TAMPEREEN PYRINTÖ

Punahilkat

Punahilkat 2017

  • Simona Aebersold
  • Valerie Aebischer
  • Maelle Beavir
  • Lotta Eerola
  • Marianne Eskola
  • Julie Emmerson
  • Anni-Maija Fincke
  • Anni Haanpää
  • Emmi Hakomäki
  • Suvi Harju
  • Venla Harju
  • Lotta Karhola
  • Saila Kinni
  • Tytti Kirvesmies
  • Sanni Kymäläinen
  • Sonja Kyrölä
  • Jenni Laine
  • Maria Laine
  • Reetta Lassila
  • Sirkka-Liisa Lauronen
  • Ellu Munukka
  • Salla Pitkänen
  • Heini Rintanen
  • Johanna Viilo

Valmentajat: Janne Märkälä ja Annika Viilo

TP vuonna 2016
  • SM-pistetilasto: 1.
  • Mitaleja SM-kisoissa: 52
  • Venlojen viesti: 2.
  • Jukolan viesti: 13.
  • Tiomila miehet: 25.
  • Tiomila naiset: 14.
  • Tiomila HD16: 2.
  • Nuorten Jukola: 1. ja 2.
  • Ungdomens Tiomila HD18: 1.
  • Ungdomens Tiomila D18: 2.
  • Arvokisat:
    • Florian Howald (SUI): MM sprinttiviesti 2., EM sprintti 3., EM viesti 1.
    • Saila Kinni: MM pitkä 5., MM keskimatka 21., EM keskimatka 6., EM pitkä 20.
    • Venla Harju: MM sprinttiviesti 7., EM sprinttiviesti 4., EM sprintti 9., EM keskimatka 9.
    • Aleksi Niemi: EM sprinttiviesti 4., MM sprintti 24.
    • Severi Kymäläinen: EM sprintti 37.
    • Anton Kuukka: nuorten MM viesti 3., nuorten MM keskimatka 7., nuorten MM pitkä 10., nuorten MM sprintti 15.
    • Simona Aebersold (SUI): nuorten MM sprintti 1., nuorten MM keski 1., nuorten MM viesti 1., nuorten MM pitkä 12.
    • Valerie Aebischer (SUI): nuorten MM pitkä 2., nuorten MM sprintti 11.
    • Tobia Pezzatti (SUI): nuorten MM sprintti 5., nuorten MM pitkä 26., nuorten MM keski 29.
    • Julie Emmerson (GBR): nuorten MM viesti 5., nuorten MM keski 58.
    • Anni Haanpää: nuorten EM viesti 1., nuorten EM pitkä 26., nuorten EM sprintti 31.
    • Lotta Eerola: nuorten EM pitkä 1., nuorten EM sprintti 10., nuorten EM viesti 14.
    • Mikko Eerola: nuorten EM viesti 4., nuorten EM pitkä 10., nuorten EM sprintti 22.
    • Leo Matinheikki: nuorten EM sprintti 3., nuorten EM pitkä 43.
    • Juha Lilja: nuorten pysu-EM viesti 1., nuorten pysu-EM sprintti 16., nuorten pysu-EM keskimatka 16., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Saara Yli-Hietanen: nuorten pysu-EM sprintti 12., nuorten pysu-EM keski 9., nuorten pysu-EM pitkä 6.
    • Kaarina Nurminen: nuorten pysu-EM sprintti 6., nuorten pysu-EM keski 13.