Seuraottelu TP-HKV-LA-TuUl Pirkkahalli 1/24/2014
TULOKSET
Loppupisteet: 1. TP 407 2. HKV 372 3. LA 342 4. TuUl 280
P9 60 m Loppukilpailu
1. Viljami Heinonen HKV 9,62 2. Antti Sainio TampPy 9,89 3. Aleksi Tolonen HKV 9,95 4. Matias Mettälä HKV 9,98 5. Konsta Tynkkynen TampPy 10,11 6. Santeri Harjula LahdA 10,15 7. Akseli Helminen LahdA 10,36 8. Eero Honkanen TuUL 10,46 9. Ilkka Kero TuUL 10,65 10. Juhana Haavisto TampPy 10,74 11. Thomas Matsi LahdA 10,92 12. Roni Timonen TuUL 11,47 13. Vili Lahtinen TampPy 12,62
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Viljami Heinonen HKV 9,62 2. Antti Sainio TampPy 9,89 3. Akseli Helminen LahdA 10,36 4. Eero Honkanen TuUL 10,46 5. Ilkka Kero TuUL 10,65 6. Thomas Matsi LahdA 10,92 7. Vili Lahtinen TampPy 12,62
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Aleksi Tolonen HKV 9,95 2. Matias Mettälä HKV 9,98 3. Konsta Tynkkynen TampPy 10,11 4. Santeri Harjula LahdA 10,15 5. Juhana Haavisto TampPy 10,74 6. Roni Timonen TuUL 11,47
P9 Pituus Loppukilpailu
1. Antti Sainio TampPy 3,72 3,64 3,51 3,65 3,72
2. Viljami Heinonen HKV 3,71 3,62 3,69 3,71 3,67
3. Santeri Harjula LahdA 3,53 3,19 3,35 3,53 3,38
4. Aleksi Tolonen HKV 3,43 X 3,04 3,16 3,43
5. Matias Mettälä HKV 3,30 2,80 3,30 3,07 3,22
6. Juhana Haavisto TampPy 3,23 3,06 3,23 3,09 3,09
7. Konsta Tynkkynen TampPy 3,21 2,88 3,14 3,03 3,21
8. Luka Karppinen TampPy 3,14 2,95 3,14 3,10 3,10
9. Akseli Helminen LahdA 3,12 2,97 2,92 3,12 3,03
10. Eero Honkanen TuUL 3,05 2,95 3,02 3,05 2,97
11. Miika Tolonen TuUL 2,93 2,92 2,93 2,70 2,76
12. Ilkka Kero TuUL 2,81 2,70 2,58 2,79 2,81
13. Thomas Matsi LahdA 2,80 2,61 2,53 2,80 2,76
14. Roni Timonen TuUL 2,71 2,56 2,70 2,71 2,71
P11 200 m Loppukilpailu
1. Jacob Långbacka HKV 30,51 2. Joel Heinonen HKV 30,75 3. Jaakko Linnus TampPy 30,76 4. Jere Haapalainen TampPy 31,78 5. Eelis Snåre LahdA 31,81 6. Eemeli Piironen TuUL 32,49 7. Vilho Ahtinen TuUL 33,13 8. Elias Utriainen LahdA 33,42 9. Aapo Nikkola HKV 33,70 10. Otto Honka LahdA 34,58 11. Ville Väliharju TampPy 34,80
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Jaakko Linnus TampPy 30,76 2. Vilho Ahtinen TuUL 33,13 3. Aapo Nikkola HKV 33,70 4. Otto Honka LahdA 34,58 5. Ville Väliharju TampPy 34,80
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Jacob Långbacka HKV 30,51 2. Joel Heinonen HKV 30,75 3. Jere Haapalainen TampPy 31,78 4. Eelis Snåre LahdA 31,81 5. Eemeli Piironen TuUL 32,49 6. Elias Utriainen LahdA 33,42
P11 1000 m Loppukilpailu 1. Oliver Ojala TampPy 3.25,54 2. Benjamin Lee HKV 3.34,36 3. Wäinö Hautala LahdA 3.34,80 4. Julius Aho HKV 3.42,25 5. Elias Utriainen LahdA 3.47,82 6. Johannes Mäkelä HKV 3.50,72 7. Ville Väliharju TampPy 3.51,91 8. Patrik Järvinen TampPy 3.55,18 9. Vikke Savola TampPy 3.56,18 10. Vilho Ahtinen TuUL 4.02,89 11. Eeli Heikkilä TuUL 4.07,48 Elias Vikström TampPy DNS Randel Sömer HKV DNS Roni Rämä LahdA DNS
P11 Kuula Loppukilpailu
1. Jaakko Linnus TampPy 9,03 8,68 8,64 8,34 9,03 2. Oliver Ojala TampPy 8,23 7,98 8,00 8,21 8,23 3. Christian Armstrong LahdA 7,45 7,45 7,32 7,26 6,89 4. Miika Mantila LahdA 7,16 6,82 7,16 6,53 6,41 5. Niilo Waher TuUL 6,82 6,42 5,88 6,19 6,82 6. Jere Haapalainen TampPy 6,77 6,77 6,38 5,99 5,63 7. Eelis Snåre LahdA 6,71 6,38 6,21 6,33 6,71 8. Eeli Heikkilä TuUL 6,52 6,52 5,83 5,84 6,16 9. Konsta Kankainen TampPy 5,94 5,73 5,58 5,94 5,28 10. Touko Lehtonen HKV 5,93 5,93 5,71 5,55 5,89 11. Aapo Nikkola HKV 5,64 5,47 5,14 5,64 5,42 12. Johannes Mäkelä HKV 5,11 5,09 4,94 5,11 5,00 Randel Sömer HKV DNS
