Kilpailuihin ilmoittautuminen

Kesäkausi 2021

Ilmoittaudu toimitsijaksi kisoihin allaoleviin kisoihin kisakohtaisen linkin kautta.

Kisan ilmoittautumislomake aukeaa, kun kilpailun aikataulu on julkaistu.

Kilpailujen aikataulut löytyvät kilpailukalenterista

Tehtävien aikataulu voi vaihdella tehtäväkohtaisesti.

Hippokisat

Useita päiviä Hipot>>

  • Kilpailunjohtaja: Wilanda Räsänen, wrasanen@hotmail.com

Toukokuu

  • 23.05.        Kevätkirmaisut toimitsijat
    • Kilpailunjohtaja: Ari Etholen, Etholen.ari@gmail.com 
    • Vapaaehtoisvastaava: Annina Pelamo, annina.pelamo@manpowergroup.fi 
  • 29.-30.05. Aluemestaruusottelut>>
    • Kilpailunjohtaja: Niklas Lieke, niklas.lieke@gmail.com
    • Vapaaehtoisvastaava: Suvi Hartikainen, suvihar@gmail.com 

Kesäkuu

  • 12.-13.06.  Kesäkirmaisut
    • Kilpailunjohtajat: Mika Vuori, Mika.Vuori@tampere.fi ja Jukka Perämaa, jukka.peramaa@hotmail.com
    • Vapaaehtoisvastaavat: Wilanda Räsänen, wrasanen@hotmail.com, Merja Lahdensuo, merja.lahdensuo@gmail.com ja johanna.jarvensivu@gmail.com

Heinäkuu 

  • 07.07.        Pyrinnön 125v juhlakisa
    • Kilpailunjohtaja: Jukka Hosio, jukka.hosio@outlook.com
    • Vapaaehtoisvastaavat: Merja Lahdensuo, merja.lahdensuo@gmail.com ja Johanna Järvensivu, johanna.jarvensivu@gmail.com
  • 17.-18.07   PM sisulisähuipentuma
    • Kilpailunjohtaja: Ari Etholen, Etholen.ari@gmail.com
    • Vapaaehtoisvastaavat: Meeri Rantanen, meerister@gmail.com, Hanna Härkki, hanna_harkki@hotmail.com ja Evita Vironmäki, evita.vironmaki@gmail.com 

Elokuu

  • 26.-29.08. Kalevan kisat>>
    • Kipailunjohtaja: Jukka Hosio
    • Vapaaehtoisvastaavat:
      • Kilpailutoiminta: Merja Lahdensuo, merja.lahdensuo@gmail.com ja Johanna Järvensivu, johanna.jarvensivu@gmail.com
      • Muut toiminnat: Mira Koskela, mira.koskela@pyrinto.fi

Syyskuu

  • 07.09.      Aamulehden viestikarnevaalit
    • Kilpailunjohtaja: Timo Lahti, timo.lahti@netti.fi
    • Vapaaehtoisvastaava: Sinikka-Susanne ja Janne Pesonen, sinikkasusanne@gmail.com ja Suvi Hartikainen, suvihar@gmail.com
  • 18.09.      II Sisulisäottelut
    • Kilpailunjohtaja: Jarkko Pajunen, jarkko_pajunen@hotmail.com
    • Vapaaehtoisvastaava: Annina Pelamo, annina.pelamo@manpowergroup.fi 

Lokakuu

  • 09.10.     Tampere juoksee