3:23:15 | +34:32 |
29. | 61 | Hemminki Antti | Rasti-Kurikka | 3:28:49 | +40:06 |
30. | 40 | Hapola Tuomas | Raja-Karjalan Suunnistajat | 3:29:14 | +40:31 |
31. | 60 | Laasanen Lauri | Laihian Luja | 3:37:04 | +48:21 |
32. | 59 | Ylitalo Aki | Hauhon Sisu | 3:39:57 | +51:14 |
33. | 53 | Liukkala Jaakko | Hauhon Sisu | 3:39:58 | +51:15 |
34. | 43 | Kaskinen Kare | Ulvilan Ura | 3:40:11 | +51:28 |
35. | 45 | Taanila Henri | Ikaalisten Nouseva-Voima | 3:40:30 | +51:47 |
36. | 38 | Uitto Jussi | Rasti-Kurikka | 3:43:18 | +54:35 |
37. | 36 | Uitto Ville | Rasti-Kurikka | 3:43:22 | +54:39 |
38. | 47 | Kleemola Lauri | Lynx | 3:48:00 | +59:17 |
39. | 14 | Muukkonen Petteri | Vehkalahden Veikot | 3:52:58 | +1:04:15 |
40. | 62 | Korkeakangas Antti | Rasti-Jussit | 3:54:59 | +1:06:16 |
41. | 63 | Skinnari Juha | SK Uusi | 3:55:04 | +1:06:21 |
42. | 39 | Nissinen Niko | SK Pohjantähti | 4:04:01 | +1:15:18 |
43. | 54 | Fjällström Tuomas | Kangasala SK | 4:04:09 | +1:15:26 |
44. | 56 | Kuutti Veli-Pekka | Perttelin Peikot | 4:05:20 | +1:16:37 |
45. | 68 | Pokela Jukka | Luumäen Rasti | 4:08:11 | +1:19:28 |
46. | 48 | Väisänen Patrik | Kouvolan Suunnistajat | 4:33:20 | +1:44:37 |
47. | 65 | Kokkinen Kari | Lahden Taimi | 4:44:19 | +1:55:36 |
48. | 67 | Tolvanen Leo | Pihkaniskat | 5:51:11 | +3:02:28 |
51 | Alonen Matti | Suunta Jyväskylä | Kesk. | ||
23 | Oikarinen Lauri | Pellon Ponsi | Kesk. | ||
64 | Parkkinen Jussi | Angelniemen Ankkuri | Kesk. | ||
3 | Saari Toni | Vaajakosken Terä | Kesk. | ||
37 | Teittinen Panu | Kangasala SK | Kesk. | ||
44 | Välikorpi Jari | Rasti-Kurikka | Kesk. | ||
55 | Markkila Eero | Rasti-Kurikka | Hyl. | ||
17 | Räsänen Markus | Kuopion Suunnistajat | Hyl. |
Lähti: 26, Keskeytti: 1, Hylätty: 1
1. | 1024 | Saarinen Timo | Valkeakosken Haka | 2:12:47 | |
2. | 1027 | Pohjola Lauri | Suunta Jyväskylä | 2:14:35 | +1:48 |
3. | 1023 | Heinonen Jouni | Koovee | 2:15:42 | +2:55 |
3. | 1028 | Weckman Janne | Vehkalahden Veikot | 2:15:42 | +2:55 |
5. | 1021 | Tölli Marko | Suunta Jyväskylä | 2:21:56 | +9:09 |
6. | 1022 | Rautanen Mika | Tuupovaaran Sepot | 2:25:46 | +12:59 |
7. | 1019 | Vapa Marko | Ounasvaaran Hiihtoseura | 2:28:53 | +16:06 |
8. | 1020 | Väänänen Heikki | SK Uusi | 2:31:14 | +18:27 |
9. | 1005 | Vainiomäki Samuel | Pellon Ponsi | 2:41:14 | +28:27 |
10. | 1002 | Kapiainen Tomi | Raja-Karjalan Suunnistajat | 2:43:33 | +30:46 |
11. | 1014 | Berg Kimmo | Espoon Akilles | 2:44:58 | +32:11 |
12. | 1013 | Jansson Sören | IK Falken | 2:45:05 | +32:18 |
13. | 1016 | Sompi Jani | Jämsän Retki-Veikot | 2:45:15 | +32:28 |
14. | 1030 | Hämäläinen Ari | Jämsän Retki-Veikot | 2:45:37 | +32:50 |
15. | 1009 | Laine Kalle | Kauhajoen Karhu | 2:48:31 | +35:44 |
16. | 1029 | Myllymäki Tero | Vetelin Urheilijat | 2:57:27 | +44:40 |
17. | 1001 | Johansson Tuomas | Helsingin Suunnistajat | 3:04:19 | +51:32 |
18. | 1006 | Sainio Mikko | Hollolan Urheilijat -46 | 3:10:05 | +57:18 |
19. | 1012 | Honkonen Atte | Hyvinkään Rasti | 3:16:16 | +1:03:29 |
20. | 1010 | Auvinen Jukka | Kuopion Suunnistajat | 3:23:14 | +1:10:27 |
21. | 1011 | Heikkilä Markus | Espoon Suunta | 3:36:29 | +1:23:42 |
22. | 1004 | Samposalo Kai | Kangasala SK | 3:41:13 | +1:28:26 |
23. | 1026 | Pohjola Jukka | Hauhon Sisu | 4:12:21 | +1:59:34 |
24. | 1008 | Vainiomäki Arto | Itä-Päijänteen Rasti | 4:23:36 | +2:10:49 |
1018 | Räty Harri | Hiidenkiertäjät | Kesk. | ||
1015 | Kettunen Pyry | Säyneisen Salpa | Hyl. |
Lähti: 52, Keskeytti: 6, Hylätty: 1
1. | 1093 | Saari Petri | Vaajakosken Terä | 2:04:58 | |
2. | 1088 | Vähänen Sami | Rajamäen Rykmentti | 2:07:12 | +2:14 |
3. | 1092 | Virta Jani | OK Trian | 2:10:44 | +5:46 |
4. | 1078 | Karjalainen Teemu | Vaajakosken Terä | 2:12:38 | +7:40 |
5. | 1096 | Hämäläinen Jani | Lahden Suunnistajat-37 | 2:15:58 | +11:00 |
6. | 1085 | Nurminen Ilkka | Helsingin Suunnistajat | 2:16:43 | +11:45 |
7. | 1090 | Kankaanpää Vesa | OK77 | 2:20:10 | +15:12 |
8. | 1095 | Noponen Petri | Anttolan Urheilijat | 2:20:29 | +15:31 |
9. | 1083 | Huovila Miikka | Karkki-Rasti | 2:29:00 | +24:02 |
10. | 1082 | Mamia Tero | Koovee | 2:29:29 | +24:31 |
11. | 1081 | Sillanpää Sampo | Hyvinkään Rasti | 2:30:09 | +25:11 |
12. | 1069 | Ahtiainen Akseli | Kalevan Rasti | 2:31:35 | +26:37 |
13. | 1077 | Romppainen Pasi | Hyvinkään Rasti | 2:32:06 | +27:08 |
14. | 1094 | Saarela Jarno | Kymin Suunnistajat | 2:33:43 | +28:45 |
15. | 1084 | Jääskeläinen Iiro | Vehkalahden Veikot | 2:35:10 | +30:12 |
16. | 1057 | Viippola Ilpo | Oulun Tarmo | 2:35:33 | +30:35 |
17. | 1076 | Lauronen Petteri | Lynx | 2:35:40 | +30:42 |
18. | 1071 | Nurminen Joonas | Jämsän Retki-Veikot | 2:36:08 | +31:10 |
19. | 1070 | Hongisto Osmo | Loimaan Jankko | 2:37:34 | +32:36 |
20. | 1064 | Kajarinne Petri | Keuruun Kisailijat | 2:46:40 | +41:42 |
21. | 1091 | Husu Heikki | SK Vuoksi | 2:47:57 | +42:59 |
22. | 1052 | Pulli Veli-Matti | Rastivarsat | 2:48:22 | +43:24 |
23. | 1072 | Sarkkinen Timo | Lahden Taimi | 2:49:06 | +44:08 |
24. | 1080 | Salo Markus | Punkalaitumen Kunto | 2:49:47 | +44:49 |
25. | 1053 | Kiuru Jani | Raja-Karjalan Suunnistajat | 2:50:11 | +45:13 |
26. | 1075 | Lehmusvuori Tomi | Lahden Suunnistajat-37 | 2:52:25 | +47:27 |
27. | 1042 | Heikkonen Rami | Suomusjärven Sisu | 2:52:31 | +47:33 |
28. | 1041 | Mikkola Jarno | SK Pohjantähti | 2:55:25 | +50:27 |
29. | 1065 | Länsiluoto Aapo | Rasti-Jussit | 2:57:17 | +52:19 |
30. | 1066 | Varis Ari | Rasti E4 | 3:02:33 | +57:35 |
31. | 1056 | Mäntytörmä Jani | Kalvolan Keihäs | 3:04:58 | +1:00:00 |
32. | 1051 | Kalvas Teemu | Keravan Urheilijat | 3:10:30 | +1:05:32 |
33. | 1059 | Horppu Matti | Perttelin Peikot | 3:14:42 | +1:09:44 |
34. | 1063 | Tavast Timo | Tarpian Suunta | 3:17:19 | +1:12:21 |
35. | 1062 | Isoherranen Sami | Lynx | 3:17:21 | +1:12:23 |
36. | 1054 | Frolov Sergey | Lounais-Hämeen Rasti | 3:20:34 | +1:15:36 |
37. | 1047 | Korhonen Tomi | Hyvinkään Rasti | 3:21:04 | +1:16:06 |
38. | 1055 | Toivio Matti | RastiPiikkiö | 3:22:35 | +1:17:37 |
39. | 1046 | Isoluoma Jani | Rasti-Kurikka | 3:26:54 | +1:21:56 |
40. | 1060 | Myllymäki Jyri | Vetelin Urheilijat | 3:28:10 | +1:23:12 |
41. | 1048 | Rantanen Vesa | Koovee | 3:36:54 | +1:31:56 |
42. | 1068 | Seppänen Kim | Lammin Säkiä | 3:39:13 | +1:34:15 |
43. | 1050 | Kokkonen Timo | Kajaanin Suunnistajat | 3:40:41 | +1:35:43 |
44. | 1049 | Miikki Jussi | SK Vuoksi | 3:53:54 | +1:48:56 |
45. | 1061 | Virtanen Joni | Espoon Suunta | 3:59:09 | +1:54:11 |
1058 | Freeman Joni | Leppävaaran Sisu | Kesk. | ||
1045 | Jarva Jukka | Oriveden Ponnistus | Kesk. | ||
1067 | Koiranen Aki | Epilän Esa | Kesk. | ||
1079 | Laaksonen Markku | Rasti 88 | Kesk. | ||
1086 | Lindgren Simo | Jämsän Retki-Veikot | Kesk. | ||
1089 | Tala Tuomas | Helsingin Suunnistajat | Kesk. | ||
1044 | Lantela Jaani | Vehkalahden Veikot | Hyl. |
Lähti: 63, Keskeytti: 3, Hylätty: 3
1. | 1138 | Karppinen Timo | SK Pohjantähti | 2:03:14 | |
2. | 1166 | Salo Mikael | OK Trian | 2:05:05 | +1:51 |
3. | 1140 | Virtanen Antti | Hämeenlinnan Suunnistajat | 2:07:41 | +4:27 |
4. | 1152 | Loukkalahti Marko | Hiidenkiertäjät | 2:09:52 | +6:38 |
5. | 1158 | Vuorenpää Asmo | Laitilan Jyske | 2:11:43 | +8:29 |
6. | 1105 | Väisänen Marko | Rajamäen Rykmentti | 2:17:47 | +14:33 |
7. | 1157 | Sivill Keijo | Rasti E4 | 2:17:51 | +14:37 |
8. | 1162 | Kurhinen Tomi | Rastivarsat | 2:18:59 | +15:45 |
9. | 1169 | Kerkola Mika | Suomusjärven Sisu | 2:20:43 | +17:29 |
10. | 1151 | Heikkilä Ossi | Suunta Jyväskylä | 2:21:42 | +18:28 |
11. | 1135 | Lapila Pekka | MS Parma | 2:24:51 | +21:37 |
12. | 1155 | Pulli Antero | Rajamäen Rykmentti | 2:24:54 | +21:40 |
13. | 1146 | Jokela Jari | Rasti-Nokia | 2:25:16 | +22:02 |
14. | 1142 | Hyvönen Sakari | Kuopion Suunnistajat | 2:26:35 | +23:21 |
15. | 1154 | Asklöf Tom | Lynx | 2:26:55 | +23:41 |
16. | 1143 | Parttimaa Timo | Angelniemen Ankkuri | 2:28:18 | +25:04 |
17. | 1160 | Mauriala Jarmo | Koovee | 2:29:53 | +26:39 |
18. | 1150 | Ruuska Vesa | Kangasala SK | 2:30:33 | +27:19 |
19. | 1113 | Sorjonen Pekka | Rasti-Pielinen | 2:31:41 | +28:27 |
20. | 1153 | Hartman Janne | Vaajakosken Terä | 2:33:54 | +30:40 |
21. | 1163 | Venäläinen Toni | Valkeakosken Haka | 2:35:10 | +31:56 |
22. | 1164 | Havento Jukka | Karkki-Rasti | 2:37:04 | +33:50 |
23. | 1137 | Torrkulla Jan | IF Femman | 2:37:06 | +33:52 |
24. | 1165 | Palmen Henrik | Espoon Suunta | 2:39:53 | +36:39 |
25. | 1167 | Gynther Kimmo | Itä-Hämeen Rasti | 2:40:34 | +37:20 |
26. | 1136 | Larmala Juha-Pekka | Espoon Suunta | 2:41:44 | +38:30 |
27. | 1107 | Kettunen Petri | Kalevan Rasti | 2:47:52 | +44:38 |
28. | 1103 | Haikonen Jyrki | Ulvilan Ura | 2:48:02 | +44:48 |
29. | 1127 | Jokikuona Juha | RasTiimi | 2:48:58 | +45:44 |
30. | 1130 | Korhonen Mika | SK Vuoksi | 2:51:34 | +48:20 |
31. | 1118 | Arrakoski Jori | OK77 | 2:52:05 | +48:51 |
32. | 1159 | Taskila Sakari | Leppävaaran Sisu | 2:52:28 | +49:14 |
33. | 1145 | Päivike Johan | RastiPiikkiö | 2:52:32 | +49:18 |
34. | 1109 | Haaramo Panu | Espoon Suunta | 2:52:45 | +49:31 |
35. | 1161 | Nokka Ilkka | Rasti 88 | 2:52:53 | +49:39 |
36. | 1101 | Nieminen Markku | Pälkäneen Luja-Lukko | 2:54:29 | +51:15 |
37. | 1141 | Liljeström Kimmo | Helsingin Suunnistajat | 2:57:30 | +54:16 |
38. | 1147 | Autio Rauno | Karkki-Rasti | 3:01:02 | +57:48 |
39. | 1121 | Aho Jarmo | Pälkäneen Luja-Lukko | 3:01:18 | +58:04 |
40. | 1131 | Inkilä Juha | Luumäen Rasti | 3:01:38 | +58:24 |
41. | 1122 | Uusitalo Tero | Espoon Akilles | 3:04:40 | +1:01:26 |
42. | 1119 | Lappalainen Kari | Oriveden Ponnistus | 3:05:26 | +1:02:12 |
43. | 1126 | Taulavuori Tero | Alatornion Pirkat | 3:05:41 | +1:02:27 |
44. | 1132 | Pikkarainen Pasi | Ikaalisten Nouseva-Voima | 3:09:20 | +1:06:06 |
45. | 1144 | Kamila Kai | Suunta Jurva | 3:09:26 | +1:06:12 |
46. | 1117 | Ritvanen Paavo | Pihkaniskat | 3:10:28 | +1:07:14 |
47. | 1114 | Brink Anders | Pargas IF | 3:14:40 | +1:11:26 |
48. | 1106 | Ruokolainen Jouni | Rasti-Pielinen | 3:15:48 | +1:12:34 |
49. | 1110 | Nietosjärvi Tommi | Pihkaniskat | 3:18:59 | +1:15:45 |
50. | 1129 | Hakamäki Matti | Suunta Jyväskylä | 3:21:08 | +1:17:54 |
