TAMPEREEN PYRINTÖ

Harjoituspankki

Click this for training opportunities in English

Vuoden 2017 Taitopankissa on toistaiseksi yli 20 harjoitusta, ja lisää on tulossa kesän aikana.

NesteK_Teiskontie_LogoHarjoituskarttakansio on Teiskontien Nesteen kahviossa,  Teiskontie 60 (karttalinkki), puh. 040 6328970. Huoltoasema on avoinna ma-pe klo 6-23 ja la-su 8-23. Samalla kun poikkeat ostamassa karttoja, osta samalla myös välipalat ym. myymälän puolelta tai käytä kahvion palveluita.

Karttojen hinnat:

  • Pyrintöläiset 3 €
  • Muut 5 €
  • Maksu vain käteisellä

Jokainen kartan ostaja merkitsee karttakansiossa olevaan listaan nimensä, seuransa ja mitkä kartat osti. Ilmoita tekstiviestillä tai sähköpostitse Lammikolle, mikäli jotain karttaa jää karttakansioon alle 4 kpl.

Suurempien karttamäärien (seuraharjoitukset, leirit) tilaamiseksi otetaan yhteys Mikko Eskolaan.

Mikko ‘Lammikko’ Eskola
mikkoeskola[at]kolumbus.fi
p. 040 056 8693

TAITOPANKKIHARJOITUKSET 2017

1. Armonkallio

  • Sprinttivedot
  • RM Mikko Eskola

2. Keskusta

  • Sprinttivedot 5*1,2 km
  • RM Simona Aebersold

3. Ristinarkku

4. Leinolan koulu

5. Hatanpää

  • Sprinttivedot
  • RM Leo Matinheikki

6. Järvensivu

  • Sprintti
  • RM Mikko Eskola
  • Karttalinkki
  • Saatavilla 12.6. alkaen

7. Järvensivu

  • Sprintti
  • RM Mikko Eskola
  • Karttalinkki
  • Saatavilla 12.6. alkaen

8. Kauppi / UKK-instituutti

9. A-C Kauppi / UKK-instituutti

  • Pitkä matka
  • Myös muokattu kartta
  • RM Mikko Eskola
  • Karttalinkki

10. Kauppi / UKK-instituutti

11. Niihama

12. Niihama

  • Pitkä matka
  • Käyrä-suo -kartta
  • RM Mikko Eskola
  • Karttalinkki

13. Saarijärvi

  • Suunnistusvedot 6*1 km
  • Kartta 1:7500
  • RM Antti Harju
  • Karttalinkki

14. Kukonjärvi

  • Pitkä matka 11 km/8 km
  • Kartta 1:10000
  • RM Anton Kuukka
  • Karttalinkki

15. A/B Kukonjärvi

  • Keskimatka 5,2 / 4,3 km
  • Kartta 1:10000
  • RM Anton Kuukka
  • Karttalinkki

16. Tornivuori

17. A/B Kukonjärvi

18. A/B Pohtola

  • Pitkä matka 9 km / 7,1 km
  • Kartta 1:15000
  • RM Elias Kuukka
  • Karttalinkki

19. Jylhänperä

  • Pitkä matka 10 km
  • Kartta 1:15000
  • RM Anton Kuukka
  • Karttalinkki

20. Jylhänperä

  • Keskimatka 3,3 km
  • Kartta 1:10000
  • RM Anton Kuukka
  • Karttalinkki

21. Topintupa

  • Viesti 2*3 km, hajonnat
  • Myös yöharjoitusmahdollisuus
  • RM Lotta Eerola
  • Karttalinkki

22. Pinsiö

  • Suunnistusvedot 2*3 km
  • Myös yöharjoitusmahdollisuus
  • RM Mikko Eerola
  • Karttalinkki

23. Siitama

24. Saarijärvi

25. Kukonjärvi

30. Teisko/Terälahti

  • Grano Games 2017 keskimatka
    • A: H21A, B: H17-20E, C: H16E, D: D21A, E: D17-20E, F: D16E
  • Kartta 1:10000
  • RM Lauri Kahila
  • Karttalinkki

31. Teisko/Terälahti

  • Grano Games 2017 pitkä matka
    • A: H21A, B: H17-20E, C: H16E, D: D21A, E: D17-20E, F: D16E
  • Kartta 1:15000
  • RM Lauri Kahila
  • Karttalinkki

 

 

 

TP vuonna 2016
  • SM-pistetilasto: 1.
  • Mitaleja SM-kisoissa: 52
  • Venlojen viesti: 2.
  • Jukolan viesti: 13.
  • Tiomila miehet: 25.
  • Tiomila naiset: 14.
  • Tiomila HD16: 2.
  • Nuorten Jukola: 1. ja 2.
  • Ungdomens Tiomila HD18: 1.
  • Ungdomens Tiomila D18: 2.
  • Arvokisat:
    • Florian Howald (SUI): MM sprinttiviesti 2., EM sprintti 3., EM viesti 1.
    • Saila Kinni: MM pitkä 5., MM keskimatka 21., EM keskimatka 6., EM pitkä 20.
    • Venla Harju: MM sprinttiviesti 7., EM sprinttiviesti 4., EM sprintti 9., EM keskimatka 9.
    • Aleksi Niemi: EM sprinttiviesti 4., MM sprintti 24.
    • Severi Kymäläinen: EM sprintti 37.
    • Anton Kuukka: nuorten MM viesti 3., nuorten MM keskimatka 7., nuorten MM pitkä 10., nuorten MM sprintti 15.
    • Simona Aebersold (SUI): nuorten MM sprintti 1., nuorten MM keski 1., nuorten MM viesti 1., nuorten MM pitkä 12.
    • Valerie Aebischer (SUI): nuorten MM pitkä 2., nuorten MM sprintti 11.
    • Tobia Pezzatti (SUI): nuorten MM sprintti 5., nuorten MM pitkä 26., nuorten MM keski 29.
    • Julie Emmerson (GBR): nuorten MM viesti 5., nuorten MM keski 58.
    • Anni Haanpää: nuorten EM viesti 1., nuorten EM pitkä 26., nuorten EM sprintti 31.
    • Lotta Eerola: nuorten EM pitkä 1., nuorten EM sprintti 10., nuorten EM viesti 14.
    • Mikko Eerola: nuorten EM viesti 4., nuorten EM pitkä 10., nuorten EM sprintti 22.
    • Leo Matinheikki: nuorten EM sprintti 3., nuorten EM pitkä 43.
    • Juha Lilja: nuorten pysu-EM viesti 1., nuorten pysu-EM sprintti 16., nuorten pysu-EM keskimatka 16., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Saara Yli-Hietanen: nuorten pysu-EM sprintti 12., nuorten pysu-EM keski 9., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Kaarina Nurminen: nuorten pysu-EM sprintti 6., nuorten pysu-EM keski 13.