Tampereen koululaishiihdot tulokset alakoulu pojat 2016

Alakoulujen hiihtokilp. 2016 PojatT U L O K S E T© Tampereen Pyrintö

Kilpailun sarjat: P10P; P11P; P12P; P13P; P10V; P11V; P12V; P13V


P10P Miehet 10 vuotta, perinteinen 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Alarotu         Terälahden koulu              3.34,3
  2. Vikke-Valtteri Anttila   Terälahden koulu              4.12,4       0.38,1
  3. Mikko Henttonen          Kaukajärven koulu             4.47,8       1.13,5
  4. Akseli Suhonen           Annalan koulu                 5.03,9       1.29,6
  5. Justus Helkearo          Vehmaisten ja Vuoreksen ko    5.39,5       2.05,2
  6. Heikki Ruutinen          Etelä-Hervannan koulu         5.47,0       2.12,7
  7. Aapo Ryödi               Olkahisen koulu               5.48,6       2.14,3
  8. Väinö Pitkänen           Leinolan koulu                5.52,8       2.18,5
  9. Tuukka Heiskanen         Kaukajärven koulu             5.57,0       2.22,7
 10. Oskari Sarajärvi         Olkahisen koulu               6.01,6       2.27,3
 11. Veeti Ryynänen           Leinolan koulu                6.03,2       2.28,9
 12. Emil Mäentakanen         Normaalikoulu                 6.09,9       2.35,6
 13. Santeri Linnanen         Vehmaisten ja Vuoreksen ko    6.11,8       2.37,5
 14. Nooa Kuusjärvi           FISTA                         6.18,9       2.44,6
 15. Eppu Hannula             Lamminpään koulu              6.29,3       2.55,0
 16. Anton Hilden             Svenska samskolan i Tammer    6.35,1       3.00,8
 17. Veikko Saarinen          Sammon koulu                  6.48,9       3.14,6
 18. Eero Isosalo             Annalan koulu                 7.31,2       3.56,9
 19. Aleksi Ojala             Vehmaisten ja Vuoreksen ko    7.34,9       4.00,6
 20. Lucas Bandara            FISTA                         7.40,5       4.06,2
 21. Amani Kinabo             FISTA                         9.48,5       6.14,2

 Poisjääneet   2
  -   4.            Julius Rajaniemi         Tesomajärven koulu
  -  16.            Veeti Mäkinen            Vehmaisten ja Vuoreksen koulu

P11P Miehet 11 vuotta, perinteinen 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Onni Mattila             Messukylän koulu              4.23,7
  2. Daniel Kontula           Lentävänniemen koulu          4.47,6       0.23,9
  3. Eemeli Virjo             Sammon koulu                  4.50,1       0.26,4
  4. Onni Väyrynen            Kämmeniemen koulu             5.04,4       0.40,7
  5. Eero Rämö                Etelä-Hervannan koulu         5.09,0       0.45,3
  6. Eemil Eskelinen          Takahuhdin koulu              5.19,7       0.56,0
  7. Nooa Lamu                Takahuhdin koulu              5.24,8       1.01,1
  8. Reino Hakkarainen        Leinolan koulu                5.32,9       1.09,2
  9. Pekko Kaipainen          Vehmaisten ja Vuoreksen ko    5.33,9       1.10,2
 10. Aleksi Jussila           Vehmaisten ja Vuoreksen ko    5.37,2       1.13,5
 11. Arttu Mattila            Annalan koulu                 5.38,0       1.14,3
 12. Jesse Salminen           Olkahisen koulu               5.42,9       1.19,2
 13. Juhani Peltoniemi        Raholan koulu                 5.45,7       1.22,0
 14. Max Peltomaa             Kämmeniemen koulu             5.50,9       1.27,2
 15. Paavo Karttunen          Leinolan koulu                5.58,0       1.34,3
 16. Arttu Kytökari           FISTA                         6.00,1       1.36,4
 17. Krister Mörönen          Peltolammin koulu             6.04,9       1.41,2
 18. Ville Saarinen           Etelä-Hervannan koulu         6.05,0       1.41,3
 19. Oskari Virta             Kämmeniemen koulu             6.14,4       1.50,7
 20. Jimi Rantanen            Lamminpään koulu              6.28,0       2.04,3
 21. Joakim Tuukkanen         Raholan koulu                 6.28,4       2.04,7
 22. Arvo Lukkala             Vehmaisten ja Vuoreksen ko    6.48,6       2.24,9
 23. Aleksis Korte            Etelä-Hervannan koulu         7.04,1       2.40,4
 24. Mikko Hyvönen            Annalan koulu                 7.06,1       2.42,4
 25. Daniil Sivovolenko       FISTA                         7.28,6       3.04,9
 26. Niklas Lehtonen          Lamminpään koulu              8.03,1       3.39,4