Mikael Harjunpää HKV DNS
Aapo Haukioja TuUL DNS
P13 200 m Loppukilpailu
1. Arttu Sandberg LahdA 27,27 2. Lassi Kaukonen HKV 28,53 3. Nuutti Mustalahti TampPy 28,65 4. Ville Eikkula TampPy 29,38 5. Wiljami Itämeri TuUL 29,60 6. Miko Elkala LahdA 29,60 7. Tarmo Ryynänen HKV 29,67 8. Chibunna Ezeabasirim HKV 30,08 9. Jirka Tommola LahdA 31,00 10. Eero Laakso TampPy 31,06 11. Robin Lainto TuUL 31,37 12. Tuure Haapanen TuUL 32,24
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Nuutti Mustalahti TampPy 28,65 2. Wiljami Itämeri TuUL 29,60 3. Miko Elkala LahdA 29,60 4. Chibunna Ezeabasirim HKV 30,08 5. Eero Laakso TampPy 31,06 6. Tuure Haapanen TuUL 32,24
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Arttu Sandberg LahdA 27,27 2. Lassi Kaukonen HKV 28,53 3. Ville Eikkula TampPy 29,38 4. Tarmo Ryynänen HKV 29,67 5. Jirka Tommola LahdA 31,00 6. Robin Lainto TuUL 31,37
P13 60 m aj Loppukilpailu
1. Karim Echahid LahdA 10,26 2. Ville Eikkula TampPy 10,91 3. Jirka Tommola LahdA 11,07 4. Jeremi Siimes TuUL 11,08 5. Atte Kröger LahdA 11,19 6. Elias Saru TuUL 11,21 7. Atte Timgren HKV 11,38 8. Tarmo Ryynänen HKV 11,56 9. Eero Laakso TampPy 11,67 10. Lassi Kaukonen HKV 11,76 Otso Maaranen TuUL DNS Joonas Väliharju TampPy DQ
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Karim Echahid LahdA 10,26 2. Atte Kröger LahdA 11,19 3. Tarmo Ryynänen HKV 11,56 4. Eero Laakso TampPy 11,67 Otso Maaranen TuUL DNS Joonas Väliharju TampPy DQ
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Ville Eikkula TampPy 10,91 2. Jirka Tommola LahdA 11,07 3. Jeremi Siimes TuUL 11,08 4. Elias Saru TuUL 11,21 5. Atte Timgren HKV 11,38 6. Lassi Kaukonen HKV 11,76
P13 Pituus Loppukilpailu
1. Karim Echahid LahdA 4,91 X 4,84 4,91 4,81
2. Arttu Sandberg LahdA 4,86 4,73 4,86 4,69 4,81
3. Mikko Sirola HKV 4,68 X 4,61 4,68 X
4. Henrik Laitinen TampPy 4,66 4,04 4,66 4,59 4,47
5. Saku Laine TampPy 4,51 X 4,38 4,51 X
6. Miko Elkala LahdA 4,38 X 4,26 4,31 4,38
7. Atte Kröger LahdA 4,34 3,99 X 4,34 4,16
8. Atte Timgren HKV 4,32 4,32 4,22 4,25 4,30
9. Pyry Anttila HKV 4,23 4,23 4,15 4,23 4,13
10. Jeremi Siimes TuUL 4,16 X 4,16 3,70 4,06
11. Elias Saru TuUL 4,11 3,79 4,11 3,51 3,97
12. Chibunna Ezeabasirim HKV 4,10 X X 4,03 4,10
13. Tomas Capiten TampPy 3,87 3,78 X X 3,87
14. Juuso Nurminen TampPy 3,80 3,70 X 3,59 3,80
P15 200 m Loppukilpailu
1. Lauri Eerola LahdA 24,69 2. Joska Tommola LahdA 25,45 3. Joni Takala LahdA 25,62 4. Akseli Sautila TuUL 26,15 5. Lauri Savolainen TampPy 26,78 6. Eetu Kuusela TuUL 27,80 7. Tommi Mäkinen HKV 27,93 8. Lauri Moisio TuUL 28,13 9. Riku Ahvenniemi TampPy 28,99 10. Deniz Unal HKV 30,04 11. Joona Tuomi TampPy 32,07
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Joska Tommola LahdA 25,45 2. Lauri Savolainen TampPy 26,78 3. Lauri Moisio TuUL 28,13 4. Riku Ahvenniemi TampPy 28,99 5. Joona Tuomi TampPy 32,07
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Lauri Eerola LahdA 24,69 2. Joni Takala LahdA 25,62 3. Akseli Sautila TuUL 26,15 4. Eetu Kuusela TuUL 27,80 5. Tommi Mäkinen HKV 27,93 6. Deniz Unal HKV 30,04