51. | 1125 | Kuusisto Seppo | Koovee | 3:21:19 | +1:18:05 |
52. | 1134 | Lohikainen Timo | Rastivarsat | 3:31:01 | +1:27:47 |
53. | 1115 | Hyttinen Tarmo | Rasti E4 | 3:34:31 | +1:31:17 |
54. | 1120 | Hirvonen Petri | Epilän Esa | 3:50:27 | +1:47:13 |
55. | 1111 | Julkunen Tero | Lounais-Hämeen Rasti | 3:51:51 | +1:48:37 |
56. | 1112 | Kohvakka Hannu | Kangasniemen Kalske | 4:21:35 | +2:18:21 |
57. | 1123 | Suojanen Jukka | Koovee | 4:45:19 | +2:42:05 |
1133 | Illaru Tõnu | Peräkylän Ponnistus | Kesk. | ||
1139 | Lepo Jari | Valkeakosken Haka | Kesk. | ||
1128 | Väliheikki Mikael | Laitasaaren Veto | Kesk. | ||
1156 | Björkqvist Niklas | Hämeenlinnan Suunnistajat | Hyl. | ||
1116 | Heikura Mika | Rajamäen Rykmentti | Hyl. | ||
1168 | Kärkkäinen Mikko | Lammin Säkiä | Hyl. |
Lähti: 73, Keskeytti: 2, Hylätty: 3
1. | 1257 | Kaartinen Markku | Angelniemen Ankkuri | 1:34:09 | |
2. | 1237 | Koskinen Juha | Vaajakosken Terä | 1:36:10 | +2:01 |
3. | 1254 | Pyymäki Leo | Espoon Suunta | 1:36:43 | +2:34 |
4. | 1228 | Parkkinen Keijo | Ylikiimingin Nuijamiehet | 1:38:18 | +4:09 |
5. | 1225 | Peltola Ilkka | Itä-Hämeen Rasti | 1:44:23 | +10:14 |
6. | 1236 | Partanen Juha | Rasti-Hyry | 1:44:36 | +10:27 |
7. | 1233 | Noponen Pekka | Suunta Jyväskylä | 1:44:40 | +10:31 |
8. | 1245 | Huostila Markku | Lammin Säkiä | 1:47:42 | +13:33 |
9. | 1223 | Viitanen Reijo | Rasti-Nokia | 1:49:55 | +15:46 |
10. | 1224 | Mänty Markku | Maarian Mahti | 1:51:20 | +17:11 |
11. | 1253 | Jäppinen Jyrki | OK77 | 1:51:27 | +17:18 |
12. | 1234 | Kuoppala Esa | Rasti-Kurikka | 1:52:27 | +18:18 |
13. | 1238 | Kälviäinen Sami | Helsingin Suunnistajat | 1:54:01 | +19:52 |
14. | 1239 | Enroth Eero | Kangasala SK | 1:54:20 | +20:11 |
15. | 1248 | Kemppainen Vesa | Iisu | 1:54:22 | +20:13 |
16. | 1213 | Pohjonen Jukka | Ikaalisten Nouseva-Voima | 1:54:27 | +20:18 |
17. | 1243 | Kärkkäinen Panu | Jämsän Retki-Veikot | 1:54:28 | +20:19 |
18. | 1231 | Karjalainen Harri | Espoon Suunta | 1:54:33 | +20:24 |
19. | 1182 | Heinola Ari | Vehkalahden Veikot | 1:55:17 | +21:08 |
20. | 1192 | Vantaala Jouni | Lammin Säkiä | 1:56:38 | +22:29 |
21. | 1242 | Jylhä Jouko | Espoon Suunta | 1:58:20 | +24:11 |
22. | 1244 | Ylä-Oijala Pasi | Keravan Urheilijat | 2:00:15 | +26:06 |
23. | 1221 | Borgenström Jussi | Hyvinkään Rasti | 2:00:18 | +26:09 |
24. | 1230 | Huttunen Matti | Pihkaniskat | 2:00:37 | +26:28 |
25. | 1222 | Pekkala Pekka | Keravan Urheilijat | 2:01:53 | +27:44 |
26. | 1249 | Tiainen Hannu | Nivalan Suunnistajat | 2:02:15 | +28:06 |
27. | 1241 | Ekström Thomas | MS Parma | 2:02:55 | +28:46 |
28. | 1226 | Ilmonen Matti | Itä-Päijänteen Rasti | 2:04:44 | +30:35 |
29. | 1220 | Haajanen Leif | OK Raseborg | 2:07:03 | +32:54 |
30. | 1227 | Autero Janne | Rasti-Nokia | 2:07:29 | +33:20 |
31. | 1229 | Ray Tomas | OK77 | 2:09:30 | +35:21 |
32. | 1240 | Maunuksela Jari | Urjalan Urheilijat | 2:09:45 | +35:36 |
33. | 1205 | Veijola Seppo | Iin Yritys | 2:09:47 | +35:38 |
34. | 1218 | Högholm Kenneth | IF Femman | 2:09:51 | +35:42 |
35. | 1195 | Mäki Kari | Jämsän Retki-Veikot | 2:09:58 | +35:49 |
36. | 1189 | Jalonen Eero | Hämeenlinnan Suunnistajat | 2:11:29 | +37:20 |
37. | 1235 | Heiskanen Pasi | Helsingin Suunnistajat | 2:11:32 | +37:23 |
38. | 1258 | Elo Jussi | Laitilan Jyske | 2:11:35 | +37:26 |
39. | 1252 | Koskela Heikki | Rasti-Jussit | 2:14:16 | +40:07 |
40. | 1216 | Takaoja Vesa | Olavin Rasti | 2:14:24 | +40:15 |
41. | 1190 | Haanpää Kari | Paimion Rasti | 2:16:18 | +42:09 |
42. | 1185 | Mäkelä Markku | Virtain Urheilijat | 2:16:34 | +42:25 |
43. | 1201 | Taubert Tero | Koovee | 2:16:45 | +42:36 |
44. | 1199 | Laasanen Juha | Laihian Luja | 2:17:22 | +43:13 |
45. | 1193 | Kaksonen Martti | Ylistaron Kilpa-Veljet | 2:17:36 | +43:27 |
46. | 1247 | Kujansuu Eero | MS Parma | 2:18:10 | +44:01 |
47. | 1194 | Jokinen Pekka | Pälkäneen Luja-Lukko | 2:21:38 | +47:29 |
48. | 1188 | Isokallio Pasi | Rasti-Nokia | 2:23:26 | +49:17 |
49. | 1181 | Venäläinen Vesa | Joutsenon Kullervo | 2:24:00 | +49:51 |
50. | 1251 | Oksanen Jukka | Rastikarhut | 2:24:29 | +50:20 |
51. | 1202 | Saaranen Timo | Kyrös-Rasti | 2:24:44 | +50:35 |
52. | 1215 | Niiranen Ari | Kalevan Rasti | 2:26:53 | +52:44 |
53. | 1196 | Ruohola Risto | MS Parma | 2:28:01 | +53:52 |
54. | 1187 | Itkonen Arto | Turun Suunnistajat | 2:28:19 | +54:10 |
55. | 1219 | Köyvönen Kimmo | Maarian Mahti | 2:29:41 | +55:32 |
56. | 1211 | Nummela Arto | Mäntsälän Urheilijat | 2:30:49 | +56:40 |
57. | 1200 | Koistinen Pasi | Nastolan Terä | 2:31:15 | +57:06 |
58. | 1209 | Hakuli Kari | Keravan Urheilijat | 2:34:30 | +1:00:21 |
59. | 1183 | Jussila Jorma | Jämsän Retki-Veikot | 2:34:45 | +1:00:36 |
60. | 1207 | Härkönen Antti | Pudasjärven Urheilijat | 2:37:03 | +1:02:54 |
61. | 1198 | Hämynen Petri | Äänekosken Sarjakuvaseura | 2:39:36 | +1:05:27 |
62. | 1214 | Lassila Antti | Kuortaneen Kunto | 2:41:44 | +1:07:35 |
63. | 1212 | Karling Harri | Pihkaniskat | 2:42:42 | +1:08:33 |
64. | 1191 | Pietikäinen Timo | Pihkaniskat | 2:48:36 | +1:14:27 |
65. | 1206 | Liukkonen Jari | Itä-Hämeen Rasti | 3:02:35 | +1:28:26 |
66. | 1203 | Launis Kasperi | Raisu Lumous | 3:10:18 | +1:36:09 |
67. | 1204 | Rokka Timo | Lounais-Hämeen Rasti | 3:52:48 | +2:18:39 |
68. | 1208 | Honkanen Jarmo | Rasti-Pielinen | 5:35:24 | +4:01:15 |
1186 | Huuhka Jouko | Kankaanpään Suunnistajat | Kesk. | ||
1250 | Kuusinen Mikko | Lynx | Kesk. | ||
1256 | Hakulinen Pekka | Espoon Suunta | Hyl. | ||
1246 | Kiljunen Pekka | Anttolan Urheilijat | Hyl. | ||
1217 | Pietilä Hannu | Kajaanin Suunnistajat | Hyl. |
Lähti: 57, Keskeytti: 5, Hylätty: 1
1. | 1308 | Ahonen Pekka | Hauhon Sisu | 1:41:15 | |
2. | 1309 | Niemi Kari-Veli | Lappeen Riento | 1:41:44 | +29 |
3. | 1317 | Lehto Kari | Turun Metsänkävijät | 1:42:29 | +1:14 |
4. | 1315 | Vuorinen Pekka | OK Trian | 1:43:31 | +2:16 |
5. | 1310 | Vestola Heikki | Rastivarsat | 1:43:35 | +2:20 |
6. | 1299 | Syrjälä Pertti | Keravan Urheilijat | 1:43:42 | +2:27 |
7. | 1312 | Heiskanen Hannu | Sonkajärven Pahka | 1:45:10 | +3:55 |
8. | 1314 | Laiho Hannu | Rastivarsat | 1:45:30 | +4:15 |
9. | 1316 | Partanen Timo | Rasti-Hyry | 1:47:24 | +6:09 |
10. | 1297 | Autio Ossi | Hyvinkään Rasti | 1:47:39 | +6:24 |
11. | 1311 | Mäkikyrö Jukka | Ounasvaaran Hiihtoseura | 1:51:08 | +9:53 |
12. | 1292 | Jeskanen Taito | Ilomantsin Urheilijat | 1:51:22 | +10:07 |
13. | 1303 | Vallbacka Heikki | Kortesjärven Järvi-Veikot | 1:53:41 | +12:26 |
14. | 1319 | Lillandt Stefan | OK Kristina | 1:54:02 | +12:47 |
15. | 1302 | Hämäläinen Markku | Rastivarsat | 1:55:40 | +14:25 |
16. | 1306 | Liikkanen Reima | Rastivarsat | 1:58:59 | +17:44 |
17. | 1301 | Asikainen Timo | Hiisirasti | 2:00:24 | +19:09 |
18. | 1295 | Vänttinen Harri | Espoon Suunta | 2:03:01 | +21:46 |
19. | 1281 | Lehtonen Jukka | Turun NMKY | 2:03:03 | +21:48 |
20. | 1280 | Korppi Heikki | Ounasvaaran Hiihtoseura | 2:04:01 | +22:46 |
21. | 1305 | Toppari Reijo | Kauhavan Wisa | 2:06:44 | +25:29 |
22. | 1271 | Hakala Heikki | Kortesjärven Järvi-Veikot | 2:07:13 | +25:58 |
23. | 1313 | Bäck Mikael | IF Femman | 2:07:18 | +26:03 |
24. | 1320 | Laine Markku | Mäntsälän Urheilijat | 2:07:46 | +26:31 |
25. | 1300 | Granholm Tommi | Koovee | 2:07:59 | +26:44 |
26. | 1288 | Parkkinen Pekka | SK Pohjantähti | 2:08:19 | +27:04 |
27. | 1291 | Aalto Aimo | Rasti-Nokia | 2:09:20 | +28:05 |
28. | 1287 | Laukkarinen Kari | Tuusulan Voima-Veikot | 2:10:28 | +29:13 |
29. | 1304 | Keskitalo Markku | MS Parma | 2:11:23 | +30:08 |
30. | 1298 | Helander Rolf | Oulaisten Huima | 2:15:09 | +33:54 |
31. | 1274 | Teittinen Matti | Kokemäen Kova-Väki Suunnistus | 2:15:24 | +34:09 |
32. | 1279 | Niemelä Urpo | SK Pohjantähti | 2:15:54 | +34:39 |
33. | 1296 | Lampinen Raino | Helsingin Suunnistajat | 2:18:11 | +36:56 |
34. | 1289 | Martiskainen Juho | SK Vuoksi | 2:20:27 | +39:12 |
35. | 1294 | Meriheinä Ulf | Pihkaniskat | 2:21:42 | +40:27 |
36. | 1276 | Virtanen Kari | MS Parma | 2:21:47 | +40:32 |
37. | 1267 | Piispanen Reima | Haapaveden Urheilijat | 2:25:05 | +43:50 |
38. | 1264 | Jokinen Seppo | Valkeakosken Haka | 2:25:51 | +44:36 |
39. | 1307 | Reinikka Kenneth | Hyvinkään Rasti | 2:27:57 | +46:42 |
40. | 1275 | Mäntynen Ari | Kymin Suunnistajat | 2:28:08 | +46:53 |
41. | 1269 | Toivonen Jari | Epilän Esa | 2:28:17 | +47:02 |
42. | 1270 | Kosonen Hannu | Olavin Rasti | 2:31:23 | +50:08 |
43. | 1272 | Jurvakainen Jari | Suunta Jyväskylä | 2:37:18 | +56:03 |
44. | 1277 | Tamminen Erkki | Suunta Jurva | 2:38:37 | +57:22 |
45. | 1265 | Salonen Hannu | Konneveden Urheilijat | 2:38:45 | +57:30 |
46. | 1261 | Lahtinen Jouko | Helsingin Suunnistajat | 2:48:03 | +1:06:48 |
47. | 1285 | Suvitaival Pekka | Mäntsälän Urheilijat | 2:58:06 | +1:16:51 |
48. | 1263 | Nowak Jürgen | Pihkaniskat | 3:00:27 | +1:19:12 |
49. | 1282 | Keskitalo Jussi | MS Parma | 3:02:34 | +1:21:19 |
50. | 1286 | Vainikka Jari | Raisu Lumous | 3:07:21 | +1:26:06 |
51. | 1278 | Paananen Jarmo | Saloisten Reipas | 3:23:03 | +1:41:48 |
1318 | Hautala Eero | Kortesjärven Järvi-Veikot | Kesk. | ||
1266 | Härö Hannu | Vähäkyrön Viesti | Kesk. | ||
1273 | Jalanto Esko | Kangasala SK | Kesk. | ||
1293 | Pajuoja Heikki | Helsingin Suunnistajat | Kesk. | ||
1283 | Rajamäki Timo | Kyrös-Rasti | Kesk. | ||
1268 | Kortetjärvi Hannu | Pälkäneen Luja-Lukko | Hyl. |
Lähti: 68, Keskeytti: 1, Hylätty: 1
1. | 1396 | Nissilä Jorma | Kokkolan Suunnistajat | 1:32:03 | |
2. | 1393 | Niemi Arto | Rajamäen Rykmentti | 1:33:37 | +1:34 |
3. | 1378 | Töyrylä Teuvo | Vehkalahden Veikot | 1:33:55 | +1:52 |
4. | 1398 | Saramäki Jukka | Lynx | 1:38:27 | +6:24 |
5. | 1405 | Saarimäki Ilkka | Angelniemen Ankkuri | 1:39:14 | +7:11 |
6. | 1392 | Malinen Jouko | Helsingin Suunnistajat | 1:39:48 | +7:45 |
7. | 1387 | Tolonen Juha | Hankasalmen Hanka | 1:40:13 | +8:10 |
8. | 1375 | Pietikäinen Markku | Joutsenon Kullervo | 1:42:48 | +10:45 |
9. | 1403 | Tervo Vesa | Rajamäen Rykmentti | 1:43:16 | +11:13 |
10. | 1376 | Saari Kari | Helsingin Poliisi-Voimailijat | 1:46:39 | +14:36 |
11. | 1370 | Helle Markku | Saarijärven Pullistus | 1:47:05 | +15:02 |
12. | 1390 | Valkonen Pekka | Kangasniemen Kalske | 1:48:19 | +16:16 |