 Poisjääneet   2
  -  32.            Maksim Rotko             Tesomajärven koulu
  -  50.            Nikita Rotko             Tesomajärven koulu

P12P Miehet 12 vuotta, perinteinen 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Onni Tiira               Raholan koulu                11.04,3
  2. Miska Mäntylä            Koiviston koulu              11.06,3       0.02,0
  3. Tomas-Casimir Niemi      Lentävänniemen koulu         11.09,1       0.04,8
  4. Totte Välkki             Vehmaisten ja Vuoreksen ko   12.12,9       1.08,6
  5. Niko Sundstedt           Svenska samskolan i Tammer   13.45,6       2.41,3
  6. Antte Säilä              Normaalikoulu                14.19,7       3.15,4
  7. Kasper Kuoppala          Sammon koulu                 14.28,3       3.24,0
  8. Tuomas Hietala           Kämmeniemen koulu            14.35,3       3.31,0
  9. Markus Metso             Juhannuskylän koulu          14.37,9       3.33,6
 10. Eemil Hellsten           Raholan koulu                14.42,1       3.37,8
 11. Otso Suhonen             Annalan koulu                15.46,0       4.41,7
 12. Kasperi Uotila           Kämmeniemen koulu            15.51,4       4.47,1
 13. Matias Kyykoski          Kissanmaan koulu             17.23,7       6.19,4
 14. Sampo Rautio             Juhannuskylän koulu          17.51,1       6.46,8
 15. Alex Visuri              FISTA                        17.58,4       6.54,1
 16. Elmeri Karijoki          Olkahisen koulu              18.53,5       7.49,2
 17. Juho Virtanen            FISTA                        19.39,7       8.35,4
 18. Taavi Luukkonen          Juhannuskylän koulu          25.14,4      14.10,1
 19. Jonne Rantanen           Annalan koulu                27.24,8      16.20,5

 Keskeyttäneet   1
  -  77.            Aapo Putkonen            Raholan koulu
 Poisjääneet   3
  -  65.            Luukas Rajaniemi         Tesomajärven koulu
  -  73.            Simo Huovinen (POIS)     Kissanmaan koulu (POIS)
  -  74.            Elias Partanen           Koiviston koulu

P13P Miehet 13 vuotta, perinteinen 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Konsta Mäntyvaara        Terälahden koulu              9.40,6
  2. Oliver Ojala             Tammelan koulu               11.11,5       1.30,9
  3. Miika Nummela            Leinolan koulu               13.39,5       3.58,9
  4. Veikko Mäenpää           Kaukajärven koulu            13.58,5       4.17,9
  5. Joona Kortteinen         Olkahisen koulu              14.19,7       4.39,1
  6. Ville Hietaranta         Olkahisen koulu              14.49,1       5.08,5
  7. Joose Haippo             Terälahden koulu             15.21,0       5.40,4
  8. Joni Lehtinen            Normaalikoulu                16.54,2       7.13,6
  9. Robert Rindal            Annalan koulu                17.09,5       7.28,9
 10. Jasper Keinonen          Annalan koulu                18.29,1       8.48,5

 Poisjääneet   2
  -  90.            Yaser Rahim              Normaalikoulu
  -  91.            Severi Luhtala           Lentävänniemen koulu

