Tulokset 20.2.2016

Hämeen PM- ja HS- mestaruushiihdot 2016T U L O K S E T© Tampereen Pyrintö

Kilpailun sarjat: N08; M08; N09; M09; N10; M10; N11; M11; N12; M12; N13; M13; N14
; M14; N15; M15; N16; M16; N17; N18; N20; NYL; N40; N50; M17; M18; M20; MYL; M35; M40
; M45; M50; M55; M60; M65; M70


N08 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Viivi Manninen           Kangasalan Kisa               4.07,1
  2. Alina Syrjälä            Forssan Salama                4.13,3       0.06,2
  3. Vanessa Vesala           Tammelan Ryske                4.22,8       0.15,7
  4. Anna Vähävihu            Hämeenlinnan Hiihtoseura      4.31,5       0.24,4
  5. Reea Hiitelä             Ylöjärven Ryhti               4.38,4       0.31,3
  6. Vilja Välimäki           Tammelan Ryske                4.45,0       0.37,9
  7. Aino Koskinen            Ylöjärven Ryhti               4.48,2       0.41,1
  8. Kaisla Salmia            Lempäälän Kisa                4.48,4       0.41,3
  9. Aada Ylilehto            Lempäälän Kisa                5.00,2       0.53,1
 10. Lotta Pesu               Pirkkalan Hiihtäjät           5.02,4       0.55,3
 11. Maija Mäntylä            Kangasalan Kisa               5.03,9       0.56,8

 Poisjääneet   1
  -  11.  40127072  Selma Ala-Karvia         Ylöjärven Ryhti

M08 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilho Peltotalo          Hämeenlinnan Hiihtoseura      3.46,4
  2. Elias Vähä-Ypyä          Pirkkalan Hiihtäjät           4.14,3       0.27,9
  3. Olli Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      4.14,4       0.28,0
  4. Akseli Tanninen          Valkeakosken Haka             4.14,7       0.28,3
  5. Niilo Linnamaa           Kangasalan Kisa               4.42,1       0.55,7
  6. Juuso Ylisiurua          Kangasalan Kisa               5.10,9       1.24,5
  7. Lennu Seppänen           Kangasalan Kisa               5.32,7       1.46,3
  8. Jonne Salminen           Tammelan Ryske                6.27,1       2.40,7

N09 Naiset 9 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Aarnio              Ylöjärven Ryhti               7.39,9
  2. Hanni Koski              Kangasalan Kisa               7.54,7       0.14,8
  3. Niia Niemelä             Lempäälän Kisa                7.57,9       0.18,0
  4. Iina Niemelä             Lempäälän Kisa                8.03,5       0.23,6
  5. Lotta Tolvanen           Lempäälän Kisa                8.23,4       0.43,5
  6. Inka Kuusela             Tammelan Ryske                8.45,3       1.05,4
  7. Julia Rantala            Kangasalan Kisa               8.53,6       1.13,7
  8. Ilona Mäkelä             Tampereen Pyrintö             8.57,5       1.17,6
  9. Emilia Ylilehto          Lempäälän Kisa                9.22,4       1.42,5
 10. Helmi Koskela            Ylöjärven Ryhti               9.24,4       1.44,5
 11. Vilja Hujanen            Viialan Viri                  9.45,3       2.05,4
 12. Selma Kuoppala           Lempäälän Kisa               10.57,2       3.17,3

 Keskeyttäneet   1
  -  29.  40191113  Seela Järvenpää          Tampereen Pyrintö
 Poisjääneet   1
  -  33.  40202688  Siiri Poikelispää        Ylöjärven Ryhti

M09 Miehet 9 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elmeri Helander          Valkeakosken Haka             8.04,9
  2. Erik Lillqvist           Ylöjärven Ryhti               9.14,8       1.09,9
  3. Aapo Närhi               Lempäälän Kisa                9.36,0       1.31,1
  4. Toivo Lehtinen           Lempäälän Kisa                9.42,0       1.37,1
  5. Pietu Penttilä           Lempäälän Kisa                9.54,4       1.49,5
  6. *Pyry Nyman              Lempäälän Kisa               10.54,3       2.49,4