13. | 1371 | Airaksinen Risto | Oulun Tarmo | 1:48:30 | +16:27 |
14. | 1399 | Turpeinen Seppo | Kontiolahden Urheilijat | 1:48:40 | +16:37 |
15. | 1386 | Valkonen Timo | Rajamäen Rykmentti | 1:48:41 | +16:38 |
16. | 1372 | Pellinen Jari | Angelniemen Ankkuri | 1:48:46 | +16:43 |
17. | 1385 | Vainiomäki Kauko | Suunta-Sepot | 1:50:18 | +18:15 |
18. | 1404 | Nieminen Tapio | Jämsän Retki-Veikot | 1:52:56 | +20:53 |
19. | 1395 | Valtanen Simo | Hinnerjoen Yritys | 1:53:15 | +21:12 |
20. | 1380 | Kurkela Reino | Ounasvaaran Hiihtoseura | 1:53:25 | +21:22 |
21. | 1397 | Sani Mikko | Hollolan Urheilijat -46 | 1:55:04 | +23:01 |
22. | 1402 | Yli-Kaatiala Jorma | Kuortaneen Kunto | 1:55:29 | +23:26 |
23. | 1369 | Halme Tapio | Angelniemen Ankkuri | 1:55:45 | +23:42 |
24. | 1391 | Kotilainen Matti | Lahden Suunnistajat-37 | 1:55:50 | +23:47 |
25. | 1382 | Aasla Hannu | Rasti-Nokia | 1:56:45 | +24:42 |
26. | 1374 | Forsström Ove | OK Raseborg | 1:57:50 | +25:47 |
27. | 1377 | Pensas Esko | Laihian Luja | 1:58:14 | +26:11 |
28. | 1373 | Ritanotko Markku | Turun Metsänkävijät | 1:58:23 | +26:20 |
29. | 1381 | Hintukainen Keijo | Turun Suunnistajat | 1:58:25 | +26:22 |
30. | 1368 | Vehmaa Hannu | Koovee | 2:00:32 | +28:29 |
31. | 1400 | Tervo Arhi | Oulun NMKY:n Urheilijat | 2:01:09 | +29:06 |
32. | 1358 | Pulkkinen Erkki | Rasti-Lukko | 2:03:05 | +31:02 |
33. | 1379 | Helkkula Rauli | Turun Metsänkävijät | 2:03:11 | +31:08 |
34. | 1384 | Ahlroth Timo | Turengin Sarastus | 2:05:26 | +33:23 |
35. | 1348 | Liukkala Pekka | Hauhon Sisu | 2:06:17 | +34:14 |
36. | 1341 | Niinimäki Hannu K. | Laihian Luja | 2:07:44 | +35:41 |
37. | 1364 | Rantapuska Seppo | Petäjäveden Petäjäiset | 2:08:48 | +36:45 |
38. | 1362 | Leppälä Martti | Hämeenlinnan Suunnistajat | 2:09:48 | +37:45 |
39. | 1351 | Keskitalo Jukka | Punkalaitumen Kunto | 2:10:42 | +38:39 |
40. | 1355 | Kinkki Seppo | Hyvinkään Rasti | 2:10:51 | +38:48 |
41. | 1365 | Rantala Aulis | Kokkolan Suunnistajat | 2:11:10 | +39:07 |
42. | 1350 | Lehtovirta Timo | Rastikarhut | 2:12:07 | +40:04 |
43. | 1340 | Vainio Jarmo | Hämeenlinnan Suunnistajat | 2:14:44 | +42:41 |
44. | 1366 | Leinonen Markku | Kuopion Suunnistajat | 2:15:07 | +43:04 |
45. | 1339 | Lindroos Mårten | Kimito SF | 2:15:30 | +43:27 |
46. | 1394 | Laakso Antero | Punkalaitumen Kunto | 2:18:04 | +46:01 |
47. | 1342 | Hongisto Keijo | Loimaan Jankko | 2:18:34 | +46:31 |
48. | 1332 | Naakka Tapio | Pitäjänmäen Tarmo | 2:19:23 | +47:20 |
49. | 1335 | Papinsaari Kari | Kangasala SK | 2:22:55 | +50:52 |
50. | 1346 | Kartaslammi Ari | Kyrös-Rasti | 2:22:59 | +50:56 |
51. | 1334 | Huttunen Kalle | Kuopion Suunnistajat | 2:24:21 | +52:18 |
52. | 1354 | Vesisenaho Markku | Sievin Sisu | 2:27:06 | +55:03 |
53. | 1367 | Rustari Mauri | Virtain Urheilijat | 2:27:09 | +55:06 |
54. | 1357 | Talja Keijo | OK77 | 2:28:04 | +56:01 |
55. | 1345 | Nuuttila Kari | Kauhajoen Karhu | 2:28:06 | +56:03 |
56. | 1356 | Hämynen Timo | Äänekosken Sarjakuvaseura | 2:29:02 | +56:59 |
57. | 1336 | Ahlqvist Hannu | Raisu Lumous | 2:29:44 | +57:41 |
58. | 1344 | Kyckling Aki | Lappeen Riento | 2:41:41 | +1:09:38 |
59. | 1359 | Jakobsson Markus | Rastikarhut | 2:47:40 | +1:15:37 |
60. | 1347 | Sillanpää Juhani | Alajärven Ankkurit | 2:49:57 | +1:17:54 |
61. | 1349 | Pöyhönen Hannu | Vetelin Urheilijat | 2:59:09 | +1:27:06 |
62. | 1343 | Helenius Jyrki | Rasti-Nokia | 3:01:46 | +1:29:43 |
63. | 1331 | Laukka Ville | Raisu Lumous | 3:04:16 | +1:32:13 |
64. | 1353 | Viitasalo Harri | Riihimäen Suunnistajat | 3:04:17 | +1:32:14 |
65. | 1352 | Hyvönen Markku | Rasti-Pielinen | 3:05:19 | +1:33:16 |
66. | 1361 | Nieminen Hannu | Nastolan Terä | 3:09:12 | +1:37:09 |
1360 | Mykrälaakso Pentti | Punkalaitumen Kunto | Kesk. | ||
1337 | Ahokoivu Hemmo | SK Pohjantähti | Hyl. |
Lähti: 86, Keskeytti: 1, Hylätty: 2
1. | 1461 | Päivänranta Pertti | Joutsenon Kullervo | 1:32:35 | |
2. | 1456 | Hyyryläinen Raimo | Juvan Urheilijat | 1:35:10 | +2:35 |
3. | 1459 | Rauhamäki Kimmo | Jämsän Retki-Veikot | 1:35:52 | +3:17 |
4. | 1494 | Saarinen Heikki | Mäntsälän Urheilijat | 1:36:20 | +3:45 |
5. | 1474 | Venho Kari | Maarian Mahti | 1:37:04 | +4:29 |
6. | 1483 | Ollikainen Seppo | Juvan Urheilijat | 1:37:10 | +4:35 |
7. | 1481 | Vesterinen Paavo | Lounais-Hämeen Rasti | 1:37:45 | +5:10 |
8. | 1476 | Peippo Tapio | SK Vuoksi | 1:38:52 | +6:17 |
9. | 1472 | Jalonen Raimo | MS Parma | 1:40:27 | +7:52 |
10. | 1498 | Ylikoski Erkki | Kankaanpään Suunnistajat | 1:40:44 | +8:09 |
11. | 1484 | Lakanen Ensio | Vaajakosken Terä | 1:42:20 | +9:45 |
12. | 1497 | Helkkula Simo | Pitäjänmäen Tarmo | 1:42:59 | +10:24 |
13. | 1488 | Kerkola Pekka | Hämeenlinnan Tarmo | 1:43:07 | +10:32 |
14. | 1471 | Nieminen Pertti | Rajamäen Rykmentti | 1:45:00 | +12:25 |
14. | 1486 | Pääkkölä Kauko | Lapin Veikot | 1:45:00 | +12:25 |
16. | 1469 | Tani Ossi | Kouvolan Suunnistajat | 1:46:08 | +13:33 |
17. | 1482 | Turku Vesa | Helsingin Suunnistajat | 1:46:21 | +13:46 |
18. | 1465 | Ritala Ola | Epilän Esa | 1:46:57 | +14:22 |
19. | 1462 | Tolvanen Mauri | Leppävaaran Sisu | 1:49:10 | +16:35 |
20. | 1473 | Liljeström Åge | Helsingin Suunnistajat | 1:49:51 | +17:16 |
21. | 1492 | Kemppainen Taisto | Vaalan Karhu | 1:50:09 | +17:34 |
22. | 1493 | Lavikainen Jussi | Kangasala SK | 1:50:25 | +17:50 |
23. | 1463 | Pajala Tauno | Espoon Suunta | 1:51:01 | +18:26 |
24. | 1455 | Virtanen Matti | Vihtavuoren Pamaus | 1:51:09 | +18:34 |
25. | 1479 | Pulkkinen Heimo | Helsingin Suunnistajat | 1:51:24 | +18:49 |
26. | 1496 | Mouhu Reijo | Raja-Karjalan Suunnistajat | 1:51:36 | +19:01 |
27. | 1467 | Vesalainen Markku | Angelniemen Ankkuri | 1:52:34 | +19:59 |
28. | 1470 | Jokinen Leo | Kokkolan Suunnistajat | 1:52:53 | +20:18 |
29. | 1460 | Hillo Heikki | Valkeakosken Haka | 1:53:10 | +20:35 |
30. | 1457 | Turunen Erkki | Suunta-Sepot | 1:53:28 | +20:53 |
31. | 1477 | Tahkola Paavo | Kuusamon Erä-Veikot | 1:54:23 | +21:48 |
32. | 1495 | Savonen Esko | Hämeenlinnan Suunnistajat | 1:55:30 | +22:55 |
33. | 1464 | Mäkelä Harri | Suunta-Sepot | 1:55:46 | +23:11 |
34. | 1489 | Rauma Håkan | OK Botnia | 1:56:39 | +24:04 |
35. | 1490 | Pietilä Pekka | Kangasala SK | 1:56:47 | +24:12 |
36. | 1475 | Salmenoja Pertti | Hirvensalon Heitto | 1:58:18 | +25:43 |
37. | 1500 | Kataja Lasse | Suomusjärven Sisu | 1:59:14 | +26:39 |
38. | 1499 | Loukonen Veikko | Piikkiön Kehitys | 2:00:36 | +28:01 |
39. | 1449 | Kaukiainen Raimo | Hollolan Urheilijat -46 | 2:04:53 | +32:18 |
40. | 1487 | Tuomola Touko | Rasti 88 | 2:05:55 | +33:20 |
41. | 1432 | Mäntytörmä Jorma | Kalvolan Keihäs | 2:06:09 | +33:34 |
42. | 1444 | Herttuainen Vesa | Raja-Karjalan Suunnistajat | 2:08:41 | +36:06 |
43. | 1458 | Lassila Heikki | Pitäjänmäen Tarmo | 2:09:15 | +36:40 |
44. | 1422 | Korhonen Seppo | Ounasvaaran Hiihtoseura | 2:10:39 | +38:04 |
45. | 1429 | Huttunen Kari | Keravan Urheilijat | 2:11:32 | +38:57 |
46. | 1431 | Sompi Eero | Jämsän Retki-Veikot | 2:13:07 | +40:32 |
46. | 1442 | Virtanen Juhani | Lounais-Hämeen Rasti | 2:13:07 | +40:32 |
48. | 1485 | Koistinen Leo | Vakka-Rasti | 2:13:26 | +40:51 |
49. | 1412 | Saari Tauno | Suunta-Sepot | 2:14:37 | +42:02 |
50. | 1420 | Niittymäki Asko | Turengin Sarastus | 2:15:00 | +42:25 |
51. | 1491 | Väätäinen Seppo | Espoon Suunta | 2:15:59 | +43:24 |
52. | 1452 | Immanen Pertti | Oriveden Ponnistus | 2:18:44 | +46:09 |
53. | 1454 | Oikarinen Pertti | Suomussalmen Rasti | 2:19:09 | +46:34 |
54. | 1415 | Uljas Risto | Rasti-Jyry | 2:19:45 | +47:10 |
55. | 1424 | Espo Matti | Kouvolan Suunnistajat | 2:19:52 | +47:17 |
56. | 1450 | Pusa Raimo | Virtain Urheilijat | 2:20:45 | +48:10 |
57. | 1438 | Turpeinen Timo | Vaajakosken Terä | 2:21:21 | +48:46 |
58. | 1451 | Tolvanen Harri | Pihkaniskat | 2:21:36 | +49:01 |
59. | 1453 | Eklund Ralf | Rasti-Lukko | 2:21:51 | +49:16 |
60. | 1419 | Sane Kari | Helsingin Suunnistajat | 2:23:36 | +51:01 |
61. | 1433 | Nevala Jorma | Rasti-Nokia | 2:26:31 | +53:56 |
62. | 1435 | Lakkinen Keijo | Suunta-Sepot | 2:28:03 | +55:28 |
63. | 1423 | Roivas Matti | Urjalan Urheilijat | 2:29:05 | +56:30 |
64. | 1466 | Koskinen Kaj | Valkeakosken Haka | 2:29:45 | +57:10 |
65. | 1416 | Nurminen Markku | Suosmeren Salpa | 2:30:11 | +57:36 |
66. | 1448 | Niemi Ilkka | Espoon Suunta | 2:30:46 | +58:11 |
67. | 1421 | Lågland Henry | Vaasan Suunnistajat | 2:35:47 | +1:03:12 |
68. | 1425 | Laine Jaakko | Helsingin Suunnistajat | 2:36:07 | +1:03:32 |
69. | 1414 | Jarva Risto | Oriveden Ponnistus | 2:36:15 | +1:03:40 |
70. | 1436 | Mäkilä Ilmari | Espoon Suunta | 2:36:36 | +1:04:01 |
71. | 1437 | Euren Pertti | Rastikarhut | 2:37:35 | +1:05:00 |
72. | 1434 | Holappa Paavo | Tuusulan Voima-Veikot | 2:38:59 | +1:06:24 |
73. | 1417 | Ryynänen Jorma | Pihkaniskat | 2:41:51 | +1:09:16 |
74. | 1447 | Kuosa Harri | Loimaan Jankko | 2:43:37 | +1:11:02 |
75. | 1439 | Hotti Reino | Helsingin Suunnistajat | 2:45:26 | +1:12:51 |
76. | 1443 | Kujanpää Heikki | Alajärven Ankkurit | 2:47:26 | +1:14:51 |
77. | 1413 | Talvitie Heikki | Raision Kuula | 2:51:33 | +1:18:58 |
78. | 1426 | Heiskanen Risto | Espoon Suunta | 2:52:00 | +1:19:25 |
79. | 1446 | Laasanen Veikko | Vähäkyrön Viesti | 2:54:27 | +1:21:52 |
80. | 1418 | Terävä Seppo | XYZ | 2:54:51 | +1:22:16 |
81. | 1411 | Nykänen Pentti | Rasti-Jyry | 2:57:51 | +1:25:16 |
82. | 1445 | Riikonen Rauno | Perttelin Peikot | 2:58:44 | +1:26:09 |
83. | 1440 | Puolakka Pekka | Säyneisen Salpa | 3:37:42 | +2:05:07 |
1428 | Aarnio Seppo | RastiPiikkiö | Kesk. | ||
1478 | Kokkonen Hannu | Rasti-Pielinen | Hyl. | ||
1468 | Lövsund Bengt | OK Botnia | Hyl. |
Lähti: 82, Keskeytti: 1, Hylätty: 0
1. | 1574 | Wessman Risto | Hiidenkiertäjät | 1:11:12 | |
2. | 1582 | Inkinen Paavo | Rasti-Jyry | 1:16:34 | +5:22 |
3. | 1594 | Valtee Pertti | Helsingin Suunnistajat | 1:19:37 | +8:25 |
4. | 1569 | Lehtinen Olli | Turun Suunnistajat | 1:21:18 | +10:06 |
5. | 1556 | Peltola Timo | MS Parma | 1:22:36 | +11:24 |
6. | 1586 | Haaja Reijo | Valkeakosken Haka | 1:22:56 | +11:44 |
7. | 1561 | Vannas Hannu | MS Parma | 1:24:31 | +13:19 |
8. | 1560 | Rapakko Timo | Suomusjärven Sisu | 1:28:29 | +17:17 |
