Aikataulu – TJIG 2019

LOPULLINEN AIKATAULU
Julkaistu 6.3.2019, päivitetty 10:00
PERJANTAI 08.03.2019 * = aikaistettu
** = myöhäistetty
18:00 T-15 Keihäs
N-17 60m aitajuoksu alkuerät
N17 Pituus * 2 ryhmää. Ryhmä 2 n. klo 18.50
18:15 M-17 60m aitajuoksu alkuerät * uusi
18:30 N-17 Kuula
18:40 N-17 800m *
18:50 M-17 800m *
19:00 M-17 60m alkuerät *
19:15 M17 Seiväshyppy **
19:20 N-17 60m alkuerät **
19:45 P-15 Keihäs **
20:00 M-17 Pituus **
M-17 300m **
20:20 N-17 300m **
20:50 N-17 60m aitajuoksu finaali **
21:00 M-17 60m aitajuoksu finaali **
LAUANTAI 09.03.2019
09.45 T-15 pituushyppy, vauhti kaarteesta 2 ryhmää. Ryhmä 2 klo n. 10.50
T-12 60m alkuerät / etusuora
P-10 60m alkuerät / takasuora Takasuoran alkuerät 7 radalla
P-11 korkeushyppy / B paikka
P-12 pituushyppy / B-halli 2 ryhmää
T-10 kiekonheitto
10.00 P-13 kuulantyöntö / A paikka
P-15 korkeushyppy / A paikka
10.20 T-11 60m alkuerät / takasuora Takasuoran alkuerät 7 radalla
10.30 T-13 60m alkuerät / etusuora
10.35 P-10 kuulantyöntö / B paikka
11.10 T-10 60m alkuerät / takasuora ** Takasuoran alkuerät 7 radalla
11.25 T-14 60m alkuerät / etusuora **
11.25 T-11 pituushyppy / B-halli * 2+2 ryhmää. Ryhmät 3 ja 4 klo n.12.25
11.45 P-15 kuulantyöntö / B paikka
11.50 P-12 60m alkuerät / takasuora ** Takasuoran alkuerät 7 radalla
12.05 P-14 60m alkuerät / etusuora **
T-11 kiekonheitto
12.10 T-13 kuulantyöntö / A paikka
T-12 korkeushyppy / A paikka 2 ryhmää
12.20 P-11 60m alkuerät / takasuora Takasuoran alkuerät 7 radalla
12.30 P-15 60m alkuerät / etusuora **
12.50 P-13 60m alkuerät / takasuora Takasuoran alkuerät 7 radalla
12.55 T-15 60m alkuerät / etusuora **
13.15 P-14 kuulantyöntö / B paikka
13.35 T-14 pituushyppy / A paikka ** 2 ryhmää. Ryhmä 2 klo n. 14.50
13.50 T-10 60m B-finaali Takasuora
13.52 T-10 60m A-finaali Etusuora
13.55 P-10 60m B-finaali Takasuora
13.57 P-10 60m A-finaali Etusuora
P-12 kiekonheitto
14.00 T-11 60m B-finaali Takasuora
14.02 T-11 60m A-finaali Etusuora
14.05 P-11 60m B-finaali Takasuora
14.07 P-11 60m A-finaali Etusuora
14.10 T-12 60m B-finaali Takasuora
14.12 T-12 60m A-finaali Etusuora
14.15 P-12 60m B-finaali Takasuora
14.17 P-12 60m A-finaali Etusuora
14.20 T-13 60m B-finaali Takasuora
14.22 T-13 60m A-finaali Etusuora
14.25 P-13 60m B-finaali Takasuora
14.27 P-13 60m A-finaali Etusuora
P-10 pituushyppy / B-halli * 2 ryhmää
14.35 T-14 60m B-finaali Takasuora
14.37 T-14 60m A-finaali Etusuora
T-10 kuulantyöntö / A paikka
14.40 P-14 60m B-finaali Takasuora
14.42 P-14 60m A-finaali Etusuora
14.45 T-15 60m B-finaali Takasuora
14.47 T-15 60m A-finaali Etusuora
14.50 P-15 60m B-finaali Takasuora
14.52 P-15 60m A-finaali Etusuora
14.55 N-17 60m finaali Etusuora
P-14 korkeushyppy / A paikka *
15.00 M-17 60m finaali Etusuora
15.15 T-14 800m