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Erika Pyykkö             Valkeakosken Haka             7.15,5
  2. Matilda Saltbacka        Tampereen Pyrintö             7.34,8       0.19,3
  3. Elisabet Kujanpää        Valkeakosken Haka             7.47,9       0.32,4
  4. Emma Kallio              Tampereen Pyrintö             8.03,7       0.48,2
  5. Annika Rantanen          Ylöjärven Ryhti               8.12,7       0.57,2
  6. Helmi Haavisto           Tampereen Pyrintö             8.13,5       0.58,0
  7. Amanda Saltbacka         Tampereen Pyrintö             8.19,4       1.03,9
  8. Linnea Salo              Tampereen Pyrintö             8.36,3       1.20,8
  9. Tuulia Laukkanen         Viialan Viri                  8.42,6       1.27,1
 10. Essi Ilomäki             Tampereen Pyrintö             9.00,0       1.44,5
 11. Seela Kanerva            Valkeakosken Haka             9.04,6       1.49,1

 Poisjääneet   1
  -  55.  40127655  Johanna Naskali          Ylöjärven Urheilijat

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Konsta Manninen          Kangasalan Kisa               7.21,2
  2. Johannes Alarotu         Teiskon Urheilijat            7.21,8       0.00,6
  3. Eemil Koskinen           Ylöjärven Ryhti               7.26,8       0.05,6
  4. Joel Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      7.27,8       0.06,6
  5. Paavo Mäntyvaara         Teiskon Urheilijat            7.36,5       0.15,3
  6. Kalle Kulju              Valkeakosken Haka             7.55,0       0.33,8
  7. Akseli Pesu              Pirkkalan Hiihtäjät           7.58,7       0.37,5
  8. Totte Salonen            Teiskon Urheilijat            8.13,8       0.52,6
  9. Antti Urvanta            Lempäälän Kisa                8.15,8       0.54,6
 10. Otso Luodeslampi         Lempäälän Kisa                8.25,8       1.04,6
 11. Joona Koskinen           Viialan Viri                  8.37,6       1.16,4
 12. Joona Salminen           Tammelan Ryske                8.39,0       1.17,8
 13. Arttu Formisto           Lempäälän Kisa                8.50,6       1.29,4

N11 Naiset 11 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emmi Henriksson          Ylöjärven Ryhti              10.47,8
  2. Ada Aarnio               Ylöjärven Ryhti              10.54,2       0.06,4
  3. Oona Kaikkonen           Lempäälän Kisa               10.57,5       0.09,7
  4. Ella Noora Haapalehto    Lempäälän Kisa               11.00,9       0.13,1
  5. Elice Helenius           Viialan Viri                 11.27,8       0.40,0
  6. Helmi Hujanen            Viialan Viri                 12.15,4       1.27,6
  7. Eevi Kulju               Valkeakosken Haka            13.46,7       2.58,9

 Poisjääneet   1
  -  72.  40202713  Isabella Lillqvist       Ylöjärven Ryhti

M11 Miehet 11 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Thomas Saarela           Forssan Salama               10.34,3
  2. Niilo Virta              Valkeakosken Haka            10.55,5       0.21,2
  3. Miika Niemelä            Lempäälän Kisa               11.08,7       0.34,4
  4. Luukas Lipponen          Lempäälän Kisa               11.12,7       0.38,4
  5. Konsta Uuttera           Ylöjärven Ryhti              11.23,1       0.48,8
  6. Roope Jyrkinen           Viialan Viri                 12.15,3       1.41,0
  7. Atte Kuusela             Tammelan Ryske               12.20,9       1.46,6
  8. Niilo Jalkanen           Kankaantaan Kisa             12.21,9       1.47,6
  9. Jere Simola              Pirkkalan Hiihtäjät          12.50,0       2.15,7
 10. Otto Urvanta             Lempäälän Kisa               13.42,8       3.08,5

 Poisjääneet   3
  -  86.  40279365  Akseli Pitkänen          Teiskon Urheilijat
  -  90.  40267896  Eetu Koskinen            Viialan Viri
  -  93.  40262333  Luca Salinas Bascur      Viialan Viri

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hetta Niemelä            Lempäälän Kisa                9.46,5
  2. Krista Manninen          Kangasalan Kisa               9.46,7       0.00,2
  3. Nora Kytäjä              Valkeakosken Haka            10.20,1       0.33,6
  4. Venla Heinimaa           Kangasalan Kisa              10.31,7       0.45,2
  5. Riia Hiitelä             Ylöjärven Ryhti              10.58,9       1.12,4
  6. Inka Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura     11.29,3       1.42,8
  7. Noora Laine              Ylöjärven Ryhti              12.23,8       2.37,3
  8. Viveka Kuivalahti        Tampereen Pyrintö            13.08,6       3.22,1
  9. Henna-Mari Pitkänen      Tampereen Pyrintö            13.08,8       3.22,3

