Vuoden 2013 seurapalkinnot

Suunnistusjaoston vuotuinen palkintojenjakotilaisuus ja vuosikokous pidettiin 6.2. UKK-instituutilla.

Tapahtuman aluksi Asko Brax tarjosi kakkukahvit H80-sarjaan siirtymisen kunniaksi.

IMG_1772
Asko ja Leena Brax

Jaoston vuosikokouksessa hyväksyttiin kuluvan vuoden toimintasuunnitelma ja talousarvio. Uusiksi jäseniksi jaoston johtokuntaan valittiin Tiina Jussila, Ulla Pietilä ja Tuija Schmidt.

Lisää kuvia on Kuvagalleriassa.

VUODEN 2013 PALKITUT

  • Oravatulokas: Ilona Tikkakoski
  • Oravapolun tsemppipalkinto: Kompassikoulu -04: Liisa Matinheikki, Aapo Liponkoski Kompassikoulu -03: Vilma Pesu, Otso Tukiainen, Jyry Tukiainen Taitokoulu: Tommi Viilo, Vilma Vuorisalmi
  • Oravaohjaaja: Metsäkoulu: Jukka Niskala Karttakoulu: Teija Liponkoski Kompassikoulu: Minna Valio Taitokoulu: Sami Tuominen
  • Oravapolun D16 kannustepokaali: Anni Haanpää
  • Oravapolun H16 kannustepokaali: Teemu Eerola
  • Aktiivisin juniori: Miikka Korhonen
  • Vuoden talkooaktiivi: Keijo Viilo ja Mauri Laasonen
  • Vuoden Kuusenvetäjä: Ari Virekunnas
  • Paras ikämies: Ari Anjala
  • Paras ikänainen: Mervi Pesu
  • Vuoden Valmentaja: Jouni Mähönen
IMG_1778
Takarivi: Jukka Niskala, Teija Liponkoski, Ari Virekunnas, Riikka Eerola, Keijo Viilo.
Eturivi: Ilona Tikkakoski, Aapo Liponkoski Liisa Matinheikki, Tommi Viilo, Salla Valio, Anni Haanpää, Miikka Korhonen

KIERTOPALKINNOT:

  • Oravapolun pieni kannustepokaali: Juha Lilja
  • Oravapolun suuri kannustepokaali Nuorille: Anton Kuukka
  • Uhve-peikko edustusryhmäläiselle: Aleksi Niemi
  • Nuorten ryhmän Rastirölli: Mika Vuorela
  • Paras tyttöorava: Lotta Eerola
  • Paras poikaorava: Olli Mustajoki
  • Paras tyttöjuniori: Emmi Mähönen
  • Paras poikajuniori: Aleksi Niemi
  • Vuoden juniorivalmentaja: Jaakko Paasi
  • Vuoden Iltarastiratamestari: Pentti Koivisto
  • Paras hiihtosuunnistaja: Jussi-Elmeri Halme
  • Paras pyöräsuunnistaja: Jaakko Jutila
  • Paras suunnistaja: 3 pistettä: Venla Niemi 2 pistettä: Anni-Maija Fincke 1 piste: Severi Kymäläinen
  • Vuoden viestisuoritus: 3 pistettä: MM-hopeaviesti Venla Niemi ja Anni-Maija Fincke 2 pistettä: SM-viestipäivä: 4 voittoa ja 1 hopea! ja vielä äitien ja tyttärien SM-voitot 1 piste: Ungdomens Tiomila H18 2. sija ja D18 3. sija
  • Jorma Syrjäsen maaottelulautanen: Aleksi Niemi
  • Vuoden aikuispistehai: Anni-Maija Fincke
  • Vuoden junioripistehai: Anton Kuukka
  • Paras Halokeenin juttu – Hirvi kiertää: Elias Kuukka
  • Jounin symppispokaali: Sanni Kymäläinen
  • Lammikon Läiskäys: Teemu Eerola
  • ”Puhalletaan yhteen hiileen”: Mikko Eskola
  • Edustusryhmän antama kannustuspalkinto: Jouni Mähönen
  • H21 seuran mestari: Henri Kontoniemi
  • D21 Seuran mestari: Sonja Kyrölä
  • Puheenjohtajan puulätkät: Kaj Andresen, Esa Kuukka, Kari Jussila, Matti Järvinen, Katri Lilja, Maarit Nieminen, Riikka Eerola

