Koripallojaoston palkitsemistilaisuus Pyynikillä

Koripallojaosto vietti kauden 2013-2014 päätös – ja palkitsemistilaisuutta ma 26.5. Pyynikin palloiluhallissa. Tilaisuudessa palkittiin kuluneen kauden ansioituneita pelaajia, valmentajia sekä toimijoita.

Palkintojen jaosta vastasi miesten korisliigan Suomen mestarit ja tilaisuuden päätteeksi nautittiin mitalikahvit. Innokkaat kannattajat (niin juniorit kuin hieman varttuneemmatkin fanit) saivat tuoreelta Suomen mestarijoukkueelta mestaruuskortit nimikirjoituksilla varustettuina.

Iso P – kappale kuultiin myös ensi kertaa livenä. Menossa mukana oli Pyynikiltä tuttu punainen mies.

Iso kiitos koko koripallojaostolle kaudesta 2013-2014. Palkittavien kuvat julkaistaan alkusyksystä ilmestyvässä Pyrintöläinen – lehdessä.

KORIPALLOJAOSTON PALKITUT kaudelta 2013-2014koris_päätös

 

Teuvo Tuomisen merkkipäivärahaston tunnustuspalkinnot 2014

Naisten joukkueen pelaaja Emmi Leino
Tyttöpelaaja Verra Välimaa
Poikapelaaja Ville Haapoja
Tyttöjoukkueen valmentaja Ilpo Rantanen
Poikajoukkueen valmentaja Kari Kilpinen
Erityistunnustus Anu Mäenpää

 

Koripallojaoston kiertopalkinnot 2014

Tyttöjen valmentaja Denis Kucevic
Poikien valmentaja Santeri Liljeberg
Minivalmentaja Monika Sola
Toimitsija Kimmo Liljeberg
Tyttöjuniori Reetta-Sofia Tulkki
Poikajuniori Reda Belagnaoui
Esimerkillinen juniori Emilia Anttila
Harjoittelija Niia Little
Koripalloilija Antero Lehto
Vuoden juniorijoukkue C-tyttöjen joukkue
Vuoden joukkue Miesten Korisliiga
Vuoden Pyrintöläinen B-poikien joukkue


Koripallojaoston tunnustuspalkinnot 2013-14

Happy or Not / Arvi Väänänen
Pinja Laitinen
Anu Leppiniemi


Miesten edustusjoukkueen tunnustuspalkinnot 2013-14

Samu Lukkala
Kirsi Laitinen
Lasse Valkama
Saila Asumaniemi


LC-Ratinan tunnustuspalkinnot 2014

Tyttöjuniori               Rosanna Reini
Poikajuniori               Jasper Koskinen


Maajoukkuepelaajat kesä 2013

MU Antti Nikkilä
MU haastajat Alex Vaenerberg
MU20 Topias Palmi
MU15 Ville Haapoja, Waltteri Mäkelä
WU18 Veera Välimaa
WU16 Iina Keskisaari, Tuulia Timo, Heta Äijänen, Heidi Runsas
WU15 Antonia Eneh, Carita Hautamäki, Reetta-Sofia Tulkki


Joukkueiden palkittavat:

Miesten 1.div.:

Justus Kilpinen
Kristian Rasinaho

A-pojat :

Juho Ali-Tolppa
Juha Haavisto

A-tytöt :

Eija Siivola
Katariina Venho

B-pojat:

Aleksi Juutinen
Waltteri Mäkelä
Eerik Harju
Tommi Luojus
Janne Lång
Leo Hakala
Miro Vesterlund

B-tytöt :

Ella Salminen
Iida Suominen
Heli Poikela

C-pojat:

Janne Salminen
Topias Taubert

C-tytöt

Nella Näppi
Petra Hurme
Hanna Liehu
Tinka Gylling
Vilma Kaipinen
Paula Vimpeli

Minipojat-02:

Eero Kivimäki
Onni Nurminen

Minitytöt-02:

Aurora Suojanen
Teresa Seppälä

Minipojat-03

Arttu Kiviranta
Kion Williams

Minitytöt-03:

Saga Peltonen
Petra Tolonen

Mikropojat-04/05:

Eero Lehtinen
Toivo Silfverhuth
Kalle Pekkarinen
Eevertti Ylä-Poikelus

Mikrotytöt-04:

Helmi Keppo
Nea Pettinen
Mila Viitanen
Jessica Leppälahti

Mikropojat-05/06:

Touko Nyman
Aaron Ekwere

Mikrotytöt-05/06/07:

Inkeri Lindell
Ella Mähönen
Netta Heikkilä