Koululaishiihdot 2017 tulokset alakoulun pojat

Alakoulujen hiihtokilp. 2017 Pojat

T U L O K S E T

© Tampereen Pyrintö

Kilpailun sarjat: P10P; P11P; P12P; P13P; P10V; P11V; P12V; P13V

P10P Miehet 10 vuotta, perinteinen 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilho Reunanen           Sammon koulu                 6.16,60
  2. Marius Riihimäki         Vuoreksen koulu              6.23,00      0.06,40
  3. Juho Kuisma              Sammon koulu                 6.26,10      0.09,50
  4. Ville-Pekka Eskelinen    Takahuhdin koulu             7.23,00      1.06,40
  5. Peetu Halen              Vuoreksen koulu              7.49,90      1.33,30
  6. Panu Huhkanen            Sammon koulu                 8.04,80      1.48,20
  7. Eemil Wehmas             Sammon koulu                 8.08,80      1.52,20
  8. Ilari Kautto             Vuoreksen koulu              8.15,70      1.59,10
  9. Nikke Etu-Seppälä        Juhannuskylän koulu          8.33,60      2.17,00
 10. Niko Turpiainen          Vuoreksen koulu              9.57,30      3.40,70
 11. Rafael  Rajaranta        Kämmenniemen koulu          10.20,30      4.03,70

 Poisjääneet   3
  -   5.            (POIS) Lauri Marttila    Normaalikoulu
  -   8.            (POIS) Severi Kolunsarka FISTA
  -  11.            Jouka Salmi              Kissanmaan koulu

P11P Miehet 11 vuotta, perinteinen 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Paavo Mäntyvaara         Terälahden koulutalo         4.32,20
  2. Vikke-Valtteri Anttila   Terälahden koulutalo         4.58,30      0.26,10
  3. Paavo Säilä              Normaalikoulu                6.04,00      1.31,80
  4. Eino Suominen            Koiviston koulu              6.07,10      1.34,90
  5. Oskari Sarajärvi         Olkahisen koulu              6.08,20      1.36,00
  6. Sampo Sillgren           FISTA                        6.53,30      2.21,10
  7. Juho Jokipii             Annalan koulu                7.00,30      2.28,10
  8. Veeti Ryynänen           Leinolan koulu               7.10,50      2.38,30
  9. Sami Kalin               Tesomajärven koulu           7.11,20      2.39,00
 10. Paavo Aarnio             Annalan koulu                7.26,70      2.54,50
 11. Eino Hannula             Annalan koulu                7.45,70      3.13,50
 12. Rasmus Nyström           Olkahisen koulu              7.45,90      3.13,70
 13. Niklas Koivusaari        Annalan koulu                7.58,90      3.26,70
 14. Viljami Joru             Aleksanterin koulu           8.08,60      3.36,40
 15. Väinö Pitkänen           Leinolan koulu               8.13,90      3.41,70
 16. Samuel Jousmäki          Leinolan koulu               8.37,60      4.05,40
 17. Juho Heikkilä            Takahuhdin koulu             8.38,60      4.06,40

 Poisjääneet   3
  -  21.            (POIS) Lucas Bandara     FISTA
  -  34.            (POIS) Santtu Pisilä     Olkahisen koulu
  -  37.            (POIS) Tuukka Heiskanen  Kaukajärven koulu