Seurapalkinnot 1991-

IMG_1783
Takarivi: Anton Kuukka, Jaakko Niemi, Mika Vuorela, Jaakko Paasi, Pentti Koivisto, Jaakko Jutila, Elias Kuukka, Mikko Eskola.
Eturivi: Jukka Kyrölä, Lotta Eerola, Olli Mustajoki, Tuire Niemi
IMG_1791
Riikka Eerola, Kaj Andresen, Esa Kuukka, Emma Jussila, Katri Lilja, Maarit Nieminen, Juha Laakkonen

SEURAN MESTARIT 2013

D3RRS Enni Laine, D4RRS Erika Nummela, D5RRS Meeri Aho, D6RRS Ella Mähönen, D7RRS Veera Märkälä, D7RR Pinja Niskala, D8RRS Emilia Sieranta, D8RR Kaisa Takala , D9-10RRS Vilma Pesu, D9RR Salla Valio, D10RR Ilona Tikkakoski, D10 Silja Yli-Hietanen, D11TR Outi Savisaari, D11 Vilma Vuorisalmi, D12 Ida Jussila, D13 Kaisa Haanpää, D14 Kiia Roininen, D16 Anni Haanpää, D18 Salla Saarijärvi, D20 Emmi Mähönen, D21 Sonja Kyrölä, D21C Marianne Eskola, D35 Kristiina Niskala, D40 Heidi Haapasalo, D45 Pirita Salomaa, D50 Päivi Virekunnas, D55 Tuire Niemi, D60 Jaana Juntunen, D75 Leena Brax

H3RRS Roope Itävuo, H4RRS Eelis Paju, H5RRS Vilho Paju, H6RRS Akseli Huhtala, H7RRS Oskari Sarajärvi, H8RRS Verneri Vaasvainio, H8RR Sami Saarikko, H9 Aaro Koskinen, H9RR Aapo Mustajoki, H9-10RRS Felix Clarkeburn, H10RR Heikki Takala, H10 Matias Mäenpää, H11 Juho Nieminen, H11-12TR Aleksi Lahtinen, H12 Jaakko Takala, H13 Leevi Keronen, H14 Miska Saarnijoki, H16 Vili Mustonen, H20 Jussi Halme, H21 Henri Kontoniemi, H21C Kimmo Vesterinen, H35 Tommi Koskinen, H40 Pasi Reunanen, H45 Mika Vuorela, H50 Jukka Kallio, H55 Keijo Viilo, H60 Jukka Kyrölä, H65 Heikki Niemi, H75 Asko Brax

Seuranmestaruuskisojen 18.6.2013 tulokset

IMG_1793
Takarivi: Ida Jussila, Kaisa Haanpää, Anni Haanpää, Kristiina Niskala, Tuire Niemi, Jaana Juntunen, Leena Brax
Eturivi: Enni Laine, Meeri Aho, Veera Märkälä, Pinja Niskala, Kaisa Takala, Emilia Sieranta, Salla Valio, Ilona Tikkakoski, Outi Savisaari
IMG_1794
Takarivi: Miska Saarnijoki, Vili Mustonen, Tommi Koskinen, Pasi Reunanen, Mika Vuorela, Jukka Kallio, Jukka Kyrölä, Keijo Viilo, Heikki Niemi, Asko Brax.
Eturivi: Oskari Sarajärvi, Sami Saarikko, Aaro Koskinen, Olli Mustajoki (Aapon sijaisena), Heikki Takala, Matias Mäenpää, Aleksi Lahtinen, Jaakko Takala.
IMG_1768
Pokaalit, kiertopalkinnot ja puulätkät

Leave a Comment