P15 800 m Loppukilpailu 1. Janne Kanerva LahdA 2.11,55 2. Vincent Quednau HKV 2.14,43 3. Niklas Lainto TuUL 2.15,09 4. Elmo Kekkonen TuUL 2.17,81 5. Leevi Kallio LahdA 2.23,63 6. Eetu Lindholm TuUL 2.24,67 7. Juho Yli-Rajala TampPy 2.29,08 8. Walle Hautala LahdA 2.32,06 9. Tommi Mäkinen HKV 2.34,10 10. Daniel Kosonen TampPy 2.59,70 Niko Viljola HKV DNS Veikka Heikkinen TampPy DNS
P15 Korkeus Loppukilpailu
1. Erkki Ojala TampPy 171 160 165 168 171 174 O O O O XXX 2. Lauri Savolainen TampPy 171 160 165 168 171 174 O O XXO O XXX 3. Joonas Kanerva LahdA 168 160 165 168 171 174 O O XXO X-- XX 4. Erik Öberg HKV 155 140 145 150 155 160 O O O XXO XXX 5. Vincent Quednau HKV 155 135 140 145 150 155 160 O O O XO XXO XXX 6. Joni Järvinen LahdA 150 140 145 150 155 O O XO XXX 7. Daniel Aaltonen HKV 145 130 135 140 145 150 O O O O XXX 8. Eetu Kuusela TuUL 145 130 135 140 145 150 O O O XO XXX 9. Daniel Kosonen TampPy 145 140 145 150 O XXO XXX 10. Riku Ahvenniemi TampPy 145 135 140 145 150 O XO XXO XXX 11. Mikko Valtanen TuUL 140 135 140 145 O O XXX 11. Niklas Karlstedt TuUL 140 130 135 140 145 O O O XXX 13. Lauri Reini TuUL 135 130 135 140 O XO XXX
P15 Kuula Loppukilpailu
1. Joska Tommola LahdA 12,47 11,43 11,46 11,85 12,47 2. Erkki Ojala TampPy 11,52 11,10 11,34 11,21 11,52 3. Lauri Eerola LahdA 10,78 10,78 X 9,85 10,09 4. Deniz Unal HKV 10,68 10,68 9,77 9,89 10,26 5. Joni Takala LahdA 10,21 10,21 X 10,11 10,11 6. Joonatan Kiviö TuUL 9,13 8,41 8,71 9,07 9,13 7. Valtteri Lehtonen TuUL 8,90 8,68 8,77 8,73 8,90 8. Veikka Rajala TampPy 8,48 X 8,43 8,48 8,42 9. Erik Öberg HKV 8,04 X 7,89 7,95 8,04 10. Daniel Aaltonen HKV 7,81 7,56 7,81 7,79 7,60 11. Viljami Ikkala TuUL 6,83 X 5,86 6,83 6,55 12. Jaakko Juvonen TuUL 6,57 X 6,57 6,01 6,39
M17 300 m Loppukilpailu
1. Niklas Bryggare HKV 36,39 2. Mikko Tuominen LahdA 37,67 3. Samuel Vorselman HKV 37,87 4. Eetu Laaksonen HKV 39,05 5. Harald Spoof TuUL 39,52 6. Lauri Siltanen TuUL 39,64 7. Tommi Alatörmä TampPy 39,98 8. Tino Rantanen LahdA 40,74 9. Benjamin Heinonen TampPy 41,28 10. Tamrat Rastas TampPy 42,49 Juho Heikkinen TampPy DNS Leonard Quednau HKV DNS
Erä 1
1. Samuel Vorselman HKV 37,87 2. Harald Spoof TuUL 39,52 3. Tino Rantanen LahdA 40,74 4. Benjamin Heinonen TampPy 41,28 5. Tamrat Rastas TampPy 42,49 Juho Heikkinen TampPy DNS
Erä 2
1. Niklas Bryggare HKV 36,39 2. Mikko Tuominen LahdA 37,67 3. Eetu Laaksonen HKV 39,05 4. Lauri Siltanen TuUL 39,64 5. Tommi Alatörmä TampPy 39,98 Leonard Quednau HKV DNS
M17 60 m aj Loppukilpailu Tuuli: NWND
1. Dani Vakkilainen HKV 8,75 2. Tuomas Valle HKV 8,82 3. Tuomas Ropilo LahdA 9,00 4. Lauri Siltanen TuUL 9,39 5. Eetu Turakainen TuUL 10,08 6. Ville Waher TuUL 10,18 7. Tino Rantanen LahdA 10,60
M17 Seiväs Loppukilpailu
1. Tuomas Ropilo LahdA 390 340 350 360 370 380 390 400 O O XO XXO XO XO XXX 2. Eetu Turakainen TuUL 380 330 340 350 360 370 380 390 XO O O O O XXO XXX 3. Ville Waher TuUL 360 330 340 350 360 370 O O O XO XXX 4. Jaakko Kuismanen HKV 360 320 330 340 350 360 370 O O XO O XO XXX 5. Dani Vakkilainen HKV 300 250 260 270 280 290 300 310 XO O XO O XXO XO XX- 6. Leonard Quednau HKV 280 240 250 260 270 280 290 O O XO O O XXX 7. Miikka Metsäkangas LahdA 260 220 230 240 250 260 270 O O O XXO XXO XXX 8. Mika Huntington TampPy 230 200 220 230 240 O XXO O XXX Joona Lahtinen TampPy NH 240 XXX
M17 Kuula Loppukilpailu
