TJIG 2024 – Aikataulu

TJIG 2024 Lajiohjelma ja ilmoittautuminen Aikataulu Ruokailu ja majoitus Ohjeita kilpailijoille TJIG ennätykset

Alustava aikataulu

ALUSTAVA AIKATAULU 8.2.2024
Lopullinen aikataulu julkaistaan 5.3.2024. Suuretkin muutokset ovat mahdollisia.
PERJANTAI 8.3.2024
17:40 M-17 Seiväshyppy
N-17 60m aitajuoksu alkuerät
17:55 M-17 60m aitajuoksu alkuerät
18:00 T-15 Keihäs
N17 Pituus
18:20 N-17 800m
18:30 M-17 800m
18:40 M-17 60m alkuerät
19:00 N-17 60m alkuerät
19:20 N-17 Seiväshyppy
19:25 N-17 Kuula *
19:40 M-17 300m
19:45 P-15 Keihäs
20:00 M-17 Pituus
20:00 N-17 300m
20:30 N-17 60 m finaali
20:40 M-17 60 m finaali
20:50 N-17 60m aitajuoksu finaali
21:00 M-17 60m aitajuoksu finaali
LAUANTAI 9.3.2024
09.45 T-15 pituushyppy, vauhti kaarteesta
T-12 60m alkuerät / etusuora
P-10 60m alkuerät / takasuora
P-11 korkeushyppy / B paikka
P-12 pituushyppy / B-halli
T-10 kiekonheitto
P-13 kuulantyöntö / A paikka
09.50 P-15 korkeushyppy / A paikka
10.20 T-11 60m alkuerät / takasuora
10.30 T-13 60m alkuerät / etusuora
11.10 P-10 kuulantyöntö / B paikka
T-10 60m alkuerät / takasuora
11.25 T-11 pituushyppy / B-halli
P-13 keihäänheitto
11.30 T-14 60m alkuerät / etusuora
P-15 kuulantyöntö / A paikka
11.50 P-12 60m alkuerät / takasuora
12.00 T-12 korkeushyppy / A paikka
12.15 P-14 60m alkuerät / etusuora
12.20 P-11 60m alkuerät / takasuora
12.35 T-14 pituushyppy / A paikka
12.40 T-13 kuulantyöntö / B paikka
P-15 60m alkuerät / etusuora
12.50 P-13 60m alkuerät / takasuora
P-14 kuulantyöntö / A paikka
12.55 P-12 keihäänheitto
13.05 T-15 60m alkuerät / etusuora
13.55 T-10 60m B-finaali
13.57 T-10 60m A-finaali
14.00 P-10 60m B-finaali
14.02 P-10 60m A-finaali
14.05 T-11 60m B-finaali
14.07 T-11 60m A-finaali
14.10 P-11 60m B-finaali
14.12 P-11 60m A-finaali
14.15 P-10 pituushyppy / B-halli
T-10 kuulantyöntö / A paikka
14.20 T-12 60m B-finaali
14.22 T-12 60m A-finaali
14.25 P-14 korkeushyppy / A paikka
P-12 60m B-finaali
14.27 P-12 60m A-finaali
14.30 T-13 60m B-finaali
14.32 T-13 60m A-finaali
14.35 P-13 60m B-finaali
14.37 P-13 60m A-finaali
14.45 T-14 60m B-finaali
14.47 T-14 60m A-finaali
14.50 P-14 60m B-finaali
14.52 P-14 60m A-finaali
14.55 T-15 60m B-finaali
14.57 T-15 60m A-finaali
15.00 P-15 60m B-finaali
15.02 P-15 60m A-finaali
15.25 T-14 800m
15.40 P-14 800m
T-11 kiekonheitto
P-12 korkeushyppy / B paikka
15.55 T-15 800m
T-13 pituus / B-halli
16.10 P-15 800m
16.15 P-11 kuulantyöntö / B paikka
16.25 T-12 kuulantyöntö / A paikka
16.30 P-15 300m aidat
N-17 korkeushyppy / A paikka
16.45 T-15 300m aidat
17.00 T-14 300m aidat
17.15 P-14 300m aidat
17.20 T-14 kiekonheitto
17.30 N-17 300m aidat
17.35 P-14 kolmiloikka
17.40 M-17 300m aidat
18.05 T-11 4x60m aitaviesti
18:25 P-11 4x60m aitaviesti
M-17 korkeushyppy / A paikka
18.40 M-17 kuulantyöntö / A paikka
18.50 P-13 4x60m aitaviesti
19.05 P-15 kolmiloikka
19.10 T-15 kiekonheitto
19.15 T-13 4x60m aitaviesti
19:25 T-15 Seiväshyppy / B-halli
19:55 T-14 Seiväshyppy / A-halli
20.00 T-15 4x80m aitaviesti
20.30 P-15 4x80m aitaviesti
20.45 P-14/15 kiekonheitto
SUNNUNTAI 10.3.2024
 9.45 T-10 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna (takasuora)
T-12 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
P-14 pituushyppy, vauhti kaarteesta juoksusuuntaan
T-14 korkeushyppy / A+B paikka
T-15 kuulantyöntö / A paikka
10.10 P-12 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
P-10 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna (takasuora)
T-12 keihäänheitto
10.20 T-13 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
T-10 pituushyppy / B-halli
10.25 T-11 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna (takasuora)
10.50 P-13 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
10.55 P-11 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna (takasuora)
11.05 T-15 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
11.20 T-14 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
11.25 P-13 pituushyppy
11.30 T-14 kuulantyöntö / A paikka
T-11 korkeushyppy / A+B paikka
11.40 P-15 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
11.50 P-14 60m aitajuoksu, suoraan loppukilpailuna
12.10 T-13 keihäänheitto
12.15 T-12 1000m
12.30 P-12 1000m
12.45 P-11 1000m
T-12 pituushyppy / B-halli
12.55 T-11 1000m
13.15 T-10 1000m
13.20 P-15 pituushyppy
13.30 P-10 1000m
T-11 kuulantyöntö / A paikka
T-15 korkeushyppy / A paikka
13.40 P-13 korkeushyppy / B paikka
13.45 T-13 1000m
14.00 P-13 1000m
14.10 P-11 keihäänheitto
14.20 T-14 300m
14.55 T-14 kolmiloikka
15.10 P-14 300m
15.35 T-15 300m
15.40 T-13 korkeushyppy / A paikka
P-12 kuulantyöntö / A paikka
15.45 P-10 keihäänheitto
16.05 P-15 300m
16.10 P-11 pituushyppy / B-halli
16.55 T-11 4x100m
17.20 P-13 4x100m
T-14 keihäänheitto
17.30 T-15 kolmiloikka
17.40 P-15 4x100m
17:50 P-15 seiväshyppy / A-halli
P-14 seiväshyppy / B-halli
18.00 T-13 4x100m
18.30 P-11 4x100m
18.45 T-15 4x100m
18.55 P-14 keihäänheitto