P12P Miehet 12 vuotta, perinteinen 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Akseli Pitkänen          Terälahden koulutalo        12.58,70
  2. Nooa Lamu                Takahuhdin koulu            17.33,10      4.34,40
  3. Eemil Eskelinen          Takahuhdin koulu            18.23,00      5.24,30
  4. Pekko Kaipainen          Vuoreksen koulu             18.30,60      5.31,90
  5. Max Siljander            Raholan koulu               19.01,90      6.03,20
  6. Arttu Mattila            Annalan koulu               19.13,60      6.14,90
  7. Onni Väyrynen            Kämmenniemen koulu          19.34,40      6.35,70
  8. Pasi Retkin              Koiviston koulu             19.35,80      6.37,10
  9. Eemil Virtanen           Juhannuskylän koulu         19.44,60      6.45,90
 10. Matias Lounamaa          Raholan koulu               19.52,40      6.53,70
 11. Aleksi Jussila           Vehmaisten koulu            20.04,30      7.05,60
 12. Juho Virtanen            Sammon koulu                20.04,60      7.05,90
 13. Paavo Karttunen          Leinolan koulu              20.23,30      7.24,60
 14. Väinö Heino              Annalan koulu               21.41,40      8.42,70
 15. Ville Väyrynen           Takahuhdin koulu            21.46,70      8.48,00
 16. Paavo Patajoki           Kämmenniemen koulu          22.32,00      9.33,30
 17. Jesse Salminen           Olkahisen koulu             23.18,20     10.19,50
 18. Onni Puikkonen           Sammon koulu                24.12,30     11.13,60
 19. Vallu Muttilainen        Juhannuskylän koulu         24.28,40     11.29,70
 20. Leevi Helminen           Svenska Samskolan i Tamme   26.45,30     13.46,60
 21. Suleyman Omar            Svenska Samskolan i Tamme   28.31,70     15.33,00

 Poisjääneet   3
  -  46.            (POIS) Johannes Ahonen   Vuoreksen koulu
  -  54.            Max Peltomaa             Kämmenniemen koulu
  -  55.            Juha Huttunen            Juhannuskylän koulu

P13P Miehet 13 vuotta, perinteinen 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Onni Tiira               Raholan koulu               13.05,60
  2. Miska Mäntylä            Kaukajärven koulu           14.57,50      1.51,90
  3. Antte Säilä              Normaalikoulu               16.02,30      2.56,70
  4. Tuomas Hietala           Kämmenniemen koulu          16.16,10      3.10,50
  5. Aapo Putkonen            Raholan koulu               17.52,10      4.46,50
  6. Markus Metso             Juhannuskylän koulu         18.18,80      5.13,20
  7. Joel Paatsjoki           Sammon koulu                19.12,90      6.07,30
  8. Verneri Ukonaho          Takahuhdin koulu            19.59,20      6.53,60
  9. Antti Kunnari            Sammon koulu                23.54,00     10.48,40
 10. Otso Suhonen             Annalan koulu               24.29,40     11.23,80

P10V Miehet 10 vuotta, vapaa 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Erik Lillqvist           Svenska Samskolan i Tamme    4.28,20
  2. Roope Jakovuori          Tesomajärven koulu           5.07,30      0.39,10
  3. Matias Korpi             Takahuhdin koulu             5.11,60      0.43,40
  4. Tomas Erve               Kaukajärven koulu            5.28,80      1.00,60
  5. Niilo Toivola            Takahuhdin koulu             5.38,30      1.10,10
  6. Kalle Kuutti             Annalan koulu                5.49,00      1.20,80
  7. Anton Rantanen           Tesomajärven koulu           5.53,60      1.25,40
  8. Joona Malinen            Juhannuskylän koulu          6.07,30      1.39,10
  9. Eero Muuronen            Kaukajärven koulu            6.09,30      1.41,10
 10. Patrik Uotila            Kämmenniemen koulu           6.23,70      1.55,50
 11. Matias Merilahti         Olkahisen koulu              6.25,30      1.57,10
 12. Eino Arvonen             Juhannuskylän koulu          6.30,10      2.01,90
 13. Aapeli Räsänen           Kissanmaan koulu             8.04,20      3.36,00
 14. Eetu Hepo-oja            Normaalikoulu                9.55,20      5.27,00
 15. Antti Alppi              Normaalikoulu               10.13,30      5.45,10
 16. Unto Mäki                Normaalikoulu               10.36,80      6.08,60

