Yhteystiedot

TAMPEREEN PYRINTÖ, Koripallojaoston johtokunta

KORIPALLOJAOSTON YHTEYSTIEDOT

Tampereen Pyrintö ry/Koripallojaosto
Pyhäjärvenkatu 5 H
33200 Tampere

JAOSTON JOHTOKUNNAN PUHEENJOHTAJA

Vesa Kiviranta, 045 872 3421
vesakiviranta@gmail.com

DELFIN BASKET-TURNAUS

Elisa Hakanen, 050 352 0982
elisa.hakanen@pyrinto.fi

TALOUSASIAT

Saila Asumaniemi, 040 717 2151
saila.asumaniemi@pyrinto.fi

Tommi Nyman, 050 311 0919
tommi.nyman@partio.fi

SALIVARAUKSET+JOUKKUEENJOHTAJIEN YHTEYSHENKILÖ

saila.asumaniemi@pyrinto.fi (varaustoiveet vain sähköpostilla)

MIESTEN EDUSTUSJOUKKUE

joukkueenjohtaja
Elisa Hakanen, 050 352 0982
elisa.hakanen@pyrinto.fi

NAISTEN EDUSTUSJOUKKUE

joukkueenjohtaja
Taina Hurme, 044  575 0527
taina.hurme@kolumbus.fi

WEB-SIVUJEN PÄIVITYS

Elisa Hakanen, 050 352 0982
elisa.hakanen@pyrinto.fi

Mikko Virta, 050 521 0677
mikko.k.virta@gmail.com

JOHTOKUNNAN JÄSENET VUONNA 2022

Vesa Kiviranta, vesakiviranta@gmail.com
Veera Haukijärvi, veera.haukijarvi@tuni.fi
Taina Hurme, taina.hurme@kolumbus.fi
Miikka Mäkirinta, miikka.a.k.m@gmail.com
Juha-Petri Nieminen, nieminenjp@gmail.com
Tiia Nikkilä, nikkilatiia@gmail.com
Tommi Nyman, tommi.nyman@partio.fi
Jorma Pokkinen, pokkinen.jorma@outlook.com
Mikko Virta, mikko.k.virta@gmail.com

Johtokunnan tiedotuksia

  • Koripallojaoston johtokunta kokoontuu kuukausittain aina kuukauden alkupäivinä Pyrinnön toimistolla.

 

Pyrinnön edustusta Koripalloliitossa:

  • Koripalloliiton hallituksessa jäsenenä on Elisa Hakanen
  • Koripalloliiton pääsarjaryhmän sekä miesten Korisliigan johtoryhmän jäsenenä on Elisa Hakanen
  • Koripalloliiton nuorten kilpailuryhmän jäsenenä ja valtakunnan sarjojen sarjavastaavana on Saila Asumaniemi (MU19) ja Ami Seppälä (MU15)
  • Koripalloliiton läntisen alueen hallituksen puheenjohtaja on Monika Sola ja hallituksen varajäsenenä on Tiia Nikkilä
  • Koripalloliiton läntisen alueen nuorten kilpailuryhmän sarjavastaavana on Monika Sola, Tiia Nikkilä
  • Koripalloliiton seurapalveluyksikön jäsenenä on Elisa Hakanen