 Poisjääneet   2
  - 100.  33594350  Siiri Ala-Karvia         Ylöjärven Ryhti
  - 105.  34418037  Venla Haataja            Ylöjärven Ryhti

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Verneri Tanninen         Valkeakosken Haka             9.55,9
  2. Elmeri Syrjälä           Valkeakosken Haka             9.56,1       0.00,2
  3. Verneri Vesala           Tammelan Ryske               10.04,4       0.08,5
  4. Juho Keskinen            Kangasalan Kisa              10.26,3       0.30,4
  5. Rauli Aho                Valkeakosken Haka            10.35,8       0.39,9
  6. Aatu Seppänen            Kangasalan Kisa              10.55,9       1.00,0
  7. Onni Tiira               Tampereen Pyrintö            11.03,6       1.07,7
  8. Joona Lahtinen           Valkeakosken Haka            11.19,3       1.23,4
  9. Tomas-Casimir Niemi      Tampereen Yritys             11.20,4       1.24,5
 10. Tuomas Leinamo           Valkeakosken Haka            11.20,7       1.24,8
 11. Miska Mäntylä            Kangasalan Kisa              11.49,7       1.53,8
 12. Tuomas Närhi             Lempäälän Kisa               12.30,7       2.34,8
 13. Akseli Vähä-Ypyä         Pirkkalan Hiihtäjät          12.48,1       2.52,2
 14. Totte Välkki             Kangasalan Kisa              12.57,8       3.01,9

 Poisjääneet   1
  - 107.  40329085  Aukusti Arvola           Pirkkalan Hiihtäjät

N13 Naiset 13 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Fanny Kukonlehto         Valkeakosken Haka             9.23,2
  2. Saara Mattila            Valkeakosken Haka             9.30,3       0.07,1
  3. Saana Kuusinen           Valkeakosken Haka            10.06,4       0.43,2
  4. Ronja Haavisto           Tampereen Pyrintö            10.15,1       0.51,9
  5. Venny Lundberg           Tampereen Pyrintö            10.22,2       0.59,0
  6. Silja Lamminmäki         Kangasalan Kisa              10.40,8       1.17,6
  7. Siiri Mäkilä             Tammelan Ryske               10.46,1       1.22,9
  8. Viivi Lundberg           Tampereen Pyrintö            10.55,0       1.31,8
  9. Elsa Torvinen            Ylöjärven Ryhti              11.12,2       1.49,0
 10. Anni Kallio              Tampereen Pyrintö            11.24,5       2.01,3
 11. Henna Salminen           Tammelan Ryske               11.35,2       2.12,0
 12. Silja Yli-Hietanen       Tampereen Pyrintö            11.53,5       2.30,3
 13. Rita Simola              Pirkkalan Hiihtäjät          12.00,3       2.37,1
 14. Vilma Pesu               Pirkkalan Hiihtäjät          12.02,6       2.39,4
 15. Silja Markoff            Valkeakosken Haka            12.54,4       3.31,2
 16. Siina Kanerva            Valkeakosken Haka            13.09,1       3.45,9

M13 Miehet 13 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Leevi Lampén             Lempäälän Kisa                9.38,1
  2. Konsta Mäntyvaara        Teiskon Urheilijat            9.38,4       0.00,3
  3. Elias Mäkinen            Kankaantaan Kisa              9.49,0       0.10,9
  4. Atte Urvanta             Lempäälän Kisa                9.57,1       0.19,0
  5. Samuli Jalonen           Lempäälän Kisa               10.49,3       1.11,2
  6. Tuukka Kupiainen         Pirkkalan Hiihtäjät          11.18,4       1.40,3
  7. Sebastian Savolainen     Tampereen Pyrintö            11.19,2       1.41,1
  8. Teemu Palonen            Pirkkalan Hiihtäjät          12.13,8       2.35,7