1. Lauri Lindroos TuUL 13,71 13,38 13,53 X 13,71 2. Tuomas Valle HKV 13,16 13,16 X X 12,92 3. Frans Björkroth TuUL 12,39 X X 12,22 12,39 4. Veeti Vartiainen HKV 10,78 9,80 9,91 9,27 10,78 5. Leo Railevirta TampPy 10,73 10,39 10,09 10,25 10,73 6. Mikko Tuominen LahdA 10,25 10,25 X X X 7. Joni Heikkilä HKV 9,91 8,95 8,84 9,91 9,74 8. Benjamin Heinonen TampPy 9,60 8,96 9,26 9,60 X 9. Elmo Rantala HKV 9,38 X 9,38 9,04 8,41 10. Miikka Metsäkangas LahdA 5,45 5,22 5,45 X X
M19 200 m Loppukilpailu
1. Ville Aarnivala TampPy 22,10 2. Joel Lapinlampi TuUL 23,02 3. Samuel Rautapalo HKV 23,22 4. Jerri Råman HKV 23,24 5. Valtteri Toimela TampPy 23,37 6. Jimi Råman HKV 23,41 7. Leevi Lyytinen LahdA 24,10 8. Olli Hovi LahdA 24,68 9. Julian Rauhaniemi TuUL 25,09 10. Otto Lätti LahdA 25,61 Olli Majuri TampPy DNS
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Jimi Råman HKV 23,41 2. Leevi Lyytinen LahdA 24,10 3. Julian Rauhaniemi TuUL 25,09 4. Otto Lätti LahdA 25,61 Olli Majuri TampPy DNS
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Ville Aarnivala TampPy 22,10 2. Joel Lapinlampi TuUL 23,02 3. Samuel Rautapalo HKV 23,22 4. Jerri Råman HKV 23,24 5. Valtteri Toimela TampPy 23,37 6. Olli Hovi LahdA 24,68
M19 60 m aj Loppukilpailu Tuuli: NWND
1. Samuel Rautapalo HKV 8,03 2. Ville Aarnivala TampPy 8,12 3. Tuukka Heinonen HKV 8,67 4. Otto Rouhiainen TuUL 9,85 Ilkka Mattila HKV DNS Joel Lapinlampi TuUL DQ
M19 Korkeus Loppukilpailu
1. Kimmo Kilpi TampPy 180 170 175 180 183 O XO O XXX 2. Tuukka Heinonen HKV 175 150 155 160 165 170 175 O - O - XXO XO 3. Valtteri Toimela TampPy 175 170 175 180 O XXO XXX 4. Otto Rouhiainen TuUL 170 150 155 160 165 170 O XO XXO O XO 5. Julius Saarinen TampPy 155 140 150 155 160 O XXO XXO XXX 6. Valtteri Soilammi HKV 150 150 155 O XXX 7. Olli Hovi LahdA 120 120 O 7. Leevi Lyytinen LahdA 120 120 O
T9 60 m Loppukilpailu
1. Saana Talsta HKV 10,05 2. Elsa Karjalainen TuUL 10,07 3. Aino-Maria Ainasoja HKV 10,11 4. Felicia Ayelbassa TuUL 10,19 5. Minttu Laurila TuUL 10,27 6. Iida Kujanpää TampPy 10,38 7. Lilian Kiuru TampPy 10,57 8. Ella Haapasalo LahdA 10,57 9. Emilia Paatela HKV 10,60 10. Leah Mänttäri LahdA 10,70 11. Helmiina Saarikunnas LahdA 10,71 12. Unni Leinonen TampPy 10,92 13. Emmastina Pitkänen TampPy 10,97
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Saana Talsta HKV 10,05 2. Elsa Karjalainen TuUL 10,07 3. Emilia Paatela HKV 10,60 4. Leah Mänttäri LahdA 10,70 5. Unni Leinonen TampPy 10,92 6. Emmastina Pitkänen TampPy 10,97
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Aino-Maria Ainasoja HKV 10,11 2. Felicia Ayelbassa TuUL 10,19 3. Minttu Laurila TuUL 10,27 4. Iida Kujanpää TampPy 10,38 5. Lilian Kiuru TampPy 10,57 6. Ella Haapasalo LahdA 10,57 7. Helmiina Saarikunnas LahdA 10,71
T9 Pituus Loppukilpailu
1. Saana Talsta HKV 3,59 3,59 3,53 3,51 3,13
2. Elsa Karjalainen TuUL 3,44 3,44 3,16 3,28 3,10
3. Siiri Siirtola HKV 3,38 3,33 3,38 3,23 3,28
4. Aino-Maria Ainasoja HKV 3,37 3,35 3,25 3,25 3,37
5. Iida Kujanpää TampPy 3,25 3,08 3,10 3,13 3,25
6. Emilia Paatela HKV 3,24 3,21 3,00 2,88 3,24
7. Helmiina Saarikunnas LahdA 3,17 2,99 3,17 3,00 3,04
8. Minttu Laurila TuUL 3,08 3,08 2,99 3,07 3,03
9. Emmi Savenius TampPy 3,08 2,89 2,82 2,88 3,08
10. Tinja Pirttikoski TuUL 3,07 3,02 3,07 2,97 3,00
