TAMPEREEN PYRINTÖ

Punahilkat

Maajoukkueurheilijan sopimus

Saila_Kinni Venla_Niemi
Saila Kinni
1987
Punahilkkojen kapteeni
World of O -profiili
Wikipedia
Venla Niemi
1990
World of O profiili
Wikipedia
Blogi1 Blogi2 Twitter

Nuorten maajoukkueurheilijan sopimus

tplogopieni
Anni Haanpää
1998

 

Sopimusurheilijat

Lotta_Karhola Tytti_Kirvesmies Sanni_Kymalainen Sonja_Kyrola
Lotta Karhola
1991
World of O -profiili
Tytti Kirvesmies
1992
World of O -profiili
Twitter
Sanni Kymäläinen
1994
Twitter
Sonja Kyrölä
1991
Twitter

Sopimusurheilijat, nuoret

TP_logo_pieni_pyorea Johanna_Viilo
Lotta Eerola
2000
Johanna Viilo
1996
Twitter

Muut Punahilkat

Julie_Emmerson Missu_Eskola Heidi_Haapasalo Suvi_Harju
Julie Emmerson
1996
World of O -profiili
Marianne Eskola
1980
 Heidi Haapasalo
1971
Suvi Harju
Sonja_Julkunen TP_logo_pieni_pyorea TP_logo_pieni_pyorea Reetta_Lassila
Sonja Julkunen Jenni Laine Maria Laine
 Reetta Lassila
1990
TP_logo_pieni_pyorea TP_logo_pieni_pyorea Tanja_Moser Ellu_Munukka
 Sirkka-Liisa Lauronen Anna-Sofia Marila Tanja Moser
1995
Ellu Munukka
1990
World of O -profiili
Mervi_Pesu Martina_Zverinova
Mervi Pesu
2.5.1973
Wikipedia
 Martina Zverinova
1983
World of O -profiili

 

Valmentajat

tplogopieni Janne_Markala Annika_Viilo-2
Kari Jussila
GM
Janne Märkälä
Valmentaja
 Annika Viilo
Valmentaja

Muut vastuuhenkilöt

  • Viestiprojektit: Mikko Haikonen, Pasi Raukko, Keijo Viilo
  • Matka- ja majoitusjärjestelyt:  Jukka Kallio, Mika Vuorela sekä Timo Mustonen, Esa Kuukka
  • Rahastonhoitaja: Tuire Niemi
  • Lääkäri: Heidi Haapasalo
  • Lajipäällikkö:  Mikko Eskola

Edustusryhmien pelisäännöt 2014

TP vuonna 2016
  • SM-pistetilasto: 1.
  • Mitaleja SM-kisoissa: 52
  • Venlojen viesti: 2.
  • Jukolan viesti: 13.
  • Tiomila miehet: 25.
  • Tiomila naiset: 14.
  • Tiomila HD16: 2.
  • Nuorten Jukola: 1. ja 2.
  • Ungdomens Tiomila HD18: 1.
  • Ungdomens Tiomila D18: 2.
  • Arvokisat:
    • Florian Howald (SUI): MM sprinttiviesti 2., EM sprintti 3., EM viesti 1.
    • Saila Kinni: MM pitkä 5., MM keskimatka 21., EM keskimatka 6., EM pitkä 20.
    • Venla Harju: MM sprinttiviesti 7., EM sprinttiviesti 4., EM sprintti 9., EM keskimatka 9.
    • Aleksi Niemi: EM sprinttiviesti 4., MM sprintti 24.
    • Severi Kymäläinen: EM sprintti 37.
    • Anton Kuukka: nuorten MM viesti 3., nuorten MM keskimatka 7., nuorten MM pitkä 10., nuorten MM sprintti 15.
    • Simona Aebersold (SUI): nuorten MM sprintti 1., nuorten MM keski 1., nuorten MM viesti 1., nuorten MM pitkä 12.
    • Valerie Aebischer (SUI): nuorten MM pitkä 2., nuorten MM sprintti 11.
    • Tobia Pezzatti (SUI): nuorten MM sprintti 5., nuorten MM pitkä 26., nuorten MM keski 29.
    • Julie Emmerson (GBR): nuorten MM viesti 5., nuorten MM keski 58.
    • Anni Haanpää: nuorten EM viesti 1., nuorten EM pitkä 26., nuorten EM sprintti 31.
    • Lotta Eerola: nuorten EM pitkä 1., nuorten EM sprintti 10., nuorten EM viesti 14.
    • Mikko Eerola: nuorten EM viesti 4., nuorten EM pitkä 10., nuorten EM sprintti 22.
    • Leo Matinheikki: nuorten EM sprintti 3., nuorten EM pitkä 43.
    • Juha Lilja: nuorten pysu-EM viesti 1., nuorten pysu-EM sprintti 16., nuorten pysu-EM keskimatka 16., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Saara Yli-Hietanen: nuorten pysu-EM sprintti 12., nuorten pysu-EM keski 9., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Kaarina Nurminen: nuorten pysu-EM sprintti 6., nuorten pysu-EM keski 13.