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sonja Leinamo            Valkeakosken Haka             9.26,8
  2. Aino Pihlava             Ylöjärven Ryhti               9.33,0       0.06,2
  3. Nea Kytäjä               Valkeakosken Haka             9.33,5       0.06,7
  4. Anni Virta               Valkeakosken Haka             9.58,3       0.31,5
  5. Kerttu Niinimäki         Valkeakosken Haka            10.01,1       0.34,3
  6. Aino Vuorinen            Valkeakosken Haka            10.02,4       0.35,6
  7. Pinja Kianta             Lempäälän Kisa               10.08,8       0.42,0
  8. Vilma Kanerva            Valkeakosken Haka            10.10,6       0.43,8
  9. Inka Joensivu            Lempäälän Kisa               10.25,5       0.58,7
 10. Ulla-Maija Peltomaa      Tammelan Ryske               10.32,8       1.06,0
 11. Laura Laukkanen          Viialan Viri                 10.43,5       1.16,7
 12. Tessa Salmia             Lempäälän Kisa               10.58,7       1.31,9
 13. Anni Laine               Ylöjärven Ryhti              11.12,4       1.45,6
 14. Elli Kuoppala            Lempäälän Kisa               11.44,8       2.18,0

 Poisjääneet   1
  - 170.  40150770  Kaarina Nurminen         Kangasalan Kisa

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Iiro Uusitalo            Valkeakosken Haka            17.42,6
  2. Valtteri Heinimaa        Kangasalan Kisa              17.45,4       0.02,8
  3. Matias Lautamäki         Hämeenlinnan Hiihtoseura     17.48,7       0.06,1
  4. Veeti Seppälä            Ylöjärven Ryhti              18.22,3       0.39,7
  5. Niilo Syrjälä            Valkeakosken Haka            18.29,3       0.46,7
  6. Samuel Suoniemi          Lempäälän Kisa               18.59,5       1.16,9
  7. Oskari Tanninen          Valkeakosken Haka            19.07,2       1.24,6
  8. Tommi Valkolehto         Ylöjärven Ryhti              19.35,6       1.53,0
  9. Benjamin Saarela         Forssan Salama               19.39,2       1.56,6
 10. Onni Koskela             Ylöjärven Ryhti              19.59,7       2.17,1
 11. Niko Keskinen            Kangasalan Kisa              20.09,1       2.26,5
 12. Leevi Lipponen           Lempäälän Kisa               20.39,6       2.57,0
 13. Tuukka Ylisiurua         Kangasalan Kisa              20.56,5       3.13,9
 14. Juho Veikkolainen        Valkeakosken Haka            21.17,9       3.35,3
 15. Tapio Mikkola            Viialan Viri                 21.42,1       3.59,5
 16. Lauri Hietala            Teiskon Urheilijat           21.44,0       4.01,4
 17. Aleksi Hietala           Teiskon Urheilijat           22.14,4       4.31,8
 18. Lauri Suolahti           Tammelan Ryske               25.34,4       7.51,8

 Poisjääneet   4
  - 186.  40202302  Juha Närhi               Lempäälän Kisa
  - 189.  33835624  Joel Pukkila             Ylöjärven Ryhti
  - 196.  32262625  Jonni-Micael Niemi       Tampereen Yritys
  - 202.  34024683  Seeti Salonen            Valkeakosken Haka

N15 Naiset 15 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilla Niemelä            Lempäälän Kisa               18.18,6
  2. Kaisa Keränen            Hämeenlinnan Hiihtoseura     18.55,0       0.36,4
  3. Milja Rantala            Kangasalan Kisa              18.58,1       0.39,5
  4. Essi Metsälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura     20.11,0       1.52,4
  5. Rosa Simola              Pirkkalan Hiihtäjät          20.25,5       2.06,9
  6. Vilma Tuominen           Tampereen Pyrintö            21.06,3       2.47,7
  7. Outi Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura     21.16,7       2.58,1
  8. Heta Virtanen            Hämeenlinnan Hiihtoseura     21.51,1       3.32,5
  9. Salla Lamminmäki         Kangasalan Kisa              22.35,7       4.17,1
 10. Nella Niemelä            Ylöjärven Urheilijat         23.49,5       5.30,9
 11. Julia Hirvonen           Ylöjärven Urheilijat         24.36,5       6.17,9
 12. Ennimaria Järventausta   Ylöjärven Urheilijat         25.43,4       7.24,8

