Seurapalkintojen jako ja jaoston vuosikokous

Suunnistusjaoston vuotuinen palkitsemistilaisuus ja jaoston vuosikokous pidettiin 8.12. UKK-instituutilla.

Vuosikokouksessa päätettiin vuoden 2015 toimintasuunnitelmasta ja talousarviosta. Johtokunnan puheenjohtajaksi valittiin Juha Laakkkonen ja muiksi jäseniksi Mikko Eskola, Kari Jussila, Tiina Jussila, Ulla Pietilä, Saana Vahvelainen, Ari Virekunnas ja Maija Yli-Hietanen.

Ennen vuosikokousta palkittiin seuran suunnistusmestarit ja eri tavoin kilpailullisesti tai seuratoiminnassa ansioituneet:

Kuvia klikkaamalla näet ne isompana

VUODEN 2014 PALKITUT

Vuonna 2014 seurapalkinnon saaneet.
Vuonna 2014 seurapalkinnon saaneet.
  • Oravatulokas: Salla Mustonen
  • Oravapolun tsemppipalkinto: Kompassikoulu -05: Siiri Alakoski, Aaro Lahikainen; Kompassikoulu -04: Saana Nieminen, Ville Väliharju; Taitokoulu: Villa Mustajoki, Juho Nieminen
  • Oravaohjaaja: Metsäkoulu: Erno Paju, Karttakoulu: Sami Liponkoski, Kompassikoulu: Pirita Salomaa, Taitokoulu: Tapio Mäenpää
  • Oravapolun D16 kannustepokaali: Salla Pitkänen
  • Oravapolun H16 kannustepokaali: Juha Lilja
  • Aktiivisin juniori: Ossi Järvinen
  • Vuoden talkooaktiivi: Sami Mustajoki
  • Vuoden Kuusenvetäjä: Kalle Koivisto
  • Paras ikämies: Asko Brax
  • Paras ikänainen: Annika Viilo
  • Vuoden valmentaja: Riikka Eerola

KIERTOPALKINNOT

Vuonna 2014 kiertopalkinnon saaneet.
Vuonna 2014 kiertopalkinnon saaneet.
Puheenjohtajan puulätkä annettiin SM-mitaleita voittaneille ikähenkilöille.
Puheenjohtajan puulätkä annettiin SM-mitaleita voittaneille ikähenkilöille.
  • Oravapolun pieni kannustepokaali nuorille: Ida Jussila
  • Suuri kannustepokaali nuorille: Konsta Puranen
  • Uhve-peikko edustusryhmäläisille: Sanni Kymäläinen
  • Nuorten ryhmän Rastirölli: Ulla Pietilä
  • Paras tyttöorava: Sara Kurth
  • Paras poikaorava: Mikko Eerola
  • Paras tyttöjuniori: Anni Haanpää
  • Paras poikajuniori: Aleksi Niemi
  • Vuoden juniorivalmentaja: Annika Viilo
  • Vuoden Iltarastien ratamestari: Sami Mustajoki
  • Paras pyöräsuunnistaja: Saara Yli-Hietanen
  • Paras suunnistaja: 3 pistettä: Saila Kinni, 2 pistettä: Venla Niemi, 1 piste: Severi Kymäläinen
  • Vuoden viestisuoritus: 3 pistettä: Venlojen viestin 2. sija, 2 pistettä: Nuorten Jukolan voitto, 1 piste: H20 Suomen mestaruus
  • Jorma Syrjäsen maaottelulautanen: Teemu Eerola
  • Vuoden pistehai: Saila Kinni
  • Vuoden pistehai junioreissa: Anton Kuukka
  • Paras Halokeenin juttu: Hirvi kiertää: Ellu Munukksa
  • Jounin Symppispokaali: Konsta Puranen
  • Lammikon Läiskäys: Lotta Eerola
  • Puhalletaan yhteen hiileen: Maija Yli-Hietanen
  • Edustusryhmän antama kannustuspalkinto: Saana Vahvelainen
  • H21 seuran mestari: Lauri Kahila
  • D21 seuran mestari: Saila Kinni
  • Puheenjohtajan puulätkät: R2 SM-kisoissa mitaleja saaneet: Ari Anjala, Asko Brax, Leena Brax, Heidi Haapasalo, Kirsi Laasonen, Jarkko Laine, Hilkka Lankia, Janne Märkälä, Annika Viilo

Palkintojen perusteet ja aikaisemmat palkintojen saajat löytyvät omalta sivultaan.

SEURAN SUUNNISTUSMESTARIT 2014

Seuranmestaruuskisan tulokset

Seuran naismestarit vuonna 2014.
Seuran naismestarit vuonna 2014.
  • D2RRS Vilma Juntunen, D5RRS Venla Huovinen, D6RRS Lotta Pesu, D7RRS Ella Mähönen, D8RR Pinja Niskala, D9RR Kaisa Takala, D10RR Liisa Matinheikki, D11 Silja Yli-Hietanen, D12 Outi Savisaari, D13 Ida Jussila, D14 Kaisa Haanpää, D16 Salla Pitkänen, D18 Jutta Jussila, D21 Saila Kinni, D35 Katriina Nummela, D40 Riitta Mähönen, D45 Minna-Liisa Mankkinen, D50 Anneli Hautaniemi, D60 Tuire Niemi, D65 Hilkka Lankia, D75 Leena Brax

 

Seuran miesmestarit vuonna 2014.
Seuran miesmestarit vuonna 2014.
  • H2RRS Emil Paju, H3RRS Ilmari Verho, H4RRS Rasmus Samposalo, H5RRS Eelis Paju, H6RRS Vilho Paju, H7RRS Akseli Huhtala, H8RR Onni Liponkoski, H8RRS Samuel Nummela, H9RR Aaro Lahikainen, H10RR Ville Väliharju, H11TR Miika Suuriniemi, H11 Matias Mäenpää, H12 Olli Mustajoki, H13 Antti Rissanen, H14 Ossi Mustonen, H16 Konsta Pitkänen, H18 Anton Kuukka, H20 Jussi-Elmeri Halme, H21 Lauri Kahila, H21C Janne Tani, H40 Pasi Reunanen, H45 Severi Eerola, H50 Mauri Laasonen, H55 Ari Anjala, H60 Arto Kiiskinen, H65 Matti Haarajoki, H70 Jaska Åkerlind, H80 Asko Brax

Leave a Comment