11. Felicia Ayelbassa TuUL 2,99 2,70 2,61 2,99 2,95
12. Ella Haapasalo LahdA 2,90 2,87 2,83 2,90 2,73
13. Emmastina Pitkänen TampPy 2,84 2,84 2,81 2,79 2,81
14. Unni Leinonen TampPy 2,79 2,73 2,79 2,71 X
15. Isabella Aalto LahdA 2,76 X 2,76 2,74 2,61
T11 200 m Loppukilpailu
1. Saga Vanninen TampPy 29,96 2. Linda Leveelahti HKV 30,52 3. Elina Mettälä HKV 30,59 4. Vilma Itälinna TampPy 31,11 5. Pinja Naula TuUL 31,64 6. Siiri Kirkkola TuUL 32,35 7. Nea Savola LahdA 32,40 8. Veera Lehtinen LahdA 32,65 9. Tuuli Ingman TampPy 32,90 10. Minea Hölsö LahdA 33,05 11. Caro Sinisalo TuUL 33,25 12. Jade Nyman HKV 35,15 Ilona Ruohola TuUL DNS
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Siiri Kirkkola TuUL 32,35 2. Tuuli Ingman TampPy 32,90 3. Caro Sinisalo TuUL 33,25 4. Jade Nyman HKV 35,15
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Linda Leveelahti HKV 30,52 2. Pinja Naula TuUL 31,64 3. Nea Savola LahdA 32,40 4. Veera Lehtinen LahdA 32,65
Erä 3 Tuuli: NWND
1. Saga Vanninen TampPy 29,96 2. Elina Mettälä HKV 30,59 3. Vilma Itälinna TampPy 31,11 4. Minea Hölsö LahdA 33,05 Ilona Ruohola TuUL DNS
T11 1000 m Loppukilpailu 1. Krista Manninen TampPy 3.34,20 2. Elina Mettälä HKV 3.41,87 3. Sade Railevirta TampPy 3.46,28 4. Hertta Vihreälehto TampPy 3.46,46 5. Sanni Markkanen HKV 3.48,07 6. Maria Kekkonen TuUL 3.51,21 7. Vilma Väliharju TampPy 3.51,88 8. Viivi Huovinen LahdA 3.54,54 9. Alina Loikas TuUL 3.59,64 10. Nea Savola LahdA 4.00,02 11. Venla Läderberg LahdA 4.00,35 12. Elsa Sulkinoja LahdA 4.07,98 13. Pauliina Kallio HKV 4.12,88 14. Petra Ojanen TuUL 4.12,92 15. Mona Korelin HKV 4.15,50 16. Nanna Elomaa TuUL 4.17,81 Ilona Ruohola TuUL DNS
T11 Kuula Loppukilpailu
1. Juulia Inkinen LahdA 8,48 8,41 8,29 7,56 8,48 2. Pinja Naula TuUL 8,08 7,38 7,73 8,08 7,92 3. Sade Railevirta TampPy 7,70 7,70 X 7,56 6,92 4. Vilma Väliharju TampPy 7,09 6,59 6,44 6,33 7,09 5. Saga Vanninen TampPy 6,92 6,65 6,68 6,92 6,04 6. Viivi Lundberg TampPy 6,55 6,55 6,52 6,11 6,52 7. Minea Hölsö LahdA 6,49 6,22 6,49 6,24 5,36 8. Nikita Kumpulainen HKV 5,92 5,92 5,40 5,75 5,76 9. Petra Ojanen TuUL 5,78 4,75 5,78 5,31 5,38 10. Ilona Saarikunnas LahdA 5,77 5,62 5,77 5,39 5,29 11. Daniella Majevskaja TuUL 5,69 5,69 5,66 5,31 5,69 12. Caro Sinisalo TuUL 5,47 5,11 5,47 5,30 5,12 13. Juulia Kujala HKV 5,34 5,34 4,91 4,68 4,35 14. Ada Gråsten HKV 5,06 4,70 4,87 4,82 5,06
T13 200 m Loppukilpailu
1. Pinja Heinonen TampPy 27,40 2. Iida Koivisto TampPy 29,91 3. Hanna Lammassaari LahdA 30,01 4. Taika Pihlaja HKV 30,39 5. Ethel Silla TampPy 30,39 6. Riina Mantila LahdA 30,40 7. Michaela Hautala HKV 31,02 8. Kaisa Pousi TampPy 31,14 9. Meeri Mattila TuUL 31,32 10. Annabel Paussu HKV 31,38 11. Kaisa Koskinen LahdA 31,77 12. Vilma Virtanen TuUL 32,38 13. Valentina Eskelinen TuUL 32,43
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Ethel Silla TampPy 30,39 2. Kaisa Koskinen LahdA 31,77 3. Vilma Virtanen TuUL 32,38 4. Valentina Eskelinen TuUL 32,43
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Iida Koivisto TampPy 29,91 2. Riina Mantila LahdA 30,40 3. Kaisa Pousi TampPy 31,14 4. Annabel Paussu HKV 31,38
Erä 3 Tuuli: NWND
1. Pinja Heinonen TampPy 27,40 2. Hanna Lammassaari LahdA 30,01 3. Taika Pihlaja HKV 30,39 4. Michaela Hautala HKV 31,02 5. Meeri Mattila TuUL 31,32
T13 60 m aj Loppukilpailu