M15 Miehet 15 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Julius Mäkinen           Kankaantaan Kisa             16.11,8
  2. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti              16.29,6       0.17,8
  3. Aaro Auvinen             Ylöjärven Ryhti              17.02,9       0.51,1
  4. Aapo Haataja             Ylöjärven Ryhti              17.09,1       0.57,3
  5. Matias Ylisiurua         Kangasalan Kisa              17.19,7       1.07,9
  6. Veeti Henriksson         Ylöjärven Ryhti              17.25,4       1.13,6
  7. Emil Piippo              Kankaantaan Kisa             17.35,9       1.24,1
  8. Kalle Ijäs               Ylöjärven Ryhti              17.43,9       1.32,1
  8. Roni Hiitelä             Ylöjärven Ryhti              17.43,9       1.32,1
 10. Lauri Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura     18.05,8       1.54,0
 11. Joonas Nieminen          Lempäälän Kisa               18.19,1       2.07,3
 12. Arttu Alppiranta         Kangasalan Kisa              18.48,6       2.36,8
 13. Ilmari Aho               Valkeakosken Haka            19.08,6       2.56,8
 14. Jukka Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura     19.12,2       3.00,4
 15. Samu Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura     19.37,2       3.25,4
 16. Lauri Naskali            Ylöjärven Urheilijat         20.03,1       3.51,3
 17. Otto Niemelä             Tampereen Pyrintö            20.25,1       4.13,3
 18. Topias Torvinen          Ylöjärven Ryhti              22.03,6       5.51,8

 Poisjääneet   1
  - 237.  40279419  Vilho Mäntyvaara         Teiskon Urheilijat

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilda Kukonlehto         Valkeakosken Haka            18.20,2
  2. Sanni Kuusinen           Valkeakosken Haka            18.27,2       0.07,0
  3. Ester Vuorio             Hämeenlinnan Hiihtoseura     19.14,1       0.53,9
  4. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki             20.18,6       1.58,4
  5. Lotta Eerola             Pirkkalan Hiihtäjät          20.51,0       2.30,8
  6. Veera Leppänen           Ylöjärven Ryhti              21.14,4       2.54,2
  7. Silja Tanttari           Ylöjärven Ryhti              21.18,9       2.58,7
  8. Hilma Ahonen             Hämeenlinnan Hiihtoseura     22.18,4       3.58,2
  9. Veera Tahvanainen        Tampereen Pyrintö            23.48,1       5.27,9

 Poisjääneet   1
  - 243.  34414109  Lotta Välkki             Kangasalan Kisa

M16 Miehet 16 vuotta 8 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eerik Nurminen           Kangasalan Kisa              24.49,8
  2. Jaska Lius               Kankaantaan Kisa             25.14,0       0.24,2
  3. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki             25.56,1       1.06,3
  4. Joonatan Junkkala        Kankaantaan Kisa             26.22,7       1.32,9
  5. Arttu Jaakkola           Hämeenlinnan Hiihtoseura     27.08,9       2.19,1
  6. Miikka Pyykkö            Valkeakosken Haka            28.24,0       3.34,2
  7. Veikka Rajala            Tampereen Pyrintö            30.05,5       5.15,7
  8. Micke Jyrkinen           Viialan Viri                 31.26,0       6.36,2
  9. Oula Jokela              Tampereen Pyrintö            42.12,8      17.23,0

 Poisjääneet   2
  - 254.  32735055  Lassi Holkonen           Ruoveden Pirkat
  - 258.  40077054  Eetu Tolvanen            Lempäälän Kisa

N17 Naiset 17 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Josefiina Latvanen       Viialan Viri                 18.53,6
  2. Emma Olander             Ylöjärven Ryhti              19.12,5       0.18,9
  3. Sarita Nieminen          Viialan Viri                 19.35,7       0.42,1
  4. Sonja Lahtinen           Valkeakosken Haka            20.10,8       1.17,2
  5. Juulia Puheloinen        Valkeakosken Haka            23.21,0       4.27,4

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Klaara Leponiemi         Viialan Viri                 18.41,8
  2. Noora Toivonen           Tampereen Pyrintö            20.37,1       1.55,3
  3. Netta Nikkanen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     23.27,1       4.45,3
  4. Susanna Suolahti         Tammelan Ryske               25.17,4       6.35,6

 Poisjääneet   1
  - 284.  34492875  Emmi Hakomäki            Tampereen Pyrintö

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sanni Lamberg            Kangasalan Kisa              19.40,9
  2. Sonja Harjuntausta       Tampereen Pyrintö            20.21,3       0.40,4
  3. Essi Holkonen            Ruoveden Pirkat              20.45,1       1.04,2
  4. Neea Vierinen            Kankaantaan Kisa             24.21,6       4.40,7

NYL Naiset 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heta Jalonen             Valkeakosken Haka            18.29,2
  2. Anni Ala-Mettälä         Tampereen Pyrintö            18.38,8       0.09,6
  3. Aira-Maarit Immonen      Valkeakosken Haka            18.53,4       0.24,2
  4. Jonna Juntunen           Kainuun Hiihtoseura          19.03,8       0.34,6
  5. Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki             19.08,4       0.39,2
  6. Elisa Sihvola            Tampereen Pyrintö            19.41,6       1.12,4