9. | 1593 | Hongisto Heimo | Loimaan Jankko | 1:28:57 | +17:45 |
10. | 1589 | Junttila Olavi | Helsingin Suunnistajat | 1:29:36 | +18:24 |
11. | 1540 | Orpana Risto | SOC Asikkala | 1:29:48 | +18:36 |
12. | 1572 | Tuominen Seppo | Kouvolan Suunnistajat | 1:30:03 | +18:51 |
13. | 1532 | Kallio Kari | Suomusjärven Sisu | 1:31:23 | +20:11 |
14. | 1576 | Ketamo Juhani | Suunta-Sepot | 1:31:50 | +20:38 |
15. | 1573 | Moisio Kalevi | Turun Suunnistajat | 1:33:00 | +21:48 |
16. | 1592 | Erkiö Hannu | Helsingin Suunnistajat | 1:33:05 | +21:53 |
17. | 1579 | Kattilakoski Matti | Kaustisen Pohjan-Veikot | 1:33:30 | +22:18 |
18. | 1563 | Liitiäinen Reijo | OK Trian | 1:34:10 | +22:58 |
19. | 1587 | Mäkinen Juhani | Saloisten Reipas | 1:34:33 | +23:21 |
20. | 1590 | Rautarae Veikko | Hirvensalon Heitto | 1:34:48 | +23:36 |
21. | 1585 | Kuusi Klaus | Mesikämmenet | 1:35:01 | +23:49 |
22. | 1588 | Kyyrönen Heikki | Kouvolan Suunnistajat | 1:36:00 | +24:48 |
23. | 1516 | Mikkonen Lauri | Kontiolahden Urheilijat | 1:36:34 | +25:22 |
24. | 1580 | Jonkka Arvo | Rastikarhut | 1:36:40 | +25:28 |
25. | 1575 | Rönkkö Paavo | Espoon Suunta | 1:36:53 | +25:41 |
26. | 1583 | Erkinheimo Voitto | Kortesjärven Järvi-Veikot | 1:37:24 | +26:12 |
27. | 1529 | Toskala Paavo | Kokkolan Suunnistajat | 1:37:36 | +26:24 |
28. | 1581 | Karvonen Raimo | Suomusjärven Sisu | 1:38:07 | +26:55 |
29. | 1539 | Kukko Risto | Vähäkyrön Viesti | 1:38:09 | +26:57 |
30. | 1568 | Penttinen Juha | Mesikämmenet | 1:39:48 | +28:36 |
31. | 1538 | Krogell Alf | OK Trian | 1:40:01 | +28:49 |
32. | 1596 | Partanen Paavo | Hyvinkään Rasti | 1:40:14 | +29:02 |
33. | 1566 | Hanhela Mauno | Haukiputaan Heitto | 1:40:19 | +29:07 |
34. | 1555 | Verha Koitto | Vakka-Rasti | 1:40:50 | +29:38 |
35. | 1558 | Sirola Risto | Keravan Urheilijat | 1:41:11 | +29:59 |
36. | 1554 | Kemppi Jorma | Navi | 1:45:00 | +33:48 |
37. | 1584 | Paldanius Jorma | Turun Suunnistajat | 1:45:19 | +34:07 |
38. | 1565 | Leppäkorpi Eero | Leppävaaran Sisu | 1:46:13 | +35:01 |
39. | 1567 | Laine Erkki | Angelniemen Ankkuri | 1:46:43 | +35:31 |
40. | 1553 | Turunen Kauko | Lahden Suunnistajat-37 | 1:46:45 | +35:33 |
41. | 1591 | Peltola Tuomo | MS Parma | 1:48:13 | +37:01 |
42. | 1514 | Jakovlev Sulo | Pieksämäen Veikot | 1:49:00 | +37:48 |
43. | 1562 | Rajamäki Matti | Kyrös-Rasti | 1:50:28 | +39:16 |
44. | 1543 | Sonkki Juhani | Paimion Rasti | 1:50:30 | +39:18 |
45. | 1571 | Kivistö Erkki | Pihkaniskat | 1:50:39 | +39:27 |
46. | 1530 | Tammela Seppo | Tikkakosken Suunnistajat | 1:50:43 | +39:31 |
47. | 1577 | Koivula Keijo | Hyvinkään Rasti | 1:51:03 | +39:51 |
48. | 1522 | Kärkkäinen Antero | Rasti-Lukko | 1:51:22 | +40:10 |
49. | 1564 | Reinikainen Pentti | Rasti-Jyry | 1:51:24 | +40:12 |
50. | 1537 | Kaarnijärvi Seppo | Oriveden Ponnistus | 1:51:47 | +40:35 |
51. | 1515 | Heinonen Heikki | Lounais-Hämeen Rasti | 1:52:36 | +41:24 |
52. | 1595 | Lukkarinen Olavi | SK Pohjantähti | 1:53:10 | +41:58 |
53. | 1550 | Kaasalainen Oiva | Suunta-Sepot | 1:54:21 | +43:09 |
54. | 1512 | Kytöjoki Juhani | Rasti-Jyry | 1:54:48 | +43:36 |
55. | 1536 | Voutilainen Taisto | Itä-Päijänteen Rasti | 1:56:14 | +45:02 |
56. | 1519 | Mattila Pertti | Helsingin Suunnistajat | 1:57:12 | +46:00 |
57. | 1551 | Mannervesi Simo | Rasti-Lukko | 1:57:14 | +46:02 |
58. | 1521 | Mäkinen Jaakko | Angelniemen Ankkuri | 1:58:10 | +46:58 |
59. | 1526 | Saarinen Olli | Hiidenkiertäjät | 1:59:06 | +47:54 |
60. | 1527 | Harkola Hannu | Päijät-Rasti | 2:00:09 | +48:57 |
61. | 1541 | Halkosaari Severi | Nivalan Suunnistajat | 2:00:25 | +49:13 |
62. | 1549 | Palomäki Mikko | Hyvinkään Rasti | 2:01:47 | +50:35 |
63. | 1544 | Varonen Arto | Leppävaaran Sisu | 2:01:48 | +50:36 |
64. | 1513 | Pohjola Eino | Mesikämmenet | 2:02:26 | +51:14 |
65. | 1557 | Taipalus Esko | Rastiketut | 2:02:47 | +51:35 |
66. | 1525 | Virtanen Kalle | Rasti-Lukko | 2:03:07 | +51:55 |
67. | 1535 | Torrkulla Roy | IF Minken | 2:03:49 | +52:37 |
68. | 1511 | Punkero Toivo | Lahden Suunnistajat-37 | 2:04:08 | +52:56 |
69. | 1523 | Hartikainen Pertti S. | Riihimäen Suunnistajat | 2:05:02 | +53:50 |
70. | 1528 | Kanerva Unto | Rasti-Jyry | 2:05:43 | +54:31 |
71. | 1548 | Koski Matti J | Närpes OK | 2:06:24 | +55:12 |
72. | 1517 | Luoma Simo | Pihkaniskat | 2:07:00 | +55:48 |
72. | 1546 | Bäckström Pentti | Karkki-Rasti | 2:07:00 | +55:48 |
74. | 1534 | Helminen Pentti | Jämsän Retki-Veikot | 2:07:39 | +56:27 |
75. | 1533 | Engström Berndt | Pargas IF | 2:08:51 | +57:39 |
76. | 1531 | Valta Matti | Jämsän Retki-Veikot | 2:10:25 | +59:13 |
77. | 1520 | Jokikuona Toivo | RasTiimi | 2:11:25 | +1:00:13 |
78. | 1545 | Niemi Pentti | Hauhon Sisu | 2:13:26 | +1:02:14 |
79. | 1542 | Niinimäki Jukka | Hyvinkään Rasti | 2:23:09 | +1:11:57 |
80. | 1524 | Teppo Jaakko | Kokkolan Suunnistajat | 2:29:55 | +1:18:43 |
81. | 1552 | Jylhä Keijo | Jämsän Retki-Veikot | 2:30:16 | +1:19:04 |
1518 | Lähdekorpi Mauri | IF Femman | Kesk. |
Lähti: 39, Keskeytti: 1, Hylätty: 0
1. | 1634 | Salo Markku | Lahden Suunnistajat-37 | 1:15:40 | |
2. | 1629 | Eilu Kalevi | Rasti-Lukko | 1:16:32 | +52 |
3. | 1636 | Salminen Pertti | Hämeenlinnan Suunnistajat | 1:16:53 | +1:13 |
4. | 1639 | Tolonen Kalle | Mesikämmenet | 1:17:32 | +1:52 |
5. | 1625 | Hovikorpi Aarno | Hämeenlinnan Suunnistajat | 1:18:05 | +2:25 |
6. | 1638 | Ekström Marcus | Kauhavan Wisa | 1:23:48 | +8:08 |
7. | 1630 | Houni Mikko | Epilän Esa | 1:24:28 | +8:48 |
8. | 1635 | Rönn Ralf | Akilles OK | 1:25:05 | +9:25 |
9. | 1622 | Luukko Jukka | Lahden Suunnistajat-37 | 1:26:17 | +10:37 |
10. | 1627 | Karjalainen Jouko | Helsingin Suunnistajat | 1:27:42 | +12:02 |
11. | 1624 | Salmela Kosti | Pihtiputaan Tuisku | 1:28:03 | +12:23 |
12. | 1616 | Rantala Heikki | Epilän Esa | 1:28:46 | +13:06 |
13. | 1602 | Keskinen Matti | Tikkakosken Suunnistajat | 1:30:39 | +14:59 |
14. | 1610 | Åberg Karl-Erik | Espoon Suunta | 1:33:26 | +17:46 |
15. | 1640 | Salmi Tarmo | Joutsenon Kullervo | 1:33:37 | +17:57 |
16. | 1623 | Österberg Reino | Leppävaaran Sisu | 1:33:49 | +18:09 |
17. | 1614 | Jokipelto Seppo | Hollolan Urheilijat -46 | 1:34:27 | +18:47 |
18. | 1620 | Aronen Osmo | Rastikarhut | 1:34:36 | +18:56 |
19. | 1619 | Ronkainen Väinö | Kuusamon Erä-Veikot | 1:35:20 | +19:40 |
20. | 1611 | Kuusisto Seppo | Rasti-Lukko | 1:35:28 | +19:48 |
21. | 1632 | Nurmi Pekka | Rasti-Lukko | 1:36:30 | +20:50 |
22. | 1618 | Vilenius Markku | Rasti-Jyry | 1:36:55 | +21:15 |
23. | 1637 | Tuominen Niilo | Rasti-Perniö | 1:37:27 | +21:47 |
24. | 1621 | Erkkilä Olavi | Hämeenlinnan Suunnistajat | 1:39:15 | +23:35 |
25. | 1631 | Vänttinen Seppo | Espoon Suunta | 1:40:09 | +24:29 |
26. | 1606 | Myllymäki Antti | Vaasan Suunnistajat | 1:48:57 | +33:17 |
27. | 1617 | Haaramo Matti | Espoon Suunta | 1:50:19 | +34:39 |
28. | 1613 | Mäenpää Lasse | Kyrös-Rasti | 1:51:46 | +36:06 |
29. | 1615 | Syväterä Pekka | Riihimäen Suunnistajat | 1:53:12 | +37:32 |
30. | 1633 | Reini Jaakko | Tikkakosken Suunnistajat | 1:54:54 | +39:14 |
31. | 1603 | Rosenqvist Onni | Suosmeren Salpa | 1:55:30 | +39:50 |
32. | 1612 | Juhonsalo Matti | Lounais-Hämeen Rasti | 2:02:35 | +46:55 |
33. | 1609 | Saario Pentti | Loimaan Jankko | 2:03:26 | +47:46 |
34. | 1626 | Kleemola Pauli | Perttelin Peikot | 2:04:21 | +48:41 |
35. | 1628 | Holmström Bengt | Kimito SF | 2:05:19 | +49:39 |
36. | 1608 | Kuusisto Kalevi | Hämeenlinnan Tarmo | 2:06:52 | +51:12 |
37. | 1604 | Puttonen Kalevi | Itä-Päijänteen Rasti | 2:17:34 | +1:01:54 |
38. | 1601 | Rintala Pentti | Hiisirasti | 2:26:37 | +1:10:57 |
1607 | Koipijärvi Erkki | Mäntän Seudun Eräpirkat | Kesk. |
Lähti: 22, Keskeytti: 2, Hylätty: 2
1. | 1654 | Patana Tapio | Vetelin Urheilijat | 1:11:15 | |
2. | 1657 | Ryyppö Toivo | Raja-Karjalan Suunnistajat | 1:12:27 | +1:12 |
3. | 1658 | Joonas Risto | Maarian Mahti | 1:25:40 | +14:25 |
4. | 1664 | Pohjanpelto Pekka | Lahden Suunnistajat-37 | 1:27:15 | +16:00 |
5. | 1652 | Jokinen Eino | Hyvinkään Rasti | 1:29:34 | +18:19 |
6. | 1666 | Ruokonen Keijo | Helsingin Suunnistajat | 1:30:57 | +19:42 |
7. | 1670 | Heikkilä Mikko | Maarian Mahti | 1:32:28 | +21:13 |
8. | 1660 | Moisio Paavo | Saarijärven Pullistus | 1:32:59 | +21:44 |
9. | 1656 | Reunanen Raimo | Vakka-Rasti | 1:33:49 | +22:34 |
10. | 1669 | Koppelomäki Mikko | Epilän Esa | 1:36:22 | +25:07 |
11. | 1663 | Laurila Pertti | Espoon Suunta | 1:42:04 | +30:49 |
12. | 1672 | Asikainen Ville | XYZ | 1:44:02 | +32:47 |
13. | 1667 | Mård Leo | OK Kristina | 1:44:26 | +33:11 |
14. | 1668 | Lario Heikki | Rastivarsat | 1:51:48 | +40:33 |
15. | 1671 | Nisula Alpo | Mäntän Seudun Eräpirkat | 1:52:49 | +41:34 |
16. | 1653 | Helariutta Eero | Rastikarhut | 1:55:03 | +43:48 |
17. | 1651 | Hirvikorpi Raimo | Hiidenkiertäjät | 2:04:55 | +53:40 |
18. | 1662 | Ylijoki Olli | Punkalaitumen Kunto | 2:26:17 | +1:15:02 |
1661 | Mikkonen Arvo | Tarpian Suunta | Kesk. | ||
1665 | Salmi Jorma | Nastolan Terä | Kesk. | ||
1659 | Ranta Esko | Lahden Suunnistajat-37 | Hyl. | ||
1655 | Suutari Veikko | Joutsenon Kullervo | Hyl. |
Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 1681 | Pelkonen Pentti | Keski-Karjalan Rasti | 1:18:31 | |
2. | 1685 | Liski Eero | Lounais-Hämeen Rasti | 1:20:33 | +2:02 |
3. | 1684 | Rantala Mauri | Rasti-Nokia | 1:35:08 | +16:37 |
4. | 1683 | Ojajärvi Armas | Kuortaneen Kunto | 1:38:10 | +19:39 |
Lähti: 37, Keskeytti: 3, Hylätty: 0
1. | 101 | Kemp Emily | Angelniemen Ankkuri | 2:18:26 | |
2. | 106 | Kaskinen Mira | Rastikarhut | 2:20:26 | +2:00 |
3. | 105 | Nurmi Kirsi | Sweden | 2:22:19 | +3:53 |
4. | 103 | Viberg Tuulia | MS Parma | 2:25:30 | +7:04 |
5. | 107 | Mänkärlä Aino | Lynx | 2:26:00 | +7:34 |
6. | 102 | Niittynen Miia | Koovee | 2:26:50 | +8:24 |
7. | 104 | Gunell Yvonne | Pargas IF | 2:28:52 | +10:26 |
8. | 109 | Nurmela Sari | Vehkalahden Veikot | 2:29:00 | +10:34 |
9. | 108 | Hirvonen Eveliina | Paimion Rasti | 2:29:18 | +10:52 |
10. | 125 | Kilpeläinen Elina | Vehkalahden Veikot | 2:29:28 | +11:02 |
11. | 111 | Heikkonen Anni | MS Parma | 2:30:51 | +12:25 |
12. | 112 | Pajunen Laura | Anttolan Urheilijat | 2:33:01 | +14:35 |