P10V Miehet 10 vuotta, vapaa 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Paavo Mäntyvaara         Terälahden koulu              3.18,5
  2. Totte Salonen            Terälahden koulu              3.43,3       0.24,8
  3. Alex Sundstedt           Svenska samskolan i Tammer    3.50,7       0.32,2
  4. Olavi Viitanen           Olkahisen koulu               4.09,5       0.51,0
  5. Artturi Viitakoski       Olkahisen koulu               4.47,9       1.29,4
  6. Alex Kuorilehto          Sammon koulu                  4.50,8       1.32,3
  7. Aaro Eräranta            Etelä-Hervannan koulu         4.55,4       1.36,9
  8. Jari Krestyannikov       Kissanmaan koulu              4.56,2       1.37,7
  9. Juuso Pelttari           Tesomajärven koulu            4.57,1       1.38,6
 10. Onni Pasanen             Takahuhdin koulu              5.03,8       1.45,3
 11. Ville Saarilampi         Kämmeniemen koulu             5.26,6       2.08,1
 12. Lasse Pirskanen          Tesomajärven koulu            5.28,6       2.10,1
 13. Tuomas Harju             Lamminpään koulu              5.35,5       2.17,0
 14. Urho Törönen             FISTA                         5.35,8       2.17,3
 15. Sami Schrader            Etelä-Hervannan koulu         5.39,0       2.20,5
 16. Sulo Juhala              Takahuhdin koulu              5.44,0       2.25,5
 17. Lauri Laaksonen          Sammon koulu                  5.45,9       2.27,4
 18. Konsta Kanto             Kissanmaan koulu              5.50,9       2.32,4
 19. Roni Pettersson          Leinolan koulu                5.56,0       2.37,5
 20. Samuli Haapakari         Lamminpään koulu              6.17,7       2.59,2
 21. Ilari Alanko             Lamminpään koulu              6.18,7       3.00,2

 Poisjääneet   3
  - 137.            Aku Hämelahti            Sammon koulu
  - 147.            Emil Mäentakanen (POISSA)Normaalikoulu (POIS)
  - 150.            Joas Peltola             Annalan koulu

P11V Miehet 11 vuotta, vapaa 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Akseli Pitkänen          Terälahden koulu              3.09,4
  2. Matias Salminen          Lentävänniemen koulu          3.22,9       0.13,5
  3. Juho Talvitie            Messukylän koulu              3.30,5       0.21,1
  4. Aatu Vaittinen           Peltolammin koulu             3.31,2       0.21,8
  5. Aaro Korpi               Sammon koulu                  3.57,2       0.47,8
  6. Benjamin Rautiainen      Olkahisen koulu               3.57,6       0.48,2
  7. Miko Rantanen            Liisanpuiston koulu           4.02,0       0.52,6
  8. Henri Karppinen          Normaalikoulu                 4.09,6       1.00,2
  9. Eemeli Hilliaho          Raholan koulu                 4.11,3       1.01,9
 10. Miro Sivonen             Kaukajärven koulu             4.14,5       1.05,1
 11. Manu Viitakangas         Raholan koulu                 4.15,1       1.05,7
 12. Eino Alivuotila          Normaalikoulu                 4.17,6       1.08,2
 13. Luukas Saarela           Sammon koulu                  4.29,9       1.20,5
 13. Valtteri Opas            Takahuhdin koulu              4.29,9       1.20,5
 15. Leo Boström              Normaalikoulu                 4.37,3       1.27,9
 16. Samuel Huotari           Lentävänniemen koulu          4.37,8       1.28,4
 17. Niilo Stenvall           Kaukajärven koulu             4.42,6       1.33,2
 18. Eevert Kenttämies        Etelä-Hervannan koulu         4.51,8       1.42,4
 19. Sisu Suominen            Sammon koulu                  5.13,0       2.03,6
 20. Samuli Alku              Leinolan koulu                5.13,4       2.04,0
 21. Akseli Liukkonen         Olkahisen koulu               5.20,0       2.10,6
 22. Denis Virolainen         Koiviston koulu               5.36,8       2.27,4
 23. Topi Takala              Lamminpään koulu              6.01,3       2.51,9
 24. Lauri Hynnä              Takahuhdin koulu              6.32,8       3.23,4