 Poisjääneet   1
  - 118.            (POIS) Nikke Etu-Seppälä Juhannuskylän koulu

P11V Miehet 11 vuotta, vapaa 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Alarotu         Terälahden koulutalo         3.43,90
  2. Totte Salonen            Terälahden koulutalo         4.21,60      0.37,70
  3. Aatos Riikonen           Tammelan koulu               4.45,60      1.01,70
  4. Alex Kuorilehto          Sammon koulu                 5.13,80      1.29,90
  5. Otso Laine               Juhannuskylän koulu          5.23,30      1.39,40
  6. Sulo Juhala              Takahuhdin koulu             5.36,20      1.52,30
  6. Väinö Nikkola            Sammon koulu                 5.36,20      1.52,30
  8. Artturi Viitakoski       Olkahisen koulu              5.52,50      2.08,60
  9. Juuso Pelttari           Tesomajärven koulu           5.54,50      2.10,60
 10. Pyry Takala              Lamminpään koulu             6.02,90      2.19,00
 11. Mauri Siitonen           Normaalikoulu                6.14,90      2.31,00
 12. Onni Pasanen             Takahuhdin koulu             6.19,80      2.35,90
 13. Lasse Pirskanen          Tesomajärven koulu           6.21,00      2.37,10
 14. Tuomas Harju             Lamminpään koulu             6.33,50      2.49,60
 15. Eemil Mäentakanen        Normaalikoulu                6.55,00      3.11,10
 16. Otto Tykkyläinen         Juhannuskylän koulu          7.32,90      3.49,00

P12V Miehet 12 vuotta, vapaa 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juho Talvitie            Messukylän koulu            12.38,40
  2. Benjamin Rautianen       Olkahisen koulu             14.23,20      1.44,80
  3. Henri Karppinen          Normaalikoulu               14.45,40      2.07,00
  4. Aaro Korpi               Sammon koulu                14.50,90      2.12,50
  5. Konsta Tynkkynen         Takahuhdin koulu            15.07,70      2.29,30
  6. Daniel Kontula           Lentäväniemen koulu         15.21,90      2.43,50
  7. Eemeli Hilliaho          Raholan koulu               15.34,00      2.55,60
  8. Samuel Huotari           Lentäväniemen koulu         15.49,00      3.10,60
  9. Eino Alivuotila          Normaalikoulu               15.58,90      3.20,50
 10. Leo Boström              Normaalikoulu               16.47,20      4.08,80
 11. Luukas Saarela           Sammon koulu                17.48,30      5.09,90
 12. Samuli Alku              Leinolan koulu              20.39,00      8.00,60
 13. Felix Saulamaa           Annalan koulu               24.27,20     11.48,80
 14. Abdelhamin Haouri        Juhannuskylän koulu         25.17,50     12.39,10

 Poisjääneet   1
  - 162.            (POIS) Vilho Jokinen     Vuoreksen koulu

P13V Miehet 13 vuotta, vapaa 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tomas-Casimir Niemi      Lentäväniemen koulu         12.01,70
  2. Lauri-Eemil Pajula       FISTA                       12.34,30      0.32,60
  3. Aleksi Lankinen          Etelä-Hervannan koulu       12.51,80      0.50,10
  4. Lauri Lankinen           Etelä-Hervannan koulu       12.56,90      0.55,20
  5. Konsta Kankainen         Atalan koulu                14.55,50      2.53,80
  6. Axel Kotikoski           Kaukajärven koulu           15.04,20      3.02,50
  7. Lauri Pörsti             Normaalikoulu               15.06,50      3.04,80
  8. Kasper Kuoppala          Sammon koulu                15.26,00      3.24,30
  9. Elmo Mäkinen             Takahuhdin koulu            15.26,40      3.24,70
 10. Kasper Uotila            Kämmenniemen koulu          16.12,60      4.10,90
 11. Luka Nurmi               Takahuhdin koulu            17.41,40      5.39,70
 12. Harri Pöntys             Takahuhdin koulu            18.20,70      6.19,00
 13. Juho Kivistö             Terälahden koulutalo        19.41,50      7.39,80
 14. Eemil Ilkka              Juhannuskylän koulu         19.41,70      7.40,00
 15. Onni Ahonen              Juhannuskylän koulu         26.11,90     14.10,20
 16. Jonne Rantanen           Annalan koulu               26.45,90     14.44,20

 Poisjääneet   3
  - 169.            (POIS) Espen Erve        Kaukajärven koulu
  - 172.            (POIS) Tuomas Laaksonen  Sammon koulu
  - 183.            (POIS) Luukas Rajaniemi  Tesomajärven koulu