13. | 115 | Kuusela Tuija | Rastikarhut | 2:33:19 | +14:53 |
14. | 114 | Kauppila Sanna | Angelniemen Ankkuri | 2:34:28 | +16:02 |
15. | 131 | Somova Inna (u) | Hiisirasti | 2:34:46 | +16:20 |
16. | 117 | Westerlund Ina | OK77 | 2:34:47 | +16:21 |
17. | 120 | Väyrynen Aino | Kymin Suunnistajat | 2:35:00 | +16:34 |
18. | 129 | Hakala Eeva-Liisa | Kortesjärven Järvi-Veikot | 2:36:48 | +18:22 |
19. | 123 | Laitinen Salla | Espoon Akilles | 2:37:18 | +18:52 |
20. | 113 | Iso-Markku Paula | Kalevan Rasti | 2:38:07 | +19:41 |
21. | 110 | Kotkajuuri Anna | Kangasala SK | 2:45:11 | +26:45 |
22. | 134 | Korobeynik Daria (u) | Hiisirasti | 2:46:57 | +28:31 |
23. | 124 | Hämäläinen Roosa | Kokkolan Suunnistajat | 2:48:26 | +30:00 |
24. | 118 | Toivonen Alma | Kuopion Suunnistajat | 2:49:06 | +30:40 |
25. | 121 | Jakobsson Laura | Rastikarhut | 2:51:42 | +33:16 |
26. | 132 | Lohikainen Milla | Rastivarsat | 2:54:46 | +36:20 |
27. | 126 | Valkonen Oona | Kangasniemen Kalske | 3:00:04 | +41:38 |
28. | 137 | Lehkonen Emmi | Ikaalisten Nouseva-Voima | 3:18:56 | +1:00:30 |
29. | 130 | Hanhijärvi Annukka | Espoon Akilles | 3:20:25 | +1:01:59 |
30. | 138 | Haavisto Emmi | Turun Suunnistajat | 3:24:52 | +1:06:26 |
31. | 135 | Meriheinä Sabrina | SK Uusi | 3:31:36 | +1:13:10 |
32. | 139 | Inkilä Anni | Luumäen Rasti | 3:35:07 | +1:16:41 |
33. | 128 | Lahtinen Katja | Helsingin Suunnistajat | 3:50:59 | +1:32:33 |
34. | 140 | Mikkolainen Päivi | Valkeakosken Haka | 4:22:31 | +2:04:05 |
136 | Hanhijärvi Marjukka | Espoon Akilles | Kesk. | ||
142 | Harala Linnea | Hiidenkiertäjät | Kesk. | ||
141 | Lahtinen Roosa | Hiidenkiertäjät | Kesk. |
Lähti: 23, Keskeytti: 1, Hylätty: 0
1. | 1724 | Dambe Inga | Paimion Rasti | 1:32:25 | |
2. | 1721 | Kortelainen Veera | Raja-Karjalan Suunnistajat | 1:44:27 | +12:02 |
3. | 1719 | Koivunen Mari | Lahden Suunnistajat-37 | 1:51:05 | +18:40 |
4. | 1714 | Taini Mia | Jämsän Retki-Veikot | 1:51:51 | +19:26 |
5. | 1713 | Autio Päivi | Hiisirasti | 1:52:47 | +20:22 |
6. | 1722 | Rintamäki Riina | Pihkaniskat | 1:52:59 | +20:34 |
7. | 1702 | Paukkunen Sanna | MS Parma | 1:54:12 | +21:47 |
8. | 1709 | Väre Tiina | Someron Esa | 1:55:34 | +23:09 |
9. | 1720 | Joensuu-Partanen Jenni | Kangasala SK | 2:00:15 | +27:50 |
10. | 1717 | Sintonen Satu | Pihkaniskat | 2:09:09 | +36:44 |
11. | 1707 | Siivonen Hanna-Mari | Koovee | 2:09:13 | +36:48 |
12. | 1704 | Hemminki Hanna | Pohjankyrön Rasti | 2:11:59 | +39:34 |
13. | 1715 | Smeds Mia | Närpes OK | 2:14:52 | +42:27 |
14. | 1716 | Karvonen Tiina | Someron Esa | 2:24:25 | +52:00 |
15. | 1708 | Vaano Kristiina | OK77 | 2:25:15 | +52:50 |
16. | 1701 | Sinkkonen Tuula | Rasti 88 | 2:28:57 | +56:32 |
17. | 1705 | Laakso Sanna | Hiisirasti | 2:29:57 | +57:32 |
18. | 1703 | Oinonen Lotta | Pihkaniskat | 2:35:00 | +1:02:35 |
19. | 1706 | Heikkilä Maija | Espoon Akilles | 2:35:34 | +1:03:09 |
20. | 1718 | Laine Matilda | Rasti-Vihti | 2:54:06 | +1:21:41 |
21. | 1710 | Elovaara-Salmi Anna | Helsingin Suunnistajat | 3:03:12 | +1:30:47 |
22. | 1723 | Järnefelt Elina | OK77 | 3:35:09 | +2:02:44 |
1711 | Vaara Inga-Maria | Rasti-Vihti | Kesk. |
Lähti: 31, Keskeytti: 0, Hylätty: 1
1. | 1762 | Huuskonen Taija | Jämsän Retki-Veikot | 1:41:38 | |
2. | 1761 | Laukkanen Marja | Kouvolan Suunnistajat | 1:42:08 | +30 |
3. | 1753 | Koivuniemi Kirsi | Lahden Suunnistajat-37 | 1:43:46 | +2:08 |
4. | 1752 | Saue Elo | Koovee | 1:46:41 | +5:03 |
5. | 1756 | Palomäki Sanna | Rasti-Kurikka | 1:47:09 | +5:31 |
6. | 1751 | Salonen Heidi | Helsingin Suunnistajat | 1:49:22 | +7:44 |
7. | 1760 | Nymalm Sanna | Pargas IF | 1:50:41 | +9:03 |
8. | 1749 | Mattsson Ingela | Pargas IF | 1:50:49 | +9:11 |
8. | 1758 | Malmi Päivi | Helsingin Suunnistajat | 1:50:49 | +9:11 |
10. | 1763 | Örn Outi | Kärkölän Kisa-Veikot | 1:51:03 | +9:25 |
11. | 1759 | Niskanen Kirsi | Vehkalahden Veikot | 1:53:29 | +11:51 |
12. | 1748 | Kiiski Johanna | Helsingin Suunnistajat | 1:54:02 | +12:24 |
13. | 1746 | Ojala Leena | Rasti-Kurikka | 2:00:29 | +18:51 |
14. | 1747 | Nuottajärvi Sanna | OK Trian | 2:02:18 | +20:40 |
15. | 1755 | Marttila Outi | Espoon Suunta | 2:03:44 | +22:06 |
16. | 1744 | Mäki Nina | Jämsän Retki-Veikot | 2:05:53 | +24:15 |
17. | 1740 | Polso Anne | Vetelin Urheilijat | 2:10:05 | +28:27 |
18. | 1750 | Vesterinen Kirsi | Hyvinkään Rasti | 2:12:17 | +30:39 |
19. | 1741 | Murto Heli | Rajamäen Rykmentti | 2:15:03 | +33:25 |
20. | 1734 | Torvinen Sirpa | Ounasvaaran Hiihtoseura | 2:16:29 | +34:51 |
21. | 1743 | Grankull Jaana | IK Kronan | 2:22:18 | +40:40 |
22. | 1738 | Kärkkäinen Varpu | Olavin Rasti | 2:22:59 | +41:21 |
23. | 1739 | Matintalo Terhi | Lauttakylän Luja | 2:26:09 | +44:31 |
24. | 1745 | Kleemola Katri | Perttelin Peikot | 2:29:03 | +47:25 |
25. | 1736 | Manni Katariina | Lounais-Hämeen Rasti | 2:34:48 | +53:10 |
26. | 1737 | Åstrand Ulla-Maria | OK Botnia | 2:36:56 | +55:18 |
27. | 1735 | Nyholm Tanja | Karkki-Rasti | 2:38:29 | +56:51 |
28. | 1742 | Nieminen Minna | Itä-Hämeen Rasti | 2:57:57 | +1:16:19 |
29. | 1732 | Salo Mervi | Punkalaitumen Kunto | 3:03:40 | +1:22:02 |
30. | 1733 | Väisänen Inka | Kuopion Suunnistajat | 4:17:07 | +2:35:29 |
1731 | Väliheikki Susanna | Laitasaaren Veto | Hyl. |
Lähti: 38, Keskeytti: 1, Hylätty: 0
1. | 1807 | Pietilä-Annala Jaana | Kangasala SK | 1:35:15 | |
2. | 1812 | Toivonen Sirra | Kangasala SK | 1:36:47 | +1:32 |
3. | 1809 | Koskinen Sari | Hiisirasti | 1:55:43 | +20:28 |
4. | 1804 | Haataja Mirka | Ylikiimingin Nuijamiehet | 1:55:57 | +20:42 |
5. | 1786 | Kuusisto Merja | Laihian Luja | 1:58:27 | +23:12 |
6. | 1801 | Yli-Kauppila Marika | Hiisirasti | 2:03:21 | +28:06 |
7. | 1803 | Ilmonen Kirsi | Jämsän Retki-Veikot | 2:03:56 | +28:41 |
8. | 1793 | Rintanen Mari | Kangasala SK | 2:04:19 | +29:04 |
9. | 1805 | Hirvonen Leena | Asikkalan Raikas | 2:04:52 | +29:37 |
10. | 1795 | Kerkola Tiina | Suomusjärven Sisu | 2:06:13 | +30:58 |
11. | 1811 | Arvela Kirsi | Lahden Suunnistajat-37 | 2:07:06 | +31:51 |
12. | 1777 | Eskolin Tatjana | Pargas IF | 2:07:46 | +32:31 |
13. | 1800 | Palmen Virpi | Espoon Suunta | 2:07:51 | +32:36 |
14. | 1808 | Haverinen Tuula | Kajaanin Suunnistajat | 2:10:45 | +35:30 |
15. | 1796 | Hagman Terése | OK Trian | 2:11:07 | +35:52 |
16. | 1797 | Tiitola Annamari | Lynx | 2:15:19 | +40:04 |
17. | 1810 | Torp-Donner Heidi | OK77 | 2:16:13 | +40:58 |
18. | 1788 | Salorinne Satu | Vehkalahden Veikot | 2:16:40 | +41:25 |
19. | 1774 | Svartsjö Åsa | OK Botnia | 2:18:28 | +43:13 |
20. | 1794 | Heikkinen Anniina | Vehkalahden Veikot | 2:24:50 | +49:35 |
21. | 1799 | Haavisto Lotta | Turun Suunnistajat | 2:25:26 | +50:11 |
22. | 1790 | Tervonen Tarja | Itä-Päijänteen Rasti | 2:30:08 | +54:53 |
23. | 1789 | Svedberg Inga-Lill | OK Trian | 2:31:50 | +56:35 |
24. | 1784 | Rokka Susanna | Lounais-Hämeen Rasti | 2:32:03 | +56:48 |
25. | 1776 | Räsänen Marja | Nilsiän Nujakka | 2:32:13 | +56:58 |
26. | 1778 | Niinimäki Hanna | Kyrös-Rasti | 2:36:54 | +1:01:39 |
27. | 1782 | Guseff Virpi | Hirvensalon Heitto | 2:38:06 | +1:02:51 |
28. | 1806 | Valkonen Sanna | Turun Suunnistajat | 2:39:38 | +1:04:23 |
29. | 1773 | Havia-Kinnala Helena | Angelniemen Ankkuri | 2:41:50 | +1:06:35 |
30. | 1785 | Hautaniemi Marjaana | Raja-Karjalan Suunnistajat | 2:43:53 | +1:08:38 |
31. | 1775 | Snickars Virpi | Solf IK | 2:44:17 | +1:09:02 |
32. | 1787 | Iso-Koivisto Minna | Kauhavan Wisa | 2:45:19 | +1:10:04 |
33. | 1783 | Oja Iina | Pihkaniskat | 2:49:20 | +1:14:05 |
34. | 1781 | Nurminen Henna | Helsingin Suunnistajat | 2:49:42 | +1:14:27 |
35. | 1772 | Viitanen Kirsi | Ounasvaaran Hiihtoseura | 2:55:15 | +1:20:00 |
36. | 1780 | Oksanen Anu | Saarijärven Pullistus | 3:06:36 | +1:31:21 |
37. | 1771 | Franssila Hanna | Porvoon Urheilijat | 3:26:08 | +1:50:53 |
1802 | Laurila Anneli | OK Trian | Kesk. |
Lähti: 32, Keskeytti: 0, Hylätty: 2
1. | 1856 | Raijas Elina | Kalevan Rasti | 1:41:10 | |
2. | 1846 | Lahtinen Ulla | Suunta Jyväskylä | 1:45:13 | +4:03 |
3. | 1839 | Remahl Virpi | Lahden Suunnistajat-37 | 1:45:21 | +4:11 |
4. | 1852 | Rantala Eija | Helsingin Suunnistajat | 1:47:20 | +6:10 |
5. | 1850 | Koistinen Aija | Kalevan Rasti | 1:47:36 | +6:26 |
6. | 1851 | Tonder Marja | Alatornion Pirkat | 1:47:55 | +6:45 |
7. | 1844 | Silvennoinen Tarja | Kalevan Rasti | 1:51:20 | +10:10 |
8. | 1843 | Westberg-Arrakoski Annika | OK77 | 1:55:06 | +13:56 |
9. | 1849 | Rantalainen Anna-Lea | Lahden Suunnistajat-37 | 1:55:44 | +14:34 |
10. | 1853 | Nurmi Anne | Angelniemen Ankkuri | 1:57:25 | +16:15 |
11. | 1854 | Ljungqvist-Sarparant Nina | Lynx | 2:00:53 | +19:43 |
12. | 1821 | Otsamo Riikka | Helsingin Suunnistajat | 2:03:34 | +22:24 |
13. | 1855 | Lassila Päivi | RasTiimi | 2:04:01 | +22:51 |
14. | 1848 | Matilainen Mirja | Helsingin Suunnistajat | 2:05:56 | +24:46 |
15. | 1827 | Ala-Kasari Outi | Rasti-Kurikka | 2:06:15 | +25:05 |
16. | 1841 | Strandberg Annika | IF Femman | 2:10:24 | +29:14 |
17. | 1845 | Hokajärvi Anja-Riitta | Pihkaniskat | 2:12:22 | +31:12 |
18. | 1826 | Hokajärvi Raili | SK Pohjantähti | 2:12:50 | +31:40 |
19. | 1824 | Ekdahl Pirkko | Nivalan Suunnistajat | 2:14:19 | +33:09 |
20. | 1840 | Katajamäki Tuija | Kauhavan Wisa | 2:18:43 | +37:33 |
21. | 1838 | Mäntynen Anne | Kalevan Rasti | 2:25:29 | +44:19 |
22. | 1822 | Seppälä Anu | Epilän Esa | 2:28:00 | +46:50 |
23. | 1836 | Kinnunen Virpi | Olavin Rasti | 2:38:27 | +57:17 |
24. | 1830 | Koivuniemi Leena | Rasti-Nokia | 2:43:22 | +1:02:12 |
25. | 1834 | Harjula Oili | Kouvolan Suunnistajat | 2:44:14 | +1:03:04 |
26. | 1828 | Mäkelä Anja | Riihimäen Suunnistajat | 2:49:17 | +1:08:07 |
27. | 1823 | Jurvakainen Tuija | Rasti-Hyry | 2:58:09 | +1:16:59 |
28. | 1837 | Jokikokko Tarja | Oulun Tarmo | 2:58:53 | +1:17:43 |
29. | 1825 | Kosamo Maire | Pudasjärven Urheilijat | 3:09:46 | +1:28:36 |
30. | 1832 | Korpela-Kamila Heidi | Suunta Jurva | 3:22:53 | +1:41:43 |
1835 | Meriläinen-Ruokolainen Eija | Rasti-Pielinen | Hyl. | ||
1831 | Mäkelä Tiina | Rauman Työväen Urheilijat | Hyl. |
Lähti: 42, Keskeytti: 2, Hylätty: 3
1. | 1887 | Pelto-Huikko Anne | Hiisirasti | 1:34:13 | |
2. | 1903 | Sani Tuula | Hollolan Urheilijat -46 | 1:34:46 | +33 |