1. Roosa Kinnunen LahdA 10,34 2. Oona Huura TampPy 10,41 3. Venla Väliharju TampPy 10,43 4. Pinja Heinonen TampPy 10,58 5. Hanna Peltola TampPy 10,63 6. Hanna Lammassaari LahdA 10,80 7. Anni Sinelampi LahdA 10,95 8. Peppi Siirtola HKV 11,26 9. Annabel Paussu HKV 11,30 10. Aino Honkanen TuUL 12,29 11. Ida Tolonen TuUL 12,75 12. Taika Pihlaja HKV 27,40
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Oona Huura TampPy 10,41 2. Venla Väliharju TampPy 10,43 3. Hanna Lammassaari LahdA 10,80 4. Anni Sinelampi LahdA 10,95 5. Peppi Siirtola HKV 11,26 6. Aino Honkanen TuUL 12,29 7. Ida Tolonen TuUL 12,75
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Roosa Kinnunen LahdA 10,34 2. Pinja Heinonen TampPy 10,58 3. Hanna Peltola TampPy 10,63 4. Annabel Paussu HKV 11,30 5. Taika Pihlaja HKV 27,40
T13 Korkeus Loppukilpailu
1. Roosa Kinnunen LahdA 143 130 133 136 139 141 143 150 O O O O O O XXX 2. Oona Huura TampPy 141 125 130 133 136 139 141 143 O O O XO XXO XXO XXX 3. Anni Sinelampi LahdA 136 120 125 130 133 136 139 O O O O XO XXX 4. Venla Väliharju TampPy 136 115 120 125 130 133 136 139 O O O O XO XXO XXX 5. Julia Pihkanen TampPy 133 120 125 130 133 136 O O XO XXO XXX 6. Taimi Huotilainen HKV 130 120 125 130 133 O O O XXX 6. Veera Kakko TuUL 130 110 115 120 125 130 133 O O O O O XXX 8. Anna Mykkänen HKV 125 115 120 125 130 O O O XXX 8. Jenny Sario HKV 125 110 115 120 125 130 O O O O XXX 8. Kaisa Pousi TampPy 125 115 120 125 130 O O O XXX 11. Anniina Grönroos TuUL 120 105 110 115 120 125 O XO O O XXX 11. Vilma Virtanen TuUL 120 105 110 115 120 125 O XO O O XXX 11. Aino Ahtola HKV 120 105 110 115 120 125 O O XO O XXX 14. Janette Lonkainen TuUL 110 105 110 115 O XXO XXX Jemina Ollikka LahdA DNS
Peppi Siirtola HKV DNS
Aino Honkanen TuUL DNS
T15 200 m Loppukilpailu
1. Tiia Tammisalo TampPy 25,83 2. Maija Lehti TuUL 27,18 3. Satu-Maaria Pentinlehto TampPy 27,22 4. Annika Virtanen HKV 27,30 5. Olivia Ben Khalifa TampPy 27,67 6. Sofie Roos HKV 28,36 7. Heidi Merisalo LahdA 28,39 8. Elli Häikiö HKV 28,56 9. Enni Harittu TuUL 28,59 10. Kia Kemppainen LahdA 28,68 Nea Vahanne TuUL DNS Jenny Norkonvuo TuUL DNS
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Satu-Maaria Pentinlehto TampPy 27,22 2. Heidi Merisalo LahdA 28,39 3. Elli Häikiö HKV 28,56 4. Enni Harittu TuUL 28,59 Nea Vahanne TuUL DNS Jenny Norkonvuo TuUL DNS
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Tiia Tammisalo TampPy 25,83 2. Maija Lehti TuUL 27,18 3. Annika Virtanen HKV 27,30 4. Olivia Ben Khalifa TampPy 27,67 5. Sofie Roos HKV 28,36 6. Kia Kemppainen LahdA 28,68
T15 800 m Loppukilpailu 1. Marleena Tulkki HKV 2.26,99 2. Sunna Penttinen TuUL 2.28,10 3. Silja Rönkä LahdA 2.28,99 4. Kiia Keinonen TampPy 2.29,26 5. Jemina Forss TampPy 2.29,46 6. Aino Kuljukka LahdA 2.31,91 7. Mari Pylkkänen TuUL 2.34,88 8. Laura Haara LahdA 2.36,06 9. Heini Kunnas TuUL 2.37,52 10. Elli Häikiö HKV 2.37,67 11. Nelly Kuivalahti TampPy 2.40,42 12. Sofie Roos HKV 2.43,13 13. Maria Bergman HKV 2.44,99 Jemina Salo TuUL DNS
T15 Korkeus Loppukilpailu