N40 Naiset 40 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mervi Pesu               Lempäälän Kisa               18.38,0
  2. Teija Harjuntausta       Tampereen Pyrintö            20.08,8       1.30,8

N50 Naiset 50 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tytti Pelkonen           Tampereen Yritys             21.04,6

M17 Miehet 17 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joni Rauhansalo          Valkeakosken Haka            33.28,2
  2. Lari Laine               Kankaantaan Kisa             33.44,0       0.15,8
  3. Visa Joenperä            Valkeakosken Haka            35.32,6       2.04,4
  4. Jaakko Hyrkäs            Lempäälän Kisa               37.39,7       4.11,5

 Keskeyttäneet   1
  - 305.  40144994  Aapo Tauru               Kangasalan Kisa
 Poisjääneet   3
  - 303.  28890098  Eetu Kurkikangas         Tammelan Ryske
  - 304.  32564802  Aaro Aho                 Valkeakosken Haka
  - 306.  40207322  Elias Sallinen           Valkeakosken Haka

M18 Miehet 18 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oskari Raussi            Kuoreveden Kärki             34.08,0
  2. Onni Rintala             Lempäälän Kisa               35.22,2       1.14,2
  3. Olli Niemi               Kangasalan Kisa              38.08,8       4.00,8

 Poisjääneet   1
  - 311.  28549585  Olli Haavisto            Tampereen Pyrintö

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Valtteri Niskanen        Lempäälän Kisa               35.14,1
  2. Mika Haarala             Tampereen Pyrintö            37.08,1       1.54,0

MYL Miehet 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vesa Kallio              Valkeakosken Haka            31.59,3
  2. Jani Keto                Lempäälän Kisa               32.31,9       0.32,6
  3. Otto Ruusunen            Ylöjärven Urheilijat         32.42,8       0.43,5
  4. Taneli Autio             Ähtärin Urheilijat           32.51,4       0.52,1
  5. Henri Kaukanen           Mäntän Valo                  33.18,0       1.18,7
  6. Juho Sihvola             Tampereen Pyrintö            34.48,9       2.49,6
  7. Aki Järvelä              Iso-Mustajärven Urheilijat   35.40,1       3.40,8
  8. Ilkka Tuomisto           Ylöjärven Urheilijat         36.07,3       4.08,0
  9. Miika Rantanen           Tampereen Hiihtoseura        37.50,3       5.51,0

 Poisjääneet   2
  - 316.  27557633  Markus Sinijärvi         Valkeakosken Haka
  - 319.  25920916  Jeri Koponen             Tampereen Yritys

M35 Miehet 35 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Esa Seppä                Lempäälän Kisa               34.06,4

M40 Miehet 40 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pekka Seppänen           Kangasalan Kisa              35.21,2
  2. Ilkka Nurminen           Kangasalan Kisa              37.00,4       1.39,2

 Poisjääneet   1
  - 329.  31785912  Mika Tahvanainen         Lempäälän Kisa

M45 Miehet 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Arto Hakala              Lempäälän Kisa               17.54,2
  2. Mika Leppämäki           Ruoveden Pirkat              20.57,2       3.03,0

M50 Miehet 50 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jouko Vaali              Virtain Urheilijat           16.51,7

 Poisjääneet   1
  - 333.  40150629  Jussi Korhonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Voitto Mattila           Hämeenlinnan Hiihtoseura     20.54,3
  2. Pentti Mäkinen           Kangasalan Kisa              21.20,5       0.26,2

M60 Miehet 60 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Leo Ukkonen              Tampereen Pyrintö            18.15,6
  2. Antti Ojala              Tampereen Pyrintö            18.20,0       0.04,4
  3. Jouko Kaukanen           Mäntän Valo                  19.21,7       1.06,1
  4. Timo Aikasalo            Hämeenlinnan Hiihtoseura     20.56,0       2.40,4

M65 Miehet 65 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Paavo Vesterinen         Tammelan Ryske               18.39,9
  2. Leino Nisula             Virtain Urheilijat           18.55,6       0.15,7

M70 Miehet 70 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mauno Myllymäki          Kankaantaan Kisa             21.16,9
  2. Pentti Penttinen         Tampereen Hiihtoseura        24.50,4       3.33,5