3. | 1902 | Montonen Outi | Itä-Hämeen Rasti | 1:37:54 | +3:41 |
4. | 1901 | Penger Carola | Pargas IF | 1:41:34 | +7:21 |
5. | 1896 | Rajamäki Terhi | Kangasala SK | 1:45:51 | +11:38 |
6. | 1893 | Puromies Merja | Espoon Suunta | 1:46:43 | +12:30 |
7. | 1904 | Airaksinen Merja | Kuopion Suunnistajat | 1:48:56 | +14:43 |
8. | 1892 | Rämänen Pirjo | Ilomantsin Urheilijat | 1:49:30 | +15:17 |
9. | 1889 | Töyrylä Marja | Kymin Suunnistajat | 1:52:00 | +17:47 |
10. | 1895 | Jokinen Irma | Turengin Sarastus | 1:52:18 | +18:05 |
11. | 1898 | Lallo Tuula | OK Trian | 1:52:41 | +18:28 |
12. | 1885 | Linko Rita | Espoon Suunta | 1:54:20 | +20:07 |
13. | 1891 | Antikainen-Pauna Heli | Pargas IF | 1:54:36 | +20:23 |
14. | 1886 | Eisanen Tea | Maarian Mahti | 1:54:51 | +20:38 |
14. | 1888 | Kokkila Marita | Espoon Suunta | 1:54:51 | +20:38 |
16. | 1894 | Miettinen Jaana | Turun Suunnistajat | 1:59:41 | +25:28 |
17. | 1875 | Raatikainen Päivi | Lohimaan Rasti | 2:00:06 | +25:53 |
18. | 1884 | Meriheinä Maire | Pihkaniskat | 2:01:24 | +27:11 |
19. | 1873 | Lahtinen Terttu | Itä-Hämeen Rasti | 2:03:43 | +29:30 |
20. | 1900 | Vestola Arja | Nastolan Terä | 2:05:02 | +30:49 |
21. | 1871 | Pajunen Tarja | Navi | 2:09:40 | +35:27 |
22. | 1863 | Malinen Paula | Kajaanin Suunnistajat | 2:09:45 | +35:32 |
23. | 1877 | Kerkola Maija | Hämeenlinnan Tarmo | 2:10:20 | +36:07 |
24. | 1883 | Jalanto Terttu | Kangasala SK | 2:11:27 | +37:14 |
25. | 1882 | Uusitalo Suvi-Päivikki | Itä-Hämeen Rasti | 2:13:06 | +38:53 |
26. | 1865 | Antila Suvi | Pälkäneen Luja-Lukko | 2:15:00 | +40:47 |
27. | 1876 | Äijälä Merja | Navi | 2:19:14 | +45:01 |
28. | 1878 | Kärkkäinen Tarja | Jämsän Retki-Veikot | 2:19:42 | +45:29 |
29. | 1874 | Laine Kirsi | Vakka-Rasti | 2:19:43 | +45:30 |
30. | 1880 | Mahlanen-Peltola Sirpa | Lapuan Virkiä | 2:24:46 | +50:33 |
31. | 1864 | Papinsaari Sirpa | Kangasala SK | 2:30:41 | +56:28 |
32. | 1861 | Virtanen Marjo | Hiisirasti | 2:39:46 | +1:05:33 |
33. | 1868 | Mäntylä Kirsti | Rastiketut | 2:49:44 | +1:15:31 |
34. | 1867 | Krum Mirva | OK Trian | 2:53:10 | +1:18:57 |
35. | 1866 | Toivanen Tuula | Rasti-Nokia | 2:55:39 | +1:21:26 |
36. | 1881 | Kananen Tuula | Jämsän Retki-Veikot | 3:13:18 | +1:39:05 |
37. | 1862 | Kallio Arja | Keravan Urheilijat | 3:16:49 | +1:42:36 |
1872 | Leskinen Tiina | Lynx | Kesk. | ||
1879 | Mäkineste-Mäkelä Päivi | Rasti-Kurikka | Kesk. | ||
1899 | Aalto Pirjo | Rasti-Nokia | Hyl. | ||
1890 | Laurila Saija | Kangasala SK | Hyl. | ||
1905 | Toivonen Merja | Epilän Esa | Hyl. |
Lähti: 43, Keskeytti: 2, Hylätty: 0
1. | 1952 | Raiko Erja | Hyvinkään Rasti | 1:21:10 | |
2. | 1953 | Puolakka Päivi | Säyneisen Salpa | 1:21:30 | +20 |
3. | 1944 | Lonka Hennariikka | Kalevan Rasti | 1:24:42 | +3:32 |
4. | 1948 | Suomela Margit | Rasti-Lukko | 1:26:17 | +5:07 |
5. | 1934 | Kalliola Pirkko | Maarian Mahti | 1:28:31 | +7:21 |
6. | 1947 | Laine Anneli | Rastivarsat | 1:29:41 | +8:31 |
7. | 1946 | Borgenström Outi | Ikaalisten Nouseva-Voima | 1:31:21 | +10:11 |
8. | 1938 | Jumppanen Helena | Pihkaniskat | 1:31:37 | +10:27 |
9. | 1949 | Soanjärvi Tuija | Lynx | 1:33:33 | +12:23 |
10. | 1943 | Nurminen Arja | Valkeakosken Haka | 1:33:44 | +12:34 |
11. | 1945 | Strang Heidi | Hyvinkään Rasti | 1:34:38 | +13:28 |
12. | 1937 | Korpio Aulikki | Valkeakosken Haka | 1:35:11 | +14:01 |
13. | 1951 | Juura Maarit | Kankaanpään Suunnistajat | 1:38:30 | +17:20 |
14. | 1925 | Mikkolainen Mirja | Valkeakosken Haka | 1:39:55 | +18:45 |
15. | 1936 | Pajunen Arja | Oriveden Ponnistus | 1:40:16 | +19:06 |
16. | 1939 | Liimatainen Raili | Hyvinkään Rasti | 1:41:33 | +20:23 |
17. | 1941 | Kattelus Helena | Kouvolan Suunnistajat | 1:44:45 | +23:35 |
18. | 1950 | Kattelus Airi | Kouvolan Suunnistajat | 1:46:51 | +25:41 |
19. | 1921 | Forsström Rita | OK Raseborg | 1:51:40 | +30:30 |
20. | 1940 | Lähteenmäki Pirjo | Paimion Rasti | 1:52:00 | +30:50 |
21. | 1914 | Kajaala-Ylikoski Helena | Kankaanpään Suunnistajat | 1:53:34 | +32:24 |
22. | 1942 | Moilanen Kirsti | Maarian Mahti | 1:55:24 | +34:14 |
23. | 1935 | Kekki Päivi | Kouvolan Suunnistajat | 1:55:47 | +34:37 |
24. | 1913 | Jaakkola Sirkka | Hämeenlinnan Suunnistajat | 1:55:58 | +34:48 |
25. | 1924 | Taimisto Sinikka | MS Parma | 1:57:14 | +36:04 |
26. | 1933 | Purhonen Kaija | Hollolan Urheilijat -46 | 1:58:14 | +37:04 |
27. | 1912 | Leppänen Eija-Riitta | Rasti-Nokia | 1:59:04 | +37:54 |
28. | 1928 | Turunen Päivi-Kaarina | Suunta-Sepot | 2:07:22 | +46:12 |
29. | 1931 | Leppänen Tuula | Rauman Työväen Urheilijat | 2:07:58 | +46:48 |
30. | 1923 | Laukkanen Kirsti | Hämeenlinnan Tarmo | 2:08:30 | +47:20 |
31. | 1926 | Karvonen Pirjo | Suomusjärven Sisu | 2:09:59 | +48:49 |
32. | 1922 | Lavikainen Pirjo | Kangasala SK | 2:13:49 | +52:39 |
33. | 1920 | Fred Bodil | IF Femman | 2:15:19 | +54:09 |
34. | 1916 | Ahlqvist Kristiina | Raisu Lumous | 2:16:02 | +54:52 |
35. | 1927 | Nurminen Aila | Hiisirasti | 2:19:57 | +58:47 |
36. | 1930 | Malkki Sisko | Savon Suunta | 2:24:28 | +1:03:18 |
37. | 1911 | Hakkarainen Maria-Leena | Itä-Hämeen Rasti | 2:29:20 | +1:08:10 |
38. | 1915 | Riikonen Margit | Perttelin Peikot | 2:36:14 | +1:15:04 |
39. | 1919 | Yliniemi Kaisa | Nivalan Suunnistajat | 2:55:41 | +1:34:31 |
40. | 1929 | Lassila Eija | Vetelin Urheilijat | 2:56:40 | +1:35:30 |
41. | 1932 | Hyvönen Eija | Rasti-Pielinen | 3:01:02 | +1:39:52 |
1918 | Illaru Sinikka | Peräkylän Ponnistus | Kesk. | ||
1917 | Vaara Marjatta | Kankaanpään Suunnistajat | Kesk. |
Lähti: 29, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 1986 | Kurppa Pirjo | Maarian Mahti | 1:23:56 | |
2. | 1968 | Korkeakangas Eeva-Liisa | Rasti-Jussit | 1:25:59 | +2:03 |
3. | 1985 | Turku Kaija | Helsingin Suunnistajat | 1:27:07 | +3:11 |
4. | 1983 | Andelin Tarja | Lahden Taimi | 1:28:31 | +4:35 |
5. | 1984 | Salonen Marja-Liisa | Hauhon Sisu | 1:29:13 | +5:17 |
6. | 1965 | Hyvärinen Vappu | Saarijärven Pullistus | 1:32:25 | +8:29 |
7. | 1979 | Ketola Sirkka | Saarijärven Pullistus | 1:34:27 | +10:31 |
8. | 1967 | Hämäläinen Anneli | Helsingin Suunnistajat | 1:36:53 | +12:57 |
9. | 1980 | Savonen Leena | Hämeenlinnan Suunnistajat | 1:38:48 | +14:52 |
10. | 1964 | Saari Irmeli | Hirvensalon Heitto | 1:39:17 | +15:21 |
11. | 1982 | Seppälä Eila | Ylistaron Kilpa-Veljet | 1:40:21 | +16:25 |
12. | 1975 | Lakanen Sirpa | Muuramen Rasti | 1:46:17 | +22:21 |
13. | 1981 | Lähdekorpi Kaija | IF Femman | 1:49:10 | +25:14 |
14. | 1976 | Juvonen Marja | Raja-Karjalan Suunnistajat | 1:49:38 | +25:42 |
15. | 1973 | Tikka Eija | Raja-Karjalan Suunnistajat | 1:54:16 | +30:20 |
16. | 1962 | Kajava Ritva | Hämeenlinnan Suunnistajat | 1:55:40 | +31:44 |
17. | 1961 | Laitinen Hellevi | Espoon Akilles | 1:55:51 | +31:55 |
18. | 1974 | Toivonen Vellamo | OK77 | 1:57:47 | +33:51 |
19. | 1987 | Erkinheimo Ritva | Kortesjärven Järvi-Veikot | 2:00:21 | +36:25 |
20. | 1971 | Mononen Ritva | Hämeenlinnan Suunnistajat | 2:00:35 | +36:39 |
21. | 1970 | Pitkänen Eila | Jämsän Retki-Veikot | 2:01:25 | +37:29 |
22. | 1988 | Ritasalo Maaria | Vakka-Rasti | 2:01:31 | +37:35 |
23. | 1977 | Särkkä Liisa | Navi | 2:04:52 | +40:56 |
24. | 1969 | Sundberg Liisa | Lynx | 2:05:01 | +41:05 |
25. | 1966 | Korpinen Paula | Rasti-Lukko | 2:06:14 | +42:18 |
26. | 1963 | Heimonen Arja | Navi | 2:14:37 | +50:41 |
27. | 1972 | Ahonen Päivi | Karkki-Rasti | 2:21:38 | +57:42 |
28. | 1989 | Kukkonen Marja | Raja-Karjalan Suunnistajat | 2:50:50 | +1:26:54 |
29. | 1978 | Törrö Maria-Leena | Valkeakosken Haka | 2:58:23 | +1:34:27 |
Lähti: 20, Keskeytti: 1, Hylätty: 1
1. | 2015 | Rahkasuo Kaarina | Rasti 88 | 1:09:10 | |
2. | 2010 | Muikku Rauni | Navi | 1:10:45 | +1:35 |
3. | 2017 | Karvinen Tuulikki | Helsingin Suunnistajat | 1:11:37 | +2:27 |
4. | 2016 | Mannervesi Helena | Rasti-Lukko | 1:13:39 | +4:29 |
5. | 2006 | Nurmi Raija | Rasti-Lukko | 1:13:49 | +4:39 |
6. | 2019 | Salmela Juulia | Riihimäen Suunnistajat | 1:16:37 | +7:27 |
7. | 2009 | Ketola Paula | Loimaan Jankko | 1:16:45 | +7:35 |
8. | 2005 | Ojamaa Marja-Liisa | Salon Viesti | 1:20:50 | +11:40 |
9. | 2014 | Kaasalainen Tuula | Suunta-Sepot | 1:22:09 | +12:59 |
10. | 2021 | Tanska Eeva | Espoon Suunta | 1:24:24 | +15:14 |
11. | 2004 | Reeni Eva | Riihimäen Suunnistajat | 1:26:36 | +17:26 |
12. | 2003 | Hurskainen Seija | Valkeakosken Haka | 1:27:29 | +18:19 |
13. | 2008 | Ahonen Ulla | Hämeenlinnan Suunnistajat | 1:29:37 | +20:27 |
14. | 2007 | Paatero Leena | Espoon Suunta | 1:31:16 | +22:06 |
15. | 2011 | Koskinen Marja-Terttu | Valkeakosken Haka | 1:31:20 | +22:10 |
16. | 2013 | Ohramaa Tuula | Rasti-Jyry | 1:34:40 | +25:30 |
17. | 2002 | Eskola Pirkko | Rasti 88 | 1:52:20 | +43:10 |
18. | 2012 | Syväterä Hillevi | Riihimäen Suunnistajat | 2:14:27 | +1:05:17 |
2001 | Sulander Mirja-Liisa | Epilän Esa | Kesk. | ||
2020 | Jalkanen Marke | Valkeakosken Haka | Hyl. |
Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 2041 | Vauhkonen Marjatta | Epilän Esa | 1:13:18 | |
2. | 2040 | Tahvanainen Pirkko | Hollolan Urheilijat -46 | 1:16:25 | +3:07 |
3. | 2031 | Ruusunen Marja-Liisa | Epilän Esa | 1:18:53 | +5:35 |
4. | 2039 | Isosomppi Terttu | Valkeakosken Haka | 1:19:23 | +6:05 |
5. | 2038 | Pelkonen Elli | Keski-Karjalan Rasti | 1:22:01 | +8:43 |
6. | 2037 | Lahtinen Raija | Valkeakosken Haka | 1:25:25 | +12:07 |
7. | 2036 | Tähtinen Anu | Päijät-Rasti | 1:28:33 | +15:15 |
8. | 2034 | Kallio Tuija | Rauman Työväen Urheilijat | 1:29:16 | +15:58 |
9. | 2035 | Piskonen Leena | Navi | 1:58:24 | +45:06 |
10. | 2032 | Kirkkala Aino | Suosmeren Salpa | 2:27:06 | +1:13:48 |
11. | 2033 | Pekkarinen Eila | Keravan Urheilijat | 2:32:54 | +1:19:36 |
Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 2051 | Vehmanen Marjatta | Keravan Urheilijat | 2:20:28 | |
2. | 2053 | Holopainen Kaarina | Keravan Urheilijat | 2:27:47 | +7:19 |
Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 2061 | Nieminen Sole | Jämsän Retki-Veikot | 2:37:12 |
Lähti: 36, Keskeytti: 5, Hylätty: 3
(Edit 15.10.2016 Klo 21:43. Alkuperäisissä tuloksissa järjestäjän virheen vuoksi hylättynä ollut Vladislav Malyshev on lisätty tuloksiin sijalle 6.)
