Yhteystiedot

Seuran toimisto:

Tampereen Pyrintö r.y.
Pyhäjärvenkatu 5 H
33200 Tampere
(Klingendahlin kiinteistö, sisäpiha)

Avoinna ma, ti,  ja to klo 12.00-18.00, keskiviikkoisin klo 12.00-19.00 ja perjantaisin klo 12.00-17.00

Toimistoassistentti
Mira Koskela
puhelin: 03 223 3888
050-4646483 (viestit, wa-viestit) vain toimiston aukioloaikoina
toimisto(a)tampereenpyrinto.fi (mm.jäsenasiat)

Seuran posti
postiosoite: Pyhäjärvenkatu 5 H 33200 TAMPERE
sähköposti: toimisto(a)tampereenpyrinto.fi

Korvaa (a)-merkintä sähköpostiosoitteissa @-merkillä.

Henkilöstö


Seuran toiminnanjohtaja

Elisa Hakanen
050 352 0982
elisa.hakanen(a)tampereenpyrinto.fi

Hallintopäällikkö
Eira Kähtävä
041 366 7026
eira.kahtava(a)tampereenpyrinto.fi

Cheerleading lajipäällikkö
Annica Sällylä

044 230 4481
annica.sallyla(a)tampereenpyrinto.fi

Cheerleading valmennuskoordinaattori
Milla Lehto
044 989 2752
milla.lehto(a)tampereenpyrinto.fi

Cheerleading jaostoassistentti /toimisto
Emmi Vikman
044 238 2852
toimisto.pct(a)gmail.com

Koripallojaoston päävalmentaja, pojat
Artem Khvorost

041 4324954
artem.khvorost(a)tampereenpyrinto.fi

Miesten Korisliigan päävalmentaja
Miikka Sopanen
040 5571090
miikka.sopanen(a)gmail.com

Suunnistuksen jaosto- ja nuorisovastaava 
Tero Viljanen
050 5766 481
tero.viljanen(a)tampereenpyrinto.fi

Yleisurheilun valmennusvastaava
Jari Kataja
041 513 6799
jari.kataja(a)tampereenpyrinto.fi

Yleisurheilun nuorisopäällikkö
Laura Moisio

050 486 8224
yleisurheilu(a)tampereenpyrinto.fi

Seuran hallitus 2022

Puheenjohtaja
Saila Asumaniemi
040- 7172151
saila.asumaniemi(a)tampereenpyrinto.fi

Varapuheenjohtaja
Sami Liponkoski
040-8422470
sami.liponkoski(a)gmail.com

Sihteeri
Elisa Hakanen
050-3520982
elisa.hakanen(a)tampereenpyrinto.fi

Jäsenet:
Anni  Ala-Mettälä             anni.alamettala(a)gmail.com
Jarmo Hakanen               jarmo.hakanen(a)tampereenpyrinto.fi
Marja Joutsen                  marja.joutsen(a)elisanet.fi
Ville Jääskeläinen           villejaas(a)gmail.com
Katja Karintaus                katja.karintaus(a)elisanet.fi
Tuuli Merikoski                tuuli.merikoski(a)liiketalousopisto.fi
Lotta Sutinen                   lotta.sutinen(a)berner.fi
Ilkka Vilonen                    ilkka.vilonen(a)ramboll.fi

Jaostojohtokunnat