Syksyn leireillä hurja suosio – ennätysporukalla Leville!

Järjestämme koko Hiihtojaostolle kaksi leiriä syksyn aikana: viikonloppuleiri Jämillä marraskuussa ja lumileiri joulukuussa Levillä. Ilmoittautumiset on nyt vastaanotettu, peruutuspaikkoja voi tiedustella

13.-14.11. viikonloppuleiri Jämillä kaikille jaoston hiihtäjille. Mukaan lähtee 25 leiriläistä! Myös vanhemmat tarpeen mukaan tervetulleita mukaan. Valmennusryhmät aloittavat leirin jo perjantaina, mutta kaikille yhteinen aloitus on lauantaina aamulla. Majoitus Reima Country 2-3 hengen huoneistoissa, hiihtoharjoitukset Jämin hiihtotunnelissa ja ruokailut Jämin Lomahotellin ravintolassa. Leiri päättyy sunnuntaina lounaan jälkeen. Matkat omatoimisesti, kimppakyytejä toivotaan. Vanhemmat omakustannushinnalla, joka on la-su majoittuvilta noin 100e sis. majoitus, ruokailut + hiihdot. Urheilijoiden osalta omavastuu noin 70%, loput seuran tukena.

4.-11.12. ensilumen hiihtoleiri Levillä, avoin kaikille. Mukaan lähtee yli 30 leiriläistä. Majoitus pääosin Levin Alppitaloilla. Ruokailut osittain valmiina pöytään, osittain omatoimisesti kokaten. Matkat omalla kustannuksella – nopeimmat ilmoittautujat ehtivät mukaan junalippujen yhteishankintaan (kysy erikseen!), oletus matkustus siis yöjunalla Tre-Kolari/Rovaniemi-Tre, ja bussikyydillä loppumatka Leville. Leirin kustannus (majoitus & ruokailut) noin 300e per nuppi, josta seuran tuen jälkeen jää urheilijoille omavastuuksi noin 200e.

Ilmoittautumiset Pasi Rajalalle (pasi.rajala[at]nokia.com, 040 545 8051)