Palloilulippu vuodelle 2019 tullut myyntiin

Tampere on palloilupääkaupunki ja yleisö pääsee todistamaan tätä jälleen hienolla tavalla vuonna 2019, kun viiden tamperelaisen pääsarjaseuran yhteinen palloilulippu on taas saatavilla. Edellisvuosilta tuttu palloilulippu mahdollistaa sisäänpääsyn viiden tamperelaisen seuran kotiotteluun tulevan kalenterivuoden aikana.

Tarjolla on halpaa huvia, sillä lipun hinta on vain 30 euroa. Mukana projektissa ovat Manse PP (pesäpallo), Rantaperkiön Isku (lentopallo), Classic (salibandy), Ilves (jalkapallo) ja Pyrintö (koripallo). Menneinä vuosina palloilulipputempauksesta seurat ovat saaneet hyvää palautetta. Taustalla on seurojen yhteistyö ajatuksella ”Yhdessä, ei yksin!”

Palloilulipun painos on 1000 lippua, josta jokaisen osallistuvan seuran osuus on 200 lippua. Lippu on voimassa 1.1-31.12.2019.

Palloilulippu on vaikkapa loistava joululahjaidea pirkanmaalaiselle urheilun ystävälle, ja siitä riittää iloa koko vuodeksi. Älä siis enää odottele, vaan tartu siis tilaisuuteen ja lähde katsomaan tamperelaista palloilua!

Palloilulippua saatavilla Pyrinnön toimistolta vielä ennen joulua:
Ke klo 12.00-18.00
To klo 14.00-19.00
Pe klo 12.00-18.00
La klo 10-14.00