Koripallojaoston yhteystiedot

Tampereen Pyrintö ry/Koripallojaosto
Pyhäjärvenkatu 5 H
33200 Tampere

Pyrinnön toimistolla ei ole koripallojaoston vastuuhenkilöä.
Siksi kaikki tiedotus sähköpostilla ao. henkilöiden kautta ja nettisivuilla!

 

YHTEYSHENKILÖT:

Vesa Kiviranta, puh.joht.; puh. 045 872 3421, vesakiviranta@gmail.com
Jaoston yleiset asiat
Kansainvälisten turnausten taloussuunnittelun opastus

Juha-Pekka Orava, vpj; puh. 050 368 6989, jporava@gmail.com
Jaoston talousasiat, talouden seuranta

Miikka Mäkirinta, sihteeri; puh. 040 703 3720, miikka.a.k.m@gmail.com
Oppilaitosyhteydenpito

Tiia Nikkilä; puh. 040 564 0737, tiia.nikkila@pyrinto.fi
Nuorisokoripallotoiminnan koordinaattori
Solidsport vastaava, eLSA seurakäyttäjä

Artem Khvorost; puh. 041 432 4954, artem.khvorost@pyrinto.fi
Koripallojaoston valmennuspäällikkö

Kimmo Salonen; puh, 050 357 8489, kimmo.salonen@evl.fi
U12/WU12 ja nuorempien ikäluokkien valmennuskoordinaattori

Saila Asumaniemi; puh. 040 7172151, saila.asumaniemi@pyrinto.fi
Harjoitteluolosuhteisiin liittyvät asiat, salivuoroasiat, seurasiirrot
Jaostolta laskutettavat kulukorvaukset ja maksut, esim. valmentajakulu- ja maajoukkuekorvaukset, valmentajalisenssipalautukset, ym.
Pikkusudet, aloittavien koripallokoulu, aikuisten koripallokoulu

Elisa Hakanen; puh. 050 352 0982, elisa.hakanen@pyrinto.fi
Delfin-turnauksen pääsihteeri
Miesten edustusjoukkueiden joukkueenjohtaja
Seuran yleiset asiat, jaostojen välinen yhteistyö

Taina Hurme, puh. 044 575 0527, taina.hurme@kolumbus.fi
Jaoston nettisivut
Jaoston omat toimitsija- ja tilastointikoulutukset
Naisten edustusjoukkueiden joukkueenjohtaja

Veera Haukijärvi; puh. 044 337 4892, veera.haukijarvi@pyrinto.fi
Kausimaksulaskutukset

Jaana Hännikäinen; puh. 040 575 1827, jaanahan@gmail.com
Joukkueenjohtajien yhdyshenkilö ja talkoovastaava
Myclubin opastus ja ohjeistus

Johanna Eskelinen; puh. 050 357 1614, johannaeskelinen@hotmail.com
Uusien harrastajien hankinnan kehittäminen / lajilevitys
(pikkusudet, supermikrot ja mikrot)

Eeva Kiiskinen; puh. 040 558 0103, eeva.kiiskinen@gofore.com
Jaoston tiedotusvastaava

Aleksi Pennanen; puh. 040 1677419, pennanenaleksi@gmail.com
Jaoston tapahtumavastaava

Santeri Roiko; puh. 045 318 2481, santeri400.SR@gmail.com
Jaoston sometus (facebook ja instagram)

Tero Vasell; puh. 0040 731 8386, tero.vasell@pyrinto.fi
Miesten korisliigajoukkueen päävalmentaja

Petteri Molenius; puh. 050 325 6894, petteri.molenius@pyrinto.fi
Naisten korisliigajoukkueen päävalmentaja

 

Koripallojaoston johtokunta 2024

Vesa Kiviranta, pj
Juha-Pekka Orava, vpj
Miikka Mäkirinta, sihteeri
Johanna Eskelinen
Veera Haukijärvi
Taina Hurme
Jaana Hännikäinen
Eeva Kiiskinen
Tiia Nikkilä
Aleksi Pennanen

 

Pyrinnön nimenkäyttöoikeus

Pyrinnön viralliset allekirjoittajat ovat 31.12.2024 asti:
Saila Asumaniemi, seuran puheenjohtaja
Jouni Koskela, seuran varapuheenjohtaja
Elisa Hakanen, seuran toiminnanjohtaja
Jarmo Hakanen, seuran talouden kirjanpito ja talousvastaava

Muilla ei ole oikeutta Pyrinnön pääseuran nimissä tehdä laskutus-, mainos-, ym sopimuksia eikä käyttää seuran Y-tunnusta.

 

Pyrinnön edustusta Koripalloliitossa:

  • Koripalloliiton hallituksessa jäsenenä on Elisa Hakanen
  • Koripalloliiton aikuisten pääsarjaryhmän sekä miesten Korisliigan johtoryhmän jäsenenä on Elisa Hakanen
  • Koripalloliiton nuorten pääsarjaryhmän jäsenenä ja valtakunnallisten sarjojen sarjavastaavana on Saila Asumaniemi (MU19) ja Ami Seppälä (MU15)
  • Koripalloliiton läntisen alueen hallituksen puheenjohtajana on Monika Sola ja jäsenenä Tiia Nikkilä
  • Koripalloliiton läntisen alueen nuorten sarjavastaavana on Monika Sola (WU12/11)  ja Tiia Nikkilä (WU14/13)
  • Koripalloliiton seurapalveluyksikön jäsenenä on Elisa Hakanen