15.30 P-14 800m
15.40 P-13 kiekonheitto
15.45 T-15 800m
16.00 P-15 800m
P-12 korkeushyppy / B paikka
P-11 kuulantyöntö / B paikka
16.15 T-13 pituus / B-halli 2+2 ryhmää. Ryhmät 3 ja 4 klo n. 17.20
16.25 T-12 kuulantyöntö / A paikka
16.30 P-15 300m aidat
N-17 korkeushyppy / A paikka
16.45 T-15 300m aidat
17.00 P-14 300m aidat
17.10 T-14 300m aidat *
17.25 T-14 kiekonheitto
N-17 300m aidat *
17.30 P-14 kolmiloikka
17.35 M-17 300m aidat *
18.00 T-11 4x60m aitaviesti
18.20 P-11 4x60m aitaviesti
18:25 M-17 korkeushyppy / A paikka
18.40 M-17 kuulantyöntö / A paikka **
18.45 P-13 4x60m aitaviesti
19.05 P-15 kolmiloikka *
19.10 T-13 4x60m aitaviesti
19.20 T-15 kiekonheitto *
20.00 T-15 4x80m aitaviesti
20.10 T-14/15 Seiväshyppy
20.30 P-15 4x80m aitaviesti
20.55 P-14/15 kiekonheitto
SUNNUNTAI 10.03.2019
 9.45 T-10 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna (takasuora)
T-12 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
P-14 pituushyppy, vauhti kaarteesta juoksusuuntaan
T-14 korkeushyppy / A+B paikka 2 ryhmää
T-15 kuulantyöntö / A paikka
10.10 P-12 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
P-10 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna (takasuora)
T-12 keihäänheitto
10.20 T-13 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
T-10 pituushyppy / B-halli 2 ryhmää
10.25 T-11 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna (takasuora)
10.45 P-13 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna **
10.55 P-11 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna (takasuora)
11.00 T-15 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna **
11.15 T-14 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna **
11.25 P-13 pituushyppy **
11.30 T-14 kuulantyöntö / A paikka
T-11 korkeushyppy / A+B paikka 2 ryhmää
11.35 P-15 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
11.45 P-14 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
12.10 T-13 keihäänheitto
12.15 T-12 1000m
12.30 P-12 1000m
12.45 T-11 1000m
T-12 pituushyppy / B-halli 2+2 ryhmää. Ryhmät 3 ja 4 klo n.13.45
13.00 P-11 1000m
13.15 T-10 1000m
13.20 P-15 pituushyppy
13.30 P-10 1000m
T-11 kuulantyöntö / A paikka
T-15 korkeushyppy / A paikka
13.40 P-13 korkeushyppy / B paikka
13.45 T-13 1000m
14.00 P-13 1000m
14.10 P-11 keihäänheitto
14.20 T-14 300m *
14.55 T-14 kolmiloikka 2 ryhmää. Ryhmä 2 klo n.15.50
15.10 P-14 300m *
15.35 T-15 300m **
15.40 T-13 korkeushyppy / A paikka 2 ryhmää
P-12 kuulantyöntö / A paikka
15.45 P-10 keihäänheitto
16.05 P-15 300m **
16.10 P-11 pituushyppy / B-halli 2 ryhmää
16.55 T-11 4x100m
17.20 P-13 4x100m
T-14 keihäänheitto
17.30 T-15 kolmiloikka
17.40 P-15 4x100m
18.00 T-13 4x100m
P-14/15 seiväshyppy *
18.30 P-11 4x100m
18.45 T-15 4x100m **
18.55 P-14 keihäänheitto