TAMPEREEN PYRINTÖ

Hämeen ja Satakunnan alueleiri ma-ke 31.7. – 2.8.2017

Perinteinen Hämeen ja Satakunnan yhteinen alueleirin järjestäjänä on tänä vuonna Tampereen Pyrintö. Tällä sivulla on leirin alustava ohjelma ja muuta infoa!

Alueleirille Satakunta valitsee 20 osallistujaa ja Häme 30 osallistujaa. Alueet ilmoittavat leirin järjestäjälle valitut ja vahvistetut leiriläiset viimeistään 20.7.2017.

Leiriläiset ilmoittavat yhteystietonsa alla olevan ilmoittautumislinkin kautta viimeistään 25.7.2017.

Leirikutsu ja ohjelma

Lue leirikutsu tästä.

Ilmoittautuminen ja Instagram

Täytä osallistumistietosi tämän lomakkeen kautta: https://goo.gl/forms/6W5hwOXKSDVUdQtH2

Seuraa alueleiri_2017 Instagram -tiliä täältä: https://www.instagram.com/alueleiri_2017/
Leiridiskon musiikki valitaan Instagramista löytyvän toivelistan mukaan. Kommentoi tai lähetä Instassa viestiä.

Varustelista / ota mukaan ainakin:

  • Makuualusta, makuupussi ja tyyny
  • Hygieniavarusteet ja pyyhe
  • Suunnistusvarusteet
    • ma: kisavarusteet HOV-viestiin
    • ti: kaksi suunnistusharjoitusta
    • ke: pitkä maastoharjoitus
  • Rentoa vaatetusta oleiluun ja pihapelailuun
  • Vaihtovaatteita ja sadevarustus – myös vaihtokengät
  • Uintivarusteet
  • Discoon mukavaa ja sopivaa
  • Iloinen mieli!

Tervetuloa leirille!

TP vuonna 2016
  • SM-pistetilasto: 1.
  • Mitaleja SM-kisoissa: 52
  • Venlojen viesti: 2.
  • Jukolan viesti: 13.
  • Tiomila miehet: 25.
  • Tiomila naiset: 14.
  • Tiomila HD16: 2.
  • Nuorten Jukola: 1. ja 2.
  • Ungdomens Tiomila HD18: 1.
  • Ungdomens Tiomila D18: 2.
  • Arvokisat:
    • Florian Howald (SUI): MM sprinttiviesti 2., EM sprintti 3., EM viesti 1.
    • Saila Kinni: MM pitkä 5., MM keskimatka 21., EM keskimatka 6., EM pitkä 20.
    • Venla Harju: MM sprinttiviesti 7., EM sprinttiviesti 4., EM sprintti 9., EM keskimatka 9.
    • Aleksi Niemi: EM sprinttiviesti 4., MM sprintti 24.
    • Severi Kymäläinen: EM sprintti 37.
    • Anton Kuukka: nuorten MM viesti 3., nuorten MM keskimatka 7., nuorten MM pitkä 10., nuorten MM sprintti 15.
    • Simona Aebersold (SUI): nuorten MM sprintti 1., nuorten MM keski 1., nuorten MM viesti 1., nuorten MM pitkä 12.
    • Valerie Aebischer (SUI): nuorten MM pitkä 2., nuorten MM sprintti 11.
    • Tobia Pezzatti (SUI): nuorten MM sprintti 5., nuorten MM pitkä 26., nuorten MM keski 29.
    • Julie Emmerson (GBR): nuorten MM viesti 5., nuorten MM keski 58.
    • Anni Haanpää: nuorten EM viesti 1., nuorten EM pitkä 26., nuorten EM sprintti 31.
    • Lotta Eerola: nuorten EM pitkä 1., nuorten EM sprintti 10., nuorten EM viesti 14.
    • Mikko Eerola: nuorten EM viesti 4., nuorten EM pitkä 10., nuorten EM sprintti 22.
    • Leo Matinheikki: nuorten EM sprintti 3., nuorten EM pitkä 43.
    • Juha Lilja: nuorten pysu-EM viesti 1., nuorten pysu-EM sprintti 16., nuorten pysu-EM keskimatka 16., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Saara Yli-Hietanen: nuorten pysu-EM sprintti 12., nuorten pysu-EM keski 9., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Kaarina Nurminen: nuorten pysu-EM sprintti 6., nuorten pysu-EM keski 13.