1. Jemina Kousa LahdA 163 140 145 148 151 154 157 160 163 165 O O O O O XO - O XXX 2. Frida Hämäläinen TampPy 154 135 140 145 148 151 154 157 O O XO O XO O XXX 3. Viola Rauhamaa LahdA 154 140 145 148 151 154 157 O O O O XO XXX 4. Inka Laakso HKV 148 135 140 145 148 151 O O O XO XXX 5. Tara Vaittinen LahdA 145 130 135 140 145 148 O O O O XXX 6. Aino Sikkinen TampPy 145 120 125 130 135 140 145 148 O O O O XO O XXX 7. Essi Davies HKV 145 125 130 135 140 145 148 O O O O XXO XXX 8. Ilona Luoma TampPy 140 120 125 130 135 140 145 O O O O O XXX 9. Alisa Aalto TampPy 135 120 125 130 135 140 O O O O XXX 10. Marleena Tulkki HKV 135 125 130 135 140 O O XO XXX 10. Enni Harittu TuUL 135 130 135 140 O XO XXX 12. Laura Sipiläinen HKV 135 120 125 130 135 140 O O O XXO XXX 13. Anni Hongisto TuUL 130 130 135 XO XXX 14. Maria Ervast TuUL 120 115 120 125 O XO XXX
T15 Kuula Loppukilpailu
1. Tara Vaittinen LahdA 11,60 11,41 11,37 10,64 11,60 2. Rebekka Liski TuUL 10,18 9,77 10,18 9,54 9,80 3. Amanda Saari TampPy 9,92 9,00 9,59 9,03 9,92 4. Nea Seppälä TampPy 9,81 9,81 X 9,44 9,66 5. Olivia Saarinen TampPy 9,70 8,78 9,70 9,22 9,44 6. Maija Lehti TuUL 9,24 8,86 8,72 9,20 9,24 7. Essi Davies HKV 8,85 X 8,85 X X 8. Annika Valle HKV 8,83 8,04 8,15 8,22 8,83 9. Maria Lahdensuo TampPy 8,67 X 8,67 X X 10. Anni Hongisto TuUL 8,43 8,43 X - X 11. Iida Pulkkanen LahdA 8,26 8,22 8,05 7,94 8,26 12. Aino Keränen TuUL 7,73 7,73 7,71 7,55 7,30 13. Ada Outinen HKV 7,43 X 7,43 7,34 7,20 14. Inka Laakso HKV 7,04 6,93 6,40 7,04 6,59
N17 300 m Loppukilpailu
1. Maiju Niemelä TuUL 41,21 2. Laura Nakolinna TuUL 42,07 3. Charlotta Bützow HKV 44,19 4. Heidi Parikka HKV 45,48 5. Anniina Ruhberg LahdA 45,80 6. Vilma Juurinen TampPy 46,21 7. Neea Zins TampPy 46,44 8. Senni Nieminen TampPy 47,38 9. Linnea Taipale LahdA 47,86 Emmi Keinänen HKV DNS
Erä 1
1. Charlotta Bützow HKV 44,19 2. Heidi Parikka HKV 45,48 3. Neea Zins TampPy 46,44 4. Senni Nieminen TampPy 47,38 5. Linnea Taipale LahdA 47,86
Erä 2
1. Maiju Niemelä TuUL 41,21 2. Laura Nakolinna TuUL 42,07 3. Anniina Ruhberg LahdA 45,80 4. Vilma Juurinen TampPy 46,21 Emmi Keinänen HKV DNS
N17 60 m aj Loppukilpailu
1. Laura Rantanen TuUL 9,36 2. Julia Enarvi TampPy 9,39 3. Maiju Niemelä TuUL 9,39 4. Anni Siirtola HKV 9,76 5. Neea Zins TampPy 10,63 6. Veronica Rohula TampPy 10,67 7. Linnea Lindholm LahdA 11,02 8. Laura Nieminen LahdA 11,38 9. Kira Kruuti HKV 20,87
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Laura Rantanen TuUL 9,36 2. Julia Enarvi TampPy 9,39 3. Veronica Rohula TampPy 10,67 4. Kira Kruuti HKV 20,87
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Maiju Niemelä TuUL 9,39 2. Anni Siirtola HKV 9,76 3. Neea Zins TampPy 10,63 4. Linnea Lindholm LahdA 11,02 5. Laura Nieminen LahdA 11,38
N17 Seiväs Loppukilpailu
1. Saara Halme HKV 320 280 290 300 310 320 330 O O O XXO XXO XXX 2. Anni Eskelinen LahdA 290 250 260 270 280 290 300 O O O XXO O XXX 3. Maria Huntington TampPy 280 260 270 280 290 300 O - O - XXX 4. Henna Salonen TampPy 260 230 240 250 260 270 O O O XO XXX 5. Ella Pekola TampPy 260 230 240 250 260 270 O XXO XXO XXO XXX 6. Helmi Huotilainen HKV 250 220 230 240 250 260 O O O XXO XXX Kilpailun ulkopuolella Katja Ala-Hakuni TampPy 310 280 290 300 310 320 O - XO XO XXX
N17 Kuula Loppukilpailu
1. Maria Huntington TampPy 11,17 10,81 11,03 X 11,17 2. Julia Enarvi TampPy 10,86 10,86 X 10,46 10,59 3. Nora Rantanen TuUL 9,61 9,28 8,87 9,03 9,61 4. Emmi Järvelä LahdA 9,53 8,92 9,17 9,53 X 5. Anni Eskelinen LahdA 9,14 8,27 9,14 8,31 8,39 6. Emmi Keinänen HKV 8,89 8,89 7,86 8,51 8,82 7. Heidi Parikka HKV 8,53 8,53 8,36 7,85 7,34 8. Linnea Lindholm LahdA 8,48 8,48 8,36 8,34 X 9. Laura Rantanen TuUL 8,43 8,21 7,52 8,26 8,43 10. Anastasha Kuzmina HKV 7,93 7,93 5,51 X 6,99