 Poisjääneet   4
  - 155.            Joona Kankaanranta (POIS)Lempäälä (POIS)
  - 163.            Jesse Salminen (POIS)    Olkahisen koulu (POIS)
  - 174.            Petteri Kyllönen         Kaukajärven koulu
  - 178.            Aleksi Jussila           Vehmaisten ja Vuoreksen koulu

P12V Miehet 12 vuotta, vapaa 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lauri-Eemil Pajula       FISTA                        10.50,7
  2. Aleksi Lankinen          Etelä-Hervannan koulu        10.59,6       0.08,9
  3. Lauri Lankinen           Etelä-Hervannan koulu        11.25,0       0.34,3
  4. Espen Erve               Kaukajärven koulu            12.22,2       1.31,5
  5. Lauri Pörsti             Normaalikoulu                12.22,4       1.31,7
  6. Konsta Kankainen         Atalan koulu                 12.31,3       1.40,6
  7. Mikael Sauramäki         Etelä-Hervannan koulu        12.49,8       1.59,1
  8. Axel Kotikoski           Kaukajärven koulu            12.59,8       2.09,1
  8. Taneli Peura             Svenska samskolan i Tammer   12.59,8       2.09,1
 10. Jussi Marttila           Etelä-Hervannan koulu        13.05,1       2.14,4
 11. Elmo Mäkinen             Takahuhdin koulu             13.31,8       2.41,1
 12. Simo Huovinen            Kissanmaan koulu             14.39,6       3.48,9
 13. Jaakko Matara            Lamminpään koulu             14.58,2       4.07,5
 14. Ville Suojalehto         Takahuhdin koulu             15.17,9       4.27,2
 15. Juho Kivistö             Terälahden koulu             15.27,3       4.36,6
 16. Eemil Ilkka              Juhannuskylän koulu          18.10,5       7.19,8
 17. Valtteri Ukonaho         Takahuhdin koulu             20.33,0       9.42,3
 18. Joonas Ruoranen          Normaalikoulu                21.56,0      11.05,3

 Poisjääneet   3
  - 192.            Kalle Nyström            Takahuhdin koulu
  - 209.            Leevi Launonen           Normaalikoulu
  - 210.            Vilppu Ikola             Koiviston koulu

P13V Miehet 13 vuotta, vapaa 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sebastian Savolainen     Leinolan koulu               10.24,0
  2. Daniel Davidsson         Svenska samskolan i Tammer   10.27,7       0.03,7
  3. Ossi Koskinen            Leinolan koulu               11.19,8       0.55,8
  4. Topi Puikkonen           Sammon koulu                 12.01,6       1.37,6
  5. Joonatan Rouhiainen      Sammon koulu                 12.06,8       1.42,8
  6. Saku Airaksinen          Sammon koulu                 12.33,2       2.09,2
  7. August Kaivonen          Kaukajärven koulu            12.50,7       2.26,7
  8. Oskari Peltoniemi        Olkahisen koulu              13.24,8       3.00,8
  9. Mikko Luukko             Annalan koulu                13.45,4       3.21,4
 10. Ato Swann                Lamminpään koulu             14.03,1       3.39,1
 11. Viljami Virtamo          Raholan koulu                14.03,8       3.39,8
 12. Roni Närhi               Tesomajärven koulu           14.07,6       3.43,6
 13. Joni Virolainen          Tesomajärven koulu           14.09,9       3.45,9
 14. Hermanni Hietala         Lentävänniemen koulu         14.14,0       3.50,0
 15. Oiva Kuusinen            Juhannuskylän koulu          14.22,8       3.58,8
 16. Miro Sopanen             Normaalikoulu                14.32,8       4.08,8
 17. Luukas Peräkylä          Annalan koulu                15.36,2       5.12,2
 18. Johannes Roine           Lamminpään koulu             17.24,4       7.00,4
 19. Max Sutinen              Tesomajärven koulu           19.15,3       8.51,3

 Poisjääneet   4
  - 221.            Elias Mäkinen            Tesomajärven koulu
  - 224.            Akseli Hilliaho          Raholan koulu
  - 225.            Ali Al-Azzawi            Normaalikoulu
  - 239.            POISSA                   Kaukajärven koulu