1. | 207 | Heinonen Eero | MS Parma | 2:14:37 | |
2. | 202 | Kuukka Anton | Tampereen Pyrintö | 2:18:40 | +4:03 |
3. | 235 | Rahkola Mikko | Ounasvaaran Hiihtoseura | 2:20:58 | +6:21 |
4. | 203 | Heikkilä Ollipekka | Lynx | 2:21:14 | +6:37 |
5. | 208 | Ylinen Juho | Ikaalisten Nouseva-Voima | 2:22:29 | +7:52 |
6. | 238 | Malyshev Vladislav | Espoon Suunta | 2:23:08 | +8:31 |
7. | 205 | Suominen Eemeli | Hiidenkiertäjät | 2:30:29 | +15:52 |
8. | 228 | Salmenkylä Anton | Helsingin Suunnistajat | 2:32:35 | +17:58 |
9. | 210 | Jern Jonas | IF Femman | 2:32:38 | +18:01 |
10. | 204 | Pernu Lari | Espoon Suunta | 2:32:47 | +18:10 |
11. | 229 | Hällström af Fabian | OK77 | 2:37:04 | +22:27 |
12. | 222 | Schroderus Santeri | SK Pohjantähti | 2:39:49 | +25:12 |
13. | 212 | Korpi Juho | Länsi-Rajan Rasti | 2:40:59 | +26:22 |
14. | 211 | Ray Jonathan | OK77 | 2:41:16 | +26:39 |
15. | 206 | Huila Joona | Hiisirasti | 2:44:05 | +29:28 |
16. | 230 | Kommio Jere | Hämeenlinnan Suunnistajat | 2:45:27 | +30:50 |
17. | 213 | Hanhijärvi Petrus | Espoon Akilles | 2:48:53 | +34:16 |
18. | 221 | Tynys Joona | Kouvolan Suunnistajat | 2:50:07 | +35:30 |
19. | 216 | Ilmonen Aleksi | Jämsän Retki-Veikot | 2:50:13 | +35:36 |
20. | 219 | Sulkula Paulus | Suunta Jyväskylä | 2:52:28 | +37:51 |
21. | 234 | Sormunen Roope | Jämsän Retki-Veikot | 3:02:37 | +48:00 |
22. | 232 | Kerkola Nico | Suomusjärven Sisu | 3:04:45 | +50:08 |
23. | 247 | Zolkin Ivan | Sotkamon Jymy | 3:04:51 | +50:14 |
24. | 225 | Laitinen Justus | Koovee | 3:11:07 | +56:30 |
25. | 242 | Järvinen Ossi | Tampereen Pyrintö | 3:23:44 | +1:09:07 |
26. | 236 | Oripelto Viljo | Kalvolan Keihäs | 3:40:12 | +1:25:35 |
27. | 245 | Ketola Akseli | Koovee | 3:41:51 | +1:27:14 |
28. | 237 | Sankelo Hermanni | Lapuan Virkiä | 3:58:16 | +1:43:39 |
224 | Larmala Niko | Espoon Suunta | Kesk. | ||
215 | Lönnström Emil | OK Trian | Kesk. | ||
233 | Taulavuori Arttu | Alatornion Pirkat | Kesk. | ||
246 | Tervala Miska | Rastivarsat | Kesk. | ||
214 | Tulonen Benjamin | Hiidenkiertäjät | Kesk. | ||
217 | Ovaska Janne | Luumäen Rasti | Hyl. | ||
201 | Sorsa Aleksi | Espoon Suunta | Hyl. | ||
227 | Valkamo Severi | Koovee | Hyl. |
Lähti: 47, Keskeytti: 6, Hylätty: 1
1. | 310 | Heikkilä Tuomas | Helsingin Suunnistajat | 1:52:26 | |
2. | 312 | Kaario Otto | Suunta Jyväskylä | 1:53:51 | +1:25 |
3. | 306 | Julkunen Aaro | MS Parma | 1:54:08 | +1:42 |
4. | 309 | Laakso Ville | Hämeenlinnan Suunnistajat | 1:54:11 | +1:45 |
5. | 308 | Klemola Saul | Raja-Karjalan Suunnistajat | 1:54:19 | +1:53 |
6. | 305 | Aho Aaro | Valkeakosken Haka | 1:54:57 | +2:31 |
7. | 320 | Kinnala Ville | Turun Suunnistajat | 1:59:57 | +7:31 |
8. | 303 | Heikkinen Valtteri | Vehkalahden Veikot | 2:00:24 | +7:58 |
9. | 348 | Mesiäinen Jaakko | Navi | 2:01:33 | +9:07 |
10. | 314 | Palmen Alvar | Espoon Suunta | 2:02:37 | +10:11 |
11. | 322 | Väyrynen Antti | Kymin Suunnistajat | 2:03:23 | +10:57 |
12. | 311 | Puranen Konsta | Tampereen Pyrintö | 2:08:57 | +16:31 |
13. | 334 | Mustajoki Taavi | Tampereen Pyrintö | 2:10:43 | +18:17 |
14. | 319 | Lilja Juha | Tampereen Pyrintö | 2:13:30 | +21:04 |
15. | 321 | Lahtinen Vesa | Hiidenkiertäjät | 2:13:44 | +21:18 |
16. | 313 | Ekström Rasmus | MS Parma | 2:13:57 | +21:31 |
17. | 317 | Lapila Eero | MS Parma | 2:14:00 | +21:34 |
18. | 342 | Nokka Atte | Rasti 88 | 2:14:46 | +22:20 |
19. | 324 | Poutanen Mikko | Kokkolan Suunnistajat | 2:15:07 | +22:41 |
20. | 336 | Valkila Saku | Turun Suunnistajat | 2:15:57 | +23:31 |
21. | 325 | Niskanen Janne | Vehkalahden Veikot | 2:17:00 | +24:34 |
22. | 349 | Lammi Antti | Koovee | 2:17:23 | +24:57 |
23. | 352 | Kaksonen Teemu | Ylistaron Kilpa-Veljet | 2:18:06 | +25:40 |
24. | 326 | Laaksonen Arttu | Angelniemen Ankkuri | 2:21:59 | +29:33 |
25. | 335 | Tiljander Ville | Hyvinkään Rasti | 2:22:23 | +29:57 |
26. | 347 | Ruuhiala Roope | Hiisirasti | 2:22:44 | +30:18 |
27. | 315 | Viippola Aapo | Oulun Tarmo | 2:23:59 | +31:33 |
28. | 328 | Joutsensaari Jeremias | Kangasala SK | 2:24:58 | +32:32 |
29. | 337 | Heinaro Lauri | Espoon Suunta | 2:25:29 | +33:03 |
30. | 333 | Pousi Juho | Vehkalahden Veikot | 2:25:53 | +33:27 |
31. | 356 | Honkanen Eppu | Rasti-Pielinen | 2:27:43 | +35:17 |
32. | 338 | Pitkänen Konsta | Tampereen Pyrintö | 2:27:57 | +35:31 |
33. | 345 | Lindén Mikael | Kouvolan Suunnistajat | 2:28:28 | +36:02 |
34. | 318 | Vicari Lars | Navi | 2:30:11 | +37:45 |
35. | 351 | Leirimaa Lauri | Rastivarsat | 2:49:55 | +57:29 |
36. | 339 | Huhtanen Kiri | Tampereen Pyrintö | 2:51:14 | +58:48 |
37. | 344 | Tuominen Juho | Hiisirasti | 2:52:12 | +59:46 |
38. | 346 | Kiljunen Eemeli | Lahden Suunnistajat-37 | 2:55:23 | +1:02:57 |
39. | 354 | Nissinen Veeti | Puolangan Ryhti | 3:00:35 | +1:08:09 |
40. | 350 | Hakala Petteri | Rasti-Nokia | 3:08:56 | +1:16:30 |
302 | Hakuli Tommi | SK Uusi | Kesk. | ||
357 | Jantunen Janek | Pohjankyrön Rasti | Kesk. | ||
307 | Niemi Topias | Helsingin Suunnistajat | Kesk. | ||
340 | Nummelin Oskari | Turun Suunnistajat | Kesk. | ||
353 | Rissanen Roni-Ville | Sonkajärven Pahka | Kesk. | ||
327 | Sevelius Emil | OK Trian | Kesk. | ||
329 | Johansson Väinö | Kalvolan Keihäs | Hyl. |
Lähti: 38, Keskeytti: 2, Hylätty: 2
1. | 401 | Eerola Mikko | Tampereen Pyrintö | 1:30:27 | |
2. | 404 | Lindqvist Arttu | Kouvolan Suunnistajat | 1:31:41 | +1:14 |
3. | 419 | Kuva Lassi | Rastivarsat | 1:31:43 | +1:16 |
4. | 405 | Oksanen Teemu | Ikaalisten Nouseva-Voima | 1:31:59 | +1:32 |
5. | 412 | Asklöf Henrik | Lynx | 1:33:03 | +2:36 |
6. | 426 | Kinnunen Valtteri | Mäntsälän Urheilijat | 1:33:08 | +2:41 |
7. | 408 | Mattila Pyry | Kouvolan Suunnistajat | 1:33:12 | +2:45 |
8. | 416 | Koivuniemi Sakari | Rasti-Nokia | 1:33:43 | +3:16 |
9. | 423 | Sankelo Antton | Lapuan Virkiä | 1:34:09 | +3:42 |
10. | 402 | Heikkilä Niklas | Kouvolan Suunnistajat | 1:34:50 | +4:23 |
11. | 441 | Nurminen Eerik | Kangasala SK | 1:38:13 | +7:46 |
12. | 406 | Silvennoinen Oskari | Kalevan Rasti | 1:40:19 | +9:52 |
13. | 429 | Hakulinen Saku | Vehkalahden Veikot | 1:40:33 | +10:06 |
14. | 414 | Kontio Kimmo | Kangasala SK | 1:42:23 | +11:56 |
15. | 411 | Helminen Topias | Jämsän Retki-Veikot | 1:43:13 | +12:46 |
16. | 432 | Kaario Arttu | Suunta Jyväskylä | 1:44:39 | +14:12 |
17. | 422 | Nissinen Jere | SK Pohjantähti | 1:46:55 | +16:28 |
18. | 434 | Stenbacka Oscar | Vaasan Suunnistajat | 1:50:49 | +20:22 |
19. | 413 | Nokka Vesa | Rasti 88 | 1:51:46 | +21:19 |
20. | 420 | Väisänen Leevi | Helsingin Suunnistajat | 1:51:50 | +21:23 |
21. | 435 | Virtanen Aaro | Hollolan Urheilijat -46 | 1:51:52 | +21:25 |
22. | 425 | Mustajoki Tiitus | Tampereen Pyrintö | 1:54:02 | +23:35 |
23. | 418 | Vaismaa Lassi | Suunta Jyväskylä | 1:55:16 | +24:49 |
24. | 415 | Venetjoki Väinö | Kokkolan Suunnistajat | 1:56:03 | +25:36 |
25. | 430 | Keronen Leevi | Tampereen Pyrintö | 1:56:04 | +25:37 |
26. | 410 | Talja Eljas | OK77 | 1:58:42 | +28:15 |
27. | 431 | Nykänen Tomi | Lahden Suunnistajat-37 | 2:02:35 | +32:08 |
28. | 437 | Simonen Markus | Kalevan Rasti | 2:05:24 | +34:57 |
29. | 428 | Tervakangas Mikko | Espoon Suunta | 2:08:31 | +38:04 |
30. | 409 | Tala Miika | Helsingin Suunnistajat | 2:14:11 | +43:44 |
31. | 433 | Arvela Oskari | Lahden Suunnistajat-37 | 2:16:17 | +45:50 |
32. | 436 | Kuusisto Topi | Laihian Luja | 2:22:03 | +51:36 |
33. | 440 | Rokka Matias | Lounais-Hämeen Rasti | 2:42:13 | +1:11:46 |
34. | 438 | Kerkola Teemu | Suomusjärven Sisu | 3:19:43 | +1:49:16 |
424 | Kyrönlahti Tomi | Vihtavuoren Pamaus | Kesk. | ||
439 | Äikäs Matias | Helsingin Suunnistajat | Kesk. | ||
442 | Päivike Jaakko | RastiPiikkiö | Hyl. | ||
417 | Rautio Mikael | Espoon Suunta | Hyl. |
Lähti: 38, Keskeytti: 2, Hylätty: 2
1. | 501 | Arola Topias | Paimion Rasti | 1:17:50 | |
2. | 503 | Viskari Juuso | Hiidenkiertäjät | 1:20:01 | +2:11 |
3. | 527 | Piippo Emil | Kangasala SK | 1:21:11 | +3:21 |
4. | 517 | Willman Pyry | Rastikarhut | 1:21:32 | +3:42 |
5. | 504 | Peltola Samuli | Keuruun Kisailijat | 1:21:35 | +3:45 |
6. | 511 | Haltia Ilari | Rajamäen Rykmentti | 1:21:48 | +3:58 |
7. | 518 | Oksa Antti-Jussi | Hämeenlinnan Suunnistajat | 1:26:14 | +8:24 |
8. | 506 | Laitinen Vertti | Koovee | 1:28:05 | +10:15 |
9. | 525 | Kinnala Kalle | Turun Suunnistajat | 1:30:00 | +12:10 |
10. | 528 | Lehtimäki Juho | Rasti-Lukko | 1:31:28 | +13:38 |
11. | 524 | Autio Wertti | Hyvinkään Rasti | 1:31:30 | +13:40 |
12. | 505 | Syrjäläinen Lauri | Helsingin Suunnistajat | 1:31:44 | +13:54 |
13. | 514 | Haanpää Klaus | Paimion Rasti | 1:32:11 | +14:21 |
14. | 508 | Ikola Atte | Helsingin Suunnistajat | 1:32:58 | +15:08 |
15. | 507 | Rantoja Jarkko | Rastiketut | 1:38:38 | +20:48 |
16. | 526 | Uusitalo Topias | Espoon Akilles | 1:38:51 | +21:01 |
17. | 512 | Heinonen Paavo | Helsingin Suunnistajat | 1:39:10 | +21:20 |
18. | 530 | Puupponen Lauri | Espoon Suunta | 1:39:59 | +22:09 |
19. | 519 | Koivisto Juho | Kortesjärven Järvi-Veikot | 1:40:24 | +22:34 |
20. | 509 | Donner Jonny | OK77 | 1:41:29 | +23:39 |
21. | 516 | Schüle Joel | Koovee | 1:42:02 | +24:12 |
22. | 510 | Lohtander Aleksi | Rasti-Lukko | 1:43:47 | +25:57 |
23. | 532 | Hirvikallio Aatu | Luumäen Rasti | 1:45:07 | +27:17 |
24. | 529 | Maijala Matias | Lapin Veikot | 1:45:41 | +27:51 |
25. | 534 | Naskali Lauri | Kyrös-Rasti | 1:46:25 | +28:35 |
26. | 523 | Kangas Juho | Lapuan Virkiä | 1:47:27 | +29:37 |
27. | 515 | Niemensivu Timi | Rasti-Lukko | 1:48:28 | +30:38 |
28. | 531 | Hiltunen Juho | Oulun NMKY:n Urheilijat | 1:54:28 | +36:38 |