N19 200 m Loppukilpailu
1. Eliisa Räsänen TampPy 25,73 2. Sara Jokinen TampPy 25,79 3. Neea Honkala LahdA 26,19 4. Kamilla Nurminen HKV 26,28 5. Titta Mehtänen TampPy 27,53 6. Lotta Vento TuUL 27,96 7. Wilma Grönroos TuUL 28,39 8. Pinja Tykkyläinen LahdA 29,45 9. Jandeh Jallow HKV 48,52 Beda Eronen HKV DNS Elise Sivonen LahdA DNS Kilpailun ulkopuolella Jenni Peräinen TampPy 28,18 Jutta Kuusela TampPy 27,67
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Wilma Grönroos TuUL 28,39 2. Pinja Tykkyläinen LahdA 29,45 Elise Sivonen LahdA DNS
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Titta Mehtänen TampPy 27,53 2. Lotta Vento TuUL 27,96 Kilpailun ulkopuolella Jenni Peräinen TampPy 28,18 Jutta Kuusela TampPy 27,67
Erä 3 Tuuli: NWND
1. Eliisa Räsänen TampPy 25,73 2. Sara Jokinen TampPy 25,79 3. Neea Honkala LahdA 26,19 4. Kamilla Nurminen HKV 26,28 5. Jandeh Jallow HKV 48,52 Beda Eronen HKV DNS
N19 60 m aj Loppukilpailu Tuuli: NWND
1. Reetta Hurske TampPy 8,69 2. Janette Rinne HKV 9,40 3. Emmi Stucki LahdA 9,41 4. Karoliina Salminen TampPy 9,57 5. Helen Urho TuUL 10,12 6. Wilma Grönroos TuUL 11,25 Jandeh Jallow HKV DQ
N19 Korkeus Loppukilpailu
1. Heta Tuuri LahdA 175 161 164 170 175 180 O O O XXO XXX 2. Gabriela Kosonen TampPy 161 158 161 164 O XO XXX 3. Alisa Mäkinen HKV 158 150 155 158 161 O O O XXX 4. Emmi Stucki LahdA 155 140 145 150 155 158 O - XO XO XXX 5. Lotta Vento TuUL 155 135 140 145 150 155 158 O O O XXO XO XXX 6. Sanna Pihkala TampPy 145 135 140 145 150 XO O XO XXX 7. Janette Rinne HKV 145 130 135 140 145 150 O O O XXO XXX 8. Helen Urho TuUL 115 110 115 O O
T/P 9-19 24 x 60 m Loppukilpailu 1. Tampereen Pyrintö 1 3.24,25 Lilian Kiuru Konsta Tynkkynen Iida Kujanpää Antti Sainio Saga Vanninen Jaakko Linnus Venny Lundberg Jere Haapalainen Pinja Heinonen Saku Laine Ethel Silla Ville Eikkula Olivia Ben Khalifa Lauri Savolainen Tiia Tammisalo Riku Ahvenniemi Julia Enarvi Benjamin Heinonen Maria Huntington Tommi Alatörmä Eliisa Räsänen Valtteri Toimela Reetta Hurske Ville Aarnivala
2. Helsingin Kisa-Veikot 1 3.24,39 Saana Talsta Viljami Heinonen Emilia Paatela Matias Mettälä Ada Gråsten Aapo Nikkola Linda Leveelahti Joel Heinonen Jenny Sario Pyry Anttila Taimi Huotilainen Lassi Kaukonen Annika Virtanen Tommi Mäkinen Veera Miettinen Deniz Unal Heidi Parikka Elmo Rantala Kira Kruuti Tuomas Valle Janette Rinne Jimi Råman Kamilla Nurminen Jerri Råman
3. Turun Urheiluliitto 1 3.29,13 Elsa Karjalainen Eero Honkanen Minttu Laurila Ilkka Kero Pinja Naula Eemeli Piironen Siiri Kirkkola Vilho Ahtinen Ida Tolonen Jeremi Siimes Meeri Mattila Elias Saru Maija Lehti Akseli Sautila Malin Eriksson Mikko Valtanen Maiju Niemelä Harald Spoof Laura Rantanen Lauri Siltanen Lotta Vento Julian Rauhaniemi Wilma Grönroos Joel Lapinlampi
4. Lahden Ahkera 1 3.29,18 Helmiina Saarikunnas Akseli Helminen Ella Haapasalo Thomas Matsi Veera Lehtinen Elias Utriainen Nea Savola Eelis Snåre Riina Mantila Karim Echahid Roosa Kinnunen Arttu Sandberg Ilona Kekkonen Joni Takala Roosa Villanen Joska Tommola Laura Nieminen Tino Rantanen Linnea Lindholm Mikko Tuominen Emmi Stucki Leevi Lyytinen Neea Honkala Olli Hovi