29. | 535 | Udell Robin | Solf IK | 1:54:31 | +36:41 |
30. | 536 | Kukkonen Henri | Vehkalahden Veikot | 1:56:08 | +38:18 |
31. | 538 | Gripenberg Otto | IF Brahe | 1:56:48 | +38:58 |
32. | 520 | Raitola Sami | Espoon Suunta | 2:04:06 | +46:16 |
33. | 539 | Hihnala Henrik | Koovee | 2:18:01 | +1:00:11 |
34. | 533 | Husu Eeka | SK Vuoksi | 2:19:16 | +1:01:26 |
522 | Laasanen Matti | Laihian Luja | Kesk. | ||
513 | Lepistö Oskari | MS Parma | Kesk. | ||
521 | Kokkonen Eemeli | Kajaanin Suunnistajat | Hyl. | ||
502 | Matinheikki Leo | Tampereen Pyrintö | Hyl. |
Lähti: 27, Keskeytti: 2, Hylätty: 0
1. | 601 | Jalava Enni | Turun Suunnistajat | 1:47:30 | |
2. | 631 | Vlasova Ekaterina | Hiisirasti | 1:49:16 | +1:46 |
3. | 602 | Ukskoski Karoliina | Perhon Kiri | 1:49:52 | +2:22 |
4. | 618 | Aebischer Valerie | Tampereen Pyrintö | 1:50:11 | +2:41 |
5. | 619 | Enlund Alexandra | IF Femman | 1:54:41 | +7:11 |
6. | 613 | Hyyrynen Noora | Kouvolan Suunnistajat | 1:57:58 | +10:28 |
7. | 604 | Rajamäki Netta | Kangasala SK | 1:58:04 | +10:34 |
8. | 607 | Kinnala Venla | Turun Suunnistajat | 1:58:22 | +10:52 |
9. | 605 | Martikainen Karoliina | OK Trian | 1:59:18 | +11:48 |
10. | 612 | Saarijärvi Salla | Suunta-Sepot | 2:04:43 | +17:13 |
11. | 609 | Näsi Juliaana | SK Pohjantähti | 2:05:07 | +17:37 |
12. | 606 | Schoultz von Katja | OK Trian | 2:07:37 | +20:07 |
13. | 617 | Raasakka Maija | Espoon Suunta | 2:07:40 | +20:10 |
14. | 616 | Marttinen Sanni | Navi | 2:15:04 | +27:34 |
15. | 610 | Kaartinen Selja | Angelniemen Ankkuri | 2:16:12 | +28:42 |
16. | 608 | Matilainen Helena | Helsingin Suunnistajat | 2:16:14 | +28:44 |
17. | 615 | Donner Isabel | OK77 | 2:16:22 | +28:52 |
18. | 611 | Kivilaakso Anni | Espoon Suunta | 2:16:30 | +29:00 |
19. | 603 | Ståhlberg Emilia | Espoon Suunta | 2:17:47 | +30:17 |
20. | 630 | Suutari Tuuli | Kouvolan Suunnistajat | 2:26:53 | +39:23 |
21. | 623 | Tarvainen Heini | Navi | 2:28:48 | +41:18 |
22. | 626 | Lavickova Michaela | Suunta Jyväskylä | 2:33:33 | +46:03 |
23. | 628 | Varmavuo Iida | Rajamäen Rykmentti | 2:34:51 | +47:21 |
24. | 629 | Viriutina Tatiana | Hiisirasti | 2:35:26 | +47:56 |
25. | 621 | Mäntylä Tanja | Rastiketut | 2:36:10 | +48:40 |
620 | Manderbacka Hanne | Turun Suunnistajat | Kesk. | ||
625 | Pöyhönen Saina | Rastikarhut | Kesk. |
Lähti: 41, Keskeytti: 2, Hylätty: 2
1. | 749 | Aebersold Simona | Tampereen Pyrintö | 1:22:56 | |
2. | 702 | Haanpää Anni | Tampereen Pyrintö | 1:27:23 | +4:27 |
3. | 705 | Hanhijärvi Leenukka | Espoon Akilles | 1:28:55 | +5:59 |
4. | 704 | Nymalm Amy | Pargas IF | 1:29:18 | +6:22 |
5. | 701 | Tuomisto Anu | Vaasan Suunnistajat | 1:35:31 | +12:35 |
6. | 703 | Klemettinen Veera | Suunta Jyväskylä | 1:35:45 | +12:49 |
7. | 716 | Annala Vilma | Kangasala SK | 1:35:57 | +13:01 |
8. | 708 | Rantala Jasmiina | Rasti-Lukko | 1:39:26 | +16:30 |
9. | 706 | Donner Janina | OK77 | 1:39:31 | +16:35 |
10. | 715 | Matilainen Annika | Helsingin Suunnistajat | 1:39:32 | +16:36 |
11. | 718 | Pylvänäinen Henna | Kouvolan Suunnistajat | 1:39:46 | +16:50 |
12. | 717 | Hyvärinen Ella | Rastivarsat | 1:40:24 | +17:28 |
13. | 713 | Cederberg Ida-Marie | Pargas IF | 1:41:11 | +18:15 |
14. | 726 | Rintanen Heini | Kangasala SK | 1:41:37 | +18:41 |
15. | 732 | Pelkonen Roosa | Rastivarsat | 1:41:41 | +18:45 |
16. | 712 | Viholainen Elisa | Suunta Jyväskylä | 1:44:25 | +21:29 |
17. | 719 | Skog Ella | Koovee | 1:45:01 | +22:05 |
18. | 722 | Pitkänen Salla | Tampereen Pyrintö | 1:45:54 | +22:58 |
19. | 714 | Haavisto Alli | Turun Suunnistajat | 1:48:17 | +25:21 |
20. | 720 | Kovanen Maiju | Suunta Jyväskylä | 1:48:32 | +25:36 |
21. | 721 | Tuomisto Satu | Vaasan Suunnistajat | 1:49:06 | +26:10 |
22. | 724 | Sopo Annika | Kuopion Suunnistajat | 1:52:02 | +29:06 |
23. | 727 | Tulonen Jenna | Hiidenkiertäjät | 1:52:22 | +29:26 |
24. | 711 | Norrbacka Sanni | Hyvinkään Rasti | 1:52:34 | +29:38 |
25. | 741 | Simola Reea | Koovee | 1:54:12 | +31:16 |
26. | 728 | Avelin Melina | Tampereen Pyrintö | 1:54:36 | +31:40 |
27. | 725 | Holmgren Antonia | OK Trian | 2:06:26 | +43:30 |
28. | 738 | Päivähonka Salla | Rastivarsat | 2:10:24 | +47:28 |
29. | 743 | Haverinen Riikka | Kajaanin Suunnistajat | 2:10:27 | +47:31 |
30. | 739 | Mäkinen Riikka | Mäntsälän Urheilijat | 2:14:08 | +51:12 |
31. | 729 | Järvelä Emmi | Kärkölän Kisa-Veikot | 2:15:03 | +52:07 |
32. | 740 | Kylmälä Laura | Mäntsälän Urheilijat | 2:16:14 | +53:18 |
33. | 737 | Hakala Jonna | IF Femman | 2:16:16 | +53:20 |
34. | 734 | Suojanen Susanna | Koovee | 2:19:59 | +57:03 |
35. | 747 | Nissinen Elina | Navi | 2:31:27 | +1:08:31 |
36. | 744 | Jaakola Emma-Noora | Pudasjärven Urheilijat | 2:40:32 | +1:17:36 |
37. | 746 | Tuominen Heli | Kankaanpään Suunnistajat | 2:48:03 | +1:25:07 |
750 | Havula Moona-Susanna | Kalevan Rasti | Kesk. | ||
748 | Kukkonen Tuulia | Vehkalahden Veikot | Kesk. | ||
735 | Lainio Ilona | Turun Suunnistajat | Hyl. | ||
731 | Strandvall Amanda | IF Minken | Hyl. |
Lähti: 33, Keskeytti: 3, Hylätty: 1
1. | 801 | Eerola Lotta | Tampereen Pyrintö | 1:16:27 | |
2. | 802 | Nurminen Inka | Jämsän Retki-Veikot | 1:16:30 | +3 |
3. | 805 | Kukonlehto Hilda | Kangasala SK | 1:25:08 | +8:41 |
4. | 803 | Silvennoinen Siiri | Kalevan Rasti | 1:25:13 | +8:46 |
5. | 825 | Nygård Mette | Kuopion Suunnistajat | 1:26:17 | +9:50 |
6. | 806 | Turakainen Venla | Helsingin Suunnistajat | 1:26:50 | +10:23 |
7. | 816 | Torrkulla Matilda | IF Femman | 1:30:38 | +14:11 |
8. | 830 | Saalo Saara | SK Uusi | 1:30:47 | +14:20 |
9. | 819 | Välkki Lotta | Tampereen Pyrintö | 1:30:57 | +14:30 |
10. | 807 | Virtala Jenny | Pargas IF | 1:31:11 | +14:44 |
11. | 818 | Saarinen Anu | Rasti 88 | 1:31:37 | +15:10 |
12. | 804 | Taulavuori Venla | Alatornion Pirkat | 1:34:15 | +17:48 |
13. | 827 | Laine Roosa | Espoon Suunta | 1:35:04 | +18:37 |
14. | 809 | Haanpää Kaisa | Tampereen Pyrintö | 1:35:21 | +18:54 |
15. | 811 | Klemettinen Kaisa | Suunta Jyväskylä | 1:35:55 | +19:28 |
16. | 814 | Roos Renja | Angelniemen Ankkuri | 1:36:59 | +20:32 |
17. | 808 | Haavisto Veera | Ikaalisten Nouseva-Voima | 1:37:18 | +20:51 |
18. | 828 | Väliheikki Julia | SK Pohjantähti | 1:48:01 | +31:34 |
19. | 824 | Peltonen Riikka | Kouvolan Suunnistajat | 1:48:06 | +31:39 |
20. | 817 | Lohikainen Eveliina | Rastivarsat | 1:49:00 | +32:33 |
21. | 810 | Ståhlberg Elisa | Espoon Suunta | 1:50:42 | +34:15 |
22. | 812 | Aho Marika | Suunta Jyväskylä | 1:50:46 | +34:19 |
23. | 823 | Sankelo Lotta | SK Pohjantähti | 1:51:19 | +34:52 |
24. | 835 | Voutilainen Viivi | Jämsän Retki-Veikot | 1:57:31 | +41:04 |
25. | 832 | Ojala Jutta | Vehkalahden Veikot | 1:58:37 | +42:10 |
26. | 834 | Kantanen Raisa | Raja-Karjalan Suunnistajat | 2:07:50 | +51:23 |
27. | 829 | Harjula Tanja | Kouvolan Suunnistajat | 2:08:05 | +51:38 |
28. | 837 | Kormu Neea | Vehkalahden Veikot | 2:08:15 | +51:48 |
29. | 831 | Biskop Greta | Kokkolan Suunnistajat | 2:26:07 | +1:09:40 |
826 | Kovanen Anu | Suunta Jyväskylä | Kesk. | ||
821 | Pellinen Viivi | Joutsenon Kullervo | Kesk. | ||
833 | Rautamaa Heidi | Vehkalahden Veikot | Kesk. | ||
813 | Pakkanen Raita | Vehkalahden Veikot | Hyl. |
Lähti: 36, Keskeytti: 0, Hylätty: 1
1. | 901 | Määttänen Maria | Espoon Suunta | 1:11:15 | |
2. | 902 | Haapala Ida | Espoon Suunta | 1:18:03 | +6:48 |
3. | 905 | Lahdenperä Melina | Espoon Suunta | 1:18:10 | +6:55 |
4. | 903 | Pitkänen Hilla | Jämsän Retki-Veikot | 1:18:25 | +7:10 |
5. | 914 | Metsälä Essi | Hämeenlinnan Suunnistajat | 1:23:06 | +11:51 |
6. | 917 | Goman Anna | Vesaisen Pojat | 1:23:16 | +12:01 |
7. | 904 | Karjalainen Mikaela | Päijät-Rasti | 1:23:52 | +12:37 |
8. | 913 | Espo Elina | Kouvolan Suunnistajat | 1:24:00 | +12:45 |
9. | 907 | Väätäjä Milja | Paimion Rasti | 1:25:23 | +14:08 |
10. | 909 | Simola Rosa | Koovee | 1:25:31 | +14:16 |
11. | 928 | Rantala Aino | Ounasvaaran Hiihtoseura | 1:28:43 | +17:28 |
12. | 922 | Ollikainen Jatta | Navi | 1:28:45 | +17:30 |
13. | 924 | Lindgren Hanna | IF Femman | 1:28:46 | +17:31 |
14. | 920 | Suntioinen Elli | Espoon Suunta | 1:28:48 | +17:33 |
15. | 930 | Melender Ida | Rasti-Jussit | 1:29:09 | +17:54 |
16. | 918 | Tikkanen Tia-Maria | Kajaanin Suunnistajat | 1:30:28 | +19:13 |
17. | 910 | Kuusisto Idaliina | Koovee | 1:34:17 | +23:02 |
18. | 923 | Niva Heini | Laitasaaren Veto | 1:38:36 | +27:21 |
19. | 929 | Sainio Linda | Kangasala SK | 1:39:51 | +28:36 |
20. | 916 | Luoma Oona | Ulvilan Ura | 1:39:57 | +28:42 |
21. | 934 | Lehikoinen Aino | Espoon Suunta | 1:39:58 | +28:43 |
22. | 927 | Tuominen Mari | Kankaanpään Suunnistajat | 1:40:06 | +28:51 |
23. | 915 | Mäkinen Tuuli | Lauttakylän Luja | 1:40:11 | +28:56 |
24. | 911 | Haikonen Sanni | Ulvilan Ura | 1:40:21 | +29:06 |
25. | 908 | Jussila Ida | Tampereen Pyrintö | 1:40:27 | +29:12 |
26. | 921 | Heinaro Taru | Espoon Suunta | 1:46:30 | +35:15 |
27. | 932 | Järventausta Ennimaria | Kyrös-Rasti | 1:47:32 | +36:17 |
28. | 925 | Jutila Iisa | Rastikarhut | 1:48:09 | +36:54 |
29. | 931 | Taipale Anniina | Lahden Suunnistajat-37 | 1:53:48 | +42:33 |
30. | 939 | Holmback Hilma | IF Femman | 2:06:40 | +55:25 |
31. | 937 | Hirvonen Julia | Kyrös-Rasti | 2:06:48 | +55:33 |
32. | 933 | Lindahl Jannica | OK Trian | 2:06:57 | +55:42 |
33. | 936 | Laitinen Emilia | Vehkalahden Veikot | 2:14:59 | +1:03:44 |
34. | 938 | Malinen Hanna | SK Uusi | 2:18:17 | +1:07:02 |
35. | 935 | Jokinen Johanna | Mäntän Seudun Eräpirkat | 2:18:50 | +1:07:35 |
926 | Jutila Pinja | Rastikarhut | Hyl. |